Keresés

Részletes keresés

amatőr Creative Commons License 4 napja 0 0 213629

Az meg O/O valamilyen hegymenet kihívása! :) 

Előzmény: Bohanon (213628)
Bohanon Creative Commons License 4 napja 0 0 213628

Benne vagyok, volt valami más kihívás is azt hiszem. Most éppen 9.

Előzmény: amatőr (213627)
amatőr Creative Commons License 4 napja 0 0 213627

A Strava felületén Spenót létrehozott egy csoportot az ismerősei számára, és a Strava automatikusan rangsort készít minden tag minden egyes futását számolva, a táv alapján.

Itthon épp ezt meséltem, és a hölgyek párbeszéde ez volt erről:

-Oké, és mit kap a nyertes?

-Achilles-ín gyulladást!

:) 

Előzmény: Bohanon (213626)
Bohanon Creative Commons License 4 napja 0 0 213626

Milyen kihívás? O/O-t én nem ismerem, de az esélytelenek nyugalmával belépnék.

A prédikálószékes futás is klassz volt, az Ő nick nevét sem tudom

Előzmény: Spenót (213625)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 213625

Kár, hogy nem lehet beállítani, hogy 100k fölötti futás ne legyen érvényes a kihívásban, mert csak. 🙂

Elkalkuláltam a dolgot. Kicsit rövidebb hosszú futásra tippeltem Amatőrnél.

Elég nagy hülyeség ez a kihívás... 🙂

Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 213624

Amatőr gratulálok!

Látom tartod a lépést Spenóttal, én meg lemaradtam mint a borravaló a tegnapi terv szerinti tízessel.

De ahogy írtam:

"Ráadásul O/O kihívására is lépni kéne valamit holnap"

Még nincs vége a napnak és ideje ringbe szállni O/O kivívásán :-)

Előzmény: Ati_66 (213602)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 213623

Gratula!

Előzmény: O/O (213609)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 213622

O/O óriásit mentél ma is.

Gratulálok!

Az is szép tőled, hogy adsz esélyt a kihívás többi résztvevőjének :-))

Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 213621

Kösz!

Ha jól emlékszem a többséghez képest van néhány év előnyöm :-)

Előzmény: Bohanon (213619)
Bohanon Creative Commons License 4 napja 0 0 213620

Nem tudom ki volt aki a 100k t csinálta,  de neki is gratulálok.  

Bohanon Creative Commons License 4 napja 0 0 213619

Uááá. Gratulálok. Nagyon durva. Kell még edzenem pár évet.

Előzmény: Ati_66 (213612)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 213618

Kösz!

De úgy érzem szuper akkor leszek, ha verseny is sikerül a terv szerint teljesíteni ahogy O/O-nak és Asztrofizikusnak sikerült tegnap.

Nekem utoljára 2018-ban sikerült versenyeken a tervek teljesítése. De talán jó úton járok, hogy a tavaly októberi elszúrt maratont kijavítsam.   

Előzmény: amatőr (213614)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 213617

Köszönöm!

Utoljára talán a csak a 90-es években triatlon sprint versenyen futottam 25 percen belüli 5 km-t bringázás után, igaz ott úszás és maximumra hajtott 20km volt előtte.

Csak akkor még könnyebb és fiatalabb voltam, szóval tényleg örülök a tegnapi edzés eredményeknek.

Legalább edzés eredményben látni, hogy nem hiába töltök ilyen sok időt a sporttal.

Előbb utóbb csak sikerül ismét a megfelelő csúcsforma időzítés és hibátlan verseny teljesítés is.

Előzmény: Spenót (213613)
Ermak Creative Commons License 4 napja 0 0 213616

Szeretem ezt a "lehet ez is, az is" orvosi hozzáállást. Van benne alázat.

Szimpatikusabb, mint az "én megmondom a tutit"...aztán pár hét sikertelen kezelés után kiderül. hogy tök más a baj.

Előzmény: Spenót (213563)
amatőr Creative Commons License 5 napja 0 0 213615

És a Stravat nézegetve Pinyo sem lustálkodott épp, igazi hősök vagytok! :) 

amatőr Creative Commons License 5 napja 0 0 213614

Aztaaaa!!
O/O, Ati_66 és Asztrofizikus odatették rendesen magukat!!
Szuperek vagytok!

Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 213613

Hú, de durva. Kilőttél rendesen.

Én csak alkalmanként próbáltam bringázás után futni, de csak arra volt jó, hogy kitolja a fejemből valamikori (bármilyen lassú) ironman terveimet.

Az, hogy te így futsz 5percen belül, számomra hihetetlen.

Gratula!

Előzmény: Ati_66 (213611)
Ati_66 Creative Commons License 5 napja 0 0 213612

Na a képek meg eltűntek :-(.

Szóval az 5km Garminos rekordom

És a 7 napos edzés terhelés csúcsom

Előzmény: Ati_66 (213611)
Ati_66 Creative Commons License 5 napja 0 0 213611

Ma én a 7km verseny tempós futásomon ugyan lassabb voltam mint O/O és a tempóm dobogóra sem lett volna elég sehol, de olyat tapasztaltam, amit még talán soha az alatt a 32 év alatt amióta triatlonozom és bringa után indultam futni.

Végre volt türelmem 60km-t olyan intenzitással bringázni, ami teljesen az aerob tartomány lehetett és nem savasította a combjaimat és az izmok CH raktárait sem ürítette ki. 

Így amikor a befejezés után kb 20 perccel elindultam futni egyáltalán nem éreztem semmit hátrányos hatását a bringának, annak ellenére, hogy a 2 órás bringázást szénhidrát mentes frissítővel nyomtam végig.

A futás elején majdnem 3 km-t szántam még bemelegítő kocogásra, és úgy indítottam a 7km tempó futást.

Igyekeztem 5 perces tempó alatt maradni, de főleg a Garmin watt sacolását figyeltem.

Sikerült a Garminos edzés időszakom leggyorsabb 5km-es résztávját teljesíteni. :-)

Ebből már csak 1:08-at kell faragni, hogy a Strava felület 2017 szeptemberi 5km rekordomnál is gyorsabb legyek.

Ezzel a mai két edzéssel elértem az eddigi legmagasabb 7 napos edzés terhelést is:

A mai futásra 190 pontot adott a Garmin. Ilyen magas pontot érő futásra sem emlékszem. A résztávos, 1 óránál hosszabb kemény edzéseket is max 120-150 pontra szokta értékelni.  Úgy tűnik ennyit jelent, hogy az átlag pulzus 3-4 ütéssel magasabb volt mint azokon az edzéseken.

Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 213610

Gratula a dobogóhoz!

Előzmény: O/O (213609)
O/O Creative Commons License 5 napja 0 0 213609

Gyümölcsök nem annyira jók, rengeteg cukor van bennük ;) Ma nagyon béna voltam. Kocsiban maradt a pulzuspántom, így a verseny közben semmi visszajelzésem nem volt, viszont érzésre jól tudtam menni. 4 km 50 m szint 18 perc korcsoport (50-59) III. helyezés.  Holnap Fűrész, majd jelentkezem!

Előzmény: Spenót (213607)
Ati_66 Creative Commons License 5 napja 0 0 213608

Ahogy látom amit futottál, biztos vagyok benne, hogy  nem véletlenül tette vasárnapi kezdésre. Jók a kémei 😁

Előzmény: Pinyo (213598)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 213607

Most az a tervem, hogy betartom, hogy este 7 után max a fehérjeturmix megy le. Nem lesz egyszerű, mivel este szeretek gyümölcsöket zabálni és most jön a cseresznye és dinnye szezon, de annyira jó lenne, ha ezzel véget tudnék vetni ennek a fulladásos dolognak. Rendesen félek a holnapi hosszútól is, szóval motivációm van bőven.

Előzmény: Ati_66 (213606)
Ati_66 Creative Commons License 5 napja 0 0 213606

Nekem ugyan nincs most reflux panszom, de lehet nekem is ki kéne próbálnom ezt az étrendet.  A hasam és a súlyom nem kopik, hátha rajtam is segítene.

Előzmény: Spenót (213604)
Ati_66 Creative Commons License 5 napja 0 0 213605

Azt még nem tudom, hogy nekem hol lesz ilyen maratonom, csak azt, hogy egyszer nagyon szeretném Nagyatádon az IM-et ilyen futással befejezni.  

Egyébként a tervet úgy ütemeztem, hogy ha nagyon jól működik lehet akár 10.10-én is  főpróba.  🤫

,

Előzmény: amatőr (213603)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 213604

Két napja tartom be a refluxos kajálást és belapult a hasam a gerincemig.

Tényleg durva. Biztos nem fogyás, csak valahogy összeesett a bélésem. Érdekes lesz, hogy mi alakul ebből.

Tényleg akármi is lehet belőle, ha lemegyek 75 alá. 2003-ban rosszul sikerült a maraton és csak rövid ideig voltam jó formában, de akkor tudtam 1:45-ös félmaratont.

Ez most szerintem csak a pocakom miatt nem menne. Sokkal értelmesebb edzésmunkát végzek. Persze elszállt felettem az idő vasfoga, de az 5:25-ös átlagtempót még elérhetőnek tartom maratonon. Ha nem most, akkor 1-2 év múlva.

Persze, ha kapok levegőt is.

Egyébként az is rohadtul motivál, hogy a Szakvezetés szerint, ha elkezdesz edzeni, akkor "nekünk annyi".

Bebizonyítom, hogy tévedett! 😉

Előzmény: amatőr (213603)
amatőr Creative Commons License 5 napja 0 0 213603

Oké, Spenót, ez jó terv!

Még azt vedd hozzá, hogy általában egyenlő felest futok, sőt, ha nem edzem rá ennyire direktben, a második fele gyorsabb lesz, mert az elsőben tartalékolok. :)

Amúgy meg, szép is lenne, és egyben a 21 éves futómúltam kritikája is, ha túl az 53. éven futnék PB-t, csak azért, mert előtte edzéstervvel készültem 5 hónapig. :)

Nagyon brutálnak tűnik nekem 5:25 körüli átlagtempót tartani 42 km-en át, belevéve a frissítések némi holtidejét, így jönne ki a 3:50 nagyjából...

Ati_66, hol is lesz a 4 órás maratonod? 

Előzmény: Spenót (213601)
Ati_66 Creative Commons License 5 napja 0 0 213602

Nem csoda a tervek hasonlósága. Az enyém is 4 órán belüli  maratonra készít fel és ez is a BSI-től van. Csak 2001-es verzió és a 8. héttől kezdtem 🙂.

De ha most nem duplázom a hétvégi adagot biztos a lemaradás. 2001ben ezen a hétvégén Dreher maraton váltó volt a tervben. 7 km versenytempó a 3km bemelegítés után. Ráadásul O/O kihívására is lépni kéne valamit holnap

...

Szóval még fogalmam sincs a hétvégén mennyit és hol fussak.

Előzmény: amatőr (213600)
Spenót Creative Commons License 5 napja 0 0 213601

Erre az eshetőségre is felkészülök.

Tervem az, hogy tapadok rád már az elején és a célegyenesben DRS távolságban maradok és onnan kivágódva sprintellek le apró lábaimmal a végén, ha PB közelire fejleszted magad a maradék időben. 😉

Előzmény: amatőr (213600)
amatőr Creative Commons License 6 napja 0 0 213600

Spenót
Az oké, hogy célként lebeg pl. ez a 3:52 előtted, na, de van egy logikai elem még a képletben, amivel esetleg számolnod-számolnunk kell! :) 
Merthogy, mi van akkor, ha ez a mostani 21 hetes edzéstervem engem is feljavít, és nem csupán az ígért 4 órás maraton lesz meg, hanem -neadjisten- benézek a 3:50 alá?! :) :) 

A SUHANJ6 megint nem játszik nekem, sajna, előtte egy nappal, aug. 15-én valamilyen körpályán keringek majd a jó melegben Nagyatádon. :) 

gurtnis
Írod az idősebb versenyződről: bivaly erős alapokat szerzett, mert megértette, hogy az a legfontosabb.
Ilyenkor mindig belegondolok, milyen rosszul sáfárkodom az adottságaimmal, lehetőségekkel, ezekkel a fejben futós telekkel, majd exponenciális feléledésekkel... De valahol hiszek abban, hogy mindenkinek a személyisége köszön vissza a futásban, így azért sokat nem bánkódom, inkább örülök annak is, hogy most ráléptem erre a 21 hetes útra (és Spenót mögött lihegek) :) 
A Velencei tókörre lassan fel leszek készülve, bár, nem 6 perc alatti tempóban kell majd futni a 30 km-t, remélem! :) 

O/O
Nem nagyon értettem, mi ez a csoportos kihívás, de ha ez valamiféle szintemelkedős buli, akkor tuti utolsó helyen szeretnék benne végezni!! :) A maratonokon is hegymenetnek élem meg a hídfeljárókat, hm. :) 

Ati_66
Valószínű, egyforma az edzéstervünk, távolságra, eléggé kéz a kézben haladunk Spenót csoportjában! :) 

Előzmény: Spenót (213583)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!