Keresés

Részletes keresés

Chavo Creative Commons License 1999.08.23 0 0 13
Getves getom! vagy mit tom!

Azt hiszem, hogy amikor a "fiukák" leszálltak a fáról te nem követted őket és csak egyes faszonok beszámolóiból, nagyzolásaiból szerezted információidat, amit véred, bennsőd analógiájának megfelelően igyekeztél hűen utánozni.

Igazán nem akarok megrázkódtatást okozni, de nem sikerült kellően.

Írd meg a címedet, majd küldök egy kiló banánt.

nulla Creative Commons License 1999.08.23 0 0 12
Túl sokat nem tudok a dologról, viszont egy ismerősöm azt mondta, hogy erről egy könyvet írt, valami szomszédos országban élő férfi. De abban a könyvben arról van szó, hogy a majákkal vagyunk rokonságban. Kifejti például, hogy a nyelvünkben is nagyon sok a hasonlóság.

Sajnos nem tudom se a könyv címét, se az írója nevét, de engem is nagyon érdekelne.

getom Creative Commons License 1999.08.23 0 0 11
Nincs folytatás: ezen nincs mit ragozni.
És: szóval én az etnográfusi és etológusi (+ picológija) végzettségemmel nem vagyok nektek eléggé authentikus? Hát mit akartok tik, toronyorát láncostul?

Bibliográfija:

Dr. getom: Az amerikai indiánok és a japán-magyar népek közös eredetéről. Doktori desszertáció. Bp. Akad. K. 1993. 519 p.

Tom Ge: Out of Amerika: In Hungary or Japan? NY. Ltd. of Bad Lands (Lakota) Reserve. 1988. 621 p.

Óvassátok, hülék.

mud Creative Commons License 1999.08.23 0 0 10
Kínáncsian=Kíváncsian
fojtogatast=folytatast

(hatha a George is itt van a kornyeken)

Akkora itt a forgalom, hogy alig lehet bejutni, nekem 20 percbe tellett...
Ahogy elnezem getom, nemsokat tudnak ezek a fijuk az etnologiarol. Foleg a kiskoruak.... Viszont picijatriai alany van boven...

Tee Creative Commons License 1999.08.23 0 0 9
Kedves Getom,
Lehet, hogy hülyének tartasz minket mert nincs arrol hiteles infonk amiről itt irogatsz.
Hivatkozd be a szakirodalmakat, felhasznált bibliográfiat, majd mi is elolvassuk és nem leszünk hülyék.

Ha nem tudsz ilyeneket irni akkor kénytelen leszek azt gondolni, hogy mind csak kitaláltad, és akkor nem vagyunk hülyébbek nálad.

Nem csak a teoriád érdekel, hogyan vándoroltak a népek, hanem amit a topic elején leírtam.

Tee

mud Creative Commons License 1999.08.23 0 0 8
Te getom, nem is tudtam, hogy etnologiaval is foglalkozol a picologijan kivul. Amit itt elmondtal az mar nekem is reg motoszkalt az agyamban, persze belolem hianyzik a batorsag, hogy kimondjam, mert barmikor valami eredeti dologgal jovok elo, valaki rogton elkuld az anyamba. Kínancsian varom a fojtogatast.
Csülök Creative Commons License 1999.08.23 0 0 7
Valamint:
Borneó és Celebesz,
magyar volt és magyar lesz!
KisCsaavoo Creative Commons License 1999.08.23 0 0 6
KIKÉREM MAGAMNAK HOGY HÜLYE VAGYOK!
TE VAGY A HÜLYE GETOM!
getom Creative Commons License 1999.08.23 0 0 5
Ti mind hülyék vagytok, és nem értetek semmit. Az amrikajijak és a magyarok persze, hogy közös nép. A fizikai hasonlóság is erre enged következtetni. De ez a legkevesebb. Ha ez valakit nem győzne meg, őneki elmesélem, hogy volt igazándiból:
Az úgy volt, hogy afrikába - ez az összes népek közös bölcsője, ezt minden hülye tudja - amikor a fijukák leszálltak a fáról, egy csomóan elindultak fölfele, és átúsztak a Szuezi-csatornán, átmentek a sivatagon, meg perzsián, a Himalájáig, na azt átmászták, és akkor ott voltak a pampán. Ott egyik felük elindult Európa felé, azok vagyunk mink, a másik fele meg átgyalogolt a jégen a Bering-szorosba Amerikába, ezek az amerikajijak. Egyszerű ez. Volt egy mási csapat is, ők úsztak egyet, át egy szigetre, amit mostan nipponnak hínak. Na ők meg a japánok.
Szijasztok.
Tee Creative Commons License 1999.08.23 0 0 4
Köszi a hozzászólásokat, de az elérhetőség vagy publikációk érdekelnének továbbra is. Azt hiszem a prof. a sámánkultúrából vezeti le.

Kibővítem a topicot, és nem csak az adott prof-ot keresem, hanem a címben említett témával kapcsolatos bármilyen publikáció, szakember érdekel.

Köszi.
Tee

Chavo Creative Commons License 1999.08.23 0 0 3
Nézg, ha azt tesszük fel, hogy a magyar nép is Ázsiából vándorolt az Ural hegységen keresztül mai telephelyére, valamint az indiánok is állítólag Ázsiából érkeztek a Bering -szoroson keresztül, így van jogalapja a fejtegetésnek.
De ez nem azt jelenti, hogy tényleg rokonok lennénk.
mud Creative Commons License 1999.08.23 0 0 2
Kar, hogy nem tudsz rola tobbet, mert igy tenyleg csak talalgatni lehet.
Egy az ezerhez, hogy az illeto magyar vagy magyar szarmazasu.
Filburt Creative Commons License 1999.08.23 0 0 1
Annyiban lehet közös ős, hogy mindkét népcsoport (jó kifejezés ez az indiánokra?) valahonnan Ázsiából származik. De ez még nem alap arra, hogy valaki feltételezze: pont ugyanarról a részről.

Azért őszintén érdekelne, hogy ki foglalkozik ilyesmivel...

Filburt

KisCsaavoo Creative Commons License 1999.08.23 0 0 0
Szerintem az én ősöm egy majomember volt...
Vagy nem is...egy...egy...KAKTUSZ!!!!

:)

Tee Creative Commons License 1999.08.23 0 0 topiknyitó
Állítólag van amerikában egy prof. aki azt tanítja, hogy az amerikai indiánok és a magyarok közös népcsoport voltak valaha. Sajnos többet nem tudok erről, így ha tudjátok a prof. nevét, címét, publikációit, vagy bármi közelebbit az ügyről légyszíves ide írjátok ide le.

Köszi.

Tee

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!