Keresés

Részletes keresés

nóném1 Creative Commons License 2019.06.12 0 2 43450

:)))))))

Más se hiányozna.

Előzmény: Szipolykaa (43449)
Szipolykaa Creative Commons License 2019.06.12 0 2 43449

Ha ennyire segítőkész vagy, akkor miért nem adsz rögtön honlapcímet és terméknevet? Miért csak privátban várod a kérdéseket? A fórumfelületen egyszerre sok emberhez jut el az információ!

Előzmény: Fun2018 (43447)
Hooshee Creative Commons License 2019.06.11 0 1 43448

Na figyi, te itt üzletelni szeretnél egy alapvetően önsegítésre, és információmegosztásra létrejött fórumon. És még te vagy megsértve.

 

Maradjunk annyiban, hogy ha a tagságot nem is zavarná (de), hogy az első hozzászólásod már nettó marketing, a fórumszabályokba is egyértelműen beleütközik.

Előzmény: Fun2018 (43447)
Szipolykaa Creative Commons License 2019.06.11 0 1 43446

Másik fórumon:

"Apósom 85 éves és elhagyta a vérnyomáscsökkentő tablettát. Ha valakit írdekel írjon privátban a zsemese0505@gmail.com-ra."

Előzmény: nóném1 (43445)
nóném1 Creative Commons License 2019.06.11 0 1 43445

Ez valami rossz vicc? Ez nem az a fórum.

Előzmény: Fun2018 (43444)
Orsi- VM Creative Commons License 2019.06.07 0 0 43443

Szia!

 

Most, hogy már nincs tobradex kevesebb műkönny kell. És csak néha jön vissza az a homályos látás, ami miatt izgultam. :)

Jövő pénteken lesz az egyhónapos ( igazából 5 hetes) vizsgálat. 

 

Közben fogászati problémák is felmerültek és röntgenezni kellett a fogam. Remélem ez ( a röntgen) nincs hatással a szememre.. :/ Sajnos erről sehol nem találtam információt.... 

Előzmény: nóném1 (43441)
nóném1 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 43442

Igen, néha én is azt látom, hogy összeérnek a szálak :)))

Előzmény: Orsi- VM (43438)
nóném1 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 43441

Most hogy elhagytad a Tobradexet, milyen a látásod? A Tobradex kiszárítja a szemet, sztem az okozhat homályos látást, de nem vagyok gyógyszerész. A lényeg, hogy egyfajta helyi hormonkezelést csinál, hogy a szem ne építse vissza, amit a lézer elvett és ne gyulladjon be feleslegesen.

Előzmény: Orsi- VM (43440)
Orsi- VM Creative Commons License 2019.05.29 0 0 43440

Szia!

 

Én holnap hagyom abba a Tobradexet. Igen tudom, hogy homályos látást is okozhat. De azért volt fura mert nekem az első két hétben szinte semmi "bajom" nem volt. Másnaptól kb 100%-osak voltak a szemeim. Aztán két hét után lettek ezek a tünetek a jobb szememnél, hogy csak akkor látok élesen ha telenyomom műkönnyel. :) 

Amúgy azt olvastátok más fórumokon (it cafe) meg talán itt is, hogy a tobradex elhagyása után nagyon sokan arról számoltak be, hogy romlott a látásuk? ( állítólag csak a szteroid tartotta nekik szinten???) Kicsit emiatt is izgulok nehogy, úgy legyen :/

Előzmény: Vikta04 (43439)
Vikta04 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 43439

Szia!

Te már abbahagytad a Tobradexet? Annak ugyanis az egyik mellékhatása a homályos látás... Ha műkönnyel 1-2 percre éles lesz, akkor nem hinném, hogy maradt rajta dipotria. Nekem azt mondták, hogy nagy általánosságban 3-4 hét mire beélesednek a dolgok. De hónapok is lehetnek. Kinek hogy. Nagyfokú javulás követheti a szteroidos szemcsepp elhagyását is :) Nemsokára lesz akkor a kontrollod gondolom, majd írd meg mi volt. Szerintem rendben leszel. :)

Nekem is vannak még hullámvölgyek. 15 naposak a szemeim. :) Alig várom, hogy letehessem a tobradexet. Nem feltétlen látok tökéletesen. De megy minden szemüveg nélkül. Én már örülök. A többi meg...türelem :) 

Előzmény: Orsi- VM (43435)
Orsi- VM Creative Commons License 2019.05.29 0 0 43438

Szia!

 

Igen, sosem tudom melyik fórumot olvassák gyakrabban. Mert szinte ugyanaz a kettő :)

 

 

Előzmény: nóném1 (43436)
Szipolykaa Creative Commons License 2019.05.29 0 0 43437

Én vagyok az a szerencsétlen, akit nem találtak alkalmasnak a műtétre (túl jól látok távolra, ezért az öregszeműség műtétet - Supracor - nem vállalták). Mivel a szemüveget továbbra is ádázul gyűlölöm, úgy döntöttem, megpróbálkozom a kontaktlencsével. Már vannak presbyopiát kijavító kontaktlencsék mindenféle összetételben és elvvel, alkalmasak astigmatismus korrekcióra is. Jövő csütörtökön lesz az első kísérlet, drukkoljatok, hogy legalább ez sikerüljön...

 

Férjemet megműtötték tavaly télen, mostanra (>1 év) kezd javulni a szemszárazsága.

Nem lett tökéletes az eredmény, de tud vezetni, olvasni, bármit csinálni szemüveg nélkül. Boldog.

nóném1 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 43436

Hmmm, ezt mintha olvastam volna valahol... :)))

Előzmény: Orsi- VM (43435)
Orsi- VM Creative Commons License 2019.05.27 0 0 43435

Sziasztok!

Kb 20 nappal vagyok a visumax műtét után. A bal szemem érezhetően tökéletes. A jobbal pedig olyan gondjaim vannak hogy vannak napok, pl a mai, hogy nem éles a kép.. Mintha -0,5 vagy -0.75 D lenne rajta. Amint cseppentek műkönnyet néhány percig ( talán 1-2) ugyanolyan éles lesz mint a bal, majd újra homályos....

 

Írtam nekik emailt. Azt írták hogy a szárazság okozza.... De akkor a másik szememem miért nem, meg ha cseppentek műkönnyet miért csak egy percig tart?

 

Valaki tapasztalt ilyet?

 

Ti hogy vagytok?

Vikta04 Creative Commons License 2019.05.16 0 1 43434

Köszönöm :) A Focus Medicalnál. De persze mondták, viszont non stop szúrt. Ma egy picit jobbnak éreztem ezt, plusz a köd is oszlik. Persze még nem tökéletes, de ez még, ahogy te is írtad idő. Mindenesetre most kezdem felfogni, hogy..lehet, hogy tényleg nem kell szemüveg? wooow nagyon furcsa, de szuper jó! :) 

Előzmény: Orsi- VM (43433)
Orsi- VM Creative Commons License 2019.05.16 0 0 43433

Szia! Hol műtted a szemed? 

Nem mondtak, hogy esetleg a bal azert is szúrhat mert tul szaraz? Nekem akkor szokott szúrni mikor nem cseppentek eleget. 

De amugy nagyon szep eredményed van az első napos kontrollon. Szerintem ne aggódj, főleg hogy a gép is jót mutatott. Par nap es jobb lesz ;)

 

Nekem ugyan nem homályos, de hol egyikkel látok jobban, hol masikkal. Szeritnem egy hónapig biztos, hogy össze-vissza változni fog ;)

 

Majd irj, hogy alakulsz! 

Előzmény: Vikta04 (43432)
Vikta04 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 43432

Sziasztok! 

Nekem tegnap reggel volt Visumax műtétem és azt hittem, hogy ma felébredve már élesen fogok látni (sok emberrel beszéltem, akik kb már másnap autót vezettek), de nem így van, a bal szemem kicsit szúr is, és elég homályos/fátyolos minden. A dipotriáim -5,75 0.5ös cilinderrel. Valakinek van esetleg ilyesmi tapasztalata? Remélem hamarosan kitisztul a világ, mert így nagyon nem jó. A mai kontrollon azt mondták, hogy elvileg ez normális. A jobb szemem 110%os, a bal pedig 80%os lett (a homály miatt nem nagyon láttam a betűket). Elvileg ez jobb lesz, amint élesedik a kép. A gépes mérés jobbat mért a doktornő szerint, tehát jobban kéne látnom ennél... :D Nyugtassatok meg légyszi, hogy ez így még tényleg normális.

Orsi- VM Creative Commons License 2019.05.15 0 0 43431

Sziasztok! Meg volt  az egyhetes kontroll is. 10% javult mindkét szem. :) Minden rendben van. Lassan csökken a tobradex cseppek adagolása. Még 15 nap van vissza belőle. Semmilyen mellékhatás nincs még mindig, csak a szemszárazság. A műkönny fogy ezerrel, de ez legyen a legnagyobb gond :)


 

Szipolykaa Creative Commons License 2019.05.09 0 0 43430

Klassz beszámoló! Köszönjük!

Előzmény: Orsi- VM (43429)
Orsi- VM Creative Commons License 2019.05.09 0 0 43429

Délben kiderült, hogy mindkét szemem 100% osra sikerült. De állítólag lehet még jobb is a jövőhétre. :)

 

Szurkolok mindenkinek. És ne aggódjatok, tényleg nem fáj és nem is kellemetlen.

Egyáltalán semmilyen mellékhatás nem jelentkezett nálam. A fénykörlátástól féltem a legjobban de tegnap nem volt semmi ilyesmi. Remélem a következőkben sem lesz :)

 

 

Orsi- VM Creative Commons License 2019.05.09 0 2 43428

Sziasztok!

Tegnap 15:00 óra körül megtörtént a Visumax műtétem a Focus Medicalban.
Ma megyek első napos kontrollra 11:30-ra.

A műtét előtt nagyon izgultam ( de nem kell !!)
Először elvégzték újra a vizsgálatokat és felírták a papíromra hogy milyen lézerbeállítások kellenek. Aztán kaptam egy xanaxot (0,25-ös semmit nem ér :D). Pár perc múlva szólítottak és a műtét előkészítőben egy nagyon kedves hölgy beöltöztetett ( sapka, lábbugyi, köpeny) Kaptam érzéstelenítő szemcseppet és antibiotikum cseppet, majd becsukva kellett tartani, mert jóddal körbekenték mindkét szemem és körülötte is. Amint megszáradt a jód a szememen már mehettünk is a műtőbe. Ott hárman vártak mint a legtöbb helyen is le van írva. Az asszisztens adott még egy-egy csepp érzéstelenítőt, betették a szemterpeszt ( egyáltalán nem érzed , nem kellemetlen, nem fáj, tuti!!) aztán fölémtolták az első lézert nagyon közel a szememhez és egy zöld pöttyöt kellett nézni. Ezután ez elkészíti a lebenyt. Ebből semmit nem lehet észrevenni.
Majd mondják hogy áttolnak a másik lézerhez. Ott a doktornő ezt a lebenyt felhajtja ( szintén semmit nem érzni, csak mintha egy plexin keresztül a szemem felett matatna valaki) Aztán nézni kell a piros homályos foltot. ( itt annyiból tudod, hogy történik a szemeddel valami, hogy pörzsölt disznó szőr szagot lehet érezni :D)
Amikor ez megtörténik a doktornő visszahajta a lebenyt és valamiféle kis ecsettel meg is simogatja, hogy teljesen a helyén legyen. Ezt a másik szemen is megismétlik és kész is is az egész.
Utána amikor felültem velem nem nézettek órát, hogy jéé csoda történt . :) Kicsit fátyolos volt minden és folyt a könny a szememből.
Kikésértek ismét a műtét előkészítőbe. Ott lemosták a könnyet és a jódot az arcomról és kiküldtek pihenni a váróba. Ott 20 percig becsukva kellett tartanom a szemem és úgy várni. Aztán a doktornő szólított , megnézte géppel ( éles fénnnyel belevilágított a szemembe). Majd közölte, hogy szép a lebeny, visszakerült a helyére. Ellátott jótanácsokkal, hogy vegyek corneregélt, illetve hogyha hazaértem pihenjek le és az előírtak szerint félóránként műkönny, óránként tobradex.

Amikor kiértem a parkolóba a fátyol mögött már ugyanúgy tudtam olvasni a rendszámtáblákat, mint anno szemüveggel. Mire hazaértem (+ 1.5 óra) már nem volt fátyolosság sem.
Nem fáj, nem szúr, nem éget, nem viszket. Picit száraznak érzem de a műkönny ezen 100%-ban segít.

Egyéni véleményem, hogy talán a jobb szememmel picit élesebben látok jelenleg mint a ballal. Nem tudom hány %-osak lehetnek a szememim, de kb ugyanugy látok 18 órával a műtét után, mint szemüvegben.

A doktornő szerint a cilinderes szemeket nehezebb műteni, de ha esetleg maradt talán fél dioptria rajta egy apró korrekciós műtéttel ez is eltávolítható.

Délben kiderül hány %-os lettem :)

Ja és nem nehéz fókuszálni a monitorra sem ;)

Hajrá mindenkinek :)

Orsi- VM Creative Commons License 2019.05.08 0 0 43427

Sziasztok! Ma lesz a Viusmax műtétem a Focus Medicalban 13:45-kor. 

Majd beszámolok pár nap múlva hogy sikerült. Izgulok :)

nóném1 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 43426

Szia, nem ezen a papíron múlik hidd el. Nekünk (húgomat műtötték, én csak okoskodok) is ilyesmi volt a papíron, de ez azért van, mert védik magukat. Hidd el, nem ez a lényeg! A te dioptriáid alacsonyak, játsszi könnyedséggel oldják meg: nem te leszel az első, se nem az ezredik, se nem a tízezredik páciensük :)). Persze ha bizonytalan vagy, hívd fel őket, hogy pontosítsák ezt a részt, ne a műtét napján stresszelj ezen, mert akkor már nem lesz rá időd. Hajrá.

Előzmény: Orsi- VM (43421)
Andriss1980 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 43425

Voltál már valahol vizsgálaton? Nekem van az ismeretségi körömbe ilyen ember, mit kérdezzek tőle? :)

 

Előzmény: Banderas555 (43422)
Andriss1980 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 43424

Ad 1. fáradtság.

Ad 2. szemszárazság.

Ad 3. fórum helyett menj el egy alapos szemvizsgálatra.

De most tényleg, ha valamit akkor ezeket nem lehet innen megállapítani...

Előzmény: rezso54 (43423)
rezso54 Creative Commons License 2019.04.27 0 0 43423

Sziasztok,

 

Lehet nem itt kell feltenne ma kérdést...de máshol nem találtam hasonló fórumot hirtelen

Az utóbbi időben (pár hónapja) vettem észre, hogy ha gyorsan gépelek a fekete színű billentyűzeten esténként, és figyelem az ujjaimat (fehér világos) amit a lámpa is megvilágít.

Akkor némi késleltetéssel látom a gyors mozgásukat.  És csak mozgásnál látszódik. Egyébként szemüveges vagyok
Mintha szellemképes lenne a látvány.  Nagyon furcsa.  Már tavaly is feltűnt, de most már egyre erőteljesebb a szellemkép kontúrja  van hogy napközben is látom.
(számítógép monitoron szokott ilyesmi lenni, mikor nagy a késleltetése a pixel változásoknak)

Mi okozhat ilyet?
Valamilyen agyi idegsejti összefüggései is lehet?
Köszi

Banderas555 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 43422

Én +7dioptriával rendelkezem. Úgy néz ki műlencse beültetés lesz. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? 

Orsi- VM Creative Commons License 2019.04.15 0 0 43421

Szia!

 

Szóban azt ígérték hogy leviszik nullára a dioptriákat. De a beleegyező nyilatkozatban azt írják, hogy a műtét után  maximálisan +/- 0.5 D  lehet a fénytörési hiba mindkét szemen ..... Hát tudom, hogy az nem túl sok de akkor sem megnyugtató, hogy nem írják le a nullát.... Az lenne a cél, hogy ne kelljen szemüveg ... És most tök mindegy, hogy 2 es vagy feles de ott van.... Remélem ez csak vmi biztonsági tényező ... vagy vmi olyasmi a szerződés miatt, hogy ne legyenek perelhetők... Nektek mi volt a nyilatkozaton emlékszel még rá? 

 

 

Orsi

Előzmény: nóném1 (43420)
nóném1 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 43420

Nekünk már lassan két éve lesz a visumax, minden oké volt, ne igzuld túl. A húgomat műtötték, de azóta már két barátnőjét is beszervezte, az egyiküket év elején műtötték és nekik se volt semmi gondjuk, a szemszárazságon kívül. Arra meg ott vannak a szemcseppek.

A dioptriád viszonylag alacsony ezt simán megoldják. A vizsgálaton mit mondtak, azon kívül, hogy alkalmas vagy? Mit vállaltak?

Előzmény: Orsi- VM (43419)
Orsi- VM Creative Commons License 2019.04.09 0 0 43419

Sziasztok!

 

Visumax műtétre készülök a Focus Medicalban május 8-án... (-2.5 es dioptria -2,5 es cilinerrel)..  Eléggé izgulok.. Főleg, ahogy olvasom a fórumokat.

Valaki a közelmúltban volt ilyen műtéten? Hogy sikerült? 

 

Köszi előre is :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!