Keresés

Részletes keresés

Galahed_ Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1397

szerintem vesztettél.

 

Szép elköszönés volt, a zenék is illettek hozzá. Jó hangulata volt a befejezéshez, ha az ember úgy nézte, hogy tudta, ez az utolsó rész. Szépen köszöntek el, nem ripsz ropsz abbahagyták mint más sorozatokat. Mindegyik karakter külön külön adott magából még valamit befejezésül, Marylin elmélkedve, szokásos indián bölcsességgel nézet ki az ablakon, és húzta le a redőnyt késöbb, Morice még szigoruan körbenézett birtokán, aztán felment a hálószobába stb stb.. Szóval minden egyes képkocka, zene (Good Night) a befejezésre utalt.

Szép volt. (lehet megnézem ezt a részt mégegyszer, mert hiányozni fognak)

 

 

Előzmény: mozo01 (1396)
mozo01 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1396
Köszönöm mindenkinek az összefoglalót! Úgy tűnik nem vesztettem semmit. :(
Bogyó 2 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1395

Pontosan.

Biztosan ez volt a rabbi szerepe, s szép dolog ez a halvány utalás, de ez akkor is túl halvány. Mindössze említette, hogy őt keresi, a dokiné meg elmondta, hogy visszament New Yorkba, aztán ennyi.

Most már helyette is a Gilmore girls lesz, nemcsak utána, s majd csak azt nézem, ami szintén egy kisvárosi sztori, s abban is sok idióta van, de nem ilyen intellektuálisan. Az másért jó.

Előzmény: Törölt nick (1393)
Bogyó 2 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1394

Azt hiszem, mindenben egyetértünk amit írtál.

Az olcsó vígjátékok kliséi nélkül is senki se volt teljesen komplett ebben a sorozatban és ez milyen életszerű, nem?

Előzmény: KareszTLX (1391)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1393
Ja, még annyit akartam, hogy mikor a rabbi megjelent, arra gondoltam, hogy -ha már utolsó rész- ide simán visszahozhatták volna Joelt is egy villanásra.
De persze tudtam, hogy nem lesz (a szent imdb), sőt, minden valószínűség szerint a rabbit pont azért kapták elő, hogy legalább megemlítődjön Joel, meg a szelleme egy kicsit visszajöjjön.
De akkor is hiányzott.
Előzmény: KareszTLX (1391)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1392
A kérdés csak az, hogy arra a 6. évadra miért nem szerződtették Joelt egészében?
Mert, ugye, ha volt is más melója, az is tervezhető volt, azt is nagyjából akkor fixálták, amikor az Alaszka 6. évadát meg az ő szerződését, mégis ez lett... (sőt, az imdb alapján nem is volt olyan munkája, ami verte volna az Alaszkát...)
De valamiért ez lett a koncepció, mi meg aligha fogjuk már kitalálni, hogy miért...


A maiban fura volt, hogy Barbara Miss Whirlwindnek nevezte Marilynnt, holott a tegnapi v. a tegnap előtti epizódban is, ahogy eddig simán lefordította a szinkron készítője Forgószélre....
Előzmény: KareszTLX (1391)
KareszTLX Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1391
Én is úgy gondolom, hogy Joel távozásával kellett volna befejezni a sorozatot, de valószínűleg a készítőket kötötte az egész évados szerződés a CBS-szel, ezért kellett a 15. rész után további epizódokat kreálniuk, amik így eléggé hajuknál fogva előrángatottnak tűntek. Leginkább a Maggie-Chris vonulat: annyira lagymatagon közeledtek egymáshoz, ami még egy szappanoperában is unalmas lenne.

Mindettől függetlenül továbbra is az egyik legjobb sorozatnak tartom, amihez valaha szerencsém volt. Ráadásul segített túlélni egy záróvizsga-időszakot.

Köszönöm, Cicely.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1390
Csak a végét láttam megint, az elég "végés" lett, mindenkit mutattak jó sokáig, premier plánban, Hollingékat, ahogy Mirandát vetkőztetik, Ruth Anne-ket, ahogy Walt megigazítja a gallérját stb., majd Marilynn lehúzta a rollettáját, csak az árnyéka látszott, onnan átváltottak a falura: két kutya szaladt át az úton, majd sokáig mutatták a Roselynn cafe feliratot, és jött a rén.
A zene is adekvát volt.
(na, jó, láttam egy kicsit előbbről is láttam, de azt meg nem értem, mert a rabbit láttam Michelle-lel az erdőben, meg eleve azt sem tudom, hogy került az egész társaság oda, ahova)
Előzmény: mozo01 (1386)
Bogyó 2 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1389

Korábban írtam, hogy a mi életünkben vannak hasonlóságok, bár sose jártam Amerikában. De a tegnapi rész kicsit megdöbbentett.

Én egy faluban lakom, s a lakosság számunk év elején 1 azaz egy fővel volt kevesebb mint Cicelyé! Igaz a filmet , ezt a részt legalábbis '95-ben forgatták. És sajnos mi is fogyunk, mi is örülnénk egy ilyen nagy autós, sokgyerekes vállalkozó apukának.

Bogyó 2 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1388

Éjjel negyed négykor megismétlik!

 

Elhiszem, hogy esetleg nem tudod akkor megnézni, de esetleg egy videót nem tudsz benyomni?

Csak más azért megnézni. Az első 10 perc nekem is lemaradt, éjjel akarom pótolni.

Előzmény: mozo01 (1386)
Bogyó 2 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1387

Szóval ennyi!

 

Nem volt valami nagy durranás a vége, tényleg úgy tűnik, hogy Joel hazament és utána a jó közbenső részek ellenére valahol elveszett a fonal, voltak ötletek, de nem volt fő csapásirány. Sajnos látszódik, hogy kicsit az élet is írta a forgatókönyvet, nem tudom elhinni, hogy Fleischmann kiszállása így volt előre megtervezve, s az egész film ilyen befejezéssel volt előre megírva.

Gyorsan egymásra talált Maurice és az őrmester, Chris és Maggie, meg a doki a feleségével.  Elfáradt a sorozat Joel után, ez az igazság, meg talán a a szponzorok se láttak benne már fantáziát, ki tudja. Maggie-ből amúgy is eltűnt az a korábbi hév, a szenvedély, túl simulékony és kedves volt ebben a hosszú hajas korszakban. Ez a Chrisszel való kapcsolata továbbra is erőltetettnek tűnt. Egy viharos szerelem simán benne lehetett volna, sőt csoda, hogy korábban nem. De mindkettejükre olyan szerepeket akasztottak újabban, ami ellentmondásos. Magginél se érthető ez a lenyugvás, de Chrisnél se tudom elhinni, ezt a "kell egy társ" dumát, max egy hétig. A tegnapi részben is nagyon furcsa volt, hogy a kislánynak ő volt a ciki, a béna. Szerintem különösen egy ilyen kisvárosban egy ilyen jóképű, fillozófálgató, egyébként meg eléggé macsós életvitelt élő rádiós fickó a lányok kedvence lenne, akármilyen bénán táncol akkor is. Nem nagyon értettem ezt a Michelle-féle döntésképtelenséget se, korábban elég sok mindent el tudott dönteni. Igaz az első szünet előtti részről lemaradtam, mert nem volt adás, majd éjjel felveszem, de nem hiszem, hogy az ezt megmagyarázná. A rabbi feltűnése se tűnik igazán jó ötletnek.

Akárhogy is nézzük, ennek a filmnek Joel volt a főszereplője, s amilyen erőteljesen indult a sorozat, ugyanúgy kellett volna befejezni, s őt kellett volna visszahozni. Nem feltétlen személyesen, de mint téma szerepet kaphatott volna valahogy, hogy kerek legyen a dolog. Vagy akár Joel hazamenetelével nyugodtan be lehetett volna fejezni a sorozatot,  s Maggie-t se kellett volna ebbe a Chris-kapcsolatba belefuttatni, mert Joel mellett talán ő volt a másik főszereplő, s az ő kapcsolatuk volt a főtéma a "hogyan lehet kibírni egy ilyen Isten háta mögötti helyen?" szál után. Az egy jó rész volt, s ami azóta történt, az vagy kihagyható vagy simán beilleszthető lett volna az elé is.

Én legalábbis így tettem volna, mert így olyan langyos semmilyen érzése van az embernek.

mozo01 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1386
Mivel elszúrták a kocsimat a szervízben (2x egy nap, nem kis teljesítmény, inkább járnék rénszarvasszánon :(), ezért lemaradtam az utolsó részről. :((( Összefoglalná valaki röviden?
Előzmény: Törölt nick (1383)
zsoltw124 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1385

bocsi :)

 

csak hirtelen felindulásból tettem meg hogy olvasatlanúl idekapartam :)

de már most hiányzik . az egyetlen sorozat amit meg is néztem mostanában .

sajnos nincs időm tévét nézni ....

Előzmény: Törölt nick (1383)
zsoltw124 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1384

így ahogy nézegetem a hozzászólások dátumait , hihetetlen tényleg ennyi idő után is mennyi rajongója van a sorozarnak :)

nem egy mai  "menő" sorozat és mégis mennyien szeretik ,nézik,beszélnek  a dolgokról .

számomra ez a sorozat  egy üde színfolt és nagyon jólesik esténként nosztalgiázni :)

 

(nem vagyok öreg de fiatalít :)   )

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1383
KOnkrétan ajánlanám a 1377-es-t, és az még 10 hsz sincs...
Előzmény: Törölt nick (1382)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1382
Esetleg megtennéd, hogy csak pár hsz-t visszaolvasol?
Nem kell oldalakat, csak mondjuk tizet, tizenötöt.
Előzmény: zsoltw124 (1381)
zsoltw124 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1381

ez a mai rész ez nagyon úgy tűnt nekem hogy az utolsó .

remélem tévedek  .

 

tévedek ?

_321 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1380
Mostanában volt néhány meglepően jó epizód. A hétfői és a keddi például kifejezetten tetszett.
Quantumleap Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1379
Vagy evakuálni kell Cicely-t, mert beüt egy vírus. :D
Előzmény: Törölt nick (1378)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1378
Az eheti részeket csak nyomokban láttam (majd megnézem hamarosan), de nem igazán tűnt fel, hogy bármilyen formában utalnának arra, hogy közeledik a vége.
Vagy, csak nem láttam eleget?
Vajon le lesz egyáltalán zárva v. csak "abba marad"?
Igaz, ha belegondolok, nincs is mit lezárni, hiszen Joel hazament. Max. egy meteor elpusztíthatja egész Cicelyt, és akkor tényleg vége.
Bocsánat, ez utóbbi rossz vicc volt.
Előzmény: Quantumleap (1377)
Quantumleap Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1377
Na, holnap lesz az utolsó rész.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 1376
Nekem piszok ismerős volt, aztán az imdb-n, mikor néztem, hogy lesz-e még az Alaszkában (nem most, pár hete), volt fent friss képe.
A friss képről viszont már gyanus lett, hogy ő lehet az Életfogytig zsaruban a börtönből szabadult pénzügyi zseni, és akkor rájöttem, hogy tényleg, csak a magyar forfítóknak sikerült megint kreatív címet adni (eredeti "Life"...)
A szemei viszont nyomra vezethettek volna ;-)))
Előzmény: Bogyó 2 (1375)
Bogyó 2 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 1375

Sose jöttem volna rá, hogy ez Adam.

A tegnapi részből meg úgy tűnik, nagyon közeledik Maggie és Chris, de ne lőjétek le, ha tudjátok mi lesz a vége. Az is jó ebben a filmben, hogy sose tudhatod biztosan mi lesz a dolgok vége.

Előzmény: Törölt nick (1374)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1374
Ahogy írtam, Adam van épp egy friss sorozatban a TV2-ön.
Sikerült néhány snapshotot elkapni róla. Némi hajvágás, az idő vasfoga, és máris egy jólszituált középkorú úr van a képen ;-)
Szóval, így néz ki "ma" (tavaly):


Bár, roppant ügyes vagyok, hiszen csak most tűnt fel az is egy ajánlóból, hogy pont azelőtt a sorozat előtt, amiből a képek vannak meg Joel nyomoz bőszen ;-)
Hát, rajta is fogott az idő, de erről nincs képem ;-)
Bogyó 2 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1373
Volt egy-két rész aminek az eleje kimaradt, talán ott volt először Heather, mert én a moziban láttam először. Akkor ez lehetett az oka, amiért nem értettem. Az tetszett ahogy Ed Maurice vállára borult a szakítás után. Férfi és kemény volt amikor kellett, de azért át is adta magát az érzéseinek amikor lehetett. Ott, Maurice vállán ez rendben is volt. Az olasz szál szerintem is jó, egyébként is nagyon tetszik a filmben, hogy szemben az általános amerikai filmekkel és szokásokkal, nagyon is nyitottak a más kultúrákra és foglalkoznak velük. Nem egyszer volt már ugye francia szál Holling vagy Napóleon révén, Shelly volt Kanadában, Maurice-nak koreai a fia, voltak már náluk japán turisták, az orosz kultúra is többször felbukkant a filmben, többféle vallás, főleg az indiánok és Joel zsidó kultúrája, de volt már afrikai álom és utazás is, és most ez az olasz. Mellesleg Capra feleségének meg lengyel neve van, szóval tényleg igazi olvasztótégelynek mutatja Amerikát, amely még egy alaszkai kisvárosban is meglátszódik, persze jobban mint ahogy a valóságban az lehet. Ebben a filmben tényleg érződik, hogy egy sok nép és ország által lakott bolygón vagyunk.
Előzmény: Törölt nick (1370)
charlie b Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1372

Fotók az Alaszka s1 DVD-ről:

 

http://www.dvdzoom.hu/m/mierteppenalaszka_evad1.php

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1371
Kösz, aztán megnéztem elölről, csak akkor nem láttam az elején, és így nem állt össze a kép, mitől lett az addig simulékony, elégedett új dokiból miniJoel ;-))))
Előzmény: Bogyó 2 (1369)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1370
Volt rá valami utalás (vagy csak rémlik???) hogy függetlenedni akart az apjától (gondolom, no money), aki mondta is neki, hogy nem fogja kibírni egy hétnél tovább.
És ezzel a fél mondattal szerintem már rendben ez a szál, hiszen utána kellőképpen bemutatták, hogy minden munkához úgy állt hozzá, hogy más is odaférjen (azaz, szépen ráhagyott mindent Edre, meg ment divatbemutatóra Maggie helyett stb)
És az is kiderült, hogy Heather leginkább csak bosszantani akarta Eddel apukát ;-)))

Nekem az utóbbi részekből egyébként az olasz szál tetszett legjobban, két apró megjegyzéssel: az egyik, hogy "kisitáliáról" meg arról, hogy a dokinak "honvágya" vagy identitásbeli problémái lennének, eddig szó sem volt, szóval, ez is olyan hirtelen előkapott, levegőben lógó dolog volt.
De mind az Eddel valós de Niro játék aranyos volt, mind a poén, hogy egy lopós gyerek miatt van haragban a két család már közel tíz éve...
Előzmény: Bogyó 2 (1368)
Bogyó 2 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1369

Valahogy úgy kezdődött, hogy Maggie kivitte a dokit a telekre, ami gyönyörű vadregényes környezetben volt, de a doki ahogy nézte a fenyőket, hirtelen a látványtól rosszul lett, szédült. Utána kiderült, hogy anyagilag is le vannak égve, Maurice pedig közölte, hogy nem vásárolja vissza tőlük a telket. Mert ezek szerint tőle vették. Tehát röghöz lettek kötve. Ettől összeségében kiborult .- az első joel-es viselkedés - s szerintem szándékosan kért mangót és barackot, tehát olyat, ami L.A.-ben volt, itt meg biztosan nincs. Hergelte magát, be akarta bizonyítani, hogy ez valóban milyen kiborító hely és ő jogosan van kiborulva.

 

Az, hogy Joel "kiment" szerintem nem volt rossz változat, csak valahogy az ebbe az irányba elindult változása túl gyors és ezért ez ius hiteltelen volt. Jó volt az ötlet, csak kicsit fokozatosabban kellett volna talán megcsinálni, bár ezt a részt én sem láttam teljesen az elejétől. Üdítő volt látni a sok hisztije és balféksége után, ahogy nyúzza az állatokat, meg ő mutatta mit, hogyan kell csinálni kint a természetben Magginek, s nem fordítva.

Előzmény: Törölt nick (1350)
Bogyó 2 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1368

Sziasztok!

 

Én is beíratkozom ide, mert nagyon szeretjük ezt a sorozatot, nem utolsósorban azért, mert a feleségemmel kicsit a saját életünk is hasonló.

Már a 90-es években is láttuk, de az utolsó két évad még új nekünk. Joel kiszállását sajnálom, szerintem jó téma lehetett volna - ha már egyszer visszament - hogy mi is lett vele New Yorkban, tartja-e a kapcsolatot a többiekkel stb. Így eléggé kiírás jellegűnek tűnik. Chris mostani dolgai nekem is erőltetettnek tűnnek. A doki beperlése, Maggi-re történő ráhajtása nekem hiteltelen. Így ennyi idő után, bár tagadhatatlan, hogy a filmben ők a legelőnyösebb külsejűek. Az is érdekes, hogy az érettségit ki lehet hagyni, tényleg kár lett volna vele vesződni, ha egyből lehet így is diplomázni. Egyébként Joel utolsó szereplése szerintem jól lett megoldva, tetszett Adam szerepe, a kincs megtalálása, mégha az Arthur mondakör már a könyökömön is jön ki. Ednek még mindig nem vagyok kibékülve az új hangjával, a többit már megszoktam. De ez a mostani Heather-es ügy a pénteki részben szerintem megint jó, életszagú történet volt. Ezzel a Heather-rel csak az volt a furcsa, hogy egy ilyen gazdag lány miért vállalt munkát a moziban, meg amúgy is mutatós, de felszínes egy csaj volt, nem érdemelte meg Ed-et, bár ugye ez pont fordítva történt.

Mi mindig videóra rögzítjük és este nézzük meg, de letörölgetjük őket. Remélem egyszer az utolsó két évad is fent lesz a neten.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!