Keresés

Részletes keresés

-TWS- Creative Commons License 1999.07.05 0 0 20
Hi all!

Hat erdekes ez az elkepzeles,de kivancsi lennek, nalad mit jelent az,hogy mesterseges intelliganeciaval rendelkezo program,mivel ahogy elnezem a tobbsegben meg mindig a filmek es egyebek altal eroltetett hujesegek uralkodnak sajnos,pedig ez a "tudomanyag" ma mar nem eppen fejletlen,sot.En speciel a KKMF informatika szakan a mesterseges intelligencia modulra jarok,tehat van nemi kozom a temahoz (remelem;))))
Erdekelne az is,hogy milyen modon mukodik (ha tenyleg mukodik) a program,azaz milyen elvet kovet,mivel ezeket a programokat altalaban neuralis halozatokkal szoktak megoldani,amik viszont meg eleg fejletlenek...;( (ill. csak eleg nagy teljesitmenyu gepekkel igazan hatasos, szoval a SkyNet meg nem fenyeget;))
Ha vkit ez a tema komolyabban is erdekel akkor ajanlom nezzen szet a neten az AI ill. a neuralis halozatok temaban (meglepo dolgokat lehet talalni)

BYE!

Kis Ádám Creative Commons License 1999.07.04 0 0 19
A magyar nyelvet értő porgrammal több gond van. Először is, mi az, hogy értő?
Magyar szavakra reagál? Lefordítja őket angolra? A dologban mondjuk az az érdekes, hogy a tudományt pénzelők szerint a gépi fordításra irányuló kutatások kudarcosak, épp ezért az utóbbi 20 évben nem is nagyon támogatják őket. Most a helyzet kicsit változóban van, mert a hardver teljesítményének radikális növekedése használhatóvá tett régen ismert, de a gép mennyiségi korlátaiba beleütköző, ha úgy tetszik, nem is igazán intelligens módszereket.
Ami viszont a mesterséges intelligencia és a nyelv viszonyát illeti, van egy - szerintem - modellezhetetlen tulajdonsága a nyelvnek, ez a szakadatlan és ritkán jósolható fejlődés, illetve az embernek az a képessége, hogy teljesen új nyelvi konstrukciókat is megértsen. Például verseket. A gép itt biztos, hogy bukik.
Kis Ádám
Előzmény: nagya (15)
Vajk Creative Commons License 1999.07.04 0 0 18
Fagott,
ne csuggedj, a zseniket senki sem erti meg.
Meg az AI-t sem.:))
InfraRED Creative Commons License 1999.07.03 0 0 17
tedd be cgi-kent..
ezt latni akarom..
de addig amig nem latom.. feltetelezem, hogy csak kamu..
Előzmény: fagott (10)
BlumiDC Creative Commons License 1999.07.03 0 0 16
"(Generated by nagya.exe on Saturday, 4th July 1999, runner: self, using the 'kötözködés' library)" - ez tetszett!
nagya Creative Commons License 1999.07.03 0 0 15
A Mérő-könyv tényleg érdekes.
A mesterséges intelligencia előzményeként megkérdezném: tudja már a világon valaki, hogy mi az a természetes intelligencia ? Gondolom, ezután lehet foglalkozni a mesterségessel.
A "magyar nyelvet megértő" programot hülyeségnek tartom, szerintem nekem is fel lehet adni olyan magyar mondatokat, amikkel majd - a közvetett információhiány miatt - nem tudok mit kezdeni, pedig állítólag rendelkezem természetes intelligenciával (ld.pl. a szófélremagyarázásos topikot).
(Generated by nagya.exe on Saturday, 4th July 1999, runner: self, using the 'kötözködés' library)
Előzmény: BlumiDC (12)
Karcsu Creative Commons License 1999.07.03 0 0 14

Nekem a "Mai Jókívánságunk" tetszett a legjobban. Néhány gyöngyszem:

"A nemzetbiztonsági hivatal nyomozzon az orrod luka ügyében, mert nem keresel meg és triplájára nőjön meg a feneked, mert nem hívsz fel!"

"A főnököd legyen az utolsó barátod!"

"A hasmenés nőjön meg szemmel láthatóan, ha rád talál!"

"Jöjjön rád a hasmenés, valahányszor reggelizni akarnál!"

Karcsú

Előzmény: BlumiDC (13)
BlumiDC Creative Commons License 1999.07.03 0 0 13
Mi az, nem lehet linkelni? Az előbb belinkeltem Uherkovich Péter szöveggenerátorát de nem lett jó. Szerintem a bölcsész dumát nézzétek meg!
BlumiDC Creative Commons License 1999.07.03 0 0 12
Nem hiszem, hogy egy ember meg tudna írni egy olyan programot, ami megérti a magyar nyelvet. Még a matematika nyelvét sem. Túl sok az olyan trivialitás, amit eszünkbe sem jut elmagyarázni a gépnek. Én egy fizikapéldákat megoldó program teljes csődjéről hallottam. A példa: beleejtünk egy kútba egy követ, az öt másodperc múlva csobban, milyen mély a kút. A gépnek nem csak azt kellene tudni, hogy elejteni=elengedni=esni hagyni, és még egy csomó szinonímát, hanem olyamit is, hogy a csobban az azt jelenti, hogy beleesett a vízbe, és elért a fülemig a hang. Szóval éppen azért reménytelen a dolog, mert a gép nem ÉRTI a nyelvet.

A témában jó és szórakoztató könyvet írt Mérő László (Észjárások), ajánlom mindenkinek.

tamas_riaga Creative Commons License 1999.07.03 0 0 11
Fagott,

Bocsi, a lapos megjegyzesert, de melyik peldat oldotta meg ? Aszt amikor WORD-be beirom a tartalomjegyzeket, majd a FIND gombbal megtalalom a szovegbe, hogy az adott fejezet melyik oldalon van ??????????
Szoval remelem, nem aszt mondod, hogy valami szoveges peldat beirsz, a gep meg kopi a levezetest, + a megoldast ????????

Hali
ToM

PS: Aze zseni se vagyok, de tok hulye se a AI-hez.

Előzmény: fagott (10)
fagott Creative Commons License 1999.07.03 0 0 10
A programom képes megérteni a magyar nyelvet. Most oldattam meg vele egy matek példát a "zöld" könyvbo"l, hehe. Szóval szerintetek mit csináljak vele? Arra gondoltam, hogy valami böngészo" alá beteszem és mint magyarra fordító plug-in értékesítem. Nincs ebben valakinek tapasztalata? Mármint a plug-in írásban.
Előzmény: Blackmore (9)
Blackmore Creative Commons License 1999.07.03 0 0 9
kedves fagott,

ugyerzem gozod sincs mi is lehet az az intelligencia - mint ahogy senkinek. ha tudnad, ha tudnad hogy mi az az intelligencia vagy mi az a tudat, akkor te nem a torzsasztalra irogatnal, hanem valami eldugott katonai eroditmenybe csucsulnel a fold alatt es mar lenne 5 nobeldijad. de nem tudod, ergo nemirtal mesterseges intelligenciat sem. nalad sokkal okosabb emberek sokkal tobb idot toltottek eme kerdes megvalaszolasaval, es semmire sem jutottak. hat ez.

udv/bm

ps:
-Mi a mesterseges intelligencia?
-Ha a szoke no barnara festi a hajat :))

Törőlt_nick Creative Commons License 1999.07.03 0 0 8
Na, azért es se' rossz!
Előzmény: Karcsu (7)
Karcsu Creative Commons License 1999.07.03 0 0 7
Úgy érzem, ez az ember melléfagott...
Mr Spock Creative Commons License 1999.07.03 0 0 6
Kedves bubu,

ezt mar a gep irta?

Hehehehe.....a nap poenja....mit a nap, a honap poenja.

Gabor

Előzmény: bubu (1)
) Creative Commons License 1999.07.03 0 0 5
Gonoszság és a szeretet között érdekes az összefüggés...
Ha valakinek segitettél ártottál az ellenségének. Másnak lehet ártani, csak érteni kell hozzá. A gép lehet gonosz, pédául egy hibás perifériától egyszerűen megvonhatja az áramot. Ekkor lecserélik a hibás alkatrészt, mert nem működik sehogy. A gonoszság önpusztitó, igy ha egy gépben létezik, az a gép vagy az általa alkotott gépek elpusztitják egymást.
Tit for Tat,(ki mint vet ugy arasson) a mesterséges gondolkodás alpvető logikája.
Előzmény: MGperY (3)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.02 0 0 4
Nem tudom, mennyire közismert:

HAL = IBM - 1, vektorosan.

Előzmény: MGperY (3)
MGperY Creative Commons License 1999.07.02 0 0 3
_EGYENLŐRE_ azon gondolkodom, h az alkotó mennyire befojásolta a mesteréges inteligenciát.
valyon a hibáit is lekodolta, esetleg észre sem véve azokat, mint1 rejtve önnönmagamga elött is ?
gonosz-e a HAL9000, avagy csak nem voltak elég intellligensek a kóderei ?

most csak ezeket, igy elsőre.

Előzmény: fagott (-)
fagott Creative Commons License 1999.07.02 0 0 2
Imádlak Téged, de ez komoly.
Előzmény: X polgártárs (0)
bubu Creative Commons License 1999.07.02 0 0 1
ezt mar a gep irta?
Előzmény: fagott (-)
X polgártárs Creative Commons License 1999.07.02 0 0 0
fagott polgártárs,
a Vallás, Filozófiában van egy hasonló nevű topik, biztos érdekelni fog.
Ez + itt természetesen 0-ás.
xpt
fagott Creative Commons License 1999.07.02 0 0 topiknyitó
Csináltam egy mesterésges intelligencia programot. Pontosabban egy jelenleg magyarul beszélo" tanuló gépet. Most tanítom angolra és abból akarok pénzt csinálni, hogy egyenlo"re mint fordítóprogram dobom piacra. Van jobb ötlet?
Egyébiránt néhany észrevétel: a verseknek semmi értelme (x szereti y-ont és kész), isten nincs, a fogyasztásra épülo" társadalom mindig ellentmondásba fog ütközni, az 1984-típusú társadalom nem jöhet létre, pont. Legalábbis az alapötletbo"l ezek logikusan következnek. A poén az, hogy öt év múlva a heti munkaido" max. öt órára fog csökkenni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!