Keresés

Részletes keresés

Alexfux Creative Commons License 2018.07.19 0 0 6313

Na szuper! Gratula.

 

 

Előzmény: cyr45 (6312)
cyr45 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 6312

Öregurasan, átléptem az "álomhatárt"!      Sikerült 3:03-at "fürdenem".:-)       De átértem.

És -szokásom szerint-  megállás, pihenés nélkül, nem kényszerültem (még) rá, szerencsére!:-)

Előzmény: Alexfux (6311)
Alexfux Creative Commons License 2018.07.18 0 0 6311

Neked hogy ment?

Előzmény: cyr45 (6308)
Alexfux Creative Commons License 2018.07.18 0 0 6310

Köszi a kérdésedet, jól telt.

 

Voltunk egy hetet Olaszországban, majd Gyulán pihentük ki a fáradalmakat. Mindhárom 7végén utaztunk valamerre.

 

A körülményektől nem félek, tudod, bálna alkat, fókaháj, stb. De a táv nem lett kevesebb. :-) És 0 készüléssel nehéz. :-)

 

De a jövőre felszólítás tetszik, bár mintha tavaly is ezt mondtam volna. :-)

Előzmény: cyr45 (6308)
cyr45 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 6309

No, jöttél végül, vagy sem?...   És, ha igen, hogy ízlett?...   Mennyi idő alatt ment?...

Előzmény: Battilaa (6303)
cyr45 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 6308

Sajnálom, hogy nem jöttél, nem voltak vészesek a körülmények, szerintem símán ment volna.

No, majd jövőre!    A nyaralás legalább jól telt?...   Merre csavarogtál?... :-)

Előzmény: Alexfux (6307)
Alexfux Creative Commons License 2018.07.16 0 0 6307

Sziasztok!

 

Mindenkinek, aki átúszta a Balatont, gratulálok .

 

Kicsit reménykedtem, hogy halasztanak még egy hetet :-) Tegnap este jöttem vissza a nyaralásból.

cyr45 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 6306

Végül jobb lett a helyzet, mint amire mindenki számított.    Én is rosszabbat vártam!

 

De azértnem ártott az a figyelmeztetés, hogy aki jön, az vegye komolyan!  

Úgy is volt, szerintem.  Nem láttam bohóckodókat, egymásnak dobozos sört dobálókat, gajdolókat.

Mert olyanok is akadtak, a korábbi években!

Előzmény: Battilaa (6303)
cyr45 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 6305

Árpi, gratula!    Látom, a fiad is jött.    Így kell ezt...:-) 

Előzmény: gyalogolok (6304)
gyalogolok Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6304

A szél miatt megy egy kis para, de nem kell annyira majrézni. Természetesen ott leszek...

Battilaa Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6303

Én megyek. Annak ellenére, hogy a rádióban bemondták, hogy csak rutinos nyíltvizi úszókat várnak az pesig nagyon nem vagyok. Csak nem lesz baj :-)

Előzmény: cyr45 (6302)
cyr45 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6302

Kérdeztem korábban, hogy jön e innen valaki átúszni, de nem érkezett válasz senkitől.:-(

Akkor, vagy nem jön senki, vagy, aki jön, titokban tartja!:-)   Esetleg, nem olvasta...

 

vau1111 Creative Commons License 2018.07.13 -1 0 6301

Én elhiszem, főleg akkor, ha tényleg felmerült bennetek az átúszás, mert akkor tényleg beúsztatok középig. Mellesleg akkor biztos hogy volt viharjelzés, elsőfokban talán 500 méterre mehetsz max., másodfokban meg elvileg el sem távolodhatsz a parttól úszva. Szerencsétek volt, ha a vízirendőrök megfognak, az fejenként tényleg 30 ezer. És még ki is szednek a vízből, szépen visszafurikáznak a kiindulópontra, és odaadják a csekket.

Azért van egy fogadásom, hogy holnap jóval kisebb szél és hullámzás lesz, mint 06.30-án, azaz sokkal ideálisabb körülmények várhatók. Biztosan tudom, hogy az első időpontban sokan szörföztek közepes méretű vitorlával Fenyvesen, ill. kisebb vitorlával a keleti medencében, holnapra a Balatonra le se mennék szörfözni, ha lenne időm akkor se, mert nem lesz akkora szél!

Előzmény: Zolcsi2.0 (6299)
Kaszimi Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6300

Holnap a Balaton-átúszáson 2018.07.14-én.Balatonboglárról Szegedre.Keresek autóst délután,17-18-h ig kellene hazaérnem,természetesen üzemanyagköltségbe beszállnék.

Zolcsi2.0 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6299

Vau!

 

Akár hiszed akár nem, mi is elgondolkoztunk azon, hogy mi lenne ha átúsznánk a túlpartra.

Nem vagyok tisztában a vízi rendészet szabályaival, de - mivel ez Magyarország, - ha a nyakunkba varrtak volna fejenként egy-egy 30 ezres csekket, az szép mutatvány lett volna. (Hárman voltunk, a fiammal és egy barátjával.)

 

És ami a legfontosabb, holnap a víz ugyan melegebb lesz 1C fokkal mint akkor lett volna, de szerintem a nagy hullámok miatt sokkal kellemetlenebb lesz az úszás. 

 

Persze szívesen ott lennék ilyen körülmények között is, de ezt a családi kassza nem engedi meg. Majd kimegyek a strandra reggel 7-kor és úszok 104 hosszt. Tudom, hogy ez megközelítőleg sem ugyanaz, de ez van, majd "irígykedek" azokra akik a Balatonban úszhatnak. 

 

Jó úszást mindenkinek.

Előzmény: vau1111 (6287)
Battilaa Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6298

Köszönöm a hasznos tanácsot, figyelni fogok rá! :)

 

Az idő igazából nekem is mindegy, egy achilles szakadás utáni fogadalom a Balaton átúszás és a félmaraton is.

Az úszásnál kicsit aggaszt, hogy ha gyorsban úszok sokat akkor szeret a műtött lábam görcsölni, de majd meglátjuk  :))

 

Én is jó úszást ķívánok! 

Előzmény: cyr45 (6297)
cyr45 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6297

Ezekkel az adottságokkal szerintem gond nélkül menni fog. :-)

 

De azt vedd komolyan, amit a "saját tempó"-ról írtam!  Mert ezzel tudnád elcseszni...

 

Majd írd meg, menny idő alatt sikerült?...  Nem, mintha ez számítana, legalábbis nekem.

Mert vannak, akiknek igen!  Nekem valamikor ezerkilencszázjajderégen 1:45 volt a legjobbam.

Ez messze nem volt akkor sem egy egetverő idő, mostanában meg már kislányok úsznak ennyit!:-)

 

Én meg lehet, hogy most a három órán is túl leszek, már legutóbb is közel voltam hozzá.

 

De egyáltalán nem zavar! :-))                   

 

Jó úszást neked is!

Előzmény: Battilaa (6296)
Battilaa Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6296

Általában 2000-3000 métereket szoktam menni egy egy alkalommal.

Az első lehetséges időpontra keszültem aktívabban kb heti két úszással és heti ket 10.000 méteres futassal.

A legtöbb leúszott 4500 méter volt ott azért éreztem fáradsagot de azért nem voltam teljesen lerombolva. 

Nagyjaból azonosak az 1000 métereim 25-30 percbe beleférek mindig. (Ezek a számok mellúszáshoz vannak szamítva, neha váltok gyorsba de a mell valamiért nekem stabilabb)

 

Előzmény: cyr45 (6295)
cyr45 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6295

Abból a "fél órás ezrekből" hányat szoktál egy végtében menni?...  Mert azért, gondolom nem egyet!

 

Ha kipróbáltál hosszabb távot már medencében, a második (esetleg többedik) ezer ideje

hogyan arányult az elsőhöz?...  Mennyi volt a legtöbb, amit valaha is egyvégtében úsztál?...

És mennyire voltál (vagy nem) "romos" utána?...:-)    Nagyjából ezektől a válaszoktól függ a dolog!

 

A nyilt vizet tisztelni ajánlatos, de misztifikálni azért nem kell, főként ilyen "agyonbiztosított"

eseményen, mint a  BÁ.   50 méterenként lesznek hajók, ez azért biztonságérzetet ad!

 

Szerintem gyere nyugodtan, csak arra vigyázz (de arra nagyon!) hogy a saját tempódat ússzad,

és ne kezdj erősen, mert nagyon hiányozna a végénél az a puskapor,amit már az elején ellőnél! :-)

Sokan hajlamosak arra, hogy -ha előzik őket-  megpróbálnak ráragadni, vele menni a másikkal,

mondván, hogy "épp csak egy kicsit gyorsabb, mint én, legalább inspirál"...  Ez itt nem jó taktika!

Profi, félprofi gyakorlott úszók megcsinálhatják, de amatőröknek nem ajánlatos, korai kidöglés,

a várhatónál még rosszabb időeredmény, végső esetben akár feladás is lehet belőle.:-(

 

 

 

 

JÓ ÚSZÁST MINDENKINEK, AKI JÖN HOLNAP !!!     

 

Érdekelne, hogy innen kik jönnek???....     Esetleg írhatnátok egy sort, leendő "sorstársak"!....

Előzmény: Battilaa (6293)
Sobri Józska Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6294

"állítólag a disznózsír is jó, a klasszik a vazelin"

 

Emlékszem, mikor megvettem egy nagy doboz vazelint, hazamentem, lecsaptam az asztalra és ránéztem a páromra... ő nézte a dobozt, majd nézet engem, majd megint a dobozt, majd megint engem... ez a pillanat megfizethetetlen volt. :)))

Előzmény: vau1111 (6292)
Battilaa Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6293

Köszönöm a gyors választ. A felkészülésem hagy kivetnivaló de egy komolyabb serülés után "bakancslistás" lett a Balaton atúszás ezért szeretném nagyon. Max fél órás ezrek mennek kenyelmesen medencében forduló elrugaszkodás nélkül, szóval azert keszülgettem csak a nyiltvíz szüzessegem miatt aggódtam a hullámok és a hideg miatt de akkor most kicsit megnyugodtam es ráerőszakolom magam  🙂

Előzmény: vau1111 (6292)
vau1111 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6292

Én spec. elengedtem, de nem ezért. Egyszerűen az utóbbi hetekben nem vagyok formában, "elgörcsölöm" az úszást, szenvedni meg nem akarok. Plusz a munkámat is át kéne kavarnom ahhoz hogy most ráérjek.

A víz gondolom nem lesz meleg, de talán nem olyan vészes. Próbáld ki, merülj meg, ha a légzésed 10 másodperc alatt teljesen normalizálódik, jó lesz. Ha nem, vegyél fel szilikon úszósapkát, kend be magad valamivel (állítólag a disznózsír is jó, a klasszik a vazelin) és hajrá. De a hydroinfo napok óta stabilan 22-23 fokot ír a vízre, ennek jónak kell lennie.

A hullámzást meg kell szokni, de egyrészt hátulról fog tolni, másrészt az ország középső részére írnak inkább szelet, a Balaton nyugati medencéjére nem. Persze láttam már csodát, de remélhetőleg nem lesz nagy hullámzás. Ráadásul induláskor még olajvíz lesz, és ahogy haladsz, úgy növekszik a hullámzás, azaz szépen megszokod. Ha korán indulsz, akkor még szélcsend lesz!

Ha meg tényleg túlvállalod magad, ott vannak a hajók menekülésre.

 

Sajnos a mai világban a "felerősödő hangokkal" mindig baj van. Ha halasztják, az a baj (lásd. lejjebb), ha meg megtartják, akkor az (lásd. FB).

 

Neoprénben ha nem úsztál még, akkor ne most próbáld ki, akkor se, ha tudsz kölcsönkérni. Szerintem kicsit korlátozza a vállmozgást, szokni kell. Igaz, van egy érezhető felhajtóereje is, de engem pl. inkább zavar. Ráadásul drága, ha egyébként nem használnád, megvenni nem érdemes. 

 

Ha rendesen felkészültél, nyugodtan indulj el. Ha évente egyszer úszol, akkor viszont meggondolandó, a hullámzás azért extra különlegességet fog adni.

Előzmény: Battilaa (6291)
Battilaa Creative Commons License 2018.07.13 0 0 6291

Sziasztok.

 

Most, hogy meg lesz tartva olvasgattam a fb esemény alatti kommenteket és elég sok a hidegvíz&nagyhullámzás panikhang. Elsőbalozókent adni kell ezekre a hangokra vagy mindig vannak ilyen panikkeltesek? Esetleg el kellene rohannom neopm ruhát szerezni vagy elengedni az úszást? 

 

Köszi a válaszokat előre is 

Stickerei Creative Commons License 2018.07.12 0 0 6290

Azért a szervezőknek is csak az rója fel, hogy keresni akarnak, mitöbb a lehető legtöbbet akarják belőle kihozni, aki amúgy ingyen szokott dolgozni másoknak.

http://hvg.hu/gazdasag/20150703_ezert_egyre_dragabb_a_balatonatuszas

 

Egyébként ez egy tömegsport-rendezvény, szerintem kb. 10-20% úszóval vagy volt úszóval és 80-90% tök amatőrrel (köztük én is). 

Nem gondolnám, hogy hiba arra a 80-90% esetünkben 5-7000 emberre gondolni és nekik kedvező körülmények közt megrendezni az átúszást.

Sobri Józska Creative Commons License 2018.07.11 0 0 6289

Lehet háborogni, mindenkinek szíve joga, senki ne tartsa bent, de kutyaugatás nem hallatszik az égig...

Ettől még a szervezők nem fogják meggondolni magukat, az időjósok is tévedhetnek, etc.

 

Gondolom a ’80-as és ’90-es években nem volt ennyire hirdetve, így nem is volt olyan népszerű, (így a résztvevők profibbak voltak, kevesebb volt az amatőr, az idős) nem voltak az emberek olyan mobilisak (kevesen keltek útra BÁ miatt kelet Mo-ról, pl nem volt autópálya sem), lassúbb volt a kommunikáció, a szervezők így rugalmatlanabbak lehettek/voltak - ha már rászerveztünk és beleöltünk ennyi pénzt, akkor is tartsuk meg, hogy szólunk az embereknek, hogy halasztunk, etc.

(Nem lehet összehasonlítani a 20 évvel ezelőtti BÁ-t a mostanival.)

Persze a profit is beleszól szépen… nem mindegy a résztvevők száma, de e miatt a biztonságra is jobban oda kell figyelni. Minden összefügg mindennel.

Mai világban felgyorsul minden, egy kattintás és foglalhatunk szállást, gyorsabb a kommunikáció így egyből értesülünk arról, ha halasztás történik, gyorsabban eljuthatunk keletről – nyugatra, élvezzük az előnyét - szívjuk a hátrányát és mindez tőlünk is rugalmasságot, alkalmazkodó készséget kíván.  

 

Én is elengedtem (idén is) a BÁ-t, :(( - pedig most a lányommal mentem volna, akinek ez lett volna az első. Még fogadást is kötöttünk, hogy 2 óra alatt sikerül-e neki. :)  - de ez a hétvége nem lesz jó - remélem halasztanak még 2 hetet   :)))   -  de ha nem, nem.

cyr45 Creative Commons License 2018.07.10 -2 0 6288

Kár ezen megsértődnöd...

 

Az időd azt mutatja, hogy azért messze nem vagy amatőr, de ez keveseknél van így!

A többség 2,5 óránál többet úszik, vannak, akik sokkal többet.  A korlátokat is ehhez kell szabni!

 

Ma már nem olyan összetételű, és létszámú az átúszók társasága, hogy zordabb viszonyok között

is meg lehessen tartani a BÁ-t.  A túlnyomó többség amatőr, nem lennének képesek tolerálni ezt.

 

És itt nem szabad rizikózni, emberéletekről lehet szó, és fejek hullanának, probléma esetén!

Arról nem is szólva, hogy esély lenne a végleges tiltásra, szélsőséges helyzetben...

 

Ezt senki nem szeretné, úgy gondolom, te sem...

 

Jó úszást neked, idén másutt!

Előzmény: Zolcsi2.0 (6286)
vau1111 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 6287

:))

 

Lehet hogy van valami igazság abban amit írtál, de nem hinném hogy sok...

 

Lássuk csak:

Györökön beúsztál 1.5-2 km-re. Ergo ki is kellett úszni. Ez 3-4 km úszás. Ha esetleg nem szúrnak ki a vízirendőrök, és nem emelnek ki félúton...

Akkor mi a fenének siránkozol a BÁ miatt?! Ha így tudnék úszni, még a buli kedvéért sem mennék rá, és fizetnék ki 8 ezret, hanem keresnék komolyabb kihívásokat! Vagy nem álltam volna meg félúton, hanem végigúsztam volna feketén, és meg lett volna a BÁ helyben. 

 

(Mellesleg Révfülöp-Balatongyörök légvonalban is 22 km, nem 10)

Előzmény: Zolcsi2.0 (6286)
Zolcsi2.0 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 6286

Valóban nem tolom át 1:40 alatt, (1:42 volt a legjobb) és annak ellenére, hogy nem tartom magam sem profi úszónak, sőt még úszónak sem, (neoprém vagy mi pedig sosem volt rajtam-)) biztos vagyok benne (és ez nem csak az én véleményem hanem a velem ott tartózkodóknak), hogy simán meg lehetett volna tartani. Sőt, ki merem jelenteni, hogy tartottak már átúszást rosszabb körülmények között.

Nem tudom miről beszélsz, mi györökön beúsztunk kb 1,5-2 km-re, nem volt ott semmilyen probléma. se hullám, se hideg víz se semmi.

Azt pedig bízd rám, hogy milyen versenyeken akarok indulni, és a szabadságom miként osztom be. A BÁ-t elengedtem. 

 

 

 

Előzmény: vau1111 (6274)
encián Creative Commons License 2018.07.07 0 0 6285

Igen, Ő - sajnos csak volt - 12 éve temettük.

Előzmény: cyr45 (6284)
cyr45 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 6284

Az atléta, TV-s, IAAF főtitkár?... RIP!  A feleségemet (anno) egy ideig Ő tanította angolra.

Ő mentett ki?...    Sajnálom, hogy az az élmény hidrofóbiát okozott nálad!:-((

 

Az örvénnyel az a helyzet, hogy nem szabad ellene küzdeni, nagy levegő, és hagyni kell, hogy vigyen!

Alul ki fog dobni, és távolabb (sodrásirányban) felmerülhetsz. De ezt kevesen tudják, nyilván (akkor)

Te sem tudtad.  Mint írtam, mi direkt ugráltunk az örvényekbe a Tiszán. Elég marhaság volt!

De Magyarországon nincs olyan folyó, ahol a vízmélység (ilyen szempontból) gondot okozhatna,

ezért a dolog működik.  Azért,  senki ne próbálja ki, ma már én sem tenném ismét!

Előzmény: encián (6282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!