Keresés

Részletes keresés

zsebóra Creative Commons License 2006.10.14 0 0 1033

Átmeneti szűrő hatását kellene alkalmaznom egy képemen méghozzá nem is felülről, hanem oldalról. Olvastam valahol, hogy a PS CS2 tudja.

Tudnátok segíteni, hogyan kellene csinálnom? Úgy emlékszem állítható az átmenet színe, iránya, szöge, stb. Csak fogalmam sincs hol keressem és milyen apróságokra figyeljek?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv:

zsebi

-Kirikou- Creative Commons License 2006.10.12 0 0 1032
Szerintem vegyél még bele egy zsák ramot. Nekem másfél giga van benne, és ugyanez a szitu ha sok és nagy álománnyal dolgozok, megzabálja a memóriát valamiért. De ha valaki tud költséghatékonyabb megoldást, én is szívesen veszem...
Előzmény: _Zsolt (1031)
_Zsolt Creative Commons License 2006.10.12 0 0 1031
Sziasztok...
PS CS2 kérdés...

Megőrülök tőle... Olyan lassú mint egy mozgássérült lajhár.
Betöltök pár képet.
Olyan 6000*4500pixel méretben. 4-6 kép meg egy ps amiben dolgozom.
Van 1G RAM.
És olyan lassan másol, tölt be, ment, frissít, hogy még ezt a levelet is van időm megírni egy paste utasítás után...

Van valami ötlet, hogy mit csináljak vele???
Lord Sage Creative Commons License 2006.10.12 0 0 1030
öö, már lehet túl vagy rajta, csak most néztem vissza... Install, serial, aztán az "új" dll-t bemásolni a régi helyére
Előzmény: zsebóra (1029)
zsebóra Creative Commons License 2006.10.11 0 0 1029

Hála Néked "My Lord" segítséget nyujtott jobbodért :-).

Látom zip állomány, van valami tudnivalóm az install során?

 

Köszi:

zsebi

Előzmény: Lord Sage (1028)
Lord Sage Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1028
You've got mail ;)
Előzmény: zsebóra (1027)
zsebóra Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1027

Sziasztok!

RawShooter2006-hoz keresem a Color engine 2006 plugin-t.

Nem tudtok lelőhelyet? (az sem nagy baj, ha nem csak próbaverzió :-)

 

A PhotokitSharpener-ről is jókat hallottam. Esetleg valaki beljebb avatna a program használatába?

 

Köszi:

zsebi

zsebóra Creative Commons License 2006.09.27 0 0 1026

Köszönet! Megnéztem egyszerű, gyors módszer!

 

Tudtok esetleg más, kifinomultabb hangolást nyújtó szépiakép készítési lehetőséget is?

 

 

Előzmény: trollcsi (1025)
trollcsi Creative Commons License 2006.09.27 0 0 1025
ctrl+U, jobb alul colorise bepipál, felső csúszkán a szín balra barnásra, közpsőn meg az élénkségét. vagy számmal: 40 / 20 / 0 vagy majd látod.
Előzmény: zsebóra (1022)
gabkoo Creative Commons License 2006.09.26 0 0 1024

Huu Szipolyka

Hálás lennék!!

Köszke, majd várom a mailt!!!! :)

Előzmény: Szipolyka. (1021)
jumpymouse Creative Commons License 2006.09.26 0 0 1023

hello,

 

szerintem telepíts IrfanView-t. néhány száz kB, alapból benne vannak a "raw-nézegetők" egyszerű és ingyenes. CANONhoz volt egy kis trükk, ha gondolod szívesen leírom bővebben is. ha konvertálni is szeretnél, a gyártó saját SW-e vagy PS eredeti plug-int ajánlanám.

üdv.: JM

Előzmény: zsebóra (1016)
zsebóra Creative Commons License 2006.09.26 0 0 1022

Sziasztok!

Nagyanyósomról készítettem egy portrét és szépia tónusra kellene konvertálnom a képet. Tudom, hogy ez szubjektív, de szerintetek melyik eljárás hozza a legszebb eredményt?

Raw konverziós szakirodalmam szerint érdemesebb lenne már a raw konverzió során megcsinálni a szépia kalibrálást. Itt gondolom az Adobe Camera Raw esetében a calibrate menüvel kellene játszadozni kicsit...

 

Ti hogyan csinálnátok???

Köszi:

zsebi

Szipolyka. Creative Commons License 2006.09.25 0 0 1021
Jaj, de, nekem van is egy nagyon jó könyvem, csak az a baj, hogy éppen költöztünk, és a még nincs nappalink, úgyhogy a könyvek be vannak ládázva... Valami olyasmi a címe, hogy "Photoshop CS", az alcím pedig 'Eredeti tankönyv" vagy valami hasonló... Majd ha előugrik, belinkelem, jó? De az nem holnapután lesz...
Előzmény: gabkoo (1020)
gabkoo Creative Commons License 2006.09.24 0 0 1020

Hello

Közben meglett, már kaptam rá választ. Köszi

 

Egyébként nem tudsz egy olyan könyvet, vagy valamit, amiből meg lehet tanulni a PS-t? De közérthető nyelven, amolyan hülyegyerekeknek szóló módon. :)

 

Üdv

Gabkoo

Előzmény: Szipolyka. (1019)
Szipolyka. Creative Commons License 2006.09.24 0 0 1019
Felül a menüsorban valószínűleg bennmaradt a két arányszám, azokat töröld ki. Ha nem megy, mire gondolok, akkor illusztrálom.
Előzmény: gabkoo (1018)
gabkoo Creative Commons License 2006.09.23 0 0 1018

Üdv mindenkinek

 

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a képből akarok kivágni, és mindig csak a méretarány megtartásával megy. Korábban ment már máshogy is, csak valószínű valaki belepofátlankodott és elálíthatott valamit. :(

Sajnos én még csak most kezdem tanulni a PS-t és nem tudom, hogy tudom ezt visszaállítani.

Légyszi segítsetek!

Előre is köszönettel!!!

Gabkoo

eggohoek Creative Commons License 2006.09.21 0 0 1017
Nekem az Irfan View mutatott RAW preview-et, volt hozzá vmi raw plugin vagy mi. Pontosabban nem tudom, mert nekem egy régebbi Irfan view jobban bejött, és letöröltem az újat, a régi nem tud preview-et, az újat meg azóta nem tudtam úgy visszatelepiteni, hogy tudjon preview-et. Próbálkozni kell :)
Előzmény: zsebóra (1016)
zsebóra Creative Commons License 2006.09.21 0 0 1016

Sziasztok!

Triviálisnak tűnő a problémám, nézzétek el nekem, hogy mégis zaklatlak véle benneteket :)

Raw állományokat tartalmazó könyvtárba szeretnék preview-val belenézni, hogy kiválasszak pár képet a százegynéhányból. Igen ám, de nincs a raw-okról preview! Letöltöttem az MS raw viewer-t,(install rendben lefut, gép újraindít, semmi. Beállításokban sem találok semmit). PSbridge, semmi.

Mi lehet a gond?

Lehet, hogy ez csak nekem macera, de én tényleg kényelmetlennek érzem, hogy akár száz képet kell megnyitnom ahhoz, hogy lássa mmelyikkel akarnék dolgozni:(.

Nálatok hogy van ez?

ÜDv:

zsebi

handras Creative Commons License 2006.07.03 0 0 1015
Kb. én is ezt következtettem ki. :)
Előzmény: mullerp (1014)
mullerp Creative Commons License 2006.07.02 0 0 1014
Hidd el en is... aztan egyszer csak bepattant a fejembe, hogy annyira azert nem elemezgeti szet a PS a kepeket, hogy rajojjon az EV-re... akkor maradt az Exifgyilkolas!
Előzmény: handras (1013)
handras Creative Commons License 2006.07.02 0 0 1013

Én, hetekig szenvedtem mire rájöttem, hogy ki kell venni az exif-et!

Előzmény: mullerp (1012)
mullerp Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1012

Na akkor ezt elmagyarazom reszleteiben:

 

A HDR kep lenyege, a legalabb ket kulonbozo expozicioju kep osszeillesztese.

A kulonbozo expozicioju kepeket ket kulonbozo modszerrel is eloallithatod:

 

1. Allvanyra helyezve a geped csinalsz a helyszinen 2 kulonbozo expozicioju kepet, gyorsan egymas utan, nehogy a felhok nagyon elusszanak

2. Csinalsz egy az arnyekok/csucsfenyek kimeresevel koztes kepet RAW-ban, majd azt a RAW konverzio soran (kihasznalva a RAW +/- 1-2Fe tureset) alul es tulhivod. Ezeket a kepeket helyezed a HDR szoftverbe.

 

Szoval a kollega nem mondta ki, hogy hogyan az elso vagy masodik modszerrel hozta letre a sorozatot!

 

A 2. esetben lep fel a PS problemaja, miszerint mindket kepbe ugyanazon EXIF kerul, hisz egyazon RAW-bol szarmaznak. Szegeny PS nem tudja felismerni az expozicios kulonbseget az EXIF alapjan, mert hogy NINCS! Ezert kell eltavolitani az EXIFet.

 

---

 

Kozben utannaneztem... a PS a windows Temp konyvtarat hasznalja ideiglenes allomanyok letrehozasara. [ A Scratch Disk (nalad D meghajto) mas dolog! ] Ez nem tartalmazhat speckokaraktereket. Mivel jellemzoen alapertelmezeseben a Doc&Settingsfelhasznalonev helyen van a TEMP konyvtara a Windowsnak és a userek szeretik az ekezetes felhasznaloneveket, innen ered a problema. A Windows Temp konyvtarat be kell allitani a klasszikus c:temp-re es nincs gond...

 

De ez a kollega hibauzenetevel nem fugg ossze, hanem a "a command was not available" - errorra ad megoldast! Hatha mas is talalkozott vele! (Magyar PS-nel lehet hogy nem jon elo!)

 

Info: http://www.adobe.com/support/techdocs/331730.html

 

Előzmény: vzstrial (1011)
vzstrial Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1011

"Visszaolvasva látom más is szívott a HDRI merge funkcióval. Sikerült valahogy megoldani? Nekem se kettő, se három vagy 7 képből álló sorozatot nem illeszt össze. Bármit csinálok mindíg ezt az üzenetet kapom." Valóban nem írta hogy különböző expó értékekkel csinálta volna, de akkor mi értelme van?:) 7 képet ugyanarról ugyanolyan beállításokkal, azt HDR-be... szóval ha nem volt ev eltolás akkor mi értelme?:)

Másfelől bizonyára eddig is, mostantól is exif eltolással fogsz fényképezni, max kicsit furán fognak rádnézni:)

Ps + Photomatix pro : mind1, mert nagyon sok munkával tudsz nem mű képet csinálni, ha meg sokat szöszölsz akkor ott a maszkolás...

"PS Temp konyvtarat garantaltan ekezetmentes eleresi utba kell helyezni! (ez mind olvashato az Adobe honlapjan... )" Nekem egy teljes meghajtó áll rendelkezésére, a "D:"-ben nemsok ékezet van, bár a kollegának lehet hogy itt akad gondja, viszont akkor szinte az összes művelet elvégzésekor ki kéne vágja, amiről nincs infó a birtokunkban.

Előzmény: mullerp (1010)
mullerp Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1010

Egyreszt:

CSAK kulonbozo exiffel lehet lone, hisz minden expozicio idopontja valtozik benne! :-)

A kollega nem irta, hogy kulonbozovel tette!

 

Engem minden erdekel... De megoldast nyujtottunk a problemara Tlight-al egyutt. (En mar regebben a topikban).

 

Ha RAW-ban fotozol, es szereted a lepeskozoket kesobb megnezni, az azt feltetelezi, hogy kulonbozo expozicios ertekekkel keszitetted el a kepet! Magyarul a PS, az exif alapjan szamitja az EV-t. Itt nem is szabad gondnak lenni! Ha ezek utan is error uzenet van, akkor a PS Temp konyvtarat garantaltan ekezetmentes eleresi utba kell helyezni! (ez mind olvashato az Adobe honlapjan... )

 

Az a baj a mai HDR maniaval, hogy senki nem hajlando termeszetes kepeket kesziteni altala (szetkent, paszteles festmenyszeru maszlagok jonnek ki alapertelmezesben)... Szeretem es hasznalom en is a Photomatixot, de kell hozza nemi buhera, mig kiadja a 'termeszetesnek tuno' eredmenyt. Igaz ez a PS-re is... Ezert nem tudom (es kerdezem), mi benne a zsakbamacska, hisz pontosan annyi mint a Photomatixban.

 

Ket kep, PS HDR altal:

 

Előzmény: vzstrial (1007)
vzstrial Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1009
Ezzel csak egyet tudok érteni. viszont vigyázni kell a beégett részeknél -> ne csináljanak az elkészített képen körvonalat, vagy outer glow-t.
Előzmény: madgie (1008)
madgie Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1008

Vagy két-három képpel rétegekkel szőrözöl a PS-ben maszkolva, meg vért izzadva :)

Ha türelmes vagy, ez utóbbi adhatja talán a legszebb végeredményt...

Előzmény: vzstrial (1007)
vzstrial Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1007

Egyrészt: "kulonbozo exiffel losz" nem lehet lőni, max különböző expozícíós értékkel...:) de mint a kolléga írta, különbözővel tette, és így is megkapta az ablakot, sőt én is megkaptam az ablakot anno ha ez érdekel...

Ha már raw-ba fotózok, akkor ugye nem szeretnék 2 kimeneti file-t generálni, tekintettel lenni a Photoshopra, hogy nem szereti az exifet, én viszont szeretek néha utánnanézni, hogy kb milyen lépésközökkel, expozíció eltolással fényképeztem...

Felteszem akkor a kérdést, neked ez megéri a sok plusz munkát? Vagy berakod a Tone Mapping-be vagy a Photomatix Pro-ba és nem kell ilyenekkel szöszölni...:P

Előzmény: mullerp (1006)
mullerp Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1006

Ha a helyszinen kulonbozo exiffel losz, akkor nincs problema, de gondolom a RAW->TIFF/JPG konverzi soran sem kell nagy erofeszites kivenni a pipat az Exif adatok beagyazasa mellol...

 

Tovabbra is fennall a kerdes, mit ertesz az alatt, hogy zsakbamacska...

Előzmény: vzstrial (1005)
vzstrial Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1005

Mi "miért is?"?

Hányszor raktál össze error ablak nélkül hdr képet, exif buzerálása nélkül?

Előzmény: mullerp (1004)
mullerp Creative Commons License 2006.06.29 0 0 1004
Miert is?
Előzmény: vzstrial (1003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!