Keresés

Részletes keresés

apeeng Creative Commons License 2018.09.16 0 0 15059

Köszönöm mindkét tippet, segítséget, akkor így járok el..

 

'96-tól van klf mobilom, a kicsikből elegem lett. A legszebb (az ízlésem szerint) a Nokia 6300 volt, de az öröm két év után elmúlt (már csak azért is, meg megjelentek a simogatós telók)...a mai napig megvan az első ilyen, a Samsung Mini, a nejem már újabbat kapott, a Gio-t...ezek a mai napig is üzemelnek, de nem mint teló. Volt már Z ultrám is(6,4) de elajándékoztam az egyik egyetemista unokámnak..a 10"-os Asus Transporter tabletem nagy ahhoz, hogy hordozzam, tehát itt az alkalom a 6,9-es mi max 3 beszerzésével. De előtte élek az ajánlatoddal, és megsasolom az általad leírtakat.

 

Köszönöm szépen a hathatós segítséged,

Előzmény: 6.3 (15058)
6.3 Creative Commons License 2018.09.16 0 0 15058

A xiaomik általában jók, mindegyik.

Ez a mi max sztem túl nagy már.

Sztem jobban jársz az Oukitel Mix 2-vel, nem beszélve az áráról. Olyan 60e körül már beszerezhető.

A kék pedig atomszép, olyan, mint a tükör a hátulja is. Bár ez szujektív.

De az Ulefone Power is nagyon jó és majdnem a felébe kerül, mint a Xiaomid.

 

Előzmény: apeeng (15056)
6.3 Creative Commons License 2018.09.16 0 0 15057

Nagyon egyszerű :

1. Google Play Áruházban rákeresel : Opera (nem a mini vagy bármelyik másik) letöltöd-települ

2. Beállítások - Alkalmazások - a Böngésző és a Chrome, mindkettőt : letiltás, így kiiktatod teljesen.

3. Opera jobb alul piros karikára pötty : beállítások és ott kiveszed a híreket, aztán minden olyasmit, ami neked nem kell.

4. De nem árt egy Boostert is letölteni, az kitakarítja az összes összegyűlt szemétfájlt.

 

Majd nézd meg mennyivel gyorsabb lesz minden.

Előzmény: apeeng (15056)
apeeng Creative Commons License 2018.09.15 0 0 15056

hali. Nekem LG G2-m van négy éve. Chrome fut rajta, azt mondod próbáljam az operát? asszem a chrome az gyári ebben a gépben, ilyenkor mi van?

 

síkhülye vagyok ezekhez, ezért kérdem.

 

Most váltanék xiaomi mi max 3-ra, de még nem kapható az, amit szeretnék.  az LG G2 egyébként hibátlan, de nagyobb képernyőre vágyom.

Előzmény: 6.3 (15055)
6.3 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 15055

Sziasztok,

 

Nos előzetesben annyi, hogy 2008-2015-ig iPhone buzi voltam.

2015-től volt vagy 50 telefonom, DE egy sem a felkapott és agyonmarketingeltekből (Sams-LG-Hua-HTC stb stb)

Szándékosan vettem "gagyi" kínaiakat.

És volt köztük tényleg nagyon rossz fajta. De azért akadt köztük atomjó is nem is egy.

Mindegyik max 50e be került, Németo-ból.

Kihangsúlyoznám, hogy nem üzleteltem velük, nem ez volt a cél, inkább a kiváncsiság és az intezív érdeklődés.

Normál hétköznapi telefonnyűvő vagyok, vagyis nem egy 1,5 Gb-os játék futása alapján alkottam véleményt.

Azt most nem vesézem informatikus szinten, hogy ilyen processzor meg ennyi mag, stb stb, ennyire azért nem kell válogatni, az átlag felhasználó a végeredményt nézi. De mondjuk ma már a 2Gb Ram a minimum, ami kell.

OUKITEL :

K6000 plus, vagy pro. Elég nagy nehéz tepsi, de atomszépen teszi a dolgát, soha nem merül le (6000mA akku)

Mellesleg a nehéz teló sokkal jobb, miért ? Mert a nehéz dolgokat az ember tudalattiból jobban szorítja a kezében, ergo nem ejted el és nem repül el egy hanyagabb kézmozdulatnál.

U16 még nagyobb tepsi 6"-os, de szép kivitelű, jó vékony és szintén hibátlanul nem merül le, (4500mA akku) és atomgyors mindenben. 

Volt még az U7 plus, ami szintén teljesen hibátlan volt.

Most egy Mix 2 - őt nyúzok, nekem nagyon bejött, mindenestől.

ELEPHONE

Volt egy pár Elephone-om, azok is tutti jók.

Még sorolhatnám, de hosszú lenne.

 

A nagyon olcsó (15-18e Ft-osokból) az Xgody (5,5 vagy 6"-os) volt nagyon szép és hosszútávon nagyon jóó, igaz csak 3G-net volt rajta.

A Wishen is rendelhető 10-15e Ftos telók is totál jól teszik a dolgukat, feltéve ha az ember a gyerekének akar telót és sanszos hogy elejti, stb stb. 

 

Persze ezek nem profi fotóstudióba, vagy videóstábba valók.

Amit tudok még tapasztalatból, hogy minden teló atom módon be tud lassulni a különböző Launcherek és billentyűzetek és megjelenítést szépítő progiktól.

 

A másik, amit mondjuk én nagyon utálok a Google Chrome-ot, de úgy globálisan. Nagyon agresszív marketinggel erőltették rá az emberekre, de pl mobilon nagyon rossz. De laptopon-PCn is dokkal jobb (2x) gyorsabb az Opera, főleg a régebbi telefonokat öli meg a Chrome.

Ki kell próbálni, hogy a Beállítások-alkalmazásokban, törölni, vagy letiltani és megnézni utána mit csinál a teló az Operával, meglepődés garantált.

 

Hát bocsi, ha sokaknak nem ez a véleménye, de nekem egy Samsung 80-100e ért soha nem tud 2x annyit, felhasználóélményben, mint az előzőek :-)

 

 

 

 

 

pajaci Creative Commons License 2018.08.24 0 0 15054

Jé tényleg :-)

 

Ez az első okostelefonom, azt hittem eddig, hogy ez 4 colos. Már a megnevezése miatt is.

Szélességre csak 6.5mm-el nagyobb az általad említettnél, viszont vékonyabb. Kézbe kellene fognod egyet valamelyik boltban, hátha megtetszik.

Előzmény: wartburg1963 (15053)
wartburg1963 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 15053

Köszönöm, jól hangzik, de ez ötcolos.

 

Előzmény: pajaci (15052)
pajaci Creative Commons License 2018.08.23 0 0 15052
Előzmény: wartburg1963 (15050)
Alexfux Creative Commons License 2018.08.22 0 0 15051

Nekem is volt xar Nokiám annak idején. :-) Az N97. Pedig de nagy reményekkel vettem meg.

 

A Feleségem pl. a Samsung mobilokkal van így. Több is volt Neki, mindegyiknek volt valami baja.

 

Az LG-re visszatérve, vagy Nekem van szerencsém, vagy Te nyúltál mellé. 

 

Reméljük, hogy az új telód több örömet fog okozni.

Előzmény: Kapimester (15049)
wartburg1963 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 15050

Kedves Topictársak,

 

eddig egy (gyerektől-levetett) Huawei Y330-cal éltem mindennapjaimat, ám most elközelített az órája a minőségi(bb) mobilcserének.

Követelmények: legalább 2GB RAM + 16GB belső tárhely (esetleg bővíthetőséggel) + 4 - 4,5 colosnál nem nagyobb kijelző. Utóbbi okozza igazán a fejtörést, mert ötcolos v annál nagyobb kijelzőjű telefon számtaan akadna.

Még egy dolog: nagyon jó lenne, egy ilyen Huawei (én eddig nem találtam), de végül is ezt el tudom engedni magamban.. :-)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kapimester Creative Commons License 2018.08.15 0 0 15049

Nekem a jelenlegi LG telómat 2 éve vettem. Akkor volt kb. 75 ezer. Kb. fél év után jöttek a gondok. akkor kezdett lassulni, fagyogatni. Azóta folyamatosan egyre rosszabb, már eljutottunk oda, hogy sokszor 10-15 másodpercig gyakorlatilag megfagy a teló. alkalmazások váltása legalább 10 másodperc. Amit nyomok, utána megcsinálja, mindet, kb egy másodpercen belül az összes parancsot, de ettől meg megbolondul. Párszor visszaállítottam, de ez sem segített, így megállapítottam, hogy egy hulladék. Az a cég, amelyik ilyen terméket előállít, és piacra dob, az nálam elkapálta magát. egy 2016-os teló ne váljon használhatatlanná 2017 elején. Az gáz. Pedig formára még mindig a legszebb, más mint a többi 12 egy tucat. Csak épp katasztrófális, hogy a legrosszabbkor fagy. Ami Samsung volt régebben a családban, kb 4-5 típus a szétnyithatósok óta, azokkal minddel volt gond, így a samsung is felejtős nálam már kb 5-6 éve. Egyszer csak találok olyan márkát, ami nem 5-6 hónapra gyárt terméket. Legalábbis remélem.

Előzmény: Alexfux (15047)
JuliAkiVagyok Creative Commons License 2018.08.15 0 0 15048

Én a Samsungra esküszöm... volt már Huawei, LG de egy idő után mind lelassultak... a Samsungom már 3 éve bírja és semmi bajom, lefagyás, ilyesmi nem volt még vele (remélem, hogy nem most kiabáltam el :D )

Alexfux Creative Commons License 2018.08.14 0 0 15047

Nekem már a 3madik LG telefonom van és hibátlanul működnek még mindig. Nexus4, LG G3, LG G6. T-s kártyával, a G6 egyedül T-s beszerzés, a többit itt-ott vettem. VAn a családban egy G4, annak volt valami alaplapi problémája, de azt szó nélkül cserélte az LG szervíz.

 

Nem annyira rosszak ezek. Legalábbis, ami nekem jutott.

Előzmény: Kapimester (15045)
Kapimester Creative Commons License 2018.08.13 0 0 15046

ÜDV!

 

Eljött a telefoncsere ideje. Végre lejár a hűségem, és megszabadulok a lassan két éves LG hulladéktól.  Kellene másik, de nem szeretnék mégegyszer alászaladni a történetnek és egy szinte használhatatlan sz..t venni sok pénzért. Mivel semmi esetre sem szeretnék horribilis összeget kiadni telefonért, így a következőket néztem a szolgáltatónál ki: Huawei P Smart, Sony Xperia XA2, illetve a Nokia 6.1 (2018). Mivel sokat használom a telefont, lapátkezem meg nincs, 5-5,5 coll környékénél nem szeretnék nagyobb telefont. Igaz nem is ez a lényeg, hanem a teló méret. Jelenlegi 146,6 x 74,8 x 6,8, ami tokkal nagyjából épp megfelelő, sokkal nagyobb ne legyen. Snapdragon 630 (Sony, Nokia), HiSilicon Kirin 659 (Huawei) procik, valamint Adreno 508 (S+N) és ARM Mali-T830 (H) grafikus chippek vannak bennük. Melyiket érdemes venni, kinek van velük tapasztalata??? 

Kapimester Creative Commons License 2018.08.13 0 0 15045

LG??? Én soha többet nem veszek ettől a kétbetűs hulladékgyártótól semmit. 

 

Előzmény: gzs15 (15043)
H_G Creative Commons License 2018.08.03 0 0 15044

Fogalmam sincs, de én biztosan soha nem vennék kivehetetlen akkumulátorost. Az LG-nél két dolog jobb a vetélytársaknál mindeddig, hogy van még kivehető akkus és a kis másodlagos kijelző. A V 30-ban legalább az utóbbi megvan, plusz a G6-tal megegyező vízállóság. (De olyan drága mobilt szintén nem vennék.)

 

 

Előzmény: gzs15 (15043)
gzs15 Creative Commons License 2018.08.01 0 0 15043

Sziasztok, hátha jár még itt valaki,az lenne a kérdésem, hogy szerintetek az LG G6 vagy az ASUS Zenfone 5 Lite érné meg jobban 2018-ban?

topoly Creative Commons License 2018.01.13 0 0 15042

A xiaomi telefonok között érdemes szétnézned. Akad köztük több is erősebb akkuval, ahogy árkategória szerint szintén válogathatsz.

Előzmény: bpv13 (15041)
bpv13 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 15041

HÁtha jár erre valaki. A kérdés: milyen mobilt vegyek?

 

Eddig ellenálltam az okostelefonnak, mert a "buta" telefonom 1 hétig bírta. Pár napja vettem egy HTC-t, de viszem vissza: nem felel meg az igényeknek.

 Az igény: 50.000 Ft-nál ne legyen drágább.

Jó legyen a fényképezőgépe. Sőt, ez nagyon fontos szempont.

Legyen rajta állapotjelző lámpácska: ami ég, ha nem fogadott hívásom volt, vagy smst-t kaptam.

A HTC-vel az volt a problémám, hogy az idióta szerint ugyanaz az SMS mint az értesítés. Ha beállítottam egy igen hosszú hangot SMS értesítőként, akkor ez a hosszú hang játszódott le akkor is, ha pl. olvasási visszaigazolást kértem és kaptam. Nevetséges.

Talán ennyi.

 

Szóval melyik készülék felel meg  a kívánalmaknak?

T-boy01 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 15040

Az Y6 II - be rakhatsz 2 db SIM kártyát ÉS még egy db memória kártyát is. Én azt venném.

Előzmény: kozso1 (15037)
ZergAttack Creative Commons License 2017.07.17 0 0 15039

Sziasztok!

 

Szerintetek a Concorde raptor Z55 jó telefon? Van valakinek róla valami tapasztalata, véleménye?

deregato Creative Commons License 2017.07.15 0 0 15038

Szevasztok!

 

Nekem valami 3 vagy 4 sim kártyás m e g b í z h a tó okostelefon kellene.

Még azt sem tudom hogy melyik a legtöbbet befogadó típus.

Jelenleg kosárszámra hordom a butatelefonokat magammal.

Igazából nem gerjedek rájuk csak talán kevesebbetkellene cipelnem

Szóval javasolnátok valamit?

 

kozso1 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 15037

Sziasztok.

Bár nem a leg aktívabb a fórum, de nagy elkeseredésemben írok azért.

Az elmúlt egy évben több okostelefont is visszavittem megbánt vásárlás miatt (főleg 1gigaramos készülékek voltak)

SZóval van pár kiszemelt középkategóriás készülék amik közül nem tudok választani.

Melyiket vennétek és miért?

 

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-galaxy-j5-j510-fekete-dual-sim-k%C3%A1rtyaf%C3%BCggetlen-okostelefon-1200727.html

 

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_huawei-y6-pro-dualsim-feh%C3%A9r-k%C3%A1rtyaf%C3%BCggetlen-okostelefon-1197600.html

 

 

http://www.mediamarkt.hu/hu/search.html?query=huawei+y6+ii&searchProfile=onlineshop&channel=mmhuhu

 

hofigergo22 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 15036

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni hogy melyik telefon a jobb, melyiket választanátok ezek közül: Honor 6X és Xiaomi Redmi Pro High Edition. Köszönöm a segítséget előre is.

hegyman2 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 15035

A Garmin készülékei mint cél hardver csak Glonass kompatibiltással rendelkeznek ( Nincs BDS vagy az új Galileo) és a saját térképeiket használják amik nem biztos hogy azokat az információkat tartalmazzák amit már  megszoktam az android alatt futó szoftverektől. Kevesebb a rugalmasság bennük! A lényeg az érzékeny GPS vevővel és jó antennával rendelkező olyan androidos eszközt keresek amin akár az utca szintű navigációt is tudó Maps.me vagy Sygic vagy a terepre való Locus program jól fut. 

Előzmény: Octi19 (15034)
Octi19 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 15034

...ilyen speciális célra miért nem nézel célhardvert? Szerintem sokkal olcsóbb mint egy telefon, de ha telefonban gondolkozol akkor én egy kínai mobilt vennék ilyen célokra!

Előzmény: hegyman2 (15033)
hegyman2 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 15033

Sziasztok! Tudnátok segíteni mobil telefon választáshoz?Nagyon pontos GPS -el ellátott telót keresek navigációhoz. Jó lenne 100e környékén megúszni a vásárlást! Olyat keresek ami működik az Indonéz SIM kártyákkal illetve jól navigál abban a térségben. Maps.me alkalmazást vagy Sygic -et szeretnék majd használni. A jelenlegi telóm csak a-gps üzemmódban működik és Internet nélkül nem képes műholdat találni. Előre is köszönöm a segítséget!

Octi19 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 15032

Az mikro USB szabványosan csak 500mAh áramot tud átengedni magán és azt is csak 5V-os feszültséggel, míg a dedikált töltők (és a modernebb, pl.: USB-C csatlakozók) akár sokkal többet is!

Minden NOKIA töltőn van egy pár karakteres típus megnevezés, ezt használva simán találhatsz helyette másikat.

Előzmény: <Tycoon> (15030)
Alexfux Creative Commons License 2017.03.22 0 0 15031

Szia!

 

Csodálkoznék, ha nem lehetne kapni eredeti, gyári töltőt a telefonodhoz. Nem lehet az olyan régi. Pl. itt

És az eredetinél szerintem nincs jobb. Milyen telód van?

Előzmény: <Tycoon> (15030)
<Tycoon> Creative Commons License 2017.03.11 0 0 15030

Sziasztok! Akku töltőben szeretném kérni a segítségetek.


Van egy Nokia Lumia (Winphone) telefonom aminek tönkre ment a normál (nem USB-s) hálózati töltője.

A párom Samsungos USB-s töltőjére rádugtam (szemmel láthatóan ugyanolyan adatok vannak rajta) csak a töltési idő legalább a háromszorosa mint a sima nokiás töltő.

 

Hogy lehet ez, hogy két ugyanolyan töltő töltési ideje ennyiben különbözik? Az USB-s csatlakozó ennyit lassíthat rajta?

 

Milyen gyorstöltőt ajánlotok.?

köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!