Keresés

Részletes keresés

Oliver999 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 2292

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni.
Pesti vagyok, és szeretnék megtanulni siklóernyőzni. Melyik iskolát/klubot ajánlanátok?
Egyenlőre a FlyAway iskolát tartom legszimpatikusabbnak, de inkább hagyatkoznék az általatok gyűjtött tapasztalatokra.
Melyik iskolát ajánlanátok leginkább? 

Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

.ZsL. Creative Commons License 2016.08.31 0 0 2291

Miután egy napig vártam a siklóernyős oktatók véleményét, ma délelőtt megkértem Olivér Urat, hogy legalább szeptember 9-ig, azaz jövő vasárnapig hadd maradjunk 17 óra helyett 19 óráig, vagyis napnyugtáig a terepen.
Rövid beszélgetés után (és mivel a tegnapi kérés közzététele óta több szakemberrel is beszéltem a témáról), tudomásul vettem az általunk használt terület két tulajdonosának és a helyi fővadásznak kérése szerinti szeptember 1-i határidőt. Indoklás:

-A szarvasok nászideje, vagyis a hímek "vonulása" már két hete észrevehetően elkezdődött, de tekintettel az iskolai szünetben fokozottabban esedékes siklóernyős érdeklődésre, haladékot kaptunk augusztus 31-ig, vagyis a mai napig, hogy napnyugtáig maradhassunk a terepen.

-Szeptember és október a vadállomány "utánpótlási" időszaka, amikor a terepen tartózkodásunk már a napnyugta előtti 2-3 órában is zavarólag hat az állatok párválasztással kapcsolatos viselkedésére. A vadászok ehhez jobban értenek, mint mi (és eszemben sincs beleszólni olyasmibe, amihez nem értek), vagyis ők kevésbé zavaró módon lehetnek a terepen, és a nagyobb trófeás, vagyis öreg példányok alkalmankénti kilövésével javítják a vadállomány genetikai esélyeit.

-Bármennyire is nem rokonszenves a számunkra ez a tevékenység, a lakossági vadkár-bejelentési adatok alapján az utóbbi néhány évben a szarvasok, őzek és vaddisznók feltűnően nagyobb létszámban hatolnak be a kertekbe és a lakott területekre, aminek persze a "dicső" ember az oka, mert lecsökkentettük az erdős és bokros területeket, vagyis az eredeti élőhelyeket, ráadásul a korábbinál sokkal többet mozgunk a természetben, amihez a vadak hozzászoktak, ezért látszik egyre szemtelenebbnek a viselkedésük.

-Lehet, hogy humánusabb lenne a lecsökkent területű élőhelyekhez képest (mellesleg attól függetlenül is) túlszaporodott vadak élve befogása és máshová áttelepítése, de nem kivitelezhető, elsősorban azért, mert nincs hová. Mindenhol sokan vannak, és természetesnek veszik, hogy lelegelhetik a zöldségeket és a facsemeték hajtásait, ezzel sok bosszúságot okoznak a gazdáknak.
 
-Ami a siklóernyős szempontokat illeti: az idei nyár ugyan tovább tart az átlagosnál, de a napsütéses napok termikusan aktív, és emiatt a kezdőkre veszélyes időszaka augusztus végétől egyre rövidebb, vagyis már nem kell feltétlenül kivárnunk az esti órákat a gyakorlórepülések megkezdéséhez.

Bozó Olivér Úr nagyon udvariasan kért meg, hogy továbbítsam a területén (és egy fedémesi gazdának /szintén vadásznak/ az általunk leszállónak használt területén) a két hónapos türelmi idővel kapcsolatos kérését úgy, hogy az év többi 10 hónapjában nem szól bele a repülős tevékenységbe. Szeptember és október hónapban is folytathatjuk a repülés oktatását és gyakorlását, csak annyi a kérés, hogy 9 óra után menjünk a területre, azt hagyjuk el legkésőbb 17 órakor, és éjszaka ne sátrazzunk, ne tartózkodjunk ott, mert nemcsak magunkat veszélyeztetjük, hanem az állatok ilyenkor szokásos életét is zavarjuk.

Előzmény: .ZsL. (2290)
.ZsL. Creative Commons License 2016.08.29 0 0 2290

FIGYELEM!


Bozó Olivér Úr (az általunk használt terület egyik tulajdonosa és a helyi Fővadász) kérése, hogy a szeptember 1 és október 31 közötti időszakban csak délelőtt 9 és délután 5 óra között tartózkodjunk a terepen. Vagyis ebben a két hónapban legyünk szívesek és mellőzzük a sátrazást, a terep éjszakai látogatását, 9 óra előtt és 17 óra után ne zavarjuk a vadgazdálkodási tevékenységet.


Megígértem, hogy a Fedémesi Siklóernyős Oktatóparkban a kérésnek eleget teszünk!


Legyetek szívesek, terjesszétek a kérés hírét, hogy lehetőleg mindenki tudjon róla, még ha nem tartozik egyik egyesülethez vagy szövetséghez sem!

jgydk Creative Commons License 2016.07.15 0 0 2289

Szolnok közelében vannak siklóernyősök, csörlőznek,jó pár éve voltam is ott egyszer repülni. Sajnos, már elkallódott a kapcsolatom, de biztos, hogy megvannak/működnek még.Mintha Jászboldogháza lenne az a hely, de nem vagyok biztos benne.

Még keresgélj egy kicsit, biztos, előkerülnek...

kulturg Creative Commons License 2016.07.14 0 0 2288

heló

Szolnoki vagyok, innen hova lehetne menni siklóernyőzni? Van-e másvalaki ugyanebben a cipőben a környéken?

üdv

zimi78 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 2287

Mennék, de jövő héten meló van, és nem tudnak elengedni.

Előzmény: .ZsL. (2286)
.ZsL. Creative Commons License 2016.06.26 0 0 2286

Siklóernyős bevizsgáló tanfolyam!!!

 

Tisztázzunk néhány szakmaiatlan babonát!

(Zsinórhurkolás, állásszög beállítás, porozitás mérés, lézeres hosszmérés vevőbolondítónak.)

 

A HFFA tanúsító szervezete nyílt siklóernyő bevizsgáló tanfolyamot hirdet.
A képzés díjtalan, helyszíne a HFFA székhelye (Bp.XIII.Dagály utca 11. 2. emelet).

 

Programja:

2016. június 29.
9.00 Anyagismeret, anyagvizsgálatok (Kerekes László HFFA minőségirányítási vezető)
12.00 Siklóernyő szerkezeti felépítése és követelmények (Holló Attila HFFA légialkalmassági felügyelő)
15.00 Ernyő és felszerelés vizsgálat gyakorlata (Steff István HFFA főmérnök, Holló Attila)

 

2016. június 30. nap
9.00 Jogszabályi háttér (Kerekes László)
11.00 A tanúsító szervezet szabályzatai (Kerekes László)
13.00 On-line rendszer használata (Kerekes László)

 

A képzés végén eredményesen vizsgázók bevizsgálói oklevelet kapnak.
Várjuk szakmai önfejlődés céljából azokat is, akik már rendelkeznek bevizsgáló megbízatással, mert tapasztalatunk szerint ez mindenkire ráférne.

Előzetesen jelezd, ha jössz, a terem igény miatt!

feketefelhoo Creative Commons License 2016.06.20 0 0 2285

https://www.facebook.com/sopronparagliding

 

http://www.skyclub.hu/

 

https://blue-sky.hu/

 

Esetleg a zalaegerszegi vagy a nagykanizsai reptéren lehet érdeklődni, van-e ott valamiféle ernyős tevékenység. Én személy szerint nem tudok róla, de hátha. 

Előzmény: stinky14 (2282)
.ZsL. Creative Commons License 2016.06.18 0 0 2284

Ha nem akad kedvezőbb lehetőség, akkor hozzánk bármikor jöhetsz (télen-nyáron, hétköznap-hétvégén), de a távolság miatt ide csak több napos (pl. kétszer egy hetes, vagy 5-6 hosszú hétvégés), bentlakásos képzésre érdemes jönni: paramania.5mp.eu

Előzmény: stinky14 (2282)
.ZsL. Creative Commons License 2016.06.18 0 0 2283

Kérdezd a siklóernyős Főoktatót, aki az oktatókat vizsgáztatja!

laszlo.kerekes55@gmail.com

 

(Sajnos a nálam lévő "Hazai oktatók listája" elavult.)

Előzmény: stinky14 (2282)
stinky14 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 2282

Sziasztok! 

 

Zala megye környékén, hol lenne lehetőségem oktatáson részt venni? 

kela62 Creative Commons License 2016.05.27 0 0 2281

Sziasztok..!!

 

Ha valakit érdekelne,eladóvá vált a komplett "cuccom"..!!!

Nagyon jó állapotban lévő..

 

KarpoFly Arrow beülő..

 

UP Europa 85-110 kg ernyő

 

Mentőernyő

 

/ csak egyben/

 

Üdv. mindenkinek...

 

 KeLa

 

http://www.jofogas.hu/budapest/Sikloernyo_beulo_elado__Karpofly_Arrow___ernyo_mento_ernyo_49831868.htm?first=1

.ZsL. Creative Commons License 2016.04.11 0 0 2280

Továbbított üzenet:

------------------------

 

Elkezdődött a hazai siklóernyős szezon, ezért szeretném a figyelmetekbe ajánlani különleges szálláshelyünket, a Bázis Vendégházat.
http://bazisvendeghaz.hu/

A ház kifejezetten ideális a siklóernyősök számára, hiszen kedvező költségek mellett akár 15 fő befogadására is alkalmas.
Fontos szempont, hogy Egertől 6 km-re, és a Fedémesi Oktatóközponttól 20 km-re található.
A szálláshely méretéből adódóan ideális oktatások, továbbképzések megtartására is.
A jól felszerelt konyha mellett grillezési és bográcsozási lehetőség is biztosított.

A szálláshely népszerűsége miatt igény esetén javasolt mihamarabb jelezni foglalási szándékotokat.

Repülős üdvözlettel:

Farkas Tibor
06 70 312 76 09
Mátra Extrém SE

.ZsL. Creative Commons License 2016.04.08 0 0 2279

Legyetek szívesek, és ne használjátok azokat a régi keréknyomokat a fedémesi starthely és leszállók környékén, amelyeket a terület tulajdonosai elboronáztak. Hamarosan lesz egy térképvázlat is az ügyeleti kabin oldalán a használható útvonalakról. Ennek a kérésnek oka van a gazdák részéről, és nem nehéz teljesíteni, cserébe a hely használhatóságáért, és azért, mert a tulajdonosok segítsége révén az eddig kellemetlenül bokros területek nagysága megint csökkent...

.ZsL. Creative Commons License 2016.04.01 0 0 2278

Aki Fedémesre jön mostanában, ne ijedjen meg, hogy fel van szántva a DNy-i és az ÉK-i leszálló. Csak a takarmányfüvet telepítik újra a gazdák, de továbbra is használhatjuk a helyet. Annyi a kérésük a tulajéknak, hogy járművel ne menjünk rá. Amikor szóba jött egy hónapja az újratelepítés, akkor kértem, hogy ha lehet, csak a verseny után, de ezt a hetet találták alkalmasnak, hogy a jövő heti eső előtt a földben legyen az új mag...

 

Volt már ilyen néhány éve. Túléltük. Csak akkor kellemetlen, ha eső után sáros a talaj. Olyankor a szélén kell leszállni. Aztán két-három hónap múlva olyan füves lesz, mint régen, csak talán sűrűbb néhány újabb évre.

zimi78 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 2277

Van szoknyás képem, és a lábam se túl szőrös! :-D
(bár, ami azt illeti, fejre túl ronda és szőrös vagyok nőnek :-D)


Na, szexi a "szoknyám"?

Előzmény: .ZsL. (2276)
.ZsL. Creative Commons License 2016.04.01 0 0 2276

A verseny Főszervetője (Ónodi Miki) azt kérte, hogy a felmerült igényeknek megfelelően, legyen választási lehetőség a vega kaja is, ami erősen terjedőben van a repülősök között.

Úgy hallottam, hogy akik elvállalták az étkeztetést, azt ígérték, hogy megoldják. Javasoltam a krumplistésztát, az alighanem mindenkinek jó lenne, de szerencsére nem rajtam múlik a döntés, hanem a konyhai ügyekben járatosabbakon.

 

És kerestetik egy olyan talpraesett ifjú hölgy (nem árt, ha siklóernyős rokon, vagyis vannak sejtelmei a dolgainkról), aki a menet közben felmerülő segíteni valókat (pl. az oklevelek megírását szép betűkkel), elvállalja. Startmarsallunk (aki a kisorsolt listának megfelelően startra szólítja a versenyzőket, és odafigyel a starthely rendjére), már van, de lehet, hogy őt is válthatja vagy segítheti időnként.

Előzmény: jgydk (2273)
jgydk Creative Commons License 2016.04.01 0 0 2275

Köszi az infót,akkor megyünk.( lehet, hogy a túl konzervatív siklóernyősök táborba tartozom, én nem a FB-n tolom általában...)

zimi78 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2274

Ez van kint a fb-on az esemény alatt:

"Csütörtök: A mai előrejelzés szerint kivitelezhetőnek tartjuk a szombati célraszállást. Pénteken reggel újra ellenőrizzük."


"FAI szabályok szerint lebonyolításra kerülő, de nem FAI-2 versenynaptárban szereplő verseny.
Elvárás: Pilóta A vizsga"

Vagyis nem kell versenyzői kártya, hiszen egy friss A-vizsgásnak még nem is lehet.

Előzmény: jgydk (2273)
jgydk Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2273

Érdeklődöm, hogy ami ma látszik a szombatból időjárás/szélerősség/szélirány ügyileg, meg lesz-e tartva a célra szálló verseny?

2 fővel mennék 1 pilóta/versenyző, és a nejem nézőnek, és benevezünk 2 kajára a bográcsozáshoz(feltételezem, hogy most is valami profi recept alapján lesz bogrács.)

Az ugye nem gond, hogy idénre nem váltottam ki a versenyzői kártyát?Papírügyileg egyébként ezt kivéve teljesen rendben vagyok, még orvosim is van.

.ZsL. Creative Commons License 2016.03.31 0 0 2272

Az adatlapodon "nem publikus" az e-mail címed, ezért nem küldhetek "Tájékoztató csomagot" a fedémesi oktatási körülményekről, de ha írsz a zsedely@gmail.com-ra egy bemutatkozást, akkor válasz e-mail mellékletként küldöm!

Előzmény: rolm (2271)
rolm Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2271

Köszi Zimi!

Ez biztató.

Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: zimi78 (2270)
zimi78 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 2270

El is feledkeztem erről az Ailes De K ernyőről, ami a 80-as évek terméke, tehát nagyjából 30 éves életkornak örvend! Az ernyő szintén kiváló egészségi állapotú, láthatóan a színei még élettel teliek, a kupola sérülésmentes, gyakorlatilag újszerű. Az ernyő szintén a fedémesi egyesület tulajdonában van. Igazi múzeumi ereklye, ezért ritkán kerül ki éles körülmények közé. :-)

Előzmény: zimi78 (2269)
zimi78 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 2269

Iskola? oktató? Zsédely Laci bácsi Fedémesen.
További info:
http://paramania.5mp.eu/

 

Mikortól legyen első saját ernyő?
A kisdombos képzés után, mielőtt az első magasstartokig eljutsz. Oda már célszerű egy megszokott, saját ernyővel kimenni.

 

Megfelelő tárolás mellett egy ernyő elég csekély mértékben amortizálódik. Jó példa erre egy épp mostanság Laci bácsinál lévő eladó Angel Highlander siklóernyő. Az ernyő 20 év feletti életkornak örvend, de olyan állapotban van, mintha most került volna ki a gyárból. Az ok; kevés használat, megfelelő tárolás.
Mutatok róla egy fényképet:

 

Pár manővert kipróbáltam vele, egész barátságosan viselkedik, noha érezhetően régi konstrukció.

Szóval véleményem szerint nem az évek számítanak, hanem az ernyők repült órái, és az évek alatti bánásmód (vagyis nem megfelelő tárolás, extrém használat; vagyis réten napoztatás, hóban, jégben, sárban, vizes időben húzás-vonás. Bokorra, fára szállás, stb.) Hallottam 100 repült óra alatt leamortizált ernyőről, de tudok 400 repült óra után is vígan légialkalmas, vagyis repülhető és használat alatt lévő ernyőről.
Na, de én csak hobbikategória vagyok, a többiről az okosok majd bővebben írnak! :-D

Előzmény: rolm (2268)
rolm Creative Commons License 2016.03.28 0 0 2268

Sziasztok!

Teljesen szűz terület a siklóernyőzés számomra, szóval elnézést ha hülye kérdéseket teszek fel. 

Régóta álmodozom a repülésről és eljött az idő, h tegyek érte. 

Tudnátok ajánlani iskolát, oktatót?

Milyen tudás-szinttől érdemes saját ernyőbe invesztálni?

Hány évig lehet használni egy ernyőt? Feltételezem a repült órák száma számít....viszont (megint csak a zöldfülű feltételezésem) magyarországi körülmények között (illetve csak hétvégeken meg szabadság alatt) nincs lehetőség megfelelően kihasználni egy ernyőt. Gondolom az ernyő anyaga használat nélkül is "amortizálódik". 

Szóval a fentiek fényében kb hány évig lehet használni egy ernyőt? Feltételezem még gondos odafigyeléssel sem lehet repülni velük 8-10 évet? Van kite-ernyőm amelyik 7 év után is kifogástalanul teljesít...érvényes ez a siklóernyőkre?

Köszönöm. 

 

zimi78 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 2267

Rövidesen Fedémesi célraszálldogálós verseny lesz. Pitypangos kedvű pilóták jelentkezését várják. :-)
Bővebb infó:
http://paramania.5mp.eu/web.php?a=paramania

.ZsL. Creative Commons License 2016.01.26 0 0 2266
.ZsL. Creative Commons License 2016.01.06 0 0 2265

A fedémesi "Paramánia" szakosztályunk évkezdő közgyűlése...

 

...ezen a hétvégén, azaz január 9-én 10 órától lesz a helyi művelődési házikóban.

(A falu közepén van, a kocsmával szemben, könnyű megtalálni.)

Sajnos, a legközelebbi alkalmas időpont csak február végén lenne, ezért nem akartuk halasztani.

 

Próbáljatok úgy parkolni, ne feltétlenül a ház előtt, hanem az út mentén (elég hosszú a falu), vagy a Papírmerítő Műhely mellékutcájában, hogy se a gyalogos forgalmat, se a buszok közlekedését ne akadályozzátok, mert egyszer emiatt már kaptunk egy kis méltatlankodást... Ez a pici falu az 1200-as évek óta megvan, és anno nem arra tervezték, hogy mindenki külön járművel érkezzen egyszerre.

 

Az ernyők bevizsgálásának rendszere a legújabb hatósági követelmények miatt változik, gondolhatjátok, hogy nem az egyszerűsítés felé, és a mentőernyők áthajtogatását sem biztos, hogy ezen a napon meg tudjuk oldani, de a helyszínen kiderül, hogy addig milyen megoldást találtunk ki! A felszerelést jobb, ha hozzátok, lehet, hogy innen szállítjuk egy tételben a bevizsgálás és áthajtogatás helyszínére, hogy lehetőleg készen és papírilag igazoltan kaphassuk vissza, még a hónap folyamán.

 

A 2016-os regisztrációs díjat a közgyűlési adat-regisztráláson adott sárga postautalványon kell majd befizetni, vagy banki átutalással, lehetőleg a hónap végéig.

MRSz tagdíj és IPPI-kártya nélkül 11 eFt a teljes díj, amiben 1 db. ernyő hatósági nyilvántartási díja, a biztosítások, HFFA és ASE tagdíjak és a starthelyalap is benne van! Aki még az "A" vizsga előtt, vagyis alapfokú képzés alatt áll, nincs saját ernyője, illetve az oktatójának kölcsönözve használja, csak az ASE-tagdíjat kell fizetnie, ami a naptári év végéig, illetve a vizsgáig érvényes, és 3000 Ft.

 

Aki repülőorvosi vizsgálaton is szeretne részt venni, sürgősen egyeztesse Szvetozár Dokival!!! Tel: 0620-9672138

.ZsL. Creative Commons License 2015.12.30 0 0 2264

Még egy továbbított felhívás!

-------------------------------------

 

Kedves Klubtagok!

Hamarosan vége a 2015-ös évnek, ennek megfelelően röviden tájékoztatlak benneteket a várható 2016-os év dolgairól.

Az év végi szokásos továbbképzés áthúzódik a jövő év elejére, így még nem minden végleges.

Ami viszont tudható, hogy 2016-ban már aki nem versenyez annak nem kell megfizetni az MRSZ tagdíjat - 7500 Ft - így a dokumentációs költségek csökkennek.

A kettő évnél idősebb vagy 100 repült óránál többet repült szárnyakat - a légügyi előírások miatt - szigorúbb műszaki ellenőrzésnek szükséges alávetni. A pontosítások a napokban lesznek.

Klubnapot tervezünk 2016.01.09-én időjárás függvényében Szarvaskőn vagy Fedémesen, a Paramánia Szakosztállyal együtt - mentőernyő hajtogatással egybekötve.

2016 első külföldi túrája február 13-20 között lesz. Ciprusra látogatunk el - részletek a Mátra Extrém oldalán találhatóak.
Aki szeretne jönni, jelezze mihamarabb, hiszen most még igen olcsó a repjegy.


A további részletekkel hamarosan jelentkezve ezúton minden csapattagunknak sok balesetmentes leszállást és boldog új évet kívánok.

Üdvözlettel,

Farkas Tibor
Vezető oktató
Mátra Extrém SE

.ZsL. Creative Commons License 2015.12.30 0 0 2263

Továbbított felhívás!

-------------------------

 

Kedves Klubvezetők!
Elkészült a 2016-os office felület, így elkezdődhet a regisztráció.
Ne felejtsétek, hogy a közgyűlési szándék szerint, az MRSz tagdíjat és az IPPI kártyát külön kell kezelni, mert a HFFA  kilépett az MRSz-ből.

Ettől még minden klub ugyanúgy tagja az MRSz-nek, a különbség, hogy az MRSZ tagdíjat és az IPPI kártyát közvetlen tőlük kell igényelni és oda kell fizetni!

Fontos továbbá, hogy minden oktatónk MRSz tag kell, legyen, mert egyenlőre az MRSz engedélye alapján oktatunk.

A klubok úgy tagjai az MRSz-nek, hogy elfogadták az alapszabályát, amely szerint minden rendes tagot be kell fizetni. Ezért, ha valaki nem szeretné minden tagját, csak a versenyzőket és az IPPI igénylőket befizetni, akkor lehetséges, hogy az alapszabályát ily módon kell módosítania. A módosítás egyébként is sokaknak aktuális, mert márciusig kell megfelelni minden klubnak a ptk-ban módosult feltételeknek.
Reméljük minden érthető, de ha kérdés van hívjátok Zsuzsit 20-7779130

Figyelem!
Új oktatók képzését tervezzük jan. 8-10-ig, ha lesz legalább 6 jelentkező. Erről hamarosan bővebb tájékoztatás lesz a www.hffa.hu weboldalon.

A szokásos éves oktatói továbbképzés időpontjai: Jan 15-16, 22-23
Helyszín Dagály u. 11. Kérjük jelezzétek, hogy melyiken tudtok részt venni.

Kívánunk ez úton is Békés Ünnepeket és sok repülésben gazdag, balesetmentes új évet mindenkinek.
HFFA vezetősége.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pótfelhívás!

 

Az ASE Fedémesi ("Paramánia") Szakosztály tagjai közül, akik teljesítették az oktatósági feltételeket, sürgősen jelentkezzenek nálam, ha az oktatói tanfolyamon részt venni szeretnének!!! Ami pedig a szakosztályunk szokásos évzáró-évkezdő közgyűlését illeti, január 9-re tervezzük a fedémesi művelődési házban (az oktatói tanfolyamon résztvevők természetesen felmentést kapnak alóla), és a korábbiakhoz képest többféle változás várható, pl. az ernyők műszakiztatásában, ami addigra tisztázódik, tehát feltétlenül gyertek! A regisztrációs díjat ez alkalommal a kiosztott sárga utalványon kell majd fizetni, vagyis nem itt helyben, itt csak adatok egyeztetése és regisztráció lesz a 2016-os évre! A 2 évnél fiatalabb ernyők alkalmassági feltételei enyhültek, az idősebbeké szigorodtak... Az áthajtogatásra váró mentőernyőket is hozzátok!

 

ZsL.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!