Keresés

Részletes keresés

MrPrise Creative Commons License 2006.05.08 0 0 3822
Hello!

Nem akarom magamat reklámozni, de ha picit visszaolvasol láthatsz még mást is :-)
Előzmény: Törölt nick (3821)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.08 0 0 3821

Sziasztok!

 

De jo latni, hogy van ilyen forum.

 

Ez volt az elso szamitogepem, ha jo emlekszem 85-ben kaptam az Uttoro aruhazbol.

 

Szinte azonnal a programozas kezdett erdekelni es eleg sok jatekot irtam ra, sot meg nehany tanprogramot is, amiert bezsebeltem a suliban egy csomo otost.

 

Aztan kesobb programozo lettem, s ma is ebbol elek.

 

Volt valahol del-Budan egy klub, ahol nagyban ment a masolas. Emleszem, hogy apu segitett valami elosztot gyartani amivel egyszerre 6 magnot lehetett rakotni egy gepre es igy masoltunk.

Valami xcopy programmal, ha nem tevedek.

Aztan volt egy csomo bovitesem a cardrigeban, ami sok plusszt jelentett.

 

Az egyik kedvenc jatekom egy Elite nevu urhajosjatek volt. A tozsdet is kedveltem, de csak mint otlet, mert ez alapjan irtam egy sajatot is.

 

Nagyon szerettem, s talan ennek koszonhetem a szakmam.

Spidermans Friend Creative Commons License 2006.05.03 0 0 3820
Kösz a fáradozást!:) Tök jó, hogy előkerültek a Zemen-féle listák. A nyomtatott is jó, az is emlék, szerintem abból sincs neki. Majd hamarosan értesítem.
Azt nem tudom pontosan, mikor tért át nyomtatásra. A -SEM- sw-rel kapcsolatban sem tudok semmit, de a név ismerős, átírócsapat voltak, vagy csak árulták a progikat ők is? Majd rákérdezek erre is.

Úgy látom jó kis dolgok vannak még ott ezen kívül is. Jó is ezeket nézegetni, nekem is van sok ilyesmi, rajzolt térképek detto, ez még a PC-s korszakból is van.
Előzmény: BuggyBoy (3819)
BuggyBoy Creative Commons License 2006.05.03 0 0 3819

Megtaláltam a bőröndöket és elkezdtem átnyálazni az EP-es papírokat. Első találat egy 1992.07.16.-i Zemen László féle programlista. Igen érdekes dolgokat találtam még, pl. Mészáros Gyula (Hard soft) féle hardver árlista, más emberek programlistái, progi kézikönyvek (igen, én néhányat megvettem :-) ), Novotrade kiadványok, jópár kézzel rajzolt térkép, stb. Elfogott a retro hangulat, nagyon jó volt újra látni ezeket. Zemen mikor tért át a kézírásról a nyomtatásra ? Én 1990-ben vettem a gépet, tehát ha előtte, akkor biztos nincs kézi listám. A többieké is főleg nyomtatott, csak azok írtak kézzel, akiknek kevés anyaga volt.

 

Zemen listája: 4 db. nyomtatott A4-es lap fénymásolva, 7 oldal. Ez nincs összefirkálva (a többin rengeteg kihúzás, jelölés van). Nem volt neki köze egy bizonyos -SEM- software inc.-hez ? Az ő listájukban a kedvezmények nagyon hasonlítanak az övéihez :)))

Előzmény: Spidermans Friend (3814)
krizsi67 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 3818
Köszi!
Előzmény: szalai56 (3817)
szalai56 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 3817
A 3810-es hozzászólást nézd meg és a link elvezet a lehetséges válaszadókhoz.
Előzmény: krizsi67 (3816)
krizsi67 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 3816
Sziasztok!

Majd ezer éve (,de legalább 15-20) első számítógépem egy angol EP128 volt.
Nagyon szerettem, azon kezdtem el programozni először BASIC, majd asssembly nyelven.
Főleg a megszakításos dolgok tetszettek. "Fő" művem egy rendszerbővítő volt, amiben stopper, háromcsatornás kivezérlésjelző és memória dump volt. Mindegyik megszakítással működött a képernyő alsó három (25-27) sorában. Sajnos semmi nem maradt belőle ...

Nemrég sikerült hozzájutnom egy angol EP128-hoz, sajna magnó és lemezegység nélkül.
Most azon töröm a fejem, hogy hogyan tároljak ill. töltsek az EP-re programokat.
Foglalkozott már közületek valaki azzal, hogy soros vonalon valamilyen PC "szerver" segítségével oldja meg a kérdést? (Én egy kis HP200LX-et szeretnék a célra felhasználni, ami szépen elfér az EP tetején.)

Ha az alapértelmezett periféria nevét átírom "SERIAL:"-ra, vagy azt mondom, hogy SAVE "SERIAL:" akkor minden zokszó nélkül kimenti a programot soros vonalra. ASMON-ban gond nélkül lehet memóriatartalmat menteni és visszatölteni. A problémám azzal van, ha név szerint kellene valamit betölteni. Vagyis minden "betöltős" vagy több részes program esetén, mikor ki kellene találni, hogy melyik részt küldje a PC az EP-nek. A nevet magnó esetében a "TAPE:" eszközkezelő automatikusan menti a csatorna létrehozásakor, betöltéskor akkor nyitja meg a csatornát, ha megtalálta a megadott nevű file-t. A "SERIAL:" kezelő a fentieket nem csinálja, így mentéskor nincs név, és betöltéskor sem lehet tudni, hogy mit szeretne betölteni az EP.

Van valakinek ötlete? Meg lehet oldani egy teljes eszközkezelő megírása nélkül?

Bocs, hogy egy kicsit hosszúra sikerült!
Üdv.
Krizsi
conSalves Creative Commons License 2006.04.23 0 0 3815

Lehet hogy érdekel valakit, itt van fent egy eladó Ep128:

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=7594281

Spidermans Friend Creative Commons License 2006.04.20 0 0 3814
Kell, hogyne! Jó lenne, ha ráérnél vmikor;)
Előzmény: BuggyBoy (3813)
BuggyBoy Creative Commons License 2006.04.20 0 0 3813
Nekem lehet, hogy megvan még Zemen nyomtatott programlistája (ami egyben fénymásoltnak is tűnik). Az is kell neki ? Át kellene nyálazni az EP-es papírokat, kb. egy bőröndnyi van :)
Előzmény: Spidermans Friend (3782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!