Olyan kérdésem lenne, hogy ha a régóta jól működő darálós WC (Grundfos Sololift) egy ideje nem áll le a darálással, mi lehet a gond? Előtte sajnos viszonylag sok vizet húztunk le rajta (zuhany is rá van bekötve, napi 1-2 vödörnyi víz ment onnan, kb. két hétig). Lehet ez a gond? Van tippje valakinek, mi lehet rossz? Szétszedtem, látszólag nincs eldugulva a csöveknél, a motorblokkot nem bontottam szét. Mi állítja le a darálást általában?
A zuhany vagy a mosdót csak akkor szokták a darálóra kötni, ha gravitációba nem megy el a víz. Minden más esetben csak a WC. tartalma történik ledarálásra. Általában 40-50 mm csőszakaszon nyomja el a berendezés a 110 szakaszig. Nem tudom elhinni, hogy a WC. ledarált tartalmát a padlóösszefolyóba kötötték volna a "mesterek". Az már hihetőbb, hogy a padlóösszefolyó elmenő vezetékére kötötték rá. De ez sem egy jó megoldás. Minden esetben a 110 vezetékre kell rákötni.
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől, tapasztaltabbaktól. A gyerkőcnek kis garzonjában, amit most vett, darálós WC van használatban. Csak a WC működik róla, egyebek nincsenek belekötve a darálóba. A felújítás most kezdődött el és át kell telepíteni a WC-t a fürdő túlsó felébe. Állítólag eddig a padlóösszefolyóba volt kötve a szennyvízelvezetése és a szakik ugyan így gondolták visszakötni. Én nem értem, ez hogyan lehetséges, hiszen ha a fekália - még ha darálva is, nem tör fel a padlóösszefolyó rácsán keresztül a daráló miatt képzett nagy nyomás miatt? És egyáltalán, mi van így a szagokkal.
Azt mondják a szakik, hogy nem akarják felvésni az egész fürdőt, és hát ki tudja hol megy el a fővezeték.
A neten sehol nem találok olyan bekötési vázrajzot, ahol nincs a zuhany és a mosdó szennyvízelvezetése a darálón átvezetve.
Én csak a Grundfos darálós gépeket ismerem, nagyon megbízhatóak. A berendezés bizonyos vízmennyiség után kapcsol be, gondolom szintérzékelő kapcsolja. Hogy a bide használat mennyi vizet használ és ez be kapcsolja-e a darálót, azt nem tudom.
"amikor ő lehúzza a wc-t, a lefolyóink zörögnek-hörögnek..."
Na ja, ezekben kis szivattyú van, valószínűleg nincs a rendszerben légbeszívó és a vízáram "megszívja" a rendszert. Nálad érdemes légbeszívó szelepet (akár több helyre is) beépíteni. Ha ez nincs akkor a szifonok vizét szívja ki, ezután jön fel a bűz.
"a wc-ülőkébe épített bidét is használni fogunk, így fontos, hogy annak használatakor is bekapcsoljon a daráló. Nem tudom, hogy erre az alap modellek is a "..
arra azért vigyázz, hogy a golyókat nehogy ledarálja !
Belvárosi lakásba keresnénk wc-darálót. Felfelé emelnie nem kell, vízszintesen is max 3-3,5 m-t kell elvinnie, de sajnos nincs sztenderd átmérőjű lefolyónk, így nem lehet a darálót "megkerülni".
Sajnos a "központi lefolyó", vagy függőleges strang előtt összeömlik a csatorna egy nagyon rövid szakaszon a szomszéddal, ahol eddig nem volt wc, de idén ők is beszereltek egyet. A mi lakásunk még felújítás alatt van, még nem lakjuk, de amikor ő lehúzza a wc-t, a lefolyóink zörögnek-hörögnek... Nálunk a teljes csatorna hálózat ki lett cserélve.
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen márkájú ill. típusú készüléket javasolnátok? Annyi színezi még a képet, hogy a wc-ülőkébe épített bidét is használni fogunk, így fontos, hogy annak használatakor is bekapcsoljon a daráló. Nem tudom, hogy erre az alap modellek is alkalmasak?
Na pont idevág a téma, gondoltam megkérdezem, hátha valaki járt már így:
A kézmosótól a lefolyó-tisztító-bűzelzáró, tehát a rács, kb. 1-1.5 méterre van, a fürdőszobában, semmi más nincs beletoldva, kizárólag a kézmosó vize halad át rajt.
Körülbelül 3-6 havonta ki kell tisztítanom mert nem folyik le a víz, gyerekek nincsenek, csak 2-3 felnőtt ember használja.
Ami a vízbe kerülhet, az a szappan, folyékony szappan és néha borotvahab, esetleg hajszál de az is csak az ami bele esik a kagylóba, egyébként nem oda dobjuk stb...
Most pucoltam ki ismét, a látvány ugyan az, szürkés-kékes-zöldes-fehér anyag, ami megáll a bűzelzáró csövénél és nem megy le, a mosdókagyló közti vonalon is rá van rakódva a műanyag csőre de azt ritkábban kell tisztítani.
Laktam már pár helyen, de ilyennel még soha nem találkoztam,fogalmam sincs mi okozhatja a látvány a következő :
Igen, a legtöbb kommenttel egyetértek: a dugulások leggyakoribb okai a beleejtett vizes törlőkendők, tamponok, WC-illatosítók, előfordulnak a gyermekek figurái, különböző játékai. A javasolt első művelet a szódabikarbóna+ecet kombináció. 20-30 perc után bőséges forró víz alkalmazása. Ha ez nem segít, akkor még lehet próbálkozni dróttal, otthoni csőgörénnyel, de vigyázzunk: könnyen beletörik, beleszakad!
A Tiret nevű szerből ekkor már érdemes legalább egy fél flakonnal beleönteni, és egész éjszakán át hagyni, hogy hasson, majd bőséges mennyiségű, lehetőleg nagy nyomású vizet ráönteni. Erre jó pl. a zuhanyrózsa letekerésével a zuhanycső benyomása a zuhanytálca lefolyójába, és lefogni, hogy minél több víz befelé menjen.
Mr Muscle-t nem javaslom, negatív tapasztalatok vannak vele. Amit még ki lehet próbálni, az a Chemitat cég granulátuma, hallottam róla jókat.
T. fórumozók: segitséget kérek. 1,5 éve vettem egy darálós wc-t a szuterénbe. Műszaki adatai szerint jó minőséget, erősített gumi házzal, hightech kivitel, magas (90fok) hőmérsékletre. wc, zuhany, mosdó, mosógép, mosogató tálca rákötve, mindezeket a műszaki leírás javasolja.2014 augusztusában szintkapcsolót kellett cserélni, mert a magas vízszint miatt a membrános nyomáskapcsolóba víz került. A nyomáskapcsoló a problémás, aminek működése: a tartályban egy állítólag egy kb. 15mm átmérőjű csőben a szint emelkedésekor a fölötte lévő levegőt kezdi kiszorítani, amely egy vékony csövön keresztül összeköttetésben van egy nagyobb felületű (átmérő kb 4cm) membrános mikrokapcsolóval. Bizonyos szintnél, nyomásnál a mikrokapcsoló zár indítja a motort. Ez a pneumatikus szintkapcsoló. Augusztus óta még kétszer kellett a forgalmazó szervizét kihívni, mindkétszer azért mert a szint magasra emelkedik, a zuhanytálban is állt a víz. A szerviz szakemberei visszacsapó szelepet cseréltek, a wc tömítésének átengedésére gyanakodtak, de minden tökéletes, visszacsorgás sehol nincs. Rendesek voltak, mert már háromszor cseréltek szint kapcsolót, de pénzt csak az első alkalommal kértek számla ellenében. Mivel a szuterén bérbe van adva, a legutolsó januári javítás után bérlővel közösen naplóztuk a működést: a szerelő távozása után a szintkapcsoló megfelelően működik, 1cm szintemelkedésre kapcsol. Ez 6 dl víznek felel meg a mosdóba engedve. Ezt többször megismételve rendesen működik. Másnap a kapcsolási szint 0,8cm-el feljebb kerül. Minden nap feljebb kerül a szint. A javítás utáni 6. napon már a zuhanytálban is áll a víz. Ettől kezdve már csak egy nyomógombos (szintkapcsolótól független) indítással tudjuk leszívni a vizet. Szerencsére van egy ilyen nyomógomb a készülék tetején, de állandóan fennáll a veszély a túlcsordulásra. Különösen a mosáskor kell nagyon figyelni. A szerviz szakembere is tanácstalan, utoljára azt mondta, hogy megpróbálkozik a készülékben működő visszacsapó szelepet kivenni. Ez szerintünk felesleges, a szintkapcsoló lehet a hibás. Bérlőm is ötletelt, hogy esetleg forduljunk másik szervízhez, de úgy gondolom a forgalmazó szervíze segíthet a legtöbbet. Esetleg más működési elven működő szintkapcsoló beépítése? Minden ötletet szívesen fogadok.
Kezdetben gondoljuk végig, nem tűnt esetleg el wc illatosító, tampon, gyermekjáték. Ha vannak gyerekek előfordulhat, hogy játék közben beleejtenek dolgokat. Ha étgondoltuk és nem eshetett bele semmi, akkor engedjük fel vízzel a csészét, és pumpáljuk wc pumpával. Ha változatlanul nehezen folyik le, akkor hívjunk duguláselhárítót!
A duguláselhárítás oka valóban gyakran a tampon, illetve a mindenféle bedobált, nem odavaló dolgok. Azért prevenciós jelleggel lehet időnként szódabikarbónát és ecetet önteni a lefolyóba, és fél óra után forró vízzel lemosatni 3 percig.
Egy olyan probémám lenne, hogy zuhanyzás után nem folyt el a víz a zuhanyzó fülkéből. Dugulásra gyanakodtam ezért kihívtam az illetékest. Hozta a gépecskét csinálta dolgát kifizettem elment. Dugulás megszűnt. 1 nappal később ugyan ez ismétlődött, ismét kihívtam és a darálós wc-re panazkodott, hogy nem emeli ki a vizet, lehet hogy eldugult. Kitisztította, a szennyvízt kimerte belőle, a zsír lerakódásokat és egyéb dolgokat is. És siker, kiemeli a vizet és működik. 2ik nap már be sem kapcsol, hiába ürítettem a tartályt meg sem mozdult. Az alján van egy membrános kapcsoló ami a nyomást érzékeli, lehet hogy az romlott volna el, vagy esetleg beragadt?
Szomszédok állhatatossága miatt feladtuk a csatorna szétverést és felújítást (a mi lakrészünkön még megtörtént) egy régi (189x-ben épített) házban, most darálós WC-vel vinnénk el a WC szennyvizét és a fürdőszobai vizet (csap + kád) a konyhai lefolyóba.
Kérdés:
- Milyen vastag csövet javasoltok? (Felfelé alig kell mennie, távolság oldalra max 10m - kell esés?)
- Milyen hangos a WC? Speciel a szomszédok bekaphatják, hiszen ők nem engedik a rendes csatorna javító munkálatokat, de én nem szeretnék felébredni éjszaka, ha a lakótárs kimegy WC-re vagy lezuhanyzik reggel...
Elnézést, hogy csak most válaszolok, de nem követtem nyomon a hozzászólásokat és nem tudtam belépni sem.
Amit tudok javasolni, hogy mindig nézze meg, hogy ki a gyártó és milyen az összetétele a papírnak!
Amire figyelnie kell, hogy 100 % cellulóz legyen az alapanyaga! Ez nem összetévesztendő azzal, hogy 100% újrahasznosított alapanyagból készült és azzal sem, hogy alapanyaga cellulóz! Amire csak utóbbi van írva az műszálas adalékot is tartalmaz és az dugulást tud okozni.
A 100 % cellolúz alapanyagú WC papírok is komfort papírok. puhák szép fehérek, 3 régegűek....
A kerülendő WC papír gyártók: ( előre elnézést kérek, nincs semmi gond a papírjukkal, csak a darálós WC-k nem eszik!:)