Keresés

Részletes keresés

kg611 Creative Commons License 2021.10.31 0 1 20830

Üdvözlöm a fórumozókat!

 

Kicsit megkésve, ám boldogan közlöm, hogy a hacico nevű webáruházból kb. 10 nap alatt rendben megérkeztek a kívánt szivarok. Szakszerűen csomagolva, szivarka termékmintával.

Egyébként ami nekem a jogszabályokból lejött, aszerint jövedéki terméket áfa és jövedéki adó behozatalkor történő megfizetésével rendelhetsz eu-s webáruházból. A gyakorlatban gondolom szúrópróbaszerű ellenőrzés van, vagy nem tudják mit rejt a csomag.

 

Számomra is a választék volt a hajtóerő, bár sok esetben az ár is lényegesen kedvezőbb.

G.Erdelyi Creative Commons License 2021.10.10 0 1 20829

amennyiben a hatuljan a kis csavarral teszed (mert mi massal), akkor meg van szorulva a rugo benne valahol, talan oxidacio miatt, es csak a rugo feszesseget huzod, ezert ugrik vissza.

 

ez igy nem tekintheto normal mukodesnek az almoskonyv szerint :)

 

Előzmény: njani1 (20828)
njani1 Creative Commons License 2021.10.05 0 0 20828

Sziasztok!

 

Hygrométert próbálom kalibrálni, de a mutató mindig visszaugrik. Mit csinálhatok rosszul? Vagy esetleg a hygrométer lehet gond?

Köszönöm.

Cartman (ex Cartman) Creative Commons License 2021.10.04 0 0 20827

A dologhoz hozzá tartozik, hogy amikor rendeltem, akkor eszembe se jutott ez a jövedéki adó kérdés, csak örültem, hogy nagyobb választékból tudok vásárolni úgy, hogy nem kell kínlódnom népnemzeti dohánybolttal (felénk egyik bénább, mint a másik). Utólag szólt egy szivaros barátom, hogy neki a trafikban azt mondták, hogy ez jövedéki adó csalás, illetve hogy ilyenkor csak a vevőt büntetik (a trafikosnak persze ez lenne az érdeke…). Emiatt kezdtem túrni a jogszabályt, de csak odáig jutottam, hogy ötven szálat - szállítási módtól (is) függően - behozhatsz saját célra. De ez légi szállításra vonatkozik, és saját behozatalra, tehát - őszintén szólva - fogalmam sincs, hogy a hacico ebbe a kategóriába tartozik-e.

Előzmény: Cartman (ex Cartman) (20826)
Cartman (ex Cartman) Creative Commons License 2021.10.04 0 0 20826

Én rendeltem tőlük és rendben megérkezett a csomag (bő egy hét alatt). Plusz költség nem volt, csak amennyit a rendeléskor fizettem. Vámkezelésről, hasonlókról szó sem volt, a csomagot a Magyar Posta kézbesítette. Végülis EU-n belül vagyunk, ugye. De hogy mindez mennyire legális, arról megoszlanak a vélemények... Én megpróbáltam utánaolvasni (a konkrét jogszabályt túrtam végig), de igazából nem lettem okosabb. 

Előzmény: kg611 (20825)
kg611 Creative Commons License 2021.09.16 0 0 20825

Üdvözlöm a kedves fórumozókat!

 

A Hacico német oldalról történő szivarrendelésen gondolkodom (150 Euro alatt). Itt végig is engedi vinni a rendelési folyamatot. Azonban nem világos számomra a kiszállítási folyamat. DHL-el küldik, de a Magyar Posta veszi át? És itt a nagy kérdés, hogy kell-e a csomagot vámkezeltetni (jövedéki termék)? Előre kérni postai vámügynöki szolgáltatást, vámot és pluszban fizetni magyar áfát is fizetni? Vagy csak simán kiszállítják? A rendelésnél egyébként német adót a webáruház felszámol.

 

Aki innen rendelt a tapasztalata érdekelne. Előre is köszönöm.

ViiBoo Creative Commons License 2021.09.14 0 0 20824

Sziasztok! Keresek üres szivar nélküli, de szép minőségben lévő szivardobozokat megvételre. Pl.: Rómeó és Júlia, Cohiba, Montecristo. Aki szívesen megválna használaton kívüli üres dobozaitól az kérem írjon a viiboo [kukac] citromail pont hura. Köszönöm!

Cartman (ex Cartman) Creative Commons License 2021.09.01 0 0 20823

A torpedóra máshol is olvastam már panaszt (de az is igaz, hogy én még soha nem próbáltam). Eddig én csak Robusto és Churchill változatot szívtam, azok viszont jól szeleltek, nem égtek félre, stb.

Előzmény: Mr Long (20822)
Mr Long Creative Commons License 2021.09.01 0 0 20822

Pesten a Hegedűs Gyula utcában pont ezt javasolták, torpedó méretben, vettem is kettőt.

Egyet próbáltam elszívni, de túl nedves lett és nagyon megtömörödött emiatt... Vettem 72%-os bovedat a humidoromba, de ott csak ~62-65%-ot produkált (hygrometer kalibrált), így áttettem egy légmentes üvegtálba, de ott meg 80%-ra felment a páratartalom és megfeszült a szivar.

Előzmény: Cartman (ex Cartman) (20817)
Cartman (ex Cartman) Creative Commons License 2021.09.01 0 0 20821

Én már vasárnap is láttam, de ennek igazából nincs nagy jelentősége. Tegnap este kaptam az értesítést, hogy feladták a csomagomat (DHL-lel).

Előzmény: armadores (20820)
armadores Creative Commons License 2021.08.31 0 1 20820

Hivatalosan tegnap jelent meg a honlapjukon

Előzmény: Cartman (ex Cartman) (20819)
Cartman (ex Cartman) Creative Commons License 2021.08.30 0 0 20819

Az ciki, mert tőlem már le is vonták a vételárat. (A facebook-on az egyik szivaros csoportban rendeltek mostanában többen is, akik rendben megkapták a csomagjukat.)

Előzmény: armadores (20818)
armadores Creative Commons License 2021.08.30 0 0 20818

Dohányterméket nem szállít a Hacico sem EUn belül😭

Előzmény: Cartman (ex Cartman) (20816)
Cartman (ex Cartman) Creative Commons License 2021.08.30 0 0 20817

Az itthon kapható szivarok közül számomra az ár/érték arány bajnoka a Casa de Garcia. Külön jó pont, hogy szokott is szerepelni a dohányboltok kínálatában, így nem kell a bizonytalan rendelésre hagyatkozni.

Előzmény: Mr Long (20814)
Cartman (ex Cartman) Creative Commons License 2021.08.30 0 0 20816

Hát nagyon remélem, hogy szállítanak a hacico.de-ről, mert én tegnap rendeltem tőlük. :)

Előzmény: Inigo (20815)
Inigo Creative Commons License 2021.08.25 0 0 20815

Sziasztok!

 

Lehet most valahonnan EU-n belül rendelni? A Hacico azt írja, hogy EU-n belül nem szállít, ez csak úgy írják vagy most tényleg?

 

Köszi!

Mr Long Creative Commons License 2021.08.10 0 0 20814

Sziasztok!

 

Hosszabb kihagyás után tegnap újra beüzemeltem a humidorom, ami egy jó ideje egy dobozban pihent üresen. Mivel az elmúlt években főleg csak aznapi fogyasztásra vettem elvétve szivart elégé kimentek az ízek a számból/orromból és tanácsot kérnék, hogy az olcsó kategóriából mivel töltsem fel, hogy meglegyen az íve a tanulásnak ismét.

Ami nekem nagyon bejött az elmúlt alkalmakkor az a vegafina perlas, azt veszegettem az elmúlt 6-9 hónapban.

 

Köszi a segítséget.

Burkopf Creative Commons License 2021.07.17 0 0 20813

Udvozlom,

 

Valoszinuleg ez a doboz szivar a Cabanas Belvederes 39 x 4. 7/8 inch Small Corona.  1970's.

 

Nem egy draga fajta szivar volt a 70-es evekben sem, sajnos ilyen allapotban nem sokat er,  mivel valoszinu,hogy nem voltak a szivarok helyesen tarolva ezert, kivannak szaradva meg a celofanban is, igy nem lehet elszivni oket.

 

Gyujtemenybe sem lehet megvenni jo aron ,mivel ugy bontottak ki a dobozt, hogy felszakitottak a doboz belso kepet ( Visto )

ezert igy gyujtemenybe nem lehet megvenni.

 

Annyit lehet a szivarokkal csinalni,hogy ujra parasitani oket, es kb.3-6 honap mulva el lehet majd szivni oket , de az eredeti izuknek mar csak toredeket fogjak adni,es gyorsan fognak egni a szivarok ami jelentosen csokkentik az elvezeti ertekuket.

 

Ha meg van mind a 25 szal a dobozban kb : 30-35.000 Ft-ot er az 1 doboz szivar, 100-120€-t attol tobbet semmi keppen sem.

 

Udvozlettel: Burkopf 

 

Előzmény: MayaLaya (20811)
W.Szvetozar Creative Commons License 2021.06.16 0 0 20812

szia,

 

ez melyik Cabana szivar? annyira nem ismerem, hogy ránézésre meg tudjam mondani.

de ha leírod a méreteit, akkor utána tudok nézni pár helyen.

 

Előzmény: MayaLaya (20811)
MayaLaya Creative Commons License 2021.06.15 0 0 20811

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Kaptunk egy doboz Cabanas Habana szivart.

Hol lehet megnézetni, mennyit érhet, esetleg hol lehet eladni?

A családban nem szivarozik senki, de még csak nem is dohányzik.

Segítségeket előre is köszönöm.

W.Szvetozar Creative Commons License 2021.05.18 0 0 20810

Ashtonra vonatkozik, másikat nem ismerem

Előzmény: W.Szvetozar (20809)
W.Szvetozar Creative Commons License 2021.05.18 0 0 20809

itthon nem hiszem

Előzmény: Prato (20808)
Prato Creative Commons License 2021.05.17 0 0 20808

Hello tud valaki Ashton vagy Griffin elérhetőséget itthon?  Koszönöm.....

pohhuj Creative Commons License 2021.05.06 0 0 20807

Sziasztok.

tudnátok segíteni abban, hogy mely szivar íze hasonlít a Don Diego Aniversario Corona-hoz? Nagyon megtetszett, de az importőr szerint az EU megszűntette a forgalmazást, így nem volt lehetőségem 2 szálnál többet elszívni, ami enyhén szólva is szomorú.

köszönöm!

_Pityesz_ Creative Commons License 2021.03.25 -1 0 20806

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni szivar vásárláshoz.

Egy nagyon jó barátom születésnapjára meglepetésként vennék egy doboz nagyon jó szivart. Én nem dohányzom, ő nagy szivaros.

Esetleg tudnátok ajánlani márkákat amik jók és esetleg meg is tudom rendelni neten?

Azt tudom, hogy vmi romeo&julietet szokott pöfékelni, de azt mondja, hogy az nem egy extra minőség.

Nekem ami szimpatikus így kevés utánajárás után az paradiso quintessence. Ez pár éve ahogy olvastam nyert teszten.
Esetleg rossz úton járok? 

Köszönöm a segítséget előre is.

W.Szvetozar Creative Commons License 2021.02.24 0 0 20805

vagy tegyél bele egy 72%-s bovedát és akkor nem kell desztvizet öntögetni.

Előzmény: xorszix (20804)
xorszix Creative Commons License 2021.02.22 0 0 20804

Sikerült kivenni, minden rendben.

 

Előzmény: G.Erdelyi (20801)
xorszix Creative Commons License 2021.02.21 0 0 20803

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. 

Még egy dolog lenne: a higrométert nem lehet kivenni a helyéről (próbáltam, erőszakkal nem akartam kiszedni). Ebben az esetben hogyan tudom kalibrálni?

Illetve az általad küldött leírásban is azt javasolja, hogy először vizes törölközőbe csavarjuk. Így ezt sem tudom elvégezni ...

Előzmény: G.Erdelyi (20801)
G.Erdelyi Creative Commons License 2021.02.21 0 0 20802

Pl: http://szivarhumidorban.com/humidor/hogyan-keszitsd-elo-a-humidort/

 

Propilen-glikol helyett teljesen jo a desztillalt viz is, csak csapviz ne legyen semmi kepp se!

Előzmény: G.Erdelyi (20801)
G.Erdelyi Creative Commons License 2021.02.21 0 0 20801

Udv.

 

- Az ilyen tipusu parasitokat egy kis fecskendo segitsegevel fentrol, a szellozo nyilasokon keresztul tudod nedvesiteni szukseg eseten. (deszt. viz!!)

- A paramerot nem artana ellenorizni es adott esetben ujra kalibralni. (a torolkozos megoldas tokeletes)

- A humidort elso hasznalat elott azert kezelni kellene, hogy valoban tartsa folyamatosan a megfelelo paratartalmat es ne szivja magaba a doboz. Errol sok leiras talalhato a neten. Tok szaraz humidort megfeleloen szinte lehetetlen uzemeltetni.

 

Amugy 2-3 szivarral sincs kulonosebb gond, de jo, ha tobb van benne. Nyilvan nem szukseges teletolteni.

 

Remelem segitettem.

 

Sok sikert!

Előzmény: xorszix (20800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!