Keresés

Részletes keresés

barnetto Creative Commons License 2001.08.11 0 0 149
Tegnap a Discovery-n láttam egy filmet a fűtelepítésről Angliában. Gyepszőnyeggel dolgoztak, olyan volt a gyep, mint egy nagyszőrű padlószőnyeg, össz. 2 cm vastag talajon, sűrű. Nagyon irigykedtem. Könnyű abban a klímában, itt sosem lehetne olyan fűvet csinálni.
Tozatu Creative Commons License 2001.08.10 0 0 148
Én mint a damilosszegélynyírók gyakori használója tiltakozom!A miénk is elég régi,lehet hozzá kapni alkatrészeket külön.Tekercselőt is,a penge kiesése nem nagy baj.Nálunk sok olyan hely van,ahová a naggyal nem tudok bejutni,ezzel könnyű.Tozatu
Előzmény: Törölt nick (146)
Nyócaska Creative Commons License 2001.08.10 0 0 147
Örök téma - gyepben mindenféle kiirthatatlan, borzadályos gyomok (a gyepem 4 éves): szulák, tarack, bükköny.
A tarackra eddig azt találtam ki, hogy a foltot ásóval szépen óvatosan felszedem, mintha csak gyeptéglát csinálnék, felfordítom, az aljából kihúzom a tarack minden darabját. Aztán a tiszta gyeptéglát félrerakom, az alatta lévő fölből irgalmatlanul kiásom a tarack gyökerének utolsó írmagját is, aztán tömörítés után vissza a gyeptéglát, döngölés, öntözés. Pár hónap múlva észre sem veszed, hogy fel volt ásva (legjobb tavasszal csinálni, amikor már látszik a tarack, de még nem nagy).
Szulákra és egyéb kétszikűre most tesztelek egy szelektív gyomirtót, ami a gyepimádók titkos fegyvere lehet: a Starane-t. Ölég drága (1 dl kb. 1100 Ft=200m2), eredetileg kalászosok (búza stb.) szelektív gyomirtója, ergo a fűnek meg kéne maradnia, miközben a többi borzadály kipusztul. Eddig natúrban, a házfal tövében növő szulákon próbáltam, plusz befújtam vele 1-2 fűcsomót. A szulák már az enyészeté, a fű még virít. Most jön a következő lépcső, amikor - egy életem, egy halálom - egy négyzetmétert lekezelek, aztán lássuk. Majd jelentkezem...
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.17 0 0 146
De jó ötletet adtál! Ott áll magában a gépem, mert a külső műenyagház előregedett és a damilt nyeszetelő kés is kiesett, viszont nem tudom, hol lehetne javítani, mert a motor jó. Ez a fémhuzal jó ötlet, elvégre a szálvezető betétje két hét alatt kiesett és rég egy megbütykölt szegeccsel helyettesítettem. Amúgy, lassan 10 év tapasztalata alapján: emberek, kerüljétet a damilos fű- és szegélyvágókat messzire, zarok egytől egyig, még a benzinmotorosok aúgy ahogy megteszik.
Előzmény: Bugi bacsi (135)
Komárom- Creative Commons License 2001.07.17 0 0 145
Szia Zuzi
Én a hírleveleimben is idézek egy-egy cikket a 12 hónap a kertben c. könyvből. ... én egy Praktiker áruházban találtam rá Győrben. Sok érdekes dologról ír és olyanokról is, ami itt nálunk MAgyarországon nem is hiszem, hogy lesznek ... pl. hasznos rovarok ... (Hasznos rovarok szakbolt "Neudorff" ) - ha a fordítás helyes. A fűről , gyepfenntartásról is sok hasznos infót találsz benne. ízelítőt küldök mailben.
Előzmény: Zuzi (143)
Zuzi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 144
Biohazard:
http://www.tuja.hu/gyepszonyeg.htm
Az ára kicsit mellbevágó, kb 1000,-/m2.
Zuzi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 143
Sziasztok!

Kicsit összetett kérdésem lenne. A kertemet imádom, de kicsit züllésnek indult az elmúlt egy év alatt. A következő jelek tapasztalhatók: van, ahol a fű gyönyörű sötét zöld, dús és szépen nő; van, ahol sárgul és nyirni sem kell, mert nem nő; van, ahol kihalt, s ott a csupasz, kemény, kavicsos föld látszik; van, ahol a gyomok erősen elnyomják a maradék füvet.

Namost. Ahol a gyomot kiszedem, maradnak a kopasz foltok, amit valahogy sehogy sem sikerül újra ültetni. Sem felszini vetéssel, sem fűmag + föld keverékkel, sem begereblyézéssel...

A területet minden este öntözöm (400m2), hetente nyirom, néha (tavasszal) műtrágya és társai, fűszellőztetés stb.

Kétségbe vagyok esve. Vagy nagyon jó és bevált ötleteket kérek a gyep helyrehozatalára, ha lehet mail-ben, vagy legalább egy olyan könyv cimét, amely mélyrehatóbban foglalkozik a fű lelki világával!

Ha valaki kicsit vállalkozóbb szellem, még ennél is pontosabb leirást tudok irni :)

Köszönettel.

biohazard Creative Commons License 2001.07.11 0 0 142
Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, de nem volt szó róla: gyepszőnyeg.

Tudtok valami különöset róla? Most fejeződött be az építkezés, és elég szar az udvar talaja. Meg egyébként is hitvány minőségű.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy kell-e alá föld?

Áfony Creative Commons License 2001.07.09 0 0 141
Szia Harvester!

AL-KO gyártmányú damilos motoros fűkasza már van 40 e.Ft alatt, a Corában kapható. Nekem bevált :))

Előzmény: Harvester (139)
lexington Creative Commons License 2001.07.01 0 0 140
A foltosodásra én is azt tudom ajánlani, hogy a foltokba fűmagot és (én virágföldel)földel betakarni. Plusszba substrál fűműtrágyával meglocsoltam. Eső után újra kell földelni ahol az eső kiveri a magot. A földet nem kell sajnálni mert jó a madarak ellen is. Gyomírtót totális gyomírtásra a ROUNDUP-ot ajánlom. A dobozára az van írva, hogy pázsit vetés előtt egy héttel.
Harvester Creative Commons License 2001.06.15 0 0 139
rizo

Oké, ha esetleg hallasz valamirol, írd be a topicba. Néha benézek ide. Köszi!

Harvester

Előzmény: rizo (138)
rizo Creative Commons License 2001.06.15 0 0 138
Harv:
Mindez tavaly történt, ép akció volt...
A helyszín Vác
Stihl márkabolt és a Husqvarna bolt is a főúton (Csányi körút) van.
Jelenleg nincs akciójuk, de ha lesz és érdekel még megirhatom...

R.

Előzmény: Harvester (137)
Harvester Creative Commons License 2001.06.13 0 0 137
Rizo

Igen, ha tudsz valami jó tippet, akkor megírhatnád.

Köszi
Harvester

Előzmény: rizo (136)
rizo Creative Commons License 2001.06.11 0 0 136
Bocs Harvester,
de akkor nem volt időm válaszolni, utána meg elfelejtettelek...
Még aktuális a kérdés?

R.

Előzmény: Harvester (133)
Bugi bacsi Creative Commons License 2001.05.29 0 0 135
Picit hazi megoldas, de anno volt egy jo kis szegelynyironk, amihez aztan nem lehetett potdamilt kapni. Pontosabban nem lehetett benne damilt cserelni, csak kompletten az egeszet, de olyat meg nem arultak. :o)
Szoval akkor en fogtam egy masfeles femhuzalt es ket 6cm-es darabot applikaltam a damil helyere. Ugy vitte a cuccot, mint a kisangyal. ;o)
Kkukka Creative Commons License 2001.05.28 0 0 134
Megvettük a szegélynyírót, egyenlőre nem osztom a korábbi jó tapasztalatokat inkább a rosszakat. A damilt 2-3 méterenként újra kellett állítani. 30 perc után úgy döntöttem az 50 méter kerítésem mellé a bokrok alá inkább faháncsot szórok, még így is marad elég szegélyem.
Harvester Creative Commons License 2001.05.25 0 0 133
rizo

A Stihl-nek hol van boltja? A Husqvarna-nál ma jártam és a legkisebb késes kasza 100 ezerbe kerül. Kiderült, hogy amiket láttam a neten árakat, azok ÁFA nélküli árak voltak :-( Vagy a Stihl is 70+ÁFA volt tavaly?

Harvester

Előzmény: rizo (132)
rizo Creative Commons License 2001.05.24 0 0 132
fűkasza:
tavaly a Fater hivott, hogy segítsek neki vásárolni a Hivatalnak valami motorost. A Stihlnél valami akció volt, és az 0.95 lovas 69.9kFt... mondtam neki nézzuk meg a Husqvarnát is... találtunk ott egy Makitát 1 kW-os (1.36 LE) + maszk + csapágyzsírzó + motorolaj 70 kFt-ért...

fűszegély nyíró
nekem valami fleurell vagy mi van, ~300W
addig küzdelmes volt, míg a gyári damilt használtam, 1 m beton simogatás után szakadt... de utána vastagabbat tettem bele (talán 1.6 helyett 2) az árok és a fű körbenyírására elég.

R.

Harvester Creative Commons License 2001.05.23 0 0 131
Én benzines Husqvarna-t szeretnék, vagy JohnDeere-t. De a Husqvarna-hoz talán jobb a szervízháttér. A Stihl-t is néztem, de kb 50%-al drágább, mint a többi (100 ezer fölött kezdődik a legkisebb damilos is).

A BrickoStore-ban meg a Praktikerben van McCulloch is, de szerencsére nem vettem meg. Olvastam a neten, hogy tavaly becsődölt az amerikai vállalat és most valami tajvani cég a név birtokosa. Ahhoz tutira nehéz alkatrészt szerezni, ha kell.

Harvester

Előzmény: margarin (130)
margarin Creative Commons License 2001.05.22 0 0 130
fűkasza ügyben.
Nekem egy 320w-os elektronyos van, tavaly kb. 700
m2 fél méteres gazt 1 álló napig vágtam vele,
3 percenként utánállítva a damilt. 1.5 tekercs ráment.
A múltkor a sógórom benzines STIHL-jével , ami
szintén damilos ugyanez kb. 1 óra volt.
Ég és föld.
Na persze ha fűhöz kell csak más a helyzet.

onobody Creative Commons License 2001.05.21 0 0 129
Az enyém 220 W-tos , tök jó.
Persze a nagyobb teljesitmény nem érthat!

Üdv onobody

Előzmény: Kkukka (128)
Kkukka Creative Commons License 2001.05.21 0 0 128
A tiéd mekkora teljesítményű? Most olcsó az Obiban a 200W-os Black&Decker, de akciós a 300W-os is, melyiket javasolnád?
Előzmény: onobody (127)
onobody Creative Commons License 2001.05.20 0 0 127
Szia Harvester!
Nekem egy elktromos van , damilos.
Nagyon meg vagyok vele elégedve, a lágyszáruak
nem okoznak neki gondot , a fás száruakat, 2-3mm-ig
lazán viszi , felette elszakitja a damilt.
A száraz gazokat sem igazán csipi!
Black&Decker.

Az összefüggő füfelületre nem javasolnám , nem
lehet vele egyenletesre vágni a pázsitot.

Üdv Onobody

Előzmény: Harvester (126)
Harvester Creative Commons License 2001.05.20 0 0 126
Sziasztok

Van valakinek tapasztalata motoros fukaszával? Kertes házhoz kellene, kicsi a kert, de sok a fu és nagyon tagolt a terep, sok a bokor. Másrészt az utcán van vízelvezeto árok is, szóval ezért gondoltam arra, hogy praktikusabb lenne, mint a kerekeken tolható funyíró. Robbanómotorosokat néztem. Van damilos 40-50 ezer körül és késes 80-tól fölfelé. Melyiket ajánljátok? Elég a damilos is, vagy az tényleg csak szegélynyírásra használható?

Üdv
Harvester

MiCKEY Creative Commons License 2001.05.19 0 0 125
Azzal a laposan sokfelé elágazó gazzal én is sokat szenvedtem. A fűnyíró ugye nem szedi ki, de úgy emlékszem a Compo az jó volt. Amikor megerősödött a fű akkor rámentem és kézzel kiszedegettem, az biztos volt.
onobody Creative Commons License 2001.05.18 0 0 124
:))
Jó ötlet , én is meglepem a feleségem.
Fünyiróval is lehet mintákat rajzolni a fübe.
De belátom a pétisós elegánsabb megoldás!

Üdv onobody

Előzmény: rizo (121)
onobody Creative Commons License 2001.05.18 0 0 123
Az egyszikü gyomokat , (tarack stb) nem tudod
kigyomirtózni a füböl , mert az is egyszikü.
Füvetés előtt lehet totális gyomirtást csinálni ,
és akkor viszonylag gazmentes lesz a pázsit.

Üdv onobody

Előzmény: margarin (122)
margarin Creative Commons License 2001.05.18 0 0 122
Sziasztok újra!

Az én kéthetes füvem is növöget(kb. 3-4cm ,bí), DE: egy pár napja megjelent benne különösen ott ahol ritkább az ültetés, foltosabb, rengeteg kis
vizszintesen 4 fele ágazó szélesebb, levelű UGYE EZ NEM GYOM?, bár nagyon annak néz ki.
Ha tapasztaltatok hasonlót vagy tudtok rá gyomírtót segítsetek. (A compo gyeptrágya jó-e rá)
vagy az csak a megerősödés után jó?)
Thanks

rizo Creative Commons License 2001.05.18 0 0 121
Kibújt a fűvem... :))
5/7 locsolás mellett már 1,5-2 cm :) hétfőn lesz két hetes...
ha egy kicsit megerősödik, akkor lehetne látni valamit a foltosságból: remélem semmit. :)

felfedeztem a pétisó egy új tulajdonságát: lehet vele irni. (Copyright Rizo)
eddig még csak félköröket :)) gyártottam, de ha elmúlik, beirom a fübe az asszony nevét... :)
a módszer nagyon egyszerű: az inhomogén eloszlás vegye fel a szöveg alakját. :)

R.

Powerflower Creative Commons License 2001.05.17 0 0 120
Sziasztok!

Most ultettunk fuvet. Eddig minden OK!! De elobb vagy utobb tuti, hogy kijon a gyom. Milyen gyomirtot lehet hasznalni ilyenkor ilyen zsenge vagy meg ki sem bujt fuhoz?

KosziMindenkiNet ;o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!