Keresés

Részletes keresés

Komárom- Creative Commons License 2001.08.25 0 0 67
Pipiék
Nem nagyképűségből, de javaslom, hogy gyertek az oldalunkra... ( www.tuja.hu )-linkelve nem tudom berakni.
Itt van szó a kerti tóról is és a vizinövényekről is. Elindulásnak nem rosz szerintem.
Előzmény: Pipiék (66)
Pipiék Creative Commons License 2001.08.24 0 0 66
Pár napja olvasgatjuk a kertészeti fórumot. Eddig is gondolkoztunk kerti tavon, de ti most meggyőztetek, hogy érdemes csinálni.
Ma elmentünk az OBI-ba fóliát venni, és kiástuk a tó körvonalát. A befoglaló méretei: 5 X 2 m, csak nem téglalap, hanem ovális. Kb. 60-80 cm mélyre tervezzük. Mit javasoltok, milyen növényeket ültessünk bele? Olyat mondjatok, amit nem kell télire kiszedni, és nem nyomja agyon a tavat. Előre is köszönjuk a segítséget!
l-l Creative Commons License 2001.08.24 0 0 65
Csak azért érdekel ennyire, mert a békakorsó mérgező és a tóban van egy teknős.

Komárom-:
Ha elküldöd nekem a képeket én fölteszem.

Előzmény: Komárom- (64)
Komárom- Creative Commons License 2001.08.23 0 0 64
Tozatu
Az tuti nem bodza -- nézd meg a terését...
---Kár, hogy én nem tudok így küldeni fotókat, --- hogy kell, -ene föltenni képeket erre a fórum oldalra?
Küldenék egy-két vizinövény fotót...
Előzmény: Tozatu (62)
l-l Creative Commons License 2001.08.22 0 0 63
Itt van még egy kép:
Előzmény: Tozatu (62)
Tozatu Creative Commons License 2001.08.19 0 0 62
A számítógép segítségét kérem,ha ez nem bodza:Tozatu
Előzmény: l-l (60)
Gobe Creative Commons License 2001.08.18 0 0 61
Halihó!

Tegnap nyitottam az Állati kategóriában egy hasonló topicot. (Kicsit elbambultam :o)...) Habár ott inkább csak aranyhalakkal, koikkal kapcs. akartab szót váltani. Mind1.

1 kérdésem van: szerintetek a balatoni kagylók telepíthetők-e haza? (nem védettek-e, érdemes-e, stb.)

Gobe

l-l Creative Commons License 2001.08.06 0 0 60

Szerintetek ez mi?
Az egyik könyvben a békakorsó hasonlít rá a legjobban.
A másikban nincs kép, csak az, hogy kék a virága, de ennek fehér volt.

Thor Creative Commons License 2001.08.04 0 0 59
Ma végre megvettük a tavacskát :) Jó nagy lett, kb. 3x akkora, mint amekkorára először gondoltam, mert végül úgy éreztem, hogyaz ennél kisebb eléggé olyanszerű lenne, mint egy beásott lavór.
Jövő héten szabi, úgyhogy akkor majd eljátszogatunk a beásással és a növényesítéssel :)) A teknős még nem is tudja, pedig izgulhatna.
__Tibi Creative Commons License 2001.07.21 0 0 58
és ismételjem meg lehetőleg minden nap újra...:-))
Előzmény: Komárom- (57)
Komárom- Creative Commons License 2001.07.20 0 0 57
Tibi ... - bezártad a topikot
Szerintem most mindenki ezen gondolkodik.
Szerintem menj el a DM-be és vegyél ultrát és súrolókefét kettőt.
Hétvégén szívjátok ki a vizet a medencéből és - háát mossátok ki.
Előzmény: __Tibi (56)
__Tibi Creative Commons License 2001.07.15 0 0 56
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Vettünk egy házat, amelynek a kertjében egy úszómedence található. A fűnek az öntözése az ebben található vízzel történik, a rendszer reggel-este kapcsol be, mondanom sem kell gyönyörű a fű. A lényeg, hogy a medence alkalmas lenne még egy kis lubickolásra is, de rettentően koszos. Nem tud valaki tanácsot adni, hogy nem túl nagy költséggel, hogyan lehetne megoldani a tisztítását (vmi tisztítószer stb.)?

BLUE Creative Commons License 2001.07.08 0 0 55
Mi az Aqua Pet kft-nél vettük őket, Pestszentlőrincen van, a Méta utcánál, ha kell közelebbi cím, tudok adni. Elég nagy, kábé tenyérnyi kagylók, tavi kagylók. Ennyit tudok. De tényleg nagyon szorgalmasan tisztítják a vizet.

BLUE

artax Creative Commons License 2001.07.08 0 0 54
Udv

Milyen fajta kagylok? Honnan vannak?
Vajon anno a patakomban megmaradnanak-e?

Udv

Artax

BLUE Creative Commons License 2001.07.07 0 0 53
Komolyan nem értem, miért, de a mi tavunk teljesen tiszta, pedig semmilyen vegyszer nincs benne, a csobogó viszont folyamatosan megy.
A tavi kagylókat mindenkinek ajánlom, gyönyörűen tisztítják a vizet, mi dézsát is csináltunk, vagyis dézsába tettünk vizet, növényeket, két kicsike aranyhalat és két kagylót, és valami fantasztikusan tiszta a víz, és ezt csak a kagylók csinálhatják, mert ott még vízforgató sincs.
Állítólag naponta 60 liter vizet szűrnek át.

Sok pocsolást mindenkinek! :-))

BLUE

Thor Creative Commons License 2001.06.28 0 0 52
Nem semmi ez a patak-ötlet! :)))))) Klassz lesz.

Megnéztem a Mintakertet, nagyon jó kis tavacskákat árulnak, sajna elég húzós áron. Egy 340 l-es tetszett meg, és lenne jó a kertbe, de az 26e pénz, szemben a Praktikerben található 12e Ft-ért kaphatóval. De vitathatatlanul sokkal szebb a formája.
Elnézegetve a Mintakerti tavacskákat, még jobban megtetszett az egész, de úgy tűnik, jobban járok, ha fóliából csinálom meg. Ajánlottak ott valami igen jónak tűnőt, gumifólia néven, az anyaga olyan, mint a régifajta gumimatracoké. Ez az a Butilén fólia, amiről olyan jó tapasztalatokat szereztetek?
Mennyire macera a széleit precízen rögzíteni?

barnetto Creative Commons License 2001.06.27 0 0 51
Sziasztok!

Ezt a topicot eddig nem látogattam, mivel sem medencém, sem tavam nincsen.
A figyelmetekbe ajánlok 1 Nektek biztosan hasznos könyvet, az eredeti ajánlóból idézve:

"Gyakorlati tanácsok dísztó és horgásztó építőknek". Sok-sok színes képpel és ábrával. Ha valakit érdekel, megrendelheti emilen, vagy a
következő telefonszámon:
Dr. Váradi László, varadi@nt.ktg.gau.hu 28-480 589
Ára: 2400 Ft, illetve utánvétellel + postaköltseg.
Szerintem minden benne van, ami egy dísztó, termelőtó, vagy egy háztáji horgásztó felépítéséhez és ami talán fontosabb, fenntartásához szükséges.
Árakkal, egyszerű kivitelezhetőséggel, címekkel, stb.
Talán mond valamit a szerzők listája és a tartalomjegyzék:"

Az idézetet nem folytatom, de ha érdekel Benneteket, beidézem a folytatást is. Tényleg hiteles emberek írták.
Jó tavazást!
üdv. barnetto

artax Creative Commons License 2001.06.27 0 0 49
Szia Fly

A csovet nem patakmedernek gondoltam , hanem a patak alatt a foldben azon vezetnem vissza a vizet a kiindulasi pontra.
A betonozott meder szerinted nem jo? Abba szepen bele is tudom nyomni a koveket, kavicsot...
Hany metereset akarok? Hat minel hosszabbat es nagyobbat...:))))Tudod hid folotte meg minden.
Sok sok kovel kirakva, novenyekkel, stb.
De szeretnem ugy csinalni hogy termeszetes legyen ne gicses ocsmanysag...
Szivatyu...Nos mi mostanaban furtuk a kutat...es most azon van egy szivatyu...ami tulajdonkeppen hozza fel a vizet a foldbol...tizen-huszon akarahany meter melyrol...es most van asva egy kis elvezeto godor /olyan mintha patak lenne/ amibe pumpalja a vizet, mert ennek meg napokig kell mennie hogy tisztuljon a viz.
Ennek a szivatyunak van ereje es vizhozama is. Igy is kb 50 metere elfolyt a viz. Pedig ez nem is pataknak lett kikepezve. Vegso soron lehet hogy ilyen szivatyunal maradok...
De gondoltam hatha tud valaki valalmi jobb megoldast??
Szoval varom tovabbi oltelteket stb-t a temaban.

Udv

Artax

artax Creative Commons License 2001.06.27 0 0 47
Sziasztok

Most vegeztem a topic vegig olvasassaval.
Fel is tennem a keresztkerdesem:
Van egy eleg nagy 5700 negyzetmeteres telkem. Erre szeretnek patakot. Tudom hajmereszto otlet de imadom a patakokat. Arra gondoltam hogy a patak "vegen" lenne egy kerti to es abbol valahogy szivatyuval vagy valahogy mashogy visszavezetnem a forrashoz a vizet.
Ezzel kapcsolatban varnek otleteket...hogy csinaljam. Milyen legyen a patak medre..hogy csinaljam meg hogy termesztesnek hason?
Hogy vezessem vissza a vizet? Lejtos csoben a patak alatt es a "forras" nal felszivatyuzva?
Ha igen milyen vizhozamu es teljesitmenyu szivatyu kell?
Egyeb oteletek?

Udv

artax

Thor Creative Commons License 2001.06.22 0 0 45
Azok a tavacskák, amiket én kinéztem 8-10e forintosak. A legdrágább szóbajöhető 12e Ft. Annál nagyobbnak helyem sincs. A kert elég nagy, de domboldalon fut lefelé lépcsőzetesen, egy ilyen szintre nem fér el nagyobb. Hát majd legfeljebb számolni kell a tisztítással is, de egy ilyen kis (talán 160 literes?) tavacskánál az sem lehet olyan eszement nagy munka.

halak nem kerülnek bele, mert Ödön (a mocsári teknőc) kb. fél nap alatt számolna fel 4-5 aranyhalat :) Ő amúgy nem szeret _állandóan_ vízben lenni, csak bemászkál dagonyázni, úgyhogy kifutópálya is lesz a tavacskához, egyik oldalon sziklakerttel határolva (Ödön rossz hegymászó), a többi részen 30 cm-s ágyásszegéllyel bekerítve. Mit szóltok? Ronda lesz? Vagy jó lesz?

Előzmény: Törölt nick (43)
originalqszi Creative Commons License 2001.06.22 0 0 44
Szúnyoglárva, s ebihal,
Belőle ki nem hal:((((DDDDDDDDDDD
Előzmény: Thor (40)
Komárom- Creative Commons License 2001.06.19 0 0 42
Az árakról ...
4*4*1,2 méretű tavunk kiásása, ami persze nem teljesen téglalap alakú kb: 2800-3000 Ft !
A fólia, ami sima fekete fólia 3-4* rétegben 3. éve használatban kb:8000 Ft !! Mellette egy sziklakert ingyen dombocska kövekkel 0 Ft + a növények.
Szökőkút 3 éve vásárolt kb: 8000 Ft. !
Vizinövények + Ft !
Halak + Ft !
--- Tehát egy sima tó növények és szökőkút nélkül Kb: 11-15 e Ft-ból megúszható !!! Ha csak 4 évente kellene cserélni a fekete fóliát még akkor is nagyonis megéri, mert ha ma vásárolnám meg kb: 8-9 e Ft-ból megúsznám. A fontos, hogy legalább 3 rétegű legyen.
AZtán itt beszélhettek műanyagtavakról, ami 40-70 cm mély és olyan, amilyen az öntőforma.
-- Ásó kell és egy kis fekete fólia
Előzmény: Törölt nick (41)
Thor Creative Commons License 2001.06.19 0 0 40
Nekem csak egy egész pici kerti tavam lesz hamarosan. Olyan 2 nm felületű lehet. A nem egészen, de majdnem legkisebb azokból a vastag műanyagfalú tavacskákból, amiket a Brico-ban meg a Praktikerben lehet kapni. Kell ezekről valami specit tudni? Be tud állni ezeknek is az egyensúlya idővel, vagy ahhoz túl picik? Egy elég kicsi mocsári teknőc is fog benne lakni, aki eddig bent volt a házban, nagyon szűkös körülmények között és eléggé unja már.
pireisz Creative Commons License 2001.06.19 0 0 39
Sziasztok! Nekem nincsen kerti tavam és talán nem is lesz, mert nagyon kicsi a kertem, pedig szeretnék. Most olvasgatok újra egy könyvet biokertészeknek tanácsok: Például a kerti tó alját ledöngölt agyaggal javasolja beteríteni. A tisztítást mindig csak egyharmadon, hogy helyreálljon a tó egyensúlya. Hogy milyen tiszta a víz azt egy fehér tányér 10 cm-re merítésével javasolja. Jók ezek az ötletek?
Komárom- Creative Commons License 2001.06.19 0 0 38
Szerintem nem is baj ez a nem tiszta 'kép' ...
Igy természetes. Én is próbálkoztam a tisztítással, de felhagytam ezzel. Amióta kis 'tavunk' van, azóta egyre több a kertben a madár. A napokban vettem észre, hogy egy denevér is ivott a vízből. Akkor be volt kapcsolva a szökőkút (fej nélkül) és durván forgatta a vizet. - Észrevettem, hogy a fecskéket ez zavarta, mert hullámzott a vízfelület, de talán ezt vehette észre a denevér ...( )
Előzmény: Pepszi (37)
Pepszi Creative Commons License 2001.06.18 0 0 37
Én most hétvégén leengedtem a vizet majdnem teljesen.
A meder teljesen ki van betonozva alul is. az alján kb 10 cm iszap, amiből most egy keveset kilapátoltam. Az egészet nem tudtam volna hová elrakni a kertben (sűrű fekete trutyi).
Fel lett töltve tiszta vízzel és most sokkal kellemesebb színe van, de max 15-20 centire lehet lelátni.
Komárom- Creative Commons License 2001.06.18 0 0 36
A tó alját csak most látod ...
Ha beáll -- egy-két év - mulva nem látsz le az aljára, sőt 80-90 cm-re sem. Tuti nem fog zavarni a gyűrődés.
Előzmény: Törölt nick (34)
Pepszi Creative Commons License 2001.06.17 0 0 35
Talán valami mosott kavicsot.
Az a legtisztább.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.17 0 0 34
Sziasztok !

Lenne egy kérdésem.
Csináltam egy kis kerti tavat -kb. 8nm és 1.5m mély-. Az a problémám, hogy mivel a bélelését fóliával oldottam meg, nagyon látszanak az alján a gyűrődések ami nem túl szép.
Az lenne a kérdésem, milyen anyagot lehet az aljára tenni hogy elfedje a fóliát, meg persze ez nem árt az élővilág miatt sem?
Gondolok itt pl. homokra, vagy földre, vagy tiszta agyagra stb.

Pepszi Creative Commons License 2001.06.11 0 0 33
bocsi
... a tóban.
Előzmény: Pepszi (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!