Keresés

Részletes keresés

tpapa Creative Commons License 2007.05.10 0 0 9191
Inverteres Hitachi lenni jó. Uff! (Bár most épp se hideg, se meleg, úgyhogy csak szellőztet.) :oP
Előzmény: palimadar69 (9185)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.10 0 0 9190
Sziasztok!
Nézegettem klimakirály honlapját és a következőt vettem észre:
LG S09AW hűtési energia osztály AAAA
LG Artcool C12AWR hűtési energia osztály A
Hogy van az, hogy az 50 ezerrel drágább klímának rosszabb az besorolása.
Ha nekem fontos a takarékosság akkor ugrott az Artcool?
k. revilo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 9189
szia

A gyári szigetelés marad, és csak onnan megy külön szigetelve a két cső!

üdv Olivér
medvegyev Creative Commons License 2007.05.10 0 0 9188

Sziasztok, köszönöm a segítségeket  a klíma elhelyezésben.

 

Remélem még nem fáradtatok bele a kérdésekbe:

 

Mit szoktatok csinálni a gyári szigeteléssel, ami közösen vezeti a rézcsöveket (kb. 30cm)?

Csak innentől vezetitek külön szigetelésben?

Ez szokásos megoldás?

 

Csövek
Bys Creative Commons License 2007.05.09 0 0 9187

"Az egyik szobában egy olyan falra javasolják szerelni a beltéri egységet, ami gipszkarton. Nem lesz ebből baj?"

 

Ha szakszerűek, akkor nem. A konyhabútort is fel lehet fúrni, a beltéri meg csak ~5-10kg (így hasraütve).

Előzmény: palimadar69 (9185)
Bobi1 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 9186

Szia,

 

A Hitachit én is csak előnyösen tudom feltüntetni. A héten szereltek nálunk Windyék egy Multizone inverteres gépet. A hétvégén csinálok róla képet is és felteszem a képes topicba. Természetesen hosszútávú tapasztalataim nincsenek a géppel, de az egyik fő szempont az volt, hogy csendes legyen, és ennek semmi hangja nincs. Még éjszaka sem lehet hallani a kültérit, pedig nem kicsi (5.4kW) A beltérik természetesen szintén hangtalanok, ráadásul szerintem jól is néznek ki. A hűtés, fűtés természetesen rendesen működik, de ennek így is kell lennie.

A telepítés simán ment, és fele olyan rumlival nem járt, mint azt gondoltam. A srácok mindent szépen összepakolva hagytak itt. Ezért köszi nekik.

Előzmény: palimadar69 (9185)
palimadar69 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 9185
Minap mérettem fel a lakást klímaügyileg.

Az egyik szobában egy olyan falra javasolják szerelni a beltéri egységet, ami gipszkarton. Nem lesz ebből baj?

Az erkélyes szobában meg az erkélyajtó fölött helyeznék el a beltérit.

Egy másik beltérit úgy javasolják elhelyezni, hogy közvetlenül az ablak előtt, az ablak síkjára merőlegesen. Tehát alapértelmezetten előtte fújja el a levegőt. (Persze lehet irányítani.)

Ezek a javaslatok korrektek, biztos, hogy nem azokat, vagy éppen lehetnek jók is?

Szóba került az LG "hagyományos" split, meg Hitachi inverteres. Igyekezett utóbbit igen előnyösen feltüntetni. Azt tudom, hogy az inverteres jobb, de az egyes márkákról nem tudok érdemlegeset. (Konkrét készüléket majd írásos ajánlatban ad, ezért nem írok pontosabban.)

Hívok még más céget is, de jó volna valamit tudni azért ezekről, hogy kicsivel könnyebben tudjak kommunikálni velük.
wbetti Creative Commons License 2007.05.09 0 0 9184

Köszönöm Viricsi az őszinte tanácsot. :)  Sajnos most ebben a kategóriában tudok válogatni.( anyagilag)

Végül az ETA készülék mellett döntöttem. (Nile line már elfogyott ahol kinéztem.)Egy Szerelő akivel beszéltem azt mondta, hogy már szerelt be ilyen berendezést és nem volt vele baj. Remélem ez most is így lesz!:)

Üdv.: Betti

Előzmény: viricsi (9180)
viricsi Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9183
Micsoda kérdés!
A nápolyi és a párizsi. :)))
Előzmény: Törölt nick (9182)
viricsi Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9181
Még valami: Nem vagyok szakértő. :))
Előzmény: viricsi (9180)
viricsi Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9180
Hmm.
A lista nem a legkiválóbb termékeket tartalmazza.
Ha csak erről a listáról kéne ajánlanom valamit, akkor az a Daewoo, vagy a Nile-Line lenne.
Előzmény: wbetti (9179)
wbetti Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9179

Kedves Klímaszakértők!

 

Ismét lenne néhány kérdésem, az alábbi  "márkákkal"  kapcsolatban:

 

ETA,  NILE,  COOLSTAR,  AKAI,  ORION,  DAEWOD

 

Az lenne a kérdésem, hogy ezek közül van-e és ha igen, akkor melyik az ami megbízható? Vagy ezek is kínai gyártmányúak?

Melyiket ajánlanák???

 

Előre is köszönöm! címem:wbettike@freemail.hu

Üdv.:  Betti

viricsi Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9178
A javítás mindenképpen gazdaságosabb megoldásnak tűnik.
Előzmény: Bys (9177)
Bys Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9177

Kartácsok, a White-Westinghouse nevű készüléket ismeri valaki???

Ismerős hívott, hogy duál készülék, és az egyik nem hűt. Mondom olyan nincsen. Hát ez a sz@r, két kompresszoros. Az egyik tökéletesen hűt, a másik újkora óta elereszti a gázt (407C). Dobozt megbontva, vagy 3 helyen kellene a forrasztást javítani. Érdemes ezzel hozzáértő szerelőt keresni, és megjavíttatni, vagy csere?

 

Kösz

k. revilo Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9176
Klímaszerelők! Hátha olvassa egy kettő fórumot...

Lenne nekem egy CPS TM150 hőmérőm eléggé profi.. úgy nyertem még annó tanulmányi versenyen!

Eladnám vagy elcserélném.. peremező csővágó stb klímás szerszámokra inkább.

Nekem úgyis megfelelne elmennénk egy boltba bizonyos értékbe vásárolnánk szerszámokat a saját céged nevére menne áfásszámla, és szerszámok fejébe cserélnénk hőmérőre...

Minden megoldás érdekel!

06-20-371-09-67

roxul Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9175

Üdv az Uraknak!

 

Nekem is aktuális lesz lassan egy klíma a lakásba és nemrégen találtam erre a forumra, most pedig tanácsot szeretnék kérni!

 

Milyen klímát kellene vennem, ha a következő dolgok fontosak?

 

A kívánalmak a következők, sorrendben:

 

1. megbízhatóság

2. nagyon jó "légtisztító" funkció - itt a szűrőkre gondolok (allergiás is van a lakásban)

3. alacsony zaj

4. kis fogyasztás

 

Az összeg, amit rá tudnék szánni, olyan 85-95 nettó körül lenne+szerelés!

 

A szoba: kb 20 m2, 9. emeleti panel, keleti fekvéssel. Az ablak is a keleti felén van, egyébként új, jól szigetelő műa. ablakról van szó.

Talán ennyi info elég lesz!

 

Amit eddig néztem, az a Daikin (94+ÁFA), Samsung, LG, Sanyo különféle típusai.

Talán a Sanyo SAP-KR74EH a legszinpatikusabb eddig, de bármilyen javaslatot szívesen fogadok!

 

 

Előre is köszönöm!

lsarkan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9174

Sziasztok!

 

Visszaolvastam a hozzászólásokat, jól szűrtem le a tanulságot:

 

  40 nm-es átlagos magasságú, jól szigetelt ( dryvitolt fal, müanyag ablakok)

 

helyiségbe egy LG S12 AW klíma jó választás? 

Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.08 0 0 9172
Szia

LG S09AW 189 990,- + ÁFA....árban elfogadható. A klímaszerelések topikban van is róla kép...

üdv.: Dr Klíma
Előzmény: huncutka777 (9170)
huncutka777 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 9170

Sziasztok, melyik klímát érdemes beszerezni szerintetek, amelyiknek az ára sem, és a fenntartása sem annyira megeröltető? Nem szeretném a teljes fizut a villanyszámlára költeni...

 

paulvitti Creative Commons License 2007.05.07 0 0 9169

Üdv windy12!

 

 

Köszönöm válaszodat. Megnyugodtam, hogy nem szarvashibák sújtják a daewookat, csak a szokásos zörgések. Egyébként azt nem értem hogy ebben a szartig matricázott életben az emberek miért nem veszik észre, hogy egy polcon olyan egyformák a gépek mit 2 tojás, és akkor is a jobbnevűt veszik, mert az biztos jobb. Ezen mindig megütközöm, és nem tudok másra gondolni csak az emberi hülyeségre. Sőt nem árulok el nagy titkot hogy 2 évvel ezelött ugyanaz a 35e forintos DIMARSON klíma létezett ARGO néven is potom 100e ért.:))))))) És milyen sokan megvették istenem.:))))))

Előzmény: windy12 (9163)
wbetti Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9168

  Kedves fórumozók!

 

Remélem valaki tud segíteni ill. tanácsot adni! Már évek óta szeretnénk klímát szereltetni, de most eljött az ideje! Viszont semmit nemtudok evvel kapcsolatban. Most találtam ezt a fórumot :))) úgyhogy itt biztos tud valaki segíteni!Valamennyi hozzászólást már elolvastam.....

 

Szóval 1 szobás tégla építésű lakásról van szó , 1 ablakkal (kb.22 négyzetméter, nagy belmagassággal) régi tipusú bérházban. Első emeleten lakunk. Nyáron van , hogy 32-37 fok van a lakásba.:((

Milyen tipusú a jó, mekkora teljesítményű kell? Esetleg jó szakembert is tud ajánlani valaki. (Aki nem dolgozik túl drágán)

Sajnos túl nagy összeget nemtudok rászánni, de ennek függvényében, nincs is túl nagy igényem. Tehát már annak is örülnék ha nyáron "csak" 27 fok lenne a lakásba.

Az is tökéletes, ha az e-mail címemre jön válasz!

wbettike@freemail.hu

 

Mindenkinek előre köszönöm a segítségét!

Üdv.:Betti

windy12 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9167
A zajszintet hitelesített zajszintmérővel lehet megmérni, valahol láttam a neten kölcsönzőt, ahol ilyen, s ehhez hasonló műszereket lehet bérelni.
Előzmény: mandzsi (9166)
mandzsi Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9166
Köszönöm szépen, kipróbáljuk amit írsz!
Viszont a zajszintet hogy tudom megmérni?
Előzmény: windy12 (9165)
windy12 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9165

Nekünk nagyon jól bevált rezgéscsillapításra egy Audi szilent, autósboltokban lehet kapni. Klímás szaküzletekben (pl. Klímaáruház, XIII. Reitter Ferenc u. 132.)  egész biztosan tudnak segíteni, pont a napokban láttam náluk jó nagy gumibakokat, kifejezetten nagy méretű kültéri egységek alá.

 

Ha ez nem segít, még mindig érdemes megmérni a zajszintet, és ha magasabb a gyári adatnál, akkor a forgalmazónál kérni a megoldást.

Előzmény: mandzsi (9164)
mandzsi Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9164
windy12,
Köszönöm a választ, valamelyest megnyugodtam, akkor maga a készülék (illetve "márka") ezek szerint nem reménytelen, csak éppen a szerelés nem tökéletes.
Az a fura, hogy még rá is kérdeztünk, hogy nem kellene valamit a talpai alá tenni? És a válasz az volt, hogy nem, ezt máshol is így szokták...
Jól gondolod, valóban, az erkélyre néző, szomszédos másik szobában is lehet hallani, ha működik a kültéri...
Ilyen rezgéscsillapítót, zajelnyelőt, stb hol lehet beszerezni?
Köszönettel,
mandzsi
Előzmény: windy12 (9163)
windy12 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9163

Paulvitti

 

A Daewoo klímákról már egy-két szó esett itt. Természetesen akinek ilyen van, és elégedett vele, annak szerencséje volt és kifogott egy jobb berendezést, de elég sokan panaszkodnak rája. Néhány nappal ezelőtt bemásoltam ide egy levélrészletet, amit az egyik fórumtársunk írt, nála egy szezont ment a Daewoo, és most úgy döntött, hogy elege volt belőle, le is cserélte. Most elégedett. Azt biztosan észrevetted, hogy régebbi kifutott szériás Midea konstrukció az egész, és azokkal azért még Midea néven is voltak problémák.

 

Az AEG, a Whirlpool, az Elektrolux, stb. nagynevű háztartásigép-gyártók, de klímaberendezéseket nem gyártanak, ők is kínai OEM termékeket vásárolnak meg, és saját név alatt hozzák forgalomba. Ráadásul lényegesen drágábban, mintha mondjuk Dimarson, vagy Westel néven vennénk meg ugyanazt.

 

Mandzsi

 

A TeknoPoint olasz klímaipari cég, szándékosan nem azt írtam, hogy gyártó. Szintén hasonló módon logóznak fel OEM gyártmányokat, ami viszont itt érdekes, hogy nagyon kicsi a meghibásodási arány, lehetséges, hogy erősebb a minőségellenőrzésük. Ráadásul nagyon széles a termékskála, a legegyszerűbb mobilklímától az inverteres spliteken, multi-spliteken  keresztül a nagyobb VRV rendszerekig.  Ez az előbb említett márkáknál nem jellemző, azok általában csak a leginkább futó tipusokat forgalmazzák, monosplit, egy-két duál és kész. A TP-nál lehet, hogy komolyabban gondolják a klímaszekciót, kevésbé marginális kérdés.

 

 

A kültéri hangossága inverteres készülék esetén nem elfogadható. Mivel panel épületről van szó, mindenképpen kell a készülék alá megfelelő rezgéscsillapítás, ugyanis, ha átadja a vasbetonszerkezetnek a rezgést, akkor akár a másik szobában is "élvezheted"  a zajt.  A gyenge sípolás a fordulatszám-szabályzott kompresszor által keltett zaj, de ennek sem szabad jelentősnek lenni.

Nem lesz csendesebb csak úgy magától, azért mindenképpen tenni kell valamit.

 

 

Paulvitti

 

A Gree nagyon törekszik előre, de véleményem szerint csak akkor szabad vele foglalkozni, ha esetleg tényleg nagyon előnyös az ára. Tavaly nagyon jó áron lehetett hozzájutni egyes modelljeikhez, és nem is volt különösebb baj velük, de az idei árlistájuk ismeretében nem hiszem, hogy érdemes a jobbnevű gyártókkal versenyeztetni. Ha egy 3,6 kW-os készüléket nézünk, akkor nem hiszem, hogy a 100.000 forintos netto áron kapható LG, Samsung, Sanyo belépő modellekkel felvennék a versenyt a Haier, Hisense, Gree kínai gyártók.

 

 

Rnagy8

 

Ha megoldható talán telepíttesd a beltérit az ablakoktól jobbra eső falra, a kültérit meg az ablak alá.

Ha dobsz egy mélt, lehet, hogy ajánlhatok neked egy megoldást a készülékvásárlásra. pannonklima@pannonklima.hu

 

 

 

Előzmény: paulvitti (9153)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9162
Bocs, hogy felhozom a kérdést megint de nem kaptam rá választ és gondoltam teszek még egy kisérletet mielőtt feledésbe vész a kérdés...

"Köszi a választ, még akkor várom, hogy hova lenne érdemes feltenni, és azt is, hogy a Daewoo mellett a Haier és a Midea is "felejtős"-e."

Köszönöm előre is ha valaki ad javaslatot.

Előzmény: rnagy8 (9152)
mandzsi Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9161
Helló,

Eső után köpönyeg? Melyik helyen lehetett volna vajon kérnem, hogy hadd hallgassam már meg a kültéri egységet?
Nos, a kültéri lábai alatt nincs semmi. Raktunk be alá gumiszőnyeget (nem volt semmi a 80 kg-t felemelni). A klíma mögött a szomszéd erkélyétől elválasztó üvegfal van. Előtte kb fél méterre egy fapad, ami mozdítható. Viszont én attól tartok, hogy magának a kompresszornak van ilyen erős hangja, amit egy halkabb sípolás is kísér (az nem tudom mi lehet).
A szerelőktől mit remélhetek, mármint gyakorlatilag lehet vmi érdemlegeset tenni, vagy szokjam meg inkább?:)
Arra gondoltunk még, hogy lehet hogy csak átmenetileg ilyen "hangos", és ha már nem kell annyira hűtenie akkor halkabb lesz?
Köszi!
Előzmény: Dr. Klíma (9160)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9160
...eső után köpönyeg :(

Nézd meg, hogy a kültéri lábai alatt milyen rezgéscsillapítót használtak (ha kell pótold, vagy cseréltesd ki) A kifúvott levegő útjában se legyen semmi, mert az is növelheti a zajt..... ha zárt az erkélyed, akkor a klíma mögé tegyél fel hangelnyelőt...

Ha bátor vagy, akkor ÁRAMTALANÍTOTT berendezés esetén húzd meg a csavarokat.....

...vagy hívd ki a szerelőket, hogy csesszenek neki valamit.....
Előzmény: mandzsi (9159)
mandzsi Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9159
Sziasztok!

Segítséget, ill. véleményt kérnék.
50 nm-es, negyedik emeleti lakás (4 emeletes panelban) két szobájába szereltettünk be klímát. Teknopoint, 2,6 kW+ 2,6 kW inverteres multi gép.
Mivel a kültéri egység extra nehéz, így nem javasolták hogy az erkélyen kívülre, az erkély betonfalára kerüljön ki (ugyanis ez a "betonfal" nem túl megbízható).
Emiatt aztán a kültéri egység magán az erkélyen került elhelyezésre, az egyik klímás szoba ablaka alatt. Így viszont, ha megy a klíma, meglehetősen hangos (szerintem) a kültéri egység.
Kérdésem: mit javasoltok, lehet vmit tenni ez ellen? Ha nem multi lenne, halkabb lenne vajon, vagy ez a Teknopoint velejárója? (bár ez a kérdés tulképp már tárgytalan, hiszen multi lett és ilyen márka).
Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!