Keresés

Részletes keresés

sztgyi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2038

Hello Iv!

Elnézést, hogy belepofizok, Laca bácsi nem fog talán megharagudni!

 

Dr. Gyurcsovics Lajos: A napenergia hasznosítása az épületgépészetben. (Műszaki kiadó)

260. oldal

Előzmény: lv (2032)
szg307 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2037
Előzmény: szg307 (2036)
szg307 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2036

Hol?

Valami linket tegyél fel légy szíves!

Előzmény: Freddy56 (2035)
Freddy56 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2035

Sziasztok!

Ahogy kiléptem, megakadt a szemem hírek az Index címlapjáról: "végy 20 liter étolajat". Na beléptem, ott tételesen le van írva minden. Ajánlom figyelmetekbe ezt a cikket!

Freddy

Freddy56 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2034

Szia Ati!

Kösz az infót, a Matáv.hu oldalon beírtam a nevet, település nevét, és már jött is a pontos cím, tel.szám, email cím, ettől kezdve már könnyen felvehetem a dokival a kapcsolatot, kérhetek infót.

 

A feleségem a sztearinos hőtárolóra azt mondta: van benne valami, hiszen a felmelegített zsír, vagy étolaj is lassan hűl ki. Megjegyeztem Neki, ezekkel az a gond, hogy idővel avasodnak, de a sztearin nem (vagy legalább is nem hallottam ilyenről).

Üdv: Freddy

Előzmény: ikattila (2027)
erbe Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2033
"Így tehát szinte mindegy, hogy 300 literes bojlerben tárolod a melegvizet vagy 120-ban vagy 3x120-ban."

Sajnos, egyáltalán nem mindegy.
A szabvány villanybojlereknek a hőszigetelése messze nem arra készült, hogy viszonylag kishőfokú (50-60 fok) vizet esetenként napokra tárolgasson. Az "ócsó" bojler mégkevésbbé. Ráadásul minél nagyobb a térfogat, annál kisebb a hőleadó felület, ha széttagolod, fordítva. A saját napkollektoros rendszerem leggyengébb pontja a bóvli olasz bojler gyengécske szigetelése. Már tervezem a feltupírozását, csak mindig van fontosabb.
Előzmény: NeomatiK (2020)
lv Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2032
Laca bácsi,

melyik könyvből van "belinkelve" a kép?
Előzmény: laca bácsi (2031)
laca bácsi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2031
Jazzkedvelő,
találtam neked a tárolókialakításról képeket. Nekem gyanús az A, hogy az egy olcsó megvalósítás, mivel csak egykörös tárolóval és pl. szabvány villanybojlerrel megoldható.
Előzmény: Törölt nick (2022)
erbe Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2030
Na jó!
A szélkerék az nem bio, de egyszerűbb volt leírni, mint a biogázas kogenerációs fűtőerőművet.
Előzmény: erbe (2029)
erbe Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2029
Minden ami BIO!

"Bio őstermelők találkoznak.
-Hogy álltok az adókkal?
-Nekem semmi gondom. - Mondja az ősbioáramtermelő.
-Amennyit termelek a szélkerekemmel, el is használom, nem adok el senkinek, nem kell adót fizetnem utána.
-Ne is mondd! - Szólal meg az ősbioüzemanyagtermelő.
-Beleszagoltak a hátsó lyukamba, és sültkrumpliszagút pöffentett az autóm, hát a tank befogadóképességének tízszeresére büntettek. Pedig én is csak saját használatra termelek.
Kiszól a kerítésen át az ősbioalkoholtermelő:
-Akkor még enyhén megúsztad! Most ülöm le a másfél milliót, amit rámvertek a fináncok."
Előzmény: NeomatiK (2020)
erbe Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2028
Hőtárolást részletesen többször kitárgyaltuk az "Alternatív energiákban", akit érdekel, ott keresse!
Tárolóképesség, tárolási hőfok, gazdaságosság, megvalósíthatóság, egyszóval minden.
Eredmény: minél nagyobb tisztavizes tároló, jó hőszigeteléssel.
Előzmény: ikattila (2027)
ikattila Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2027
Hello , többen, akik höt akarnak tárolni. Láttam egy prospektust (nem haraptam rá mert aki mutatta rögtön mondta hogy iszoyu drága): sztearin rudak kb 10 cm vastagok lehettek, álldigáltak egymás mellett mint a gyertya, de kanóc helyett csö volt a közepükön... ezek jóval 100° felettire voltak melegitve igy tárolgatták a hőt... Most az jutott eszembe hogy viziboylereket nem lehetne ugy átvariálni hogy benne a sztearin tárolja a hőt... csak azért mesélem,mert látom imádtok barkácsolni.. üdv Ikattila
Freddinek: hallottál a dr Dávid Tamásról, aki valamilyen csodateákat kajtatott fel délamerikában... egy rákkutatóban kevergeti most ezeket a győrmegyei Lébény nevü községben..ha érdekel felkutatom a pontos koordinátákat...üdv.IKA
sztgyi Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2026

"... a napsütötte barackok és körték, szilvák napenergiás ... "

Navégre! Ismét a régi jó projected!

Jövök, segítek! Úgyis jönnek a hűvös napok ilyenkor a sör, tudod, ... 

Csak hallkan írj erről, hisz a muslincák ...

Előzmény: NeomatiK (2020)
Axióma Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2025
+5-6e-ert Bp kornyekere (III. ker amugy) hazhoz is viszik, ha ez jobb vkinek (naplopo). Mi is ezt vettuk, bar epp a 250l-est, de meg most kotogetik be, hat szerintem eppen rosszul de majd holnap reggel megtargyalom a vizessel.
Előzmény: Törölt nick (2024)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2024

Szia!

 

Köszi a véleményt.

 

Én is több helyen találtam rá, és a Szakszer BT-nél a legolcsóbb, már beszéltem is velük.

 

Attila

Előzmény: kiviszem (2023)
kiviszem Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2023

Szia

"Szóval érdeklődnék továbbra is, hátha találkozott már valaki a Drazice típusú tárolókkal, "

Drazice 200lit-es egyhőcserélős kombinált bolylert vettem,felszereltem,működik,nekem bevált.A vásárlás történetét leirtam,keresd vissza:712.Azért lett egy hőcserélős,mert a napkollektorok lemezes hőcserélővel lesznek szerelve,jobb a hatásfoka.A belső 1nm-es hőcserélő vegyeskazán fűtéskörön van.Ennek a tárolónak van 1 cirkulációs bekötése is.A csinálok tárolót vagy jobb egy bolyler vitához annyi,hogy két hőcserélő kiváltására két lemezes hőcserélő  kell és 4db szivattyú,egyéb anyagokat nem számolva ez eleve több mint 100eft.Ez lenne az olcsóbb?Mint irtad: házilagos tároló gazdaságosan nemvalószinű hogy készithető a minőségről nembeszélve hogyan lehet ekkora táblát meghajlitani?  Árban a Drazice a legjobb választás,olcsóbb a Hajdúnál,minőségre azonos,árusitja a Szakszer Bt,keress rá .

Előzmény: Törölt nick (2022)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2022

Suia helyett szia....

 

ÉS ami még elgondolkodtató, hogy ha jól szeretném kihasználni, elég-e az 1 méteres magasság.

 

Illetve lehet 3 db 120 literest is venni, de az se lesz olcsóbb... Akkor 3-szor jön kiseeb költség.. És még ráadásul kétspirálosat is szeretnék....

 

A praktikerben meg nem hiszem hogy akarok venni hőcserélőt, mert hát ott a minőség...

 

De azért köszönöm az ötleteket...

 

Attila

 

 

Előzmény: Törölt nick (2021)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2021

Suia!

 

Tök igazad van, lehet barkácsolni.

 

Csak pár dolgot tennék hozzá, amit te leírtál:

Az anyag ára már nem ennyi, és ez a palást tegyük fel. Kell a két vége, szerelvények bele. Mondjuk számoljunk 15000 Ft /m2 árral.

 

Eleve nem tudom, hogy kapod meg a táblát, de feltételezem 2x1 méteresben.

Akkor kell 2 tábla, azaz 4 m2, az mindjárt 60ezer forint.

A két hőcserélő bele, ami ebben a méreten 20-30ezer forint ha szerencséd van. Persze ezt is le lehet gyártani.

Csonkok, hűvelyek, dugok,  stb. pár ezer forint.

 

Már százezernél járunk.

 

Az egészet le kell szigetelni kivülről, illetve valami "védőburkolattal" ellátni. Nem árt rá valami hömérsékletvisszajelző műszer.

 

Mindezt össze kell hegeszteni nem is akárhogy és nem akármivel.

 

Mindennek utánajárni, beszerezni, elvinni, stb.

 

Tehát nem hiszem még mindig, hogy olcsóbb lenne. Mondjuk ha van pár tábla rozsdamentes anyagod otthon, az más kérdés :-)

 

Szóval érdeklődnék továbbra is, hátha találkozott már valaki a Drazice típusú tárolókkal, és van véleménye róla, hogy ne vegyem meg ezért meg ezért, vagy mert tök jó netán....

 

Attila

 

 

Előzmény: NeomatiK (2020)
NeomatiK Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2020

A hőcserélő számunkra fontos paramétere a térfogatáram (aminél végbemegy a kívánt hőcsere). Így tehát szinte mindegy, hogy 300 literes bojlerben tárolod a melegvizet vagy 120-ban vagy 3x120-ban.

 

Én a magamrészéről jobb megoldásnak tartom a több (2-3) bojler alkalmazását.

 

Most jut eszembe, hogy a Praktikerben láttam 1-2 éve 2-3ezer Ft-ért bojlerbe valósi 1500-2000 W körüli fűtőszálat. Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy egy bojlert vagy tárolót is meg lehetne csinálni - csináltatni a saját szánk íze szerint. Annyi csatlakozóval és fűtőszállal, ablakkal, ajtóval, szigeteléssel amennyivel akarjuk.

Ha igényesek vagyunk, csinálhatjuk saválló acéllemezből (KO33, KO38) a palástját. D=0,6m, H=1m > V=282 literes lesz.

Palást felület: Fp= 1,89m2.

KO33-as lemez árakat most fejből nem tudok, 2 éve ~10ezer Ft/m2 volt.

 

Alja meg a teteje jobb ha valami vastagabból van. Nem árt méretezni hálózati nyomásra.

 

Szóval ez se lehetetlen. Jó, hogy szóba került. Majd ha már itt tartok, akkor csinálok egyet magamnak, ha nem felelne meg a bojler. Úgyis szeretnék lepárlóberendezést is a napsütötte barackok és körték, szilvák napenergiás párlatkészítéséhez :))

Előzmény: Törölt nick (2019)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2019

Igen, ez is megfordult a fejemben.

 

De 300 literes villanybojler az nem 25-45 ezer forint. A Hajdúnál pl. 125.000 forint körül mozog. Legalábbis az új.

 

A hőcserélő ekkora vízmennyiséghez sem túl olcsó. Ehhez már elég nagy felület kell. És ráadásul kettő kell.

 

Ráadásul mire összerakod, beszerzed, utánajársz, sok apróság még ami kell hozzá.

 

Nem vagyok biztos benne, hogy olcsóbban kijövök, főleg, ha egy héten belül kell, és napi 8-10 órát a munkahelyen ülök, tehát nincsen időm nekiállni legyártani.


Attila

Előzmény: NeomatiK (2018)
NeomatiK Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2018
Ez árban közel s távol nem versenyképes egy normál villanybojler (25-45e Ft)+ lemezes hőcserélő (10-15e Ft - boattis infója alapján) kombinációjával.
Előzmény: Törölt nick (2016)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2017
Bocsika, valamiért nagybetű lett, nem szándékos.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2016

A Fégnél a 200 literes 2 hőcserélős került volna 99.000 Ft-ba ami igen jó ár lett volna, csak éppen nem gyártották le, nemcsak nekem, hanem senkinek.

 

A Drazice gyártmányú 300 literes 2 hőcserélős tartály , aminek pontos típusa a gyártó honlapján OKC 300 NTRR 172060 Ft bruttó, a 200 literes verziója pedig 138900 Ft bruttó.

 

Ennél olcsóbban én sajnos nem találtam. Van persze sok egyéb tartály drágábban, és nyilván valószínűleg magasabb műszaki tartalommal, de én csak ennyit - se - tudok rá költeni...

 

Attila

 

 

NeomatiK Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2015
Mennyibe kerül a kiszemelt példány?
Előzmény: Törölt nick (2012)
Krzysztof Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2014

Mennyi ez a cseh tartály?

 

Végső esetben csinálhatsz egy tartályt megrendelésre. És a hőcserelőket lágy rézscőből lehet megcsinálni.

Előzmény: Törölt nick (2012)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2013
www.dzd.com a helyes cím, bocsika...
Előzmény: Törölt nick (2012)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2012

Üdv mindenkinek!

 

Egy kérdésem lenne., méghozzá szolár tárolók ügyében.

 

Ugyebár mindenképpen szükség van rá, elég nagy a skála, sok mindent lehet kapni ártól függően.

 

Sajnos nekem az anyagiak nem túl elengedettek, így alacsonyabb árkategóriás dolgokat kell néznem.

 

Ami szempont ugyebár hogy két hőcserélős legyen, hogy a majdan meglévő napkollektor ráköthető legyen. A ház méretei és a személyek száma nekünk a 300 literes tárolót tette ésszerűvé a használati melegvíz előállítása során.

 

Néztem több tartályt is, a legkedvezőbb a FÉG tartálya volt, bár ugyan az csak 200 literes, de nagyon olcsón akciózták a Contstrumán.

www.fegvevoszolgalat.hu

 

A baj vele, hogy a mai napig nem készült el, és csak jövőre lesz belőle. Ez is hihetetlen volt, mit éltem már át ezzel a FÉG tartállyal kapcsolatban, de ez egy külön történet lenne....... És nem is értem, na mindegy......

 

A következő tartály ami nekem elérhető árban, az a Hajdú tartályok voltak www.hajdurt.hu , de találtam egy olcsóbbnak tűnő megoldást, amit akár holnap is el tudnék hozni, mert van raktáron. és jövő héten jön a gázos mindenestül.

Ez pedig nem más, mint a Drazice www.dz.cz tartályok. Ezen belül pedig a http://www.dzd.cz/en/sortiment-okc-ntr-mpa.php#okc300ntrr1mpa ami aktuális. Pontosabban a OKC 300 NTRR típus.

 

Ismeri esetleg valaki ezeket a termékeket, vagy típust, találkozott már vele?

 

Minden véleményt szívesen fogadok ezzel kapcsolatosan...

 

Attila

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2011

http://www.napszakacs.hu/

 

csak találtam véletlenül, hátha mást is érdekel.

 

Attila

boattis Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2010

A felvetés teljesen jogos, nekem is eszembe kellett volna jutnia!

 

A hétvége lehet csak alkalmas az újabb kísérletre, mert mire a héten hazaérek, a nap már mutatóban sem nagyon lesz látható.

 

Üdv: boattis

Előzmény: sztgyi (2007)
BXD Creative Commons License 2005.11.02 0 0 2009

Ebben a topikban csak a sörösdobozon belül fújó szél említése kívánatos. :))

A szelesben meg láttam, jártál!

 

 

Előzmény: sztgyi (2004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!