Keresés

Részletes keresés

medvegyev Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9224

Azért mert a Samsung telepítési leírásában nem volt megadva minimum hossz, csak magasság, meg maximum.  Cserébe viszont a beltéri felett kérnek 30cm-t mondjuk azt nem értem, hogy az LG-nek miért elég 10-cm mikor az is fentről szívja a levegőt. (Esetleg 3* olyan széles? :) )

 

 

Előzmény: Lacivill (9221)
Bys Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9223
Adjak faxszámot? :)
Előzmény: viricsi (9222)
viricsi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9222
Még szerencse, hogy korábban írtam hogy rossz a scannerem, így nyugodt szívvel azt hazudhatom, hogy kész van. Aki meg nem hiszi, annak utánajárunk. (TASSZ hírügynökség után szabadon) :)))
Előzmény: Bys (9220)
Lacivill Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9221

Tehát csak ott nem hibás a szerelés amit te csináltál::)

Annyira alaposan rákészültél, és aztán hagytad, hogy összegányolják?

2,5 méteren forrasztás bele?

Azonkivül hogy mennyire alaposan utánaolvastál mért hagytad, hogy 5 méter cső alatt szereljenek?

Előzmény: medvegyev (9217)
Bys Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9220
Kérjük dokumentálni az 50soros büntetés elkészültét... :)))
Előzmény: viricsi (9219)
viricsi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9219

A helyedben megkérném a rokont, hogy vessen már egy-két szakszerű pillantást a gépedre. Azért legalább családi alapon illett volna tisztességesebb produkciót előadni. Én el tudnék képzelni így utólagosan is egy gáztömörség vizsgálatot, egy nyomáspróbát, pláne forrasztás után és egy vákumot, bár, nedvesség már ott röhög a kompresszorolajban.

Előzmény: medvegyev (9217)
Mbazsika Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9218
Amit eddig olvastam ezen a forumon annak a fenyeben nem tunik tul szakszeru szerelesnek... :-(
Előzmény: medvegyev (9217)
medvegyev Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9217
Klímaszerelés.

 

Hát sajna vegyes érzelmeim vannak,….sőt. Mint már kiderült elég „gazdaságos” vagyok, így unokatestvéremet kértem meg, hogy szerelje fel a klímát, mióta az eszem tudom, azóta foglalkozik klímával, szerényen említette meg, hogy nincs akkora klíma amekkorát ne rakhatna fel. Sajnos ő nem ért rá, de pár emberét elküldte, hogy felszereljék.

Beltérit felraktam, a bal oldalán csináltam egy 65-ös lyukat a gipszkartonban, (így a kötés a gép alatt maradt, ahogy javasoltátok a klímaszerelések topikban). Kültéri konzolját is Én raktam fel, függőbe, vízszintbe, megfelelő távolságba mindentől és távtartózva, mert 5 cm-es dryvit vakolat van (ezt is a klímaszerelések topikból merítettem). Tényleg sokat lehetett tanulni.

 

Elektromos rész.

 

Na innentől jöttek az érdekes dolgok, csapat megérkezik, két fiatal srác, kedvesek aranyosak, klímát megnézik, nagyon szuper, stb. Elkezdik elektromosan bekötni, nem nagyon láttam náluk érvég hüvelyt ezért, vittem kábelpucolót, érvég hüvelyt és nyomót hozzá. Heves tiltakozás, ők ilyet nem használnak úgyis csokiba kötik, pucolni meg ott a kés. Nem erősködök, a klímaszerelő nem villanyszerelő (tisztelet a kivételnek), meg nem is akarok okoskodónak tűnni. A földelés vezetéket az alaplemezre kellett kötni, szerencsére ide elfogadott egy megfelelő sarut, de míg nem figyeltem máris a kábel lefogató szerkezet egyik lemezcsavarját használta a rögzítésére, a másik csavar és a lefogató szemétként végezte.

 

Kültérit ugyan így sikerült bekötni.

 

Csövezés.

 

Faláttöréseket 45-ös fúróval csinálták, csatornát gyorsan feldobálták 60*60-ast, majd levágták a csöveket, rá a szigetelést és egy jó méteren keresztül össze szigetelőszalagozták feszesen, hogy a lyukon keresztül átmenjen és kényelmesen elférjen a gép alatt. Kintről befelé haladva behajtogatták a helyére, (szigorúan kézzel 10-esig nem használnak hajlítót), hollandi rá majd csatlakoztat a beltérihez. Következett a kültéri, na itt kezdődtek a komolyabb gondok, rövid lett a 6-os cső 2,5 méteren sikerült fél métert tévedni, szerencsére a 10-es maradék volt és nem vágták le előre. Toldás következett egyik csövet kiperemezték majd a másikat hozzáforrasztották szigetelést ráhúz ismét az univerzális széles szigetelőszalag segítet a megfelelő rögzítésben.

 

Vákumolás.

 

Játék a kültéri csavarjainál, kis szisszenés és kész, kérdő tekintetemre: két méteren nem vákumozunk, a gáz kinyomja. Még jó hogy környezetbarát gáz van benne.

 

Szivárgásellenőrzés.

 

Nem történt.

 

Tapasztalat a klímával.

 

Hűtés jónak tűnik, viszont a fűtés majdnem hogy használhatatlan. Amikor bekapcsol a kültéri kis szörcsögés a vezetékben (nem zavaró) kicsit brummog a kültéri, jobban mint hűtésnél (ez sem zavaró, bent nem is hallatszik a légáramlástól) viszont amikor, kikapcsol a kültéri, megint szörcsögés a csöveknél, ahogy lassul durván rázkódni kezd a kültéri, mindig egy bizonyos frekvencián mintha a beltéri is átvenné és egy nagyon durva, hangos kelepelő hangot ad, ehhez képest egy ébresztőóra kutyafasza. Először azt hittem, hogy valami motor van kint az utcán.

 

Kérdések:

 

Csőtoldás:

Gáz a dolog, vagy csak ciki?

 

Vákumolás:

Azért így is lehet, csak nem éppen szakszerű?

 

Fűtés:

Ötlet, tapasztalat?

 

Érdemes kihívni valakit rögtön egy karbantartásra. Azért ha sikerül beszélnem unokatestvéremmel, akkor majd neki is mondom a komolyabb dolgokat, csak a hangos zrgés miatt most pánikban vagyok, kérlek segísetek.

k. revilo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9216
Erre találták ki a lefejtő készülékeket!...

Nézz körül klímás boltokban de nem olcsók!!

üdv Olivér
Előzmény: 00Egonka00 (9206)
Mbazsika Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9215
A scroll kompresszorok elettartamarol van mar tapasztalat?
viricsi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9214
Ezzel nem tudok mit kezdeni, csak ismételni tudom önmagamat: az egyik spirál forog. Mindjárt megpróbálok valami linket keresni neked. Sajnos a scannerem lepukkadt, így nem tudok ábrát betenni.
Előzmény: 00Egonka00 (9212)
00Egonka00 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9213
Itt jól látszik :

http://www2.mat.dtu.dk/info/experiencing/scroll/model.html
Előzmény: viricsi (9211)
00Egonka00 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9212
Sehogysem fordulhat el, mert akkor beleakadna a másik spirálba és magával vinné. Mint ahogy a csavarmenet is működik, nem?
Az ábrákon sem látszik, hogy a spirálok végei egymáshoz képest elmozdulnának, ld. első link.
Előzmény: viricsi (9211)
viricsi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9211
De forog. Van egy álló spirál, azzal szemben egy forgó spirál. Ez aforgó spirál nem csak egyszerűen forog, hanem ún. orbitális forgást végez, mert a spirál egy excenteres tengelyen forog, tehát a spirál középpontja az égitestek mozgásához hasonlatos.
Ez így bonyolultnak hangzik, de valójában az is. :))) (ezt nem lehet egy mondattal megvilágítani))
Előzmény: 00Egonka00 (9208)
00Egonka00 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9210
http://www.copelandscroll.com/index2.html
Előzmény: 00Egonka00 (9208)
viricsi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9209
Már megyek is. :))
Előzmény: Bys (9207)
00Egonka00 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9208
Ha én jól vettem ki a lényeget, akkor a spirál tulajdonképpen nem forog, csak körkörös mozgást végez, mintegy imbolyog a középpont körül, de el nem fordul.
Rosszul értelmezem?

Előzmény: viricsi (9200)
Bys Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9207

"Így jár, aki előbb ír és azután olvas. :))"

 

Kv, aztán tessék a sarokba állni egy félórára, és elgondolkozni.

+ 50x leírni, hogy legközelebb előbb olvasok... :)))))))

Előzmény: viricsi (9202)
00Egonka00 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9206
Ha már kompresszor...

Nem tud valaki olyan beszerezhető kompresszort, aminél a szívócsonk nincs kapcsolatban a hermetikusan lezárt "bilivel" azaz direktbe a szívószelepre/hez csatlakozik?

Avagy hol lehet vásárolni akár olajmentes kompresszort, ami alkalmas hűtőközegek "mozgatására"?

Köszi
Mbazsika Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9205
:-))
Előzmény: viricsi (9203)
Mbazsika Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9204
Es itt mar a szoveget is ertem :-))

http://www.geowatt.hu/letoltes/10.pdf
Előzmény: Mbazsika (9201)
viricsi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9203
Első olvasatra azt hittem a király szavai értelmezhetetlenek. (az sem volt egyszerű) :)))
Előzmény: Mbazsika (9201)
viricsi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9202
Most nézem, a király linkje a scroll elvét mutatja be, fölösleges volt az előző beírásom.
Így jár, aki előbb ír és azután olvas. :))
Előzmény: viricsi (9200)
Mbazsika Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9201
Koszi, tenyleg erthetoek voltak a kepek az adott oldalon, az animacioval meg meg inkabb, csak a dan szovegen elcelodtem.
Előzmény: viricsi (9200)
viricsi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9200

Megpróbálom érthetően.

A hagyományos rotációs kompresszornál egy excenteres dugattyú végzi a hűtőközeg szállítását, mig a scroll kompresszorban egy csigavonal formájúra kialakított forgó spirál szállítja a hűtőközeget.

Ez a mondat természetesen a végletekig leegyszerűsített, csak a lényegi különbséget illusztrálja. 

Ha találok valahol képet akkor azt is felrakom.

Előzmény: Mbazsika (9197)
Mbazsika Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9199
A kepek elegge magukert beszelnek, de a szoveg megertesevel komoly gondjaim voltak :-)
Előzmény: klimakiraly (9198)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9198
Szia!

Röviden ég és föld.

A scroll hatékonyabb, simában jár.

A rotációs (rotary)meg olcsó és ezért elterjedt, de nagyon. A japánok lerohanták vele a piacot 1990 körül és azóta egyeduralkodó a mini split vagy RAC osztályban.

Klíma Király

ps: http://www2.mat.dtu.dk/info/experiencing/scroll/introduction.html
Előzmény: Mbazsika (9197)
Mbazsika Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9197
Mi a különbség a scroll kompresszor és a rotációs kompresszor között?

Ezt mar en is szerettem volna megkerdezni..
Előzmény: palimadar69 (9195)
Logaaan Creative Commons License 2007.05.10 0 0 9196

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném, már egy ideje nézelődöm klímák után, lassan kialakul mit szeretnék, de azért laikus vagyok :)

 

Egy 22m2 szoba klimatizálását kéne megoldani. Belmagasság 3.70 ás egybe van nyitva szinte állandóan más terekkel is. Úgy számoltam erre egy 3.5 fölötti eszköz már elég, javítsatok ki ha tévedek.

Nagyon fontos hogy a kültéri csendes legyen mert egy körfolyosóra kerülne. Invertereset szertnénk, állítólag pár év alatt megtérül az ára, ja és persze nem nagyon rondát :)

Namost minderre 100-110+ szerelés körüli HUF áll rendelkezésre..

 

Reménytelen? Ha nem merre indúljak?

Lehet mailben is logaaan kukac index.hu

 

Kösz mindenkinek

 

Log

palimadar69 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 9195
Nézegetem ezeket a Hitachi gépeket.
Mi a különbség a scroll kompresszor és a rotációs kompresszor között?
Konkrétan akár a RAS18YH5/RAC18YH5 és a RAS18YH6/RAC18YH6 között? Mindhárom szobában lenne egy-egy ilyen az ajánlat szerint.
Keresgélés közben láttam inverteres légcserélős split klímaberendezést is. (Ezt nem ajánlották ki) Kb. harmadával drágább. Megéri?

Lehet, hogy banális kérdések, bocs, de nem nagyon vagyok tájékozott. Lehet a válasz egy jól használható leírásra mutató link is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!