Keresés

Részletes keresés

Robz Creative Commons License 2011.02.04 0 0 8408

Azt miből vetted észre, hogy elrepedt?

Előzmény: bento1 (7914)
Robz Creative Commons License 2011.02.04 0 0 8407

Szia!

 

Olvasom a kálváriádat a Leier kéménnyel és eléggé elvette a kedvem.

Nekünk is Leier LK 16-os kéményünk van, erre van rákötve egy cserépkályha.

Ami felmerült bennem: miről lehet észrevenni, ha a béléscső sérült/repedt?

Mert a bekötésnél ok, ott látod az állapotát, de mi van a többi részével?

Hogyan lehet megbizonyosodni az állapotáról?

Nemrég a miénk gondolt egyet és kiégette magából a lerakódott kormot, azóta tartok tőle, hogy vajon mit okozhatott ez ott bent?

A kémény szeptemberben volt tisztítva, azóta csak fával volt fűtve a cserépkályhában, így nem is értem, hogy történhetett ez meg?

Egyszer csak azt vettük észre, hogy valami pattog a kéményben belül.Aztán jött a szaga is, jó büdös lett a lakásban.

Kint meg dőlt a füst belőle, noha alig fűtöttünk éppen. (2-3 fahasáb volt csak a tűztérben, azok is leégőfélben)

Ilyen esetben mi a teendő urak?

Belenéztem utána tükörrel, nem láttam semmi rendelleneset, kitisztult szépen, de vajon okozott-e valami maradandót...?

Előre is köszönöm a segítségeteket/tanácsaitokat!

Előzmény: erik3_6 (8385)
kentaura Creative Commons License 2011.02.03 0 0 8406

Én láttam működő változatot is, a lényeg, hogy elő kell melegíteni az olajat, különben nem ég el. A fáradtolaj melegítő csőrendszert, meg időnként cserélni kell, mert eltömődik. Ismerek olyan embert, aki ezzel fűt és ez nem csak "városi legend"

Előzmény: Émile (8403)
csiba00 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 8405

Az alábbi dooogban lennék kíváncsi a véleményetekre.

 

Jelenleg van egy 130-as savállóval bélelt kéményem. A kazán bekötésétől számolva 11m magas a kémény. Erre jelenleg egy 130-as, vagy 132-es csonkú kb 20-25kW-os kazán van rákötve. Teljesen jól üzemel szerintem. Semmi visszafüstölés nincs. Hideg állapotban is mident elhúz a kémény. Pedig most karácsonyfamaradékot is használok a begyújtáskor, ami eléggé füstöl, de ez is mind kihúz a kéményen. Ha nincs begyújtva a kazánba, és a víztálcák alá teszem a kezem, akko renyhén érezni lehet, ahogy húz fölfelé a levegő. Szóval szerintem jó a huzatom.

 

Viszont szeretném korszerüsíteni majd a fűtési rendszeremet, és gondolkozom kazán cserén is. A 130-as kémény miatt eléggé meg vagyok fogva, de azért találtam jó pár lemezkazánt ilyen csonkkal. A házhoz is elég lenne egy ekkora kazán, mert a jelenlegi is kb 2 óra alatt csinál a benti 19 fokból 23-at ilyen időben. (300 lég m3, 30 éves nyílászáról, 30-as falak, 0 szigetelés).

 

Van egy kazán, ami első olvasatra nagyon tetszik, az a Lignoterm 25HT. Ez max 30kW, és 130-as csonkkal. De az alábbit írják egy oldalon:

 

"A kémény átmérõje "MINDENNEL FÛT" kazánnál irányadó a füstcsõcsonk átmérõ szorozva 1,35 -el. Ha a kémény magassága 6-7m, akkor a normál magasságú (HT jelzés nélküli) "MINDENNEL FÛT" kazánokból célszerû választani, melyek füstcsöve, azonos teljesítménynél nagyobb átmérõjû mint a HT jelû kazánoknál. 14x14cm-es téglakéményre, ha a magassága nagyobb mint 8m, ráköthetõ 15 vagy 20kW _os kazán, de a kazánteljesítmény nem lesz több 10-12kW -nál. 14x25cm-es 8m magasságú kémény várható teljesítménye 15-20kW."

 

Ez miért lehet? Miért nem jó a kazánnak a 130-as kémény? Más kazánoknál is ilyennel kell számolni? Sok ismerősöm van, aki akkora kéménnyel fűt, amekkora a kazán csonkja és nincs semmi gond, és a kazán is a max teljesítményén üzemel. Erre pl az én esetem is. Kötve hiszem, hogy ha csak 12kW körül dolgozna a 30 éve Mezőgép lemezkazánom, felfűtené ezt a lakást 2 óra alatt 19-ről 23-ra.

 

Írtam már a forgalmazónak is, de még nem kaptam választ.

csiba00 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 8404

Én az étolajat csak a begyújtás megkönnyítéséhez használom jelenleg. De azt hiszem fogok venni egy kevés gázolajat, és a fakupac tetejére locsolok max fél decit és azzal segítem elő a gyorsabb meggyulladást.

 

 

Előzmény: Émile (8403)
Émile Creative Commons License 2011.02.03 0 0 8403

 Ez a fáradt olaj elégetésének a divatja inkább városi legend !

 

 Persze még az olajkályhás korszakban én is megpróbáltam, konkrétan a fáradt étolajjal.

 A végén ! kb. 25 litert égettem el  - kerozinnal keverve !!

 De  nagyon oda kellett figyelni. A nem megfelelő tisztításnál előfordult eltömődés és ilyenkor a leves többe került mint a hús.

 A motorhajtóolajak fáradt olaját eltüzelni meg marhaság  - csak ipari körülmények között éri meg !

 Néha egy egy marha próbálkozikk ezzel, de sokra nem megy !!

Előzmény: kentaura (8391)
SolnesN Creative Commons License 2011.02.03 0 0 8402

 Nálunk a múlt héten volt az un. sor ellenőrzés !

 'Kivételesen' korán jött a muki - bemutatkozott- egyenruhában a szokásos fekete, rajta az embléma, mintha a skatulyából húzták volna ki, vadi új egyenruha.

 Megnézte a kémény tisztító nyílást,  én nyitottam ki az ajtót, belenézett a fogorvosi tükrével, mondja átjárható, és már írja is a papirt.

 Közben rákérdezett a tartalék kéményre, hogy használom é, mondom nem. Eddigre kész a papír még ráragasztotta a szokásos kerek matricát a tisztító ajtó belsejére , adja a paírt és már megy is.

 Én kissé provokativan : és az égéstermék visszaáramlás vizsgálattal mi lesz ? Mondja  begyüjtötték a 'műszert '. Vagy 4 -5 percig volt nálam.

 Ár . 2950 ft !

 

 

 Viszont . ! szintén a múlt héten egy lakásmustra után gondoltam  a megnézett lakásnál rákérdezek az illetékes szolgáltatónál a lakás kéményeire (hogy később ne legyen meglepetés ). Roppant eccerű lett volna a kérdés : bélelve vannak é  a kémények ?

 Na a kisasszony szabadkozik, hogy azt nem lehet stb. végül csak kibökte  van lakásonként 2 kémény és a szokásos ellenőrzés valamikor júniusban.

 Ja, szakvéleményt kínált á 5600 ft ért normálnál ill. béleltnél valami 7 eft ért.

 Hogy miért nem néztem meg ?

 Hát eccerű egy szekrénnyel el volt takarva a tisztító, meg ez lett volna a 26. kérdésem a lakással kapcsolatban.

 Meg mán az elmenetnél jutott eszembe , hopp a kéményre még rá se kérdeztem !!

Előzmény: zsuzsa111 (8393)
KömKel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8401

"Erre vonatkozott volna a kérdésem, hogy  ez hogyan működhet, illetve mennyi lehet a tarifája."

 

Zsebbe a kéményseprőnek. De mivel mostanában a sok hibás kémény miatt eléggé rászálltak a dologra, kétséges sikerül-e.

 

Ráadásul mint irtam lejjebb, van egy nyilvántartásuk, amit hoz magával. Ha ezzel nem egyezik, akkor kéri a hivatalos papirokat, és átirja. (ez volt nálunk most ősszel)

Előzmény: zsuzsa111 (8399)
KömKel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8400

Megkeresem majd a papirt amit adott, és beszkennelem.

Előzmény: gmkiev (8398)
zsuzsa111 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8399

Szia!

A régi kéményben megy ki egy plusz füstcső, a régi kémény és a füstcső között befelé pedig a levegő.

 

"Most el kell intézni a kéményt, és ez így megy az idők végezetéig Ámen!:))))"

 

Erre vonatkozott volna a kérdésem, hogy  ez hogyan működhet, illetve mennyi lehet a tarifája.

Köszi

Zsuzsa

Előzmény: gmkiev (8394)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8398

Ha mért akkor köteles dokumentálni, és egy példányt neked mint fogyasztónak átadni. Ő kötelező közszolgáltatást végez, tehát a kötelességei is ehhez mértek.

Mellesleg ha nem nyomott ba a jegyzőnek, ezzel máris elismerte a megfelelőséget!

Előzmény: KömKel (8397)
KömKel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8397

Ennyit mér. Ráadásul mondtam neki, hogy talán a pénzért adhatna valami hivatalos pappert, hogy a méréskor a kémény megfelelő volt.

ÉS NEM!

Rajta van a papiron, hogy ők felelősséget nem vállalnak...

Előzmény: gmkiev (8396)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8396

Mondjuk ha csak ennyit mér az sz@rt sem ér. De Ű a 6óság!

Volt egy régi film. Szovjet.

Címe:

Bátor Emberek!

Halhatatlan!

Előzmény: KömKel (8395)
KömKel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8395

Gondolom a duplex csőre gondolt kémény elnevezés alatt. Sajnos a kéményseprő szempontjából ez kémény, be is vasalja érte a lét. (bejön, bedugja a műszert a lenti nyilásba, mér egyet, és kész)

 

A kazánhoz a garancia feltétele a megfelelően kivitelezett "kémény". Ezt a papirt viszont csak bizonyos emberek adhatják ki (akit elfogad a kazánképviselet is, valami végzettség kell hozzá), neki viszont csak az engedélyek birtokában szabad kiadni ilyen papirt (épeng, kéményegyeztetés).

Tehát itt sok mindenki bukik, ha gikszer van...

 

 

Előzmény: gmkiev (8394)
gmkiev Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8394

A kondis kazán hogyan lehet kéményes? Vagy lemaradtam valahol?

 

" (A kazán üzembe helyezése gari  el lett intézve.)"

Na ez a kulcsszó!

Most el kell intézni a kéményt, és ez így megy az idők végezetéig Ámen!:))))

Előzmény: zsuzsa111 (8393)
zsuzsa111 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8393

Sziasztok,

 

Egy ismerősöm kazáncserét csináltatott kondenzációs kazánra. A kéménye nem lett átvetettve a kéményseprőkkel.  (A kazán üzembe helyezése gari  el lett intézve.) Most bejelentkeztek hozzá kéményseprésre. Először amikor jöttek, nem voltak otthon. Hagytak náluk egy értesítőt, hogy ha nem  tudják kisöpörni a kéményt, akkor hatósági átjelentést csinálnak. 

Mi a véleményetek, hogy érdemes:

  • Mit jelent a hatósági átjelentés? (Szólnak a gázosoknak, hogy kössék le őket a gázról?)
  • Valami adatbázisban nyilvánvantartva, hogy melyik háznak milyen típusú a kéménye?
  • Mi a jelenlegi helyzet megoldása? Évente mindig trükközni kell, vagy valahogy át lehet íratni a kémény típusát a kéményseprőknél? Mennyibe kerül (átlagos tarifa)

Köszönöm:

Zsuzsa 

 

Émile Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8392

 Ismerem, majd később visszatérek a témára !!

Előzmény: kentaura (8391)
kentaura Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8391

Nem ismered a fáradtolaj elégetésének divatját? Fáradtolajat begyüjt, régi olajégőt kis átalakítással beüzemel és szinte ingyen van fűtés.

Előzmény: Émile (8378)
KalásziM Creative Commons License 2011.02.02 0 0 8390

 Ebben semmi konkrétum, csak általánosság !

 Ill. konkrétum : elutasítanak !!

Előzmény: erik3_6 (8385)
Elemi Koczka Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8389

Sziasztok!

Körvonalazódik a régebben már leírt problémám.

Schiedel Uniplus 200 as kéményről van szó, 45 fokos könyökön és szűkítőn keresztül bekötve vízteres pelletkályha (80-as füstcsővel).

Ebben a kellemes hideg időben nem üzemel a berendezés, mert a kémény annyira hideg (vízteres kályha révén a kimenő füstgáz hőmérséklet a hagyományos berendezéseket nem közelíti meg), hogy állandóan megáll (szervíz által megadva).


Műszaki megoldásra lenne javaslatotok? Persze olyanra amit anyagilag is lehet akceptálni és itt BAZ-ban valaki meg is tudja csinálni:) Ja éspersze jó is:)))))

 

Válaszokat előre is köszönöm:

Koczka

 

nagy ivó Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8388

Ha minden ilyen kéményből kibontanák a tüzelőberendezés bekötését egy pár ember leizzadna a látottaktől.

Azt nem közölték, hogy hány fokot kell kibírnia a bekötőelemnek meg a fölötte levő béléscsőnek?

Egyszerű lenne a teszt egy elektromos kemencében.

Anno a nem túl intenzív fatüzelés alkalmával 3 cső repedt el, ami csk egymásra lett építve egy kemencén

Előzmény: erik3_6 (8385)
nagy ivó Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8387

Azt nem mondhatták, hogy bocs, kártalanítjuk a fél országot. Minden szemetet gyártónak van egy felettes szerve

 

Előzmény: erik3_6 (8385)
kod1111 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8386

Hogyan tovább?

Előzmény: erik3_6 (8385)
erik3_6 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8385

Megérkezett a Leier hivatalos álláspontja a repedt kéménnyel kapcsolatban, ahogy sejtettem azért csak sikerült kitalálniuk valamit csak ne keljen kártérítést fizetni.

 

Ime a levél :

 

Önök  az LK 16-os kéményt a kereskedelembe kapható kandalló, füst elvezetésére építették.   A vonatkozó magyar MSZ 845 magyar szabvány előírása alapján, idézem:

"4.2. A tüzelőberendezés telepítésének általános feltételei
 
4.2.6.Csak a létesítéskor érvénybe lévő jogszabályi előírásoknak megfelelő és kifogástalan
műszaki állapotú, előírás szerint karbantartott tüzelőberendezést szabad használni.

4.2.8. Tüzelő berendezést üzemeltetni csak a gépkönyvben meghatározott fajtájú és minőségű, illetve mennyiségű tüzelőanyaggal szabad.

Véleményünk szerint a kollégám által készített fotón látható, fűtőberendezés műszaki állapota, kialakítása és teljesítménye  nem felel meg a szabvány előírásainak.
 
Továbbá, mielőtt a kéményt üzembe helyeznénk a vonatkozó előírások szerint be kell szerezni a  használatbavételi engedélyt a helyileg illetékes kéményseprőktől.
 
Cégünk által kidolgozott Alkalmazástechnikai és tervezési útmutató, valamint garanciális feltételeink is tartalmazzák fenti előírásokat.

Fentiek alapján reklamációjukat, a garanciális feltételek teljesülésének hiánya miatt,
sajnálattal el kell, hogy utasítsuk.

Zöldár Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8384

 Mint Cs. topiktárs is írta, nincs tiltás.

 De azért néhány biztonsági előírást nem árt figyelembe venni !!

 

 Így a megfelelő rögzítést, általában cső bilincsekkel.

Ezenkivül a készülék/kazán se legyen 3 m - nél távolabb a kéménytől.

Vizszintes csőszakaszokban a lerakódás intenzivebb lehet, tehát a csövet gyakrabban kell tisztítani.

 

 Anno régen én gyakran alkalmaztam ezt a megoldást, talán 3 x is.

Előzmény: csiba00 (8379)
cseik Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8383

semmi nem tíltja.

annyi a lényeg, hogy ha nyílt az a gázkészülék, akkor legyen rendes légbevezetése a helyiségnek.

Előzmény: csiba00 (8379)
Émile Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8382

 Ki mondta , hogy nincs !

 de nem általános !!

Előzmény: öregfa.. (8381)
öregfa.. Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8381

Vannak olyan olajtüzelésű kazánok amikben mindenféle olajt ellehet tüzelni, fáradt olajtól, a használt étolajig mindent.      

Előzmény: Émile (8378)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8380

Ahogy neked jobb..:-)

Nálunk tervezés, ZV4 helyére>SD Ecosy, 10m megvan a szomszédtól.... őt nem zavarja...engem sem....

Előzmény: icrup (8377)
csiba00 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 8379

Enyém sem teljesen kémény téma, de részben kapcsolódik hozzá. Főleg, hogy az utóbbi időben annyi szabályt idéztek, bízom benne, hogy erre is akad válasz.

 

Tegyük fel, hogy van két helyiség a lakásban. Egymástól teljesen elzárhatók, fallal elválasztottak. Az egyikben működik egy gáz üzemű készülék, a másikban pedig egy vegyes kazán. Gondolom eddig ez teljesen ok. De, mi van akkor, ha a vegyesnek az égéstermékét csak úgy tudom a kéménybe vezetni, hogy a két helyiség közötti falat át kell ütnöm, és a füstcső részben a gázos helyiségben is haladna, és ott csatlakozna rá a kéményre. Ez szabályos?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!