Keresés

Részletes keresés

Tervisk Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35813

Sajna ez a nagy hátránya, hogy Dunakeszi összenőtt Budapesttel. Amikor pestinek kéne lenni, vidéki vagy,amikor meg vidékinek, akkor pesti. szerintem azt képzelik az állatorvosok, hogy csak a hobby tartás létezik...

 

Újpesten találtam egy patikát,ahol volt orvos is...Sikerült vele felírtni nagynehezen a receptet.Mondom neki, hogy akkor szeretném kiváltani, erre közölte, hogy nincs is a patikában szer, menjek el a nagykereskedésbe...Dunakeszi-Észak Pest vonalon tud vki helyet, ahol ki lehet váltani?

 

Más:

Az, hogy az anyanyúl nem veszi fel a bakot, lehet elhízás miatt is(ahogy olvastam).

Nézzétek meg légyszi a képeket,nálam ugye nincs ilyen probléma?

Előzmény: Ladybee (35809)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35812

Teljesen felesleges földhöz csapni. Max egy megdöglik vagy még egy se. Nekem 12-t simán felnevelt.

Előzmény: Törölt nick (35810)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35811

Szia!Ez jó!(már mint a földhöz vágáson kívül de tudom ezt is meg kell tenni.) :-(

Előzmény: Törölt nick (35810)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35810

Ennyit a dajkásítási kalkulátoromról. :)))

 

Tegnap fialt a debreceni anyám 13-at (a multkor 17-et); Még szerencse, hogy tudományosan kikalkuláltam a dajkásítási kalkulátorommal, hogy a másik anyám pedig ma fial, remélhetőleg tudok majd dajkásítani.

Csakhogy, az a másik anyám, aki eddig 7-6-6 db-os almokat hozott,  fialt délutánra 11-et.

 

Így hát nem maradt más, elő kellett vennem a földhözvagdosósos kalkulátoromat, és kikalkuláltam még párdarabot. :)

Ladybee Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35809

Egyszer kihívtam a bicskei állatorvost, 20 nyulat beoltott 5 ezerért.

Előzmény: Tervisk (35800)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35808

Szia!Ne foglalkozz vele!Keress fel egy másikat és az majd ad.

Előzmény: Tervisk (35800)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35807

Szia!ne haragudj de ezt szinte lehetetlen megmondani.!!honnan tudnád előre hogy hány nyúl fog születni és abból mennyi bak és mennyi nőstény?,mennyi marad meg?,a következő szaporulatot hova tennéd???2 év alatt 10 anyanyúl két bak és a szaporulat irgalmatlan sok nyulat adna!!Aztán te űzetnéd a nőstényt vagy szabadjára lenne engedve a csapat és úgy mert ez sem mindegy!

 

Előzmény: zoleszov (35802)
Deryan Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35806

Mondani kellett volna neki, hogy "Drága dr. úr egy oltásért én 6 választási kisnyulat is vehetnék!" :)

Előzmény: Tervisk (35800)
Deryan Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35805

:DDDD

Előzmény: zoleszov (35802)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35804

Nem tudom hány éves vagy, de nagy a fantáziád. Fogsz egy számológépet őlusz logikusan gondolkodsz, oszt annyi. Ehhez nem kell nagy tudomány.

Előzmény: zoleszov (35802)
MDani8 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35803

zoleszov, és még mit szeretnél? 

zoleszov Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35802

Sziasztok!

Olyan kalkulátort keresek, ami egy kezdeti állományból kiszámolja, hogy x idő után mekkora lesz a növekedés.

Tehát pl megadom, hogy 10 anya, 2 bak, és 2 év múlva mekkora lesz az állomány. Természetesen az utódok tenyésztésbe állításával is számoljon. Olyan opció is kellene, hogy az egyes generációknál megadhatom, hogy hány példányt akarok tenyésztésben tartani. Illetve egyéb paraméterek, pl vemhességi idő megadhatósága.

Nem konkrétan nyulakhoz kell, de hasonlóan szapora kisállatokra szeretnék számításokat végezni.

Tervisk Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35801

 

Végre sikerült képeket csinálni az anyanyúlakról.A legkissebb most lesz 6 hónapos, ő volt a gyerek húsvéti nyuszija.

 

 

 

 

Tervisk Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35800

Úgy látszik állatorvos függü, hogy ad e myxo ellen receptet...

Feleségem most ment receptért, erre közölte, hogy vigyük be az összes nyúlat és majd ő beoltja darabját 3000-ért...:DDD

 

eloper Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35799

Ja a 450 ft -ból még valami levonásra   kerül, nem tiszta bevétel. Szóval nem egy nagy biznisz, főleg ha azt nézünk, hogy jó takarmányt kell adni nekik, ha azt akarod, hogy fejlődjenek. 

eloper Creative Commons License 2014.08.19 0 0 35798

Tedd be pár nap múlva újra az anyát, űzetni hátha magától rájönnek. Ha nem  elöl még lefoghatod az anyát , és a farkánál picit emeld fel a fenekét. Minden kezdet nehéz... Milyen fajta? Ja, házi nyúl írtad. Azokat is átveszik 2,5- 3,5 kg súly között 450 ft / élősúly árban legalább is nálunk. Szerintem marha kevés az ára. Főleg , úgy hogy az Auch- ban kilója 2000- 3000 ft között mozog attól függ milyen részét veszi a kedves vásárló. Inkább levágva add el szerintem...

Előzmény: Tervisk (35794)
japipapi Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35797

Én Myxovac vacinát használok:

Myxovac vakcina higítóval 20 adag 20 adagos kiszerelésekben kapható.  


ÖSSZETÉTEL: 
A készítmény a nyúl myxomatosis vírusának csökkentett virulenciájú (homológ) törzsét tartalmazza élő, liofilizált állapotban.
Egy adag (0,5 ml) tartalma: csökkentett virulenciájú myxomatosis vírus


JAVALLAT: 

A vakcina a nyúl myxomatosisa elleni aktív immunizálására szolgál. 

ALKALMAZÁS MÓDJA: 
A vakcinát izomba kell adni.

ADAGOLÁS: 
0,5 ml/állat.

ALKALMAZÁSI ÚTMUTATÓ:
A vakcinát feltétlenül izomba kell oltani! Célszerű a combizomba oltani. A vakcinát a mellékelt hígító folyadékban kell feloldani.
Ha az állomány fertőzéstől mentes, akkor az 5 hetes vagy annál idősebb, egészséges, jó ellenálló képességű állatok olthatók. Betegség fellépése esetén a beteg állatok elkülönítése után az összes tünetmentes nyulat, korra való tekintet nélkül, mind be kell oltani. A védelem az oltást követő 7-ik naptól alakul ki és egy éven át tart.

 

 

 

Előzmény: István (Szalóka) (35791)
japipapi Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35796

Szia!

Így már ismerem, ez a felhasználási javaslat:


Pestorin Mormyx vakcina

 

Vakcina nyulak vérzéses betegsége és myxomatosisa ellen.

Folyékony komponens tartalma:

Inaktivált RHD vírus

 

Gyógyszerforma:

Injekciós oldat.

Immunológiai jellemzők: A Pestorin Mormyx vakcina stimulálja az aktív immunitás kialakulását nyulak vérzéses betegsége és myxomatosisa ellen.

 

Javallat: 
Egészséges nyulak megelőző immunizálása nyulak vérzéses betegsége és myxomatosisa ellen. Az alábbi immunizálási sémák ajánlottak:
a. standard változat: 
A 4 hetes nyulakat monovalens myxomatosis vakcinával oltják. A Pestorin Mormyx vakcina a nyulak vérzéses betegsége elleni oltásra és a myxomatosis elleni emlékeztető oltásra használható. Az oltás 10 hetes korban ajánlott. 
b. standard változat csak Pestorin Mormyx használatával: 
6 hetes állatokat ajánlott Pestorin Mormyx vakcinával oltani, majd 4 hét múlva emlékeztető oltást adni. c. változat tenyészállatok részére:
Tenyészállatokat 6 havonta myxomatosis 12 havonta pedig vérzéses betegség elleni emlékeztető oltásban kell részesíteni ( az emlékeztető oltást lehet 6 havonta bivalens vakcinával is végrehajtani ).

Ellenjavallat: 
Vemhes nyulak vakcinázása a vemhesség utolsó hetében nem ajánlott a durva bánásmód miatti vetélés veszély miatt.

Különleges óvintézkedés a használat során: 
Használat előtt a folyékony komponens felrázandó. A liofilizátumot a folyékony komponenssel fel kell oldani. A feloldott vakcinát 2 órán belül fel kell használni. 


Adagolás és a beadás módja: 
Az adagja 1 ml függetlenül az állat fajtájától. Adagolás: subcutan.

A tárolással kapcsolatos speciális tudnivalók: 
2 - 8 ºC közötti hőmérsékleten tárolandó. Nem szabad fagyasztani!

Kiszerelési egységek:
1x1 adag, 5x1 adag, 10x1 adag, 1x10 adag, 1x20 adag, 5x20 adag. 




Előzmény: István (Szalóka) (35791)
B.V.Sz. Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35795

Jó estét!

Sajnos nem tudta, eddig netezni nem volt rá időm!Kezdő vagyok a nyulászkodásban. Azért kérdem a papírt mert a falugazdász szerint csak igazolt nyuszik után kapok állami támogatást idővel szeretnék indulni a fiatal gazda pályázaton. Van már itthon 8 anyám meg egy bakom de ezek csak házi nyuszik ezeknek a szaporulatát is átveszik??Szeretném megkérdezni valaki szokott Székesfehérváron leadni a Cserszegtomaji Felvásárlónak??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,

Előzmény: Ladybee (35696)
Tervisk Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35794

Pont ez a bajom,hogy egyik se emeli a farát,hanem mintha inkább még szorítanák lefelé, a farkuk töve hozzáér a padlóhoz..

Probálkozik a bak hátulrol is,csak nem fér semmihez hozzá.

Emelgettem már az anya fenekét,hogy alányúltam a hátsó lába elött és megtartottam,de nem jött össze...Van ilyen,hogy még "gyakorolnia kell" a baknak?Első probálkozásai, nem volt még sikeresen pároztatva.

Előzmény: István (Szalóka) (35784)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35793

Szia!Vedd meg az egyik bakom 3000ft és az garantálom hogy beűzi még a nem ivarzó nyulat is.:-)

Előzmény: Tervisk (35783)
István (Szalóka) Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35792

Az RHD elleni pedig ez 

 

http://usnasuperbio.com.ua/vacciny-dlia-krolikov/prod/vakcina_protiv_vgbk_krolikov

 

ilyet is vettem anno az elején.

 

De én inkább ezt a kombót veszem, sokan mondják, hogy egyikre nem jó. Külön myxo ellen külön rhd ellen. De valamiért ez nekem így kényelmesebb. 

 

 

István (Szalóka) Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35791

Asszem megvan 

 

cseh készítmény itt egy évet ír

 

http://zookiss.com.ua/p1664011-pestorin-mormiks-krolikibiovetachehiya.html

 

de mondom Kárpátaljasi állatorvos ezt mondta nekem a tenyész állatokat 3 havonta oltsam vele. Ő így oltja. Mert neki többször fordult elő, hogy úgy vette észre mintha hatástalan lenne a készítmény, pedig oda figyelt a tárolásra. A növendékek megkapják 45 napos korban és ennyi. Nálam ez működni látszik ebbe a formába. Az a baj ha rizikóztatok akkor a nyúl pestis iszonyat gyorsan tud ám terjedni. És nem válogat annak aztán mindegy kicsi vagy nagy nyúl. Nagy károkat tud csinálni

Előzmény: japipapi (35789)
TimáriKristóf Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35790

Nem a Norbivac-ra gondolsz?

Előzmény: István (Szalóka) (35787)
japipapi Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35789

.. és nincs ráírva (oroszul) a vakcina neve?

Előzmény: István (Szalóka) (35787)
István (Szalóka) Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35788

Vannak itt is jó állatorvosok, de nagyon meg kell keresni őket :) Amúgy egy itteni állat orvos küldött a Nyíregyházára :D

 

Menjek oda, ott mindent elmondanak. :) 

István (Szalóka) Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35787

Amúgy én szoktam így vakcinázni!!!

 

A szernek a pontos nevét nemtudom megmondani elvileg 6 hónapra van. De itt az állatorvosok.... közel sem járnak a Nyíegyházi Őz közben lévőkkel. A Nyíregyháziak reggelire meg ennék ezeket.... 

 

Szóval nagyon sok állatorvost felkerestem én már. Az eddigi legjobb akivel találkoztam és itteni vakcinákkal dolgozik az ezt mondta nekem. Én meg hiszek neki. Engem nem ver földhöz az a pár száz ft úgy vagyok vele nem érdekel. Pár darab sör ára....

 

Szóval lehet véd a vakcina 6 hónapot. (de mivan ha nem)... 

 

Döntse el mindenki magának....

 

Magyarországon azért vannak követelmények, elvárások. Mindegy hagyjuk... mert nagyon off-os lenne a téma, ami más topikba illene. Elkopzásnál nem csak a vakcinát veszik el, de az autódat is kb, volt rá eset igaz nem nyul vakcina volt. De nagy a szigor.

Előzmény: japipapi (35786)
japipapi Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35786

Szia!

Megírnád a vakcina pontos nevét?

Nem tudom milyen szer lehet, hogy 3 hónaponként megszűnik a hatása. A Magyarországon forgalomba lévő és magyar termék, Myxovac 1 évig védettséget biztosít, 20 adagos és 4000,-. 

Ezek szerint a ti vakcinátok sokkal drágább. 2x(10x4)=2x(700x4)= 2x2800=5600,-Ft!

és akkor még üzemanyag költség + határ rizikó(elkobzás). Nem "bót". :-)

 

 

Előzmény: István (Szalóka) (35779)
Öreg?halász Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35785

Inkább csak elméletben érdekelt a kérdés! Ha Ungvárra kell érte menni már csak filléres biznisz,az meg nem éri meg a rizikót!!Ezért nem szoktam ha átmegyek ,még a 2 doboz cigit sem megvenni( Nem is dohányzom).Hozol két cigit és már kezdik keresni a többit!Inkább semmit!

Előzmény: István (Szalóka) (35782)
István (Szalóka) Creative Commons License 2014.08.18 0 0 35784

Akkor a jó amikor az anya emeli a farát :D

 

Nálam vedlenek, ilyenkor nekem nem nagyon hagyják magukat az anyák. Pihentetem őket. Nem erőltetem.

 

Én nem hiszem, hogy a bakod nem próbálkozik a jó helyen.

 

Ha a pérájuk vörös és duzzadt nekem felveszik a bakot. De ahogy mondod, hogy egy hónapja próbálod....

 

Én cserélnék bakot. (De ez én vagyok). Nem szeretem vesztegetni az időm :)

Előzmény: Tervisk (35783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!