Keresés

Részletes keresés

zozomano Creative Commons License 2006.01.30 0 0 10699

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy mi a különbség a Feinwerkbau 300 és 300S között?

 

Chronoss Creative Commons License 2006.01.30 0 0 10698

Helyzet a következő:

A csanyiki lőtér romokban hever. A faház a miénk (MTTSZ-BEFAG-FETE LK), a csarnok hivatalosan nem létezik, mivel az MHSZ időkben nem kellett építési engedély, tehát nyoma sincsen papíron. A BEFAG erdőgazdaság megszűnt, helyette ÉSZAKERDŐ Rt, vagy ilyesmi van. Jelenleg asszem az övék, de csak, mint terület. Teljesen tisztázatlan a tulajdonviszony. A csarnok falai állnak, de az alu tetőborítást élelmes rászorulók alkezdték elhordani. A kiszolgáló épületek és a koronglövő tornyok még állnak (mert a betont nem lopja senki). A rendőrség nem adott annak idején engedélyt a működtetésre, mert szerintük nincs megfelelően körbekerítve. Én nem egészen egy hónapja jártam fent, a kerítés és a kapu ép. A faházat 130akárhány alkalommal törték fel, odabent amit tudtak szétvertek, úgyhogy amit tudtunk kimentettünk a klub bútorai, stb. közül. Szekrények, oklevelek, könyvek, székek, iratok szerteszét::((((

"Eldördült az utolsó lövés?
El kell hagynia a lőteret az MTTSZ BEFAG FETE Lövész Klubnak.

A Csanyik-völgyi lőteret húsz évvel ezelőtt Európa legszebb lőterének választották. 1982-ben még Európa-bajnokságot rendeztek a Bükk-alján. Azóta nagyot fordult a világ...

A Csanyik-völgyi lőteret mára benőtte a gaz, a kiszolgáló épületek tönkrementek, a számtalan betörés során minden mozdíthatót elvittek. Bencze János, az MTTSZ BEFAG FETE Lövész Klub elnöke szomorúan mutat körbe. Hogy lehet így edzeni, kérdezi szinte önmagától és válaszol is.
– Nagyon nehezen. Klubunk évi 130 ezer forintból gazdálkodik, ez a tagdíjakból folyik be. A mai világban mindenki tudja, hogy ez nevetségesen alacsony összeg. A terület állagmegóvására évente legalább ötszázezer forint kellene, de a mi pénzünkből még lőszerre sem futja. Az edzések alkalmával egy sportoló legalább ötvenet lő, ha a sportlövő szövetségtől szerezzük be a lőszert, akkor is hét forint darabja. Tizenhét igazolt sportolónk van – folytatta az ügyvezető. – A nyolcvanas években több mint ötvenen voltunk, de az még más világ volt, akkor évi hárommillió forint állami támogatásból gazdálkodtunk. Pedig most is cseperednek fel tehetségek. A tizenhárom éves Daragó István például már több minősítő versenyt is nyert és meglőtte az aranyjelvényes szintet. Sajnos még az ág is húz minket – kesergett Bencze János.
– A lőtér tulajdonjoga elég rendezetlen. Úgy tudom, hogy egy ideig állami tulajdonban volt, azután átadták az Észak-Erdő Rt. részére, de erről mi semmilyen hivatalos értesítést nem kaptunk. Mi jóhiszemű, jogcím nélküli használói vagyunk a területnek. A kiszolgáló épület önkormányzati kezelésben van. Sajnos az évek során több mint százharmincszor törték fel a faházat, és ez ellen nem tudtunk sehogyan védekezni. A napokban az egyik klubtagunk kapott egy levelet amelyben az Észak Erdő Rt. felszólít minket, hogy hagyjuk el a lőteret, azon nem tarthatunk tovább edzéseket. Szaladgáltunk már mindenhová segítségért, de hiába. Most nem tudom hogy lesz tovább. Itt van egy lövészklub, lőtér nélkül. Úgy döntöttem, lemondok az ügyvezetői posztról és átadom a staféta botot a fiataloknak, hátha ők többre jutnak. Harminckét éve edzősködöm, ez továbbra is megmarad nekem.

Az Észak-Erdő Rt. vezetője másképpen látja a helyzetet. Cserép János vezérigazgató lapunk érdeklődésére elmondta, hogy annak idején az erdőgazdaság építette a lőteret, jelenleg pedig a cégük tulajdonában van.
– Az MTTSZ BEFAG FETE-vel semmilyen kapcsolatunk nincs, ők régen bérlők voltak, most pedig elő szerződés nélkül egyszerűen csak használják a lőteret – mondta a vezérigazgató. – A terület elhanyagolt, nem törődnek vele. Ebben az évben és jövőre is fakitermelés lesz a területen, nincsenek meg az edzések biztonságos feltételei, ezért felszólítottuk a klubot, hogy hagyják el a lőteret. Ha befejeződik a munka azt tervezzük, hogy pályázati pénzekből, valamint a város és a B.-A.-Z. Megyei Vadászkamara segítségével felújítjuk, bevezetjük a vizet és a villanyt. Méltó körülményeket biztosítunk majd – mondta Cserép János. – Hogy kinek? Arra a vezérigazgató még nem tudott válaszolni.


http://64.233.179.104/search?q=cache:BhNxCTIpCVcJ:www.boon.hu/archiv/sport/egyeb/news-29302.shtm+eld%C3%B6rd%C3%BClt+az+utols%C3%B3+l%C3%B6v%C3%A9s+befag&hl=hu&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hu&inlang=pl

Szóval a helyzet siralmas, pedig ettől jobb helyet FT-re, vagy bármilyen lövészetre nem tudok Borsodban.

Előzmény: Ra-tata (10686)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.30 0 0 10697
Vasnyúlra egyszerűen ideális lenne az a lőtér.
Futóvad is volt régen...skeet is....
Előzmény: Ra-tata (10696)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.30 0 0 10696
Akkor szerintem megkapirgálom a dolgot, a gyerekem be akart íratkozni lőni, de egyszerűen nem volt hova.

Már csak az a kérdés hogy mi maradt meg belőle......mármint a lőtérből.
lett volna aki lefedi-mert lelopták róla az alumínium tetőt, lett volna aki megcsinálja a mellvédeket, egyébként is sok vállakozó járkált oda lőni, lett volna aki áldoz rá.
Előzmény: szg307 (10694)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.30 0 0 10695
Kicsit rontott az összhatáson hogy egy elég izmos, hosszú hajú krapekkal volt, de hát innen szép a győzelem.....:-D
Előzmény: szg307 (10693)
szg307 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10694
Nem is túl sok. (Ilyennel is foglalkozok.)
Előzmény: Ra-tata (10692)
szg307 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10693
... mázlista. Nekünk egy db félroma, az évszázad tahója csaj jutott. :-))
Előzmény: Ra-tata (10691)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10692
Asszem a távfelühgeleti rendszerbe kapcsolt riasztó nem volt érvényben, de az a helyzet hogy ezt semmi idő alatt meg lehet csinálni.
Pénzkérdés.
Előzmény: szg307 (10689)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10691
Az jó!


Nem olyan rossz fegyver az a PA63.
Én már vagy öt éve vizsgáztam, ha már ott vagyok, mindenből-fegyverkereskedelemből is, a tapasztalatok hasonlóak voltak, annyi kivétellel hogy egy eszméletlen bomba csajt láttam az udvaron, olyan volt mint egy gazella, izmos combok, vékony derék gömbölyű csípő, és a járása.......netuddmeg:-)


Az ötven méteren egy fazon kínlódott egy mesterlövész-fegyverrel, de rossz volt nézni.
Előzmény: szg307 (10687)
szg307 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10690

Kösz!

Holnap kereslek.

Előzmény: Ra-tata (10688)
szg307 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10689

" fegyver nem maradhat csak állandóan lakott helyen"

 

 

...az engedélyes állandóan lakott lakásban - szervezet esetén őrzött, vagy riasztó berendezéssel védett épületben - ürített állapotban, biztosnági zárral rendelkező lemezszekrényben, illetéktelen személyektől elzárva...

 

A 10db-ot meghaladó lőfegyver és 1000db-ot meghaladó lőszer, valamint "A" kategóriában tartozó lőfegyver tárolása esetén a tárolásra szolgáló helyiség nyílászáróit acélráccsal vagy ultraerős biztonsági fóliával kell ellátni. Ha ez lakott területen kívül történik, akkor őrszemélyzettel kell őriztetni, vagy távfelügyeleti rendszerbe kapcsolt riasztóberendezéssel kell ellátni.

 

 

Nem tudom, hogy korábban ez hogyan volt, ez 2004-től érvényes.

Előzmény: Ra-tata (10686)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10688
Elküldtem!
Előzmény: szg307 (10683)
szg307 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10687

A 10659-ben írtam:

 

"Ugye lövészet után a szokásosak: tár eltávolítása, szán hátrahúzása, töltényűr ellenőrzése, - és itt - én a biztosító karral biztosítottam, valamint fesztelenítettem a fegyvert."

 

Ehhelyett el kellett volna sütnöm, és csak ez után biztosítani.

 

Meglepődtem én is rajta: a három lövés kb. 3cm-es egyenlő oldalú háromszöget alkotott.

Előzmény: Ra-tata (10684)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10686
Nem tudom, annyit tudok hogy a terület a BEFAG-é, az épületek tán a városé.
Azért kellett otthagyni, mert ahol a fegyverek voltak tárolva kihalt valaki és a fegyver nem maradhat csak állandóan lakott helyen.

Tárgyalni kellene pár emberrel akik lépni tudnának a dologban, Jani nagyon rendes srác de a végén már nagyon belecsinált mindenbe.
Akarat nélkül semmi sem működik.


Előzmény: szg307 (10682)
Apoo Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10685
Hali! Pusztán elméletileg a ragasztás helyett szegecselnék!
Előzmény: sanyi84 (10679)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10684
Hi!
.......És végül is mit csináltál rosszul?


......A rendszerváltás előtt az volt a MI lőterünk, hogy a töke száradt volna le annak aki átadatta a rendőrségnek a létesítményt.....a rendőrségnek volt laktanyája, sőt megkapták a Petőfi laktanyát, meg ezt a vadonatúj lőteret, amely annak idején világbajnokság rendezésre is megfelelt.Azóta szétcseszték.

Végül: mekkora szórást lőttél a PA-val?


Üdv!
Előzmény: szg307 (10645)
szg307 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10683

Küldj légy szíves egy mail-t, mert a Tiéd nem publikus.

 

Jó lenne nekünk Miskolc - és környékieknek összefutni.

 

 

 

Előzmény: Ra-tata (10681)
szg307 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10682
Kié az a lőtér?
Előzmény: Ra-tata (10681)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10681
Össze kéne már fogni.....

Legalább a csanyiki lőteret össze kéne rakni, az szenzációs.
A többi városi lőtér ellen hangosan visítozik a lakosság.
Előzmény: Chronoss (10669)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10680
Nem tudsz, kúpos és vídiakemény.
sanyi84 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 10679

OFF,bocs!

A Gamo CFX-pusekról mit tudtok?

Pontosság árérték arány stb.

Úgy van lebutítva, mint a Hunter 440 és társai? Mert akkor egy elméleti süllyesztett fejű szegecset szigorúan elméletileg beleragasztok a dugattyún lévő lyukba, oszt egyből vagy 300ms, de ez pusztán csak elméleti dolog.

STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 10678
A cinikus faggatózás említésekr - gondolom - a kíírás utolsó előtti mondatának második tagmondatában megbúvó témára utaltál?:-)
Előzmény: p.laci (10676)
szg307 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10677

Nyilván ez nem FT verseny, hanem sziluett lövészet. Egy kis megmérettetés Scheirich Béla barátunk versenyszámában, hazai pályáján.

Célja a szórakozás, gyakorlás és az, hogy a résztvevők jól érezzék magukat.

Nem része az MFTSZ versenyeinek.

 

 

Előzmény: p.laci (10676)
p.laci Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10676

Tiszteletem az olvasóknak!

Még mielőtt bárki is reagálna az imént feltöltött versenykiírás egyik sarkalatos pontjára és ezzel kapcsolatban cinikusan faggatózna, kérem érdeklődjön a Magyar Field Target Szövetség munkájáról, célkitűzéseiről az eddig elért eredményeiről, ami erre a kérdéskörre vonatkozik.

Köszönöm!

Előzmény: p.laci (10675)
p.laci Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10675
ÉVADNYITÓ LÉGFEGYVERES FÉMVAD LÖVÉSZET

 

VERSENYKIÍRÁS

 

A verseny ideje: 2006. február 4. 9 óra

A verseny helye: Tatabánya Városi Lőtér (Tatabánya, Fürdő u. 47.)

Versenyszámok:

 20 lövés a sziluett szabályai szerint álló testhelyzet

                10 m 5 db csirke

                15 m 5 db disznó

                20 m 5 db pulyka

                25 m 5 db kos

 20 lövés 10-35 méter között szabad testhelyzet

Nevezés:  a helyszínen, TERMÉSZETESEN BÁRKINEK!!! NEM CSAK VERSENYZŐKNEK SZÓL EZ A MEGHÍVÁS! ABSZOLÚT AMATŐRÖKET IS SZÍVESEN VÁRNAK A SZERVEZŐK!!!

Nevezési díj:  felnőtteknek: 1500 Ft/fő

                         ifjúságiaknak: 700 Ft/fő

Kategóriák:  7,5 J alatti, bármilyen irányzékkal

                        7,5 J feletti, bármilyen irányzékkal (a 7,5 J feletti fegyverek méréséről, versenyben való legális használatáról érdeklődni a rendezőtől lehet)

Díjak:             I., II., III. helyezett érem, oklevél

 

Bővebb info: Scheirich Béla 30/230 9817, Palkó Gábor 30/919 0445

szg307 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10674

"A 253/2004-es kormányrendelet nem a szemétszállítás díjáról szól?"

 

A 253/2004 (VIII.31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről szól.

Lehet, hogy Te a csepeli önkormányzat rendeletét nézdted... :-))

Előzmény: JFEry (10666)
p.laci Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10673
Saccperkábé! Olyan ez  sport, mint a vadászat. Nem tudod milyen távolságban van a vad, innentől rajtad áll az eredményesség. A találati zóna lehet akármekkora, hiszen minden versenyzőnek ugyanaz a kihívás.
Előzmény: Chronoss (10672)
Chronoss Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10672
Remélem nem kérdezek nagy hülyeséget....

Megvannak a sziluettek (egér, béka, nyúl) és a találati zónák méretei. Vonatkozik-é valamilyen szabály, szabvány az állatkák alakjára, illetve méretére, vagy csak úgy saccperkábé?
Előzmény: p.laci (10671)
p.laci Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10671

Szia szg307, Chronoss és FT kedvelők!

Válaszom és egyebek a www.fieldtarget.hu/versenyek oldalon. Üdv. Néktek!

Előzmény: szg307 (10664)
Messer22 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10670

HI

fő a kitartás!

A Debreceni csapat még hóban-fagyban is kimegy az 50m-es pályára!

Holnap megyek én is,meg előző héten is voltam :)

Kis távolságon nagyon pici 5-15mm-es pontokra gyakorolni esetleg még megy,de érdemes kinézni egy nagyobb lőtérre!

Jó felkészülést

üdv

messer

Előzmény: Chronoss (10669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!