Keresés

Részletes keresés

aas Creative Commons License 2007.05.14 0 0 9256

A hangtechnikában is 10×es szorzó van, mindössze a hangnyomás esetében számolnak 20×-os értékkel.

 

 

What is a decibel ?
Előzmény: Lacivill (9255)
Lacivill Creative Commons License 2007.05.14 0 0 9255
Szerintem hangtechnikában nem így van.
Előzmény: louiswu (9254)
louiswu Creative Commons License 2007.05.14 0 0 9254
A távközléstechnikában a dB az 20*log(Uki/Ube). Ja és 10-es alapú logaritmus. Tehát 20*log(2) = 20*0.3010, ez közel 6dB.
Előzmény: Lacivill (9253)
Lacivill Creative Commons License 2007.05.13 0 0 9253
Hogy jött ki a négyszeres? 3 dB az 2 szeres, nekem 16szoros jönne ki!
Előzmény: louiswu (9248)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.13 0 0 9252
Szia windy12!

Igen vannak "újitások" több is.

Nem rendelt véletlen valaki ilyen gépeket mostanság?
Ha igen kérem írja már meg nekem a kapott klíma hosszú kódját.

Vagy a rövid kód végét. SE0(vagy NE0) vagy S40(vagy N40)

Mert azért nem mindegy hogy "AAAA" vagy "A". :-(

K.K.







Előzmény: windy12 (9236)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.13 0 0 9251
Szia louiswu!

Menj be egy nem körúti vagy sugárúti csendes üzletbe és hallgasd meg!

Egy asztali számítógépnek sokkal kellemetlenebb hangja van mint egy klímának. Meg persze egy terhelt notebooknak is, de ezek már szerintem 40dB felettiek.

Ha ugye 1 méter 34dB(A) akkor 2 méterre már ~30dB.
(Kb. a távolság duplázódás 4dB csökkenés.)

Szóval azt is nézd 1 vagy 3 méterről mérték.

És persze szerintem nem hangos már az sem.

De ha tényleg tudod úgy használni a klímát hogy előre lehűtöd a falakat is akkor az extra csöndes funkciót is kitudod használni.

K.K.
Előzmény: louiswu (9248)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.13 0 0 9250
Szia louiswu!

<OFF>

Egy másik termék csoportnál meg van adva a minimum zajszinthez tartozó légszállítás. És 6 havi "harc"/egyeztetés után elkellet távolítanom a webről az adatokat. Persze 6 kattintás után most is megtalálható, de az már nem olyan. :-(

</OFF>

K.K.
Előzmény: louiswu (9249)
louiswu Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9249

Még egy kiegészítés Klímakirálynak.

Most olvastam egy Hitachi adatlapot, és meg van adva a levegőszállítás a három ventillátorfokozatra, és négy hangnyomásszint. Nyilván a leghalkabb az éjszakai üzemmód, amikor tényleg nagyon kevés levegőt szállít. Na ezt oda sem merik írni.

louiswu Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9248

Szia!

 

Persze nem csak a zajszint alapján akarok dönteni, de azért gyanakodva olvasom az egyik készüléknél a 34dB-t, a másiknál a 22-t. Zajtechnikában nem vagyok otthon, de gondolom ugyanúgy logaritmikus érték, ahogy az elektronikában. Akkor viszont a 34 dB az épp négyszerese a 22-nek.

Azt értem, hogy nagyon alacsony fordulat kell a csendes üzemhez, de ez úgyis éjszaka kellene, amikor már csak szinten kell tartani a napközben lehűtött szobát.

Jó, tényleg hangnyomást írnak a katalógusok, csak ez olyan tudományosnak tűnt, ezért használtam a zajszintet.

Te már nyilván sok klímát hallottál, tényleg halk a 34dB?

 

Előzmény: klimakiraly (9235)
louiswu Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9247
Köszönöm az adatokat, de ezek közül csak a Vivace használható multi rendszerben. És persze az a legdrágább.
Előzmény: windy12 (9233)
windy12 Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9244
Szia! Elméletileg jövő héten járunk Kecskeméten, úgyhogy remélem be tudjuk ütemezni a Te géped karbantartását is. A többit mail-ben.
Előzmény: Törölt nick (9242)
zazaaa Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9243
Sziasztok!

Most járok ezen az oldalon először, és a segítségeteket szeretném kérni.
Panelben lakom a 8. emeleten és az igazán forró nyári napokon elég meleg van a lakásban. Tavaly szigetelték, de még így is előfordul, hogy nagyon meleg van. Ezért gondolkodom klíma vásárlásán a nappaliba, ami kb. 25 m2-es.
Ha valaki tud ajánlani egy-két jó gépet, azt kérem, írja meg. Illetve aki tudna szolgálni hozzávetőleges adatokkal, hogy mennyiben növelné meg a villanyszámlát, azt megköszönném.
Előre is köszönöm!

Üdv zaza

porondmester Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9241
Szia!

És milyet javasolsz? Illetve hol tudnék ilyet beszerezni?

Ja ,igen tehát 4láb=4db gumibak vagy többet kell alárakni?

Köszi!

PM
Előzmény: windy12 (9240)
windy12 Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9240
Gumi rezgéscsillapítás igenis fontos, csak nem mindegy, hogy milyen. Hangosabb fixes gépek alá érdemes olyat rakni, aminél a gumin nincs átmenő csavar, tehát nem tudja átvinni a rezgést a gépről a konzolra. A szilentblokk jellegű rezgéscsillapítók elég jók.
Előzmény: porondmester (9239)
porondmester Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9239
Sziasztok!

Ehhez a zajossághoz kapcsolódóan lenne egy kérdésem!
Nekem a beltéri egyáltalán nem zajos, de a kültéri most kezdte el csinálni azt /nem inverteres!/, hogy ha felpörög, akkor a tartókarokon keresztül áthoz a falra egy erősebb fémes rezgő hangot, mely elég zavaró, mert a hálószoba van a másik oldalon és az esti, éjszakai órákban erőst hallható! Érdekes, hogy az egész kívülről teljesen csendes! Csak halkan susog! Megkérdeztem a telepítő kollégákat, hogy mit lehet ilyenkor csinálni és ők vmi gumibakokat javasoltak a kültéri alá, de azt is mondták, hogy túl sokat nem ér!

Lenne vmi egyéb ötletetek vagy javaslatotok?

Előre köszi!

Üdv:

PM
medvegyev Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9238

Nekem nem kellett fizetnem érte, csak ennyiért dolgoznak máshol, persze ha pénzért ment volna a dolog, akkor valamelyikteket kértem volna meg, mert látom, hogy lelkiismeretesen dolgoztok.

 

Gumibak van alatta, szerencsére adtak a Samsunghoz, a csavar alá-fölé még szerzek majd gumialátétet :)

 

Tegnap még egy kicsit megmozgattam a kültériben a csöveket, úgy néz ki abbahagyta, most is remeg a kültéri a leállás-lassulás fázisában, de szerencsére nem kezd el kolompolni. Szóval kezdem élvezni :) :) :)

Előzmény: k. revilo (9237)
k. revilo Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9237
Rakj gumibakot gép és konzol közé ha nem raktak!! Lehet ventilátorlapáton nincs meg kis súly és azért rázkodik...

Nem volt olcsó a két srác :)

üdv Olivér
Előzmény: medvegyev (9234)
windy12 Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9236

Aki klímaberendezések (márkák) közül szeretne választani, az mindig nehéz helyzetben van. A zajszint, amit a katalógusok megadnak, igenis lehet egy fontos szempont, csak nem biztos, hogy mindig a legalacsonyabb fordulatnál mért zajszintet kell figyelembe venni. Ezért adják meg általában a legmagasabb, a közepes és a legalacsonyabb ventillátor-fordulat fokozatnál (légszállításnál) mért adatokat. Azt nem tudom, hogy ezeket a katalógusadatokat ellenőrzi e akárki is, de néha találkozom furcsaságokkal.

 

Az első táblázatot az Lg 2006-os , a másodikat a 2007-es katalógusból vágtam ki.

 

 

 

 

 

Nem értem, hogy lett ugyanaz a készülék egy év elteltével ennyivel hangosabb?!

klimakiraly Creative Commons License 2007.05.12 0 0 9235
Szia!

Ha a zajszint alapján akarsz dönteni elégé meg nehezíted a dolgodat.
Ugyan zajszint adatokat megadnak a gyártók, de a hozzá tartozó légszállítás azt már általában nem.
Tehát mész az autóddal 30dB(A) zajszintel, igaz ez alapjárat egyes fokozat, tehát gyalog hamarabb van.

Vagy mész 34dB(A) zajszintel 70km/h-val és így már oda is érsz valahova.

Erre mondja a marketing hogy alvás funkció.

Én meg azt hogy ez tényleg csak egy inverteres gépnél működik ami le tudd lassulni erre a szintre, és nem csak fagyveszély hibával kapcsolgat ki-be.

LG multi zajszint az van nálam is.

Zajszintről meg hogy mi mennyi.

Ja és zajszint, hangnyomás, hangerősség ez sem volna mindegy. De ez már nekem is ék írás.

(* Az hiszem itt sem a zajszintet kellet volna használnom, de már nem írom újra :-) )

Már a 34dB(A) is halk azt kész! :-)

Klima Király
Előzmény: louiswu (9232)
medvegyev Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9234

Köszönöm mindenkinek az infót.

 

Ma nem bírtam tovább és jobban megnéztem a dolgokat, a kültériből jön a hang és onnan rázza meg a csöveken keresztűl, úgy a dolgokat hogy a beltéri is hangos, leszedtem a burkolatát és végignéztem.
Hűtésnél még mindig frankó.


Fűtésnél kicsit hangosabb, ha simán kikapcsolom a gombbal, akkor a kompresszor mintha elengedné a nyomást és semmi hang, viszont ha fűt, eléri a megfelelő hőmérsékletet a beltéri megáll, a kültéri kompresszora lassúl, a nyomást nem engedi el és elkezd remegni, majd jobban-jobban és elkezd kolompolni. Ha közben megfogom érzem, hogy erősen remeg, de elhallgat kívül-belül, néztem nem láttam, hogy beleverne valamibe.

Sajna unokatestvérem elég lusta, a melósok panaszkodtak, hogy már a címekre sem megy ki körülnézni, telefonon felveszi a melót, aztán oldják meg ahogy akarják. Na mindegy

 

k.revilo, Lacivill,

Lehet félreérthetően írtam, de a földelés ki van építve a házban, csak a kültérin és a beltérin, nincs belekötve a csokiba, hanem arra a fémlemezre kell rácsavarozni amin a csoki is van.
Minden kábel a hején van, ellenőriztem (sőt most a biztonság kedvéért, újraátkötöttem, felérvéghüvelyeztem és a kábelrögzítőket is visszaszereltem)

kelvinista


45+áfa, ezek rosszabbak, még drágák is :)

dokeee


Igazad van a 25 fokkal, de -15-től 24-ig megy kb. a fűtés, tegnap 16 fokban, ma 22-ben néztem

windy12 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9233
Előzmény: louiswu (9232)
louiswu Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9232

Éppen a lakásom klímatizálásán töröm a fejem, így kerültem ide a fórumra.

Meglehetősen meleg tetőtéri lakásban lakom, a három szobába (egy nagy, két kicsi) szeretnék egy 3-as multisplitet szereltetni. Miután kint voltam a Hungarotherm kiállításon és olvasgattam a neten, leginkább az LG, Samsung, Mitsubishi, Hitachi típusok (inverter, hőszivattyú) jönnének szóba. Ami nagyon zavar, hogy pl. LG és Samsung típusokra negyon nehéz a katalógusokból zajszint értékeket kibányászni. Miközben mindegyik úgy hirdeti magát, hogy nagyon halk, pl. az LG Plasma beltéri egységére MS12AH 34dB-t írnak legalacsonyabb zajszintnek (egy angol nyelvű oldalon találtam). Ez elég soknak tűnik pl. a Mitsubishi hasonló teljesítményű beltériére 22 dB-t mondanak. A Samsung beltérikről is csak nagy kínlódások árán sikerült adatokat találni, az idei katalógusban nincs adat. A tavalyi katalógus szerint a legolcsóbb Premium 37 dB, ez akár elírás is lehet, mert az eggyel nagyobb teljesítményű csak 31 dB. A Prestige már 23 dB.

A kérdésem lényege, mennyire lehet hinni ezeknek az adatoknak, lemondjak-e vajon egy kirívóan magas zaj adat alapján valamelyik típusról, miközben egyébként nagyon szimpatikus lenne.

dokeee Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9231
Mondjuk 25 fokos külső hőmérsékletnél nem nagyon kisérleteznék fűtéssel.
Előzmény: k. revilo (9226)
kelvinista Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9230

EZEK KÓKLEREK !!

 

A rokon meg szégyelheti magát , hogy ilyen emberekkel szolgáltat !

Valszeg ezek az árletörő olcsó "szakemberek" !

 

 

Előzmény: medvegyev (9217)
00Egonka00 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9229
Pont az "olcsóságuk" miatt keresek más megoldást...
Előzmény: k. revilo (9216)
k. revilo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9228
Hát igen ha meg nem akarod kiépíteni írni kell papírt azt kész nincs addig ne használja még nem építetti ki :D
Előzmény: Lacivill (9227)
Lacivill Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9227

Akkor általában fűtés csőhöz kell földelni mert azok egyen potenciálra vannak hozzva általában!!!

Bár előirás az EPH, de a fűtéscső nem arra való, hogy  róla legyen leágaztatva a földelés!

Különben az EPH-t kb. 5 éve veszik komolyan, tehát annyi ezresem lenne ahány helyen nincs EPH akkor jó lenne......::)

Előzmény: k. revilo (9226)
k. revilo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9226
Szia

Egy ideje már én is telepítek klímát... rendesen szakmám van róla szóval nem pék vagyok...

De ezek amit nálad csináltak hát az gáz 6os csövet, egy kis 8-as vagy 10es darabbal érdemes, ha forrasztani kell nem gáz. Csak max még egy kis idő...

Vákuumolást kihagyni nem vmi jó dolog, mert a klímatechnika nagy ellensége a csőrendszerben való nedvességtartalom... nem hiába találták ki vákuumolást! Elhiszem hogy ha kicsit meglazítja hollandit majd "megsziszenti", hogy az mennyire tökéletes kérdéses... persze kiviszi a nyomás azt mondják :DDDD Eléggé szakszerűtlen....

Vákuumolás lényege röviden: a csőrendszerben olyan kicsire leviszi a nyomást, hogy nedvességtartalom kiforr!!! na jó oktatást nem tartok :DDD

Földelés... nincs kiépítve lakásodban házadban védőföldelés dugaljoknál??? Akkor általában fűtés csőhöz kell földelni mert azok egyen potenciálra vannak hozzva általában!!!

Fűtés jó kérdés :) várni kell vele egy darabig még át áll a gép! Vagy max arra gondolhatok beltéritől nem vitték ki két eres vékonykábelt kültérihez ami a fűtésbe kapcsolja át...

üdv Olivér

Előzmény: medvegyev (9217)
viricsi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9225
Mondtam, aki nem hiszi, annak utánajárunk. :))
No, megyek dolgozni, kikapcs.
Előzmény: Bys (9223)
medvegyev Creative Commons License 2007.05.11 0 0 9224

Azért mert a Samsung telepítési leírásában nem volt megadva minimum hossz, csak magasság, meg maximum.  Cserébe viszont a beltéri felett kérnek 30cm-t mondjuk azt nem értem, hogy az LG-nek miért elég 10-cm mikor az is fentről szívja a levegőt. (Esetleg 3* olyan széles? :) )

 

 

Előzmény: Lacivill (9221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!