Keresés

Részletes keresés

MiCKEY Creative Commons License 2001.05.09 0 0 107
Pótlás: Én az első vágásnál (mert akkor már rá mertem lépni) pótóltam. Művelet : kb 10cm mélyen kiástam, föld-fűmag keverék beszór, betapos, belocsol. :)
Onobody: Erröl a NAAN rendszerről van valami bővebb info ?
Kkukka Creative Commons License 2001.05.09 0 0 106
Nem egészen 2 hete ültettük el a fűmagot. Növöget is, de azért foltos. Gondolom ez még fog változni, mert fokozatosan nő, de azt gondolom később is lesznek foltok. Azt tervezem kb. 2 hét múlva szórok oda magot ahol lyukak vannak, ezt hogy csináljam? Ér az valamit, hogy csak a föld tetejére szórom majd belocsolom, így roncsolva legkevésbé a már kinőtt füvet?
Vagy mindenképpen be kellene gereblyéznem, ezzel nyilván roncsolva a már meglévőt. Vagy csak az első nyírás után szórjak utána?
onobody Creative Commons License 2001.05.08 0 0 105
A NAAN öntözörendszereknek van mütrágya adagoloja
, de semmi tapasztalatom sincs. Nem próbáltam .
Én kézzel szoktam kiszorni az ammoniumnitrátot.
Megvárom , hogy jó sötét fellegek jöjjenek , és
zivatar előtt kiszórom az anyagot.
Négyzetméterenként kb 3dkg.
Ha jól bemossa az eső , nincs semmi gond.

Üdv onobody

Előzmény: MiCKEY (103)
MiCKEY Creative Commons License 2001.05.08 0 0 104
Van vagy 400m2 füvem és a Compo (gyomírtós) tényleg tuti. Mindent (!) kiirtott a füvön kívűl. Szép lassan elbarnultak és kész :) Egyébként mint műtrágya a fűre a pétisót ajánlom csak ki kéne találni egy biztonságos lassú adagolást. (Gardena ???)
Vakond: A multkor a buszról láttam, hogy egy focipályán egy bácsika ment végig és minden vakodtúrást kiásott és valamit szórt a lukba majd betemette. Talán erre felé kéne érdeklődni...
MiCKEY Creative Commons License 2001.05.08 0 0 103
Az biza ki is mosta volna :)
Nem tudtok valami jó adagolót amit a locsoló tömlőre kell illeszteni és adagolja a belehelyezett tápanyagot,műtrágyát ? Ugyanis a pétisóval könnyű kiégetni a füvet viszont olyan zöld lesz tőle, hogy legelni kéne :)
pireisz Creative Commons License 2001.05.08 0 0 102
Már bánom, hogy mégsem vetettük el a füvet a hétvégén. Olyan esők vannak, biztosan megmaradt volna. Az előbb úgy esett, mint a Niagara.
Bugi bacsi Creative Commons License 2001.05.08 0 0 101
Sziasztok Szakertok!

Elso teljes szezonunkat kezdjuk a kertunkben. Az elozo tulaj sportfuvet vetett, egesz szep, de nehany helyen lenyegesen ritkabb, mint mashol. Most megszelloztettuk, beszortuk Compoval. Er annyit a Compo, amennyibe kerult?

Ezenkivul a szelloztetest hogy kell szakszeruen vegezni? En csak mentem, mintha nyirnam a fuvet.

Scai Creative Commons License 2001.05.07 0 0 100
Sziasztok Kertbarátok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Van valakinek tapasztalata abban, hogy egy 300 négyszögöles
kert felásásért mennyi pénzt lehet kérni ill. ajánlani?
Most tarackos (gyomírtózva), néhol bokor és szőlő
csonkokkal, melyeket szintén ki kellene szedni.
Sajnos traktorral senki sem vállalja a gyümölcsfák miatt,
és lóval sem az elhanyagoltsága miatt.

Scai

onobody Creative Commons License 2001.05.06 0 0 99
Szia Margarin!
Ne ess pánikba , szerintem jó lesz.
Mindig legyen nedves a föld!!!

Üdv onobody

Előzmény: margarin (98)
margarin Creative Commons License 2001.05.06 0 0 98
Sziasztok újra

Tegnap elvetettem füvem.
Caryota meggyőzőtt. (KITE Pázsit)
Miután elszórtam a fűmagot rágereblyéztem egy cm
földet, majd jött a henger háromszor-négyszer, öntözés 4 óránként.
Viszont ezek után is kilátszott a tetjén majdnem az összes fűmag. (mondjuk jó tömör lett)
Essek- e pánikba, (a homok és a lapát után nyúlva,) vagy jó lesz ez így is. ?

onobody Creative Commons License 2001.05.05 0 0 97
Szokott foltosodni , a fene tudja mitől .El szokott mulni.
Nem kell tul sok mütrágya , semmi képpen ne
szorj ki többet az előirásosnál.
És a kiszórás után alaposan be kell öntöznöd.
Én nem szoktam pétisót , csak ammoniumnitrátot
kiszorni , egy évben kétszer.

Üdv Onobody

Előzmény: Vip_er (96)
Vip_er Creative Commons License 2001.05.04 0 0 96
Hi !

Tavaly ősszel vetettem el kb 500 m2 területre fűmagot. A talaj meglehetősen kötött agyagos + van 2 fiam , így a sport keverék mellett voksoltam.A fű szépen ki is kelt. Februárban volt 1 napig hó, gyorsan elszórtam egy csomó péti sót, s a hóolvadásal be is ivódott a talajba. A fű szépen nőtt, eddig. A sötét zöl színe foltokban elkezedett világosodni. Olyan a telek mint a milka tehén. Néhol sötét, néhol világos, néhol már sárga elvékonyodott fűszálakkal.
Naponta öntözöm négyszög esőztetővel.
Mi a bibi ?

onobody Creative Commons License 2001.05.03 0 0 95
Szia Pireisz !
Csakis ősszel , hidd el sokat próbálkoztam már.

Üdv onoobdy

Előzmény: pireisz (94)
pireisz Creative Commons License 2001.05.03 0 0 94
Helló Komárom! Tudsz olyan fűmagot ajánlani, amelyet nem kell naponta locsolni. Ugyanis az anyósom vásárolt egy telket, ahol nincs víz és fűvesíteni szeretnék leginkább. Gondolom inkább ősszel próbálkozzunk, mert itt a kánikula fölöttünk. Arra gondoltam, hogy letakarnánk.
Előzmény: Komárom- (93)
Komárom- Creative Commons License 2001.05.03 0 0 93
Nálunk van Pázsit, Sport és Sport-Golf keverékből vetett fű is. A Pázsit talán a legnehezebben nyírható, ha fűgyűjtős géppel végzed... Én senkinek sem ajánlom. A Sport és a Sport-Golf keverék a legjobb. -- Ahogy hallottam egy-két nagybani kereskedőtől -NEM KITE -- a szerencsén múlik, hogy milyen összetételű a zsákokban lévő keverék... -- Más: májusban és júniusban is vetettünk és csak a locsoláson múlik hogy gazosan kel ki, vagy zöldel-e hamarosan. Ha hébe-hóba locsolod gazos lesz, de ahány ház - annyi vélemény.
Előzmény: Caryota (91)
onobody Creative Commons License 2001.05.02 0 0 92
Nálunk KITE sport keverék van , az jobban
birja a gyürődést (gyerekek), minden nap
locsolom .
Azért irom , hogy késő , mert tavaly ültettem
májusban füvet és a mindennapos locsolás ellenére
kiszáradt.

Üdv onobody

Előzmény: Caryota (91)
Caryota Creative Commons License 2001.05.02 0 0 91
Nálunk is KITE pázsit van, azon belül is a pázsit (mert van golf keverék is), és nagyon szép. A dobozokon fel van tüntetve a tartalom, vörös csenkesz legyen benne többnyire, esetleg angol perje egy kicsi. Kétszikűt ne tartalmazzon.
Reggel is és este is öntözünk, és a miénk a legzöldebb fű a környéken... :)!
Előzmény: onobody (90)
onobody Creative Commons License 2001.05.02 0 0 90
Én a KITE fümagokra esküszöm.
Ha nincs igénybevétel akkor a pázsit
keveréket.
De szerintem késő a füvetéshez , persze azért
próbáld meg.
Egész nyáron minden nap locsolnod kell !!!

Üdv Onobody

Előzmény: margarin (89)
margarin Creative Commons License 2001.05.02 0 0 89
SZIASZTOK !

Szombaton fűvetést terveznék, segítsetek gyorsan,
Milyen típusú és nevű jelenleg kapható fűmagot vegyek, ami nagyon szép,
vékony szálú, sűrű.
Félárnyékos hely, kb. 30 négyzet péter. Nem túl nagy igénybevételű
helyre kell, néha egy-egy kutya v. macska azért előferdül.

Köszi.

Pocak Creative Commons License 2001.05.01 0 0 88
Sziasztok,

Funyirogepet kell vennunk (lassan mar itt tartunk ;-)) ), nem tudjuk eldonteni, hogy benzinest vagy elektronyost. Abban is kellene segitseg, hogy milyen szempontok szerint erdemes valasztani, mitol jobbak a 150e forintos gepek az 50e-nel. Koszi elore is a tanacsokat!

(eleg nagy teruletet kell nyirnunk)

Caryota Creative Commons License 2001.04.20 0 0 87
A gyeplétesítésről és -ápolásról itt is olvashattok egy keveset.
zmrzlina Creative Commons License 2001.04.18 0 0 86
A Pétisó gyors és tartós hatást garantáló műtrágya, amely mind alap-, mind fejtrágyaként minden talajtípusra és növényi kultúrára alkalmazható.

Hatóanyaga:
27 % N, amelyben azonos arányban van jelen az ammónium - és a nitrát- nitrogén. 7 % CaO-ban kifejezett kalcium-karbonát, amely kedvező hatást gyakorol a talajéletre, mérsékli a talajsavanyodást. 4,5 % MgO-ban kifejezett magnézium-karbonát, amely fokozza a klorofill képződését, hatásosan alkalmazható a magnéziumigényes növényi kultúrák (burgonya, cukorrépa, évelő pillangósok, kukorica, repce, zab, kertészeti gyógynövények) termesztésére.

Fogalmam nincs, hogy mi a német neve.

Előzmény: mommy o) (85)
mommy o) Creative Commons License 2001.04.18 0 0 85
pétisó:
meg tudna nekem mondani valaki hogy ez micsoda, hogy müködik es hogy mi a nemet neve? elöre is köszönöm
rizo Creative Commons License 2001.03.21 0 0 84
Mikor lehet először füvet vágni? Mármint egy régi telepítésen, a következő évben. Van valami népi regula, hogy szent akárki napjától, vagy esetleges.
Kb 10-15 centis, de a mai hó betakarta :)))
kb 150 m2 fűhöz kell-e gépi gyeplazító, vagy kézzel is meglehet lazítani? Hogyan?

R.

pireisz Creative Commons License 2001.03.19 0 0 83
Helló Éva! Fűtelepítéssel kapcsolatban kellene tanács. Az anyósom vásárolt egy telket, amin szőlő volt. Most szeretné füvesíteni. A telek meredek helyen van. Hogyan lehetne megakadályozni, hogy a magokat lemossa az eső?
barnetto Creative Commons License 2000.10.06 0 0 82
Kedves Éva, köszi, hogy utánanéztél a szeremnek. A múlt héten pénteken csináltam vele 1 próbát, de csak néhány gyomot lefújtam. Vasárnap estig nem történt semmi. Az üvegen az van, hogy főleg gabona és kukorica gyomírtására ajánlják. Idén már nem kísérletezek, majd tavasszal talán. Mi baj lehet belőle? Azért egy kicsit tartok tőle, nehogy több kárt tegyek mint hasznot. Mit jelent, hogy első kategóriás? Az van rajta, hogy méhekre, halakra veszélytelen és 0 várakozási idejű. Szerinted ne használjam?
Előzmény: Megyesi Éva (81)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.10.05 0 0 81
Barnetto, érdeklodtem a DMA-6-ról.Hormontartalmú szer, I. kategóriás. Nem ajánlják házikerti használatát, mert veszélyes. Ha bármi baj történne, pl. mérgezés, hatóságilag kell utána nézni annak, hogy ki hol vette meg, mert csak úgy lenne szabad eladni, hogy pontosan fel kell írni a vevo növ. véd. engedélye számát, nevét stb. Amúgy valószínuleg :)) a gaz kipusztulna tole. Végül használtad?
Előzmény: onobody (78)
Mikimakóca Creative Commons License 2000.10.05 0 0 80
Juhéjj!
Kikelt a füvem!!!
Egyik nap még semmi és másnap meg!
Öntözöm, öntözöm és epekeddve várom az esőt.
A szomszédasszonyom mánis irigykedik!
Köszönöm a biztató szavakat!
Üdv a Fűbarátoknak
kagura Creative Commons License 2000.10.05 0 0 79
Ismet itt.
szoval lepermeteztem azt a formedvenyt, ami az allitolag ellenorzott fumagombol kelt ki. Es mostanra leszaradt. Ha el akarom vetni az iden, akkor nincs idom a gyom masodkeleset megvarni, es ujra permetezni. Ezert kerlek ajanljatok vmi olyan gyomirtot, amit a fure lehet szorni, de acsak a gazokat pusztitja el.
elore is koszi

Kagura

onobody Creative Commons License 2000.10.04 0 0 78
szia Barnetto!

Elnézést , csak most vettem észre a füszernövényben , hogy szükséged lett volna
a véleményemre a DMA-6 -rol .
Elkéstem , de egyébként sem tudtam volna segiteni,
nem ismerem a szert.

Üdv onobody

Előzmény: barnetto (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!