Keresés

Részletes keresés

fodorb Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9355
http://www.coolklima.hu/index.php?oid=1&page=hir&hid=274

http://www.coolklima.hu/index.php?oid=1&kid=44&gyid=3&typ=1&page=te

Valamiért nem szurta be jól
fodorb Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9354
a linked nem jön be, helyette :
<a href="http://www.coolklima.hu/index.php?oid=1&page=hir&hid=274" target="_blank">Link</a>
És
<a href="http://www.coolklima.hu/index.php?oid=1&kid=44&gyid=3&typ=1&page=te" target="_blank">Link</a>
Előzmény: Törölt nick (9336)
fodorb Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9353
Ha már olcsóbbat akartok akkor a Mideo pluszt javaslom
az bevizsgált legalább nem hazudnak az energiabesorolás és a teljesítmény megadásában
Előzmény: zazaaa (9339)
fodorb Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9352
Nem hosszútávú megoldás, ez az árából látszik
Másrészt nehezen találsz olyat aki felszereli, mert a szakemberek a saját termékiket részesítik elönyben, ez érthető is
a normális
minőségi klímatizálást járatják le ezek az olcsó szerkezetek
Kb akkor a különbség 1 normális meg ezek közt, mint A Trabant, meg egy német luxos kocsi közt
Előzmény: mcdok (9343)
fodorb Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9351
Hello

Ha jót akarsz magadnak elkerülöd a névtelen márkákat
a kelleténél nagyobbat nem érdemes venni, mert csak a baj van vele, ráadásul nem optimális az energiafelhasználása
A klímára úgyanúgy igaz, mint a gázkazánra, hogy akkor müködoik a legjobb hatásfokkal ha ki van terhelve

a 16 m2 es hálóba a max 2 Kw ost tegyél
De az is sok, mert a nevéből adódóan csak éjjel megy
A 36 m2 es nappaliba is elég lehet a 2,5 Kw persze oda kell figyelni a tájolás meg ilyenekre

És persze invrterest, mert ez egyrészt kiméli magát a szerkezetet mert nagysagrendelkkel kevesebb kompresszor indítás van
kiméli a hálózatot, mert sokkal kevesebb indítási áram van, és kevesebbet is fogyaszt, de talán ami még ennél is fontosabb
kellemes a közérzet
Hogy milyen márkák a jók
Talán Daikin, és nem is tudom, hogy mit mondhatnék még ide, nem igazán illik más be a sórba
Ők a termékek minden egyes darabját maguk gyártják, nincs beszállító nincs oem partnem semmi ilyen megtévesztő

Előzmény: bicol (9349)
bicol Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9349
Üdv klimás mesterek
72m2 kétszintes családi házam szeretném klimával felszerelni alsó szint 36m2 nappali konyha egyben emelet 16m2 háló és fürdő,dolgozó kérnék szépen ajánlatot klimára ha kérdés van válaszolok :becivill@t-online.hu cim: Törökbálint
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9348
Helló!

Akkor magamnak.
NE0 és UE0.

K.K.
Előzmény: klimakiraly (9252)
zazaaa Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9347
Rákerestem a neten, és ezt találtam, nem pont az, amit a Baumaxban van, hanem egy kicsit nagyobb teljesítményű.
http://www.muszakidepo.hu/product_info.php?products_id=29312&osCsid=e
mcdok Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9346
Még egy kérdesem  van .Szerintetek mennyi a hőveszteség a kültéritől a beltériig ? Mondjuk ha 5 méter csőre van a külső a belsőtöl.
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9345
Szia zazaaa!

Ha megmondod melyik EredetiGyártó (OEM) terméke a kérdéses termék akkor megmondjuk mennyire tartjuk a gyártót.

Igaz nem tudom azt mondani , hogy ezt eredeti gyártó nevén olcsóbban megkapod. Mert ha jól látom a piacot, akkor csak egy eredeti gyártó maradt a Magyar piacon az sem saját cégével, hanem több egymástól független kereskedőn keresztül.

K.K.

Előzmény: zazaaa (9339)
zazaaa Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9344
az elmaradt link:
http://www.baumax.hu/Content.Node/produkte/aktuelles_flugblatt.php
Előzmény: klimakiraly (9341)
mcdok Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9343

Viszont találtam egy egész jó terméket ,  Daewoo ACE-G300 LH . Egy fickó vett mellettem , úgy láttam értett hozzá ő nagyon ajánlotta.

Ráadásul el lehetett hozni már a pénteki akciós áron 59.900 ért. Ma még 64 ért hirdették.Amúgy 3.5 vagy 3.6 kw os. az interneten 3.5 öt láttam ott 3.6 nak irták.

 

Mit tudtok mondani erről a tipusról ? Volt ilyen valakinek ?Előre is köszi a segitséget válaszokat.

Szóval már megvettem csak kiváncsi vagyok mire számithatok.Talán ez olasz nem kinai.Minden papirja olasz, az interneten is egyből valami olasz dolog ugrott le.Az van ráirva hogy Made in EU.

 

mcdok Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9342

Én is láttam ezt a terméket ma ,  utána átmentem a Praktikerben ahol ugyanez 64  volt. 

 

klimakiraly Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9341
Szia zazaaa!

Persze hogy halottunk, a márkanévről.
Csak most nem tudom éppen melyik EredetiGyártó (OEM) terméke van a Baumaxban.

Igaz ha jól látom a piacot csak egy OEM maradt eredeti nevével a piacon.
(De Ő sem a saját cégén, hanem kereskedőkön keresztül.)
Ergo nem tudom azt mondani, hogy ugyan ezt megkapod olcsóban az eredeti gyártó nevével.

K.K.
Előzmény: zazaaa (9339)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9340
Szia!

Jobban örültem volna, ha termék oldalát linkeled be ha érdekesnek találod a terméket.
És akit majd érdekelt volna, hogy mind ez mennyibe kerül manapság majd azt is megnézi utána.

Persze harag nincs, ez csak egy apró megjegyzés volt. :-)

K.K.

Előzmény: Törölt nick (9336)
zazaaa Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9339
Sziasztok!

Most a Baumaxban van General Line 2,5 KW Split klíma 55990Ft.
Hallott már esetleg valaki erről a márkáról vagy van valakinek vele tapasztalata?
Milyen minőséget lehet kapni ennyi pénzért?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv zaza
blueye Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9338
Kösz, de nem találom az árlistájukat, így nem ér sokat a weboldaluk. :o(
Előzmény: foldimogyoro (9335)
foldimogyoro Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9335

a http://www.klima-szala.hu/ forgalmaz még mobil-split klímákat, argo márkát, olasz gyártmány.

 

Nekem egy argo mobilklímám volt (nem mobil-split), hangos volt, és kicsi teljesítményű a szoba méretéhez... még most is meg van, a garázsban várja sorsa jobbra fordulását...

Előzmény: blueye (9333)
foldimogyoro Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9334
"2,2-2,5 KW-os klímáknál mi számít jó, illetve átlagos fogyasztásnak?

 

Nézegetek egyek, ahol a fogyasztás (2,2KW) 790W."

 

Erről szól a katalógusokban lévő EER érték: 2200/790=2,78 EER

 

3.2 EER fölött A energiaosztájú a klíma, de mostanában az igazán jók 3,8 körül és az fölött vannak. A maximum amit láttam, a Daikin URURU SARARA 2.8 kW-os 5-ös EER-je, ez 560 Watt áramfelvétellel adja le a 2.8 kW hűtőteljesítményt a katalógus szerint. Persze itt már rendesen a zsebbe kell nyúlni, drágák a jó készülékek.

Előzmény: Anonymus23 (9332)
blueye Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9333

Senki sem tud Mobil split klímát ajánlani?

 

Egy ilyet találtam:

 

TEKNO POINT MOBIL SPLIT KLÍMA TCS-10R T-REX

 

Tapasztalata van ezzel vkinek?

Előzmény: blueye (9316)
Anonymus23 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9332

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne a klíma professzorokhoz:

2,2-2,5 KW-os klímáknál mi számít jó, illetve átlagos fogyasztásnak?

 

Nézegetek egyek, ahol a fogyasztás (2,2KW) 790W.

 

Előre is köszönöm az infót...

tpapa Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9331

Nekem pont LG és Hitachi klímáim vannak otthon, de nem tudok érdemben segíteni, mert az LG-k inkább alaptípusok, a Hitachi meg csúcsmodell, ezért tisztességtelen lenne összevetni őket. A Hitachi hangja más, talán "full gázon" hangosabb is, viszont akkor több levegőt is szállít. (Sokkal.) Alacsony fordulaton mindkettő halk.

A "műanyagság" érdekes, mert én azt láttam, hogy az LG újkorában nagyon szép burkolata bizony gyorsan öregszik. Amelyiket lecseréltem a Hitachira, annak a burkolata már repedezett. (Morzsolni lehetett kézzel a műanyagot.) A Hitachi meg még nem elég öreg, hogy megmondjam, milyen lesz olyan korára.

Más. A Hitachi távirányítója két tenyérnyi, az LG-ké inkább pici mobiltelefonra hasonlít. Az előbbi engem kicsit meglepett, de mára mexoktam.

 

Ui.: Ezek teljesen szubjektív megjegyzések, csak azért mondom, mert azt állítod, ilyet szeretnél hallani. ;o)

Előzmény: palimadar69 (9328)
balinvadasz Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9330
Sziasztok!

Lenne egy technikai jellegű kérdésem Samsung multisplit klíma ügyben: kiválasztottam négy Premium MH020FPEA 2KW-os beltérit egy quattro kültérihez (MH068FXEA4, 6.8KW-8.9KW). Ez a legkisebb beltéri a legkisebb kültérihez, az épületgépészeti számítások szerint elég kell legyen a hűtőteljesítmény. A kereskedő, akitől rendeltem volna azonban azt állítja, hogy a ilyen négy beltérihez a kültéri kicsi lesz, és a MH080FXEA4-et javasolja. Ez lehetséges? Nekem úgy tűnik, hogy a másik is elég kéne legyen. Tudnátok ebben segíteni? Köszi előre is. Gergő
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9329
OK, igazad van..

Látogass el egy olyan bemutató üzletbe, ahol megtalálod ezeket a berendezéseket (ha szerencséd van, akkor mindkettőt egyhelyen megtalálod).
Kérd meg az eladót, hogy benézhess a burkolat alá. Vedd ki a szűrőket, nézd meg őket. Nézd meg a belső hőcserélőt. Nézd meg a kidolgozását, nézd meg a belső vezetékelést.....Nézd meg a csepptálcát....nézd meg a csepptálca szigetelését, egyszolván nézz meg mindent rajta.... És vond le a következtetéseid
A szerelők elmondása alapján az LG-t nehezebb szerelni....

Akárkitől kérsz tanácsot, valamilyen szinten mindig mindenki egy kicsit elfogult...Én is. Én az LG mellett döntök....Hogy miért??? Mert megbízható...és nem 1000 darab üzemben levő készülékről vontam le a következtetésem.

szia
Előzmény: palimadar69 (9328)
palimadar69 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9328
"Nézd meg mindkettőt....tapogasd meg, kapcsold be......és attól a pillanattól lesznek olyan információk a birtokodban, mely megkönnyíti a döntésed..."

Nézd. Az LG szebb. Azonban nem azért szereltetem be, hogy szép legyen. Ha mellékesen szép, az persze nem baj.

A tapogatás során azt mondhatom, hogy a Hitachi mintha műanyagabb lenne.

Ha látnám is ismerősnél, várhatóan negy egyszerre/közvetlen egymás után a kettőt. Mindkettőre azt mondják, hogy halk.

Egy-két - akár szubjektív - megjegyzést vártam inkább.
Előzmény: Dr. Klíma (9318)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9326
Szia!

Nem reklám, egy kis másolásvédelem. Photoshopozon egy kicsit aki más tollával akar ékeskedni a neten.

K.K.
Előzmény: aas (9325)
aas Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9325

Szerintem még lehetett volna...

 

... ha pont nem a fő témát takarná a reklámfelirat... :-)

Előzmény: klimakiraly (9321)
windy12 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9324
Benne van a nevében, hogy split, tehát osztott rendszerű berendezés. Azért kell a kondenzátor-egységet kitenni a kültérbe, hogy ki tudjon szellőzni. Tehát a válasz: nincs.
Előzmény: marababa (9323)
marababa Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9323
létezik olyan mobil split klíma, aminek nincs külső egysége?
vélemény?
Pat_ Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9322
2004 -ben Omas -t lattam ilyet. Valami olasz, szerintem keress ra.
Előzmény: paulvitti (9294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!