Keresés

Részletes keresés

foldimogyoro Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9335

a http://www.klima-szala.hu/ forgalmaz még mobil-split klímákat, argo márkát, olasz gyártmány.

 

Nekem egy argo mobilklímám volt (nem mobil-split), hangos volt, és kicsi teljesítményű a szoba méretéhez... még most is meg van, a garázsban várja sorsa jobbra fordulását...

Előzmény: blueye (9333)
foldimogyoro Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9334
"2,2-2,5 KW-os klímáknál mi számít jó, illetve átlagos fogyasztásnak?

 

Nézegetek egyek, ahol a fogyasztás (2,2KW) 790W."

 

Erről szól a katalógusokban lévő EER érték: 2200/790=2,78 EER

 

3.2 EER fölött A energiaosztájú a klíma, de mostanában az igazán jók 3,8 körül és az fölött vannak. A maximum amit láttam, a Daikin URURU SARARA 2.8 kW-os 5-ös EER-je, ez 560 Watt áramfelvétellel adja le a 2.8 kW hűtőteljesítményt a katalógus szerint. Persze itt már rendesen a zsebbe kell nyúlni, drágák a jó készülékek.

Előzmény: Anonymus23 (9332)
blueye Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9333

Senki sem tud Mobil split klímát ajánlani?

 

Egy ilyet találtam:

 

TEKNO POINT MOBIL SPLIT KLÍMA TCS-10R T-REX

 

Tapasztalata van ezzel vkinek?

Előzmény: blueye (9316)
Anonymus23 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9332

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne a klíma professzorokhoz:

2,2-2,5 KW-os klímáknál mi számít jó, illetve átlagos fogyasztásnak?

 

Nézegetek egyek, ahol a fogyasztás (2,2KW) 790W.

 

Előre is köszönöm az infót...

tpapa Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9331

Nekem pont LG és Hitachi klímáim vannak otthon, de nem tudok érdemben segíteni, mert az LG-k inkább alaptípusok, a Hitachi meg csúcsmodell, ezért tisztességtelen lenne összevetni őket. A Hitachi hangja más, talán "full gázon" hangosabb is, viszont akkor több levegőt is szállít. (Sokkal.) Alacsony fordulaton mindkettő halk.

A "műanyagság" érdekes, mert én azt láttam, hogy az LG újkorában nagyon szép burkolata bizony gyorsan öregszik. Amelyiket lecseréltem a Hitachira, annak a burkolata már repedezett. (Morzsolni lehetett kézzel a műanyagot.) A Hitachi meg még nem elég öreg, hogy megmondjam, milyen lesz olyan korára.

Más. A Hitachi távirányítója két tenyérnyi, az LG-ké inkább pici mobiltelefonra hasonlít. Az előbbi engem kicsit meglepett, de mára mexoktam.

 

Ui.: Ezek teljesen szubjektív megjegyzések, csak azért mondom, mert azt állítod, ilyet szeretnél hallani. ;o)

Előzmény: palimadar69 (9328)
balinvadasz Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9330
Sziasztok!

Lenne egy technikai jellegű kérdésem Samsung multisplit klíma ügyben: kiválasztottam négy Premium MH020FPEA 2KW-os beltérit egy quattro kültérihez (MH068FXEA4, 6.8KW-8.9KW). Ez a legkisebb beltéri a legkisebb kültérihez, az épületgépészeti számítások szerint elég kell legyen a hűtőteljesítmény. A kereskedő, akitől rendeltem volna azonban azt állítja, hogy a ilyen négy beltérihez a kültéri kicsi lesz, és a MH080FXEA4-et javasolja. Ez lehetséges? Nekem úgy tűnik, hogy a másik is elég kéne legyen. Tudnátok ebben segíteni? Köszi előre is. Gergő
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.23 0 0 9329
OK, igazad van..

Látogass el egy olyan bemutató üzletbe, ahol megtalálod ezeket a berendezéseket (ha szerencséd van, akkor mindkettőt egyhelyen megtalálod).
Kérd meg az eladót, hogy benézhess a burkolat alá. Vedd ki a szűrőket, nézd meg őket. Nézd meg a belső hőcserélőt. Nézd meg a kidolgozását, nézd meg a belső vezetékelést.....Nézd meg a csepptálcát....nézd meg a csepptálca szigetelését, egyszolván nézz meg mindent rajta.... És vond le a következtetéseid
A szerelők elmondása alapján az LG-t nehezebb szerelni....

Akárkitől kérsz tanácsot, valamilyen szinten mindig mindenki egy kicsit elfogult...Én is. Én az LG mellett döntök....Hogy miért??? Mert megbízható...és nem 1000 darab üzemben levő készülékről vontam le a következtetésem.

szia
Előzmény: palimadar69 (9328)
palimadar69 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9328
"Nézd meg mindkettőt....tapogasd meg, kapcsold be......és attól a pillanattól lesznek olyan információk a birtokodban, mely megkönnyíti a döntésed..."

Nézd. Az LG szebb. Azonban nem azért szereltetem be, hogy szép legyen. Ha mellékesen szép, az persze nem baj.

A tapogatás során azt mondhatom, hogy a Hitachi mintha műanyagabb lenne.

Ha látnám is ismerősnél, várhatóan negy egyszerre/közvetlen egymás után a kettőt. Mindkettőre azt mondják, hogy halk.

Egy-két - akár szubjektív - megjegyzést vártam inkább.
Előzmény: Dr. Klíma (9318)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9326
Szia!

Nem reklám, egy kis másolásvédelem. Photoshopozon egy kicsit aki más tollával akar ékeskedni a neten.

K.K.
Előzmény: aas (9325)
aas Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9325

Szerintem még lehetett volna...

 

... ha pont nem a fő témát takarná a reklámfelirat... :-)

Előzmény: klimakiraly (9321)
windy12 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9324
Benne van a nevében, hogy split, tehát osztott rendszerű berendezés. Azért kell a kondenzátor-egységet kitenni a kültérbe, hogy ki tudjon szellőzni. Tehát a válasz: nincs.
Előzmény: marababa (9323)
marababa Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9323
létezik olyan mobil split klíma, aminek nincs külső egysége?
vélemény?
Pat_ Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9322
2004 -ben Omas -t lattam ilyet. Valami olasz, szerintem keress ra.
Előzmény: paulvitti (9294)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9321
Sziasztok!

Ebből már nem lehetett többet kihozni. :-)

K.K.








Tib-csi Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9320
"Nézd meg mindkettőt." OK
"tapogasd meg," OK
"kapcsold be."?? Az elős kettőt még el tudom képzelni de ez a kapcsolgatás ez hogy kivitelezhető a gyakorlatban. Van egy bemutatóterem ahol lehet próbálgatni vagy mire gondolsz?
Előzmény: Dr. Klíma (9318)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9319
Egy LG S09AW klíma képével hozzá tudlak segíteni az információk begyűjtéséhez....
További képeket a "klímaszerelések képei" topikban találsz meg.












baráti üdv.: Dr. Klíma
klímaszerelések képei
Előzmény: palimadar69 (9317)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.22 0 0 9318
Szia

Nézd meg mindkettőt....tapogasd meg, kapcsold be......és attól a pillanattól lesznek olyan információk a birtokodban, mely megkönnyíti a döntésed...

Előzmény: palimadar69 (9317)
palimadar69 Creative Commons License 2007.05.21 0 0 9317
Hm. Gondolkodnom kell:

LG S09AW
vagy
Hitachi RAC 18 YH5?

Mindkettőt személyes felmérés után ajánlotta két különböző cég ugyanoda. Az LG-t alapból annyira nem szeretem, de hátha ez jó.
blueye Creative Commons License 2007.05.21 0 0 9316

Mobil split klímát vennék.

 

Merre érdemes indulnom Bp-n, láttatok most jó áron relatíve jó minőségűt?

toria78 Creative Commons License 2007.05.21 0 0 9314

sziasztok,

(előre tisztázandó, nőnemű vagyok:-))
Légkondit tervezünk 2 szintes lakásunkba. Mideát ajánlott a kijövő szaki, 5-10%kal olcsóbban, mint 2-3 neten publikált árak. Eddig oké. 
Van pár kérdés, hátha valaki tud segíteni...
Ugyebár nem lehet eggyel megúszni, mert a fenti lépcsőhöz tett klíma se lent se fent nem volna hatékony. Marad a nappali oldalfal és a gyerekszoba oldalfal, a karikázott helyen.
Milyen extra tudása lehet-legyen egy gépnek, ami jó ha van? Ilyenszűrő, olyanvalami?
A midea vertu nagyobbikának a hangja 40 dB is lehet.. attól már nem sok hangosabb van, ugye?
Midea.. olvasva az árakat és a garidőt, ha elromlik, olcsóbb másikat venni, mint drágábbat? 
A nem-működik-de-fogyasztnál akkor mit kell beszerelni?
A kültérihez kell önkorm-i engedély (társasház)? ha az erkélyrács alatt vagy felett vagy a tetőn van?

Vízelvezetés..mekkora mennyiségre kell számítani hetente? Trükközni kellene h elérjünk egy ereszcsatornát, lehet h egyszerűbb egy edényt alátenni?

köszi!!!

 

paulvitti Creative Commons License 2007.05.21 0 0 9313

Üdv Uraim!

 

Csak egy szó: rezonanciafrekvencia.

 

Csak hogy ne dögöljön be a topic.:))

Előzmény: rnagy8 (9312)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9312
Köszönöm, kipróbálom. Kicsit szkeptikus vagyok mert az a burkolat erősíti a zajt, ami a nagyvilág felé néz, nem a hátsó, de ezen a próbán nem vacilálok, egyszerűen meg lehet csinálni.
Előzmény: viricsi (9311)
viricsi Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9311

A rezonancia nagyon gonosz dolog, a hangok visszaverődése tud érdekes dolgokat produkálni. Ismered a régi május elsejéket? "Kedveseseseses elvtársaksaksaksaksak." Ez a pulzáló hang is ilyesmi lehet szerintem. Semmi nem ér a burkolathoz, hanem a falakról visszaverődve kezd el pulzálni a kompresszor zúgó hangja.

Ez persze csak egy tipp, de én a helyedben kipróbálnám azt a kartonlapot.

(Kéretik, hogy a hangtechnikában járatosak ne kövezzenek meg, a példám csak illusztráció volt, ismerem a hang terjedési sebességére valamint a doppler hatásra vonatkozó alapvető fogalmakat) :))

Előzmény: rnagy8 (9310)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9310
Köszönöm mindenkinek aki írt valamit a zajom ügyében. Sajnos nem értünk a végére, úgyhogy lesz egy negyedik napja is itt a klímaszerelőnek. Szerencsére nem kérdőjelezi meg, hogy hangos a kültéri így legalább őt nem kell győzködnöm. Ha a végén a Samsung szervízeseket kell kihívni, akkor már nehezebb lesz mert nem nekik -talán- anyagi érdekük specifikáción belülinek kihozni a zajt.
Pedig nem az, ha így maradna nem merném használni amikor kánikula van és a szomszédok nyitott ablaknál alszanak.
A tünet egyébkén egyértelműen a burkolat rezonanciájára utal. Ha levettük az elő lapot és úgy ment a klíma akkor normális hangja volt. a szaki elhúzkodott egy csomó csövet a szivacsoktól ha közel voltak, újratekerte a kompresszoron a szivacsot, fellazította a láb-tartócsavarokat, hogy lazábban legyenek a gumibakok, de semmi. Ahogy visszarakta a burkolatot, jött a pulzáló hang felerősödve (ami szerinte az egyébként egészséges kompresszor hangja) és a hallhatóan felerősődött zúgó zaj. A ventillátora teljesen hangtalan, azt nem hallani ha leáll vagy megindul...
Nagyon elkeserít mert szinte egy igazán fontos igényem volt a klímával szemben, hogy elfogadhatóan legyen hangja, hogy ne zavarja a szomszédokat.

Ezt a dolgot viszont nem biztos, hogy jól értettem:

"Egyébként én is többször találkozom a ciklikusan gerjedő hanggal, szvsz. ez a hang a környezetből visszaverődő géphang rezonanciája a burkolaton. Meg kéne próbálni egy darab kartonlappal "terelgetni" a hangot a kültéri környezetében és figyelni, hogy változik e a hang. Ha igen, akkor megvan az ok."

Csak a hátlapnak van "környezete", a panelház, a többi oldalról csak a 100méternyi levegő.
Előzmény: viricsi (9307)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9309
rendben...
windy12 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9308

Szia!

 

Soha nem sztároltam a noname készülékeket, pusztán elismerem a piacon a létjogosultságukat, valamint azt is figyelembe kell venni, hogy vannak nagyon sokan, akik sajnos nem engedhetik meg maguknak a magasabb árkategóriájú készülékeket, viszont ők sem szeretnének megfőni a kilencedik emeleten. Három-négy év alatt a nevesebb márkák készülékeinek is jelentősen csökkent az ára, ezért egyre kevésbé érdemes megvenni a teszko gazdaságos klímát. Most, amikor 94.900 forint+Áfa  áron kapok egy Daikin 2,5 kW-os klímát, akkor biztos, hogynem vennék 75 ezerért AEG, vagy egyéb gyengébb minőséget.

 

Lehet, hogy azt lehetett kivenni az írásomból, hogy az LG-nél többször, a Samsungnál meg néhányszor fordult elő a zörgés a kültériben. Ez nem így van, sajnos nagyjából hasonló arányban fordul elő mindkét márkánál. Ja, és hangsúlyozom, hogy csak az alaptipusoknál találkoztam ezzel a hibával, a felsőbb árkategóriánál nem fordult elő. Mint említettem nem jelentős hibáról van szó, tíz perc alatt orvosolható általában, csak azért kellemetlen, mert abban az esetben, amikor már kész a telepítés, össze van takarítva, elindítja a szerelő a készüléket, és akkor kell nekiállni szétkapni a kültérit.

 

 

Daikin vs. LG

 

Azt kell mondjam, hogy van köztük különbség, és ezt csak akkor fogod megtapasztalni, amikor egymás után többet telepítesz mindkettőből. Mondhatnak bármit a katalógusok zajszintértékei, azt a csendet és rezonanciamentességet, amit egy Daikin produkál, azt egyetlen berendezésnél nem tapasztaltam még. Nem tudom, hogy érik el ezt a hangtalanságot, de már nem tudom hanyadik Daikinon vagyunk túl, és még mindig rácsodálkozok.

 

Egyébként a dizájn még mindig az LG ArtCooljait hozza ki befutónak.

 

Előzmény: Dr. Klíma (9306)
viricsi Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9307
" Ha jól emlékszem még 2 éve a gyengébb minőségű gépeket "sztároltad", "
Rosszul emlékszel doki, itt senki sem sztárolta a gyengébb gépeket, hanem nem fikázta le őket alaptalanul.

Egyébként én is többször találkozom a ciklikusan gerjedő hanggal, szvsz. ez a hang a környezetből visszaverődő géphang rezonanciája a burkolaton. Meg kéne próbálni egy darab kartonlappal "terelgetni" a hangot a kültéri környezetében és figyelni, hogy változik e a hang. Ha igen, akkor megvan az ok.
Előzmény: Dr. Klíma (9306)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9306
Érdekes amit írsz.....
"LG kültériknél számtalanszor tapasztaljuk, hogy a kompresszorhoz hozzáérő rézcső rezonál, ugyanez előfordult már Samsungnál is"
A szavaidból azt veszem ki, hogy az LG-nél sokszor, míg ehhez képest a Samsungnál ritkán.....érdekes....

Konkrétan nállad ez numerikusan mit jelent ????

...megjegyzem, hogy az utolsó 1000 LG telepítéshez nem kellett kimenni egyszer sem a szerelőnek, és olyan esetről sem tudok, ahol a telepítéskor bármi okból meg kellett volna bontani a burkolatot különböző hibát keresve.....
A Samsungról nem tudok adatokat mondani, bár árlistánkban benne van, de nem értékesítünk belőle...

Örülök a szemléletváltásodnak. Ha jól emlékszem még 2 éve a gyengébb minőségű gépeket "sztároltad", míg manapság elsősorban a Daikin mellett adod hangod...

Nem vitás, hogy a Daikin is hibátlan.... de tegyünk egymás mellé egy LG C12AWR-t és egy Daikin Prestige Silver gépet.... az LG 249.990 Ft + ÁFA, míg a Daikin (1206 euro +ÁFA) ~305.000 Ft + ÁFA
Van bruttó 60-65 ezer Ft különbség a két gép között? Egyáltalán van különbség ???

doki
Előzmény: windy12 (9305)
windy12 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9305

A géppel lesz a probléma. Sajnos a dél-koreai gyártók még azért nem érték el a japánok színvonalát. Valószínű nincs nagy baj, szinte biztosan valamilyen oda nem illő rezonancia kelti a zavaró hangot. LG kültériknél számtalanszor tapasztaljuk, hogy a kompresszorhoz hozzáérő rézcső rezonál, ugyanez előfordult már Samsungnál is. Ha megszűnt a zaj a burkolat eltávolításával, akkor ott kell keresni a problémát.

Sajnos ezeknél a márkáknál jellemzően megfigyelhető, hogy míg a magasabb árú készülékeik igényes kidolgozásúak, és nincs velük különösebb probléma, addig a belépőmodellek, amik a legolcsóbbak, ott nagyobb százalékban fordul elő hiba. Általában nem jelentős hibák, könnyen orvosolhatók, de azért kicsit idegesítőek.

 

Daikinnál ilyennel nem találkozunk, csak sajnos mostmár fogytán vannak a készleteik.

 

Jóslat:

 

Ezen a nyáron nagyon sokan örülni fognak, ha jut egyáltalán klímaberendezés a lakásukba. 

Előzmény: rnagy8 (9304)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 9304
Áhhh, szerintem nem ebben az irányban kell a problémámra a megoldást keresni. Nem profi klímaszerelő -ami azt jelenti, hogy főállásban ép. gépészeti szerelő és műszerész, de egyébként zöldkártyás ipari és kereskedelmi hütőgépszerelő (feljogosítva minden hütő és klíma szerelésre) Munka mellett klímázik, ezt meg is kérdeztem.
Képeket majd rakok fel, csináltam közben párat.

Viszont a furcsa, felerősödött, pulzáló hang a kültériből jön -amit előttem vett ki original dobozból-, és teljesen meg is szünt amikor a burkolatot levette, szóval nekem ez inkább Samsung mint szerelési hiba. Nekem.

Az eddig elhagzott horror történetek után kifejezettem tetszett, hogy amikor a vákuumolásnál és nyomástesztnél megemlítettem, hogy moziba mennék rövid időn belül, akkor megkért, hogy ne most menjek mert ezt a részt nem akarja elsietni. Fenn is hagyta a gépeket vákuumolásnál és utána a mérésnél is több mint negyed-negyed óráig.
Előzmény: Dr. Klíma (9302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!