Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.05 0 0 223
Szoktak még javasolni egy tavaszi vitaminkezelést is a halak felerősítésére, pl. sera koivit-tel.
Előzmény: x3x (222)
x3x Creative Commons License 2002.02.04 0 0 222
Az igazad megvallva, én nem igazán szoktam méregetni a víz állapotát. Egy tavaszi enyhe sókezelés sosem árt.
x3x
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.03 0 0 221
Szerencsére az aranyhal elég sokat kibír. Az enyémek három hétig 10-es nitrit szinten éltek egy tervezési baki miatt. Sóztam a vizet, és látható károsodás nélkül megúszták.

Tényleg, a sózáson és a vízcserén kívül mivel lehet még "válságmenedzselni" a tavaszi problémákat? Nekem ez lesz az első tavaszom. Jelenlegi vízértékek: pH 8.5, kH 6, NO2 0.3 mg/l, NO3 10 mg/l.

Előzmény: x3x (220)
x3x Creative Commons License 2002.02.01 0 0 220
Amikor majd melegebb lesz az idő és a víz is, március - április. Ez elött nem ajánlott etetni őket, amire szükségük van úgy is megtalálják.

Bocs, de azért ne nagyon örüljetek, általában ilyenkor szoktak inkább elpusztulni a halak, mert ahogy kisüt a nap, elkezd bomlani minden, nagyon gyorsan romlik a víz minősége, és ekkor jönnek a betegségek is. Ez addig fennáll, amíg a növények el nem kezdenek igazán nőni. Folyamatosan ki kell szedni minden rothadó levelet!!!

Amúgy nekem most már közel 10.éve télen nagyon ritkán pusztul el halam, az idén is sikeresen túlélte a több mint 100-120 aranyhal.
x3x

Előzmény: magmulat (219)
magmulat Creative Commons License 2002.02.01 0 0 219
Örömmel számolok be arról, hogy a kb. 25 aranyhalból 22 tulélte a telet, holott minimum 1 hónapig teljesen be volt fagyva a tó és nem kaphattak oxigént ! Sajnos 3 aranyhal - a legnagyobbak - elpusztult: belefagytak a felső jégrétegbe... Rettenetes látvány volt, amikor az olvadás során előjöttek : először a farkuszony, aztán a kis testük..
De félre a horroral : nagyon örülünk, hogy ezt a kemény telet mindenféle szivattyu és egyéb segitség nélkül átvészelték. Most picit uszkálnak, de még elég lassuak. Nem is esznek.
Nektek mi a tapasztalatatok, mikor kezdenek enni, és mikor jön vissza az életkedvük teljesen ?
Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.28 0 0 218
Nálam mára elolvadt a jég, igaz, némi rásegítéssel. Feltörtem darabokra, és a nagy 10 kilós táblákat kitettem a tó szélére olvadni. (A víz alatt nem nagyon olvadnak, még mindig 15 centi vastagok voltak.) A halakat nem zavarta nagyon a kopácsolás, sőt, odajöttek megnézni, hogy mi az. Lehet, hogy érdemes lenne a te döglött halaidat is így eltávolítani, a mérgező bomlástermék miatt.
Előzmény: BLUE (215)
Thor Creative Commons License 2002.01.27 0 0 217
Szegény :((( de reméljük maradt olyan is, aki túléli.
Előzmény: BLUE (215)
Gobe Creative Commons License 2002.01.27 0 0 216
Nekem egy kicsi költözött az örök úszómezőkre :o(
A többiek viszont úgy tűnik megvannak. A Koik is - pedig nálam csak 70cm a víz. És ők már az előző telet is kibírták.
Blue: a Koik miatt még ne aggódj, nekem tavaj ők voltak az utolsók, akik elődugták az orrukat. Az aranyhalak már vagy 3 hete vígan fickándoztak, mikor a két őkelme sziveskedett előjönni ;o)

Gobe

BLUE Creative Commons License 2002.01.26 0 0 215
Amikor ásták a tavat,piszok mély volt, utána is megmaradt a min.80 centi szerintem.
Szörnyű, ott fekszenek a döglött halak a jégben, amíg nem olvad, kihalászni sem lehet őket. Borzasztó látvány.:-(
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.26 0 0 214
Részvétem... Milyen mély a tavad?

Egy leírásban találtam: "The minimum temperature for Koi is 39 degrees Fahrenheit." Ez kb. 3.5 Celsius fok, ehhez legalább 80 cm mély víz kell.

Előzmény: BLUE (213)
BLUE Creative Commons License 2002.01.25 0 0 213
Magamba zuhantam.....
Elkezdett olvadni a jég, már két belefagyott halat találtunk, egy fátyolfarkút meg egy egész nagy aranyhalat :-((
Aggódom, mert mostanában csak 3 aranyhalat láttunk úszkálni a jég környékén, félek, hogy a többiek feldobták az uszonyaikat. Két gyönyörű koink van (remélem, még mindig van), őket a tél eleje óta nem láttuk.
Hajjaj :-(

BLUE

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.23 0 0 212
Ma feljöttek a halak, egészségesnek látszanak. Sokat nőttek.
Előzmény: Törölt nick (211)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.18 0 0 211
Hétfőre jön a jó idő, bár nem tudom, hogy fel tudja-e olvasztani az összes jeget.

Lehetséges, hogy kevés a levegőjük. Próbáld meg a komáromi féle módszert, szívj le pár centi vizet.

Szerintem a locsolókanna nem okoz nagyobb stresszt, mint egy fej nélküli szökőkút.

Én már egy hónapja nem láttam a halakat, remélem, azért még élnek. Nekik is ez az első telük, jól kifogták...

Előzmény: BLUE (209)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.18 0 0 210
Klassz képek. Én is feltettem egy fejet az elején, de majdnem megjártam vele. Eldugult egy része, és elkezdett spriccelni. Mire este hazaértem, 10 centit csökkent a vízszint. A hiányzó víz a jég tetejére volt felfagyva. Most pont olyan a tavam, amit komáromi nevű társunk írt: 20 centi jég, 10 centi levegő, aztán a víz. Azóta inkább fej nélkül használom... :-) Még így is vannak hasonló effektek, mert a szivattyú a vízen úszik, egy fakeretre feldrótozva, és a dróton érdekes jégképződmények keletkeznek.
Előzmény: x3x (208)
BLUE Creative Commons License 2002.01.17 0 0 209
Sziasztok!
Mi folyamatosan törjük a léket, már 25-30 centi vastag a jég, de holnap lemérem. 3 hal felébredt, folyton ott úszkálnak a lék körül, alatt.
Attól félek, nem elég a lék arra, hogy oxigénnel dúsuljon a víz, és ezért vannak ott a halak,jönnek a felszínre az oxigéndús vízért.
Ti erről mit gondoltok?
Ma egy locsolókannával vizet öntöttem a tóba, jó magasról, amolyan furcsa szökőkutat játszva, de attól tartok, az meg túlságosan felkavarja a vizet és bestresszelnek a halak. Kicsit furcsa ezt így leírni.:-) Mindegy, szóval ez az első tele a tónak, ha most minden rendben lesz, akkor oké, ennél hidegebb, hosszabb telünk már nem lehet.

BLUE

x3x Creative Commons License 2002.01.17 0 0 208
Bond:
Itt találhatsz néhány érdekes képet, ha a szivattyúra kis szökőkútfejet is raksz.
http://www.kertito.hu/keptar/01/index.html
Előzmény: Törölt nick (206)
x3x Creative Commons License 2002.01.17 0 0 207
Én próbáltam azt is. 220V-os legnagyobb akváriumi melegítőt, de reménytelen. Annyit nem tudott kiolvasztani néhány fokos hidegben, hogy magát a melegítőt kihúzzam.
Ekkor váltottam a szivattyúra.
x3x
Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 206
Bocs, figyelmetlen voltam, nem szivattyúról írtál. Ha a szivattyút kiveszem félórára tisztítani, mire visszaviszem, már vékony jégréteg van a léken. Szerintem egy éjszaka alatt annyira megvastagodhat, hogy másnap már nem bírna vele a melegítő.

Bond,
aki semmit nem próbált még, de mindent leszól

Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 205
Nem hiszem, hogy működne a dolog, különösen ilyen időben, mint mostanában. Előbb-utóbb leállna a szivattyú, és szétfagyna.

Én egy beltéri szökőkútszivattyút használok most, 6 ezer forint volt, és 10W-ot fogyaszt. Nem olyan nagy költség.

Előzmény: eugen73 (204)
eugen73 Creative Commons License 2002.01.16 0 0 204
Hali

most kezdtem olvasgatni a befagyas problemakort, es bar nekem szerencsere nincs sok gondom ezzel - hala egy pataknak, felmerult bennem egy otlet. Lehet kapni autos 12voltos vizmelegitot (par szaz forint az auchanban) es hozza kell meg egy napelemes auto-akksi tolto. Szerintem jobb talyolassal, es par napos oraval mindig lehet annyi aramot termelni, hogy a felszin kozeleben melegebben tarson egy tenyernyi teruletet. Esetleg valaki probalta mar?

Tobbszor lattam mar amolyan bambusz stilusu `orias` nadat. Nincs valakinek feleslegben egy torzsaja? :)

udv, Eugen

Előzmény: BLUE (180)
andreja Creative Commons License 2002.01.15 0 0 203
a nadvagok nem irtjak csak levagjak ami a viz folott van. Ezt en is rendszeresen megcsinalom, legalabb a rothado nad ne terhelje a vizet. A helyzet meg nem veszes, csak a tendencia: most kb. a vizfelulet 5-7%-at foglaljak el ezek a novenyek, de egy eve ez meg kevesebb, mint a fele volt. A mostani allapotnal tobb fedes mar nem kivanatos. Egyebkent a nagyja gyekeny meg sasfele, csak a pontossag kedveert :) ami azert is kar, mert meg csak hasznalni sem tudom semmire.
Előzmény: Törölt nick (202)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 202
Akkor már értem, miért nem állsz neki nádat irtani. :-) Pont ezerszer akkora, mint az enyém. Persze időjárástól/vízállástól függően. :-)

Nádvágók nem vállalnák a munkát? Ennyiért már biztos kijönnek.

Előzmény: andreja (201)
andreja Creative Commons License 2002.01.15 0 0 201
idojarastol/vizallastol fuggoen 1200-1900 m3.
Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 200
Biztos működik a dolog, de nekem a szívemhez nőttek a halaim. Mindegyiket személyesen ismerem. Mind a kettőt. :-)

Egyébként mekkora tavad van?

Előzmény: andreja (199)
andreja Creative Commons License 2002.01.15 0 0 199
Ha az amurok megettek mar eleg nadat, akkor utanuk kuldok nehany csukat, azokat aztan osszel meg telen kifogjuk es irany a tepsi.
naiv vonek?
Előzmény: andreja (198)
andreja Creative Commons License 2002.01.15 0 0 198
nincs kedvenc tunderrozsam, egyebkent azt esznek, amit akarnak, nem tudnak kart csinalni. irtani nem tudom, nincs raja idom. merthogy kicsit sok (a nad meg a gyekeny, stb)
Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.14 0 0 197
Az bizony tud szaporodni... Nekem is megduplázódott a mennyisége egy év alatt. Kénytelen leszel irtani.

Az amúrokhoz nem értek, de hogy mondod meg nekik, hogy azt egyék, és ne pl. a kedvenc tündérrózsádat? :-)

Előzmény: andreja (196)
andreja Creative Commons License 2002.01.13 0 0 196
Problemam van.
A kerti tavunkat kezdi elfoglalni a nad. Vagy sas. Tobbfele faj van (legalabb 4). Ha igy megy tovabb, nehany ev, es eltunik a szabad vizfelulet, amit sajnalnek.

Arra gondoltam, hogy a novenyzet visszaszoritasara suldo-amurokat szornek a toba, mit gondoltok errol?

Ha lehet a nadtoveket atultetni, akkor ingyen es bermentve korlatlan mennyisegben felajanlom nektek, illetve, akinek egyaltalan szuksege van ilyenre. Termeszetesen el kell erte jonni, es ki kell termelni.

csok

cskarcsi Creative Commons License 2002.01.06 0 0 195
Sajnos mélyebben nem tudnám kifejteni a halak károsodását mivel számomra a biológia nem az erősségem de technikailag úgy tudom elképzelni mint ha valaki fejére húznál egy vödröt és azután kívülröl megkongatnád.
A második kérdésedre azt tudom felelni hogy valóban szigetelőként hat a hungarocell sapka de mivel a jegesedés a felszín felől indul ő pont ott fejti ki szigetelő hatását. A használati utasítása azt írja ha a jég kezdené kinyomni akkor a levehető tetején keresztül ki kell venni egy kis vizet a tóból és akkor visszaesik eredeti helyére. A nagy hidegekben pedig gondolom nem hiába találták ki az elektromos fűtőszálas változatot.
Előzmény: Törölt nick (193)
x3x Creative Commons License 2002.01.05 0 0 194
Elsősorban a nyugalmukat zavarod meg, ami stressz hatásként éri őket és olyankor nagyon hamar megbetegszenek. Ez ugyanaz, mint amikor nyáron egy macska állandó zargatja őket. A halbetegségek egy részének nincs más oka csak a halakat érő "stressz" hatás ami vagy külső vagy belső (rossz víz) okra vezethető vissza.
A másik ok meg ha túl nagy lökéshullámot okozol az fizikailag érinti őket, elkábulhatnak tőle, megsérülhetnek....
Előzmény: Törölt nick (193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!