Keresés

Részletes keresés

viricsi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9804

Például a technológiai felhasználás, nem megfelelő üzemeltetési körülmények, stb.

Ha egy háztartási felhasználásra gyártott klímával szerverhelységet, szoláriumtermet, trafóházat, stb. hűtesz, az egyértelműen nem rendeltetésszerű használat.

Ugyanez vonatkozik a megadott üzemeltetési tartományon kívüli használatra is, pl. minusz húsz fokban történő üzemeltetés, elszennyeződött hőcserélők melletti üzemeltetés, stb.

Előzmény: fodorb (9802)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9803
Ők szerelték fel, akiktől véve lett, ők üzemelték be, ők 'tartják karban "
tehát a nem rendeltetésszerű beüzemeléssel saját magukra mutagtnának,
megtehetik ?
Előzmény: rnagy8 (9795)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9802
Használat szempontjából, mi a nem rendeltetésszerű használat ?
Előzmény: rnagy8 (9795)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9801
Hát a párátlanítás valóban nem ér semmit sem, én nem hallok különbéget normál hűtés és a párátlanítás hangja közt
Annyi a különbség, hogyha párátlanítok, akkor ugyanúgy hűt mint az állat, majd egy idő után megáll még vagy 15 - 20 percig forgatja a ventit , pára nagy részét visszafujja, hisz a kiszáradás megindul
Majd a venti is leáll
nem mondhatni túl hasznosnak az opciót, nem szoktam használni
Előzmény: klimakiraly (9798)
fodorb Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9800
Daikin beltéri FTYN 25DV3B
Kültéri
RYN 25DV3B
Hagyományos nem inverteres :(
Coolklima tól van gold gari megkötve rá
Előzmény: windy12 (9799)
windy12 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9799
Milyen Daikinod van, amire 10 év a garancia? Ja, és ki adja azt a tíz évet?
Előzmény: fodorb (9794)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9798
Szia!

A beltéri ventilátorát lelassítja nagyon kicsi fordulatra, és így hűt. A helységet nem hűti le csak az áthaladó levegőből vonja ki a párát. De ugye ha a hőcserélő -7°C fok alá hűl akkor 7 percre le kell álljon hogy leolvadjon a zuzmara. Szóval inkább "paraszt vakítás".

Persze egy szabályozott inverteres az egy kicsit jobban tudja, ott a kompresszor is letud lassulni a kültériben.

Ha pedig az ururu-sarara megosztott hőcserélős, adagolószelepes rendszerét nézzük akkor azt már nevezetjük párátlanításnak.


Az igazi márkák "lágy párátlanításnak" hívják, nem is párártlanításnak

K.K.

ps: És persze a klímák nagy részét csak +18°C külső hőfok felett szabadna erre használni. Meg jól kiszárítani ha elég volt ... meg nincs is bennük páratartalom érzékelő ... csak az ururu-ban ha jól tudom.
Előzmény: Tib-csi (9796)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9797
Szia!

Annyit nem ér egy mini-split-klíma hogy lefejtsd a gázt. Kicseréld az olajat és kimosd a rendszert, és savszűrőt tegyél bele. A munkadíj meghaladná egy alsó kategóriás gép árát. Meg igazából engedélyezett mosó folyadék sincs nagyon ...

K.K

Előzmény: rnagy8 (9795)
Tib-csi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 9796
Amikor egy klíma csak szárít akkor azt hogy csinálja?
rnagy8 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9795
Miért van az az érzésem, hogy ha gari időn belül is jönne ki a savasodás miatti meghibásodás, nem lenne garanciális meghibásodásnak minősítve?
Szerintem nem rendeltetésszerű beüzemelés vagy használat lenne az indoklás.

Talán segíthet még egy utólagos lefejtés, levákuumozás de őszintén szólva ebben (sem :-)) már nem vagyok kompetens, majd a szakik megmondják.
Előzmény: fodorb (9794)
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9794
10 év gari van rá, tuti leszek olyan peches hogy miutan letelik a rákövetkező héten száll el
Előzmény: viricsi (9793)
viricsi Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9793
Bizakodjál, hogy sokáig. Ez így lutri.
Előzmény: fodorb (9792)
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9792
En ilyet nem lattam naluk, mikor felraktak
Ha valoban nem hasznaltak, meddig fog a rendszer mukodni ?
Előzmény: viricsi (9790)
viricsi Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9791
Ez pedig egy korszerű szivárgáskereső, valamint egy szervízcsaptelep.

Előzmény: viricsi (9790)
viricsi Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9790

Például így:

 

Előzmény: fodorb (9789)
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9789
Hogy néz ki egy vákumozó?

Előzmény: Eryk (9788)
Eryk Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9788
Igazad van kompresszort illetően. Szerintem max. egy folyadékütéstől mehet tönkre a rotációs, vagy ha elsavasodik a hűtőközeg. Van olyan szerelő sajnos, aki nem vákumól le egy hűtőkört beüzemeléskor. Láttam már nem egyet.  Egy scroll bírja a folyadékokat, de nem erre találták ki. A szivárgást tényleg látni az olyajnyomokról, de egy rendes klímás vesz egy normális szivárgásérzékelőt. Ott nincsenek trükkök.
Előzmény: viricsi (9784)
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9787
Igen illik ellenőrízni a nyomást, meg a tömörséget , de úgyveszem észre, hogy leginkább nem csinálnak semmit sem
Hisz a szürőket bárki ki tudja mosni, ez nem igényel szakképzettséget, többször mondtam nekik, hogy büdös, fura hangokat ad, és soha nem történik semmi sem

Ne mondja senki, hogy ezek normális jelenségek hisz újkorában nem voltak, csak akkor ha fűtésről volt hűtésre átváltva az üzemmód, a szagot kivéve, az már 2 - 3 hét hét után jelentkezett
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9786
Hogyan ellenörzik a gáztömörséget ?

Ok, ha a kompresszor a legstapabirobb, akkor mennyiben fájhat az egyéb mütyürök bekrepálása ?
Előzmény: viricsi (9785)
viricsi Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9785
Ez a mondat természetesen nem zárójeles, hanem idézőjeles.
Bocs.
"...persze a gáz esetleg elszivároghat de az akkor is megtörténik, ha járnak karbantartani, mert leginkább akkor veszik észre ha nem hűt vagy fűt rendesen...
"
Előzmény: viricsi (9784)
viricsi Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9784

"...Ha megnézzük hogy ebbe egy kompresszor nagyságrendileg mennyi
Mert leginkább arra jellemző hogy szétmegy..."

 

Ez nem helytálló, a kompresszor az egyik legmasszívabb eleme a gépnek. Gyakrabban szoktak meghalni  a műanyag mütyűrök, kondenzátorok, ventillátormotorok. A kompresszor meghibásodása általában egy másik hibára vezethető vissza. (kondi elszennyeződés miatti leégés, nem rendesen kitisztított hűtőkör, elszökött hűtőközeg)

(...persze a gáz esetleg elszivároghat de az akkor is megtörténik, ha járnak karbantartani, mert leginkább akkor veszik észre ha nem hűt vagy fűt rendesen...)

 

A karbantartáskor illik a rendszer gáztömörségét és a hűtőkör nyomásviszonyait is ellenőrizni. A szivárgás igen gyakran felfedezhető szemmel is, általában olajnyomok jelennek meg a szivárgás helyénél..

Előzmény: fodorb (9782)
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9783
az összeget rosszul írtam 120 000 megy el csak karbantartásra, de akkor is sok
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9782
Hát nekem azt mondták erre, hogy a hűtő fütőket 2 szer szokás évente
Én tényleg használom fűtásre is
Arra többet mint hűtésre, mert napközben egyedül vagyok itthon és akkor a kazán ki van kapcsolva hacsak nincs kint -10
Ha garis a klímád akkor a karbantartáshoz kötődik annak hossza
Namármost ha minden alkalmommal 6 000 Ft ot fizetek
A gold gari miatt erre 10 év teljeskörűt adnak akkor már ott vagyok, hogy 180 000 csak karbantartásra.
Megkérdeztem a manuszt aki jött, hogy mennyi ment szét azok közül amikre megkötötték a goldot, azt mondta 0
hozzátette, ha gyakori lenne a hiba nem vállalnák rá a 10 évet..., ez logikus
A hűtő - fűtöket min. 2 szer nézik egy évben meg a hűtöket min. 1 szer, ez is logikus, hisz a fűtés miatt elöbbi többet megy


Ha megnézzük hogy ebbe egy kompresszor nagyságrendileg mennyi
Mert leginkább arra jellemző hogy szétmegy
vagy talán ez a leggyakoribb hiba, így gondolom legalábbis
hát 50 000 nél nem igen lehet több, az egész volt szerelés nélkül 80 000

Az hozzá tartózik, hogy legalább 2 havonta kimosom a szürőket ingyé :)
és abból a 180 000 ből jelenleg ettől sokkal jobbat tudnék venni

Amúgy tavaly összel elfelejtettek jönni :)

Persze azzal is tisztában vagyok, ezekből a karbantartásokból él a cég leginkább.
És akkor érthető, hogy a Dakint miért adják, az általam ismert oldalak közül, legolcsobban, kisebb a haszonkulcs valószínű

Azt elfogadom, hogy rá kell a gépre idönként nézni, de ha te pl csak hűtésre használod akkor elég lenne 1 szer, hiszen ha nincs használva akkor nem igen mehet tönkre, persze a gáz esetleg elszivároghat de az akkor is megtörténik, ha járnak karbantartani, mert leginkább akkor veszik észre ha nem hűt vagy fűt rendesen

Most belegondoltam lehet, hogy nem éri meg a gold gari erre az alapmodellre
Természetesen más lenne a helyzet ha pl egy ururu sararat rakatnék fel, mert a karbantartás arra is ennyi lenne.


Előzmény: SammyJR (9781)
SammyJR Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9781
Kb. ugyanezt végezték karbantartás címszó alatt!

Én azt nem értem, hogy miért kell egy klímát évente kétszer karbantartani? Miért nem elég egyszer használatbavétel előtt? Vagyis ha a nyári szezon után egyszerűen kikapcsolom és áramtalanítom, az miért nem elég? Hiszen tavasszal az első bekapcsolás elött úgyis megcsinálják elötte a karbantartást! Javítsatok ki ha tévedek!
Előzmény: fodorb (9774)
labodo Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9780
A www.ebolt.hu-nál Panasonic CSE-RE12 ára bruttó 162.330 Ft.
fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9779
Lehet jobban járnál ha mind 2 helységben lenne beltéri, mert ha csak az egyiknen van akkor ott túl kéne huteni hogy a másikban éreztesse hatását
Előzmény: labodo (9777)
windy12 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9778
A Panasonic a legjobb készülék ezek közül. A Daewoo-t szerintem felejtsd el.  A Samsung ár-érték arányban talán a legelőnyösebb. Mondjuk és a Pana CS-RE12 gépre bruttó 179.000 ezret találtam.
Előzmény: labodo (9775)
labodo Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9777

A nagyobbik  25, a kettő együtt 40-45,de nem mindig használom együtt.

fodorb Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9776
inverteressel jobban jársz, drágébb, de komfortosabb is, és még kevesebbet is fogyaszt
Az általad felsorolt márkák közül a Panasonic a legmegbizhatobb, bár a Samsung is feljovőben van, Daewo felejtős

A 25-45 m2 egyenkénti szobaméret, vagy össz alapterület ?
Előzmény: labodo (9775)
labodo Creative Commons License 2007.06.06 0 0 9775

Nem tudom eldönteni,hogy inverteres vagy sima legyen amit veszek.Végignéztem egy csomó ajánlatot és itt is olvasgatok egy ideje,ha lehet segítsetek!

Családi ház,egy vagy két szoba,amelyek egybenyílnak (kb. 25-45 m2),hagyományos téglaépítésű kb. 40 éves.

 

Inverteres ajánlatok,amiket kibogarásztam:

-- Samsung AQV12        149 e

-- Panasonic CSE-RE9   146 e

-- Panasonic CSE-RE12 162 e

-- Daewoo DSB-G124      85 e

ezek a fajtánkénti legkedvezőbb bruttó árak.

 

Javaslatot kérek erre,vagy egyéb split klímára.

 

Köszönettel.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!