Keresés

Részletes keresés

SzAndi Creative Commons License 2001.09.21 0 0 173
Szia Napsugár!!!
Nagyon tetszik, a szer amit használtok a fű gondozására ami nem csak ápolja, de egyben a gyomot is írtja. Én még nem hallottam róla, de éppen a napokban fogunk füvet telepíteni. Ezért hálás lennék, ha utánnanéznél a szer nevének, és megírnád. Ha te mégsem tudod megmondani, akkor örülnék más segítségének is.
Előre is köszi:Andi
Előzmény: Napsugár (0)
Scai Creative Commons License 2001.09.18 0 0 172
Mi is azt tettük, amit onobody javasol! De még a nyári nagy esők után. Azóta jó sok gaz ki is nőtt, ami újból le lett gyomirtózva. Elszáradt szárak meredeznek ki mindefele. Hogy ültesek így most füvet. Egyáltalán érdemes mind a 400 négyszögölt befüvesíteni?
onobody Creative Commons License 2001.09.18 0 0 171
Szia kedves Barnetto!

Ritkán jársz erre!
Nos , én azt javasolnám , hogy szántasd vel ,
esetleg egy kis trágya nem árt , de ha nincs
az sem gond. Aztán el kéne rotálni , vagy tárcsáztatni,
aztán még ősszel a magot el lehet szórni.
Mekkora területről van szó egyébként?

Üdv onobody

Előzmény: barnetto (168)
Pipiék Creative Commons License 2001.09.18 0 0 170
Barnetto! Nálunk ugyanilyen agyagos a föld, kínlódunk is sokat a fű miatt, mert állandóan gazos, a mindenféle elfekvő gyomok elnyomják ezen a talajon. Egy kertész azt ajánlotta, hogy négyzetméterenként 5-6 cm vastag rétegben hordjunk rá homokot - nem az agyagos sárgát, hanem a szürke építkezésit -, és forgassuk, kapáljuk bele, és utána ültessünk füvet. Egyébként nem számíthatunk szép, tömött fűre, mert a fű alapvetően nem bírja a kötött talajt, egyik fajtája sem. A homok neki a legjobb, csak ott meg sokat kell öntözni. Talán most a sok eső után fel tudjátok ásni, habár ilyenkor meg ragad (legalábbis nálunk).
Előzmény: barnetto (168)
esz-ki-mo Creative Commons License 2001.09.18 0 0 169
Sziasztok!

Surgos tanacs kellene.

Fuvesites elott allunk. A fumagrol mar sok okosat irtatok, meg is fogadom oket.
De elotte meg hatra van a termofold kerdese.
Milyen foldet hozassunk? Sima feketefold, vagy valami tragyazott, extra?
Kb 15 m3 kellene, igy viragfold nem jon szoba :-))

Szoval tud valaki segiteni, esetleg egy megbizhato foldszallito telefonszamaval???

Koszi elore is:

Eszkimo

barnetto Creative Commons License 2001.09.17 0 0 168
Sziasztok!
A fű egy része a nyári és tavaly nyári szárazság miatt, másik része némi kis építkezés miatt kipusztult. A tavaszi vetés Onobody igazsága szerint nem sokat ért, alig kelt ki belőle valami.
Most vetnék, csakhogy nálunk a talaj igencsak agyagos. Ahol eddig fű volt, ott évek óta nem lazítottuk a talajt, a kapa is a felszínén szaladgál. Nagy nehezen le tudom nyomni az ásót, de csak ökölnyinél nagyobb rögökben tudom megforgatni a talajt. (Robi nem tud belekapni, de nincs is). Tavaszra, a fagy után lesz kezelhetően puha a föld, de akkor meg nem tudom rendszeresen öntözni. Fűmagot már vettem. Nincs valami ötletetek?
Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.17 0 0 167
már "szőőőőőrösödik" a fü.:O))
még nagyonpici, kb 1 cm lehet. locsolni azt ugye mostanában nem kell.:O((
Előzmény: Tozatu (166)
Tozatu Creative Commons License 2001.09.14 0 0 166
Addig tanítsd meg a kutyákat ,hogyan kell a füvön sétálni,mert a mieink olyan lendületet vesznek,hogy kifarolnak rajta.
Előzmény: Lord Iffy (165)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.14 0 0 165
ok. izgatottan várom.:O))
bár elég hideg van és már 5 nap eltelt, de remélem kibújik még a héten.:O))
köszi
Előzmény: onobody (164)
onobody Creative Commons License 2001.09.13 0 0 164
Ha nem lesz tul hideg akkor két-három hét mulva már zöldül.
Tavasszal pedig már lehet rajta focizni.

Üdv Onobody

Előzmény: Lord Iffy (163)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.13 0 0 163
jónapot kivánok!
füvet vetettünk vasárnap. mikor fog már legalább egy millimétert kinőni hogy gyönyörködhessek benne? :O))
és még azt is kérdezném hogy mikor lesz egy fü erős_egészséges_erejeteljében? magyarán szólva mikor lehet már sétálgatni rajta nekünk meg ebeknek?
tenkjú.
onobody Creative Commons License 2001.09.10 0 0 162
Veled érzek Zölduborka!
Hátha mégsem akkora a kár , sok mindent kibir
a fü !
Mindenesetre nem irigyellek.

Üdv Onobody

Előzmény: Zölduborka (161)
Zölduborka Creative Commons License 2001.09.10 0 0 161
Sziasztok!

El tudjátok képzelni azt az érzést, amit ma reggel éreztem, amikor a kb. 3 hónapja tartó kertfelújítás megkoronázásaképpen a múlt héten befüvesítettük a kb. 400 m2-es kertünket és ma reggelre az egyik kutyánk beszabadulva az egészet felásta, feltúrta (el vannak zárva a kerttől)?
Kezdhetjük a füvesítést előröl! A kölcsön henger már rég visszaadva, egy-egy fűmag már elő is volt bújva, hihetetlen! Az asszony 20 percig csak sírt, mert már úgy örültünk, hogy végre elkészült és csak locsolni kell; se pénz se nyaralás, csak kert egész nyáron és tessék.Még az a szerencse, hogy a cserjecsemetéket, facsemetéket nem kaparta/rángatta ki (több mint százezerforintos növényállomány).

Bocs, ez nem volt igazán fűápolás, inkább rombolás!

Üdv.

Ubi

margarin Creative Commons License 2001.09.09 0 0 160
Van- e tapasztalatotok a GOLF és a PARK fedőnevű
fűmagkeverékekkel, melyik milyen talajra való,
melyik a sűrűbb, szebb stb. bármi.
onobody Creative Commons License 2001.09.01 0 0 159
Én a kite sportra szavazok.
Nekem az őszi vetések jöttek be , a tavasziak
sosem sikerültek.
Oktober közepéig nyugodtan vetheted.
Szerintem az ideális , szept. vége ,
okt. eleje.

Üdv Onobody

margarin Creative Commons License 2001.09.01 0 0 158
A KITE Pázsit Pázsittal szintén rosszak a tapasztalataim, május végén lett vetve, eleinte szép volt, egy pár hete azonban foltokban a tövétől elfonnyadt, sárgult, vagy lehet,hogy kiszáradt, nem tudom mi lehet ez. A fű szálai is
elvékonyodtak pedig naponta lett öntözve, júliusban COMPO-zva.
Ha tudtok rá magyarázatot és megoldást írjatok. Köszi.
Tozatu Creative Commons License 2001.08.28 0 0 157
Szerintem minél előbb vessd el,bár tavaly a férjem október közepén szórta el.Már én keresztet vetettem,hogy kifagy,de szerencsére enyhe idő volt,mire bejött a hideg megerősödött.Nem tudhatod,mi jön.Kite sportra szavazok:Tozatu
Előzmény: margarin (155)
Komárom- Creative Commons License 2001.08.27 0 0 156
margarin
Szerintem Kités 'Sport' és 'Golf' fűmagokat vegyél.
-- A 'Pázsit' fajtát nem ajánlom, bár ez a legolcsóbb, de nehezebben lehet nyírni, mivel --- tapasztalat -- "bárcsak ne vetettem volna"
nehéz nyírni, főleg fűgyüjtős géppel és eső, vagy öntözés után.
2/3 sport, 1/3 golf, ami bevált.
--- Már talán? kaphatóak az ujj német 'kevés gondozást igénylő' fűmagkeverékek, de nem tudom hol és mennyiért. ("mimi-green-standard" , vagy "Smaragd" ...
Előzmény: margarin (155)
margarin Creative Commons License 2001.08.27 0 0 155
Mondjatok nekem egy utolsó dátumot az idén,
amikor még el tudom vetni a fűmagot,
és egy bevált fűmagfajtát is javasoljatok
elég nagy területre ami strapabíró, szép, de
homokos tetejű talajon is vethető.

Tozatu Creative Commons License 2001.08.19 0 0 154
Utóirat:valahol hagyjál meg füvet,hogy magozzon.Tozatu
Előzmény: Nemgéza (151)
Tozatu Creative Commons License 2001.08.19 0 0 153
Szerintem ezért kár lenne emeletes házba költözni.A fehér here nem olyan káros,mert összegyűjti a nitrogént a gyökerén élő N2bacikkal,jót tesz a talajnak,aztán a fűnek.Nálunk is van,mondjuk speciel nekem tettszik mikor virágzik a gyepben.Igaz,hogy nem fű,de zöld.Van pitypang is,de általában csak a kiszúróka segít,állítólag jó salátának a levele.Van muhar is itt-ott,igen rafináltan elfekszik és ott hozza a magját.Mi igyekszünk alacsonyan nyírni,kitépni a magját,minél kevesebbet szórjon szét.Az első telepítés után nálunk is sok lett,fű alig,így kapáltuk,tépkedtük ahol tudtuk.Most már egyre kevesebb van.Szerintem ha megerősödik a füved,előbb utóbb gyérülnek,csak türelem,a szomszéd így is zöldebbnek látja a Te füvedet.Tozatu
Előzmény: Nemgéza (151)
Komárom- Creative Commons License 2001.08.18 0 0 152
Szia Nemgéza.
- Lehet, hogy a nézettel van csak a baj!
Gyere el hozzánk Komáromba és nézd meg a füvünket.
Lehet, hogy ez sem tetszene??? , PEDIG mi a vetéstől - mostanáig, csak nyírtuk szegényt és locsoltuk. Van egy bemutatókertünk a faiskola mögötti részen, - ott látható.
Lehet, hogy marha szerencsém van, de nem tűnik fől benne a sok gyim-gyom, pedig tuti vannak benne. A célt igen jól szolgálja, - zöld és hetenként kell nyírni sajna. A lényeg nem is ez, hanem a mellette lévő - már nagykorú cserjék, fenyők, díszfüvek...(és itt a reklám www.tuja.hu)
Előzmény: Nemgéza (151)
Nemgéza Creative Commons License 2001.08.18 0 0 151
Mielőtt végképp feladom a reményt és visszaköltözöm egy emeletes házba, ez a fórum az utolsó reményem.
4 éve próbálkozom már egy valóban fűből álló pázsit létrehozásába, de csak csatákat tudok nyerni, a háború még mindíg vesztésre áll.
Röviden a történet: A pázsit eléggé elhanyagolt volt, amikor a mostani házunkba költöztünk. Leginkább gyermekláncfű és különböző "herék" voltak benne elterjedve, valamint sok volt a kisebb-nagyobb kopasz folt is a fűben. Úgy gondoltam, hogy jobban járok, ha megpróbálkozom rendbehozni a füvet. Elvégre nem lehet az olyan bonyolult. Kezdtem a nekem legkézenfekvőbb dologgal, nyírás , locsolás, gyomlálás. Nos voltak szép sikereim. Azok a kis számban meglévő gyomok, amelyek eddig sem okoztak problémát, a nyírástól kezdtek szépen eltünni. A pittypang és a here azonban a rengeteg gyomlálás ellenére sem adta fel, sőt nagyon látványosan alkalmazkodtak az alacsony nyíráshoz. Gondoltam nekem sem árt egy kis segítség ezért kezdtem tudományos oldalról is megközelíteni a problémát. Kipróbáltam a korábban már emlegetett Calcurea-t, de tényleg nincs semmi említésre méltó hatása. Mivel olvastam, hogy a pittypang egy kis darabka gyökérről is kinő, beszereztem egy Gardena márkájú spéci kis szerszámot. Ezzel sem győztem kiírtani, mert állandóan új és új helyen jelent meg. A fehérhere pedig egy-két hét lazítás után hatalmas területeket foglalt el. Két év után javasoltak egy kalászosokban használt gyomírtót, amit nem is volt olyan nehéz beszerezni, (nem közforgalmú szer, ezért aki használni akarja legyen vele óvatos) A neve:MECOMORN 750 SL. Ez is szelektív, tehát csak a 2 szikűekre hat, de azokra valóban. Egyszeri permetezés után megtizedelte a gyomokat. Nagyon örültem, csak az a baj, hogy korán. Azokon a helyeken ahol a kezelés után foltos volt a fű, megjelentek más, de most már egyszikű gyomok. Hogy egy már klasszikust idézzek: A természet utat tört.
Kezdetben észre sem vettem az alattomos támadást, csak akkor figyeltem fel, amikor már nagy felületeken más árnyalatú volt a gyep. Teljesen kiszorította a füvet egy valószínűleg talpas-muhar névre hallgató nővény. Kicsit szélesebb levelei vannak mint a fűnek és a szine is világosabb egy kicsit. A magokat ilyen tájban kezdi érlelni hosszú száron, aminek a vége 3 felé ágazik szét. Nagyon sűrűn képes nőni és ha megerősödik akkor elég erős csomőkat képez. Ősszel elszárad, olyankor ki lehet gereblyézni, de addigra a fűnek már alig van nyoma alatta. Tavasszal későn jelenik meg, kb. május végén. Próbáltam gyomlálni, nyírni, de nem segít. tömegével van jelen, a nyíráskor pedig olyan alacsonyan növeszti az ágait, hogy azt már nem lehet levágni, úgy hogy a fű is megmaradjon.
Tavaly ősszel feladtam a harcot, illetve taktikát változtattam, és a kert felében kiírtottam mindent ami zöld volt. Ugaroltattam tavaszig és május vége felé befüvesítettem újból. Minden nagyon szépen indult, ahogy az le van írva, de kb 3 hét mulva megint megjelentek benne ezek a kis hajtások, tömegével. Az a trükkje ennek a kis dögnek, hogy a magjai összel és tavasszal nem hajtanak ki korán. Azt hiszed, hogy már tiszta a területed a gyomoktól, de ez nagy tévedés. Mostanra már megint ellepték a füvet( a régit és az újjat is) próbálkozom megint gyomlálással és célzott gyomírtószeres kezeléssel kordában tartani, de ez nem több mint önámítás. Tömegével vannak a fűben , még ott is, ahol első pillantásra nem látszanak.
Szóval most megint nyerésre állnak ezek a kis gazok, de a különbség sajnos az, hogy míg ők egyre szebbek addig én egyre fásultabb vagyok.
Ha tud valaki valami használhatót javasolni, annak igazán örülnék. Újra telepíteni már nincs erőm, de talán van valami más módszer is ellenük.
Tozatu Creative Commons License 2001.08.12 0 0 150
Egyszer,nagyon régen vetett a férjem golffűmagot.Nagyon szép selymes,puha lett,nem kellett sűrűn nyírni,de pár év múlva kipusztult,biztos száraz volt a klíma.Igaz golfozni sem golfoztunk.Tozatu
Előzmény: barnetto (149)
barnetto Creative Commons License 2001.08.11 0 0 149
Tegnap a Discovery-n láttam egy filmet a fűtelepítésről Angliában. Gyepszőnyeggel dolgoztak, olyan volt a gyep, mint egy nagyszőrű padlószőnyeg, össz. 2 cm vastag talajon, sűrű. Nagyon irigykedtem. Könnyű abban a klímában, itt sosem lehetne olyan fűvet csinálni.
Tozatu Creative Commons License 2001.08.10 0 0 148
Én mint a damilosszegélynyírók gyakori használója tiltakozom!A miénk is elég régi,lehet hozzá kapni alkatrészeket külön.Tekercselőt is,a penge kiesése nem nagy baj.Nálunk sok olyan hely van,ahová a naggyal nem tudok bejutni,ezzel könnyű.Tozatu
Előzmény: Törölt nick (146)
Nyócaska Creative Commons License 2001.08.10 0 0 147
Örök téma - gyepben mindenféle kiirthatatlan, borzadályos gyomok (a gyepem 4 éves): szulák, tarack, bükköny.
A tarackra eddig azt találtam ki, hogy a foltot ásóval szépen óvatosan felszedem, mintha csak gyeptéglát csinálnék, felfordítom, az aljából kihúzom a tarack minden darabját. Aztán a tiszta gyeptéglát félrerakom, az alatta lévő fölből irgalmatlanul kiásom a tarack gyökerének utolsó írmagját is, aztán tömörítés után vissza a gyeptéglát, döngölés, öntözés. Pár hónap múlva észre sem veszed, hogy fel volt ásva (legjobb tavasszal csinálni, amikor már látszik a tarack, de még nem nagy).
Szulákra és egyéb kétszikűre most tesztelek egy szelektív gyomirtót, ami a gyepimádók titkos fegyvere lehet: a Starane-t. Ölég drága (1 dl kb. 1100 Ft=200m2), eredetileg kalászosok (búza stb.) szelektív gyomirtója, ergo a fűnek meg kéne maradnia, miközben a többi borzadály kipusztul. Eddig natúrban, a házfal tövében növő szulákon próbáltam, plusz befújtam vele 1-2 fűcsomót. A szulák már az enyészeté, a fű még virít. Most jön a következő lépcső, amikor - egy életem, egy halálom - egy négyzetmétert lekezelek, aztán lássuk. Majd jelentkezem...
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.17 0 0 146
De jó ötletet adtál! Ott áll magában a gépem, mert a külső műenyagház előregedett és a damilt nyeszetelő kés is kiesett, viszont nem tudom, hol lehetne javítani, mert a motor jó. Ez a fémhuzal jó ötlet, elvégre a szálvezető betétje két hét alatt kiesett és rég egy megbütykölt szegeccsel helyettesítettem. Amúgy, lassan 10 év tapasztalata alapján: emberek, kerüljétet a damilos fű- és szegélyvágókat messzire, zarok egytől egyig, még a benzinmotorosok aúgy ahogy megteszik.
Előzmény: Bugi bacsi (135)
Komárom- Creative Commons License 2001.07.17 0 0 145
Szia Zuzi
Én a hírleveleimben is idézek egy-egy cikket a 12 hónap a kertben c. könyvből. ... én egy Praktiker áruházban találtam rá Győrben. Sok érdekes dologról ír és olyanokról is, ami itt nálunk MAgyarországon nem is hiszem, hogy lesznek ... pl. hasznos rovarok ... (Hasznos rovarok szakbolt "Neudorff" ) - ha a fordítás helyes. A fűről , gyepfenntartásról is sok hasznos infót találsz benne. ízelítőt küldök mailben.
Előzmény: Zuzi (143)
Zuzi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 144
Biohazard:
http://www.tuja.hu/gyepszonyeg.htm
Az ára kicsit mellbevágó, kb 1000,-/m2.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!