Keresés

Részletes keresés

Garancia Creative Commons License 2002.04.18 0 0 433
Én vasárnap dobtam 2 aranyhalat a tavamba. Még bírják. Ti, mikor szoktatok etetni és mivel?
Bond: mivel nézed a víz állapotát(nitrit, ph, stb..)?
Előzmény: Törölt nick (430)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.18 0 0 432
Megnéztem a www.akvarium.hu-t. Szerintem baromi drága:

Sera Kerti-tó szűrő W 1600: 79990
(http://www.extra.hu/tropus/: 49990!)

Kitekat macskakonzerv 400 g: 238
(a Tescoban 140-160 között)

Kitekat száraz macskatáp 2kg: 955
(a Tescoban 6-700 között)

Vigyázzatok ezzel a hellyel. Ha ezek ilyen drágák, lehet, hogy máson is 200%-os árrés van.

Előzmény: doroli (429)
bucibá Creative Commons License 2002.04.17 0 0 431
Kedv csinálónak a kezdetekről.

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.17 0 0 430
Az én két halam nagyon sokat kibírt már. Szeptemberben kerültek be a tóba, a nitrit szint néhány hétig 10 fölött volt (az 1-et már halálosnak mondják), utána jött a -20 fok, most a tavaszi algásodás (a nitrit 0.3-0.5 között ingadozik).

Közben tovább javul a víz tisztasága az UV-től. Pénteken 10 centiről indultam, most 40 körül tartok.

Előzmény: doroli (429)
doroli Creative Commons License 2002.04.16 0 0 429
Mikor piszkos volt a tavad akkor nem doglott meg egy halad sem?
Sera termekek:www.akvarium.hu
nezd meg ha erdekel.
Előzmény: Törölt nick (426)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.16 0 0 428
Bizonyos értelemben minden növény irtja azzal, hogy elveszi előlük a tápanyagot. Olyanról, ami valamilyen algairtó hatóanyagot bocsátana ki, még nem hallottam.
Előzmény: Garancia (427)
Garancia Creative Commons License 2002.04.16 0 0 427
Van olyan növény ami írtja az algákat?
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.16 0 0 426
Én is így tudom. Ha nem lesz elég hatékony, kettéosztom előtte a csövet és csak a felét vezetem át rajta. Attól talán lassabban folyik.

A sera árakat sajnos nem tudom.

Előzmény: doroli (424)
doroli Creative Commons License 2002.04.15 0 0 425
a Sera Uv szurok mennyibe kerulnek?
doroli Creative Commons License 2002.04.15 0 0 424
Ugy hallottam,hogy minnel tobbet all benne a viz annal jobban elpusztitja az algakat.
szoval ha tul eros a nyomas akkor nem fog minden algat megolni.
Előzmény: Törölt nick (423)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.15 0 0 423
TetraPond UV 3000, 31 ezer körül volt. 5W-os égő van benne.

Pénteken raktam be, akkor 10 centire becsültem a látótávolságot. Tegnap este 25 volt, ma reggel 30 körül. Szóval lassan, de folyamatosan nő. A szűrőbe tettem egy kis extra finom vattát, hogy jobban felfogja a döglött algát.

Még várjunk azért a végkövetkeztetéssel, mert most jön a napos idő, lehet, hogy az alga gyorsabban fog szaporodni, mint ahogy ez irtani tudja. Hét végére már megbízhatóbb eredmény lesz. Csináltam fotót is az eredeti állapotról, majd fogok a végeredményről is.

Előzmény: doroli (418)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.15 0 0 422
Ha a feltöltés után le lehetett, akkor algásodás, és kell 1-2 hónap is, mire beáll a víz. Addig semmiképpen ne tegyél halakat bele, amíg le nem tisztul, mert úgyis csak megdöglenek.

Ha már az elején se láttad, akkor fel van kavarodva valami, bár annak már le kellett volna ülepednie.

Én szeptemberben csináltam a tavat, bealgásodott, tél végére kitisztult, aztán megint algásodott és 10 centis volt a látótávolság.

Előzmény: Garancia (419)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.15 0 0 421
Van benne valami... :-)
Előzmény: szucsr (420)
szucsr Creative Commons License 2002.04.14 0 0 420
James Bond 007 es a kerekasztal :-)

Ha az átfolyási sebesség nem 5-30 cm/sec között van

Inkabb 5-30 cm/perc lesz az.

Robi

Előzmény: Törölt nick (407)
Garancia Creative Commons License 2002.04.14 0 0 419
HI!
Ha sokáig esik az eső, nálatok nem önt ki a tó?
Így 1 héttel a tó elkészülte után normális, hogy alig látni le 20 centis mélységbe?
doroli Creative Commons License 2002.04.14 0 0 418
Milyen Uv szurod van es mennyiert vetted?
Meg mindig piszkos a vized?
Előzmény: Törölt nick (404)
bucibá Creative Commons License 2002.04.12 0 0 417
x3x

Jól látod, remek memo :-) Csak úgy arra jártamban fotóztam mert tetszett a hidacska. Hasonlót készítek magam is a tavamra, az anyag már itthon csak lenne már jó idő. Képeket küldöm fokozatosan.

by bucibá

PLUCIFER Creative Commons License 2002.04.12 0 0 416
ez attól is függ, hogy mennyi növény van a vízben, de láthatók - főleg az etetésnél :-)
a törpeharcsát (ez is fekete) és a naphalat ajánlottátok (ikrafalók)...
a szivárványos ökle már védett hal / a tavalyi évtől ...
akkor lehet telepíteni pld.: vörösszárnyú keszeget, razbórát - ezek fehérek és kis növésűek ...

Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.12 0 0 415
Nekem még régebben a szivárványos öklét ajánlották, az is egy különleges hal, tavi kagylóval szimbiózisban szaporodik.

A compó és a kárász is fenéklakó hal, ráadásul sötét színű. Félő, hogy akkor látod utoljára, amikor beteszed a tóba. :-)

Előzmény: PLUCIFER (414)
PLUCIFER Creative Commons License 2002.04.12 0 0 414
COMPÓ: teste zömök, oldalról kissé lapított. Pikkelyei aprók, úszói vastagok, húsosak, lekerekítettek. Háta sötét olajzöld. Oldala szennyessárga, máskor barnászöld, hasa sárgásfehér. Különösen kedveli a lassan mozgó, de inkább az álló - sekély és könnyen felmelegedő vizeket. Apróállatfogyasztó. Főleg fenéklakó állatokat férgeket, rovarlárvákat, csigákat fogyaszt. Lassan növő, közepes súlyt (0,5-1 kg) elérő hal. Az első évben 6-8, a második évben 11-14, a harmadik évben 15-20, a negyedik évben 20-28 cm hosszú.
KÁRÁSZ: a test különösen magas hátú, kerekded, oldalról lapított. Háta sötétebb, az oldal és a has fokozatosan világosabb olajzöld, a has alja fehéres. A farokúszó előtt 4-6 pikkelyre kiterjedő kerek fekete folt van. A hát és farokúszó szürke, a többi pirosas olajzöld. A fenék közelében élő, a sűrű hinarast kedvelő állóvízi hal. Oxigénszegényebb vizeken is megél. Elég igénytelen hal. Lassú növésű kis termetű faj. Az első évben 3-4, a másodikban 6-10, a harmadikban 12-13, a negyedikben 15-20, az ötödikben pedig 18-25 cm hosszú. Akad 0,5-1kg-os példány is.
Előzmény: Garancia (412)
x3x Creative Commons License 2002.04.11 0 0 413
bucibá
Ha jól látom a képem, ez a HELIX kertészeti áruda.
Csak nem van valami közöd hozzá :)))
Előzmény: bucibá (410)
Garancia Creative Commons License 2002.04.11 0 0 412
Plucifer: mekkorák ezek a halak?
Előzmény: PLUCIFER (409)
bucibá Creative Commons License 2002.04.11 0 0 411
Hello!

James Allison : Víz a kertben - Dunakanyar kiadó
Keresem ezt a könyvet. Ha nincs tippetek hol lehet kapni akkor egy birtokolt darabot lefénymásolnék. Érte megyek hozom-viszem kaukció stb...

segítsetek..... :-O

by bucibá

bucibá Creative Commons License 2002.04.11 0 0 410
Hello!

Köszi az infót, megyek a construmára bővíteni a kinálati anyagokat.

by bucibá

PLUCIFER Creative Commons License 2002.04.11 0 0 409
Sziasztok,

aki még csak most tervezi a tavát (mint én) ...
hátha tudok vele segíteni: találtam egy hirdetést - Sicofól lágy PVC-fólia közvetlenül a gyártótól - pl.: 1 mm 600 FT + áfa

2217 Gomba 30/964-5682

Előzmény: Törölt nick (407)
PLUCIFER Creative Commons License 2002.04.11 0 0 408
hali,
szerintem jó választás lehet a "hazai" halakból a compó és a kárász (van ezüst és arany - sokkal jobb)
nem növik ki a tavadat és nagyon szívósak ... nem eszik meg „egymást és az ikrákat”
a compót a halak doktorának is nevezik
a kárász összeívik az aranyhallal, ha együtt vannak a tóban …
Előzmény: Garancia (401)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.11 0 0 407
1. Bármilyen tófólia jó, ami nem szakad ki. :-)

2. Én feltöltéskor mértem meg. Megmértem egy stopperrel meg egy 10 literes vödörrel a szivattyú vízhozamát, aztán mértem, hogy hány percig tart feltölteni a tavat.

3. Jelenleg ezt tartják a legjobbnak, szennyvíztisztítókban is használják. Más kérdés, hogy ezt is el lehet rontani. Ha a torony nem elég magas (60 centi fölött), nem alakul ki az összes szükséges baktérium. Ez általában azzal jár, hogy a nitrit és ammónia szint jó lesz, de az algásodás nem szűnik meg. Ha az átfolyási sebesség nem 5-30 cm/sec között van (ez számítható a keresztmetszetből (cm2) és az átfolyásból (liter/sec)), akkor a baktériumok vagy nem kapnak elég oxigént, vagy lemosódnak a nagy sebességtől. Ha a víz nem elég oxigéndús, amikor bejut a szűrőbe, szintén csökkenthet a hatékonyság.

Fontos, hogy a 3. pontban nem tapasztalatból beszélek, csak az alapján, amit összeolvastam a témáról. És azt is érdemes azért megemlíteni, hogy általában koi tartók közt vannak a hozzáértők, mivel a koi sokkal jobban terheli a vizet és ráadásul túl is szokták zsúfolni a tavaikat. Ezért ők sokkal bonyolultabb és költségesebb dolgokat javasolnak. (Egyébként egész türelmesnek bizonyulnak olyan kérdések esetén is, hogy "csapvízzel töltöttem fel a tavat, másnapra az összes halam megdöglött, mit csináltam rosszul?") :-)

Egy 2-3 aranyhalas tó lehet, hogy elmegy szűrés nélkül is. Ezt egy módon lehet kipróbálni: egy évig nem rakni halat a tóba, és mérni a vizet. Ha a víz beáll, és a tó elég nagy, akkor néhány hal nem nagyon fogja a vízminőséget rontani.

Előzmény: bucibá (406)
bucibá Creative Commons License 2002.04.11 0 0 406
Hello Mindenkinek!

A jó idő kezdetével folytatnám tavaly abban hagyott tavamat. Ma voltam vagy 6 boltban ami kellékeket árul hozzá. Teljes káosz a fejemben...

1. SUNI féle gumi tófólia biztós jó, de szükséges-e
2. Hogyan tudom számítani a tavam liter mennyiségét? szivattyú, szűrő stb..-hez
3. Ez a BIO FILTER szinpatikus megoldásnak tűnik v. van jóbb is?

Hirtelen ennyi, várok minden készséges sgítséget.
Addig is egy tavalyi kép rossz beállítással.
Csinálok jobbakat is és a kert.hu -ra is elküldöm

by bucibá

x3x Creative Commons License 2002.04.10 0 0 405
Sziasztok "tógazdák"!

Nem hiszem, hogy csak Bond-nak vannak képei tóról.
Örömmel venném, ha mások is küldenének képeket a kertito.hu oldal fotóalbumába.
Ezzel egymásnak ill. másoknak lehetne ötleteket adni, ami ugye bármikor jól jöhet.
Ha esetleg a képek szkennelése lenne az akadály, jelezd légyszíves és megoldjuk.

Előre is köszönöm mindenkinek.

Üdv: x3x

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.10 0 0 404
1600 liter. A szűrőmről lásd a 342. hozzászólást.
Nem tudom, melyik a jobb. A kisebb talán jobb mechanikai szűrést biztosít. Bioszűrésnél a nagyobb felület a jobb, de ha ezt porózus anyagokkal érik el, akkor az elpusztult baktériumok előbb-utóbb eltömítik a pórusokat és jelentősen csökken a felület.

A szűrőm alján zeolit és műanyag mechanikai szűrőanyag van, de ezek csak arra szolgálnak, hogy a bioball-okat megemeljék. Itt van fénykép a szűrő felépítéséről: http://www.kertito.hu/keptar/JamesBond007/2002_tavasz.html

Tavaly nyáron még nem volt meg a tó. A legtisztább a víz tél végén volt, kb. 60 centis látótávolsággal. Jelenleg kb. 15 centis a látótávolság.

Végül rendeltem az UV szűrőt, úgy gondoltam, legalább a nehezebb időszakokban segítek a rendesz szűrőnek. Utóbbi 4 hete megy, és még nem tapasztaltam jelentős változást, persze elég hideg is van még. Ha megjön és beszereltem, beszámolok az eredményről.

Előzmény: doroli (400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!