Keresés

Részletes keresés

I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9405
Ha nézel TV-t akkor látnál bőven Mercedes reklámot amit Alonsó reklámoz igaz ez a Mercedes már nem az ami régen volt .A marketing nem attól van vagy nincs,hogy valami jó vagy sem.
Előzmény: fodorb (9401)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9404
Szia!

Láttál már LG® reklámot a TV-ben?

Hát igen, akkor figyelj nagyon majd egy hónapig. Persze mindenki tudja, a jó bornak is kell a cégér. És ezt tudják Koreában is.

K.K.
Előzmény: fodorb (9401)
agabe Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9403

Hali!

 

3,5Kw-os oldafali split-ből Nem inverteres Daikin, vagy Inverteres Samsung (ebből a moderato fajta) ? Mindenhol olvasom, hogy Daikin űberkirály, de ha nem inverteres akkor is versenyben van egy jó minőségű inverteressel?

 

üdv:

agabe 

fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9402
Ehhez tudni kéne a helység alapterületét, tájolását ablakfelületét
A légköbméter különösebben nem jelentős

Előzmény: dmass1981 (9394)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9401
Így is fel lehet fogni, pont emiatt vannak a csúcsgyártüknak is alap modelljei is, nekem is ilyen van, nem vagyok vele megelégedve ez egy dolog ...
Pl ugyanolyan mint ami nekem van, 80 - 95 ezer Ft közt látom, ha nem is ugyanaz a típus, ugyanolyan adatokkal rendelkezik,
Ha ezt figyelembe véve, valaki a 60 000 es daewo helyett , a Daikin alap modellt választja nem fog csalódni
drágább igaz, de nem jelentősen,
és most az azonos kategoriákról beszéltem !

Ahogy megyünk feljebb a szolgáltatásokban (készülék) egyre fogynak a versenyzők, és végül eljutunk 3-4 gyártóhoz, amikről pontosan lehet tudni, hogy hol készültek
akatalógusban megadott adataik valósak, stb......

Ennek oka lehet az, amit egy elöttem szoló már leírt, hogy a nagy gyártó nem engedheti meg, hogy hazudjon a reklámban weblapon stb ...

És még egy érv a Daikin mellett nem tartozik szorosan ebbe a kérdésbe

Láttál már a TV ben Daikin reklámot ?

Láttál már a TV ben Mercedes reklámot ?

Én még nem

Talán azért mert egy jó terméknek nincs szüksége reklámra

Láttunk már a TV ben LG, és társai ... klímareklámokat

Igen, egy időben majd mindennap többször is


Előzmény: viricsi (9399)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9400
Hát igen, valóban, amikor mi vettük a mostani klímát, akkor volt még a Pana nak oxigén zuhanyos típusa, a mostani katalógusukban nincs, az speciel drágább volt a Daikin akkori csúcs készülékétől
majd 100 000 Ft al azonos teljesítmény mellett

Tehát nem mindig a Daikin a legdrágább

furcsállom, hogy most nincs a pana nak oxigén zuhanja, lehet nem vált be
Előzmény: Mblazius (9395)
viricsi Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9399

Az idő túllépett a kérdésen, de mivel megkértél... :))

 

"...Nem hosszútávú megoldás, ez az árából látszik..."

Én egy termék árából nem tudok az élettartamra vonatkozó következtetéseket levonni, mindössze arra gondolhatok, hogy az olcsóbb termék esetleg kevésbé lesz tartós. Olvass vissza, igen nagy huhogás volt az elmúlt években az alsó kategóriás gépek élettartamát illetően, ennek ellenére mit látunk? Hogy ezek a gépek ugyanúgy dolgoznak, mint öt-hat évvel ezelőtt, eszük ágában nincs meghibásodni, nemhogy tönkremenni. (természetesen a nagy átlagról beszélek) Még mindig nem tudjuk megitélni, hogy mennyi lesz ezeknek a gépeknek a valós működési idejük.

 
"...Másrészt nehezen találsz olyat aki felszereli, mert a szakemberek a saját termékiket részesítik elönyben, ez érthető is..."

Ezt a sorodat már valaki cáfolta, egy szakinak alapvetően tök mindegy, hogy milyen gépet szerel fel, sokan vannak a piacon olyanok, akik márkafüggetlenül, "csak" szerelőként és nem forgalmazóként dolgoznak. Itt természetesen a rendes iparosemberekre és nem a fusimisikre gondolok.

"...a normális
minőségi klímatizálást járatják le ezek az olcsó szerkezetek..."
Ezt a sorodat neked kellene bővebben kifejteni, hogy miért is járatják le a minőségi klímatizálást ezek az olcsó szerkezetek? Talán azzal, hogy negyedakkora beruházással valósítják meg ugyanazt a feladatot, mint a nagynevű társaik?

Tudomásul kellene venni, hogy a Sungjang óra pont ugyanolyan pontos időt mutat mint a Citizen és van aki kizárólag a pontos időre kiváncsi, méghozzá olcsón, nem törödve azzal, hogy csúnyább, korszerűtlenebb, esetleg kevésbé tartós terméket vesz. Egy Citizen órát kizárólag a Citizen járathat le, mégpedig azzal, hogy esetleg nem a Citizen minőségnek megfelelő órát tesz a piacra.

 

"...Kb akkor a különbség 1 normális meg ezek közt, mint A Trabant, meg egy német luxos kocsi közt..."

Itt szinte folytathatom az előző gondolatot: Attól, hogy valaki nem tudja, vagy nem akarja megfizetni egy német luxuskocsi árát, még lehet igénye arra, hogy A-ból B-be közlekedjen. Ezt az ő zsebéhez mérten egy Trabanttal tudja megtenni.

A hasonlatod egyébként nagyon sánta, mert, ha összehasonlítod a Trabi műszaki paramétereit egy Merciével(teljesítmény, fogyasztás, sebesség, stb.), nagyságrendbeli különbségek fognak adódni, míg mondjuk egy Daewoo és egy Daikin műszaki adatainak összehasonlításában nem fogsz égbekiálltó különbségeket felfedezni.

Ismételten hangsúlyozom, nagyon sokan vannak olyanok, akik nem engedhetnek meg maguknak felsőbb kategóriájú készüléket. Az ő igényüket is ki kell és ki is lehet szolgálni. Nekünk pedig nem az a dolgunk, hogy felülbíráljuk a megrendelő döntését, hanem az, hogy segítsünk megtalálni az igényeiknek és a pénztárcájuknak legjobban megfelelő klímatizálási megoldást.


 

Előzmény: fodorb (9371)
windy12 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9398

Az új 2007-es Samsung Moderato inverter, telepítve. Árban verhetetlen.

 

 

 

 

 

Pannonklima

 

Egy esetleges megoldás a kondenzvíz-bűzzár kérdésben:

 

 

 

 

 

windy12 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9397
Ráadásul valószínű, hogy nem is igaz még az a "B" energiaosztály sem. A Műszaki Depo-n össze-vissza írkálnak mindenféle ostobaságot az általuk forgalmazott gagyi, olcsóhúshígaleve készülékekről. Nehezen tudom elképzelni, hogy az 50 ezer forintos Daewoo készülék "B" energiaosztályos lenne, akkor, amikor a Midea - aminek a rég kifutott tipusát nevezték ki Daewoo-nak - csak "D" osztályos. Valaki mutasson már egy gyártó által kiadott katalógust, és abban nézzük meg a zajszintet, meg COP/EER értékeket, ne pedig egy kis cégecske által honlapra feltett és sehol nem ellenőrzött adatait vegyük komolyan. Valyon miért van az, hogy az LG, Samsung, Daikin, stb. alapkészülékei nem tudnak "B" energiaosztályosak lenni, míg egy 50-60 ezer forintos Daewoo, meg General Line, meg egyéb kínai készülékek képesek erre? Valószínű, hogy a nagyobb gyártók nem engedhetik meg maguknak, hogy a katalógusaikban blődségeket állítsanak, könnyen mérhető adatokat meghamisítsanak az eladás érdekében.
Előzmény: Mblazius (9396)
Mblazius Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9396
A dizajn erdekel legkevesbe, inkabb a kulteri zajszintje (marmint, hogy nem talalok rola adatot) illetve a B/C energiaosztaly ami elgondolkoztat.
Előzmény: paulvitti (9393)
Mblazius Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9395
~40nm, de 4m feletti belmagassag, plusz elegge besugarozza a nap.
Arban is meglatszik a kulonbseg :-)
Előzmény: fodorb (9391)
dmass1981 Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9394
Hello

Keresem azt a légkondicionálót, ami lehűt 50 légköbmétert. Egy szobáról lenne szó, minden felület hőszigetelt. Gondolkoztam a beltéri split klímán, de mivel nagyon laikus vagyok a témában, ezért szeretném a véleményeteket kikérni.

Előre is köszönöm.

paulvitti Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9393

Üdv!

 

Jól érted akár ez is lehet a neve, de pár sorral odébb már írtam róla.

 

A műszaki depón is ez van, csak a dizájn nem Panasonic.

Előzmény: Mblazius (9388)
fodorb Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9392
ezzel maximálisan egyetértek

Nem véletlenül olcsobb valami kimarad belőle mint a "nagyok"éból, vagy ha nem is marad ki, gyengébb minőségű, várhatóan kevesebb lesz az élettartama

Valaki írta, hogy egy albérletbe akarja tenni, ahol 2 évig kell mülödnie, annak jó vásár lehet az olcsóbb gép, mert a szerelési költség miatt csak egy csúcs gépet lenne érdemes átköltöztetni

Előzmény: paulvitti (9386)
fodorb Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9391
a pana kompresszor önmagában sem jót sem rosszat nem jelent, tudni kéne, hogy mikori fejlesztés
Mekkora helyre akarod tenni ?
Mert az 5 Kw az elég nagy

A pana kb 10 éve csinál klímát

A Daikin 70 éve, ezzel elmondtam, hogy melyiknek van nagyobb tapasztalata

Előzmény: Mblazius (9387)
fodorb Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9390
ha ez 2 KW körül van az szvsz jó lesz
Előzmény: Muladhara (9382)
fodorb Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9389

Ha csak nem a legmodernebb készülékek közül  választasz akkor forgatja a benti levegőt

Tehát kell szellöztetni

A Daikinnál pl az ururu sarara sorozat szellöztetés funkcióval is rendelkezik.

Más gyártónak is akad ilyen készüléke, ezek persze a drágább modellek közül való

Elég jó leírások vannak, pl :

ezen az oldalon

 

Előzmény: mcdok (9379)
Mblazius Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9388
mindig a "török samsungot" ajánlom,

Ha jol ertem, akkor ez a General Line?
Előzmény: paulvitti (9386)
Mblazius Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9387
Hello!

Errol kinek mi a velemenye? Az ar jo, nem tudom, hogy a panasonic kompresszor jelent-e valamit, a B/C energiaosztaly nem tunik tul fenyesnek. Nem igazan talalok reszletesebb adatlapot rola sehol..

Elore is koszi a segitseget!
paulvitti Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9386

Üdv!

 

Nem jelent rosszat ha valami kínában készült, mert rengeteg olyan termék van ami kurva jó meg minőségi is. Mondok egy példát: OFF van egy hely ahol szines éjjellátó mini kültéri zsinornélküli kamerát lehet vásárolni 5500 pénzért. És a legjobb hogy kiválóan működnek és semmi bajuk, mert ilyet is szoktam telepíteni.Ha én hasonlót akarok vásáni, más gyártmányból 30ezer alatt nem úsznám meg. Ergó vannak tényleg örömmel vásárolható kínai termékek. A klímák is azt hozzák amit ezért a pénzért hozniuk kell, de nem többet. Pl.: kicsit hangosabbak, nincs bennük plazma szűrés, sőt pollenszűrő is csak jelezve van bennük, az aktív szénről már ne is szóljak, mert csak egy fekete szivacsot kapsz helyette:)))), stb.Többször hibásodhatnak meg mint a jobb klímák, kb ennyi szól ellene, és mellette, de ez csak az én véleményem.

 

Én a kispénzű  ügyfeleimnek mindig a "török samsungot" ajánlom, mert ugyan annyi mint a kínai, de sokkal minőségibb, és kultúráltabb zaj szempontjából.

Előzmény: mcdok (9384)
paulvitti Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9385

Üdv!

 

A dual azt jelenti, hogy 1 kültéri és 2 beltéri.

A 407c-vel az a baj, hogy csak részlegesen környezet barát, mivel ez 3féle gázból van keverve, és nem mindegyik barátságos az ózonra. Ezt én inkább csak átmeneti kényszer hűtőközegnek hívom, mivel az R22 akarták gyorsan leváltani vele. Ráadásul rosszabb a teljesítménye mint az R22nek, vagy a 410a-nak.

Előzmény: mcdok (9383)
mcdok Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9384

A kinai gyártás az klimában ennyire rosszat jelent ?Amúgy én egy 55m2 es lakásba vettem ezt ahol albérletben vagyok.Kb 2 évig fogom használni.Most ez nem azt jelent hogy utána leszarom hogy megy e.De manapság már szinte mindent  Kinában csinálnak.

Elhiszem hogy kinai ha azt mondod.Csak ez annyira rosszat jelent ?

Most olvastam az elemen is hogy :Guangdong Zhenglong enterprise CO LTD :)

 

Előzmény: paulvitti (9381)
mcdok Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9383

Nekem az elem müködik.Nem tudom hogy kinai e vagy nem.

 

Mit jelent hogy dual ?Az miért jó ? vagy miért rossz ?Szerelésnél milyen gondot előnyt jelenthet ?Nem szabad falhoz tenni közel ?

 

Akkor ennél külön táp kell a beltérihez meg a kültérihez ?

 

Mi a gond a 407 es gázzal ?

 

Előzmény: paulvitti (9381)
Muladhara Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9382

Sziasztok.

 

Azon gondolkodom, hogy a 20 m2 -es, 2,5 m beltéri magasságú helységembe veszek HITACHI SUMMIT inverteres oldalfali klímát (Scroll kompresszoros). ( RAS 18 YH5 - RAC 18 YH5). Az ára 156 000 Ft. bruttó + a beszerelés költsége ami kb. 50-60K Ft. körül lesz.

  Fontos szempont nálam hogy halk legyen a készülék.

 

Erősítsen meg valaki pls hogy nem csinálok hülyeséget.

 

paulvitti Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9381

Üdv.

 

 

Sajnálom, ki kell ábrándítsalak, de nem spanyol, remélem ebben a kollegák is megerősítenek. Max spanyol leírást kaptál, a made in eu pedig nem jelent semmit. Anno az Argo-nál nekem is át kellett cimkézni a kínai gépeket eu-s ra. Nem hinném hogy spanyolban létrehoztak egy gyárat ahol a kínai termékeket koppintják le, olyannyira hogy még a távirányító is kínai.

 

A dual Daewoo pedig pontosan 59 kg. és igen elvileg 2 db kompresszor van benne(bár az adattáblán egynek látszik, és csak dualmultinak tűnik, de nem szedtem szét). és ki tudja de szerintem öntött vasból van mert nagyon elhagyta magát míg a tetőre került. És csak ott baszták el, hogy 220-as mágneskapcsolót vezérlünk, de ez egy öszvér gép, így elfelejtettek a kültériből betápot visszavinni a beltérikhez a mérnökök, mivel a beltéri, meg sima mono-split-é. Ezért kell mindennek 220.

 

Plussz adalék: a 2db AAA elem. olyan kínai, hogy azonkívül hogy le volt merülve, rízsszemek hullottak belőlük.:))))

daewoo-midea
Előzmény: mcdok (9367)
tpapa Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9380
Jeleneleg még csak kevés készülék szellőztet, (azok viszont kölön csövön,) a többinél erről te gondoskodsz.
Előzmény: mcdok (9379)
mcdok Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9379

Köszönöm az intelligens és korrekt válaszokat!

 

Még egy olyan kérdésem lenne hogy keresgéltem a neten de nem találtam meg sehol jól leirva hogy müködik egy ilyen klasszikus splitklima.1 kültéri 1 beltéri.

Ugyanúgy kell szellőztetni többször vagy ezeken a csöveken levegő is jön be ?

Vagy pedig csak bizonyos módban (fan) jön be külsőlevegő ?

Előzmény: fodorb (9378)
fodorb Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9378
Minimális, mivel a hideg az a beltériben keletkezik, amikor a hutőközeg átmegy a folytószelepen (nyomáscsökkentő szelepen ) és amikor el kezd a nyomást csökkenést követően párológni.
tehát a csöveknek nem szabadna sem hidegnek sem melegnek lennie
ha mégis meleg vagy hideg, az azért van, mert a fémes csatlakozások miatt maga a fém vezeti a hőt, jelen esetben ez réz
Előzmény: mcdok (9370)
fodorb Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9377
a betáp az áram ellátás
a klasszikus 1 kultéri 1 beltéri esetében a normális gyártóknál vagy egyik vagy másik helyen kell a betáp
A Daikinnál a kültérinek

Előzmény: mcdok (9369)
fodorb Creative Commons License 2007.05.24 0 0 9376
valószínű azért van így, mert a duálban 2 sima kultéri van egy házba rakva
2 kompresszor stb ...
tényleg vicc
Előzmény: paulvitti (9366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!