Keresés

Részletes keresés

niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 255

ami még érdekessége volt,hogy hm..inercia-blokkos-elemenként kiszsedhető,külön-külön finomhangolható-első ránézésre iszonyú halom rugó,elemek,csapok..brr.

Nem is mertem szétszedni.

Úgy vélem,hogy bármelyik mostanában gyártott 150-200 e ft-os rugós légpuseknak" űberelője" lehetett volna-ha gyártásra kerül..vagy ez a db maradt volna..

nagyon komoly irányzékolása volt,nem a megszokott lg lemez-irányzék-talán a clg és a slavia összevegyítése nézőkeileg

a célgömb is inkább a slaviara "hajazott"-oldalcsavaros,a védő csőszerű elem,ami ponthegesztéssel lett rögzítve a házhoz,a tüske meg kb egy 2,5mm-es talpas csap,amit szintén belehegesztettek.

de ugyan úgy egy "ékpályára vagy horonyra volt csúsztatható-ez a horony sokkal hosszabb volt a csövön,mint más típusénál.és azt is lehetett állítgatni-közelebb-távolabb(mármint a célgömböt tologatni,mert két oldalcsavar rögzítette a "sínen")

Ilyen házak vannak még-befejezetlenül-ha valaki ingerenciát érez rá,hogy "befejezze,akár "felibül2-akkor jelentkezzen.Biztossan hiányt pótolunk,mert ki lehet(ne) vele váltani a hiányzó Slavka célgömböt)

a munka neheze megvan,az "U"-profil kész,a "feccskefarok benne-hiány a védő és a tüske...

Aztán majd jól "elnepperkedjük"-de LG-re is ugyan olyan jó lehet..

 

Ezt a nepperkedést (amivel megvádoltak-amott)se igazán értettem ..Ha valaki élete folyamán-mert volt rá anyagi kompetenciája,mert ezzel foglalkozott,vagy mert gyárzáráskor még elvállalta a 7 évig tartó kötelező garanciális javítást,alkatrész ellátást/ez volt lassaan 20 éve!!)Aztán ,amikor meg úgymond megpróbálja eladogatni élete javait,"bankbetétjét"(mert lehet,hogy eljött ennek ideje,mert éppen már más lehetősége nincs 3 éve..akkor miért nepper?Mert túláraz,mert drága?

Hahh-ha egy új clg tusáért kér 15 e ft-ot(amit jó esetben újragyártanának 40 e ft-ért..-az miért drága?

A kenyér,a benzin(ami volt 88"-ban 18ft/l-most tán 400ft/l-az nem drága?)a hús,az 500ft-os pb gázpalack töltet,ami most 5200ft/palack-az se drága..Nemhát..de ha én gázcseretelepes lennék akkor bizony drága lenne...

Előzmény: Demetero (251)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 254

Köszönjük,hogy belátogattál..és a történetet is..

Mennyire ideillő és találó is!!!

"Ütős" volt..

Előzmény: lori75 (252)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 253

"Lényeg,hogy magunkat se  "ejtsük le" se szándékosan,se véletlen semmilyen magas szikláról vagy 10 emeletes tetejéről,mert még utoljára "jó " lehet -ebben az életben

De erre na tettre nincs mentség...nincs bocsánat!'

azt elfelejtettem hozzáfűzni,hogy :..nem vonatkozik ez intelem mindazokra,akik szakképzett bázisugrók és a hátukon a zsákban ott figyel a szakszerűen behajtogatott "mirage"-paplanernyő."

De azért nekik is oda kell figyelniük,nehogy sín(szálra)re  kerüljenek(mert annak veszélyességéről J.A. kedvenc költőm tud majd mesélni..)mert oda lépni,ülni,átmenni életveszélyes és tilos.

 

Az LG rugó hossza az 280mm(az enyém 279 és 42(!)menet van benne,tehát nem 32mint írtam korábban.

a gyorsító az meg 10mm-rel rövidebb

külső átmérője 19mm,a belső az meg 13mm

 

A FÉG LG44 az nem legenda,kár,hogy nincs meg róla a fotom(Ez volt a felirata:FÉG LG 44,Budapest-a csőtőke jobb oldalába volt irva mindez,meg kb 7mm-es nagyságú beütővel a sorozatszám:001 (kb.ekkorával)-sajna,"missinginactions" 2005ről 2006ra virradó "Szenteste-Karácsonyán,sok más gyűjteményi társával együtt)egy nagyon szép majdnem pisztolyfogásos,halbőrözött agyazású,légtárvégen billenőbiztosításos,dupla felhúzókaros Hv(hájveloszityi) légpuska volt,következtetni tudnánk a légtárhosszra-arányosság elvén a dugattyúja alapján(rugóm is van még mindig hozzá,meg dugattyú is és cső is-gyári)kb.100-130mm-t annak is kellett mozdulni a dugattyújának-viszont a dugattyú meg kb1,5x hosszabb volt ,mint az LG-é..

Előzmény: niggergriff (249)
lori75 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 252

Kedves Griff!
Örülök a topicodnak, ami végre nem egy szűk csoport talányoskodó üzengetűje, hanem szélesebb kört próbálsz megszólítani, informatív, tartalmas...még ha magyar légpuska nem is volt kezemben :)
Engem a címe fogott meg, szerintem jó hogy maradt. A nyitányban Joe-nak igazat adnék(mégha nem is szó szerint ezt írta) abban, hogy ugye a ZEN próbálja mellőzni az érzelmeket mert csak kizökkentenek.
Remélem nem gond, ha itt megosztom az egyik kedvenc Zen történetem...
Egy ifjú, és egy öreg szerzetes mennek a szomszédos kolostorba a sáros úton. Az esőtől megáradt pakakhoz érve látják hogy egy apróléptű gésa toporog tanácstalanul a parton. Odaérve az öreg felemelte és átvitte a a karjaiban a túloldalra, amit a művésznő nagyon megköszönt, elbúcsúztak, majd folytatták útjukat. Majd egy pár óra bandukolás után megszólalt az ifijonc -"De nem tiltja a tanítás hogy nem szabab nekünk ilyen nőket megérintenünk?", az öreg kis szünet így válaszolt - "Én már a túlparton letettem, de te még mindig hozod..." :D
A szimpátiám a Tiéd, fogadd jókíváságaimat, és köszönöm hogy megosztod a tapasztalataidat.

Előzmény: niggergriff (242)
Demetero Creative Commons License 2014.11.25 0 0 251

Én sem azért akarok Szlávia csövet bele mert jobbnak tartom hanem mert ez van.  Magyart még én sem láttam eltörve . Valamelyik  topik társunk az LG44 ről ugy beszélt hogy ez csak legenda , Lehet még ilyet fel lelni valahol?

Előzmény: niggergriff (238)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 250

Ha délutánra meg van az is jó! Lzs-2 nincs de van Total Ceran WR2:):):)

 

niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 249

Köszi,Endy bácsy.itt nincs igazán off..

Ezt látod nem teszteltük..akkor tartsuk be Endy bácsy útmutatását és figyelmeztetését.

A véletlen elsülés-ami aztán az egyáltalán meg nem akasztást eredményezte-a dügattyún lévő akasztó-áttöret-téglalap flexszel való"bejavítása"

ezek a fülecsek olyan biztosan támasztottak és últek,hogy csak elsütőbillentyű mozgásra dolgoztak(bár sosem ejtettük le a légpuskát..igy elképzelhető,hogy" véletlen elejtés-véletlen elsülés"

 

 

az ember is igy működik-a "nürnbergi perben "olvastam

 

"Az akasztott embereknél előfordult,hogy összecsinálták magukat és ejakuláltak is.."

 

Bár ott az akasztás "szándékos" volt-az (el) "sülés" - véletlen..

 

Lényeg,hogy magunkat se  "ejtsük le" se szándékosan,se véletlen semmilyen magas szikláról vagy 10 emeletes tetejéről,mert még utoljára "jó " lehet -ebben az életben

De erre na tettre nincs mentség...nincs bocsánat!

Előzmény: Törölt nick (247)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 248

.."mit gondoltok,miért áll mindig Bando Bá-lassan 60 évesen -még mindig a dobogón-ráadásképp "filléres""kohóérett" magyar légpuskákkal(D:D:D:)

Azért nemcsak ezért..Nekiis volt ám olyan korszakalkotó fejlesztése,ami...páratlan és egyedülálló-amivel sikerült meggyőznie,hogy a "dugattyú-bőr:halott ötleet(már)

de az egy másik történert,bár biztosan boldogan hozzájárul,hogy elmondhassammég azt a "titkot "is.."

 

 

Üdv,Bando4

Én tisztelettel megkérlek,hogy ismertesd azt az lG dugattyú-fej megoldást,amit velem is megosztottál.sosemismertelek egoista embernek

..és pesze,ha a FÉg CLG "GOHAR" -adapterrel kapcsolatos tapasztalataidról is(amit szintén én fejlesztettem,találtam ki)- ejtenél pár szót-azt köszönnénk,mert szerintem sokan nem ismerik vagy feledésbe merült..

Én is megtenném,de azt,hogy "jó csávó a Márkó,nagyon jó,jó csávó"-ne mindig a "Márkó "mondja..

D:D:D:

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 247

Üdv Longi!

Benned egy író veszett el:)

Ha egy megjegyzést elfogadsz,azért ebben a kis eszmefuttatásban nem ártana megemlítened,hogy az elsütő szerkezet túlfinomításával nagyban megnő a balesetveszély is.

Nem mindenki profi céllövő és ha olyan kézbe kerül elég egy kicsit odakoppintani valahová a tust és a fegyver elsül.

Tehát ezzel csak óvatosan véleményem szerint..

Pályafutásom alatt én is lyukasztottam már ki többek között falat,bútort,széket,laminált padlót és a lábam is:))hasonló miatt,pedig nem múlt héten volt először fegyver a kezembe.

Na csak ennyit szerettem volna,nem OFF-nak szántam:)

Előzmény: niggergriff (242)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 246

a golyó-passz.sztem SKF-boltban párforintos tétel,kis rugót meg -ha nincs más 20 ft-os öngyújtó(tűzköves)-tűzkőnyomó rugóból

Előzmény: niggergriff (245)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 245

üdv

Ha betétrugót használsz,akkor bizony a rugóvezető felesleges.

Tehát hagyd ki!!!

Célszerűbbnekt tartoma betét(gyorsító)rugót,mivel az végigvezeti a fő(ütő,eszitő)rugót

ez által kisebb a nyiszorgás-"elmacskásodás" lehetősége

lényeg,hogy az egyik jobbos a másik balos tekerésű legyen.

aztán sok-sok LZS-2 -t bele...

a rugó hossz 32 teljes menet meg a két fél,de azok nem számítanak.

cm-ben pedig 28cm-re vélekszem,de ha nem sürgős délutánra átszámolom

Előzmény: Törölt nick (244)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 244

Üdv!

Az lenne a problémám az LG 427 rugóval (másik topikban a hosszát 28cmben adják meg)

ha beleteszem a betét rugót, akkor a vezető rúd nem fér bele! Kell-e bele vezető vagy hagyjam ki a betétrúgót?

 

 

A hátsó irányzék állítóanyába a golyót honnan tudnám pótolni? Zsírzógomb? A fúrat 2,2mm.

niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 243

Hát,én asszem,hogy rézgálic.

az oktatónk egy mezőgazdasági boltban vásárolhatóként mondta és szőlőpermetezéséhez..de lehet nem jól tudom,

vót ez vagy 35 éve ide-stova..

Haúgy van ,ahogy irod-márpedig miért ne lenne úgy.sztem akkori s a légtárfejben lévő alapl yukba kell belediffundálni valahogy a plusz keménységet,mert a töltőcsap(sztem) nem kopik,mert az a keményebb...

a lyuk lesz ovális"tojásdad"

Előzmény: Törölt nick (241)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 242

Az elsütés milyenségének  fontosságáról:

Azt már mindannyian tudjuk,hogy adott( bármilyen )működési elvű légfegyver esetében  és -első sorban-a "jó "(el)sütés hiányában

nagyon nehéz  eredménye-

ket,kellő találatokat elhelyezni lőlapon,tereptárgyakon..

Azért helyeztem a sütést első kitételként,mert tényleg az az első,persze,fontos a lövedék, az egyenletes  lövedék sebességet biztosító "hajtómű"-Elsütő rugó,dugattyú-tömítés(gáz,elsütő szelep..stb)

Ezt a FÉG is felismerte anno az 50-es-60-as években,és már az lP-22-nél módosította a "betonkemény" sütést egy állítható elsütő megoldásra,ami a FÉG Lg-44-ben "csúcsosodott" ki..

Egyébként meg minden további típusán  a kor technikai követelményeinek  és elvárásainak-a lövészek igényeinek ,javaslatainak figyelembevételével-módosítgatott,javított.

(Ne feldjük sok nagy nevű és sikeres céllövővel állt kapcsolatban,hogy csak a "Hammer"-t említsem,aki nem egy terepjáró autó márka volt..De ott voltak a fiatalság lövésszé nevelését felvállaló MHSZ-és iskolai lövészklubok is,akiknek sokszor jutott új prototipus-tesztpéldány

Az LG-típusok sütése is elfogadható,de azt kevesen tudják,hogy ezen is lehet javítani,kellő kitartással"agyalással"

én komoly  feladatként kezeltem a sütés feljavítását-és született is rá megoldásom-nem olyan egetrengető-spanyolviiasz(és persze,elmegyilkoséknél majd jön a cáfolat,hogy megint...)de ezt Bando Bá tudja cáfolni,mert az összes (régebben elkészült db-om )hozzávándorolt,na meg a Luftblenyóhoz..szval ez a sütés annyira jól sikeredett,hogy nem cigarettával,de akér "gyufaszállal is el lehetett mozdítani a billentyűt..,mondjuk azt,hogy majdnem szinte"ránézéssel",de ennek ellenére egy biztos megakasztást,véletlen elsülésmentességűre sikeredett.

Hogy is működött:Az LG elsütőelemei ,mint az akasztó fülecsek,mind a támfülecsek,préseléssel(sajtolva) készültek,amit edzettek aztán.A sajtolás után ezeket nem munkálták,reszelték csiszolták,de még ha meg is tették volna-felelslegesen..mert a 4 elem sosem tud EGYSZERRE,EGY IDŐBEN-működni-holott ez lenne a fontos!

a működés:akasztáskor minden akaszt,minden elem támaszt.No,de elsütéskor?aAhogy kezdődik az elsütő billentyű húzása-a billentyűben lévő támfülecs,kezd "elbillenni",a másik elem viszont még áll stabilan betámasztva az akasztó házat,ebben az akasztó-fület(miközben a támrugó kezd összenyomódni,ennek hatására az akasztóház -mivel a támfül fordul ki alóla is elkezd lesüllyedni,de aaz akasztó fülek,mivel aza kasztó él kb 7fokos visszaköszörülések-akadnak ám,de stabilan..közben a másik támfül is megindul és amikor már egyik sem tart,akkor lesüllyed hirtelen az akasztó ház,az akasztó fülek elngedik a dugattyút,a dugattyú a megfeszített(összenyomott)rugó erejének hatására elindul előre a légtárfej felé-e közben az ott "eltárolt" levegőt összesűrítve bepréseli az átömlőbe és megtörténik a (lég)lövés

a fenti folyamat miatt eősebb támrugó szükségeltetik,ami jól-és egyszerre "feltolja" az elemeket(gyengébb rugóval ez úgy működne,hogy egyik tám fel,a másik még nem támaszt,az akasztónál szintén

Hosszúra sikeredek,mint minden irásom,bocs,ha unalamas kissé,olvassátok csak itt végét.

Elkészítettem az akasztó-sütő elemeket 4db helyett -kettőből,amiket egy anyagból,marással,köszörüléssel alakítottam ki,a furatokat illesztettem,dörzsöltem,aztán mindegyik be lett cemnetálva,ahogy illik(C45-ből.ami szerszám/fegyveracél),az akasztó fülecs szögét is módosítottam 5-5,5fokra-a támfülecsekét növeltem-szinte élszerűre a "felület helyett

Az egyidejűség,mivel egy-egy tömb mozgott lehetővé tette a gyengébb támrugó beszerelését.

Ez is csak egy ötlet maradt,ami nem kellett,mivel a lemezből való sajtolás sokkal gyorsabb,költségtelenebb volt,mint amit ismertettem.Igy készítettem tán 8-10 szettet,amirt beleraktam egy tasakba olajba és elpakoltam 20 évre.Aztán 20 év múlva előkerült-Blenyo számára és itt a fórumon tán szépeket kezdett írogatni-ezt elolvasta Bando bá-és a maradék 5 szettet elfogadható áron magánosította..Nem ismaradt belőle még mintának se.

mit gondoltok,miért áll mindig Bando Bá-lassan 60 évesen -még mindig a dobogón-ráadásképp "filléres""kohóérett" magyar légpuskákkal(D:D:D:)

Azért nemcsak ezért..Nekiis volt ám olyan korszakalkotó fejlesztése,ami...páratlan és egyedülálló-amivel sikerült meggyőznie,hogy a "dugattyú-bőr:halott ötleet(már)

de az egy másik történert,bár biztosan boldogan hozzájárul,hogy elmondhassammég azt a "titkot "is..

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 241

Bittos, h rézgálic volt? Van egy módszer, amiben sárgavérlúgsó-oldattal ( kálium-hexaciano-ferrát ) ecsetelt vasra ráégetik az anyagot, ez néhány mikron mélységig emeli a széntartalmát ezáltal keményítve azt. Rézgáliccal galvanikusan rézzel lehet bevonni.

Előzmény: niggergriff (227)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 240

a slaviás történethez hozzá fúzném :

Ezen elgondolkodtam.

Talán a slavia kis térfogatú (légkamrájából) löketteréből adódik-mivel a tipust 50éve gyártják változtatás nélkül(az is lehet régebbi konstr)hogy a gyártók igyekeztek:"ha nem tudonk nagyobb löketteret-mertormótlan a hosszú légtár-a szerkezethez meg ragaszkodnánk,mert jól bevált,erre vagyunk "felszerszámozva"-egyébként,ha valaki találkozott már a 20-as (?) 30-as(?) években gyártott "gyutacsgyári"-val-akkor megerősítheti,hogy igen nagy hasonlatosságot "mutatnak-de a Luczni-87 is olyas..

-ezért muszáj volt "jobb" csövet gyártaniuk,hogy ugyanazt a lőképet,pontosságot tudják "hozni" azok a cuccok is,mint a kb 10-30%-al nagyobb sűrítőterű FÉG LP-LG-típusok

A fég-nél 50 év alattkb 40-50 féle(!) légpuska készült,folyamatosan változtattak még egyes tipuskon belül is(csőhosszok tőkés,fix,,elsütés,akasztás,dugattyúk,agyazások,müködési elvek-rugósok,PCA,CO2,PCP-és mennnyi tipus lehet még,amiről nem is tudunk?

 a cseheknél mennyi?Én nem tudom!

Viszont nem vagyok Slavia .-"hívő"-nem "gyere be" ez a "dugóközépbe besajtolt  rúdba beakasztós" billenős-körömhegyes"-megoldás,idegenkedem tőle..(lehet,ezen elemek kopása adja,hogy visszacsap a cső felhúzáskor-töltéskor?)Biztos meg lehetne ezt jóra is csinálni..

az anyagminősége is silányabb,mint a FÉG-eké,hamarébb kopnak -törnek,pattannak..

(lehet cáfolni is)

Csak akkor borzadtam el,mikor egyik kedves topictársunknak harmadjára sikeredett olyan slavka-dugót küldeni,amire azt mondta,hogy talán megfelel-nekem mindegyik új volt..

De ki görgette űveglapon,viszgálta az akasztórúd szög alatti állását vagy egytengelyűséget a dugattyú-középpel?

a 70-es évekből származó oreg slavkát mérette be velem az ismerősöm-első tulaj,sosem volt szétszedve

nagyon meglepődtem:180m/s-t hozott  chrony-a kék csehszlovák diaboloval..és használta folyamatosan a tag..azért ez nem semmi!

Leszögezhetjük,akkor,hogy régen jobb volt a slavia,mostani társainál-(de a fÉG LP-k már az 50-es ,60-as években jobbak voltak-minden tekintetben)jobb anyagból volt a tömítésük,minőségibb volt a rugó,precizebb illesztések,csapok stiftek,edzve becsülettel--mára meg elk.rvult..

Előzmény: niggergriff (238)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 239

Én sem tudtam jobbat kitalálni..

Azt leszögezhetjük,hogy a FÉg dugók jól be vannak edzve,azt kilágyítani:káros és felesleges,mivel többé sosem lesz olyan,mint volt-tehát eldobhatóvá válna,mivel nem tudjuk -házilagosan-visszaedzeni.

a lánghegesztős olajos hűtéses edzés  a csapágy-késnél se jött be-olyan kemény lett,hogy leejtve elpattant.

Az edzés általános algoritmiája:

Hevités, megeresztés,hűtés hőntartás-mind ,mind olyan  mérendő folyamat(hőfok,idő)amihez speciális edző kemence(elektromos,gáz -tüzelsé)védőgáz,védő só akármi

a cementálás az meg szénporban,csontporban való hevítés..

asszem az lg dugattyúkat cementálták..,amit mi házilagosan nem tudunk biztositani..

lehet,hogy nem így van, én nem vagyok edző-"művész"

Előzmény: Demetero (237)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 238

Általánosságban.Mindig az adott rugó karakterisztikáinak a függvénye

Egy ritka léptékű ,kevés menetszámú,nagy menettávú)rugót lehet nagyobb előfeszítésűre "hagyni

 az exhi-rugót(xxl) javasolnám,csak jó tapasztalatokkal rendelkezünk róla néhányan-kár,hogy a forgalmazónak sincs már -1db se.

A gyári rugó paramétereit tudnám megadni,ha kell van még 1-2 készlet.

elhangzott az ötlet:slavia-cső..

Jó választás!(bár rugósba nem javaslom,annak elenére,hogy "jobb",mivel láttam  már nyakba elrörött-elhajlott slavia-csöveket..FÉG-es  csövet sosem láttam még,ami eltört csuklótőkénél..

viszont pcp-be,CO2-esbe tényleg más lőparamétereket "hoz",mint a FÉG-eké..

Szívenm csücske a gpm/clg,mert bármennyit is szidják meg hogy:"elévült","jó volt akkoriban"-azt el kell mondanom, előnyei közé sorolnám,az egyszerűségét,könnyen javíthatóságát,megbízhatóságát,ma is versenyképes lőkészségét(a kaliber magazinban ,valamelyik évkönyvben V.G. két oldalt szentelt neki-és lehet szidni-akár a kaliber magazint .VG.-stől(én nagy tisztelője vagyok mindkettőnek(a gpm-nek is,a kaliber magazinnak is-VG-stől)

nagyszerűségük abban rejlik,hogy ,megfizethetőek,a mi "bibliáink"-az eredeti mellett,és ezekről nem kell lehántolni a "köritést",keresni a rejtett tartalmnat-érthetőek..és magyarok.

 

..beépítettünk slavka csövet gpm/clg-be-kísérletképp.

előtte megmértük a lövedéksebességet,ami 165 m/s volt a clg-csővel.

a slavka cső kb 40m/s-sel "gyorsabb volt a kilőtt-ugyanolyan tip.gyártm.-ú- lövedék(lőképet nem vizsgáltunk)

Tehát nőtt az energia,nőtt a sebesség..Miért lehet ez?

Más a huzagemelkedés,más az ormozat-barázda profil--lazább illesztés

Miért is jó ez?

nem azért mert "begyorsul,hanem gyengébb ütőrugó beszerelését teszi lehetővé-szinte nem kell előfesziteni az ütőrugót-kimélődnek az alkatrészek,nem kopnak annyira,az elsütőszelep se tehelődik az ütőőmű által(annyira)

Előzmény: Törölt nick (231)
Demetero Creative Commons License 2014.11.25 0 0 237

Az első gondolatom a réselésre sarokcsiszolóval tovább vinni ., ismerem ezeket a csapos köveket de valóban olyan gyorsan kopik mint a fémráadásul ami nekem van az szerintem 25mm es legalább de itt a csavarboltban mintha már láttam volna   megoldom és beszámolok a végeredményről is:)

Előzmény: niggergriff (235)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 236

Üdv

volt fenn "rákívánós"-ban is,de lemaradtál a lényegről

de egyezkedjünk-én nem bánom.Örülök,ha valaki "magyarlégpuskázik" akkor is,ha aztán eladogatja

a franc se tudja..tán ez a féges szívem(ahol én az "udvaros" beosztásig (vagy anyagmozgatóig)jutottam..

Ezért kissé megorroltam az "elkövetőre"-akkoriban

..és tudjátok ,mit mondok:mostanában már az udvaros is olyan úr,mint a kukásautó saroklépcsőjén ácsorgó.

szval,örülhetünk(nénk)ha ilyen jó beosztásba kerülnénk,mert ott is csak "kihalásos" alapon van újonc-felvétel..

Előzmény: napiland (233)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.25 0 0 235

üdv.azokat kár elvágni

5-ös hengeres nekem is kéne néhány db,mert egy réselésre rámegy 5(!)db-azzal faxán tovább lehet köszörülni     az LP dugattyút,hogy jó legyen az LG-447-be,

pl.Demetero is örülne biztosan  néhány db-nak.

Vagy Te,Olivér hogy fogod megoldani?

-Remélem,nem leszel "titkos" Oli-aki jól" eltitkolja",hogy mire jutott?

egyébként meg a 6-os csigafúró befogó része  is okés,ha nincs eredeti.

(Nekem a napokban kiborult egy delmás doboznyi a fűbe(gazba)és még nem is a macska volt a bűnös..

össze kéne mágnesolgatnom,de még nem futotta.

 

Előzmény: Törölt nick (229)
huta50 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 234

Sokan erre esküsznek.

Előzmény: Törölt nick (231)
napiland Creative Commons License 2014.11.24 0 0 233

Hello szenszei Longi!

 

Nagy érdeklődéssel olvastam az elmúlt napokban a topikodat!

Ha már ilyen nagylelkű kedvedben vagy, egy CLG tusában nem tudnánk megegyezni?

Üdv.

 

 

Demetero Creative Commons License 2014.11.24 0 0 232

Méreteket nem tudok de ha jól tudom általánosságban az a bevált ha minimális előfeszitéssel össze lehet szerelni.

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 231
Jok igen, de ez itt felenk hulladek es sok van! Meg szerintem kemenyebb anyag!!! Apropo az LG 427be mekkorara kell a rugot vagni?
Előzmény: Demetero (230)
Demetero Creative Commons License 2014.11.24 0 0 230

Csigafúrók száraiból szoktam  a stifteket ezek is jók .

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 229
Na megoldodott az LG stift problema! A furatkoszoru kovek csapja a megoldas!!!! Abbol vegtelen all rendelkezesre........
niggergriff Creative Commons License 2014.11.24 0 0 228

Sajna,az ajánlat nem áll!

1 hsz-ed van-20 helyett,1 hónapos reg szükségeltetik-a tiéd meg mai....

ezt fektettem le az ilyen "rákívánós" dolgoknál

Ettől  függetlenül persze, szívesen látunk-mindég

Sajnálom.

Előzmény: progman87 (222)
niggergriff Creative Commons License 2014.11.24 0 0 227

Nem tudom!

Rézgáliccal lehetett felületi védelmet biztosítani alkatrészeknek-korózióvédelem,ott is fel kellett melegíteni a munkadarabot.Szerintem ezek ilyen urban-legend-ok..

Asszem'mi menetmetsző-kalodákat "vontunk be" rézgálicccal-még tanuló koromban

sztem az se"dagasztja" meg a fémet..

Az a gond,hogy a töltőcsap nem körkörösen kopik,hanem "tojásdaddá"Ha nincs kenve "elrágja a fém a fémet azon a cikkelyen,mivel a légtárfej a puhább anyag igy nem a csap (jó minőségű acélöntvény)kopik,hanem a furat.

volt néhány db,amit sikerrel leápoltam-mivel csak kb 87fokban mozdul-egy adott 1/4 íven,mindenképpen körré kell munkálni az oválságot

Megvan a saját technikám rá-én ezt szívesen ismertettem a fórumon is,meg bárkinek is..

De haladjunk egy picit a magyar kísérleti légfegyverek útján is..

Megemlíteném a "Tigris' PLG-11 U-t..az akkor készült,mikor már a FÉG nem volt többé FÉG 91-ben "MAFÉG" lett különvált,aztán meg még valami mássá avanzsált-prototípus szinten készült is egy-két db(tán)egy biztosan,mivel azt én készít(t)ettem

Ha megtalálom  a db-jait(s mivel az én saját szellemi termékem volt-ami nem kellett senkinek,-akkoriban már semmi nem kellett-alanyi jogon az enyém is maradt.Na,ennek a dok.-ja megvan ám...olyan senkinek sincs-egészben még nekem sem!)Viszont mindenkinek adhat ötletet.

 

 

 

 

,akkor fotokkal fogom demonstrálni

Előzmény: roland7 (225)
roland7 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 226

Bakker, más is pont ezt kérdezte??! :))))

Előzmény: roland7 (225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!