Keresés

Részletes keresés

fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9477
Én úgy csináltam
hogy szereztem, tisztitó folyadékot, direkt klímához valót, majd követtem annak a dobozán lévő utasításokat
kikapcsolt állapotában amennyire csak tudtam, befujtam a bordák közé, majd levettem a szorofejet és ontottem bele, hogy a tálca is tisztuljon
kimostam a szürőket is, ebben muanyag alapszürő van,
megvártam mig megszárad, majd visszatettem, és 1 óra mulva normál modon indítottam ujra
Előzmény: atp (9471)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9476
Azt valóban jól mondod, hogy nem tudtam / tudom, hogy egyes gyártoknál a szabályozási tartomány az mennyi

Én is csalódtam a simában, annak idején erre volt lehetőség :(
Köszönhető volt ez annak, hogy szakbolt árulta és árulja a mai napig is a weboldal szerint
elég kedvező árban ...
ma már nem ilyen egyértelmű a helyzet, mert az inverteres barátja és e közt már jóval kisebb az árkülönbság ha ma vennénk inverteres lenne az tuti


Előzmény: Dr. Klíma (9469)
tpapa Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9475
OFF? A szakemberek közt volt olyan, aki megkérdezte, hogy a kétszárnyas erkélyajtó függönyét behúzzátok-e napközben, (ha van neki)? ;o) ON?
Előzmény: Törölt nick (9458)
atp Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9473

1. Hétvége van és meleg.

2. Ha lehet spórolni akkor miért ne...?!

Előzmény: lviz (9472)
lviz Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9472

Az fel sem merült,hogy egy szakembert kihívjál?

 

Előzmény: atp (9471)
atp Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9471

Egy Dimarson DMR-20 GW-2 légkondi van a lakásomban. Most úgy 4 év után gondoltam csak ki kellene tisztítani/fertőtleníteni?! De sose csináltam ilyesmit...

 

Szerintetek hogy kell? Az előlapját felemeltem ott vannak a hűtőbordák. Van fertőtlenítő folyadékom sok féle (műtéti bemosakodószer, steril system a baba játékokhoz stb...). Gondoltam befújnám porlasztva a hűtőbordákra és a leeresztőcsövön majd jól kijön. De nem akarom elcseszni a készüléket ezért megkérdezném itt, nehogy hülyeséget csináljak.

 

Szóval mehet így, vagy máshogy kell?

 

paulvitti Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9470

Üdv!

 

"Mert az enyém nem inverteres, és miutan elérte a beállított hőfokot, utána leáll a kompresszor, a venti forog tovabb, és párás, majd egy idő után büdös levegőt fúj be
Szinte jobban izzadok bent, mint kint"

 

 

Szerintem cseréld el a mosókonyhás lakásodat egy tetőtérire.:)))

 

Nem megsértődni, csak vicceltem.

 

 

Érdekesnek tartom, hogy ha nem megy a komresszor akkor egyből visszapárásodik a szobád, és a hőfok is mintha visszaemelkedne. Nekem zsidóságomnak hála csak egy fixes klíma üzemel, melyre összesen 10ezer pénzt dobtam ki, így nem rúgott labdába egyik inverteres se. Egy Vestel beltérit egy Samsung kültéri hajt.Mindez 3.5kw és kb.:23nm, panel 2. emelet. Nálam a beállított hőfokhoz képest +- 0.8 fok eltérés között ingadozik, ezt szinte észre sem veszem. Ezt azért nem hívnám nagy hőingadozásnak. A pára meg a holdon ha ment fél órát a gép.

Előzmény: fodorb (9467)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9469
Úgy belelendültél a tanácsadásokba, hogy azt hittem van közöd a klímákhoz...

Az inverteres gépek x-től Y-ig tudják magukat szabályozni...
Az LG pl 20%-tól 130%-ig képes változtatni a teljesítnényét a névleges teljesítményéhez képest...így egy 3,5 kW névleges teljesítményű berendezés 0,7 kW-tól akár 4,5kW-ig képes szabályozni a teljesítmény leadását..... Persze ez az érték nem általános....minden gyártónál más és más... van olyan gyártó, akinek az inverterese 50%-tól 110%-ig szabályoz.....

Aki valóban tudja, hogy mi is az inverteres gép előnye, annak esze ágában sem lesz fix teljesítményű berendezést vásárolni...
Most, hogy a középkategóriás berendezéseknél is fellelhető már az inverter szabályzás, lassan szót kell ejteni az inverteres és inverteres gép közötti különbségről is....pl miért "visít" az egyik és miért extra halk a másik ...pedig mindkettőt "inverteresnek" mondják :)

jó hétvégét mindenkinek.....üdv.: doki
Előzmény: fodorb (9468)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9468
hallagsd meg, hogy honnan jön ?
Lehet, ahogyan becsukja a lamelláit annak a hangja, vagy ahogyan becsukta alatta még forgásban van a venti
Előzmény: Törölt nick (9466)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9467
Mert az enyém nem inverteres, és miutan elérte a beállított hőfokot, utána leáll a kompresszor, a venti forog tovabb, és párás, majd egy idő után büdös levegőt fúj be
Szinte jobban izzadok bent, mint kint

Én tetőtérben vagyok, nyugati ablakkal, tetőablak nincs
a szoba alapterülete sacc per kb 20 nm, talán picit alatta
az ablak szabványos, egy szárny 80 cm széles 2 szárnyú

Az inverteressel egyet értek, mert tapasztalom azt, hogy hol fázom, hol melegem van , és nem tudom normálisan beállítani
azt szoktam csinálni, hogy 1 - 2 perc után emelem a hőfokot, hogy leálljon majd vissza csökkentem, hogy hogy a védelem letelte után elinduljon, és így megy egész nap

Ha az automatikára bizom, akkor egy óra alatt talán 3 - 4 szer kapcsol be, és durván hideget fúj ki


Éjjel meg szinte nem is kapcsol be, még akkor sem ha a 21 fokra veszem le a hőfokot, miutan elérte, nem igen indul ujra be, ma reggelre az ablak párás volt, olyan nagy dunszt volt, annak ellenére, hogy 21 fokra volt állítva, valójában kb 23 volt a hőmérő szerint

Még ha invereteres egy gép, akkor is jó lenne tudni, hogy mi az a hütőteljesítmény, amivel minimálisan képes menni, vagy úgy is mondhatom, képes mondjuk nagyságrendileg 0,4 - 0,5 Kw val hűteni, éjjel nem igen kellhet több a mostani időben.
Előzmény: Dr. Klíma (9464)
tompi03 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9465
Aha már értem
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9464
Egy inverteres gépnél miért probléma, ha egy picivel nagyobb a névleges teljesítmény, mint amit egy átlagos nyárra való tekintettel méretezve lenne a hűtésigény?

Paulvittinek igaza van..minimum 2,5 kW kell.....(és lehetőség szerint inverteres gép)
Előzmény: fodorb (9463)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9463
Miért ne legyen kisebb
az megint csak nem jó ha alig megy a kompresszor, ngyon hullámozni fog a hőmérséklet
Előzmény: paulvitti (9460)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9462

Azért, hogy le tudja adni a meleget kint

Ugyanazért kell, amiért a hűtőszekrényednek a hátulja meleg

na most itt a hátulja van kint elszerelve a kompreszorral együtt

ez azért is jo, mert a kompresszor nem bent zorog hanem kint

 

Röviden és tömören ezért

 

Előzmény: tompi03 (9461)
tompi03 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9461
Én a klíma ügyben még csak kezdő vagyok és szeretnék venni egy samu klímát és az lenne a kérdésem hogy kültéri minek kell? nem elég a beltéri?
paulvitti Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9460

Üdv!

 

 

Én csak teljesítményt javasolnék. 2.6kw-nál (9000BTU) semmiképp ne legyen kisebb.

Előzmény: Törölt nick (9458)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9459
2 kw körülire tippelek ?
Milyen teljesítményt mondtak ?
ha túl nagy az sem jó, nálam ez a helyzet , nyitott ablaknál tartja a 25 fokot behuzott fugönnyel
Előzmény: Törölt nick (9458)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9458
Eddig csak olvastam a fórumot, próbáltam megtippelni, hogy mire lesz szükségem. Már sejtettem. Aztán szakembert hívtam és most bizonytalanabb lettem, mint valaha voltam.

A várható magas költségek miatt az egész lakás helyett megelégedek idén a nappali megoldásával. A nappali <=23m2, 2,5m belmagasság, kétszárnyas erkélyajtó, dél-nyugati fekvés, a tetőtér 1,5 méter szélességben belóg egy sarokban, 2005-ben épített ház, gázfogyasztás minimumközeli, így gondolom a szigetelés jó.

Három cég járt nálam, az egyik S09AW-t, a másik Hitachi RAS18YH5-öt, a harmadik S12AW-t ajánlott. Az első kettőnél még sejtésemmel egybevágott az ajánlat, de a harmadik nagyon kilógott a sorból. Kicsit fölélőni látszik a méretnek, meg ugye 2:1 a másik oldalnak, viszont a céget itt találtam, mint az egyik szakember munkahelyét. Kérdezzek meg egy negyediket?
tgabriel Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9457

Sziasztok!

 

Albérletben lakom, ahol a tulaj nem hajlandó klímát beszerelni, ezért muszáj vagyok egy mobil verziót venni. Ha már ez a helyzet, akkor mire figyeljek oda? Mindösszesen egy 20 nm-s szobát kellene hűteni, a többi nem érdekes.

 

Köszönöm

Cloaca Maxima Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9456
Kösz!
Előzmény: fodorb (9455)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9455
Megnéztem egy hasonló méretű Daikin nem inverteresnem a fogyasztását hűtés esetében, 1000 - 1200 Watt körül fogyaszthat a tied
Előzmény: Cloaca Maxima (9451)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9454
Azért az én Samsung-omnak nincs ilyen erős zaja. Ha én becsukom az ablakot, ami mellett van a kültéri, nem is hallatszik be. A probléma a szomszédok miatt nagy, mert nekik nincs klímájuk, nyitva van az ablakuk és oda biza bemegy a hang.
Sajnos az se valószínű, hogy megtudom mi volt az elsőnek a baja, mert holnap kijön a klímás és kicseréli egy vadiújra. Azért remélem hiba "volt-nincs" eset lesz.

Segítségül ide copy-zom azokat a tanácsokat amiket anno nekem adtak a fórumtársak:

Viricsi írta:
Egyébként én is többször találkozom a ciklikusan gerjedő hanggal, szvsz. ez a hang a környezetből visszaverődő géphang rezonanciája a burkolaton. Meg kéne próbálni egy darab kartonlappal "terelgetni" a hangot a kültéri környezetében és figyelni, hogy változik e a hang. Ha igen, akkor megvan az ok.

Windy12 írta:
A géppel lesz a probléma. Sajnos a dél-koreai gyártók még azért nem érték el a japánok színvonalát. Valószínű nincs nagy baj, szinte biztosan valamilyen oda nem illő rezonancia kelti a zavaró hangot. LG kültériknél számtalanszor tapasztaljuk, hogy a kompresszorhoz hozzáérő rézcső rezonál, ugyanez előfordult már Samsungnál is. Ha megszűnt a zaj a burkolat eltávolításával, akkor ott kell keresni a problémát.
Sajnos ezeknél a márkáknál jellemzően megfigyelhető, hogy míg a magasabb árú készülékeik igényes kidolgozásúak, és nincs velük különösebb probléma, addig a belépőmodellek, amik a legolcsóbbak, ott nagyobb százalékban fordul elő hiba. Általában nem jelentős hibák, könnyen orvosolhatók, de azért kicsit idegesítőek.

Dr.Klíma írta:
Az alábbiakat érdemes átnézni...
- Vízszintbe van-e minden irányba a berendezés?
- A burkolathoz nem ér-e hozzá valami?
- A kompresszor gumibakja a helyén van-e?
- A kompresszor rögzítése megfelelő-e ?
- A burkolaton nincs-e meglazulva valami? (foggantyú, kapocsfedél, védőrács...)
- Nem ér-e össze valami (rézcsövek)
- A rezgés elnyelő kiegyensúlyozások rajta vannak-e a csövelen?
Előzmény: reflekt (9453)
reflekt Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9453
Kiváncsian várom, hogy hogy szuperál, mert ugyanezzel a problémával állok én is szemben. Fisher kültéri, rettenetesen rezonál, ráadásul az egész fal (panel) átveszi, így a 3 hónapos kisfiam rögtön elalszik, ha beindul a kompresszor (tényleg hangos). Emiatt etetésnél nem tudjuk használni, szegényről meg folyik a víz :(
Van gumibak és laikus szemmel úgy tűnik minden rendben, bár nem teljesen vízszintes (a ház fala felé dől).
Előzmény: rnagy8 (9452)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9452
Nekem most szerelték fel ugyanezt a tipust. Néhányan még emlékeznek, hogy nyüglődtem mert a kültéri egy nagyon zavaró pulzáló hangot ad ki működéskor, ami alatt a működési alapzaj is hangosabb mit kéne. Voltak itt jótanácsok, végignézett a szerelő mindent amit javasoltak az itteni szakik, de a vége az lett, hogy holnap hozza az új kültérit. Mert valszeg valami baja van. Kicseréli a Samsung, nem volt ellenvetésük. Ez remélhetőleg nem tipushiba és holnap azt írhatom a kérdésedre, hogy nagyon jó. A beltérije egyébként szerintem nagyon szép, elfogadható a hangereje (azért nem zajtalan és nincs éjszakai üzemmódja).
Előzmény: rittli (9416)
Cloaca Maxima Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9451
Kösz, biztos jó amit írsz, de az én szintemnek ez magas. Felmerült, hpgy ha már most néha, egy-egy órára bekapcsoljuk a klímát, akkor mennyivel fogja megdobni a villanyszámlát őszig...
A klíma leírásában semmilyen technikai infó nincs, ez egy Teknopoint Performance, 3,6 kW-os (12.000BTU) split klíma.
Tehát, az adott "példa" szerint auto-ra állított ventillátorral, a kinti 26'C fokhoz képest 22'-on mennyi lehet az óránkénti fogyasztás? Csak úgy kb... (a szoba sacc 64 légköbméter)

CM

Előzmény: fodorb (9433)
I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9450
Jártam manuális klímás autóval is de én ugy állok hozzá hogy még igy is sokkal jobb mint ha az össz lehetőségem az ablak letekerése lenne.Van aki nem tudja megfizetni a digit klímát de azért szeretne a nagy nyári melegben izzadás nélkül autózni.Szerintem ez igy jó különféle anyagi lehetőséggel rendelkező embereknek is van lehetőségük a klímára.Aki megteheti az vehet nagyonkomoly digit klímát lehet nemsokára a személygépjárművekben is megjelenik az állóklíma mint a haszongépjárműveknél.De aki szerényebb lehetőségekkel bír valószinü továbbra is nagyon fog örülni a manuális klímának.
Előzmény: klimakiraly (9448)
I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9449
Nem ilyen volt még csak nem is hasonlitott rá.De igazából nekem csak annyi számit még jó sokáig müködjön,és ha elromlik akkor csere.
Előzmény: klimakiraly (9447)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9448
Szia!

Hát ha komolyabbakkal jársz akkor nem tudod milyen a manuális klíma.

Akkor elmondom, az új Ford Transit -unkban, használhatatlan .... még szerencse hogy nem Én fizettem ... vagyis mivel alkalmazott vagyok ezért nem kapok több fizetést mert a szervizautóba vettek klímát ... inkább adták volna ide az árát, vagy fizetették volna ki a digitális vezérlés árát velem.

Inkább kifizettem volna mert így egy kalap plusz súly és hiba lehetőség ...

Na szóval egy szabályzott klíma kényelmes, egy ki-be kapcsoló mint a hűtőgép erősen kényszer megoldás ellenben megfizethető.

A multis meg klímás klíma kérdésben.
Ha jók az információink akkor a multis egyenlőre nem számottevő, nem is számolnak vele a komolyabban klímával foglalkozó gyártók. Persze szeretnék azt a szeletett is de mi olcsóbban jobb minőségben értékesítünk és nem mellékéssen kiszolgálunk.

K.K.
Előzmény: I257 (9411)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9447
Szia!

Többször leírtuk, azt ragasztanak rá amit akarsz. Igazolod hogy Tied a márkanév és úgy küldik. Egy konténer a minimum rendelés, és ebben csak egy féle típus lehet mondjuk 2,6kW. Akik nagyon régóta vannak a piacon azoknak adnak vegyes konténert is .. de nem jellemző.

Megadják milliméter pontosan a szövegeid helyét azt vissza küldöd a dizájnt, és úgy kapod

K.K.

Ha ilyen dobozod volt akkor szerintem mindent tudsz.





Előzmény: I257 (9442)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9446
normális dolog, egyszerűen áramlik benne a hutőközeg

Azt én is észrevettem, ahogyan öregszik a szerelés, és a gép, ugy egyre hangosabb, amikor új volt nem volt hangja, és indításnál sem lehetett hallani, ahogyan elindul, mostmnár erőteljesen
most vagy levegős lett vagy nem tudom, de mivel 10 év gari van rá, nem érdekel
Ha bedöglik, megcsinálják
De lehet elöbb térek majd át az ururu sarara ra ha úgy lesz zsetonom
Előzmény: P9R (9444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!