Keresés

Részletes keresés

I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9450
Jártam manuális klímás autóval is de én ugy állok hozzá hogy még igy is sokkal jobb mint ha az össz lehetőségem az ablak letekerése lenne.Van aki nem tudja megfizetni a digit klímát de azért szeretne a nagy nyári melegben izzadás nélkül autózni.Szerintem ez igy jó különféle anyagi lehetőséggel rendelkező embereknek is van lehetőségük a klímára.Aki megteheti az vehet nagyonkomoly digit klímát lehet nemsokára a személygépjárművekben is megjelenik az állóklíma mint a haszongépjárműveknél.De aki szerényebb lehetőségekkel bír valószinü továbbra is nagyon fog örülni a manuális klímának.
Előzmény: klimakiraly (9448)
I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9449
Nem ilyen volt még csak nem is hasonlitott rá.De igazából nekem csak annyi számit még jó sokáig müködjön,és ha elromlik akkor csere.
Előzmény: klimakiraly (9447)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9448
Szia!

Hát ha komolyabbakkal jársz akkor nem tudod milyen a manuális klíma.

Akkor elmondom, az új Ford Transit -unkban, használhatatlan .... még szerencse hogy nem Én fizettem ... vagyis mivel alkalmazott vagyok ezért nem kapok több fizetést mert a szervizautóba vettek klímát ... inkább adták volna ide az árát, vagy fizetették volna ki a digitális vezérlés árát velem.

Inkább kifizettem volna mert így egy kalap plusz súly és hiba lehetőség ...

Na szóval egy szabályzott klíma kényelmes, egy ki-be kapcsoló mint a hűtőgép erősen kényszer megoldás ellenben megfizethető.

A multis meg klímás klíma kérdésben.
Ha jók az információink akkor a multis egyenlőre nem számottevő, nem is számolnak vele a komolyabban klímával foglalkozó gyártók. Persze szeretnék azt a szeletett is de mi olcsóbban jobb minőségben értékesítünk és nem mellékéssen kiszolgálunk.

K.K.
Előzmény: I257 (9411)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9447
Szia!

Többször leírtuk, azt ragasztanak rá amit akarsz. Igazolod hogy Tied a márkanév és úgy küldik. Egy konténer a minimum rendelés, és ebben csak egy féle típus lehet mondjuk 2,6kW. Akik nagyon régóta vannak a piacon azoknak adnak vegyes konténert is .. de nem jellemző.

Megadják milliméter pontosan a szövegeid helyét azt vissza küldöd a dizájnt, és úgy kapod

K.K.

Ha ilyen dobozod volt akkor szerintem mindent tudsz.





Előzmény: I257 (9442)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9446
normális dolog, egyszerűen áramlik benne a hutőközeg

Azt én is észrevettem, ahogyan öregszik a szerelés, és a gép, ugy egyre hangosabb, amikor új volt nem volt hangja, és indításnál sem lehetett hallani, ahogyan elindul, mostmnár erőteljesen
most vagy levegős lett vagy nem tudom, de mivel 10 év gari van rá, nem érdekel
Ha bedöglik, megcsinálják
De lehet elöbb térek majd át az ururu sarara ra ha úgy lesz zsetonom
Előzmény: P9R (9444)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9445
Hát igen, de nála legalább 30 ha nem több nm van és földszinti helységgel nincs leválasztva , ergo a hideg lemegy nála
tehát adott a szarnak egy pofont
Az én 2,5 kw os splitem nyitott ablaknál tartja a 25 fokot
enyhén szolva is túl nagy a teljesítménye ....
Előzmény: Mblazius (9434)
P9R Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9444

Hi,

 

mostanában  -hogy már használom is a split klímámat- a kültéri és a beltéri között lévő kábelcsatornában futó csövezésből fura morgó hang jön.

"Nem túl" hangos - de hallhatóan morog a cső.

Ez mitől, miért... ja és normális dolog-e? (Vagy hogyan lehetne megszűntetni.)

 

Köszi!

halford Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9443

:)))

 

akkor te tényleg első kézből tudod-érzed a különbséget...

 

szal mint mondtam két, kb 15 nm szoba, lehűtése lesz majd a feladat...

 

rábízom mamagam a sorsra, és a pénztárca tartalmára:)

Előzmény: Mblazius (9424)
I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9442
Az én gépem is a gagyi kategória de Spanyolul van az adattáblája ezt akkor nem értem
Előzmény: paulvitti (9440)
I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9441
Akkor milyen klímákat hoztunk Spanyolhonból?Ott csak raktárazzák?
Előzmény: paulvitti (9440)
paulvitti Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9440

Szeva!

 

Látom meg akarsz győzni.

 

Akkor nézd meg a product gomb alatt, amit Te küldtél az csak leírás, nem pedig azt igazolja hogy ők és ott gyártják.

 

Itt a magyar link itt az összes ACE tipusnév más gyártmányra utal szemben a DSB-vel:

 

http://www.daewoo-electronics.com/hu/products/cool_air_mono.asp

 

Itt csak az látszik amit magyarországon forgalmaznak, nálunk csak OEM daewoo van, spanyolban meg a sajátjukat árulják, lehet hogy a két ország anyagi és piaci helyzete indokolja, hogy ott a drágább saját gépüket árulják, nálunk, meg a jobban eladhatóbb olcsóbbakat. Ha hallottál az ARGO márkárol akkor elárulom, hogy ott az AWG kezdetű típus utalt a kínai gépekre, Szemben az SC vel és társaival, melyek a sanyo-tól átvett gépek voltak, sőt ezt már el sem hiszed, volt duál ARGO amelyik a török samsungból lett ARGO-ra matricázva.

Előzmény: I257 (9437)
I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9439
Gondolom egy zajszintmérőbe nem szeretnél beruházni
Előzmény: paulvitti (9438)
paulvitti Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9438

Üdv!

 

Látom elbeszélünk egymás mellett. Én nem fikáztam a kínai gépet, sőt írtam hogy én belőlük élek. Én csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy ne a nagy nevű és drágává matricázott gépet vegyék az emberek, hanem az ugyan azt csak legolcsóbban.

 

Viszont ha valaki tud és segítene nekem zaj mérésben azt megköszönném. Valaki szerezhetne egy dB-mérőkét én, meg szállítom a teszt alany klímákat, már csak azért is érdekes lehet ez az adat, mert a kínai és török klímákról nincs elfogadható prospektus adat zaj terén. Így legalább örökre megszűnhetne az objektív vita a különféle gépek zaj összehasonlításában.

 

 

Előzmény: I257 (9436)
I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9437
http://www.daewoo-electronics.es/es/2006/descargas.asp?flia=3&cat=10&ln=ES
Itt megtalálod a hiányolt gépedet a Spanyol Daewoo honlapján
Előzmény: paulvitti (9435)
I257 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9436
Én tipust nem írtam csak annyit,hogy 3 éve teszi csendben a dolgát és én ennél többet nem várok tőlle.Valamint ,hogy a kolegám jó pár fordulót teljesített mögötte a félpóton Daewoo klímával dugig rakva.A tipus ugye meg a szállítót k..ra nem érdekli.De jó néhányan vagyunk akik avval foglalkoznak,hogy költséghatékony legyen hűtsön,ha kell fűtsön és kész.Szerintem ma Magyarországon a többség igy gondolkodik.Amint lejjebb írták ezek a gagyi klímák a joslatok ellenére müködnek hűtenek és fűtenek .Ha autót veszek sok minden érdekel ha klímát csak az hogy végezze a dolgát.
Előzmény: paulvitti (9435)
paulvitti Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9435

Üdv Uraim!

 

 

Tényleg jó a daewoo spanyol honlapja, csak az a baj, hogy ezeket nálunk csak külön kérésre hozzák be. Ezt is csak onnan tudom, hogy a daewoo alvállalkozója vagyok.A szóbanforgó készülék pontos típusa:ACE G300LH.  ezt a gépet nem találom az általad kopizott linken, lehet hogy mégiscsak kínai és nem saját fejlesztés???? A saját termékek még csak nem is hasónlítanak az OEM-es Daewoora. Opelban is van suzuki wagon-r+. Akkor most opel vagy szuzuki? Mert egy soron készül csak opel emblémát kap. Másrészt elég rutin meg év áll mögöttünk, hogy azonnal felismerjünk egy matricázott kínai gépet. Sajnos én naponta szerelek ilyeneket fel. Ritkán kerül a kezembe márkás gép.Az ótó összehasonlítás kicsit sántít, a WV Passattal, mert csúcs model meg minden, de mégsem ez a legmegbízhatóbb, hanem a Toyota modelljei.

Előzmény: I257 (9414)
Mblazius Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9434
Akkor elegge karcsu lehet a gepe.. Nalam folyamatosan maximalis teljesitmenyen 24nm-t egy 2.6KW-os egycsoves gep a 25 fokot tudja tartani a legdurvabb melegben is, csak kell az ipari zajvedo kell melle meg nem szabad a villanyorara nezni :-)
Előzmény: fodorb (9432)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9433
Úgy tudod kiszámolni, hogy a maximális elektromos felvételt számolod 500 órán keresztülk, a gyártók is többnyire így adják meg
Előzmény: Cloaca Maxima (9430)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9432
Igazat beszélsz
Haverom tetőri szbályában
Mondjuk elég nagy a szoba, egy fokkal van hidegebb ha megy
alapból oda kicsi is a teljesítménye is
nem igen használja az a helyzet
hisz nincs miért ......
Előzmény: Mblazius (9426)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9431
a legtöbb klímával foglalkozó cég oldalán az szerepel, hogy a mobilklimát nem javasolják tetőtérbe
ha 1,5 évre kell valami megoldás lehet jobban jársz egy midea val
pl a ccolklima.hu nál láttam
a 2,1 Kw 62 000 Ft korul
Ha 20 nm alatt van a terület és nygati az ablak, és nincs tetőablak akkor kb ilyen méret kell neked
Nekem 2,5 Kw van de túl nagy ez sem jó

Előzmény: Grobby1st (9419)
Cloaca Maxima Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9430

Sziasztok!

Szerintetek egy 12.000 BTU, 3,6 kW-os légkondi mennyit fogyazt óránként, auto-ra állított ventillátorral, a kinti 26'C fokhoz képest 22'-on?

CM

 

fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9429
Elvileg jobbnak kellene lennie, persze feltéve, hogy az inverter az hasonlóan mukodik mint pl a Daikinnal

Itt érdemes megnézni, hogy az inverter szabályzás milyen tartományba esik, milyen a legkisebb teljesítmény amin tud menni meg hasonlók
Előzmény: agabe (9418)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9428
Igen a kültéri lehet egymagasságban, lehet alacsonyabban és magasabban is, gyártó megad egy maximális szintkulönbséget és egy maximális csőhoszt is

A hangra nincs jobb megoldás mint valahol hallgasd meg

Előzmény: rittli (9416)
fodorb Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9427
Off
Én 2szer használok egy zacskót
1 hazahozom a cuccot
2 kidobom benne a kutyszart
ON
Előzmény: Dr. Klíma (9412)
Mblazius Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9426
Egy olcsobb splitet a koltsegek miatt gazdasagtalan koltoztetni, hiszen a felmerulo koltseg nagyobb mint egy uj szerelese szinte.
A mobil klimanak a ket legnagyobb hatranya a zaj es a gazdasagtalan uzem. Viszont ha nincs mas, akkor megteszi, hideget lehet vele csinalni, csak piszok sok kompromisszum aran.
Előzmény: Grobby1st (9425)
Grobby1st Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9425

Nem lehetetlen normal split-et szerelni, de körülményes és hamarosan költözünk.

Gondolom a mobil klímákon könnyebb túladni mint a split verziókon. 

Előzmény: Mblazius (9422)
Mblazius Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9424
(nem split klimat arulok, hanem mobil klimam van jelenleg :-)) )
Előzmény: halford (9423)
halford Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9423
OK!
Előzmény: Mblazius (9422)
Mblazius Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9422
Mobil klimat csak akkor, ha valami miatt lehetetlen normal splitet szerelni.
Előzmény: halford (9420)
halford Creative Commons License 2007.05.25 0 0 9421
:) nahát 1xre írtuk
Előzmény: Grobby1st (9419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!