Keresés

Részletes keresés

lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39765
Akkor ez megnyugtató hogy te is így gondolod ahogy én, hogy a melegvízcsőre kell a termosztát.Megpróbálom elérni a fűtésszerelőt és megmondom neki szerelje át ,kiváncsi vagyok mit mond, miért tette a hidegvízre.
Köszönöm a segítséget.
További szép napot.
Laca
Előzmény: enginer (39760)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39764
Jah, hogy úgy értetted.

Igen valóban így van, mert a visszacsapó szelep miatt a gravitációs dolog kilőve, ezért kell vagy a kazánba, vagy közvetlenül a kimenetére.

Engem ez a "inkabb forogjon a viz potyara amikor meg nem is eleg meleg" zavart meg, mert egy jól kivitelezett rendszernél nem tud "potyara amikor meg nem is eleg meleg" forogni, meg az, hogy nekem írtad. :D
Vagyis amíg nem éri el az üzemi hőfokot, addig csak a kazánban forog, aztán megy csak a radiátorokba, mert különben jön a kátrányosodás meg ilyenek.
Előzmény: halaloszto (39763)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39763
kifejtem:

azt tippeltem, hogy a csotermosztat elhelyezese az aktualis tema, es hogy a csotermosztat azert van, mert az kapcsolja a kandallo szivattyujat.

tovabba az jott le, hogy enginer javasolja, hogy az minnel kozelebb legyen a kandallohoz, ne pedig a csovon valahol tavolabb.

ezt en is fontosnak tartom. a szivattyu el nem indulasa nagy bajt tud okozni, igy a termosztatot nagyon ugy helyeznem el, hogy mindenkeppen tutira elinduljon a szivattyu, ha tuzetraknak. mert kulonben meg pukk is lehet.

vajk
Előzmény: enginer (39762)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39762
Mivan?

Előzmény: halaloszto (39761)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39761
bizony!

inkabb forogjon a viz potyara amikor meg nem is eleg meleg, minthogy ne forogjon amikor eg a tuz a kazanban.

vajk
Előzmény: enginer (39760)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39760
Az a véleményem, hogyha lehet akkor inkább közvetlenül a kandallóba lógasd az érzékelőt,
de ha ez nem lehetséges, akkor a kandalló kimenő melegvízcsövén a kandallóhoz legközelebb, úgy, hogy ne legyen közöttük, visszacsapó szelep, vagy bármi.
Pl. ahogy a 39758 HSZ.-ben látod.
Előzmény: lacko1970 (39759)
lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39759
Jaaaa, mostmár értem hogyan működik.Tehát visszacsapó szelep a megoldás.
Igen így logikus.Tehát ha bent van a visszacsapó szelep a kandalló kimenő melgvízcsövén.Akkor szerintem oda kellene tenni a csőtermosztátot is, a szelep és a kandalló közé. Nempedig a bejövő hidegvízre ahova a szerelő rakta. Neked mi erről a véleményed?
Előzmény: enginer (39758)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39758
Te csak azt hiszed, hogy egymás ellen dolgozik a 2 szivattyú.
A radiátorokba nyomják azok nem egymás ellen.


de ettől függetlenül szereltess be visszacsapókat, ha a gázkazán feltudja fűteni az edilkamint.
Előzmény: lacko1970 (39749)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39757
Visszacsapó szelep kell a kazánok után, így nem fűtik a másikat:

Előzmény: enginer (39755)
NRZ Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39756
Már egyszer betettem ezt a megoldást, ha valakit érdekel.
http://gepeszcsoport.hu/tmp/downloads/magazin/201.pdf
Előzmény: enginer (39755)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39755
Úgylátom, hogy ez egy gyakran visszatérő kérdés lesz már itt (2 kazán esete), most 1ből 2en is kérdeztétek.

Nálatok valahogy így lehet a dolog:
(felső a gázkazán)





(Mivel ez a fórum sajátosan kezeli a képek helyzetét, inkább külön HSZekben írkálok, hogy érthető legyen, melyik szöveg melyik képhez tartozik.)

Előzmény: lacko1970 (39749)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39754
"7 bar-nál bírta napokig amíg valaki hozzá nem ért szerencsére nem folyt el sok víz"

Tudod mennyi ilyen idom lehet (amihez nem értek hozzá) már bebetonozva vakolva? :D
A félig bevágott 5rétegü is bírta 5-6bar-ig, de hogy mennyi ideig fogják bírni az megint más kérdés, mert a műanyagoknak igen jelentős hőtágulásuk van és állandóan mozognak a falban, betonban.

"volt, hogy 20as idomot megküldtem 16-os pofával, hát senki nem tökéletes
ha becsületes kicseréli a hibás elemeket és nem akarja megmagyarázni mé nem jó
"

Találkoztam olyan "mester"rel aki a 22-es gáz idomot 18-assal vagy 5rétegü pofával (már nem emléxem annyira) presselte le (véletlenül) (szép taréjos volt a falfelől), és félóra vitatkozás után sem volt hajlandó lecserélni, pedig voltak nála idomok.
Mondtam neki, hogy megvárom, ha gyorsan megcsinálja, de inkább azt választotta, hogy felhívtam a főnökét, az kicseréltette vele, levonta az idomok árát és fizettek egy új kiszállást is. :D

Előzmény: babarucu (39744)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39753
1. tágulási tartályból nem szabad víznek folynia, csak a biztonsági szelepből.

2. Ha soha sem folyik a biztonsági szelepből annak több oka is lehet:

1. Szar, vagy beragadt a biztonsági szelep. (ha kinyitod, folyik belőle a víz?)
2. Nincs visszacsapó szelep a rendszerben és a víz az utcai hálózatba tágul vissza.
3. Jó a biztonsági szelep, visszacsapó is van és a tágulási tartály is megfelelően van méretezve (Így kellene, hogy legyen!).

Tehát, egy jól kivitelezett rendszernél nem is szabad folynia, csöpögnie a víznek.
Előzmény: 32nazak (39751)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39752
Nem kell oda mágnesszelep.

Egyszerű visszacsapó szelep, mind2 kazán előremenőjébe és akkor nem fűtik egymást.
Előzmény: radixa (39750)
32nazak Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39751
Sziasztok,

Csak egy gyors (remélem nem ostoba) kérdés:

Melyik a normális:
a, amikor melegvizet készít a kazán a tágulási tartályból kifolyik 1-2 deci víz,
b, vagy pedig az, hogy az elmúlt öt évben -tudtommal- soha nem tett ilyet?

(Vaillant Thermotop Plus 240/2-5 + CK70 tároló + 2 literes, Zilmet tágulási tartály (2004-es ezüst színű))

Köszönöm, előre is!
radixa Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39750

sziasztok mesterek!

 

egy egyszerű kérdésem lenne

egy állati alapszintű gáz+vegyes kazános rendszerben a két fűtő eszköz párhuzamosan van kötve, külön szivattyúval.

a vegyes kazán után egy golyósszelep van, ami elég veszélyes sztem, ha elfelejtem kinyitni, viszont ha meg leég a vegyes, jó lenne elzárni, ne keringesse rajta keresztül a vizet a gázkazi. (és ez általában lefekvés utáni időszakban lenne, ami a legutálatosabb az egészben)

szóval a kérdés, hogy miféle mágnesszeleppel lenne jó kiváltani a golyóst? ami akkor nyit, mikor a vegyes szivattyúja is indul a kazánra helyezett termosztát jelére?

ez ugye egy alaphelyzetben zárt szelep lenne, és ez a helyzet a gyakoribb. vagy pont fordítva, ami akkor zár ha a gázkazi megy. ez meg egy alaphelyzetben nyitott.

vagy mindegy?

köszi a válaszokat. (már ha érthető volt a kérdés)

Ákos

 

 

lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39749
Sziasztok!

Adott egy turbó gázkazán a fűtési rendszer egyik felén, és egy vízteres edilkamin warm kandalló a másik végén.A kandalló most lett bekötve,próbafűtést a kandallóval nem tudtunk csinálni mert be kellett először a csőtermosztátot köttetni ami ugye már villanyszerelő munka.A fűtésszerelőmet nem tudom elérni, egyszerűen nem veszi fel a telefont.......(múltkor 3 héten keresztül nem tudtam elérni)Én marhára nem értek hozzá, de van 1-2 fura dolog a bekötéssel kapcsolatban.
A kandalló szivattyúja az utolsó radiátor után, a kandalló hidegvíz bemenő csövére van rakva a radiátor és a kandalló közé, ezután van felszerelve a csőtermosztát a bemenő hidegvízcsőre, ez normális így?Én úgy gondolnám, hogy a kandallóból kilépő melegvíz csőre kellene tenni a termosztátot,Ugye hogy lássa a szivattyú, hogy na ez a marha megpakolta a kályhát, akkor gyerünk indulhat a szivattyú had jusson el a forróvíz a radiátorokba is.Namármost én úgy vettem észre hogy a rendszerbe lévő 2 szivattyú a gázkazáné és a kandallóé egymással ellentétes irányba pumbálják a vizet.Úgy gondolom ez úgy van hogyha a gázkazán üzemel akkor mondjuk jobbra halad a víz a csövekben, viszont amikor kandalló dolgozik akkor meg balra.Javítsatok ki ha tévednék.A mostani bekötés szerint előfordul hogy a két szivattyú egyszerre megy és egymás ellen dolgoznak Ez azért van mert a kandalló kimenő melegvízcsöve átmelegszik amikor a gázkazán üzemel, és szépen lassan felmelegíti az egész kandallót hidegvízcsővestől csőtermosztátostol mindenestöl és ekkor bekapcsol a kandalló szivattyúja,Pedig a kandalló még sose volt begyújtva és a termosztát 60 fokra volt állítva!! Ez normális nem ég le a szivattyú vagy valami ilyesmi?Nem merem begyújtani a kandallót amíg nem látom tisztán a működési elvét.Nem szeretném a hőfokszabályzókat és termosztátokat összevissza csavargatni,hogy hátha jó lesz majd.Remélem érthetően írtam le a dolgot, tudom nem egyszerű telefonon autót szerelni de 1-2 jó tanács is jól jönne.
fel4el Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39748
A kis kalap a gyújtóláng fúvókája, vsz elkoszolódott és nem vetted észre rajta a pici (0,2mm~) lyukat. A fogdosástól kiesett belőle a piszok , ezért lett jó :-)
A hollandira szétszedve tekerj teflonszalagot ( ha nincs otthon, --hát legyen, az mindíg kellhet, pl az autóban is.
Előzmény: zylo. (38829)
babarucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39747
alu radiátor rézcsővel
Előzmény: micimacho (39737)
babarucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39746

a rézhez számolni kell a cső árával (sok) cin+ paszta, pucolók pb palack

a segéd anyagok már több mint 10 rugó

 az ecoplasztik cső a sütős olcsó, ott viszont ha sokáig rajtahagyod a melegítőgépen az idomba belenyomva a cső kersztmettszete összeszűkülhet 25ös még 10-re is és nem is látod, csak gondolkodhatsz, mért nincs hozam, és hol a hiba van variáció bőven

Jó a réz falon kívül

babarucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39745

szarabb minőségű kpe csövek majd 30éve talán több is ott vannak a földbe semmi bajuk

 

babarucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39744

elvileg az ötrétegű cső alu része préselt kötésnél nem találkozik a rézidommal ott a műanyag "védőkarika"

aki szerelőnek nevezi magát az nem megy olyan boltba ahol szart árulnak

jól bevált rendszernél nem lehet semmi említett probléma

volt, hogy megtörtem a csövet, kivágtam a darabot és ugrott egy idom ára jobb esetben csak présgyűrű

 

volt, hogy rámsötétedett és egy pincében nem préseltem le egy idomot

7 bar-nál bírta napokig amíg valaki hozzá nem ért szerencsére nem folyt el sok víz

 

volt, hogy 20as idomot megküldtem 16-os pofával, hát senki nem tökéletes

 

ha becsületes kicseréli a hibás elemeket és nem akarja megmagyarázni mé nem jó

 

vannak kolegák akik megveszik a jóminőségű idomot de átverik a tulajt a szarminőségű csővel "fillérek miatt" ott elképzelem a problémákat

 

babarucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39743

Nem hinném , hogy csak 12 hó a gari

dunaferre 10 év és ha bebizonyosodik, hogy anyag vagy gyártási hiba akkor ingyé cserélik

volt már rá példa, egy szezon után elkezdett rozsdásodni az alja a dunaferrnek kiment egy szakértő pár napon belül az összes radiátor cserélték saját gyári szerelők

Előzmény: micimacho (39725)
Teaway Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39742
Még kell hozzá egy vevőegység is.
Előzmény: MPZ (39736)
micimacho Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39741
Ha jól értem ...

Ha most beruházod a 25-öt (berakod a bankba) mert feltételezed, hogy 5 éven belül ki fog lukadni, és akkor 100 lenne a kár, akkor gyakorlatilag 30% kamatos kamatot realizáltál a 25e beruházásodra.
Ha 4 év múlva áll be, akkor még többet.

Szóval jó befektetésnek tűnik ez a 25e.

De mindthogy nem a kibontás és csere a 25, hanem az kb 5, a többi a helyreállítás, már gyakorlatilag 5e-ből kijön a 100e megtakarítás. Az még szebb. Helyreállítás meg pénzhez egy hétre. Lukat betapasztani pár ezer forint. Ha jól értem a helyzetet. de lehet, hogy nem.
Előzmény: Émile (39740)
Émile Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39740

  Hát nem, de nem is 20 -25 évre.  Én pl. egy 86 éves házban lakom,   és még birja magát.

 Hibák persze vannak, azzal együtt kell élni.

 A viz anno még ólommal volt, majd többszöri felújítás, ,átalában  horg.  vascső  25 évesek. Sajnos van pont egy kinti szakasz ami viszont már 35.  A bejövő  már müa. olyan 30 méter, de ez a 35 éves szakasz rettentő rossz helyen van  egy bejövő szakasz,   csak 3 m.  Egy csőtörésnél katasztrófa lenne. Most kb.  olyan 25 lenne  a pótlás, mindig halogatom. Általában az ember úgy va,  minden csak mással történhet meg. Mint a szomszéd, neki egy hasonló móka  100 eft- ba  került a vizelfolyás miatt.

Előzmény: cucu (39739)
cucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39739

"...vevő meg letúrja azonnal"

 

Ebbe az irányba megyünk! Közel-keleten ez már egy bevett szokás...

 

Viccet félretéve, valóban kár azt képzelni, hogy az örökkévalóságnak építkezünk.

Előzmény: Pitylogós (39738)
Pitylogós Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39738

Ne legyenek senkinek illúziói... A ma általunk épített házakban nem fognak benne lakni unokáink. Amikor nekünk szevasz, gyerekeink 99% hogy eladják, vevő meg letúrja azonnal.

 

Nem fognak megfelelni beosztásban, elrendezésben, méretben, műszakilag...

Előzmény: micimacho (39737)
micimacho Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39737
"ezek nem fognak 50-100 évet kibírni"

hozzáteszem, hogy eredendően réz hívő voltam. 20 éve is már azzal szereltettem, és ma már magam is szerelek barkácsba otthon ezt - azt, mondjuk valszeg már képes lennék egy házat is összerakni rézből. De!

Az ár és a minőség.

Szerintem is sokkal olcsóbbra jön ki a műanyag, már ha egy egész ház szerelését nézi az ember... ahol azért vannak távolságok, amibe semmilyen idom nem kell. Elején végén 1-1. Még a radiátorkiállást a falból is szépen ki lehet hajlítani.

nem értem ezt az alumínium-réz galvánelem problémát sem. Normális szerelés esetén az alumínium szerintem (tényleg nem vagyok szerelő) nem érintkezik semmivel.
A víz is csak azzal a műanyaggal, ami a belső felületet adja.
Azt el tudom képzelni (láttam is sajnos ilyet) hogy trehány szerelés, vagy sima feledékenység miatt kimarad egy roppantás. De a technológiát betartva, nem hinném, hogy ne bírna ki sok évet ez is.
A rezet is lehet nagyon trehányul szerelni. Nem tisztítják meg rendesen, nem folyik be a forraszanyag ... és ezek szintén okozhatnak később problémát. Nem feltétlenül jelentkezik azonnal. Ilyet is láttam.

De a legfőbb érv, hogy nem tart 50-100 évig ...
Ugyan mutasson már rá nekem valaki egy házra, amit 50 év alatt egyszer sem építenek át. Pláne 100 év alatt. Minden mosdó, wc, mosogató és csap máshova kerül minden új lakónál. Márpedig alapban úgy jó 30 évente egy ház gazdát cserél (de inkább sűrűbben.)

Plusz: a régi vascsöves időszakban (amik azért tényleg 20 év alatt kimúltak ... hát akkor is éltek emberek. És a szerelők megjavították. Szóval nem értem én ezt a XII.századnak ternezünk és építünk dolgot.

De akinek sok a pénze ... végülis költheti picassora, meg vízvezetékre is. Ő kereste ... övé.
Előzmény: enginer (39734)
MPZ Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39736
Ismeri valaki a Jablotron TP-83 termosztátot? (Igaz ez egy kicsit több mint sima termosztát) Bármilyen tapasztalat vele kapcsolatban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!