Keresés

Részletes keresés

djodjoka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 6314
Előzmény: djodjoka (6313)
djodjoka Creative Commons License 2009.01.09 0 0 6313
Na, úgy látszik felgyorsultak az események:

Páratlan nyár
10.: Jelzőháló
Exmemoriam Creative Commons License 2009.01.09 0 0 6312
Utólag már nekem is lelkifurdalásom van, hogy igencsak hanyagoltam Neville-t a saját verziós Halál Ereklyéiben. :-(
De hát annyi minden másra kelltt koncentrálni, hogy csak a végén vettem észre, amikor Teve novelláit olvastam...
Előzmény: NevemTeve (6310)
+Majmunka+ Creative Commons License 2009.01.08 0 0 6311

Nem is tudom, mi ütött belém, de elolvastam egy het ficet! *shudder* :D

És most ajánlom mindenkinek, akit nem zavar, hogy angolul van, és akar egy jót vigyorogni. Kevés a jó humoros fic, kell, mint egy falat kenyér :)

A címe: Pávatenyésztési útmutató kezdőknek

Hermione Granger/Lucius Malfoy/Severus Snape

http://community.livejournal.com/sshg_exchange/140574.html

NevemTeve Creative Commons License 2009.01.08 0 0 6310
Ami azt illeti, magam is sokszor megfigyeltem már, hogy a magyar írásokkal tényleg sokkal szigorúbb vagyok, mint az angol nyelvűekkel... ez valami lelki defektus lehet... Ami Neville-es, és igényes irás (szerintem), az pl ez:
Jedi Rita: Becoming Neville
Dogstar101: Asking for Roses
(volt még egy, amit a szerző 90+ százaléknál hagyott félbe: Meddow: Growing ...Grrr!)
Előzmény: Enahma (6309)
Enahma Creative Commons License 2009.01.08 0 0 6309
Megpróbáltam ezt a történetet, de néhány fejezet után abbahagytam. Szerintem Neked sem tetszene, Teve, ha magyarul lenne.
Párbeszéd-párbeszéd-párbeszéd-párbeszéd aztán leírás-leírás, de valahogy nem egységes, a szereplők túl sokat beszélnek - és túl sok lelki életet élnek. :-D
Megpróbáltam más Neville-es történetet is, de nincs túl sok, és a többség egyszerűen vacak.
Előzmény: NevemTeve (6304)
pacsirta69 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 6308
*Erősen WIP, péntekenként frissül.* Akkor meglátásom szerint nem befejezett :)
Előzmény: Exmemoriam (6307)
Exmemoriam Creative Commons License 2009.01.08 0 0 6307
Nem hangzik rosszul! :-)
Be van fejezve, vagy van rá esély, hogy be lesz? Ez igen sokat számít nálam...
Enelen Creative Commons License 2009.01.07 0 0 6306
Tudom, hogy a Voldi/Harry ajánlásaimtól mindenki messzire szalad, de jelenleg az újak közül a legütősebb éppen róluk szól, bár garantáltan nem lesz slash, vagy legalábbis nem Voldemort/Harry slash.

Prince of the Dark Kingdom Mizuni-sama-tól, a drámai cím ellenére gyakorlatilag újraírja a HP könyvek történetét, csak annyi különbséggel, hogy Harry szülei a háború kitörésekor elmenekültek Harryvel együtt, és így Voldemort nem jelölte meg, de nem is tűnt el, hanem győzött, és most ő irányítja az országot... többé kevésbé egészen jól (semmi muglikínzás, ilyesmi). És Dumbledore a terrorista, aki meg akarja dönteni a hatalmát (amennyire látni, eléggé önzetlen szándékkal). Van benne némi vallási vita is (pogányok és keresztények), magaspolitika, intrika és egy kitörni készülő világháború varázsló módra. Egyébként meg a szokásos roxforti gyerekeskedés. A legérdekesebb, hogy az ember nem tudja, kinek kellene szorítania, mert nincs olyan, hogy jó meg rossz oldal - a jók háborút akarnak, a rosszak békét, az ember meg rágja a körmét és kapdossa a fejét. Erősen WIP, péntekenként frissül. Nagggyon hosszú, nem lelkizős, akciózós, minőségileg a legjobbak között. Ha valakinek nagyon sok ideje van, neki lehet kezdeni :D (és reméljük, hogy nem jár úgy, mint a valamikor szintén hetente frissülő Házasság Köve... )
Előzmény: Enahma (6303)
Lilyanjudyth Creative Commons License 2009.01.06 0 0 6305
Hűűűha.

Egy picit le lehetne szűkíteni a kört...? :-D

Mit szeretnél olvasni, ami nem romantika? :-) Pl.: Hasonlót, mint a Nem csak Granger...

Itt van egy ömlesztett ajánló de ebben nem tudom, mit tudnál találni magadnak. (Pláne, hogy szinte semmi jellemző nincs feltüntetve, és egyesével kattingat az ember, ha hozzá szeretne szagolni.)
Előzmény: Enahma (6303)
NevemTeve Creative Commons License 2009.01.06 0 0 6304
Múltkor ajánlottam pár Neville-es történetet, most megint van egy, ami WIP:

MoodyJenny86: Longbottom Rising

Will Neville Longbottom be pulled under by the weight of his troubles? Or will he rise above to accompany Harry in the fight against Voldemort? He has but one ultimate battle he must prevail in first before he can help Harry- the one against himself.

Harry Potter - Fiction Rated: M - English - Angst/Romance - Chapters: 12 - Words: 57,606 - Reviews: 26 - Updated: 12-24-08 - Published: 12-7-08
Előzmény: Enahma (6303)
Enahma Creative Commons License 2009.01.06 0 0 6303
Aha... Én ugyan nem nagyon szeretem a gonosz!Dumbledore írásokat, de ha jól megírják, szívesen olvasom őket.

Más. Mostanában megint olvasok fanficet. A többé-kevésbé kedvencem P. Lion, de a fogalmazása és sokszor a helyesírása is annyira zavaró, hogy van, hogy abbahagyom miatta az olvasást. De azért ajánlom a történeteit, nagyon jók.

Elolvastam a Nem csak Granger eddig meglévő részeit: ennek a fordítása jobban tetszett, mint pl. Lion anyanyelvi magyar nyelvezete, másrészt viszont a történet így, az utolsó fejezetek felé kezdett már nagyon ellaposodni, és rájöttem, hogy ami régebben zavart (és elzavart) a fanfiction világban(ból) az nem más, mint a töméntelen lelkizés, ami egy-két fejezet erejéig elmegy, na de húszig? O_O
Teve, téged azért bírlak, mert még lelkizni sem úgy lelkizel, mint mások. :-DDDD

Ha tudtok valami jó írást, szóljatok, jólesik néha kikapcsolódni. Romantikus történetekre nem vágyom. Köszi!
Előzmény: NevemTeve (6302)
NevemTeve Creative Commons License 2009.01.06 0 0 6302
Hát, ha már kérnek, akkor bele kell húznom... megmondom őszintén, Dumbledore-nak is lesz benne szerepe, de nem annyira pozitív, mint ahogy látni szeretnénk: miért nem aggódott soha Tom miatt? Vagy ha neki más dolga volt (Gellert), akkor miért nem figyelmeztette legalább Dippetet vagy Slughornt?
Előzmény: Enahma (6301)
Enahma Creative Commons License 2009.01.06 0 0 6301
Persze, mint férfinak, Tevének jellemzően femmeslash kell - a női olvasókat viszont ált. a másik oldal érdekli. ;-) Én akkor sem olvasnék Pansy-Millicent párosítást, ha fizetnének érte, de pl. Hermione-Ginnyt sem.

Más: mostanában egyre több Teve sztorit olvasok, a kedvenceim a Tom-Myrtle történetek. Azokból várható még?
Előzmény: NevemTeve (6300)
NevemTeve Creative Commons License 2009.01.06 0 0 6300
*mélyen elpirulok* Hogy is dumáljam ki magam ebből? Az az igazság, hogy az irodalomnak mindennel kell foglalkoznia, ami az életben előfordul, így akár az egyneműek közötti szerelemmel is... mármint nem azzal persze, hogy ki melyik testrészét rakja a másikba (elnézést), hanem azzal, hogy mit érez és gondol a karakter, amikor szembesül azzal, hogy más, mint a többiek: önmagának sem ismeri be, vagy nyilvánosan vállalja, esetleg meghasonlik önmagával... (BTW Ahogy így visszagondolok, A Zivatarban is előfordult már ez a téma)
Előzmény: Sir Cadogan (6299)
Sir Cadogan Creative Commons License 2009.01.06 0 0 6299

Micsoda?!!

Teve slash történetet ír?

Előzmény: NevemTeve (6297)
+Majmunka+ Creative Commons License 2009.01.04 0 0 6298

Felnőtt fájdalmak 27. (utolsó) fejezete a Menedéken:

http://avednay.extra.hu/fics/tira_nog35.htm

Boldog új évet :)

NevemTeve Creative Commons License 2009.01.04 0 0 6297
Mi is lesz legközelebb? Bálint-nap? Én pl. tudnék akkorra írni egy Pansy-Millicent románcot, ha valakit érdekel... és akkor is, ha nem...
NevemTeve Creative Commons License 2008.12.29 0 0 6296
Előzmény: NevemTeve (6278)
Lilyanjudyth Creative Commons License 2008.12.25 0 0 6295
Megint én XD

Megint kellemes ünnepeket kívánok egy immáron befejezett regénnyel. ^^

Új világ - A két medál - Befejező rész
_Assa_ Creative Commons License 2008.12.25 0 0 6294
Boldog, békés karácsonyt mindenkinek!


Én ugyan nem mostanra írtam, de attól még karácsonyi, és új is:

Legcsendesebb éjünk
Lilyanjudyth Creative Commons License 2008.12.24 0 0 6293
Én is Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek! :-)

Álmok földjén 4. fejezet
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.24 0 0 6292
Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves Topic-társnak!
Szefi13 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 6291
Boldog Karácsonyt minden kedves topik-társnak.
NevemTeve Creative Commons License 2008.12.24 0 0 6290
Boldog Karácsonyt mindnyájunknak, részemről ezt hozta a Jézuska:

Különös házasság
Előzmény: NevemTeve (6285)
Exmemoriam Creative Commons License 2008.12.22 0 0 6289
Minden fanfic olvasónak Boldog Karácsonyt, és írásban/olvasásban gazdag ÚJévet Kívánok! :-)
djodjoka Creative Commons License 2008.12.19 0 0 6288

Kedves topiktársak!

Ezúton szeretnék nektek békés, boldog karácsonyt kívánni mindenkinek!

 

djodjoka Creative Commons License 2008.12.18 0 0 6287

 

Egy páratlan nyár - 8. fejezet: Leckék

 

 

Én ezt ajánlom. :)

+Majmunka+ Creative Commons License 2008.12.14 0 0 6286

Slash- és Snarry-veszély! :P

Asnowyowl két kis szösszenetének (drabble) fordítását találhatjátok az oldalamon adventi ajándékként :)

1. Bál a minisztériumban (PG)

2. Szerencsepuszi (R)

http://majmunka.insanejournal.com/ vagy

http://majmunka.livejournal.com/

A poszt mindenki számára látható, nincs lezárva.

 

Majmunka

NevemTeve Creative Commons License 2008.12.12 0 0 6285
Off(?): Lehet, hogy tényleg meglesz akkora... Előzetes: mindnyájunk kedvenc kliséje, a Házassági Törvény, aminek a lényege, hogy két olyan karaktert kényszerít össze, akikben semmi közös nincs (legfeljebb az, ha éppen mindketten férfiak), a végére mégis tökéletesen egymásra találnak... Itt meg fordítva lesz: másfél év után érvénytelenítik a házasságot...
Előzmény: NevemTeve (6249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!