Keresés

Részletes keresés

microdrive Creative Commons License 2007.05.17 0 0 9287

sziasztok több kérdésem is van hozzatok mert sajnos én amatőr vagyok klimában....

 

kinek mi a véleménye a tekno point klimákról? pozitiv neg.ativ dolgokat is várok!

én 45 nm es panelban lakom ebbe néztem ki ezt a tipust : TEKNO POINT M-12CRG mobil klíma,  egyik ismerősömé a cucc de  nem használja és eladná nekem 70 ért szerintetek hány fokig tudja lehűtni ez a panelomat és mennyit fogyaszt kb 1 honapban?

 

nagymuteromnak pedig split klimat neztem ki TEKNO POINT SA-12H a modell neve ez  3,6 os és nagymuternak is kb 45 nm kellene lehűteni 2,5 m belmagasságú családi házban! szerintetek? ezt 88ért adná el nekem egy cég pesten...

 

tudtok e ebben az árkategóriában jobbat javasolni? 100 ezerig elmegyek mindkét esetben!

várom válaszotokat és köszi előre is!!

00Egonka00 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 9286
Roventa mobil klimában milyen csatlakozó van?
Ugyan ez a féle, hogy a kültéri leszedhető, tud valaki beszerzési forrást?
Reménytelen?

Köszi
Előzmény: klimakiraly (9283)
zapvackor Creative Commons License 2007.05.17 0 0 9285
Szevasztok! Csodálatos szovjet ablakklímámban elporlott a húszéves légszűrő szivacs. Egy 2cm vastag, 45,5x20cm-es óriáslyukú szivacs. Nem tudnátok tanácsot adni, hol lehet Budapesten ilyesmit vásárolni? Esetleg valamilyen más, manapság kapható készülékben van hasonló méret, amiből ki lehetne vágni egy ilyet?
windy12 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 9284
A Midea-val csak az az egy probléma van, hogy nincs, nem lehet kapni 2,5 kW-ost, csak a drágábbik változatból.
Előzmény: klimakiraly (9283)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.17 0 0 9283
Szia!

Van ilyen mobil split klímáknál is, arra gondolsz?

Valaki nem figyelmesen rakta össze.

Gáz lefejt, szúrócsappal.
Ha R22 akkor vissza, ha nem akkor őrizgeted.
Csatlakozó szét szed, belőle gumi gyűrű kiszed.
Irány csapágy bolt keresel egy olajálót, gondolom hűtőközegálló nem lesz.
Bele a rak a régi helyett, nyomáspróba vákuum újratölt és kész is vagy.

De hogy ki áldoz majd ennyi pénz a projectre azt nem tudom. :-)

K.K.


Előzmény: paulvitti (9272)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.17 0 0 9282
Szia!

Van hozzá alkatrész ...

Igen van, de azért csak módjával, és drágán.
De tényleg nem annyira romlik.
Ugyan azt nem szereti mint a többi a vihart és abból is a villámlást.
Vezérlő panelek hullanak ilyenkor, és az ugye elég gyártó függő, nem tudsz másfajtát belerakni. Javítani meg reménytelen.


K.K.
Előzmény: Lator (9281)
Lator Creative Commons License 2007.05.17 0 0 9281

Szerintem 60-70ezerbe egy MIDEA is belefér, ami ugyan nem felső kategória és kinia (sajnos mi nem az manapság), de eddig elég sok pozitív visszajelzés volt róla.

Vissza kellene olvasni 1-2 évet.

 

A klímások szerint a Midea annyira nem elromlós és van hozzá alkatrész, ami nagyon nem mindegy! Szerintem kérdezzétek meg a klímásokat van néhány a segítőkész a topicban.

 

Üdv:L

paulvitti Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9280

Üdv Uraim!

 

A válaszom, ha jó a szemed máris felismered az ORIONban, meg az ETAban, meg a satöbbiben a DIMARSONt, mert mind ugyanaz csak a cimke más.

 

Windy12 köszi, de legalább megbróbáltad.:)))

Előzmény: tutetem11 (9276)
Gyöki II Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9279
60k a baumaxban a 3,6-os noname klíma katalógus 21. oldal. nincs infom róla csak láttam....
Előzmény: tutetem11 (9278)
tutetem11 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9278

Szia! A dvd-ről már hallottam:-)

Semmi pénzért nem vennék oriont olyanból:-)Amúgy is megrögzött Panasonicos vagyok:-)

 

De akkor mi a frászt vegyek ami belefér a 60.000-70.000 keretbe???

Valaki segitsen:-)

Előzmény: zazaaa (9277)
zazaaa Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9277
Szia tutetem11

Én semmi képpen nem ajánlanám neked az Orion termékeit. Igaz nekem csak egy Orion DVD-lejátszóm van, de az biztos, hogy soha többet nem veszek ilyen márkájú terméket. Fél éves a lejátszó, most kaptam vissza az Orion Budapesti központi szervizéből, röpke másfél hónap után, de csak azért, mert mondtam, hogy elmegyek a Fogyasztóvédelemhez!
Szervizbe vittük, mert nem volt hajlandó lejátszani semmilyen filmet, a másfél hónapos szerviz után sem lett jobb a helyzet, most is csak egy-kettőt, ami neki szimpatikus, az tudom megnézni.
Hát ennyit az Orion márkáról és a szervizéről.
SOHA TÖBBET ORION.

Üdv zaza
Előzmény: tutetem11 (9276)
tutetem11 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9276

Sziasztok!

Esetleg valakinek van valami tapasztalata az orion klimával kapcsolatosan?

 

Windy 12 egy Daikin-t ajánlott de az most sajnos nem fér bele.

Az előző lakásban egy dimarsont használtam és 3 év alatt semmi gondom nem volt vel. Van valakinek orionja? :-)

windy12 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9275
Nálunk, és ingyen, ha eljössz érte.
Előzmény: k2laci (9273)
windy12 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9274
Én eddig ilyennel csak régi Mepamsa klímáknál találkoztam.
Előzmény: paulvitti (9272)
k2laci Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9273
Nincs valakinek ötlete, hogy hol és mennyiért tudnék beszerezni egy kültéri és beltéri közé kb. 1.5 m rézcsöveket (vékony és vastag) hollanderrel és peremezve, szigeteléssel ?
paulvitti Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9272

Üdv Uraim!

 

OFF. Egy kis segítséget kérnék a kollegáktól. Valaki megtudja-e mondani, hogy az ALASKA fantázia nevű klímának ki a forgalmazója, vagy ki szervize. Mert az történt,én még ilyet soha nem láttam, hogy ez egy gyors csatlakozós gép. És az egyik csatlakozója szivárog. Se szervíz csap, se semmi. Ha tud valaki róla valamit azt megköszönném.

caverman Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9271
Ahaaaaa... Nincs nagy baj. Ez csak 100 lakást jelent. Vagy 300-at, ha a teljes háztömböt nézem. És csak 1 ellenségről tudok... Amitóta nem dohányozhat a folyosón.
Hát köszönöm a segítséget. Sajnos akkor ez így ebben a formában stornó... Keresek valami más megoldást.

Még 1x köszi! Zoli
Előzmény: SIMTDIToledo (9269)
Bys Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9270

"akkor minimum 80% tulajdoni hányad irásos beleegyezáse"

 

Ebben az esetben ne a saját lépcsőházzal, hanem az egész lépcsőház sorral számoljál.... :S

Előzmény: SIMTDIToledo (9269)
SIMTDIToledo Creative Commons License 2007.05.16 0 0 9269

Hello!

 

A hir sajnos igaz, épitési engedély kell hozzá, mert ugyan egyelőre nem ellenőriznek, de ha bárki feljelent, akkor kimennek, és leszedetik és még akár meg is birságolnak, fennmaradási engedély nem adható ki hozzá.. Ezt tudtam meg, mikor felhivtam az önkormányzatot.

 

Hogy mi kell hozzá?

 

Hát:

 

-3 hónapnál nem régebbi tulajdoni lap

-épitésügyi hatósági engedély kitöltve 10'000 forint illetékbélyeggel

-Ha nem családi ház, akkor minimum 80% tulajdoni hányad irásos beleegyezáse, vagy, és ez ajánlott közgyülési határozat, hogy X.Y. emelet/házszám tulajdonosának engedélyezik split klima felszerelését.

-Tervező kamarai tag által elkészitett tervrajzot, a lakásról, klimát feltüntetve

-Techinkai dokumentáció (gépkönyv, felszereléshez használt anyagok, konzol anyaga, csavar mérete, kondenzviz elvezetésének módja..)

-Fénykép a homlokzatról, ahol beazonositható, hogy hova szeretnéd

-Ha minimum 3 emeletes az épület, akkor ÁNTSZ, és tűzoltósági emlékeztető beszerzése

 

nagyjából ennyi. Ha minden megvan elvileg 60 nap alatt elbirálják, de általában nem ülnek rajta sokat...

 

No ez az, ami elvette a kedvemet a klimától, inkább mobil klima, ha szarabb is...

 

Remélem segit, amit leirtam, és belevágsz!

 

üdv:

SIM

 

Előzmény: caverman (9268)
caverman Creative Commons License 2007.05.15 0 0 9268
Sziasztok!

Szeretnék egy klímát egy lakótelepi lakásba. A kültérit csak az egyik ablak alá, a homlokzatra tudnám elhelyezni. Viszont valami olyat olvastam, hogy ezt csak építési engedéllyel lehet megtenni.

Biztos ez? Ha igen, akkor hogy működik. Hol kezdjem? Mennyivel fogja megdobni a költségeket?

Előre is köszi!
Zoli
pedroh Creative Commons License 2007.05.15 0 0 9267

Sziasztok!

 

Erdeklodnek, hogy hogyan befolyasolja az allergen polleneket illetve a port a klimaberendezes? mit kell tudnia errol egy allergiasnak?

 

koszi es udv,

pedroh

Mud Rider Creative Commons License 2007.05.15 0 0 9266
vagyis most (hogy szült volna sünt aki ezt a beszúrásos tötymötyöt kitalálta)
Zaj skala
Előzmény: Mud Rider (9265)
Mud Rider Creative Commons License 2007.05.15 0 0 9265
Mellékelten egy kis segítség zaj ügyben
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.15 0 0 9264
Szia!

A zajok egy formák.
Ugyanolyan ventilátorok vannak.
Igaz a motorok már nem egyformák, sima AC és BLDC egyenáramú.
És a hőcserélő kialakítása is más, vannak akik a légáramlás hangját nem csak szárazon, hanem lecsapódott párával is tesztelik és tesznek ellene hogy a cseppeken megtörő levegő minél kisebb zajt keltsen.

Szóval még sem egy formák. ;-)

K.K.
Előzmény: _Fefe__ (9263)
_Fefe__ Creative Commons License 2007.05.14 0 0 9263

> Akkor van hangnyomás és hangteljesítmény?

Igen, van, de a dB-ben meghatározott szint végülis mindkettőt megadja, a levegőben terjedő hang átlagos (RMS átlag) teljesítménye arányos az átlagos nyomásváltozás négyzetével. Gyakorlatilag a nyomás az, amit akár a mikrofon, akár a füled közvetlenül érzékel.


> A katalógus Így írja:
> Zajszint
> (Hangnyomásszint 1m)

Igen, az abszolút hangerő hangnyomásban van megadva, ha jól emléxem, 0 dB=20 uPa. De ha csak egymáshoz viszonyítasz két hangerőt, akkor teljesen mindegy, hogy nyomásról vagy teljesítményről beszélsz, mert a 10x nyomás és a vele együtt járó 100x teljesítmény ugyanúgy +20dB.

 

Ha most a konkrét esetben az a kérdés, hogy hányszor hangosabb, ami 12dB-vel magasabb zajszintű, akkor tulajdonképpen mindkettő jó válasz és egyik sem az: 4x akkora a hangnyomása, 16x akkora a hangteljesítménye, de mivel az ember füle nem lineárisan érzékeli a hangerőket, számunkra csak az ad igazi információt, ha meghallgatjuk mindkettőt :) (mondjuk 12dB jelentős különbség, de kérdés, hogy milyen jellegű az a zaj... lehet, hogy a halkabbnak pont idegesítőbb a hangja :)

 

Előzmény: klimakiraly (9262)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.14 0 0 9262
Szia!

Akkor van hangnyomás és hangteljesítmény?

A katalógus Így írja:

Zajszint

(Hangnyomásszint 1m)


K.K.
Előzmény: _Fefe__ (9260)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.14 0 0 9261
Szia!

Elolvastam még annyira sem értem.
Maradok klímaszerelő ... hűtsön azt kalap. :-) :-) :-)

De tényleg a suttogás és a távoli suttogás kategória ... :-)

K.K.
Előzmény: Lacivill (9259)
_Fefe__ Creative Commons License 2007.05.14 0 0 9260

Na, ha már keresztbe lett linkelve a két topik :), ide is beírom:

 

A teljesítmény, akár akusztikus, akár elektromos, jellemzően két mennyiség szorzataként alakul ki. Feszültség*áram, ill. nyomás*légáramlás. Mivel azonos körülmények között (azonos impedancia, ill. azonos mechanikai csatolás és közeg) a változó gerjesztés hatására a két mennyiség egyenes arányban változik (a teljesítmény pedig négyzetesen), a dB-ben számolt relatív szinteket bármelyikre alkalmazhatjuk:

 

10x-es nyomás, 10x-es légmozgás, 100x-os teljesítmény: 20dB.
10x-es feszültség, 10x-es áram, 100x-os teljesítmény: 20dB.

(2x-es nyomás, 2x-es légmozgás, 4x-es teljesítmény: 6.02dB)

 

Másképp, ha az a kérdés, hogy most akkor 10dB vagy 20dB jelent tízszeres különbséget, a válasz attól függ, hogy teljesítmény-mennyiségről beszélünk, vagy csak a szorzat egyik tagjáról, pl. hangnyomásról.

Előzmény: Lacivill (9259)
Lacivill Creative Commons License 2007.05.14 0 0 9259

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9000397,

olvassátok el az utolsó 5 hozzászólást decibell ügyben!

aas Creative Commons License 2007.05.14 0 0 9258

Lehet, egyszerűsíteni kellene:

 

Írja mindenki a hely szót ly betűvel és akkor nem kell tanakodni, melyik írásmód a helyes... :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!