Keresés

Részletes keresés

rittli Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9530
Végül is nem mondtad, hogy vált be Neked ez a típus. Hogy vagy vele megelégedve? Igen a V az inverterest takar.
Előzmény: rnagy8 (9529)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9529
Nekem most lett kész az AQ12FAN, ami szerintem a V miatt az inverterben különbözik az általad kérdezettől. Képek szerint külsőleg és teljesítményben ugyanaz de a hivatalos oldalon tényleg nincs fenn.
Erről tudok nyilatkozni, de a zaj szempontjából mégis jó lenne egy inverteres tapasztalat is mert a fordulatszám "kruciális" jeletőségű. Amiatt pedig az inverteres jobb kell, hogy legyen.
Előzmény: rittli (9525)
paulvitti Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9528

Üdv!

 

Nékem volna 2 db LG 2kw-os ablaklímám, csak még nem tettem rendbe őket, a mostani héten készen lesznek, ha érdekel írj emilt. Amúgy egy ablakklíma soha sem a halkságáról híres.

Előzmény: whity (9526)
paulvitti Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9527

Üdv!

 

Látom nem szeretsz vissza olvasni, nem rég én személyszerint már taglaltam, hogy az AEG egy jó márka német is meg minden, de a klímájuk egy kisfordulaton is iszonyú hangos nem ajánlott gép. A Daewoo is nagyságrendekkel jobb nála.

Előzmény: 1.4 Elite (9514)
whity Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9526
Sziasztok,

KEresek egy használt kicsi ablakklimát megvételre. nem nagy teljesítmény de halk legyen

??

Köszi
rittli Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9525
Ismeri valaki a Samsung FORTE AQV12FAN tipusú klímát? Mennyire megbízható, zaja stb. Hol lehet leírást találni róla? A Samsung oldalon nincs.
reflekt Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9524
Telefonban úgy értettem, hogy konzolt cserél... Gumitalp most is van a gép és a konzol között, kb. 1 centis. De ettől még simán átmegy a rezgés a konzolon.
Előzmény: porondmester (9520)
fodorb Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9523
már csak azért is jársz jobban a Daikinnal, mert az aeg ennyiért szinte biztos, hogy nem inverteres, és a Daikin is ennyi
Pontosan
DAIKIN FTN25/RN25 94 900 Ft + ÁFA
Ami fűt is ugyanezzel a teljesítménnyel, az kb 10 000 el drágább
Erre 26 DB zajszintet írnak a géptől 1 mre mérve
Előzmény: fodorb (9522)
fodorb Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9522
Talán gariztatni ha még Garis, vagy ha nem az akkor keríteni bele másikat, vagy másik ventilátor hajtó motort, mert ugye akár a lapátoknál, akár a motornál lehet
Motornál mondjuk üt a csapágy
Előzmény: porondmester (9519)
fodorb Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9521

Annyiért kapsz Daikin alapmodelt, lehet 20 évre meg van oldva

Ha nem inverteres akarsz

Inverteresben drágább

De más komolyabb gyártóknál is így van

 

Előzmény: 1.4 Elite (9518)
porondmester Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9520
Mármint a gép és a konzol közé a gumibakokra gondolsz nem?
Előzmény: reflekt (9511)
porondmester Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9519
Az a röhej, hogy kívűlről teljesen csendes! Semmi más zaj csak a ventillátor halk suhogása! Próbáltam több irányból, de semmi más!

És ha az van, amit te mondasz /kiegyensúlyozatlan ventillátor/, akkor azzal mit lehet utólag tenni?
Előzmény: fodorb (9510)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9518

Azt még hozzátenném hogy ez egy vályogból épített ház, 50cm-es falakkal. Tehát elég jól szigetelt. Napközben behúzott függönnyel ki lehet bírni az éjszakákat. Ezt azért írom, mert gondolom, hogy nem menne annyit éjjel mint egy panelban, ahol egy óriási betontömb hajnalig sugározza a nappal felvett hőt.

a 100.000Ft-ot semmiképpen sem akarom átlépni, inkább nem veszek semmit. 

tompi03 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9517
TESCO:Tömegesen eladhatattlan selejtes cuccok osztálya
fodorb Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9516
ez hangos lesz a maga 33 DB zajával, ha az enyémre 26 DB ét írtak mégis nehéz aludni melette
Előzmény: 1.4 Elite (9514)
fodorb Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9515
ha egy klímával akarsz tulképpen 2 helységet hűteni ha jól értem
A legolcsobbakat mindenképpen kerüld

Daikin Panasonic, samsung Lg talán ebben a megbizhatósági sorrendben

Mindenképpen egy szakbolttól vásárolj, jó esély van rá, hogy ők megbizhatobb gépeket forgalmaznak mint a tesco és társai
Előzmény: 1.4 Elite (9514)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9514

Sziasztok!

Segítséget kérnék egy készséges, hozzáértő topictagtól.

Szeretnék vásárolni egy split klímát, a lehető legolcsóbban. Természetesen csak annyira szeretném leszorítani az árat, amennyire a józan ész engedi. Azaz gagyi cuccokat nem szoktam vásárolni. A helység ahová tennénk egy 16-18 négyzetméteres, amiből nyílik egy másik amely max 12 m2. Szerintem egy 2.5-ös elég lenne. De milyet vegyek?

 

http://www.prakti.hu/index.php?mod=termek&bc=3&cikkszam=200957

 

Ezt a Praktikerben találtam 90e Ft-ért. Vélemény? Az AEG egy komoly márka háztartáselektronikában. De klímában is jók? Daewoo, Westel, ők milyenek?

Előre is köszönöm a segítséget.

 

fodorb Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9513
A Matsuhita is a pana hoz tartozik, ebből a kérdésből rendben van, de igazad van, hogy hulye lenne a gyártó beépíteni egy olcsó gépbe egy márkás, és drága kompresszort, lehet, hogy csak akkor tudjuk hogy mi van benne, a csúcskategóriából választunk a Daikin biztosan ilyen, bizonyára van más is abból a szempontból hogy tutira a sajat fejlesztése a kompresszor, vagy tudható, hogy mi van benne
most jutott eszembe, ismét csak az informatika világából, hisz ezzel foglalkozom
Mindenki ismeri a HP ét, elismert a nyomtatóíról különösen a Laser nyomikról Mégis az olcsóbb nyomtatói (LASER) egy kalap.....
Mert beszálítótól veszi, csak azért, hogy neki is legyen ilyen, sok baj volt már velük.

Létezik, hogy a nagy gyártók a klímánál is ezt csinálják ?
hogy a belépőmodelt összebarkácsolják innen - onnan ?
Előzmény: windy12 (9505)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9512
Több dolognak kell egyidőben teljesülnie ahhoz, hogy élvezhető és használható legyen a klíma berendezés....és ne zavarjon másokat
1, szakszerű, lelkiismeretes telepítés
2, jó klíma
3, jó anyagok

Azt hiszem a fontossági sorrend is ez lehet....

Előzmény: reflekt (9502)
reflekt Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9511
szia!

pontosan ugyanez a jelenség nálam is... amikor mondtam a klímásnak, ő is a tartókonzol cseréjét említette.
Előzmény: porondmester (9504)
fodorb Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9510
ezt a Dainkin is csinálja nálam is, lévén kertesház nem érdekel de ha kivul kozel megyek hozzá akkor is van egy rezonancia, ami ventilátorából ered, lehet nincs jól kiegyensulyozva

Előzmény: porondmester (9504)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9508
A falhűtés önnmagában kevés. Kell még hozzá páramentesítés is.....
A klíma az olcsóbb megoldás, még akkor is ha a legjobbat veszed meg....
Előzmény: Törölt nick (9506)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9507
Szia windy12!

Matsushita cég márka neve a Panasonic/Technics.

A Toshiba meg GD Toshiba akar lenni. (By Midea http://global.midea.com.cn/midea/about/aboutMidea_Org_AirRG_TC01.html)

(HiFi na akkor nem lenne Ford, képesek voltak egy sima meze rádióval adni. 5,5-ért ... semmi Kazetta vagy ne adj s'ten CD, MP3 már ki sem merem mondani. :-) )

R407C -s kezdeti OEM -ek dorombolnak mint a kismacska, cserépre szerelést nem is vállalunk mi vele. :-)

K.K.
Előzmény: windy12 (9505)
windy12 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9505

A legutóbb általam látott Pana kültériben Matsushita kompresszor volt. Sokszor reklámoznak úgy noname készülékeket, hogy Toshiba kompresszorral van szerelve. Ehez képest előző munkahelyemen a szétszedett gép "Toshiba" kompresszorán egy sehol sem fellelhető tipusszámú matrica volt Toshiba felirattal. Mivel kompresszorcserés volt a gép, próbáltuk beszerezni ezt a tipusszámú cuccot, de sajnos sehol sem ismerték. Ezért és azt gondolom, hogy talán nem kell elhinni, hogy egy ötvenezres splitbe beszerelnek egy hatvanezerbe kerülő kompresszort.

 

Szerintem sem szabad a beépített szűrők alapján klímát választani. Ez csak egy plusz szolgáltatás. Olyan, mintha autót a beépített hifiberendezés alapján választanánk.

 

 

Sajnos a panelházaknál rendszeresen előfordul a rezgés átvitele, és a kültéri egység zajának beltérben zavaró zaja. Mindenképpen meg kell próbálni jó minőségő rezgéscsillapító beépítése, olyan, ami nem hoz létre fémes kapcsolatot a kültéri egység lába és a tartókonzol között.

porondmester Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9504
Üdv!

Hogy a panelba mennyire hallatszik be azt nem tudom, de nálam egy Fisher Medical klíma most kezdte el azt csinálni, hogy a kültéri felöl a falon keresztül /porothem tégla/ egy erősebb rezonanciás hang hallatszik, eddig ezt nem csinálta! Olyan, mintha a tartókonzolokon keresztül jönne át a falon!Tegnap este hallgatóztam lent! Azt hittem ezt kint is hallani, de a halk susogáson kívűl kint semmi más nincs!

Javaslat?
Előzmény: reflekt (9502)
reflekt Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9503
még egy kérdés: ismeritek a Fisher FS-125HF készüléket? mi a véleményetek róla?

köszönöm!
reflekt Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9502
Dr. Klíma és minden klímás:

normálisan mennyire hallatszik be egy kültéri hangja (zárt, duplafalú ablak mellett, panel lakásban)?

valahogy attól tartottam, hogy a beltéri zajos lesz, de az nem vészes. viszont a kültéri erősen rezonál és olyan hangos kábé, mintha a hálószobában menne egy hűtőgép kompresszora.
reflekt Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9501
hó, graulta  :)

nyaggatom én is a klímásokat, mert nem is alsókategóriás készülék (legalábbis azt mondták, meg az ára alapján is arra tippelek), másrészről pedig biztos vagyok benne, hogy ennek nem így kellene működnie.
Előzmény: rnagy8 (9485)
fodorb Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9500
olvastam egy érdekes cikket, egy oldalon, ahol a szuros klimákról volt szó a végső gondolat az volt, hogy csak azért, mert ilyen amolyan szurő van benne, ne döntsünk egy adott készülék mellett, ha egyébként nem azt választanánk

A gyártás fejlesztéssel kapcsolatos kérdésed érdekes

Ilyenkor azt kell megnézni, hogy milyen az adott gépben a kompresszor
Hisz akárhogy is ez a lelke bizonyos szinten

Az biztos, hogy a Daikin és a Toschiba fejleszt (2-3 éve olvastam, hogy ma is így van - e nem tudom, de a Daikin biztosan fejleszt), méghozzá közösen , amikor mi keresgéltük, akkor láttam a toshiba klimát, aminél írták, hogy Daikin kompresszor

A Panasonicról is úgytudom, hogy a gép fő komponenseit maga gyártja

H az informatikia termékeit nézzük az LG nek akkor igaz, a sajat fejlesztés, persze ez nem jelenti azt, hogy a klímánál is így van, a samsunggal ugyenez a helyzet

A Hitachi ról nem tudok semmit

Az LG Rotary kompresszorral szerelt, ezt még más gyártóknál is olvastam, lehet, hogy az LG fejlesztése ezt nem tudom, korábban elég sok gond volt vele (anyám klimatechnikai cégnél van), (5-10év) mára talán megoldották
Előzmény: Törölt nick (9493)
viricsi Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9499
A büdös az már az elszennyeződött gépet jelzi. Korábban már számtalanszor írtuk, hogy ilyenkor a gép alapos tisztítása, fertőtlenítése szükséges. A megvásárolható "befújom, várok és kész" termékek nem alkalmasak a megfelelő tisztító hatás elérésére. Szvsz. ezek a varázsszerek kategóriába tartoznak és az eladó zsebére fejtik ki a legjobb hatást.
Előzmény: fodorb (9496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!