Ha valaki tud, kérem segítsen. A piacon található rendgeteg ajánlat közül nehéz választani, mindenki a legdrágábbat akarja eladni (nyilván). Légkondit szeretnék szereltetni a hálóba (12nm É) és a nappaliba(27nm NY). Az a lényeg, hogy csendes és energia takarékos legyen. A ház új építésű, jól szigetelt. Tudna valaki ötletet adni ? Kb mennyibe kerülhet és mennyi az elfogadható szerelési költség? Még valami. Olvastam, hogy a két beltéri egységet egy kültérire lehet kapcsolni. Így van?
Bármilyen fűtéssel működik, még radiáttorral is. Persze alacsony hőmérsékletű fűtésnél jobb, de ezért én sem verem szét a házam. RAditorosnál, ha a külső hőmérséklet megengedi akkor az előremenő hőmérséklet bőven benne lehet a kondenzációs zónában, és itt már megjelenik a megtakarítás. A kazánokat -15 fokra kell méretezni, erre a hőmérsékletre 1 évben kb. 2 napnyi jut, a többiben elég a részteljesítmény is. Szerintem megéri válltani, én tavasszal meg is teszem...
Padló fűtéssel? Falfűtéssel? Fan-coil-al? Hatalmas radiátorral? Ugye a víz hőfoknak alacsonynak kell lenni hogy legyen kondenzáció. 0–+10°C -nél ez sem egyszerű feladat ....
Úgy vagy vele ha gáz nem lesz akkor áram sem?
Jó tudom Paks és társai nem győzik a fűtést ... de ha feléberedünk akkor fogják ...
Korábbi hozzászólásaimban kétszer is említettem az Aermec split márkát:
9677 post:
".... Az olasz és spanyol klímaberendezéseket azért nem biztos, hogy egy szinten kell emlegetni a noname kínaiakkal, ugyanis elég nagy múltú gyártóik vannak és az EU legnagyobb klímapiacai is egyben. A ROCA, az ARGO, Olimpia Splendid, Aermec, Bini, csak, hogy néhányat említsek. Nálunk nem nagyon ismertek, viszont otthon elég jelentős szeletet hasítanak ki a piacból. A mediterrán részeken járva, nem sok Samsung, meg LG klíma látható, sokkal inkább a hazai gyártók termékei......"
és egy 2005-ös postban :
"... Bini, Aermec, Stiebel Eltron, Uniflair,Belcor, Airwell, Westpoint, Mepamsa, stb. Erős középkategória, általában valamelyik nagy gyártó alkatrészeivel (kompresszor, vezérlés, stb.) olasz, spanyol, német, francia gyárakban gyártva..."
Azt hiszem egyik esetben sem írtam róla semmi rosszat, sőt a középkategória fölső szegmensében helyeztem el (személyes szerelői tapasztalat, nem hallomás és egyéb legendák alapján). Címkézettenek meg főleg nem tituláltam.
Lehete fájdalmas, de az én kategtoriáimban nem sorolhatóak ezek a berendezések a fölső osztályba, mert vannak bizonyos ismérvek, amiknek nem felelnek meg, de azért hajrá Aermec, fejlődésre fel!!
Mi is üdvözölünk a topicban. :-) Reméljük a hozzászólásaid száma is szaporodni fog. Meg ismered az itt topikolokat és lesznek itt szép szakmai threadok is. :-)
Én az általad nyitott threadhoz ennél többet nem tudok szólni, nem igen találkozok az említett márkákkal. :-)
Kedves Windy12! Korábbi hozzászólásaiban, amelyet viszont nagyon magabiztosan tett, bizonyos márkákat nagy önbizalommal rangsorolt. Itt szeretnék némi "homályt" eloszlatni. Az AERMEC split márkát többször a futottak még, cimkézett kategóriába sorolta. A Sharp split klímákat viszont magas kategóriaként említette. Namármost, az új évezredig a Sharp kültéri egységei az AERMEC gyárban készültek, a beltéri volt Sharp. Ezután a gyártási költségek csökkentése miatt összevonták a gyártást egy közös távolkeleti gyárban (nem Kína!) és a két márka termékei 90 %-ban azonosak, csak az arculat megörzése miatt van némely modellben látszatkülönbség. Utána lehet nézni, némelyik sorozat teljesen egyforma, kívül-belül. Az együttműködes pedig lassan 20 éves... Hol volt akkor még MO- on klíma? Pl. a Plazmacluster légtisztitó is, amely árulkodik a két márka testvér voltáról. Namármost ha a Sharp (persze ez egy széles körben ismert japán márka, amely bizalmat ébreszt a laikusban) felső kategóriás, akkor az AERMEC micsoda? Eurovent minősítéssel, inverterrel, plazmaclusterrel stb? Persze az AERMEC nem gyárt porszívót meg mikrót ezért a laikusok közt ismeretlen a márka, de a szakik általában tudják micsoda, h Európa egyik legrégebbi márkája, és nem cimkézett! Javaslom, bővebben nézzen utánna a márkáknak mielőtt ilyen magabiztosan ír róluk. Senki sem tévedhetetlen. Üdvözlettel
Az enyém kapcsolt áramot eszik. Már nem tudom ki javasolta itt a fórumban, ezt a megoldást, de nálam bejött. Napközben ugyan nem megy, de akkor én sem vagyok otthon. (dolgozom... valamiből ki kell fizetni a villanyt...;o) Hétvégén, ünnepnapokon meg amikor otthon a család, egész nap van delej a kanóc végén. Szóval ez így egy aktív családnak jó megoldásnak tűnik...
A gázszámla és a villanyszámla összehasonlításával arra jutottunk, hogy kb 3,5-4 év a megtérülési idő. Remélem kitart a berendezés tovább is. Akkor pedig az már a tiszta haszon kategória. Nem is beszélve a közben kapott plusz szolgáltatásokról.
Ha rászánod magad, olvasgsd el az előző bejegyzéseket, mert sok érv, ellenérv hangzott már el. Szerintem az itt aktívan fórumozók is szívesen segítenek (típus, méretezés stb.) ...aztán dönts okosan!!!
A szigetelés nem rossz az ötlet. Ebben már van tapasztalatom. Az elmúlt evem ezzel telt... Azonban az ablakokra a fehérvári céget nem ajánlom. Én csúnyán megjártam velük...
Valamikor régebben valaki azt állította, hogy az párásítás nem működik megfelelően a klímáján. Nos ha minden igaz, akkor az enyém ugyanahhoz a családhoz tartozik és bár hidegben a kültéri magaalá vizel az elfagyott csatornacsövek miatt, de nekem a párásítással abszolut nincs gondom. Alapesetben nem szoktam bekapcsolni, de a 25% már nekem is kevés volt. kb 2 óra alatt 35%-ra emelte. Szerintem ez nem rossz...
És azt ugye nem szabad elfelejteni, hogy a párát kintről szállította, nem pedig állott vizet porlasztott a levegőbe.
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Mostanság azon agyalgatok, hogy miként lehetne kicsit gazdaságosabbá variálnom a fűtésemet, mert abgázórám lassan lesztédül a falról..Olvastam, hogy vannak un. inverteres klímák amelyek állítólag 30%-al gazdaságosabbak, mint a hagyományos berendezések. Elsődlegesen 2 helyiséget, egy 30 és egy 20 nm szobát kellene fűtögetnem. Csak rásegítésként vagy a kevésbé hideg időszakokban használnám...
Az automata fűtőkábel azért jó, mert csak simán betáp kell neki, és tartja a 8-10 fokot. Ha nyolc métert kell beépíteni, akkor az már jelentős energiát használ fel, tehát mindenképpen érdemes vezérelni. Ára kb. 2500 forint/méter. A DEWI szerintem elég jó márka, és szinte mindenhol kapható.
A beépíthető panelről esk. semmit nem tudok, de utánanézek. Biztos, hogy a négyutas szelep környékén is lehet keresgélni használható jelet, bár az Ururu Sarara elég összetett gép, nem biztos, hogy könnyű onnan levenni. A hőmérséklet érzékelős megoldás egyszerű, és hatásos.
Sziasztok Emberek!!!
Imádom ezt a fórumot. Az illetékeseknek tessék a fület befogni, mert dicséret érkezik Általában nem jellemző ez az önzetlen segítség. Már a klíma kiválasztásában is sok segítséget kaptam. (Akkor még csak olvasóként.) Azóta is tökéletes megoldásnak tartom. Köszönet érte.
Windi12!
Az a panel, amit említettél a beltéribe, vagy a kültéribe kerül beépítésre? Hol lehet bővebb információhoz jutni róla?
Klímakirály!
Az általad javasolt fűtőszál nyáron is melegszik, azaz működik? Mit jelent az, hogy autómata? Hol olvashatok róla bővebben? Kb 8 m fűtőszálat kellene beépíteni ez ugye 80-160 W...
Még egyszer: köszi a segítséget!
Kibicként ... a klímáknál általában a 4 járatúszelep állásából tudható hogy fűt vagy hűt. A rajzon az Y1R jelű ez egyenfeszültséget kap az MR4 relén keresztül. Az hogy a feszültség megjelenése a fűtés vagy a hűtés nem tudom.
A klímák egy része ezt a relét a fűtés üzemben behúzva tartja csak a leolvasztás (hűtés) idejére engedi el. De a másik része a fűtésüzem befejezte után egy rövid idő után elejti (ilyenkor ébrednek fel az emberek egy szusszanó hangra).
Szóval ezzel lehet barkácsolni, jelet levenni.
De ha Nekem ilyen bajom volt akkor olyan automata fűtőszál került beépítésre ami önszabályzó. 240V ráköt és Ő magától felmelegszik +10°C fokra nem tovább. Minimális teljesítményű, méterenkét 10-20W.
Emlékszem, én akkor utánanéztem a dolognak. Létezi a Daikinnak olyan kiegészítő kártyája, amiről üzemmódot (és egyebeket) lehet olvasni. Ez alapján ki lehet adni a jelet a fűtőszálnak. A rossz hírem, hogy morbid ára van, kb. 50.000 forint. Én egy lényegesen egyszerűbb megoldást tartok elfogadhatónak: A beltéri hőcserélőjének első szakaszára egy 30°C-os hőérzékelőt erősíteni, ami kiadná a jelet a fűtőszál kapcsolójának. Magyarul, ha elindul a fűtés, akkor bekapcsol a fűtőszál a kondenzvízcsőben.
Windy12!
Ne haragudj, de tavaly (8385 üzenet..;o) azt a felelőtlen ígéretet tetted, hogy megnézed a klímám kültériének a kapcsolási rajzát, hátha találsz rajta valami olyan pontot, ami a csatornában elhelyezett fűtőszálat vezérelhetné. Valami olyasmi kellene, ami akkor ad 220-at, ha a beltéri fűtésre van kapcsolva, vagy esetleg akkor, amikor a klíma kültériegysége olvasztást végez ;o) Ha lenne rá lehetőséged, a FTXR42EV1B / RXR42EV1B páros vezérlése érdekelne.
Bocs, hogy így neked estem, de 1 év elteltével ismét fagyási gondjaim vannak.
Klímával, segédanyaggal, vagy ami a klímatizálással kapcsolatos keressetek bátran. Próbálok segíteni mind műszakilag, mind az árak tekintetében, tervezésben is tudok segíteni.
Nem sok mindent lehet a Lux-ról fellelni, de amit találtam róla, abból az derül ki számomra, hogy semmi különösebb dolog nincs benne, ami vonzóvá tenné. Sima egyszerű mechanikus szűrők, semmi pluszt nem nyújt, mint a Daikin, vagy a Sharp. Árban viszont brutális.
...hát nem tudom.... az UV fénnyel történő "tisztítás"-t egyes gyártók már nélkülözik, mert ugye az ózont termel....az meg nem kimondottan egészséges.....
A szigetelt falfelületre történő kültéri egység szerelése mindig is több odafigyelést igényel. A konzol megfelelően legyen rögzítve, a rezgéscsillapítóknak is nagyobb szerep jut. A készülék totál vízszintben legyen, stb.... Ha szereléskor nem gondoltak a késöbbi áthelyezésre, akkor ne is fáradozz vele. A csöveket told meg, de ezt még a belső térben tedd. A készülékre ne egyből állj rá, legyen egy kis íve a csöveknek (rezgéselnyelés)....
Csak szakemberrel végeztesd.... A klímaszerelések képei topikban szerintem van 1-2 fénykép a hasonló szerelésekről
A homlokzatra légkondi van felszerelve de valószínü ,hogy szigetelik az épületet kívülről 7cm szigetelővel. Maga a tartót még megtudom oldani,hogy messzebb kerüljön a faltol az egység de akkor meg valószínő rövid lenne a bekötő csövek hossza. Most 9cm a távolság a faltól de ha megkapja a szigetelést akkor csak talán 1cm maradna. Az meg tuti hogy kevés .Még 5cm-vel megtoldanám a távolságot. A kb 6cm véleményetek szerint elég?
Valamint a bekötőcsövek toldóbetét behelyezésével van-e lehetőség?
Azért arra még a Daikin-nál se számíts, hogy hazamész betegen, lázasan , teleköpködve bacikkal a levegőt és a gyerek tuti nem fog megbetegedni ! Azért ezek a készülékek elsősorban a lebegő porra, szilárd szennyeződések kiszűrésére vannak kifejlesztve.
A plazmaszűrő a Sharpban is megtalálható már, de a Daikin ezen már túllépett, és integrálta készülékébe a "flash streamer" nevű cuccot, ami, ha igaz, el is pusztítja a kórokozók nagy részét.
A Sharp készülék kedvezőnek mondható. Akkoriban igen jó eredményeket produkált(2003-2004).... pár nap múlva 2008-at írunk... Véleményem szerint messze elmarad még az új Daikin légtisztítótól a szobai, lakossági felhasználás területén.
Kissé aggaszt a leírásában megtalálható következő mondat: " cselély karbantartási igény (szűrőcsere csak kb. 5 évente szükséges)"
No pont a légtisztító az a berendezés, ahol fokozottan oda kell figyelni a karbantartására, ha valóban ki akarjuk a legjobbat hozni a készülékből.....ráadásul érdekes az a szűrő is, amit 5 évente kell cserélni...
Az tény, hogy esztétikus a kivitele és a japánoktól megszokott pontossággal van szerelve
Ez igaz is lehetne, de nem lélegzek szájon át éjjel. Egyrészt, mert ha nagy ritkán (testhelyzet, vagy betegség miatt) mégis sikerül, akkor a szájnyálkahártyáim is szárazak, másrészt legtöbbször olyan testhelyzetekben alszom, amikben képtelenség szájon át levegőt venni (a párna miatt). Az orrnyálkahártya kiszáradásának okát a páratartalommal pedig fül-orr-gégész magyarázta nekem.
Szvsz. kár az áramot fogyasztani. Az igazán káros összetevőket nem fogja kiszűrni, jobban teszed, ha a téli szokásoknak megfelelelően rövid és intenzív szellőztetést csinálsz, lehetőleg nem a nappali csúcsforgalom idején. Megjegyezném, hogy azok az értékek amiket mérnek, forgalmas helyeken és nem a szobában érvényesek. Nem érdemes rettegni, ennyitől még nem leszünk betegek. (remélhetőleg)
Bocs ha már volt kérdés... A mostani szmog kapcsán kérdezem, hogy érdemes ilyenkor a klimát levegőszürésre használni? Mennyit port és egyebet tud kiszürni a szoba levegőjéből az a szürő ami benne van?
Szabadjon megjegyeznem, hogy alvás közben a nyálkahártya kiszáradása nem a levegő alacsony páratartalma, hanem a helytelen légzés miatt (szájon át) következik be. Akinek télen kiszárad a szája alvás közben, annak kiszárad nyáron is, amikor 60-80 % a levegő relatív páratartalma.
A te példá is ezt igazolja, hiszen az orrodba a "nemhasználat" miatt keletkezhetnek ezek a kellemetlen tünetek. (nekem is)
Annyiban nincs igaza Viricsinek, hogy a téli 25-30%-os páratartalom nem jelent problémát a szervezetnek. Dehogynem. Részben embere válogatja, ki, mire, hogyan reagál, de pl. ssarosi is leírta, hogy száraz torokkal ébred. Én dettó, sőt, reggelente ha kifújom az orrom, száraz, alvadt véres váladékot sikerül produkálni, ennek szintén a száraz levegő az oka, a kiszáradt nyálkahártya bevérzik.
Teljes mértékben egyet értek Viricsivel, amiket leír, tények. Már többször elhangzott itt a fórumon, hogy amikor split klímaberendezést vásárol az ember, akkor annak az alapfunkciója az adott helyiség hűtése, illetve fűtése. E mellett, mivel levegőmozgatás történik, még néhány funkciót be lehet préselni a dobozba. Ilyenek a levegő szűrése, tisztítása, illatosítása, párásítása, szellőztetés. A párátlanítás törvényszerűen benne van a hűtés folyamatban. Azt viszont mindenkinek meg kell értenie, hogy a másodlagos szolgáltatások soha nem fogják elérni azt a szintet, amit egy célzatosan arra a funkcióra kifejlesztett, beállított készülék képes nyújtani. Egy légtisztító készülék nagyságrendekkel hatékonyabban szűri a levegőt, mint bármelyik splitklíma, egy nedves párásítóval, illetve párátlanítóvan is tökéletesebben lehet beállítani a helyiség páratartalmát, mint teszem azt egy UruruSararával. Még extrémebb példa: Egy valódi Klimt festmény azért inkább dísze egy nappalinak, mint az ArtCool Gallery.
Egyszóval, szerintem érdemes vele hűteni, bizonyos körülmények között fűteni, használni kell a kényelmi funkcióit, de nem szabad elvárni a készüléktől, olyat, amit, ha logikusan gondolkodunk, nem lehet képes teljesíteni.
A klima fűtési üzemmódban úgy "párátlanít", hogy felmelegíti a helyiség levegőjét. A melegebb levegőnek nagyobb a nedvesség elnyelő képessége ezért nem csapódik ki a pára - csak a hideg felületeken, azaz a pl. sarkokban, ahol majd a penész is megjelenik. Ha szárítani is szeretnél, akkor egy beltérben elhelyezett ablakklíma olyan szempontból jó megoldás, hogy a hideg oldalon kicsap némi vizet (amit el kellene vezetned) a meleg oldalán pedig fűt. Igy a szobád hőnyeresége ~ befektetett elektromos munka.
Fűtés szempontjából olyasmi mint ha elektromos fűtésed lenne, de legalább szárítod is a levegőt.
Ennél lehet, hogy az a ceresit nevű vegyi trutyi olcsóbb és hatékonyabb megoldás :-)
szia! ezek után kíváncsi lennék, h a szellőztetés funkció h műxik. mert én Hitachi Air Exchangert vettem végül, annak se kisebb sztem a csöve. elvileg a Daikin 10x akkora légcserét tud, bár annak egy komplett külön külső ventije van, az enyémnek meg a beltériben egy kicsi...
Idézet az Alfa-Klíma honlapjának a leírásából: "...amin keresztül a friss levegő ellátás, illetve a téli légnedvesítés történik (a nedvesítés a külső levegő nedvesség tartalmának bejuttatásával történik, nem külön víz hozzávezetéssel)..."
Ha a fentieket figyelembe veszed és utánnanézel a fizikának, akkor láthatod, hogy a téli párásítás lehetősége, külön hozzáadott víz nélkül, igencsak korlátozott. A -3°C-hoz tartozó telített páratartalom kb. 0,0025 kg, 1 kg levegőben. Ha ezt a levegőt 21 °C-ra melegítjük, ott már csak 18-20 %-os lesz a relatív páratartalma.
Ha megnézed azt, hogy 1 kg levegő átmozgatásával mintegy 2,5 g nyerhetnél ki, ha a gép 100 %-os hatásfokkal tudná kinyerni a párát és ezt a mennyiséget behelyezed a szobád levegőjébe, könnyen belátható, hogy ez nem fogja tudni a helységed páratartalmát 25-30 %-al megemelni. Zárójelben jegyzem meg, hogy csak néhány különleges helyzetben van szükség a viszonylag magas páratartalomra. (folyamatos, sok beszéddel, szemhasználattal járó munkavégzés) Egy fűtött helység relatív páratartalma 25-30 % körül van téli időszakban és ez semmiféle problémát nem jelent az emberi szervezetnek.
Olyan dolgot szeretnél elvárni a gépedtől, ami egy ilyen konfigurációjú géptől semmiképpen nem elvárható.
Te magad leírod, hogy semmit nem kérdeztél a szakitól, mégis elvárnád, hogy olyan fel nem tett kérdésekre adjon magától választ, ami a hétköznapi gyakorlatban nem merül föl. Hidd el, nagyon jó gépet választottál, mindössze az a baj, hogy nem jól egyeztetted az elvárásaidat a berendezéshez. Nem érdemes bosszankodnod, használd a párásítót és élvezd a gépek nyújtotta komfortot.
Ha valami eget rengető hiányosság nem merül fel a klíma használatát illetően (részemről), esetleg a klímával nincs valami gond akkor parasztvakításnak tartom.
Megmértem, a levegőztető cső belső átmérője 25mm. Nem vagyok gépész, ez elég a párásításhoz? Bocsánat, megfelelő (45-60%) páratartalom eléréséhez?
Arról nem is beszélve hogy ezt a klíma jóval nagyobb szobában is használható lenne, az enyém 16, de 22-27 négyzetméterre ajánlják.
Valóban az eredeti felállás az volt, hogy legyen jó hatásfokú és csendes hűtés + fűtés. Na ez kb. 200e környékén megvalósítható pl. Hitachi.
Használok párásítót is mert télen kb. 25-30% a páratartalom a hálószobában és reggelre kiszárad a torkom, ha éjjel felébredek akkor meg innom kell.
Erre gondoltam hogy megoldom egy készülékkel, hiszen mindenki azt írja hogy ez a csúcs (Daikin ururu-sarara).
A klímástól nem kérdeztem szinte semmit, mert úgy gondoltam hogy minden fellelhető anyagot megtaláltam a neten. Szerintem a Daikin katalógusokban sincs több, hiszen ezek is letölthetők.
Ki a fene gondolta és ki mondta volna meg nekem előre hogy egy 16 !!!négyzetméteres szobában a 25-30% páratartalmat 12 órás párásítás után is csak 35% -ra tudja felemelni?
A sima hideg párásítóm 2 óra alatt 55%-ot produkál, s nekem ez a normális.
Azt is írja a katalógus hogy óránként 1,33 liter vizet tud párologtatani.
Ha ezt megteszi akkor nem ennyi lenne a páratartalom.
A görbe a kézikönyvben olyan kicsi hogy ki kellett nagyítanom és csak itt volt megtalálható. Ilyen kézikönyved meg akkor lesz ha megveszed.
Lemértem az értelmezéséhez a külső páratartalmat és a hőmérsékletet,
ez 75% és -3Cfok volt.
Akkor most én vagyok (voltam) béna vagy a klímával nem stimmel valami,
vagy túl nagyok az igényeim egy közel 400e Ft-os klímával szemben?
Visszaolvastam a hozzászólásaid. Nem említetted, hogy neked párásításra van szükséged.... Ha jól emlékszem hűteni és kiegészítő fűtésre szerettél volna egy jó hatásfokú berendezést....Megkaptad.... Nem tudom, hogy kitől vetted és milyen infókat kértél előre, amit szerinted "elhallgattak"..... Nem lehet az, hogy csak te nem mondtad el megfelelően az igényeid???
A segitségedet szeretném kérni. Ajánlj légyszives egy jó márkát ami még megfizethető. Hőcserélőt kell vennem, lemezest és folyadék-gáz tipust. A nagysága: 40-50 kW körülit keresek. Van egy hűtőház, annak a hulladékhőjét szeretném egy kicsit megfogni. Légyszi javasolj valami beszerzési helyet!
miért is lenne olyan nagy ördöngősség a felszerelése, ha megvan a kialakított helye ablakban, ablak alatt? ez max a kőművest érinti. még én is be tudtam tenni és szigetelni.
Mindenben egyetértek az előttem szóló "kollegával". Az ablakklima a legrosszabb választás. Valóban nem egyszerű beszerelni, hangos, rossz fűtési jellemzők. Párátlanítani a klíma csak hűtés üzemmódban tud, hiszen akkor tud a pára a beltéri hideg hőcserélőjén lecsapódni. Fűtés üzemmódban max. a kültéri von el párát, hiszen ilyenkor az a hideg. De azzal nem hiszem, hogy sokra mész. Párátlanításra léteznek un. szobai párátlanító készülékek.
Könnyű beszerelni? Hát Te tudod, mi már agy 5 éve nem válaltunk beszerelését. :-)
Fűtés üzemben nem tud párátlanítani a klíma. +10°C külső hőfokig a jó inverteresek tudnak.
Meg persze az "URURU-SARARA" keresd a googleban.
Ablakklíma tudomásom szerint 0°C alatt nem tud egyik sem. Mert a két ventilátorlapát közös tengelyen van és nem tudod vezérelni őket külön–külön leolvasztáskor.
De lehet léteznek más felépítésüek csak Én nem tudok róla. A táblázat FUJITSU ablakklímáiról szólnak. 0°C az alja a -7°C középeurópai értéket meg sem adják.
Fűtésre leginkább az inverteres modellek ajánlhatóak. Ezek alacsonyabb kinti hőmérsékletnél ( kb. - 15 fokig) is tudnak fűteni, míg egy állandó fordulatú modell kb. 0; -5 fokig. És jóval energiatakarékosabbak is. A Mitsubishi készülékek megbízható, csendes, jó konstrukciók. A Midea egy alacsonyabb kategóriás készülék, alacsonyabb áron. Ablakklímát manapság már egyre kevesebben kérnek, kimegy a "divatból". Többnyire, főleg nyáron, szinte beszerezhetetlen. Azért arra figyelni kell, hogy a kültéri ne egy pici helyiségbe legyen berakva. Ebben az esetben a kültéri, fűtés üzemmódban gyorsan lehűti a helyiséget és nem fog fűteni a készülék (vagy legalábbis rosszabb hatékonysággal). Ezért szokták a kültérit általában a szabadba tenni, hiszen a levegő hőenergiáját felhasználva fűt, ezért nevezik hőszivattyúsnak.
Sajnos a telepítőt nehezen érem el, még a garanciajegyet sem sikerült vele lepecsételtetnem az anyukám klímáját sem rakta fel, ami lehet, hogy nem is baj, mert a szerelésük nem tetszett, szóval azt hanyagolnám. Igaz, hogy az unokatestvéremé a cég, de mindig kiküld valami tákoló szakikat és azt nem szeretem.
Így az interneten keresztül úgy érzem, hogy ti lelkiismeretesen végzitek a munkátokat, ezért bennetek jobban megbíznék, szeretném, ha valaki közületek megnézné, elég gáz van-e benne és ha kell akkor a fél éves karbantartást is megcsinálná.
Szerintem nem. Karbantartással elsősorban a telepítőt, aki egyúttal megállapítja, hogy rendesen működik-e a géped. Másodsorban bármelyik klímás cég ezt meg tudja tenni.
Egy kis összefoglalót írnék a klímámról, hogy mit is tapasztaltam fűtés ügyileg.
Gyártó: Samsung
Típus: AQV12VBAN Vivace
Nehezen tudok belekezdeni, de több részre tudom bontani a működését:
1. Fűt rendesen, tudok állítani hőmérsékletet, ventillátorfordulatot stb. Valamikor folyamatosan megy a beltéri ventillátora, de ha 2 fokkal meghaladja a beállított értéket, akkor kikapcsolja a beltéri ventillátorát, majd szép lassan leállítja a kinti kompresszort. (Előfordul olyan eset, hogy az első bekapcsolás után a kompresszort egy jó darabig nem állítja le a benti hő érzékelője eléri a 28-ot, akkor kikapcsol (ilyenkor nem megy a beltéri ventillátora csak nyomja a kompresszor a cuccot szegény műanyagok meg ropognak).)
2. A beállított hőmérsékletet tartja, állandó közepes vagy magas benti és kinti ventillátorfordulattal megy, semmit nem lehet szabályozni se benti ventillátorfordulatot, se hőmérsékletet se semmit látszik az, amikor átállítom, de sz@rik rá. Ilyenkor kint a kültéri hűtőrácsa rendesen jeges, mondjuk úgy telibe rendszeresen éjszakánként csinálja, ez azért zavaró mert másfél méterre van a fejemtől és kifúj az ágyból a 21 dB meg csak silent módra érvényes, ilyenkor arra is sz@rik. Általában 6 órán keresztül csinálja de a végén kiolvad a kültéri. Ez a legzavaróbb szinte minden nap van egy ilyen.
3.Kiírja a kijelzőre: dF ilyenkor se bent, se kint nem megy a ventilátor viszont a kompresszor dolgozik a kültéri jeges mint az atom a beltériből meg lassan szál alább a hideg. Egy darabig csinája, kb.10-20 perc, majd egy kattanás és mintha a hűtőközeget összegyűjtötte volna visszaengedi a rendszerbe, nagyon barátságos hangja van főleg az éjszakai nyugalomban. Végén a kültéri hűtőjének közepe kiolvad.
4. Kiírja: 16 F4 felváltva, becsukódik a beltéri és ennyi, ez még csak egyszer volt kikapcs-bekapcs segített kinti páratartalom 98%-volt.
Szakikhoz lenne kérdésem hogy ezek a jelenségek normálisak? Meg lassan kéne valami karbantartás is talán, kérdés, hogy kit lehet zaklatni?
Klímaszerelőt hívj elöször. Egyeztes vele hogy Ő mit ajánl a beltéri elhelyezésére.
Ha ezzel megvagytok akkor jöhet a cseppvíz. Ez az esetek nagy többségében nem igényel vízvezeték szerelő szakembert. Vagy a szabadba vezetjük, függőleges esőcsatornába, hátulról bekőtve. Vagy cserépre ha tetőtér. Vagy mosogató alá a mosogatógép csonkra vagy ha az sincs akkor falon kívüli csepegtetetőpohárba. Persze csak akkor ha van a közelben fürdő- konyha- bútor ami eltakarja a vízbekötést/csepegtető poharat.
Ha ez is meg van akkor az villamos betáp helyét is megtudja mondani a klímaszerelő, amit már így ki tud vitelezni a villanyszerelő.
Így leírva jó bonyolult, de személyesen kb. 10 perc. :-)
Ne villanyszerelőt, ne vizest hívj!!!! Ha klíma előkészítést szeretnél, akkor klímást hívj. Persze a ebben a szakmában is elég nagy a "szórás" a szakmai tudás, hozzáállás és lelkiismeretesség terén. Tehát a klímás kiválasztása elött is informálódj...... Ha van időd, tekintsd meg a "klímaszerelések képei" c. topikot. Itt találsz bőven képeket jó, illetve helytelen szerelésről. További kérdéseidre állunk rendelkezésre.... Klímaszerelések képei
Most épülő házunkba szeretnék klíma előkészítést, hogy később ne kelljen fúrni-faragni. Tudnátok abban segíteni, hogy mit kell tennem? Úgy értem, hogy mit mondjak a villanyszerelőnek, mert gondolom neki árammal ki kell állnia... a beltéri egységhez vagy a kültérihez? Aztán a vízszerelőnek is van dolga?
Bocsi, csak nem igazán értek hozzá... Köszi a segítséget előre is.
Én se nyúlnék hozzá, nekem is az egyik kültérim zajosabb volt mint a másik, két nap múlva kijött a szerelő, rezonált benne valami vacak, de hát az ő dolguk, egy fillérbe nem kerül, pedig az egy itt eléggé leszólt cég volt.
Én a helyedben nem zsírozgatnék, hanem kihívnám a garisokat. Akadt már dolgom nyikorgó (mit ne mondjak, elmozdult) járókerékkel, szintén LG-nél. Ha belenyúlsz és mégsem zsírproblémád van, a garisok mosni fogják a kezeiket.
De ha mégsem hívsz szerelőt, műszerolajat semmiképp!
Szilikonspray (olaj), szilikonzsír a megfelelő, az nem szedi annyira össze a koszt, nem gyógyul bele a műanyagba és nem öregíti azt. A műszerolaj egyébként sem jó műanyagra, csak fémre.
Nagy valószínűséggel nem kapsz hasonló árban légcsatornás készüléket, mint a két mono Samsung. Telepítéssel, légtechnikával együtt két szoba esetében drágább a légcsatornás.
Ár-érték arányban a legjobb választás szerintem ebben az árkategóriában a Forte inverter.
Köszönöm a gyors infókat. Én is abban a hitben vagyok (bár nem szakmám), hogy a Samsung említett típusa egy jó ár/értékarányos középkategóriás készülék. Az is igaz, hogy egy Daikin sokkal jobb lehet, de hát... Én például Ford gépkocsival járok, de nem azért mert a Merci nem jobb...
Más kérdés, ha ennyire vágjátok a témát: a két szoba klimatizálását illetően (2x25 nm) légcsatornás klíma ebben az árban (kb. 440 e szereléssel ) hasonló COP és EER értékekkel létezik -e illetve javasoljátok-e?
A 12312-es hozzászólásból indult a téma, ott pedig a Samsung volt a gép és 60 e Ft a szerelés. A dokival ellentétben, én ezt nem találom híg levü olcsó húsnak. :)
A telepítésben egyetértünk, de én bizony ötezerért is szoktam tisztességes karbantartást vállalni, méghozzá valóban szöszmötölve, ugyanis ez sem egy elkapkodós műfaj. Igaz viszont, hogy nem gazdagodtam meg ebből (sem).
Nem gondolom, és nem is írtam ilyet. A Samsungról felemások a tapasztalatok, bár alapvetően nem tartom rossznak, rosszabbnak, mint a másik koreai márkát. Egy óriási nagy cég szinte jelentéktelen méretű szegmense a Samsungnak a klímadivízió, mégis igen nagy becsben tartják, és óriási összegeket költenek a fejlesztésekre. Semmihez nem hasonlítják készülékeiket, egyedül a Daikinhoz, ezt a célt tűzték ki maguk elé. Ha az elkövetkező öt évre nézve fogadnom kellene valamelyik márka nagyon jelentős felfutására, akkor az a Samsung lenne. A jelen viszont még a japánoké minőségben és az LG-é marketingben és design-ban.
Ezekbe a dolgokba sok beleszólásunk nincs, ellenben a telepítések minősége a szakemberek felelősége, és kis részben az ügyfelek, megrendelőké is. Aki harmincezerért akar klímát telepíttetni, az ne várjon minőségi munkát, mert annak nem ennyi az ára. Aki ötezerért akar klímakarbantartást, az elégedjen meg a szöszmötöléssel, mert egy splitklíma komplett karbantartása, átvizsgálása kiszállási költséggel együtt nem ötezres tétel.
"...Véleményem szerint sem szabad az olcsó gyenge minőségű készülékekkel foglalkozni..." Te úgy gondolod, hogy a Samsung ebbe a kategóriába tartozik? Nem kéne ismét fikaparádét kezdeni gépekről.
Látom új vagy. Ha vannak felvételeid, melyet szívesen megosztasz velünk és ezt meg is teheted, akkor várlak a "klímaszerelések képei" topikba
üdv.: doki
A szerelés befejeztével a szerelő gondosan, légmentesen becsomagolta a falon levő LG Art Cool Galery készüléket, nehogy a késöbbi szakipari munkák alkalmával por kerüljön a készülék belsejébe....
Véleményem szerint sem szabad az olcsó gyenge minőségű készülékekkel foglalkozni. Lehet, hogy érdemes egy meleg nyárral többet elviselni és tovább gyűjteni a magasabb technikai színvonalú, modernebb, energiatakarékosabb, esztétikusabb készülékekre. Nem beszélve a gyenge színvonalú, elkapkodott, slendrián, hozzá nem értő telepítőkről. Egyre több ügyfél igényli a tiszta, precíz, nagy szakértelemmel végzett klímatelepítést, ahol nincs összekarcolt parketta, összefogdosott fal, ferde kültéri egység, stb. Ja, és természetesen ezt meg is kell fizetni, de lehet, hogy megéri, ha utána nem marad keserű szájíz.
Nálunk ez a Samsung modell most akciós. Az ára bruttó 138 000 Ft. Ebben az árkategóriában nem igazán van jobb megoldás. Ez most nagyon jó áron van. A szerelési díjról így láthatatlanba nem túl sokat tudok mondani. Átlagos körülmények között, 5 méter csőig kb. bruttó 50-55 000 Ft között szoktuk ezt elvégezni, persze klímánként.
Vannak akciók....Így év vége fele mindenki próbál "megszabadulni" a raktárkészletétől... Jövőre nem fognak csökkenni az árak, sőt......
A klímaszerelések képei topikba feltettem az akcióról szóló szóróanyag másolatát.... Ha elöre tudod, hogy kiegészítő fűrésre is akarod majd használni a készüléked, akkor érdemes lesz jól átgondolnod a beruházásodat. Nem hiszem, hogy a legolcsobb készüléket, vagy a legolcsóbb beüzemelést kell feltétlen keresned. Oly sokszor bebizonyosodott már a régi mondás, miszerint "olcsó húsnak híg a leve"
Véleményem szerint bruttó 220.000,- től kezdődnek azok a berendezések, melyekre érdemes odafigyelni....
Tetőtéri 2 szobát szeretnék klimatizálni inverteres klímával (kiegészítő fűtésre is használnánk), 2 db monosplit klímában gondolkozom. Elsősorban szóba jövő készülék: SAMSUNG FORTE AQV09FAN, melyre darabonként bruttó 162 e FT + szerelés (60e klímánként) árajánlatot kaptam. Kérdesem a következő: - ebben az árkategóriában létezik e hasonló paraméterekkel kedvezőbb készülék? - az elkövetkező hónapokban van-e kilátás valami komolyabb akcióra, amire érdemes várni?
A képen a Daikin legújabb fejlesztésű szobai légtisztító berendezése látható.... A 6 lépcsős szűrője mindenfajta részecskével felveszi a küzdelmet. Kiszűri a port, ártalmatlanítja a vírusokat, elbontja a kellemetlen szagokat, megöli a bacilusokat.....
Működéséről az érdeklődőknek a későbbiekben bővebben is írhatok.
"A központi légkonditól teljesen függetlenül felszereltünk a falra egy tekergethető termosztátot, ami sehova nem volt bekötve." Salamoni döntés :-)))))
Biztos, hogy nagyon kellemetlen lehet egész nap úgy dolgozni, hogy valami folyamatosan kényelmetlenséget okoz. Mindig vannak olyan emberek, akik érzékenyebbek valamire, valaki a melegre, valaki a hidegre, más a huzatra. Ezért írtam, hogy ahol többen dolgoznak egy helyen, ott mindig lesz valaki, aki elégedetlen.
Mi többhelyen alkalmaztuk már a következőt: A központi légkonditól teljesen függetlenül felszereltünk a falra egy tekergethető termosztátot, ami sehova nem volt bekötve. Bárki beállíthatta magának, úgy ahogy kívánta, és béke lett ebben a kérdésben.
Szép nagy irodaház, légcsatornázható berendezések, anemosztátok. Jött a telefon hogy a gép fúj mint az állat mert szar, mindenki meg van fázva, orvoshoz járnak, begyulladt a nyakuk, inyekciózás, stb... Azonnal menjünk és mérjünk légsebességeket.
Börönd elő & go...
Felvisznek a helyiségbe, az egyik anemosztát alatt tényleg sálban ült a pali (nyáron). Együttérző nézés meg minden.
- Na akkor itt a szobába kéne huzatot mérni!!!
Válaszom:
1. Szobában nem tudok huzatot mérni mert erősen vitatható hogy milyen felülettel számoljak a légsebességgel (ami meg sem mozdult) 2. Az úr felett lévő anemosztát tiszta kosz, tehát az szív, abból nem jön levegő a nyakára. 3. Azért van huzat mert a magas és hosszú épület mindkét oldalán nyitva vannak az ablakok....
Korrekt. Sokéves tapasztalatom azt mutatja, hogy ahol két ember dolgozik, ott az egyik fázik, a másiknak melege van, a harmadiknak megmerevedik a nyaka a huzattól, a negyedik tüsszög az a gép által okozott allergiától, az ötödiknek pedig begyulladt a szeme. Ja, csak ketten dolgonak ott. :)))
Ha szabályozgatni akarják, akkor fizessék meg a plusz egy beltérit. Ha meg nem, akkor ez is lehet egy magoldás. A szabályozásról meg annyit, hogy azokban az irodaházakban, ahol egy irodában sokan dolgoznak, sosem lesz mindenkinek megfelelő az éppen beállított hőmérséklet.
Mint tanult kollégám már leírta létezik olyan kazettás beltéri egység (ami köthető a változó tömegáramú rendszerre), amelyik légcsatornázható is. Valahogy így:
Létezik olyan kazettás készülék, amire légcsatorna köthető, így egy távolabbi ponton is tud levegőt befújni. Ebben az esetben a kis iroda hűtése megoldható lenne ezzel a plusz befúvási ponttal. Legalábbis szerintem erre gondolt a "kolléga". Ha mégsem, akkor elnézését kérem, és javítson ki.
A VRV és a DVM kültériket sorba lehet kötni, így akár kétszáz beltéri is rájuk köthető. Egy vizes rendszerrel szemben ez mindenképpen előnyösebb megoldás, pláne egy már üzemelő épületben, ahol a vízvezetékeket kiépíteni rendkívül nehézkes és költséges.
Egyébként ez egy rutinfeladat, légcsatornázható mennyezeti kazettás készülékeket kell beépíteni, megfelelő hűtő-fűtő teljesítménnyel.
Szépen alakulnak a számok :) Ha 44 beltériről beszélünk akkor már lassan szűkös lesz az a 6 nm a freonos hűtésre, ez 1 kültéribe már nehezen fér bele. Szerintem lassan érdemes lenne folyadékhűtőbe és kazetts fan-coil berendezésekbe gondolkodni...
Erre a "problémára" igazi megoldást a változó tömegáramú rendszer jelenthet (mint azt az előttem szólok már említették). Egy ilyen kültéri egység max. kb. 40-50 kW hűtőteljesítményt tud, márkától függően. De ebből többet is össze lehet rakni, tehát nagyobb teljesítmény is megoldható vele. Ide első ránézésre mindenképpen 100 kW feletti hűtőteljesítmény kell. Persze, az ilyen rendszert pontosan, korrekten meg kell tervezni, hogy valóban jól működjön. Ezekkel a rendszerekkel már az egész éves fűtés is megoldható, általában -15, -20 fokig (külső hőmérséklet) tudnak fűteni. Már nagyon sok gyártó rendelkezik ilyen rendszerrel. Lehet találni közöttük egészen profi terméket magasabb árrért; valamint alacsonyabb, de még elfogadható minőségüt is, alacsonyabb árért.
A födém terhelhető, kb 1000 kg/nm-ig, a probléma az, hogy csak kbhat nm vízszintes beton felületünk van, tehát a sok kültéri nem megoldás A szellőzésünk megoldott. A hűtést és estleg a fűtést szívesen megoldanánk mennyezetbe épített kazettás készülékekkel. A kérdés, hogy van-e olyan multi készülék, amivel lehetséges a húsz iroda hűtése-fűtése. Ráadás: Az irodák kb. 36 nm-esek, ahol tartózkodik hat dolgozó. Viszont minden irodához tartozik egy kis leválasztott iroda, ami csak 8-10 nm, és egy ember (a csoportvezető) dolgozik benne. Ezáltal igazából nem is 22 irodánk van, hanem 44. Az ajtó jellemzően nyitva van, de erre nem lehet apellálni, mert előfordulhat, hogy egész nap csukni kell, tehát a kisirodák hűtését is meg kell oldani. A zajszint természetesen fontos, de szerintem bármilyen modern klímaberendezés kielégíti az elvárást, hisz a számítógépek zümmögése, a rakparti forgalom zaja mellett szerintem ez elhanyagolható tényező.
Inverteres változó térfogatramú berendezés. ~14 és ~28 kW környékiek vannak, kazettás beltéri egységgel (ha már van hely rá, legalább nem kell vésni a falat...)
Gyártó elég sok van a drága de tutitól az olcsóbb de még mindig megbízhatóig.
Hála istennek a multikban ez még nem került a polcokra :)
Át kell gondolnotok, hogy mire van szükségetek. Nagyon fontos kérdés az, hogy szükség van e mesterséges szellőztetésre, vagy ez természetes módon megoldott. Szertnétek e helységek levegőjét egyéb módon is kezelni. (szűrés, párásítás, párátlanítás). Mekkora helységek vannak, ezekben fontos e megfelelő légeloszlás, zavaró lenne e a gép ill. az áramló levegő hangja, iránya, sebeségge.
Rendelkezésre áll e megfelő nagyságú villamos betáp, megfelelő födémterhelhetőség. Egyszerre van e szükség a teljes hűtő, fűtőkapacitásra, vagy nem.
Ez csak néhány szempont, ami így hirtelen eszembe jutott, csak azért írtam, hátha nehezítem ezzel a dolgotokat. :))
Munkahelyem ismét új irodaházba költözött (ez mostmár saját). Huszonkettő irodánk plusz egy tárgyalónk van, két emeleten. Lapostetős épület, az irodákban kb. 60 cm-es hely van a kazettás álmennyezet fölött. Olyan klimatizálásban gondolkodunk, ami egy kültéri egységgel (tetőn) megoldható. Van valakinek tapasztalata az ilyen rendszerekkel?
Szerencsére nekünk nem kevesebb. Segíts nekem légyszi. Valahová elkevertem a lakásod új tulajának a telefonszámát, és hét elején Kecskemétre mennek az embereim, megoldanák a karbantartást, ha el tudnám érni. Jöhet mail-ben is. pannonklima@pannonklima.hu Köszi.
Annélkül, hogy immáron sokadszorra felvenném a kesztyűt, felhívnám a figyelmedet, hogy nem specializálódtam az egyszerű gépekre, a Főmunkahelyem még mindig a Ferihegyi Repülőtér, ahol a legöregebbtől a legújabbig, a legkisebbtől a legnagyobbig, az egyszerűtől a célgépekig, mindenféle hűtő és klímaberendezések üzemeltetésével, karbantartásával és javításával foglalkozunk napi szinten. Ezek a berendezések, mint sejtheted nem az alsó kategóriából kerülnek ki, ergo sejtheted, hogy a mi statisztikánk pedig azt mutatja, hogy a meghibásodások 100%-a jónevű berendezésekkel történik.
Talán nem tűnik nagyképűségnek, ha azt mondom, hogy van rálátásom néhány tipus és néhány rendszer tulajdonságaira, különös tekintettel pl. a szerverszobákban elvárt üzembiztonságról.
Természetes jogod nem foglalkozni alsó kategóriás géppel, de próbáld végre észrevenni, hogy erre a szegmensre is jelentős igény van, amit mások (például én) probléma nélkül kiszolgálnak. Ettől még nálam sem szorul semmi általad emlegetett közhely ( energia, környezetvédelem, szolgáltatás, ..stb) a háttérbe. Egyszerűen csak máshonnan szemléljük a dolgokat és ezt illene elfogadnod annélkül, hogy ledózerolnád a másként gondolkodókat.
Sajnos, nekem kicsi a szavam ebben az ügyben. Én dolgozom vele, aki meg intézkedhet nem annyira érdekli. Nekem nincs jogom a cég nevében ilyen ügyekben intézkedni.
Hidd-el ha más lehetőségem lett volna, meg nem lett volna tegnap és tegnap előtt életem legrosszabb napjai talán nem így cselekszem.
Így pedig, hogy ilyen gyorsan intézkedtetek mindenki gondol amit akar!
Nem véleményt írtál, hanem állítottál dolgokat, amik nem igazak, ezt hívják HAZUGSÁG-nak. Mostmeg próbálsz csúsztatni. Mindig ezt csinálod ilyenkor szezonon kívül, már harmadik éve. Ha unatkozol tegyél fel a másik topikodba még vagy száz artcool képet, ne velem foglalkozz, ne engem sározz. Ez visszatetsző üzleti magatartás is.
Nem érzem hazugságnak amit írtam. Csupán a véleményem írtam le a saját szemszögemből tekintve. Sajnálom, hogy kiabálni kezdtél (a nagybetűket éreztem ennek)
mindenesetre szép hétvégét
doki
hsz-id visszamenőleg 2007 februárjáig engedte a motor megnézni.....
Sajnálom az ominózus esetet, de egy kicsit magyarázkodnom kell. A fiatalember, aki meg lett bízva a weboldal frissítésével, úgy találta, hogy gyorsabban keres egy kis pénzt, ha nem dolgozik meg rendesen érte, hanem másolgat egy kicsit. Amint észleltük a dolgot azon nyomban megszüntettük a jelenséget. Egyébként meg azt hittem vagyunk olyan nexusban, hogy ha valami problémád van, nem egyből a fórumban dobálsz sarat, hanem küldesz egy mélt, vagy eleresztesz egy telefont. Sajnálom, hogy naiv voltam, pedig még igazából konkurenciák sem vagyunk egymásnak a másfélszáz kilométer távolság miatt.
Dr. Klíma
Mi van, nincs megint melód, hogy kezded a minden évben tőled megszokott áskálódást, ferdítést, sárdobálást. Milyen jogon írsz itt olyat, hogy én egy-két éve harcoltam a gagyi klímákért? NE HAZUDJ, mert az nem szép emberi tulajdonság. Mikor állítottam én olyat, hogy csak a Daikin klíma a jó, és, hogy csak azt szabad eladni? NE HAZUDOZZ!! Ne állítsd valamiről, hogy én írtam, ha azt más tette. NE HAZUDJ!!
Olvasd el figyelmesen az írásaimat, úgy foglalj állást, vagy ne tedd. De NE HAZUDJ!!
Lehet hogy tényleg keverlek windyvel, de talán ennek is oka lehet....
A szerverszobás dolgot hagyjuk, mert te az "on-off " és az egyszerű felépítésű gép mellett érvelsz.... Én meg azt mondom lassan 2008-at írunk és számomra igenis fontos az energiamegtakarítás, gazdaságos üzemeltetés, stb, ezt pedig a legújabb fejlesztésű, tesztelt és szakszerűen üzembe állított gépekkel lehet elérni ....átvitten fontosnak tartom a környezetvédelmet!
A vitát kerülve, állításaid nem akarom újraolvasni....és mielött bármit is mondasz, lehet hogy a te szemszögedből nézve még igazad is van...
A gagyit nem köpködöm, de messze nem foglalkozom velük, mert nem tartom érdemesnek foglalkozni 1 olyan piacon, ahol a szolgáltatás az egyik legfontosabb tényező.... 50 bejelentett hibából kb 45 esetben gagyi, no-name gépekről van szó a statisztikáim szerint. Te szereted az egyszerű gépeket, mert egyszerűen lehet javítani 1 bizonyos szintig....és ugye neked jól jönnek a meghibásodások, mert erre specializálódtál.
Ha valakiről lemásolok valamit, akkor továbbra is azt tartom fair-nek, ha legalább szólok.....főleg, hogy "ismerjük" itt a topikon egymást. ...
Aki provokációnak érzi hozzászólásaim, attól elnézést kérek, nem ez a célom vele.....de istenem, a véleményem el akarom mondani...Vessetek meg érte!
Azt hiszem, hogy egy kissé romlik a memóriád, szerintem összekevered a hozzászölásainkat és összekeversz Windyvel. Az ominózus szerverszoba klímatizásra én ajánlottam, hogy célszerű egy túlméretezett on-off (és nem alap) gépet beszerelni. Ezt a véleményemet ma is fenntartom, sőt az elmúlt évek tapasztalatai bőven megerősítettek abban, hogy üzembiztonságban továbbra is az egyszerűbb vezérlés a biztonságosabb. Soha nem állítottam, hogy a gagyi ugyanolyan jó, mint egy felső kategóriás gép, de továbbra is fenntartom, aki az olcsó gépet engedheti meg magának, az sem fog póruljárni. Minden évben elsütöm ezt a mondatom, most is megteszem: Azok az általatok oly nagyon megköpködött gagyi gépek még mindig nem akarnak tömegesen elhalálozni, még mindig csak egy-egy apró javítási (jellemzően indítókondi) gond van velük.
Nem szép dolog, hogy ismét övön alul kezdesz tapogatózni és ismét provokálod a többi szakit. Tehát, ha megkérhetlek, továbbra se oktass ki engem klímaügyileg a magas paripádról, ha érveket nem raksz a szavaid alá.
Bármilyen szellemi termék csak akkor élvez védelmet, ha ezt védetté teszed ill. ha pl. a weblapodon szereplő információk másolását, felhasználását kifejezetten megtiltod.
A nyílvánosság nem csak előnyöket, hanem hátrányokat is hordoz magában.
Megértem a felháborodásod és igazat adok. Bár jogilag fogalmam sincs, hogy ütközik-e valamibe..... Igazából nem is érdekel. Itt ami inkább fájó lehet, hogy dolgozol valamivel és ellopják.... Gondolom ha küldtek volna 1 mail-t, hogy formailag lemásolhatják-e, hozzájárultatok volna......
Emlékszem még az 1-2 évvel ezelötti időszakra, mikor a nevezett cég vezetője harcolt és kitartott az olcsó, gagyi klímákért. Akkoriban felőlük nagyon az volt hangoztatva, hogy az olcsó is ugyanolyan jó, mint a felsőkategóriás gépek..... Emlékszem, hogy kijelentette, hogy a szerverszobába úgy kell klímát szerelni, hogy alapkészüléket jól túlméretezni.... Többek is kioktatták és rámutattak pl a Daikin gépek előnyeire, no meg az inverter előnyeire...
Szerencsére azóta rájött, hogy hosszú távon a minőségi berendezések mellett lehet csak állást foglalni... Az elmúlt évben már többször nyilatkozott, hogy csak a Daikin klíma a jó, csak azt szabad eladni....sőt eljutottunk oda, hogy magát a Daikin egyik legnagyobb értékesítőjének nevezte ...
Aki rendszeresen figyelemmel kísérte a topik életét, az tudja hogy miről van szó...a többieknek meg mindegy.
Az egyik szemem sír, a másik mosolyog....Sír azért, mert erkölcsileg elöttem lenullázódott (más okok miatt is), de ugyanakkor örülök, hogy részt vesz egy olyan folyamatban, ahol megpróbáljuk az emberekkel megértetni, hogy ahol van igény és lehetőség ott a "jó" klímát vásárolja meg az ember....
Mivel nem ismerem az előzményeit a weboldal másolásának, így ha az nem a feltételezés szerint történt, akkor elnézést kérek azon kijelentéseimért ami azzal kapcsolatos
...A weboldalt meg úgysem tudod levédeni, akárhogy is szeretnéd.... Amíg egymásnak aláajánlanak a cégek (még akkor is, ha majdnem veszteségesre jön ki a projekt), addig ne is lepődj meg a történteken...
Egyébként meg nézd a "jó" oldalát ...valószínűleg másnak is tetszik az oldalad, ha már másolják :)
Értem Én hogy Copy-Paste a legegyszerűb! De ezt azért csak nem kéne! http://www.pannonklima.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=54 http://www.alfa-klima.hu/klima/klima.php
Mit lehet ilyenkor tenni? Természetes az oldalakat elmentettem.
...majdnem Akinek 100.000 Ft-ba kerülne a beszerelés, az most csak 55.000 Ft-ot fizet ...de azért volt olyan is, akinek most a beszerelés 0-ra jött ki....
Kedves leendő klíma tulajdonosok. Aki úgy gondolja, hogy a közeljövőben jó minőségű berendezést szeretne vásárolni, az most ne sokat várakozzon. Az LG és a szerződött partnerei most közösen egy igen jelentős kedvezményt adnak azok részére, akik november 30-ig LG inverteres készüléket vásárolnak. Az akció országos szinten zajlik. Mindenki keresse meg a számára legmegfelelőbb céget és vásárolja meg a számára legmegfelelőbb készüléket... Az akcióban az LG Art Cool inverter, LG Art Cool Gallery inverter, LG Neo Plazma inverter berendezések vesznek részt.
A képen egy LG Art Cool Gallery inverter berendezés látható. A készülékről és a benne levő elektromos szűrőről (ami a levegőből kiszűri a por mellett a polleneket, virágport, dohányfüstöt, stb) láthatóak felvételek a klímaszerelések képei topikban.
A Fujitsu egy felsőkategóriás készülék, megbízható, csendes, tehát jó. A Samsung egy erős középkategóriát képvisel, viszont többnyire olcsóbb a Fujitsunál. Ja és több rá a garancia. Ez is elég megbízható, vannak belőle design-os beltérik, jó légszűrési képességekkel rendelkezik. És van "neve". A Fisher sem rossz, de ebben a rangsorban szerintem ő az utolsó. Kicsit hangos, nem annyira megbízható, de ez sem rossz.
Ha egy erős középkategóriás, inverteres duo készülékben gondolkodunk esztétikus beltéri egységekkel, akkor a kisebb beltéri 51.900+Áfa, a nagyobb 60.900+Áfa, a kültéri egység 185.900forint+Áfa, a telepítés pedig (csőhossztól függően) kb 80.000 forint+Áfa. Ez nem ajánlat, csak tájékoztatás, természetesen eltérhet az ár, bár inkább fölfele.
A nappaliba egy 3,5 kW körüli elég lesz, a hálóba pedig a lehető legkisebb, 2 kW körüli. Érdemes inverteresben gondolkodni, ja és nézd meg, hogy van-e kb. 38-40 cm hely az ablak fölött. Konkrét ajánlatot, ha gondolod mail-ben.
lakásfelújítunk, és szeretnék a hálónkba (14 m2) és nappali/ebédlő/konyhánkba (34 m2) klímát szereltetni.
a két helyiség azonos fronton van (keleti tájolás), a közös front ráadásul terasz (gond nélkül el lehet helyezni a kültéri egységet), ezekre a falakra az ablak fölé képzelném el az oldalfali beltériket. A nappali déli oldala csupa ablak.
gondolkodhatok duál multi split klímában? (ha nem muszáj, nem szeretnék több kültérit)
az inverteres technológia mindenképpen szimpatikus, effelé hajlanék...
Sokkal nagyobb a gát gázoldalon. És ez a legnagyobb baj. Ha ez is piaci áron menne akkor lehetne a klímával fűteni. Pontosabban most is lehet, de ma a "fűtés=gáz" szemléletből nehéz kikeveredni.
Van. Konyha szellőztetése, páraelszívás, szagelszívás, stb. A klíma beltérit pedig továbbra sem érdemes a tűzhelyhez közel elhelyezni.
Inverteres energiamegtakarítás: Csak akkor működik a dolog, ha TÉNYLEG helyesen van méretezve a klíma. Egy inverteres gép csak akkor tud 30-40 százalékkal jobb hatásfokkal működni, mint egy hasonló minőségű on-off készülék, ha kb. 60-70 százalékos fordulaton üzemel. Amikor bekapcsoljuk a készüléket (mindkettőt) mindegyik teljes fordulaton működve kezdi hűteni a helyiséget. A fixfordulatos kompresszora akkor áll le, amikor eléri a szoba hőmérséklete a beállított értéket, aztán, amikor visszamelegszik 1 - 1,5 fokot, akkor újra teljes fordulaton működik. Ha jól be van lőve a gép, akkor tudja az "A" energiaosztályba való soroláshoz szükséges 3,2 körüli EER értéket. Ezzel szemben az inverteres készülék a kezdeti teljes fordulatú működés után (amihez pontosan ugyanannyi EER érték tartozik, mint a fixesnél) ahogy egyre kisebb a hűtésigény, úgy csökkenti a kompresszor fordulatát, ami azzal jár, hogy a kompresszor teljesítményéhez képest nő az elpárologtató és a kondenzátor felülete, ami hatékonyabb elpárologtatást és kondenzálódást eredményez, ami által nő az egész rendszer energiahatékonysága, azaz az EER-je. Ha helyesen méreteztünk, akkor az inverteres készülékünk működési ideje nagy részében 60-70 százalékos fordulaton, vagy az alatt - azaz a hatékonyabb energiafelhasználási "mód"-ban - üzemel, így jóval meghaladhatjuk a fixfordulatos kompresszorral üzemelő készülék 3,2 körüli EER értékét, kimagasló esetben ez akár az ÖT-höz is közelíthet. Természetesen ehhez már szükséges az hűtőközeg-mennyiség elektromos szabályozása, stb. is.
Nagy hiba, az, amit hajlamosak sokan elkövetni, a következő: Adott egy helyiség, amihez szüséges kb. 3 kW hűtőteljesítmény. Ide telepíthetnénk egy 3,6 kW nominális (névleges) teljesítményű inverteres készüléket, ami szuperül, energiahatékonyan képes lenne ellátni a hűtést. Esetleg egy fixest, ami szintén helyes megoldás, bár kevésbé energiahatékony, ezzel szemben a bekerülési költség alacsonyabb. A hiba akkor jön, amikor kilessük a katalógusból, hogy a névlegesen 2,5 kW teljesítményű inverteres klíma hűtési teljesítménytartománya 0,8 - 3,2 kW. Tehát hurrá, vegyünk ilyet, hisz ez is simán tudja a 3 kW-ot és olcsóbb, mint az eggyel nagyobb. Csakhogy, megsúgom, a névleges teljesítmény fölött csak néhány percig tudnak ezek a készülékek működni, aztán szépen visszaállnak a gyár által megadott alap teljesítményre, ami a mi esetünkben 2,5 kW. Ez egyrészt kevés, hiszen szükség lenne a háromra, tehát jóval többet fog működni a készülék, mint kellene, másrészt nem fog szabályozva járni, hanem mindig teljes fordulaton, úgyhogy elvesztettük az inverteres lényegét, a "hatékony üzemelési módot", amikor magas EER értékkel szalad a masina.
/ nekem, nekem kell benzines autó!!! :))) (de azért ne ragadjunk le egy turbódízel és egy szívóbenzines hasonlításánál..., mert ha a benzines is kap turbót, bár zabál, de az állva hagyja a dízelt...) /
szal én is pont ezt akartam írni az inverteres/onoff kérdésre, csak K.K. megelőzött, az áram ára a politikusok liberalizációs f...val ellentétben nem fog csökkenni, én az iparágban dolgozok, oan szép kis k.-k.-európai hiány kezd körvonalazódni, h csak na! legalábbis rövid távon...
a másik az egy sokkal magasztosabb dolog, a környezet védelme, kevesebb áram, kevesebb szennyezés! most ezen még lehet röhögni, h kit érdekel, de eljön az idő, amikor ez forintosítva lesz... bár rem odáig nem jutunk, és megépül a fúziós erőmű!! :)
És mennyi a városi vegyes fogysztás? Tudod az autóknál is bevezették mert minden gyártó tudta 90km/h-nál kell mérni és mindenki oda optimalizálta a váltóáttétel ... kivéve a gyorsak BMW Merci ésatöbbi.
Állitólag lesz EESR Europian season enegia ratio ha jól rémlik. (De azt hiszem ott is majd csak szoroznak meg osztanak, nem mernek egy egy hetes ciklus lefutattni, mert kiderülne hogy +18C fokos külső hőmérsékletnél lefagynak csöpögnek meg minden bajuk van a klímáknak.(Ha bent is +18C akkor szép a feladat '96 szerverszoba ...))
Igen, mint a gyártó majd minden gépe ez is gondolom "D" osztályos. Szerintem nem sokat méregetnek azt mondják "D" azt nem reklamálja meg senki. És tudomásom szerint már nincs az országban, de lehet a webesnek van, nem vagyunk beszélő viszonyban. :-) :-)
Neves gyártó katalógusa szerint: (direkt nem írok márkanevet)
Inverteres RAS-10SAV-E 2,5 kW teljesítményű készülék "éves energiafelhasználás 375 kW" ON-OFF RAS-10GAH-ES2 2,5 kW teljesítményű készülék "éves energiafelhasznlása 420-400 kW" Mérési feltételek: Hűtés: belső hőm. 27C TK/19C FK, külső hőm. 35C TK Fűtés: Belső hőm. 20C TK, külső hőm. 7C TK/ 6C FK 7,5 méter hűtőközegcső távolság, szintkülömbség nélkül. Energiaosztály, éves áramfelhasználás: Az Európai Bizottság 2002/31/EC sz. irányelvének megfelelően.
Megtérülni sosem fog úgy mint a TDI,TDCI, stb dízel autó. De autópályán 2000-et pörög 130-nál a benzines meg 3500-at és ráadásul még nem is húz már a benzines. És a lassabb fordulat miatt halkabb is. Álló helyben a benzines csendesebb.
Városban nem lehet vele lassan menni, mert annyi paci van a talpunk alatt.
Tök mindegy milyen hideg a motor ha kell megy.
Szóval kinek kell manapság benzines autó?
K.K.
ps: ugyanez inverteresre. Mondjuk ha azt vesszük hogy részterelésben megy a klíma általában, meg a moderneknek már az adagolás is komputerrel vezérelt.
Na meg persze az áram ára ha minden évben 30%-al megy majd fel mint ahogy igérik, meg amilyen tempóval épülnek a földgázos erőművek helyett a vízik meg az atomerőműveink. Lesz majd jó drága francia atomerőműves áram mint itt a démásznál már most a nagyoknak.
Ja és most szinte ingyen szereljük őket. :-( :-( :-(
A különbség valószínűleg anyagilag sosem fog megtérülni, de ahogyan korábban az olvtársak említették, a komfortérzetedet az inverteres klíma jobban szolgálja, ráadásul sokkal jobban ki tudod használni a szolgáltatásait. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az alacsonyabb fordulaton üzemelő gép mechanikai igénybevétele (kopása) is kisebb, tehát valószínűleg magasabb életkort fog elérni a nem inverteres társaihoz képest, természetesen feltételezve azt, hogy jó minőségű anyagból készült a gép.
Nem, mert a veszteségek a sebeség négyzetével arányosan nőnek. És a motor sem a max. nyomatékhoz tartozó fordulaton üzemel mindíg (50-nél és 200-nál is).
Ha 10 fokot akarsz hűteni ugyan azon helyen, akkor szinte mindegy hogy 50%- on 2 óráig hűtöd a szobát vagy 100% -on 1 óráig. Az eredmény ugyan az lesz fogyasztás tekintetében is.
Ha 100 km-re szeretnék eljutni autóval, akkor szinte mindegy hogy 50km/órával 2 órán keresztül haladok, vagy 200km/h sebességgel 30 percen keresztül. Az eredmény ugyan az lesz fogyasztás tekintetében is. Biztos ???
Ha 10 fokot akarsz hűteni ugyan azon helyen, akkor szinte mindegy hogy 50%- on 2 óráig hűtöd a szobát vagy 100% -on 1 óráig. Az eredmény ugyan az lesz fogyasztás tekintetében is.
hűtő fűtő klíma is csak akkor fogyaszt sok energiát amikor hűt, egyébként meg csak keringet.
Viszont amikor megy, akkor 100%-on működik. Nekem az inverteres zömmel 40%-on szokott menni, ritkán begyorsít 60-80%-ra, ha nagyobb a leküzdendő hőmérséklet különbség, de 100%-kal szinte soha nem megy, majdnem csak SOS módban.
Keverednek itt a fogalmak de nagyon. A rész terheléses üzem a döntő az inverteres javára. Egy 30 éves Lada autópályán 7 Liter eszik városban 11 Litert. Az injektoros lambda szondás ~= inverteres klíma meg 6,5 Liter és 8 Liter.
Az inverteres az agyal, ha kinyitod az ajtót esze ágában sincs bekapcsolni. össze keveri a szoba levegőjét azzal ami meleg beszökött és ha még belefér a diferenciába akkor nem indul be feleslegesen. A hagyomás szoftveres az indul egyből és persze túl is hűti a helységet feleslegessen. Így azért lássuk be sokat meg lehet sporolni.
Persze kocsival is lehet lámpától lámpáig gyorsulási versenyezni meg lehet egyenletes 50-el is menni ~=inverter.
kb.
K.K.
ps: És persze amiről nem esett szó a kényelem, de ugye itt nem szabad marketingezni .....
Az inverteres az csak annyit hűt amennyit kell, nem fúj ki szerencsétlen esetben +5°C levegőt mint egy ON/OFF 30 perc folyamatos üzem után. Képes magát úgy vissza venni hogy csak kb. 5°C-al fúj ki hidegebbet mint a szoba. Gyakorlatilag észre sem veszed a húzatott, bezzeg a +5°C azt igen és hívogatnak hogy átkéne szerelni ide meg oda mert akkor jó lesz egy 25m² szobában ... persze.
Akinek alapkészüléke van, az jellemzően csak akkor kapcsolja be, ha már tényleg nem bírja tovább a meleget, s akkor is csak rövid ideig..... Akinek inverterese van, az meg szinte folymatosan használja.... Így nem igazán lehet összehasonlítani, átlagolni a villanyszámlát
tényleges hűtéskor-fűtéskor ugye megy a kompresszor. A klímában ez a jelentős elektromos fogyasztó (min 1 kW környékéről indul). Ha a klíma éppen nem hűt-fűt, akkor csak a belső keringtető ventillátor megy ami az előzőekhez képest igen elhanyagolható fogyasztású (kb 20W-tól kezdődik)
Akkor lényegében a hűtő fűtő klíma is csak akkor fogyaszt sok energiát amikor hűt, egyébként meg csak keringet. Az inverteres is gondolom akkor hűt mikor a termosztát jelez. Gondolom mindkettőnek azonos hőfokról azonos hőfokra uakkora teljesítmény esetén uannyi időbe telik lehűteni uazt a szobát. A hűtés után pedig a hűtő fűtő klíma átáll levegőkeringetésre és szinte nem is fogyaszt...
Akkor mikor takarítunk meg energiát? és akár 50% energiát?
tényleges hűtéskor-fűtéskor ugye megy a kompresszor. A klímában ez a jelentős elektromos fogyasztó (min 1 kW környékéről indul). Ha a klíma éppen nem hűt-fűt, akkor csak a belső keringtető ventillátor megy ami az előzőekhez képest igen elhanyagolható fogyasztású (kb 20W-tól kezdődik)
Nekem volt LG klímám. Mikor elérte a kellő hőfokot, akkor átállt levegő keverésre. A kérésem az lenne, hogy ha átkapcsol a klíma levegő keverésre, akkor sokkal kevesebbet fogyaszt mint hűtés közben? Ha igen mennyivel?
Mert ha ezt nézzük, lehet hogy 1 órát megy a klíma, de abból ténylegesen csak 30 percet hűt.
Ha hagyományos klímád van, akkor "spórólsz" vele, mert odafizeted a gatyád...... Ha inverteresed van, akkor éjjel nappal járatod, mert élvezed az egyenletes hőt és a folyamatos tiszta, pormentes levegőt......
Segítenék, de tényleg nem igen sok adat van.... Akinek alapkészüléke van, az jellemzően csak akkor kapcsolja be, ha már tényleg nem bírja tovább a meleget, s akkor is csak rövid ideig..... Akinek inverterese van, az meg szinte folymatosan használja.... Így nem igazán lehet összehasonlítani, átlagolni a villanyszámlát Tudod ez nagyon hasonlít a központi fűtés és a villamos hősugárzó esetére......
Ha van pénzed, vedd meg az inverterest....és a megtakarítást ne mindig a "forintok"-ban keresd...... Egy halk készülék mellet, mikor kialszod magad (megfázás nélkül)...nem lehet forintban kifejezni....
és akkor még nem is beszéltem a fűtésről....ma 12 fok van....központi fűtést, neadjisren padlófűtést vétek (pazarlás) elindítani egy kis esti melegért.....ellenben a klímával (jó klímával) fillérekért sokkal jobb közérzetet biztosíthatsz magadnak egy adott szobában....
Azt olvastam hogy az inverteres klímával áramfogyasztás felét is meg lehet AKÁR takarítani (ami nem biztos). Mondjuk ha azt vesszük, hogy egy lakossági felhasznló 8.000 Ft -ot költ egy meleg hónapban normál klímája energiafogyasztására, ha invertereset használ, akkor a felét költi (jó esetben, mert az 50% a maximális megtakarítás inveretes klíma esetében) , így az inverteres számla 4000 Ft ra rúg.
Ha két hónapig használja a légkondiját mert olyan nagy meleg van, akkor egy évben megtakarít 8000 Ft-ot. Ha az inverteres 100.000 Ft-tal kerül többe mint a hűtő fűtő változat, akkor mindössze 12,5 év alatt megtérül a dárgább beruházás. Azonban az invertes szevíz költsége (motorikus hibára gondolok) gonolom magasabb mint a simának, szóval ezért szerintem még hosszabb ideig tartó megétérülésről is lehet beszélni.
Kérdésem még mindig áll:
Megéri inverereset venni? Annyival több kényelmet nyújt hogy megéri ezt a többlet?
Már én is gondolkodtam rajta hogy kellne csinálni egy összehasonlító mérést. A gyártók 30-50% megtakarítást ígérnek elekrtomos oldalon, de ezt nem részletezik tovább. Ha lesz időm télen akkor megycsinálom...
Magyarországon, nem szélsőséges helyzetben (üvegpalota, lapostető alatti szint, stb ) kb 4 hetet kell kímázni.
Hogy jött ez ki ?
Nálam - nem szélsőséges helyzetben - már májusban kell néha a klíma, amikor jó kis kánikula szokott előfordulni ~ egy hétig, utána jön július-augusztus, amikor - ha nem is csúcsteljesítménnyel, de - csaknem folyamatosan megy legalább déltől-estig a klíma. Utána jól jön még ősszel az első egy-két hideg napon, amikor még nem üzemel a központi fűtés. Meg aztán vannak nem forró, de meleg napok, amikor nagy a páratartalom, akkor is jól eshet egy kis száraz levegő.
Én is klíma vásárlásán töröm a fejem. A lakásom két szintes, nyáron az alsó szinten nincs olyan meleg, az emeleten viszont néha kibírhatatlan.
A kérdésem viszonylag egyszerű.
Mint néztem az árakat igen nagy a különbség inverteres és nem inverteres készülékek között. Magyarországon, nem szélsőséges helyzetben (üvegpalota, lapostető alatti szint, stb ) kb 4 hetet kell kímázni. Azt sem folyamatosan, csak mikor otthon van az ember s ha az időjárás is azt kívánja. Most jön a kérdés. Megéri -e akár 100.000 Ft -tal többet fizetni egy invereteres készülékért, ha csak 4 hétig használom egy évben a klímát? Mennyi idő alatt rétül meg az inverteres és nem inverteres készülék közti árkülönbség évi 4 héttel napi 5 óra használattal számolva?
Az inverteres gépek előnyeit már sokszor kiveséztük ebben a topikban
Egy kicsit OFF a dolog, de most vásároltam egy inverteres mosógépet :-)
Nem tudom, kinek, milyen hangélményei vannak egy mosógép hangjáról, de mosás közben azt lehet látni, hogy forog a dobban a ruha és nem hallani semmit ! A mosógép leghangosabb része a vízszivattyú, ennél halkabb az 1600-as fordulatszámú centrifugálás, ehhez talán mindenki tud viszonyítani...
Szóval az inverter technika lassan más területen is terjed...
Szerintem ebben az árkategóriában még a Panasonic CS-RE9 GKE klíma is versenyképes, ez is belefér a 150 ezerbe. De a szakik majd megmondják melyik talán a jobb ezért a pénzért.
Ezzel kapcsolatos az én kérdésem is a szakikhoz.
Én a Panasonic CS-E9 GKE inverteres klímát néztem ki, ez olyan 185 ezer környékén van. Van szerintetek ennél jobb klíma ebben az árkategóriában (max brutto 190 ezer), egyáltalán ajánljátok ezt a klímát?
Ami számomra fontos: inverteres 2,6 kw-nál nem kell nagyobb, porszűrő funkciója jó legyen, megbízható legyen, A energia osztályos, nem baj ha halk :-)
Az inverteres gépek előnyeit már sokszor kiveséztük ebben a topikban.... Igen, jelentősebb energiamegtakarítás érhető el egy inverteres géppel, de én elsősorban nem ez miatt ajánlom az ügyfeleimnek.... Halkabb, leszabályzás után "használhatóbb", azaz nem fogja folyamatosan a "hideg" levegőt rád fújni. A piacon elég nagy a gépek közötti szórás.... Én azt mondom, hogy jó gépet 200 ezer alatt nem fogsz találni..
Ha úgy döntesz, hogy valóban a jobb gépek iránt érdeklődsz, akkor nem lesz hiábavaló a megkeresésed :)
üdv.: doki
ui.: olvasgass vissza a "klímaszerelések képei" topikban is, mert lehetnek a megfogalmazódó kérdéseidre megírt válaszok .... klímaszerelések képei
A tetőtéri hálószobánkba szeretnék egy klímát szereltetni napokon belül, mert most kap külső hőszigetelést a ház, így a csöveket mindjárt el lehet takarni.
Pár oldalt visszaolvastam, de a kérdéseimre nem találtam választ.
- Megéri inverteres klímát vásárolni? Látom, hogy alacsonyabb a fogyasztása, de ez ennyivel jobb hatásfokot is jelent? Ha a normál klíma magasabb teljesítménnyel ki/bekapcsol, akkor az átlaga nem ugyanott lesz, mint egy inverteresé folyamatos üzemben?
- Esztétikailag a legjobb elhelyezése a kültérinek a szomszéd felé néző falon lenne. Kb. 8-10 méterre a hálószobájuk ablakától. Én kényes vagyok a zajra, nem szeretném őket sem zavarni, de nem tudom megitélni, hogy mennyire zajos egy korszerű klíma kültéri egysége. Az inverteres halkabb? A katalógusadatok alapján nem igazán.
- A különféle gyártók marketing bullshit anyagaiban százféle szűrőrendszerről lehet olvasni. Nekem ezek nem mondanak semmit. Legyen hűvös, ne legyen büdös, jó lenne ha a polleneket megfogná. Ne legyen egy vagyon a tisztítása, esetleg házilag is megoldható legyen. Mire van szükségem?
- Nincs igényem hét nyelven beszélő gépre, de elvárt a beltéri csendes üzeme. Nekem eddig csak a legnagyobb kánikulai estéken hiányzott a klíma, mivel a melegben nehezen tudok elaludni. Szóval leginkább éjszakai üzemre kéne a cucc, de ha meglesz nyilván jóval többet fogom használni. Elsőre kinéztem a Samsung Forte AQV09FAN inverteres klímát 150-ért. Van esetleg a fenti elvárásoknak jobban megfelelő és olcsóbb gép? A szobánk alapterülete 25 m2, de 45-50 m3 lehet a ferde falak miatt.
A Samsung legújabb inverteres modelljei(ezek nem hivatalos képek, egyelőre még nagy titkolózás övezi a 2008-as készülékeket, de sikerült a Milánói Samsung-központban lencsvégre kapni.) Több színű előlap, szerintem igen egyedi dizájn jellemzi, és végre nem csak szemből, hanem bármely szögből nézve is szépek a gépek.
Kikapcsolt állapotban teljesen zárt a készülék, fölül is becsukja a nyílást, így a hosszú hónapok alatt, amikor esetleg nem használjuk, sem porosodik a készülék belseje,. Bekapcsoláskor a teljes előlap fölfele mozdul (láttunk már ilyet az Ururu Sarara-nál) felfedi a digit kijelzőt, és kinyílik mind a fölső, mind az alsó flap.
www.webklima.hu, érdi ha minden igaz, de nálunk csak felmérni vtak, különösebb tapasztalat nincs, bár itt a házban másnál szereltek, elégedett volt a munkával a tulaj...
Köszönöm a tanácsokat, fűtésre alkalmas klíma ügyben. Már lassan 2 éve megy a harc a közösképvsleő ellen, de a lakók nagy része vagy nagyon öreg vagy bérlő a tulaj meg le...-ja, szóval ha lehetne orvosolni a dolgot, már megtettük volna. A perek évekig eltartanak, de attól nálam még nem lesz meleg, szóval marad a klímás fütés. Remélem beválik. Mégegyszer kösz mindenkinek! Üdv: K.
Jaj, jaj, dehogy kell megvárni, míg ilyen állapotba kerül a géped. Ezt illusztrációnak szántam, hogy tudd mihez hasonlítani a géped állapotát.
Igazából az a lényeg, ha tisztának találod a gépet, akkor nem okvetlenül kell pucoválásra költened, bár az ellenőrzés sosem fog megártani. (csak a pénztárcádnak) :))
Kösz doki az infót! De tényleg csak abban a helyzetben kell kiszedni és tisztítani, ha olyan állapotba kerül, melyet viricsi kolléga képpel is illusztrált? Mert én azt hittem, hogy ettől függetlenül évente egyszer mondjuk szezon elött ezt meg kell csinálni! Még akkor is ha nem lógnak ilyen ronda dolgok a keréken! Vagyis valszeg koszos, de nem ennyire elhanyagolt mértékben!
Az LG és Midea a saját kategóriájában jó ár-érték arányt képvisel. A Midea szerintem az egyik legjobb alacsony árkategóriás készülék. Az LG egy középkategóriás gép, viszonylag jó áron. Ebben a kategóriában még a Samsung amit én ajánlani tudok. Felsőkategóriás gépek közül a Daikin, Hitachi, Mitsubishi-Electric, ami szerintem ajánlható. Milyen tulajdonságokat kell figyelembe venni? Először is, megfelelően legyen méretezve. Ez a legfontosabb. A többi dolog már egyéni elvárás kérdése. Ilyenek, a légszűrési tulajdonságok, energiatakarékosság (inverter, állandó fordulat), csendesség, megbízhatóság. Persze ezek a tulajdonságok a márkásabb gépeknél jobbak.
Szerény véleményem szerint ezek a gépek ajánlhatóak. Persze mindenki más gépre esküszik, és senki sem ismeri az összes készüléket. Én ezekkel dolgozok és ezekről tudok véleményt mondani.
Én is épp ezen gondolkodtam. Egy társashzban hogy lehet lekapcsolni a fűtést ha neked még igényed lenne rá??? A közös költségben a fűtött lakás ára van benne, nem? Lehet hogy az épület beszabályozásával van gond...
Bocsánat, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de piszok nagy gond lehet a fűtéssel, vagy a szigeteléssel, ha a tavalyi, (alapvetően nagyon enyhe télen) problémáid voltak a hőmérséklettel. Biztos, hogy jó megoldás a tüneti kezelés, nem kéne megkeresni a gond gyökereit és azt orvosolni?
A keresett gép már nem létezik, új gázzal M14AH néven futja életét. De csak akkor vedd meg ha mind a két beltéri működik egyszerre. (Remélem forgalmazó nem olvassa, ne vegyél M14-et)
Inkább az M18AH az komolyabb technika, és egy beltérivel is jó értékeket produkál.
Persze az inverter a jobb megoldás, FM15AH vagy FM18AH.
Zaj, na az káosz 1méterről az MS070AH NQ0 max./közepes/min. fordulat az 34/31/28 az MS09AH az 37/33/31. De ez elvileg nem apható már! Csak az MS07AH N40 max./közepes/min. fordulat az 29/25/20 az MS09AH az 33/29/22. dB.(A)
(Nem tudom kialálta ki ezt a rövid kódot de nem volt teljesen magánál. Ha jól gondolom a Samsungot követték vele, és lásd. csak káosz lesz | lett belőle.)
Ha téli fűtésre akarjátok használni, akkor mindenképpen egy jobb minőségű, inverteres gépet kell választanotok. A hagyományos gépek -5 fokos kinti hőmérséklet alatt már nem igazán használhatók.
A Samsung Forte katalógus szerint csak - 10 fokig képes fűteni. Ennél jobb megoldás a Samsung Moderato vagy Vivace változata, az ugyanis - 15 fokig tud. Legjobb megoldás a Daikin Ururu Sarara lenne. Ez - 20 fokig hasznáható fűtésben, ezen kívűl páratartalmat szabályoz (szárít, párásít), halk, megbízható, energiatakarékos készülék. Csak sajnos az ára eléggé borsos. Jó megoldás lehet még a Daikin FTXS35D/RXS35 gép. Ez - 15 fokig tud fűteni. Szintén nagyon halk, energiatakarékos, megbízható. Bár katalógus alapján a Daikin is olyan zajszintet produkál, mint a Samsung. De aki már hallotta mindkettőt, tudja hogy a Daikin mennyivel halkabb.
Egy készülékkel megoldható-e? Ez a ház adottságaitól függ, valamint attól, hogy hány helyiséget szeretnétek fűteni. Elvileg egy beltéri egység egy helyiségre alkalmas. De nyitva hagyott ajtóknál valamennyi a töbi helyiségbe is átmegy. De természetesen az sosem lesz olyan, mintha minden szobában beltéri lenne.
LG LM1460H2-ről sajnos pontos műszaki adatot nem tudok mondani. Az biztos, hogy ez nem inverteres gép, így - 5 foknál hidegebben való fűtésre nem igazán alkalmas. Már nem kapható, max. ha valakinek maradt belőle. Zajszint adatban inkább a 28 dB állhat közelebb a valósághoz.
Némi hozzáértő segítségre lenne szükségem a következőkkel kapcsolatban: összesen egy 38m2-es Társasházi lapostetős tégla lakásban szeretnénk a téli időszakban a házközponti fűtésre rásegíteni, mivel jelenleg nem ad megfelelő hőfokot. (Az elmúlt télen a lakásban a max. hőfok jó esetben - néha-napján az ajtófélfán elhelyezett hőmérőn a 18-20 fokot is elérte.)
Fontos lenne, hogy a beltéri egység halk legyen, mivel a lakás adottságai miatt mindenképpen ott kell elhelyezni, ahol alszunk, és éjjel mindenképpen használnánk, mert akkor teljesen kikapcsolják a házközponti fűtést. A téli fűtésre alkalmas gépek közül mi az ami árban és teljesítményben a legoptimálisabb lehetne ilyen paraméterek mellett? (Egy készülékkel egyáltalán megoldható?) Mi, nem hozzáértő szemmel a Samsung Forte inverterest néztük ki, a AQV12FAN tipust, de koránt sem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg jó-e? Haznál esetleg télen valaki ilyet, aki némi plusz infoval tudna szolgálni a géppel kapcsolatban?
LG tipusú LM1460H2 kültéri egységről tudna esetleg valaki tájékoztatást adni (milyen kinti hőmérsékteig jó fűtésre, energiaosztály/fogyasztás, zajszint), egy ismerősünknél hasonló 2 egybenyíló szobás elosztású lakás hűtés/fűtéséhez ilyet használnak. Ehhez náluk valamikor 2004 előtt MS07AH beltéri egységet szereltettek az előttük ott lakók. Erről elég eltérő infokat találtam a neten, van ahol 22/32 db beltéri zajszintet, van ahol 28/33 db zajszintet. De arra sehol sem akadtam rá, hogy egy ilyesmi paraméterű légkondi ez elég lenne-e nekünk is fűtésre.
Bocs, hogy ilyen hosszan részletezem a kérdést, remélem akad valaki, aki tud némi tanáccsal szolgálni.
Hú, köszönöm az infót, mert ezt sem tudtam. Akkor elvezetjük mindkét helyre az áramot. A kültéri egység esetén is lehet a háta mögött a csatlakozás vagy mindegy?
Konnektor kell vagy elég ha a vezeték ott van?
köszönöm
Lenne egy újabb kérdésem! Van ez az évi 2x történő karbantartás, melyről már más is kérdezett itt a fórumon! Engem az érdekelne, hogy a klímában lévő mókuskereket milyen sűrűn kell kiszedni illetve tisztítani? Normál, családiházban történő használatra kivetítve!
Ha duo gépet választasz, akkor a kültérinek kell a betápot kivinni. Néhány esetben még a beltéri is igényli abetápot, tehát mindkét helyre érdeme kiállni.
Igen, köszönöm a segítséget egyelőre, most a villanyszerelés része volt a legfontosabb, az ajtó fölé fogjuk tetetni, és majd ha odakerülünk eldöntjük, hogy 1 vagy 2 beltéri lesz, elsősorban majd anyagi lehetőségeink kérdése lesz.
Szerintem sokkal jobb megoldás egy dual split, mint, hogy egy beltérivel akarnál több helyiséget is hűteni. Az utóbbi általában nem szokott jól működni.
Arra gondoltam az ajtóval szembeni elhelyezéssel, hogy akkor a lakás többi helyiségeit is tudnám "h?teni" bizonyos mértékig, egy 56 m2-es lakásról van szó. Mennyire hatékonyak az 1 kültéri + 2 beltéris készülékek? Mert akkor esetleg csináltathatnám úgyis, hogy az ajtó fölé tetetném a 2 beltérit egymásnak háttal, egyik fúj a nappaliba, a másik a lakás többi része felé, és így egyszer?bb lenne a villanyvezetékezés + a "cs?vezés" is a kültéri irányába.
köszönöm eddigi tanácsaidat is
Értem, köszönöm a választ. Akkor két lehetőségem van az elhelyezésre:
1. szemben a szobaajtóval, az előtérbe is fújva a hideglevegőt, ha úgy adódik, de a hosszabb ideig naposabb oldalon a kültéri számára, + ezen a falon fut a szobában a gázcső a konvektorhoz. Nem tudom szerelhető-e egyáltalán a gázcső alá a klíma.
2. a szobaajtó fölé, kevesebb ideig kitéve a kültérit a tűző napnak, viszont így a szobába fújatva csak a hideglevegőt.
Melyiket tanácsolod így látatlanba?
Köszönöm előre is
Sütheti a nap a kültérit, semmi baja nem lesz, de ha esetleg van rá mód, akkor jobb árnyékos helyen. A betápot a beltéri alá rakasd, sokkal szebb, ha nincs konnektor. Külön kismegszakítóra kell tenni, és akkor lehet áramtalanítani is szükség esetén.
Sziasztok!
Lakásfelújításba fogtunk és szeretnénk a nappaliba majd klímát szereltetni. Kérdéseim a következők lennének. A kültéri egység mennyire "időjárásérzékeny"? Mi az erkélyre tetetnénk de az egyik oldalt nyáron jóval tovább süti a nap mint a másikat, ezért nem tudom ezt mennyire vegyük figyelembe a beltéri helymeghatározásához? Másik kérdésem a villannyal kapcsolatos: konnektort kell csináltatni a beltéri egységhez vagy elég ha csak odavezetjük az áramot a falban, és úgy is rá lehet kötni? Ja, és a beltéri háta mögé essen vagy mellé az elektromos kivezetés?
Köszönöm előre is a felvilágosítást
Nálunk is hasonlóak a számok. Annyival kiegészíteném, hogya meghibásodások általában egy vezérlőpanel cserével orvosolhatók, valamint, hogy garancia időn túli meghibásodásunk egyáltalán nem volt. Olyan többször előfordult (Samsung, Lg), hogy eleve hibás készülék érkezett, valamint a Samsung esetében az inverteres alapgépeiket újra kellett programozni.
Igazából szerintem egészen elfogadható ez az arány. bár azt a felhasználót nem vigasztalja, akinek pont egy rossz gép jut.
Az elmúlt 5 évben kb 3-4 meghibásodásunk volt ezer gépből. Főleg LG, de Fujitsu, Panasonic és Daikin berendezéseket is telepítettünk. ...Tehát jó készülék és szakszerű telepítés és szinte kizárt a meghibásodás, gázszökés, vagy rendellenes üzem....
Mekkora hajlandóságuk van ezeknek a gépeknek a meghibásodásra? Végső soron túlméretes hűtők. :) (Nyilván sokkal bonyolultabbak annál, de egy jól megtervezett kompresszor nem szokott csak úgy elromlani, az agyonintegrált áramkörben meg nincs minek elromlania.)
Egyébként érdekes dolog, de tudok olyan importőr - forgalmazóról is, akiknek a saját szerelőik kiszállnak, és javítják a garikészüléket. Persze előtte a telepítőnek kell megállapítani, hogy készülékhiba okozza a leállást, nem telepítési probléma.
Igen van ilyen opció, -4%(5%?)-ért, annyira azért nem romlanak a klímák. Meg úgy emlékszem ilyenkor 5 év garancia is.
Nem véletlen az, hogy az LG, Samsung, Daikin, Fujitsu, stb. három esztendőben határozzák meg a garanciaidőt. Ez is több, mint általában a háztartási műszaki cikkekre nyújtott gari. Az ennél hosszabb garidő már nagyon marketingszagú, és számomra olyan "... ki tudja, hogy mi lesz már akkor?!" felfogást tükröz.
Egyébként érdekes dolog, de tudok olyan importőr - forgalmazóról is, akiknek a saját szerelőik kiszállnak, és javítják a garikészüléket. Persze előtte a telepítőnek kell megállapítani, hogy készülékhiba okozza a leállást, nem telepítési probléma.
Ha egy termékre több mint 3-4 év garit adnak, akkor szerintem ne a garanciaidő miatt dönts....Ha tetszik a termék, illetve megfelel az elvárásaidnak, akkor ne késlekedj megvenni :)
Azért van olyan importör, gyártó , aki fizeti a garis kiszállást, munkadíjat is ! Nagyon fontos arra is rákérdezni, hogy meghibásodás esetén hány órán belül megy ki a szerelő....nem mindegy, hogy max 48 óra.....vagy esetleg 4 hét :)
Köszi a választ. Attól eleve elzárkózom hogy hipermarketben vásároljak komolyabb műszaki reméket. De valahogy a kételyek bennem maradtak a garanciával kapcsolatban. Például egy Dalkin vásárlása esetén (amire 10 év garó van) 5 év múlva esetleges meghibásodás után az akkori beszerelő benyelné a kiszállás és muka költségeit. Talán nem is várnám el:) Ez tényleg ugy lenne fer ha a márkakereskedés vagy importör álná a szerelő felé a költségeket. Persze ha ekkor még ezen a néven forgalmazna a viszonteladó. Egy névváltoztatás és kezdi előröl.)
Lojális vagyok én őt is megérteném. Miért ne tenné ha megteheti.
Én mindenkit megértek, csak akkor mi lesz velem ha elromlik a klimám?:)
Engem nem sajnál majd senki?:)Vagy ennyi idő múlva új, sokkal modernebb készüléket ajánlanak?
Köszi a javaslatot! Az mondjuk fel sem merült bennem, hogy bármilyen cső miatt szétbontom a szigetelést! Ha nagyon muszáj lett volna, akkor csak is a ronda kábelcsatorna! De, hogy írtad, hogy volt már rá precedens, ez igazán megnyugtató! Mégegyszer köszi az infót!
A burkolat elülső részét mindenképpen le kell szedni, hogy teljesen hozzáférj. Ez általában néhány csavar kérdése. A gőztisztítót nem tudom, hogy mivel tudod helyettesíteni.
Ha nem rendelkezek ilyen gőzőssel, mivel helyettesíthető? A fedél felnyitása és a szürő kiszedése után akadálytalanul hozzáférhető a hőcserélő minden része?
Valószínű, hogy a hőcserélőn tapadt meg a szag, és azt nyomja be a helyiségbe. Egyszerű megoldás ( ViricsiR) gőztisztítóval jól átmosni a hőcserélő lamelláit, és az egyéb hozzáférhető részeket, majd klímatisztító spray használata, és szerintem megszűnik a probléma.
Az általad említett gyártók, és még rajtuk kívül a komolyabbak nem írják elő, hogy csak szerződött telepítők üzemelhetik be a készüléket. Pár éve tendencia volt, hogy az igen alacsony árú kínai termékeket, amiket a tesco-ban és társaiban vásárolhattál meg, egy szerződött cég alvállalkozói telepíthették csak. Nem igazán jött be ez a dolog, ugyanis mindenféle szedett-vedett telepítőkkel is leszerződtek, és rengeteg volt a telepítési hibából eredő meghibásodás, amire a forgalmazó nem vállalta a garit, az ügyfél meg ott állt a behalt klímával.
A normálisabb forgalmazók egyszerűen annyit írnak elő, amit a törvény is, hogy szakképzett, zöldkártyás telepítő legyen, aki beüzemeli a klímát.
A gari érvényesítése úgy a legegyszerűbb, ha már vásárláskor gondolsz erre. Csak olyan cégnél vásárolj klímaberendezést, akik rendelkeznek olyan alapvető dolgokkal, mint vonalas telefon, telephely, esetleg bemutató-terem, web-oldal, stb., azaz elérhetőek. Fontos, hogy a telepítést is ők végezzék, mert így elkerülheted hiba esetén az egymásra-mutogatást. Garanciális idő alatt az állja a javítás költségét, aki felszerelte a készülékedet. Fonák dolog ez, de sajnos így van, a forgalmazók csak az alkatrészt biztosítják, a hibamegállapítás, alaktrészcsere és az ezekkel járóköltségek a kiskereskedőt-telepítőt terheli.
Ahol mondták nekem ,hogy csak az ő általuk megnevezet szerelővel végeztethetem a klimaszerelést egy gépészeti áruház. Több tipust is láttam pl:Samsung, Lg,stb.
Melyik tipus az amelyikre igaz hogy csak szerződött partner szerelhet?
És mi a helyzet ha esetleg beleesek az általad említet 0.1%-ba?
Ha meghibásodik hogy érvényesíthetem a garót?Ez nem olyan mint egy porszívó,
hogy ha rossz beviszem a szervibe.Ha szerelőt hivok a költséget garanciás idő
Itt az ideje, hogy meglátogassál. Csak találunk valami elfekvő rézhulladékot a tyúkólban. :)) Hívj fel, ha igényt tartasz rá. Váltószelepben max címmel tudlak segíteni.
Hol lehet tisztított lágy rézcsövet vásárolni 8 és 10mm átmérőjűt, de nem csak egyben 25m-t ? Nekem 2-2m bőven sok is volna... Keresek még egy használt de még működőképes üzemmód váltószelepet avagy 4 utas szelepet, hátha akad valakinél ilyesmi.
Én nem szedném ki a csöveket. A mosóközeggel történt átmosás után nyugodtan lehet rá telepíteni másik gépet. Több helyen is megcsináltuk már és tökéletesen működnek a klímák. Kár lenne szétszedni a falat, szigetelést, és többe is kerülne.
Ez elég szomorúan hangzik! És nem csak az új csövezés miatt, hanem azért, mert nekem a falban a hőszigetelés alatt fut, melyet szétbombázás nélkül vajmi kevés esély van szétszedni! Pont e miatt rakattam be alá a falba, mert marha rondán néz ki, mikor egy családi házon a falon kívűl fut ilyen szép hosszan ez a vastag kábelcsatorna!
Ezek szerint összefoglalva: 1. Első alkalommal áldozhatok az esztétika oltárán, szépen megvan csinálva meg minden! 2. Innentől kezdve minden egyes klímacserénél új csövezés+berendezés, melyet a külsőleg felrakott egyébként marha ronda kábelcsatornába lehet majd berakni!
Én monosplitnél láttam árnyékolás hiánya miatt, galibát. 10 kWos kültéri kompresszor üzem közben oda vissza kapcsolgatott a fordítószelep (nem semmi muszika volt), és a ventillátor is meghülyült. Csere árnyékoltra és azóta megy :) Azóta inkbb biztosra megyünk
De nem feltétel. Legalább is mi nem azt használunk ... Megkéne ezt is olvasni pontosan egyszer de így is működnek meg nincs nagy attention felirat. :-)
Persze a VRV az kérte a dög és persze átléptük 100 méterrel ... de működik így is ... csak a gyártók szeretnek mindent szorosra megszabni hogy tuti ne legyen garanciás ha véletlen nem megy a dolog.
A kérdés jó csak kevés az infó. Ki a forgalmazó aki ezt mondja? A nagy többség csak zöldkártyát kér, igaz szerződött partner az néha feltétel. De hogy a több 100-ból ki az az nem számít.
A klíma meghibásodás aránya kb. 0,1%. a többi hiba a nyári kapkodásos szerelések hibáiból adódik. Törik, feszül, nem lejt stb. nem gép hiba azt a szerelőnek kell javítani saját rezsidíjának terhére. A gyártó úgy se fizeti ki a szerelési hibát.
Tovább a modernebb gépeknél előfordulhat hogy nem kapcsolt fázisok rohangásznak a vezetékeken (főleg a buta gépekre jellemző), hanem két proci beszélget egymással, itt nem hátrány ha a kommunikációs kábel árnyékolt...
Elméletileg a csőrendszer tisztítható. Mint a seregben, tiszta felület nincs csak tisztított. Tehát ha gép R410A vagy R407C most engedélyezett közeggel van és az új is az akkor reménykedhetsz hogy ugyan az az olaj van az új és régi gépben. Ezt ember nem fogja majd megmondani ...
Olajakat össze keverni veszélyes játék. Van persze mosófolyadék 1kg~0,7L elég lehet az akcióra, de ez 10 000HUF. És szerintem egy óra rezsidíjjért nem sokat csinálják meg az legalább 5 000HUF. És így lesz egy tisztított csöved, nem tiszta. :-)
A csövet kábellel mindennel csatornába vagy bevésve (de a visszavakolás festés nincs benne) 5 000HUF/méter.
Szóval elméletileg OK, gyakorlatilag 3méternél hosszabb vagy falba szerelt cső esetén lehet rentábilis.
Lenne egy elméleti kérdésem! Adva van egy felszerelt klíma egy adott élettartammal! Mi a helyzet a kábelezéssel, ha teszem azt klímát cserélek? Ha ugyanolyan teljesítményű klíma kerül visszaszerelésre, akkor mehet a régi kábelezésre? Gondolok itt nem csak az elektromos, hanem a gázcsövekre is! Tehát összefoglalva: klímacsere esetén elég magát a klímát lecserélni vagy újra kell csövezni/kábelezni is?
Klima beszerelteés előtt állok.A forgalmazó azt mondta, hogy csak az ő által kijelölt
szerelővel szereltethetek ha garanciát akarok. Ugyanakkor nekem van egy hűtőgép-
szerelő ismerősöm aki B kategóriás zöldkártyával rendelkezik(ipari hűtőket szerel) és nekem tartozik egy összegel. Tartozás fejében beszereltethetem -e vele anélkül hogy a garó elveszne? Szerinte igen és szerelt is már ilyet.A garót semmi kép sem akarom elveszteni mert lehet akkor még többet bukok. Köszi előre is
Köszi a választ, ez jól hangzik. Kint nem is problémásak a csövek-kábelek, csak bent nem nézne ki jól... A nick nevedből ítélve gondolom vállalsz ilyen melókat?
Egy ilyen előkészítés során pontosan a klímaberendezés kül és beltéri egységét összekötő rézcsőpárt, kábeleket, valamint a beltéri egységből kilépő kondenzvíz elvezetéséhez szükséges csöveket kell elhelyezni.
Esztétikailag szépen is megoldható. Egy falba süllyesztett dobozban el lehet helyezni a csöveket, így a beltérben semmi sem látszik. A kültéri egységnél már kicsit bajosabb eltüntetni őket. De ott nem is szokott annyira zavaró lenni.
A költségei változóak, kb. 4 000-6 000 Ft+áfa/m költséggel lehet számolni.
Most épülő házunkba szeretnék klímát, és elkerülendő a későbbi fúrásokat stb. klíma előkészítést tervezek. Tudnátok abban segíteni, hogy mit is jelent egy ilyen előkészítés, mit csinálnak pontosan? Magát a berendezést még nem tudom mikor lesz pénzünk megvenni, lehet csak kicsit később... az nagyon gáz esztétikailag? Egyébként egy ilyen előkészítésnek milyen költségei vannak? Kb. 3-4 métert kellene csövezni ahogy számolgattam... és 1 klímáról van csak szó.
...hogy mivel értesz egyet és mivel nem, az a te gondod..... Ha valamit nem ismersz, sőt nem használsz, akkor ne állíts dolgokat róla....ha mégis, akkor biggyeszd a végére a "szerintem" megjegyzést :)
Egy klímát nem csak a "gomba " miatt kell átvizsgálni........ Gondolom te azok közé tartozol, aki csak akkor megy fogorvoshoz, ha már nem tud rágni sem.....Nem baj, nem vagyunk egyformák.....
Elnézést, lehet hogy félreérthető voltam, három klímát használok, de nem LG-t. A szuper légtisztításnak a filozófiájával sem értek egyet, nem is tartok rá igényt. A párátlanítást továbbra is fenntartom hogy szerintem -5 fokban nem működik. Egy száraz meleg felületen viszont nem él meg a gomba. Miért költsek el a három készülékemre tavasszal 25e Ft-ot? Egyébként a legócskább gépem tavaly egész télen 24 órában ment, sőt 3 év után először kapott egy úgynevezett karbantartást, és ahogy néztem legközelebb is három év múlva fog.
Háát, amit én erről hallottam, a légtisztító funkció az leginkább a mókusvakítás klasszikus esete, a párátlanítás mondjuk mínusz 5 fokban nem igazán működik, a fűtés üzemmódban meg majd én kiporszívózom a szűrőket, akkor úgysem gombásodik.
Szezon után 1 full átvizsgálás, takarítás kell....szükség esetén a mozgó alkatrészek kenése....
A karbantartás ütemtervét, gyakoriságát mindig a szerelővel kell egyeztetni.... Ő tudni fogja, hogy a géped mennyire használódik, milyen gyakorisággal kell tisztítani.....Sőt a te szereped is fontos az egész folyamatban... Tételezzük fel, hogy te egy jól informált, gépére odafigyelő ember vagy és a megadott időközökben tisztítod a berendezésed azon részeit, amit a "fehasználónak " kell....ebben az esetben az sem ritka, ha elégséges az évi 1szeri karb/átvizsgálás egy szakember részéről....
Tehát az a helyzet, hogy most a szezon után meg kell karbantartani őket, beltérik tisztítása, kültérik ellenőrzése! Majd tavasszal elég egy kültéri ellenőrzése! Hangsúlyozom, csak akkor, ha télen nem járatom a beltériket!
Viszont ha télen"fűtenek, légtisztítanak, páramentesítenek", akkor tavasszal a nyári szezon elött nem úszom meg mégegyszer a teljes karbantartást!
Az előírások ugye mindig egy "optimális" üzemeltetéshez vannak megírva.... Szezon befejeztével kitisztítva, üzemkész állapotban kellene "téli álomra" küldeni a berendezést.....majd tavasszal használni :) ....a berendezés álló helyzetben is meghibásodhat, károsodhat, így indítás elött, tavasszal ajánlott még 1 átvizsgálás ( főleg gáztöltet ellenőrzés) ...ebben az esetben a készüléked valószínűleg a lehetőségeihez képest hosszú és üzembiztos életű lesz...
No a mai klímák már télen nem alszanak...fűtenek, légtisztítanak, páramentesítenek...tehát itt meg erőteljesen ajánlott az évi 2szeri karbantartás, átvizsgágás....
Szeretném megkérdezni, hogy miért kell egy klímát évente kétszer karbantartani? Ez a gyártó előírása! Azt értem, hogy minden tavasszal üzembehelyezés elött meg kell karbantartani, utána 6hónap múlva ismét kellene, de akkor már általában eltesszük télire! Én legalábbis nem fűtök vele! Nem sóherkedni akarok, csak tudni szeretném az okokat!
Teljesen egyetértek veled, ezért is hangsúlyozom sokszor, hogy katalógus alapján. Valóban katalógus alapján szinte az összes gép (Fujitsu, LG, Samsung) többet tud a Daikinnál. De aki szerelte már mindegyiket az tudja, hogy a Daikin az valóban a klímák "mercije".
Nekünk van működő Art kocka és hosszúkás, hűt fűt miegymás. Daikin prestige működő beltéri kültéri nélkül. Panasonic PW beltéri kültéri nem hűt-fűt csak forog a beltéri.
Ha jössz hallgatózni kikapcsoljuk addig a számítógépeket hogy halljad a Daikin -t alacsony fordulaton. De csak akkor fogód ha éppen nem megy autó az utcán csukott ablaknál. :-)
Az Art az még istenes, az "új" "S4"-"S5" ház na az olyan hogy felakasztom felül alól meg szenvedjen vele aki akar. Én egy percet nem szánok már rá hogy igazgassam, majd garanciában a gyártó költségére vissza megyek. Hátha egyszer meg unják a sok garanciás cetlit. :-)
Nem tudom, feltűnt-e másnak is, de van egy alap ellenpólus ebben a topicban. :)
Akik szerelik, elsősorban ebből a szemszögből közelítik meg a témát. A felhasználók meg "júzer oldalról".
Az igazi természetesen az lenne, ha az ember elmehetne egy bemutatóterembe, ahol 15-20nm-es külön helyiség(ek)ben kipróbálhatná a terméket. Ellenőrizhetné a kezelés bonyolultságát, a "vizuális élményt", a zajszintet, a működési viselkedést (vízszintes-e az a vízszintes befúvás), vagy akár a szűrők cserélésének, tisztításának problémáit.
Álomnak szép, de gondolom, nincs pénzmag egy ilyen, komolyabb, exluzív bemutatóterem kialakítására.
Freonhunter: ezekkel nagyjából tisztában vagyok, ahogy írtam. De mivel a külső szigetelésre lehetőség nem volt, így ez maradt. Persze emiatt is vékony a szigetelés, elsődleges célja az volt, hogy a fal ne sugározza magából a hideget, mert kellemetlen volt előtte ülni akkor is, ha a szobában egyébként 26°C volt. A +2°C nyereség csak mellékhatás. A harmatpont pedig szerencsére kívül marad, mivel abban az átmetei (6 hét, leginkább ősszel) időszakban, amikor a belső hőmérséklet 20°C alá megy, a fal sem hidegebb 12-14°C-nál. Ráadásul déli fal, tehát a nap mindig melegíti (északin nem csináltuk volna meg, mert azt a szél hűti). Amikor a fal 8-10°C-os (télen), akkor meg a szobában van 25-26°C, ami miatt a levegő a fal és a nikecell között sem hűl túlzottan le. Kb. 80%-os belső páratartalom kellene ezekkel a feltételekkel ahhoz, hogy a szigetelés mögötti hőmérséklet a harmatpont legyen.
Igen, szerinted, mert nem szereled. A gyártók és értékesítők mindig bagatellizálják a szerelők ilyetén problémáit, de ettől ezek igenis léteznek. Természetesen megoldható így is a csövek elrendezése a gép mögött, meg a felpattintás is, csak egyszerűen indokolatlanul nehézkes.
Ha összehasonlítod egy Diesel 5-ös VW Golf adatlapját egy hasonló Kia Ceed adatlapjával (katalógusadatok) nagyon kevés olyat fogsz találni, amiben a Golf a nyerő. Ráadásul ott van a hét esztendő garancia. Mégis azt állítom, hogy a VW Golf jobb autó, mint a Kia Ceed, akkor is, ha a gyártók által kiadott katalógus adatai alapján ez nincs így. Ezt valahogy így látom a klímáknál is. Hiába írják egy Fujitsunál vagy Samsungnál, hogy 22 dB a zajszint, ha egy Daikin beltéri mégis csendesebb mindkettőnél. A Toshiba beltériknél az idióta felfogatás, a Mirror ArtCooloknál a borzasztó kicsi hely a készülék mögött, ezek olyan dolgok, ami a szememben a gyártót minősíti, és amelyeknek nem szabadna a felső kategóriában jelentkezni, mint ahogy a Mercinél sem zörögnek a műanyag elemek a műszerfalon.
Igazad van, a Daikin EER-je valóban rosszabb, mint a Fujitsué (legalábbis katalógus szerint). Igazából katalógus alapján nem jobb a Daikin, mint a Fujitsu. Viszont rengeteg Daikint telepítettünk már, és tapasztalatból tudom mondani, hogy jobb mint a Fujitsu.
Hát igen az LG és a Samsung valóban csak egy jó középkategóriás gép. Az LG-t csak a jó légszűrési képességei miatt ajánlottam.
A ball oldalin a hőszigetelés kívül van, a fal hőkapacitása megmarad, átlaghőmérséklete magasabb, a páravonalak nem találkoznak. A szoba a különböző hőmérsékletváltozásokra lassan reagál a hőkapacitásnak köszönhetően.
A jobb oldalin a hőszigetelés belülé van, a fal hőmérséklete alacsony, a páravonalak (ezen a rajzon, pontosan kéne kiszámolni minden esetben) fedik egymást, víz kondenzálódik ki a falban!!! A szoba a hőmérsékletbehatásokra rendkívül gyorsan reagál.
Kicsit nézegettem a korábban jelölt árkategóriában fellelhető klímákat, és igazából nem jöttem rá, hogy miben nyújt többet az azonos árú Daikin az azonos árú Fujitsutól a garancián kívül. A papírforma műszaki paramétereiben nem (EER, COP látványosan rosszabb a Daikinban, ill. az inverter skálázhatósága sem tűnik olyan jónak). A Samsungnak és LG-nek ebben az árkategóriában hasonlóak a technikai paraméterei a Fujitsuéhoz, viszont egyiket sem tartom túl "nagyvonalú" (vö. megbízható) márkának. Főleg az LG-t nem, régebben (5-6 éve) valahogy inkább hírhedt, mintsem híres volt a kompresszorairól.
A lényeg: nem most lesz eldöntve, milyen kílmánk lesz. Egyelőre még az sincs eldöntve, hogy mikor. :) De szeretünk alaposan választani, jó előre.
Nem ragaszkodom a Fujitsuhoz, csak annyi a feltétel (az inverteren és a nagyon jó energiahatékonyságon felül), hogy ne "mezei" cserélhető filter legyen benne, hanem annál valamivel komolyabb és könnyebben tisztítható/kezelhető.
Köszönöm a részletes választ! Márkásabb (Daikin, LG,...) példányok kültérijének a légcsatornázhatóra alakításával is van tapasztalat?
Az átalakításnál feltétlenül bele kell nyúlni, újradobozolni az eredeti egységet? Úgy értem lehet kapni olyan centrifugális ventillátort, aminek aze egyik fele az eredeti kilépő nyílásra kerül, a másik fele egy 150-es csőben végződik?
Nincs az átalakítással semmi baj, mert tudok Pesten több helyet is, ahol évek óta hibamentesen üzemelnek ilyen készülékek. A probléma inkább abból adódhat véleményem szerint, ha maga a donor gép gyenge minőségű, és sajnos most ez a gyakorlat, hogy ebből készítik. De, mint említettem van a Hitachinak is ilyen elven működőgépe, és ilyen hűti a Vámház krt-on a La Bamba argentin éttermet, mivel ott sem volt lehetőség kültéri egység elhelyezésére a homlokzaton. Egyre nagyobb létjogosultsága lesz a piacon az ilyen és hasonló megoldásoknak, mivel egyre jobban kötözködnek az önkormányzatok és a lakóközösségek a kültéri egység miatt. Tudok budai lakóparkról, ahol egyáltalán nem engedélyeznek sehová szerelni kültérit, még erkélyre sem (üvegerkélyek). Itt már közel száz rejtett kültéris, vagy monoblokkos klíma került értékesítésre, ami közel 40 milliós tétel. Ez a szám csak nőni fog.
Elnézést, benéztem a bemuatódarabot. Airwell berendezésben kompakt gép van, egy nagy doboz az egész, két lyuk kell a falra, de ez nem több mint egy falra szerelt ablakklíma :(
Két lehetőséget ismerek légcsatornázható kültéri egységes megoldásra:
1., TeknoPoint ELFO - Azt kell tudni róla, hogy alap, vagy inverteres Corolla tipusból alakítják át, itt Mo.-on. Valami alvállalkozó csinálja állítólag, valamikor Olaszországból már készen így érkezett.
Az első képen egy kültéri egység normál elrendezése látszik. A másodikon az átalakítás utáni elrendezés. Kicserélik az axiális ventillátort nagyobb nyomóerővel rendelkező centrifugálisra, ami képes 6-8 méteres csőtávolságra elszállítani a kondenzátort hűtő légmennyiséget a kb. 150 mm-es csövön. természetesen az egész új dobozba is kerül, aminek a kialakítása lehetővé teszi ezt a működést. Így lesz a kb. nyolcvanezer forintosból 300.000 forintos készülék.
Nem is lenne ezzel nagy baj, ugyanis a Hitachinak is van pont ilyen készüléke (8-10 kW hűtőteljesítménnyel), csak a donor gép az, ami miatt nem szívesen foglalkozik vele az ember.
Freonhunter
Mivel még nincs papíron megrendelés, ezért nem írnék a megoldásról. Egyébként nincs lehetőség a 20 kW-nyi hűtés termelte hő elvezetésére, kiszellőztetésére.
2., Kis barkácsolással átalakítani egy megbízható, jó minőségű kültéri egységet, ugyanígy.Ezzel egy baj van, a gyártói garancia elveszítése, hiszen mindenféle átalakítás a készüléken, ezzel jár. Viszont nagyságrendekkel olcsóbb, és a végeredmény sokkal jobb lehet.
Milyen márkákból van légcsatornázható kültéri egység, ami otthoni felhasználásra is szóbajön (nem ipari teljesítményű)? Mivel vannak jó tapasztalatok? Köszi!
Én már szereltem hasonlót, akkor mi egy 14kW-os változótömegáramú gépet raktunk, abból is 2 darabot, a megrendelő meg intézte a ventillátorokat ami cseréli a levegőt... Ennek már 4 éve, szépen ketyeg mindegyik...
De ha jól tudom már van légcsatornázható kültérink is...
Hét darab kültériegység volt, és őszinte leszek ilyen formában nincs megoldása a dolognak. Teljesen más irányból megközelítve viszont simán megoldható a kérdés, egyszerűen, költséghatékonyan és szakszerűen. Ez viszont még folyamatban van. Ha úgy alakul, majd referálok.
Hát azt nem is tudtam, hogy a Daikinban van olyan gép, amiben van "plazmaszűrő". Maximum az Ururu Sarara-ban, de az valóban lényegesen drágábba, mint a Fujitsu. Amúgy mit jelent a plazmaszűrő? A Daikinban is vannak kiváló szűrők (fotokatalitikus szagtalanító szűrő, légtisztító szűrő), csak éppen máshogy nevezik. Sőt az ügyfelek visszajelzései alapján kíválóan hatástalanítja a polleneket. Ezt nem én mondtam, hanem pollenallergiás ügyfelek. Amúgy ha már itt tartunk, legjobb szűrő az LG inverteres gépében van. (legalábbis katalógus szerint). Ebben 5 rétegű Neo Plasma légtisztító rendszer van, ami tartalmazza a plazmaszűrőt is. Az ára pedig annyi, mint a Daikin.
De persze, ha neked a Fujitsu jön be, akkor válaszd azt. Én nem akarlak lebeszélni róla, kiváló gépek azok is. Csak szerintem ezen az áron már jobb készülékek is vannak.
Ezzel tisztában vagyunk, épp ezért csak 10mm-es (belülre ez is elég). Nomeg ugyebár a nikecellt belső falra nem hermetikusan kell rögzíteni, tehát a ragasztó nem zárja légmentesen. Egyébként épp emiatt bontottuk ki tavaly a festéskor az egyik sarokban (ami korábban rendre penészedett) és semmi problémát nem találtunk (meg előtte kezelve is volt). 6,5 éve van megcsinálva.
Klímaszerelő: épp azt írtam, hogy a Daikin jelentene +200-at /2 gép, ha plazmaszűrőset veszünk. És leginkább azt szeretnénk, mert a sima szűrőbetétest körülményesnek tartjuk (akármilyen kevés jelentőssége is van a plazmának). Egyébként a Fujitsu típusát telibetrafáltad :), bár más, 2,6-os, inverteres, plazmás Fujitsu splitet nem is láttam a piacon.
Viszont a garanciával való dobálózás elgondolkodtató, meg az is, hogy miért szűnne megy egy neves klímaforgalmazó cég az országban, mikor az időjósok szerint hamarosan mediterrán ország leszünk... :)
Halihó! Hoztam nektek finomságokat észak-Afrikából. Van még mit tanulnunk a szakmáról. :))) Néhány mazsola a gyöngyszemek közül, az utolsó a kedvencem. Még a csomagolópapír is rajta maradt a csövön. Ki mondta azt, hogy itthon trehányak a szerelők? :)))
Az is tudható, hogy nem is a forgalmazó az importőr, hanem egy fiók bt., amit bármikor fel lehet számolni, az anyacég jogi meghurcolása nélkül. Ha ezt is számításba veszem, akkor az LG, Samsung, Daikin által nyújtott 3+2 év garancia megbízhatóbbnak tűnik.
Egyébként a beltéri egységek zajszint-adatainak korrektségéhez is lenne egy-két keresetlen szavam, de ez egy más téma.
Hát igen. TDCI vagy PDTDI 4D4I vagy FSI mindegy ugyan az megy azt kész. :-) Természetesen nem a plazma fájt nekem, sőt nem fájt egyáltalán. :-) Tudom nincs plazmás daikin ... És tudom van 1000 hatékonyabb neki ...
...
És milyen jó vissza kattintottam, mert a mit az utolsó szakaszban írtál ...
Na de Én nem merem így leírni, mint ahogy Te lemered immár másodszor. :-)
K.K.
ps: Daikin, Én meg azt nem tudom itt miért nem fogy, de nagyon nem.
Elég érdekes megközelítés, hogy a klímákat úgy osztályozzuk, hogy plazmaszűrős, és nem plazmaszűrős. Úgy vélem, hogy ez csak egy olyan plusz szolgáltatás, amilyen az ezüst színű előlap, vagy a mozgásérzékelő, vagy a digitális kijelző. Azt gondolom, hogy ezek közül egyik sem fő szempont általában egy klímaberendezés megvásárlásakor. Ha mégis, akkor a tisztelt ügyfél megette a marketinget, és lehet, hogy nem aztvásárolja meg, amire igazán szüksége van.
Fujitsu vs. Daikin : Mi mindkettőt forgalmazzuk és szereljük is, és mégis valamilyen oknál fogva a Daikinből nagyságrendekkel több fogy. Igazából én sem tudom, hogy miért, de az ügyfelek egy része kimondottan a legjobbat keresi, és valószínű, hogy az árból arra következtet, hogy ez a legjobb. Az LG-t és a Daikint nem lehet általában versenyeztetni, mert akit megbabonázott az ArtCool, pláne a A12AW1 cserélhető képes tipus, azt úgysem lehet másra rábeszélni. Aki meg nem akar dél-koreait, az a Daikint választja. Fujitsura, Hitachira viszonylag kevesen izgulnak, mert ha már kétszáz körül költ inverteres gépre, akkor az a 10-20 ezer már nem szokott számítani olyan sokat, így a marad a Daikin.
Pedig.
A katalógusadatok szerint mind a Fujitsu, mind a Hitachi, Mitsubishi, Toshiba, sőt még a Samsung is veri a Daikint és az LG-t. EER, COP, zajszint, légszűrési teljesítmény, stb. mind fontos adatok, és ebben bizony a favoritok sokszor elmaradnak a többiektől, mégis ezekből vásárolnak legtöbbet.
Egyébként sem a Hitachinak, sem a Fujitsunak nincs magyarországi képviselete, tehát az importőr által nyújtott garancia nem több egy papírfecninél.
Melyik termékről nem mondtam én igazat? Mondtam én, hogy plazmaszűrős? Nem. De a hozzászólót érdekelte a Daikin is, mert tudja, hogy jó márka. És az árában nem igazán volt otthon, ezért segítettem neki. Marketingtanácsokat meg köszi, de nem kérek.
Garancia:
Ha Te 20 év garanciát adsz a Fujitsura, és az mondjuk 5 év után elromlik, ki ad hozzá neked garanciában alkatrészt? Vagy Te saját magad vállalod? Mert, ha igen, akkor jogosan adsz 20 év garanciát. A Daikinnal az a helyzet, hogy van egy viszonteladó, aki a partnereinek biztosítja a 10 év garanciát. Így felém ő vállalja, mintahogy feléd a 2 évet a Fujitsu magyarországi importőre. És mivel minden vásárlóval szerződés van erre kötve, elhiheted, hogy ez komoly. De nem fogok én magyarázkodni neked. Ha nem hiszed kérdezz meg más szerelőt, aki onnan szerzi be a gépeket, ahonnan mi. És ők is meg fognak ebben engem erősíteni.
Amúgy nem akarok én itt vitatkozni. Mindenkinek lehet véleménye, és el is mondhatja. Azért vagyunk itt. Na de a másikat hazugnak nevezni, főleg alaptalanul, azért az kicsit erős. Igaz, hogy nem mondtad ki, de ez volt a lényege a mondandódnak.
Teljesen igazad van nem mondtad! Az árait írtad egymás alatt, sugallva hogy azonos gépeket hasonlítasz össze. Persze oda írtad, hogy az egyik plazmás, de a másikhoz nem hogy az nem. Tudom ez marketing és így szokás. Vagyis nem szokás, mert konkrét termékeket nem igen szabad össze hasonlítani. Lásd a fehér dobozos semmi extra típusú betűkészlet mosópor felírat. Éa Márkás színes. Nehogy bepereljenek hogy nem mondasz iagazat arról a másik termékről Szóval óvatosan.
Daikin semmi gondom vele, szeretem imádom elismerem etc. De csak az _egyik_ aláhúzva. (Kezd a topic afellé menni hogy a leg-leg ...)
Garancia. Mondtam adok Én is a Fujitsura 20 évet ha gondolja valaki hogy ez a mai világban komoly. És hivatalos forgalmazó vagyok. Vagy 10-et ha az jobban hangzik.
A legagreszívabb feltörekvő (semmi sem drága nekik) gyártók is csak ennyit ígérnek.
Remarks: 1. Payment term: T/T, or L/C. 2. Delivery: 25-35 days. 3. Warranty: 5 years for compresser, 3 years for whole unit. 4. We provide 1% free spare parts.
Semmi gond, hogy beleszólsz, végülis azért van a fórum. Csak legalább tájékozódj mielőtt hülyeséget beszélsz.
Egyik dolog, hogy én azt sehol nem írtam, hogy a Daikin plazmaszűrős lenne.
A másik a garancia. Ezt nem én adom, hanem a forgalmazó. Nem a Daikin Magyarország. Azon kívül más is forgalmazza. És igen, 10 év teljeskörű garanciát ad a gépre. Mi van, ha megszűnik? A garanciális kötelezettséget akkor is vállalni kell valakinek. Miért ha a Fujitsu magyarországi importőre megszűnik, neked ki vállalja? A japán gyár? Ezt te sem gondolhatod komolyan.
"És mennyit ad a _hivatalos_ forgalmazó/képviselelet/kirendeltség?" Tehát erre a kérdésedre a válasz: 10 évet ad a (egyik) hivatalos forgalmazó. Ha te ezt nem hiszed el, járj utánna. Vagy csak az irigység beszél belőled?
Szóval nem a szerelésre adok 10 év garanciát, hanem a készülékre is.
Abban pedig azt hiszem, hogy minden klímaszerelő egyetért, hogy a Daikin az egyik legjobb készülék. Ha te nem, akkor szerintem még nem találkoztál vele. Javasolom, rakjál fel párat, és mindjárt más lesz a véleményed.
Bocs hogy bele szólok. De a Daikin Plazma szűrős? 10 év garancia? Ki adja? Én adok a Fujitsu 20 évet is ha gondolod! Vagy mennyit adjak?
És mennyit ad a _hivatalos_ forgalmazó/képviselelet/kirendeltség?
Szóval plazmást a plazmáshoz. Inverterest az invertereshez. Garanciát a hivatalos forgalmazó/képviselet/kirendeltséghez által adotthoz.
Szerintem így korrekt. Hol lesz egy átlagos Kft./bt./ev./Rt. 10 év múlva, ne adj s'ten 20 év múlva. Persze a felszerelésre annyit ad mindenki amennyit csak akar. Úgy is a szavatosság az érvényes, ha úgy látom Én rontottam el annak idején akkor ingyen csinálom a 15 évvel ezelötit is. Igen, akkor tanulók voltunk ebben a szakmában, sokat hibáztunk be kell valljam.
Csak annyi, hogy a belső hőszigetelés behozhatja a harmatpontot a lakásba, és ha a hungarocell mögött kezd lecsapódni a pára akkor elkezd penészedni...............
Tehát ez a listaára, amit az importőrök határoznak meg, és általában mindenhol ezt alkalmazzák. Pontosabban a Daikin listaára valahol magasabb, de nálunk ennyi. Ez pontosan 3 900 Ft+áfa/db különbséget jelent. Azt hiszem a Daikin csúcsmárkája, csendessége, valamint 10 év garanciája megér ennyit a Fujitsuval szemben.
Vagy még esetleg a Mistsubishi Electric jöhet számításba, ha már egyszer megbízható gépekről beszélünk. A 2,5 kw-os, inverteres ára: 174 990 Ft+áfa/db.
De persze mindekinek a saját döntése, hogy milyen gépet választ.
Diploma nem lapul, inkább beleásás (bár gépésznek indult a "karrierem").
Elsősorban mono gépekben gondolkodunk, a duo több szempontból sem jó. Egyrészt drága, másrészt elhelyezni sem lehetne jól (vagy hosszú csövek - drága beszerelés, vagy a déli falra kerülne, azt meg nem akarnánk).
A belső nikecellezés valóban nem a legjobb megoldás normál esetben, de mivel nálunk kívülről esélytelen volt megcsinálni (panel), ezért maradt ez. Viszont azóta nincs penész.
Milyen problémára gondoltál?
Lacivill: őszintén szólva nem tudom, mit veszítünk vele. A falak lélegzését nem, mert az panelban kb. 0 (egyébként is jól el vagyunk látva elszívó ventilátorokkal, amik a nap felében mennek is, így esetenként 180m3/h használt levegő elszívása történik meg. Más esetekben szellőztetünk. :o)
Klímaszerelő: tudom én, hogy a Daikin a non plus ultra, de az plusz 200 rugót jelentene (2 gép esetén), az meg már bőven nem fér bele. Még az eredeti terv is csak távoli terv.
A Fujitsuban egyébként a nagyon jó EER és COP tetszik, ill. a nagyon szélesen skálázott teljesítmény, bár azért van némi fenntartás bennem a 0,5-6,1kW-os tartományt illetően, egy névlegesen 3,5kW-ot fűteni tudó klímánál.
A szomszédnak egyébként Samsung multija van, a nyáron szerelték, azóta a kültérije hangosodott. A beltéri nagyon jól néz ki, de ettől függetlenül jó szívvel nem venném meg. A Samsung az a fajta márka, ami "hoztam is, meg nem is".
Én egy alkalmazott voltam egy cégnél Pesten, de mivel csak Daikint forgalmazott így eléggé sokat telepítettem :D Főleg, hogy telepítő voltam nem szervízes.
Több évben is a cég forgalmazta a legtöbbet...
Igaz már megint foglalkozik Mitsubishivel is újra!
Egyik általad leírt szobába sem sok a 2,6 kw hűtőteljesítményű készülék. Az inverteres gépek egyik előnye pont az, hogy szabályozni tudja a leadott hűtő/fűtőteljesítményt.
Utánanéztem az I és V-PAM leírásnak. Sajnos nem találtam róla összehasonlítást. De ahogy én néztem 2,6 kw-os gépben csak I-PAM-os létezik.
Azonban, ha már egyszer ilyen komoly gép után érdeklődsz, sokkal jobb választás lenne egy Daikin készülék. Remek légszűrési tulajdonságokkal rendelkezik az is, és sokkal halkabb, megbízhatóbb készülék. Nem akarom a Fujitsut sem leszólni, remek gépek azok is. De a Daikinnál jobb készülék nem igazán létezik.
Tehát csak csatlakozni tudok az Daikint dícsérő és legjobb márkának tartók táborához.
Hát aki nálunk is jobban tolja a Daikin-t itt az festi magát. :-) Ma is mentek ki ajánlatok Budapestre, de ide a közelbe ebben a hónapban egy se (pedig már 24.-e van). Szóval nehéz a bányászok élete, pláne itt a viharsarokban. :-)
K.K.
ps: És hogy a gyártók szapulása se maradjon el, egy kép. Szerintetek mit csinálok rosszul mikor hozzá akarok férni a hollanderhez?
Leírásod alapján jó alaposan beleástad magad a témába (vagy lapul ott egy diploma a zsebben). Viszont nem említetted hogy duo vagy mono gépekben gondolkodsz ami eléggé behatárolja a készülékek listáját. A belső hungarocelezés viszont sokszor lehet probléma forrása (persze nem a nyári meleget illetőleg)
Szerintem azért nem szereltek több Daikint, mert másra van kiélezve a marketing, az értékesítés. Valahol érthető, mert az értékesítőknek a haszonkulcs a legfontosabb, a szerelő meg csak elbajlódik valahogy, és a köztudott, hogy egy LG-t, Samsungot lényegesen jobb haszonnal lehet eladni, mint a Daikint. Ráadásul, mivel gyártanak mindenfélét, ismert is, ezáltal a laikusok jobban elfogadják márkásnak. Pont a napokban keresett meg egy cégtől egy hölgy (gondolom, ügyintéző) árajánlat-kéréssel, LG és Samsung készülékekre. Megemlítettem neki a Daikint is, mire ő kérte, hogy csak márkás, ismert készülék érdekli a főnökét. Leadtuk az árajánlatot, a végére azért odabiggyesztettük a Daikint is, ami egy kicsivel drágább is volt. Aztán kiderült, hogy a megrendelő kínai, náluk a saját márkáik mellett a Daikin a legismertebb, úgyhogy az került megrendelésre. Az ügyintéző kishölgy meg életében nem hallott erről a márkáról, amileginkább a Daikin hibája, ugye a reklám, marketing, stb.
A kisebbikbe (~13nm) sok lenne egy 2,6kW-os inverteres klíma? (Specifikáció szerint legkevesebb 0,5kW-os teljesítménnyel tud hűteni)
Ugyanis inverteres, plazmaszűrős verzióban (és Fujitsuban :D ) nem látok kisebbet. Más márkában sem nagyon, max. 2,3kW.
A déli falak mindkét szobában belül 10mm-es nikecellel szigeteltek (2°C-t nyertünk vele télen), ill. a nyílászárók is újak, az üveg hőszigetelése 1,3-as (ettől függetlenül rossz hőszigetelésűnek mondható a lakás, hiszen beton).
Idén nyáron, a nagy melegben simán volt 30°C a kisebb szobában, zárt ablaknál és leengedett reluxával. A nyugati napsütést egyébként részlegesen és szakaszosan (össz. 2-2,5 órára) gátolja 2 ház és egy fa is (sorban: ház - fa - ház ), de azért bőven kap 12-13 órától napsütést. A klímát az átmeneti (pl. most) időszakban fűtésre is használnánk.
A másik szoba ~19nm, télen-nyáron 2-2,5°C-kal hűvösebb, mint a kisebb. Szintén 2,6-os klímában gondolkodtunk (két egyforma mindkét szobába).
Ha a plazmaszűrőtől eltekintünk (de miért tennénk), akkor akad megoldás inverteresben (2,1 és 2,6), csak a kérdés, hogy annyi elég lenne-e. Mivel a legtöbb "energiaátalakító" berendezés kb. 50-80%-os terhelés mellett működik a legjobb hatásfokkal, ezért gondolom, hogy nem lenne sok a 2,6.
Még egy kérdés: valahol van-e egzakt leírás a Fujitsu-féle I-PAM és V-PAM interteres megoldásokról (mi a különbség köztük)?
Így van, mások a kondíciók. Pattintás, az nem érdekli a gyártóját ha egy cégre gondolunk. Beszélgetések során a volt kollégáim már csak akkor adnak el ha kifejezetten azt kéri az ügyfél. (Én alkalmazott vagyok azt szerelek ami a munkalapon van.)
Átmentek a Sam....hoz de mondták hogy az inverterest sose többet.
Szóval van itt gond mindegyik gyártóval. Persze a pattanos ha törik küldik garanciában ki fizetik a kiszállást oda-vissza plusz 5000-et óránként.
Hát egye fene törjön .... :-) :-)
K.K.
ps: Szállítás sérült jön a saját szállítójuk százszor bocsánatot kér, és le rakja az újat. Vagy ha rá érünk az alkatrészt.
ps: Persze a DAIKIN az DAIKIN de itt mások a viszonyok, alig látunk belőlük. Pedig van tapogatható bemutató darabunk.
A Daikinnál én úgy tudom, hogy a slim gépek is simán "A" energiaosztályosak. Ha délig leadjuk a rendelést, akkor másnapi kiszállítást biztosítanak raktáron lévő készülék esetén. Persze Szegedre biztosan mások a kondíciók. Mi még nem kaptunk törött készüléket egyet sem. Az átgondoltságról meg annyit, hogy aki egyetlen Daikint is telepített már, az tudja csak igazán, hogy mennyire egyszerű és könnyű bepattintani egy beltérit a szerlapra. Nincs párja, és egy frissen festett falnál nem mindegy, hogy negyedórát kell szenvedni egy bepattintással, és közben a szerelő támaszkodik a falhoz, összefogdossa, vagy pedig mint a patent úgy megy fel a cucc a falra.
A nappalid klímatizálására egy kb. 3,5-4 kw hűtőteljesítményű berendezés megfelelne. Említetted, hogy jó minőségű klímát szeretnél. Ebben az esetben mindenképpen a Daikint ajánlom. Kiváló készülék, nagyon halk, nagyon megbízható, nálunk 10 év garanciával. Sajnos az ára is picit magasabb, mint a gagyi gépeké, de hát a minőséget meg kell fizetni. A tetőtéri nappalikba kb. 2-2 kw hűtőteljesítménnyel lehet számolni. Ezt természetesen meg lehet oldani multi készülékkel is.
Remélem tudtam segíteni e pár sorral. Ha még kérdésed lenne nyugodtan írj és szívesen válaszolok. Akár konkrét árajánlat formájában is tudok neked segíteni. Ha gondolod e-mailt is írhatsz nekem a petya83@vipmail.hu címre.
Én is szeretem őket, nagyon pontos, precíz burkolatú gépek, bár egy kicsit tényleg buflákok (de amúgy is erre tart mindenki). Ami mindent elárul: A GÉPEK BURKOLATÁT LERAGASZTÓ SZALLAG A VÉGÉN VISSZA VAN HALYTVA HOGY MEG LEHESSEN FOGNI, NE KELLJEN KÖRÖMMEL KAPARÁSZNI!!! Ahol erre is odafigyelnek ott nem lehet nagy baj :)
Egy nap alatt kihozzák? A Daikin visszaküldött excel position valamijét mainapig nem tudom megfejteni. Egyszer csak valahogy lekerül hozzánk kb. valamikor. Törött csomag ne is beszéljünk, a kolléganőink veszik át általában és nekik magyarázhatom hogy ha ilyen a csomag meg olyan a csomag akkor ne vegyék át. (Mi kültérink van az elriasztó emailban a múlt héten. Azt is csak azért vettük észre mert pont az bontottuk ki a méretekért, a másik hat darab még dobozban van ... ha ahhoz is fizetős lesz a törött alkatrész sirni fogok egy sarokban.)
Fizetési feltétel, akkor mi nagyon nagyon szerencsések vagyunk velük. :-)
Bumfordi, hát lehet ... de a burkolat alatt úgy néz ki mint ahogy sok klíma csak szeretne kinézni. Átgondolt hibátlan összeszerelés.
A Fujitsuk nagyon jók, szerintem. Viszont a forgalmazó (importőr) eléggé nehézkes, a viszonteladói feltételek másutt jobbak (pl. az LG, Samsung, Daikin egy nap alatt kiszállítja a rendelt készüléket, míg a Fujitsuért el kell menni, vagy több nap a kiszállítás.) A fizetési feltételeik sem a legjobbak, ráadásul szerintem eléggé bumfordi formájúak a gépeik. Mindemellett megfigyelhető, hogy jobban szeretik a viszonteladók azokat a márkákat, amiknél van mo.-i hivatalos képviselet.
Csak egy kérdés (inkább olvasok ebben a topicban): a Fujitsu klímák sokszor, sok helyen igen mosthohán kezeltek, pedig paramétereik szerint igen kellemes készülékek.
Szeretném beklímáztatni a lakásom még az idén és ebben kérem a klímával foglalkozó szakemberek segtségét.
Társasházi lakás, új építésű (1 éves sincs).
Egyrészt kell kílma a nappaliba: kb 50-55 m2. Sok ablakkal, de azokon van hőszigetelt alu redőny, ami nyáron a felszerelés után jelentősen (3-4 fok) csökkentette is a benti hőmérsékletet. A nappali keleti fekvésű, így kb 12-13 óráig éri csak a nap.
A kílma előre be lett csövezve és az erkélyen ki van alakítva a helye (csövezés, elektromos kiállás).
A nappali fölött van a tetőtér: összesen kb 45 m2 (16+12+17 felosztásban két háló és galéria). 5 db Velux ablak, mindegyiken hővédő rolóval. A tető agyagcseréppel burkolt és kb 15cm szigetelés lehet a beton fődém felett. Ez iskeleti fekvésű, mint a nappali. Fent a két hálóba szeretnék beltéri egységet. Itt nincs kialakítva a klíma csövezés.
(A nyáron a kinti 45fokos hőmérséklet idején még redőny nélkül 32 fok is volt a nappaliban.)
Először tanácsot, majd szerelést, klímát szeretnék kérni.
A kültéri egység helye alapján akár multisplit is lehet.
Fel kellene mérni, hogy kb mekkora teljesítmény szükséglet. Mindenképpen jó minőségű kílmát szeretnék (Daikin, Hitachi, esetleg LG, Samsung), invertereset és fűtés is érdekel.
Mindenképpen szeptember-október első felében szeretném megcsináltatni.
Szóval ez egy szálloda, ahol a szobákban lettek elhelyezve a beltéri egységek, a kültérik pedig ebben a 2 méter * 4 méteres kis helyiségben, aminek ugyan van egy 80*40-es ablaka, de három klíma beindítása után már 10 perccel már 40 fok felett van a hőmérséklet, utánna öt perccel már le is állnak a gépek. Ha mind be van indítva, akkor öt perc után állnak le, és 55 fok a helyiség hőmérséklete. Egy tatai cég követte el.
Mivel nem inverteres, ezért nagy az indítási áramfelvétel (rúg). Viszont az 5 kW, az a leadott hűtőteljesítmény, ennek kb. az egy harmad részét igényi, mint elektromos teljesítmény. Egyszóval a gyakorlat azt mutatja, hogy a C16 meg szokott felelni.
A C16 az lomha 16A-s biztosíték és 3680W-ot még nem old le.
A B20 egy fürge 20A-s és 4600W-ot nem old még le.
Ha nem nagy az indítási lökés akkor a B20 jobb megoldás, ha az említett 5KW elektromos teljesítmény. Ha rúg a hálózatba úgy jobb a C-s kismegszakító, mert a kioldása lomhább.
Ezeknek a kismegszakítóknak nem a készüléket kell védeni, hanem a hálózatot. A készüléknek saját védelemmel illik rendelkeznie (motorvédő, hőbiztosíték) ami hiba esetén lekapcsolja a berendezést.
Sajnos a megállások közötteltelt idő kb 15-20 perc ha 40 perc lenne akkor nekem sem tűnt volna fel. Lehet valami baj van a rendszerrel. Esetleg nics benne elég gáz? Vagy tűl meleg volt kinnt (20 C) és ezért csinálja. Nem tudom mit csináljak gariztassam le?
Tudtok-e arról mondani valamit, vajon elbírja egy 16 amperes biztosíték egy 5.2 KW-os nem inverteres LG klíma induló áramát, vagy rendszeresen leveri minden induláskor? Az üzemi áram 8 amper, tehát azt minden gond nélkül tudja.
Nálam is megy fűtésben klíma, de ebben a kinti 10-15 fokos hőmérsékletben nem áll meg a fűtés csak óránként, akkor is csak kb. egy percre.
A kültéri egységhez adnak egy kis csatlakozót, azt elméletileg össze lehet kötni a beltéri kondenzvizének kivezetésével (akkor, ha nem másfele van vezetve), de ennek az a veszélye, hogy ha minuszban is fűtesz vele, akkor szétfagy.
Most volt időm próbálgatni az új LG Art cool klímánkat. De egy két dolog nem nagyon tetszett. Ha fűtök vele (kint kb 20 fok van) akkor a beltéri egység 15 percenként megáll és átkapcsol pár percre leolvasztásra vagy meleg indításra vagy valami ilyesmire levegőt nem fúly be nem csinál semmit majd újraindul és megint fűt. Ekkor a kültériből jó sok viz csópög ki de nem a beltéricsöpögtetőlyén hanem magán a kültérin. Elég idegesítő a megállás.Így kell ennek viselkednie? A másik szerintem nem fúj elég meleget kb 40 fokos levegő lehet ami kilyön de lehet ebben tévedek. Amúgy nagyon jó de ezek idegesítenek mi lehez az oka?
Köszönöm a válaszod. Egy orosz klima ugyan ilyen körülmények között 15 perc alatt deresre fagy teljesen, ha kiveszem a beszívó ventillátorát. Akkor nekiesem, ha lesz időm...
Így leírva, igen azt mondom beteg. De ezek a párátlanítók fura jószágok. Egy Full NoName egy éjszaka kicsap 4Litert egy Full Brand meg 0,5Litert. Ugyan abban a heységben ugyan annyi idő alatt. És persze a gyári adataik között nincs ekkora különbség 20 ill. 16Liter (+35°C/80%RH!).
Szóval nincs ember a földön aki tanácstalanabb nálam párátlanító javítás kérdésben. Mondjuk egy Full Branddal már az ország 3 táján próbálkoztak garanciában, de még mindig 0,5Liter tud ... bedobozoltuk azt így jártunk.
K.K.
ps:Itt > Penész a falon szokott egy kis párátlanító élet lenni. És +20°C/60RH%-ban alig termelnek.
A klszülék nem klíma, hanem egy háztartási páramentesítô készülék, Delonghi a márkája, maximum napi 25 litert képes kitermelni... A hômérséklet 20fok volt a helységben, én úgy gondolom ekkora vagy alacsonyabb hômérséklet esetén is ki kell tudnia csapatnia a párát. kb. 15 perc m?ködés után a kapilláris csô tekercs utolsó harmadától már deresedett, amikor az elpárologtatóba érkezik, akkor még onnan kb 5 cm-ig. Utánna már nem érezhetô a hideg végig az elpárologtatón. R22-es gázzal van töltve egyébként nem olyan túl idôs készülék (4-5 éves lehet) Ez így nem igazán jó nem?
Érdekes dolog ez, egy nagy beruházó cég, akivel jelenleg szerződtünk, annak éppen az volt a legfontosabb kikötése, hogy csak magas minőségű klímát telepíthetünk a lakóparkba, külön kikötötte, hogy sem noname, sem kínai márka, sem Lg, sem Samsung nem lehet. Kérdeztem én, akkor mit szeretnének, és hogy a Daikint, vagy Hitachit meg fogják-e fizetni a lakók. Erre a főmérnök azt mondta, hogy a legutóbbi lakópark átadása utáni első évben (amikor még ők a teljeskörű garanciavállalók) a klímaberendezésekkel volt a legtöbb jótállásos probléma. Természetesen a klímás alvállalkozójuk lelépett, így saját költségükön javíttatták, hol a készülékeket, hol a hibás telepítéseket.
Szerinted lehetett választani???? A beruházó 140 készüléket egységesen szereltetett be a házba. Nyilván a legolcsóbbat mivel a marketingszövegnek ez is megfelel. Ezt maguk a klímaszerelők mondták.
Köszönöm a válaszokat. Kicsit pontosítok, mert tényleg igaza van Klímakirálynak a felvetésem nem volt alapos.
A kültéri oda van állítva az erkényem végébe a földre, nincs konzol, nincs leragasztás (4 gumi lapocskán a gravitáció tartja). Emiatt a cseréjéhez sem toldani, sem rövidíteni nem kell semmit. A garanciális csere miatt úgyis ki kell jönniük és gyanítom ha a gagyit gagyira cserélik akkor is kell gázozni, peremezni meg nem tudom mit csinálni. Az igaz, hogy a beltérinél valószínű kell illeszteni.
Nem tudom, hogy egy 190.000 Ft-os listaáras gépen mennyit fog egy szerelő (nem is akarom tudni). Én is annak a híve vagyok, hogy korrekt munkáért korrekt árat kell kérni, de a 30.000-et sokallom. Ha ebből nem engednek akkor marad a garis csere (0 Ft-ért) a gagyira amit viszont valószínű nem fogok használni mert hangos és "E" besorolású áramzabáló.
Gondolom semmi nem passzol. Sem kültéri láb és lyuk távja a konzolon, leszedni újra rakni lehetőleg takarni a plusz lyukakat, dupla munka mint egy újat felrakni.
Beltéri alaplap az tuti más, régit leszedni újat felrakni, lehetőleg úgy hogy takarja a régit.
És akkor lehet szűkíteni, erre van átalakító horror 1 000HUF+ÁFA darabja plusz tömítőgyűrű 100HUF.
Csöhosszakat ellenőrizni ha rövid toldani.
És már mehet is az új perem.
Vákuum.
Beüzemelés
Távírányító oktatás.
Persze a preztízs többet ér mint 30 000HUF. De preztízsből nem lehet megélni csak pénzből. Gondolom itt ilyen kicsit érezték magukat hibásnak a dologban hogy egy teljesen új szerelés árából engedtek 10 - 15 ezer Forintot. A két ember aznap gyakorlatilag ingyen dolgozik.
K.K.
ps: És persze tuti olyan szerelőt küldenek aki az egész projectből semmit sem tud, és neki kell majd hallgatni az ügyfél panaszát. :-) (Na ezt nem lehet megfizetni. :-) :-) :-) )
Nem írtad mennyi folyamatos üzemelés után? Milyen belső és milyen külső hőmérséklet mellett? Milyen beltéri ventilátor fordulaton?
Van klíma ami +21°C külső hőmérséklet alatt már nem tud hűteni. (De inkább azt mondanám saját tapasztalat alapján, hogy a sima gépek közül csak nagyon kevés tud.)
Újonnan épített lakásunkba építéskor becsövezték a klímarendszert, sőt fel is szerelték az oszág legolcsóbb és legvacakabb klímaberendezését. Ez az első használatkor meg is adta magát, a szerelő cég (Columbus) is elismerte, hogy rossz a kültéri. Kértem, hogy ha már garis lenne a csere akkor adjanak egy ajánlatot egy korrekt készülékre is (Fujitsu inverter). Készülékre kaptam egy listaáras ajánlatot (ami még OK is), de 30.000 Ft szerelési költséget is kérnének (miszerint a 12mm-es csövet be kell szűkíteni 10mm-re) amit viszont nem tartok reálisnak. Tényleg szükséges ez a beszűkítés és ekkora munka ez?? (A kiszállás, kültéri szerelés, gáztöltögetés a garancia miatt amúgy is szükséges lenne)
Ha egy hűtőkörben már a kappilláris is deresedik, de az elpárologtató eleje meg éppen hogy, akkor jó helyen kapisgálok, ha arra gondolok, hogy kevés a hűtőközeg?
Igazat adok Neked: Suszter maradjon a kaptafánál.De ha elolvasod a bemutatkozásom akkor lehet hogy máskép látod majd a dolgot.
A tanfolyam elvégzése után augusztusban próbáltam keresni egy szakit aki melett
tanulhatnék. Találtam egy épületgépész vállalkozót aki azt mondta, hogy mehetek a
klimásához dolizni. Amikor első nap elmentem kiderült, hogy a klimása aznaptól felmondott. Igy engem egyedül dobott bele a mélyvizbe. 3 monosplit klimát sikeresen felszereltem. Ez a multi split azonban feladta a leckét. Én pedig presztiskérdést csinálok belőle, hogy sikerüljön. Azért is vagyok itt hogy az itt jelen-
lévő szakiktól tanuljak. Ezzel párhuzamosan kutatok a szakirodalmak után.
Szerszámozottság pedig van talán még nitrogén is csak még nem kérdeztem rá.
Előre is köszönök minden segitséget amiből tanulhatok.
Igazat adok Neked.Suszter maradjon a kaptafánál.De az én esetem egy kicsit más.
Ha elolvasod a bemutatkozásom akkor lehet máskép látod a dolgot.
A lényeg: a tanfolyam elvégzése után próbáltam ismerősökön keresztül keresni valaki szakit aki melett tanulhatnék.Ez augusztusban volt már a szezon vége felé, igy már nem sok lehetőségem volt.Egyszer összeismertettek egy épületgépész
vállalkozóval aki mondta mehetek dolgozni a klimása mellé. Az első nap reggelén
a klimása nem jött dolizni mint kiderült felmondott. A vállalkozó pedig igy egyedül beledobott a mélyvizbe. A meló nem sürgős és nekem presztiskérdés, hogy sikerüljön ez a munka. Szerszámozotság adott lehet hogy még nitrogénja is van.
Ezért böngészek minden fellelhető szakirodalmat és fordulok hozzátok segitségért.
Egyébbként egy pár slpitet már felraktam problémamentesen de azok nem multik voltak.További segitséget és jótanácsot mindenkinek előre is köszönök
A kicsi M14AH itt is kapilláris plusz mágnesszelep meg egy kompresszor és meleggáz vissza keveréses. (Persze a katalógus hibásan azt is MPS Variable -nak nevezi árulja mindenki annak, kivéve engem, nem is adunk el sokat ez miatt.)(Zárójel kettő a legújabb katalógus már helyes, de kaptunk 3 darabot ...)(Egy beltérivel ki megy az energia osztályból lenne kb. "H")
De a többi Multi M sorozat az MPS Variable és LEV.
A kültériben minden service szelep elött van egy kis mágnesszelep ami vagy beengedi a hűtőközeget vagy nem. Ha enged hűt vagy fűt. Ha nem akkor nem.
ime
K.K.
ps: Hidd el nem ér ez ennyit neked, hívj egy szakit megoldja neked Te meg dolgozhatsz a saját szakmádban és értéket teremthetsz. Sajnos ez egy jó szerszámozottságot igénylő szakma .... stb.
Mint már írtam külön kell vákumolni mind a négy kört. Négy töltőcsonkja van, és mindegyik külön zárt körön van. Levákumolod ez első kört, majd rá kell engedned a gázt, mivel ellenkező esetben nem tudod levenni a műszert. Aztán még megteszed ugyanezt háromszor. Vagy használsz négy műszert, vagy négy csapos töltőcsövet.
Ekkor viszont még egyáltalán nem vagy kész. Meg kell címeztetni a beltériket, be kell állítani minden egyes beltériben a schwitch-kapcsolót 0-1-2-3 állásra, majd a kültériben el kell indítani a manuális címzést. Fontos, hogy nem szabad automatikusra állítani, mert abból mindig csak a baj van, és címzés nélkül még véletlenül se indítsd el, mert akkor lehet, hogy soha nem fogod tudni normálisan beprogramozni.
Van hozzá beüzemelő szoftver, meg interfész is, csak éppen semmi szükség rá, meg a telepítők nagy része így sem bírja megtanulni, laptop nélkül. Pedig nagyszerű kis computer van benne, simán lehet programozgatni a beltérik teljesítményét, max, min. , diagnosztikázni, stb.
Nem kell rá kapcsolódni, de telepítés befejezése képpen a kültériegység nyomógomján el kell indítani egy autómatikus címzési opciót.És ez ha minden jól
megy felismeri az elpérokat. Legalábbis az utmutató szerint.:)
Innetől nagyon egyszerű a megoldás, a beltérik csöveit rákötni (esetleg nyomáspróba ha stéber vagy), aztán a szervízcsonkon (vagy csonkokon) keresztül levákumolni az egész rendszert egyszerre. Utánna sarokszelep nyit és már fűthetsz is. Samsunghoz nincs beüzemelő laptopos program?
Lehet hogy értetelenkedek,de csupán 2 db (1 szivó, 1 nyomóoldali) háromutas szelep van a kültérin. A többi csak hollandi.Bocsi ha kicsit bonyolult vagyok ,de szeretnék a dolog végére járni, nagyon fntos számomra.
Ha jól sejtem akkor ez egy inverteres multisplit. Airwell berendezéseknél ugyan 4 szervízcsonk van, de a szívócső közös, és egy szervízszelep van a szívóoldalon. Itt kell vákumolni. Samsungot nem ismerem, de lehet hogy hasonló.
Az általad említett készüléknek négy szervízcsonkja van, amin keresztül külön tudod vákumolni hűtőköröket (persze ez így elég nagyvonalú fogalmazás, de ez a lényeg) Nem értem a problémádat.
Egy klíma nem fűt úgy mint egy radiátor ... itt nem nyílt láng melegít. Meg mozog is a levegő jobban mint a természetes légáramlat..... Szokni kell mert ha drágul a gáz akkor ugye hőszívattyú vagy szén vagy Fa vagy.... Max. sacc/kb. 35°C amit tud kifujni de akkor már nagyon rossz a hatékonysága. minél nagyobb hőkülönbséget akarsz elérni annál több energiát pazarolsz.
Köszi a választ csak kérlek fejtsd ki léci bővebben.Ahogy én látom a dolgot a kültéri felöl tudok vákuumolni és ott osztócsőbe csatlakoznak a beltéri egységek. Szerintem is logikus lenne külön külön de hogyan tegyem?
Fisher Fs-244-es split beltérijéhez keresnék burkolatot. Tudna valaki segíteni, hogy hol tudnék rendelni hozzá, vagy esetleg van valakinek elfekvőben egy rossz beltérije ehhez? Kb. milyen árfekvésben lehet ilyet szerezni?
Csak hogy a többiek is értsék: mindkettőnknek Daikin ATXS35/ARX35 készülékünk van.
Én azt gondoltam,hogy ad olyan meleget, mintha a radiátorok mennének langyosan, de meg sem közelíti. Nem tudom hány fokon kéne próbálni, először 25-re, utána 27-re vettem, de a különbség szinte semmi. Viszont meleg sincs! A fogyasztás valóban nagyon alacsony, 1 óra alatt 1 kw áram fogyott
Hopsz, itt van egy kérdésem: honnan tudod, hogy a légkondid 1 óra alatt 1hkw-t fogyaszt? Az elmű féle villanyorát olvastad le? Mert ha igen, akkor abban benne van a lakás többi berendezésének a fogyasztása is, tehát a légkondid ennél kevesebbet fogyaszt, de hogy mennyivel....
Ha a készüléked 1 óra alatt valóban 1 kwh-t fogyaszt, akkor az azt jelenti, hogy csúcsra van járatva, és kiadja magából a maximális teljesítményt (lásd a Daikin ATXS35/ARX35 műszaki adatait).
Én vásároltam egy különálló fogyásztásmérőt, amivel egyetlen készülék fogyasztása megmérhető: ENERGY MONITOR 3000
Nos ezzel a fogyasztásmérővel azt tapasztaltam, hogy ha a lakásban 21 fok van, és 22-re állítom be, akkor a Daikin 400 W körüli áramot vesz fel.
Fűteni a 20 négyzetméteres nappaliban szoktunk a Daikin-al, ilyenkor a nappali ajtajait becsukjuk, hogy a meleg ne szökjön ki. Ilyen körülmények között percek alatt érezhető a meleg, és 30-40 perc múlva éri el a hőmérséklet a 22 fokot, kb. 60 perc alatt felmegy 23 fokra (a szobahőmérő szerint, pedig a Daikin-tól csak 22 fokot kértem).
Szóval az a tippem, hogy nálad valahogy elszökik a meleg. Pl. úgy, hogy túl nagy területet szeretnél felfűteni, vagy magas a belmagasság, és a meleg levegő felszáll, te pedig a padló magasságában dideregsz. Vagy egyszerűen csak gyenge a lakás hőszigetelése (pl. az ablakokon elillan a meleg).
Köszönöm a hozzászólást, eléggé bíztatóan hangzik. Az nem zavar, ha a földszinten is hűvösebb lesz egy kicsit. :-). Ráadásul a földszinten a lépcsőházból nyíló szobák ajtajainak zárásával a hűtendő területet kb 6-7 m2-re lehet csökkenteni. Lényeges momentum, hogy a klíma inverteres legyen, vagy valószínűleg tudja ugyanezt az eredményt egy ugyanekkora teljesítményű nem noname on-off klíma is? (Átfutva a topicot valószínűleg igen, az inverteres előnyét a részterheléses működés esetén jelentkező megtakarításban vélem felfedezni, de cáfoljatok meg, ha nem így van!)
Nekem nagyjából hasonló méret és elosztás van: emeleti galéria, ebből nyílik 2 szoba + fürdőszoba. Egy 3.5kW-os inverteres LG klíma végzi a dolgát és kellemes 25-26 fokot készít az egész emeleten. A lépcsőházban valóban lefolyik a hideg levegő, ezért van kellemes idő a földszinten is. A meleg időkben kb. 13 órától ment 15 óráig, majd utána 17-től általában este 22 óráig. Így simán tartotta a kellemes hőfokot. A kijelző alapján az 50% volt a jellemző állapot, ritkábban 80% és csak alkalmanként világított mind az 5 LED. Éjszaka persze 1 pálcikás volt általában.
Amikor az ominózus meleg volt (nálunk 2-3 napig 45°C) egy hétig, akkor egész nap hagytam kis fokozaton dolgozni reggel 7-től hajnal 2 óráig. Így is tudta tartani a kellemes 26-27 fokot mindenhol. (A házban kb. 18 helyen van hőmérő, tehát ez alapján tudom pontosan... :-)
Ma olvastam a hozzászólásodat és sajnos nincs jó tapasztalatom továbbra sem a fűtéssel kapcsolatban. Lehet, hogy magasabb fokra kell állítani, de egyáltalán nem olyan jó, mint a hűtési funkció. Másképp működik, de szerintem, gyenge! A kültéri valóban hangosabb és úgy tudom fűtéskor nem is lehet a csendesebb üzemmódot választani.
Én azt gondoltam,hogy ad olyan meleget, mintha a radiátorok mennének langyosan, de meg sem közelíti. Nem tudom hány fokon kéne próbálni, először 25-re, utána 27-re vettem, de a különbség szinte semmi. Viszont meleg sincs! A fogyasztás valóban nagyon alacsony, 1 óra alatt 1 kw áram fogyott, ezért értékben azt kaptam, amit fogyasztottam.
Szvsz (perfekt laikuskent) keves a 3.5KW inkabb 5.2KW kell (24+12+12+12 = 60nm). A nappali es a haloszobak kozott 2-3 fok kulonbseg lesz, tehat ha a haloban jo hofokat akarsz a nappalit tul kell hutened kicsit. A belteri elhelyezesevel lehet kicsit jatszani, illetve plusz ventillatorokkal terelgetni a levegot. Volt itt valaki, akinek van tapasztalata abban, hogy mennyire szivarog el a hideg levego a lepcsohazban, ha jol emlekszek akkor elegge.
A következő problémában szeretném még a hozzáértő publikum segítségét kérni. Adva van egy tetőteres családi ház, melynek a tetőterét szeretném az idei nyár tapasztalataiból okulva a legmelegebb hónapokban elviselhetővé tenni egy légkondi beszerelésével. A tetőtér lényegében 4 helyiségből áll, 1 közonti elhelyezkedésű 6*4 méteres nappali, ebből nyílik 2 db 3*4 méteres hálószoba, és egy szintén 3*4 méteres fürdőszoba. A maximális belmagasság 2.5 m, a szigetelés 15cm üveggyapot. A nappali részből nyílik a lépcsőház amin keresztül le lehet menni a földszintre. A beltéri egységet a nappaliba tenném, mert a hálószobákban nem szívesen működtetnék klímát. Szerintetek egy 3.5 KW os klímával sikerülhet-e lehűtenem a tetőteret egy elviselhető 25 fokra, vagy a hideg egyszerűen lefolyik a lépcsőházon keresztül a földszintre, miközben a készülék megszakad az erőlködéstől? Természetesen a beltéri egység nem a lépcsőház felé fújná a hideget.
Köszönöm a segítséget, a gipszkarton profilját meg tudom keresni, kérdés, hogy a beltéri egység felfogató pontjai ezzel egybeesnek-e? Szerintem nem feltétlenül, de igyekszem úgy felszereltetni. A polifoamos ötlet is nagyon jónak látszik. Valószínűleg nem a legalsó kategóriából fogok berendezést választani, így remélem a beltéri egység ventillátora is komolyabb rezgés nélkül végzi a dolgát. A kültéri szerencsére nem könnyűszerkezetes falon lesz, hanem 30cm-es Ytongon.
Gipszkartonfalra normál méretű beltéri egységet nyugodtan fel lehet szerelni. Ha biztosra akarunk menni, akkor érdemes keresni fix rögzítési pontot (gipszkarton-profil, szerkezetléc) ahová a beltéri tartókonzolának néhány csavarját lehet rögzíteni. Ha ez nehezen megtalálható, akkor a beltéri helye alatt lehet vágni egy nyílást a kartonba, becsúsztatni cseréplécet, és a kartonon keresztül ehhez fogatni a beltéri konzolját. Normál esetben a beltéri nek nincs olyan rezgése, hogy azt a gipszkarton fal átvegyeés felerősítse. Ha mégis ez történne, akkor 2 mm-es polifoam-ot kell a tartókonzol alá rakni, az elnyel az esetleges rezgést.
A kültéri egység már más kérdés, ott sokkal nehezebb a rezgések eltüntetése, főleg könnyűszerkezetnél.
qilipapa
A Samsung Freejoint quattro gépek esetében minden hűtőkört külön kell vákumolni, és külön el is indítható minden beltéri.
Egyébként nekem is pont ilyen problémám volt a kültérivel és itt a fórumon kérdeztem meg windy kollégát, hogy mit lehet ilyenkor tenni! Keress vissza: 9239;9240;9656-os hozzászólások és környékük! Nem akarok kötekedőnek tűnni, de azért néha olvassatok vissza is kicsinyt!
Most nagyon nehéz okosnak lennem a pro és kontra válaszok láttán. Bár sejtem, hogy sok könnyűszerkezetes háznál giszkarton faklakon üzemel a légkondi, csak a gyakorlati tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.
Nekem van alatta gumibak (gyári), ettől függetlenül berezonál. Én arra gondolok, hogy lehet, hogy a fal és a konzol közé is (vagy alátétként a falba rögzítő csavarhoz) lehetett volna rakni valami gumit.
Valszeg nálad is - mint a fórumban több kollégának - az lehet a probléma, hogy a kültéri tartókonzolja áthozza a hangot a falon keresztül! Több szaki ajánlotta már itt a fórumon, hogy ilyen esetben a kültéri egység lábai alá gumibakokat kell rakni és így le van a gond!
Egy hallássérült rokonunk könnyűszerkezetes házat építtetett. Fel van neki szerelve olyan villanó csengő, hogy láthassa, ha valaki érkezik hozzá. Ehhez van egy trafó, meg elektronika egy dobozban a gipszkarton falra szerelve, majdnem egészen a plafon alatt.
A trafó zúgását nagyszerűen felerősíti a kartonlap, mintha a hangfal lengőtekercse lenne a trafó, a hangszóró meg a gipszkarton. Szörnyű a folyamatos monotos búgás, mintha egy néhány kW-os villanymotor menne a szomszéd szobában.
A szerencse a dologban, hogy ez őt - természetszerűleg - nem zavarja, csak az esetlegesen halló látogatókat...
Van-e valakinek tapasztalata arról, hogy gipszkarton falra hogyan lehet beltéri egységet szerelni. Elbírja-e a gipszkarton, ha nincs belül külön erre a célra kialakított szerkezet, valamint mennyire rezonál működés közben? Azt sejtem, hogy direkt gipszkartonhoz való dübelek kellenek.
Szerintem az zajlik Nálad ami nálam is. (Samsung) Hűtéskor a kültéri ki-be kapcsol de a beltéri mindig megy (ventillátor nyomja a levegőt csak néha hidegebb néha kevésbbé - ez lenne inverteresnél kiegyenlítetten hűvös). Fűtéskor a kültéri ugyanúgy ki-be kapcsolgat de ilyenkor a beltéri is leáll. Ez a különbség szerintem, amiről beszélsz. A cél hőmérsékletet más más módon mindkét módban igyekszik elérni és tartani.
Lenne egy kérdésem. Az normális dolog, hogy egy családi ház 30-as téglafalán keresztül dübörög a kültéri egység, és ezt bent jobban lehet hallani, mint a beltéri zaját? Gondolom nem normális dolog, de mi lehet a gond?
csak azért kérdeztem ezt, mert ugye jó kis "hagyományos" Vinilfix nevű PVC cső ragasztót használnak, amitől az egészségem szempontjából kicsit tartok, bár le van vakolva, így annyira nem vészes... új lakásban előre kért klímakiépítésnél (ami egyébként a szerelőnk szerint jó szar, jó h nem kértem egy vagyonért...) a szokásos mostani 5 v hányrétegű hajtható vízcsövet tették be elvezetéshez... köszi a választ!
Az előző hozzászólások alapján ez marhaság. Hiszen kiszippantják azt a kevés bent maradt levegőt is, kívülről nem engednek be semmit ergo tökmindegy a levegő páratartalma. Szerintem, aki nem klímaszerelő...
Cherry előlapos klímád lesz, ha igen csinálj jó fotókat és tedd be a klíma fotós topicba. :-)
Esőben Én sem szerelem a kültérit nyílttérben. De fedett helyen minden további nélkül. Mondjuk a vákuumos vízelpárologtatás nem annyira megy "hideg"ben mint melegben. De induljunk ki abból hogy nincs víz a csöveidben.
Felszreltük a klímankat LG Art Cool C12 AHC Nagyon tetszik kívülről jól megy a szobához. Csak a beüzemelés még várat magára. Az mondta a szerelő hogy csak napos időben lehet felszerelni mert a párás levegőt tönkreteszi a kopresszort. Szerintetek mennyire igaz ez? Lehet csak le akart rázni a pasas? Nem tudom mi számít párrás időnek azt mondta min 2napon át ne essen eső és süssön a nap. :-)
2. Általában igen, mert strapabíró, sima a belső felülete (nem rakódik rá könnyen) a trutyi) könnyű szerelni és vannak hozzá megfelelő idomok. Jómagam inkább a fehér Mü2-es elektromos védőcsövet használtam, mert esztétikusabb, jóval könnyebb a súlya (nem ereszkedik meg az idők folyamán két felfüggesztési pont között) és olcsóbb is.
sziasztok! csüt már félig elkészült a klímám, kész a bevésés, faláttörés (2db), becsövezés és visszavakolás, és kedden már kész is lesz:) két kérdésem van: 1. a 2,5-3,5 kW kültérik azok mind ien nagyok, mint ez a Hitachi? mert elég tisztességes: 75*55*28 2. minden klímás szürke PVC csövet használ ragasztva a vízelvezetéshez, vagy van aki többrétegű sima vízcsövet v vmilyen flexibilis jellegűt? köszi! üdv!
2-3 hetente, ventillátor funkcióban és magas fordulatszámon.... Ezzel "kifúvatod" a készülékbe rakodott port.....Hosszú állás esetén a ventillátorra rakódó por miatt a kiegyensúlyozottság nem lesz tökéletes....Idő elötti tönkremenetelhez és rázkódáshoz fog vezetni.....
Szóval a légkondinak jót tesz, ha 1-2 havonta megjáratom egy keveset. Milyen üzemmódban kell ezt megtenni? Fontos, hogy hűtsön, vagy jó a melegítő üzemmód is?
Én tegnap próbáltam egy inverteres Daewoo klímával a fűtést, és olyan meleget csinált nyitott ablaknál hogy izzadtam. Tehát rásegítésnek, vagy kiegészítő fűtésnek simán használható szerintem. Ami furcsa volt az az hogy volt vagy 5-6 perc volt mig elkezdett meleg levegőt fujni. Bár a leírás ezt említette.
Ui: ez egy imerősőmnél volt és megmutatta a számláját, meg leírását.
A BricoStore-ban vették akciósan az idén májusban valami 60 ezer körül volt az inverteres Daewoo klíma. Létezhet ilyen, vagy kisebb csoda kell hozzá? :-)
Ja és a leirás szerint D kategóriás, viszont interneten rákeresve tényleg inverteres...
Fisher Fs-244-es split beltérijéhez keresnék burkolatot. Tudna valaki segíteni, hogy hol tudnék rendelni hozzá, vagy esetleg van valakinek elfekvőben egy rossz beltérije ehhez? Kb. milyen árfekvésben lehet ilyet szerezni?
A Daikin ATXS35/ARX35 távirányítóján van egy MODE gomb. Ha fűteni szeretnél azt kell nyomogatni addig, amíg megjelenik a kijelzőn egy napocska. Ekkor meleget fúj. Ha hópehely jelenik meg, akkor pedig hideget fúj. De ez benne van a használati útmutatóba is.
Nulla tapasztalatom van a légkondival való fűtés terén (még nem használtam a frissen szerelt légkondimnak ezt a funkcióját), de azt nem várnám el, hogy olyan meleget produkáljon, mint egy konvektor.
Az enyémen csak jelek vannak, így nem nagyon tudtam a fűtést kiválasztani, ezért egyszerűen automatára vettem és megadtam a fokot, de nem az az igazi meleg volt, mint pl. egy konvektor!
Tegnap én is kipróbáltam automata üzemmódban és 27 fokon. Elég sokára lehetett érezni, hogy fűt, de nem a megszokott módon. Te rendes fűtési módban próbáltad? És hány fokon?
Hét elején megyünk megint, előbb utóbb csak összejön.:)
M Gabor
Egy-két hónapja én is találkoztam hasonló megoldással, ott a lichthofba szerelt kültéri erősen befújt a szomszéd fürdőszobája ablakán. Ezt megszüntetendő ráerősítettünk egy 600-as átmérőjű könyököt a ventillátor kilépő oldalán, és teljesen jól működött egész nyáron.
Nemrég láttam egy (számomra) érdekes megoldást. Egy nagyobb szellőző aknában (lichthof) volt jónéhány kültéri. Mindegyikre egy lemez volt erősítve, ami felfelé terelte a kifújt levegőt (alábbi móricka rajzon piros szín).
Az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy ez mennyire szokványos dolog? Tetszőlegesen, és egyéb gondok nélkül lehet ilyen módon terelni a kifújt levegő irányát (pl. oldalirányba is)? Köszönöm a választ!
Hát próba, de szerintem meg is válaszolt mindent magának.
Hogy fogom takarítani? Nehezen, drágán ha nem magam csinálod.
13-14 méter magasban tényleg ilyen gáz ez a meló? Nem, csak drága. Nálam van az pénz amiért felszerelem oda is. Persze a kosaras autónk a pokolba kíván az egy óra kiszállás és az egy óra munkadíjért. Mikor mehet egésznapra faágat nyesni távvezeték mellöl|alól.
A kültérinek kell valami extra erősítés akármi? Nem, gyári tanúsítványos konzol azt kalap.
Mert ugye ott a falon árván teljesen védtelen esőtől széltől stb. mint azon társai amelyiket erkélyre vagy tető alá szerelik. Igen, odavaló. Éppen tető alá nem szabad szerelni, mármint cserép alá padlástérbe.
Hát van a fürdőszoba ablaka 1-2 méterre tőle, Az gondolom kicsi, azon nem fér ki a kültéri.
Kérdése: de ha oda tesszük Válasza: akkor meg a külső vakolatba kell marni végig hornyot a csöveknek ez meg majd a közös képviselőnek nem fog tetszeni. Vagy kültéren tesszük kábelcsatornába, ez megint nem túl nyerő ötlet.
K.K.
ps: De szerintem ezek a kérdések az előző száz hozzászólásban meg voltak válaszolva.
Tetoter-beepiteses csaladi hazban szeretnek olyan szellozo-rendszert kialakitani, hogy az optimalis szelloztetes ablaknyitas nelkul is megvalosithato legyen (a kenyelmi es gazdasagi (sporolas a futesen) szempontok mellett a hatekony pollenszures is cel).
En ugy kepzeltem el, hogy a furdoszobakban (szintenkent egy) lenne paraerzekelos szivo venti, valamint a haz atellenes oldalan mindket szinten egy-egy szinten paravezerelt legbefuvo. (bocs, ha a terminologia helytelen)
Ehhez a felso szinten szeretnek hozzaadni egy klima-rendszert - az also szint eleg jol tartja a homersekletet, am a tetoter konnyen atmelegszik, ha suti a nap.
Kerdesem az, hogy jo otletnek tartjatok-e ezt a kombinaciot, illetve mennyire jol kombinalhato klimaval a paravezerelt szellozorendszer - esetleg ki kell iktatni a szellozest olyankor, mikor a klima be van uzemelve?
Pedig a kültériből szabályos az elvezetés, mert mit is keresne belül az elvezető?Szerintem mégis jobb, ha szakember mondja meg mit csinálj, mert valóban ne veszélyeztesd az életed, annyit egy klíma sem ér!
Hajjaj nálam viszont gondok vannak hallatszik ez a hang és sajnos nem érek ki a kültérihez. Max a beltérivel tudok csinálni valamit. Az egész elég magasan van nagyon ki kéne másznom hozzá ami már veszélyes.
Nálam a kültéri az erkélyen van ebből megy a cseppelvezető kivezető cső a ház csatornájába, tudod ami a tetőről lejövő eső- és hó elvezetésére szolgál. Nagyon tutin megcsinálták, pedig elég hosszú az útja. A beltéri vezetése pedig a speizon keresztül történt (kb.5 méteres szakasz), talán ez az oka, hogy nálam ez a szél süvöltés nem jön ki.
A fűtést pedig még igazán nem próbáltam, csak 25 fokra állítottam automatán és be is kapcsolt, csak meleget valószínűleg azért nem éreztem, mert a nappaliba is lehetett 25 fok. Ezt még nem tudom, de ha hazamegyek magasabbra veszem a hőfokot, így talán kiderül, hogy működik-e.
Mert nálam épp a szelesebb oldalon van a cső amúgy most épp letakartam a beltérit vastag lepedővel ez segít amúgy rajta valamennyit. De majd meglátom később.. nagyobb szélnél milyen hangja lesz.
Igen már felszerelték. Amúgy nálad hogy van a cseppvízcső kivezetve? Ez nem nagy probléma megoldom én magam is felesleges sztem emiatt szerelőt hívnmi. Egyébként lehet,hogy majd én is kipróbálom a fűtést vele. Most akkor nálad nem müxxik a fűtés funkciója?
Most látom, hogy túl vagy a szerelésen! Nem voltam elég figyelmes. Én nem tapasztaltam ezt a fütyülő hangot, szerintem a szerelőket kell felhívnod ezzel kapcsolatban.
Nálam ők szereltek Daikin ATX35-öst, nagyon korrektek voltak. Reggel időben jöttek, én elmentem dolgozni, du. 2 körül végeztek, kitakarítva adták át a lakást, szinte semmit nem kellett utánuk dolgozni, 50 EFt volt a munkadíj a készülék árát pedig 8 napon belül kellett a számlájukra utalnom interneten. Ez is nagyon tetszett, meg az, hogy nem kellett ottmaradni velük, nyugodtan rájuk bízhattam a munkát és a lakásom. A klíma szuperul működik, a lakásomban minden a helyén, ez azért színvonal!
Csak egy dolgot nem próbáltam még ki, hogy ezzel a klímával hogyan lehet fűteni. Szvl-nek is ez van, ha olvasod, légy szi válaszolj!
Automatára 25 fokra állítottam, mivel jön a hűvös idő, de nem nagyon éreztem semmit (talán még a lakás sem hűlt le?) vagy nem így kell beállítani?.
Ha csak simán le van vágva a cső, talán segíthet egy lefele forduló idom a végére. (Ragasztva, simán.) Nálunk így volt, amíg nem lett átvezetve a kültéribe.
Ha fúj a szél egész hangos sípolást hallok. A klíma cseppvíz kifolyó csövén keresztül jöhet be a szél mert hallatszik ahogy mozog a klíma beltéri fedőlapja.
Engem zavar a szél fütyülő hangja! Most mit csináljak ilyen esetben? Mit lehetne tenni? Máshol hol jönne be a szél? És a külső csövet kicsit nehéz lenne leragasztani mert magasan van és nem is lenne sztem jó ötlet. De ez így nem jó.
Ötleteket kérek és,hogy azt más tapasztalta-e. Köszönöm.
az az oldás ugye oxidáció akart lenni... :D meg én nem merném rámondani sem az esővízre, sem a hóra, h kémiai értelemben vett "tisztaságú" desztillált víz...
Hát van a fürdőszoba ablaka 1-2 méterre tőle, de ha oda tesszük akkor meg a külső vakolatba kell marni végig hornyot a csöveknek ez meg majd a közös képviselőnek nem fog tetszeni. Vagy kültéren tesszük kábelcsatornába, ez megint nem túl nyerő ötlet.
Egy LG ART COOL távirányitóján a sok nyomogatástól :) egyszer csak megjelent egy fej piktogramm, orra alat 2 hullámmal. A használatiában semmit sem találtam erről. Mit jelent, és hogyan lehet eltüntetni??? Ha ki van kapcsolva, a távirányitó kijelzőjén akkor is ott van. Köszönöm