Keresés

Részletes keresés

csinnnKA Creative Commons License 2002.09.17 0 0 362
Köszi Zoli, sejtettem, hogy valami hasonló lehet! :-)
(Csak az a furcsa, hogy ez a 4. őszünk itt, és ehhez hasonló jelenséggel még nem találkoztam.) Az az érdekes, hogy a kis kráternak van alja, tehát nincs semmiféle járat, s egyébként igazad van, én is ezt csináltam: szépen visszatapicskoltam a fűcsomót, kicsit eligazgattam az egyik célszerszámommal, sőt, "hab a tortán" alapon még egy kis fűmagot is szórtam rá. A jószágot egyébként nem sikerült meglátnom, de ezt a vizezős technikát kipróbálom. A kutyafáját. És mit csinál? Valami pajorokra vadászik? Vagy csak ásós kedve van? Tényleg lazítja a talajt, olyannyira, hogy ott szinte már puha is, a lábam alatt érezhetően puhább, nem olyan kemény (de mondjuk ez engem inkább aggaszt, mint megnyugtat). Védekezés? Vagy elmegy magától? Vagy most sajtot csinál a (végre) gyönyörű gyepszőnyegemből? :-(
Előzmény: agi521 (361)
agi521 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 361
szia csinnnKA!

ahh, ez nekem is megjelent par hete.
ezt egy bogar csinalja!fekete kb. akkora mint a kisujjad fele-negyede... ha beleslagolsz a lyukba, elojon s eltaposod ennyi. szerintem sok mast nem tehetsz.

szvsz nem olyan veszes, levegozteti, lazitja a foldet.slagolas utan elkaparod vagy teszel oda egy kis foldet.

udv
zoli

Előzmény: csinnnKA (360)
csinnnKA Creative Commons License 2002.09.17 0 0 360
Sziasztok! :-)

GIS: magyar kontra tiroli muskátli: azért nem magyar, mert a magyar muskátli nem lóg le egy-másfél métert az ablakomból (majdnem a földig), hogy minden arrajáró megcsodálja és megkérdezzék tőlem, hogy hol vettem! :-)))
De hogy megnyugtassalak, van magyar muskátlim is! :-)

Ági & Thor!
Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy ez idő tájt gyönyörű a füvem! :-)))

Viszont (most is) nagy bajom van! :-(((
Képzeljétek csak, a fűben 8-10 db kisebb-nagyobb lyuk keletkezett, viszonylag egymás közelében (a kisebbeknek kb. 2 cm-es a kráter-átmérője, a nagyobbaké sincs 5 centinél nagyobb). Illetve nem is igazi értelemben vett lyuk (mivel nincs alja), hanem az egész olyan, mintha macska (vagy madár?) kikaparta volna a földet (mivel mindegyik mellett ott van a kikapart fűcsomó). Szóval innen gondolom, hogy nem vakond és nem pocok, hanem fentről jövő áldás.
Nem tudom, hogy macska-e vagy madár, de nagyon pipa vagyok rá, mert azon a részen eléggé feltúrta a talajt és elcsúfította a mostanra tényleg mesés füvemet.
Szerintetek mi lehet ez, és mi a fészkes fenét csináljak vele? Pontosabban: hogyan védekezzek, hogyan előzhetném meg a további attrocitásokat?

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.17 0 0 359
Ebből kétféle van, amelyikre most ősszel van szükség, az felhasogatja a füvet, mélyen belevág a földbe, szétvágja a fű gyökérzetét, ezáltal késztetve arra hogy sűrűsödjön. Ilyen félprofi gépet a Brico Store-ban lehet kölcsönözni, kb. 50ezer ft letét mellett 5ezer ft/24 óra kölcsönzési díj. A másik fajta csak néhány mm-re dolgozik a földbe, ezt nem kölcsönzik, a neve gyepszellőztető. Ezt bármikor lehet használni, de tavasszal kötelező. Olyan, mint egy motoros gereblye, kb. 30ezer ft körül kapható/Alko/ Üdv:TAmás
Előzmény: acsember (357)
Tozatu Creative Commons License 2002.09.16 0 0 358
Elképzelhető,de tavasszal jól átfésülöd fűgerblyével,vagy ha van olyan spéci tologatósod és szebb lesz,mint új korában.Arra figyelj,ne hagyd meg túl nagyra,nehogy a hó alatt befülledjen.
Előzmény: Nagy G. (356)
acsember Creative Commons License 2002.09.16 0 0 357
Hol lehet rotáló/talajlazító gépet köcsönözni BP.-en. (Mert ugye ez elég ritkán kell a fűhöz, ha jól sejtem.)

Kösz

Nagy G. Creative Commons License 2002.09.10 0 0 356
Attól félek, hogy a gomba áttelel és tavasszal kezdődik minden elölről.
Előzmény: Tozatu (355)
Tozatu Creative Commons License 2002.09.09 0 0 355
Szerintem hagyjad,ha a tél nem segit,majd tavasszal felülveted.
Előzmény: Nagy G. (353)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.09 0 0 354
Én csak olvasmányaimból vettem, hogy az angol perje gyorsan nő, nagyon szép, csak nem túl tartós fűféle. A Kentaurban mégis 50% volt az aránya. Mivel sokan a Kite Sport keveréket javasolták, ilyet vettem. A Dunakeszi Auchan-ban 3 kg-t adnak 1900 forintért. A Kentaur 969-ért kapható a Brico Store-ban, ez szárazságtűrő keverék. Van még az Éden és a California, de ezek inkább a rendszeresen öntözött területek füvei. Az egyikben a vörös tippan, míg a másikban a réti perje az uralkodó. Sok sikert, fűültetési szezon kezdődik! Tamás
Előzmény: agi521 (352)
Nagy G. Creative Commons License 2002.09.09 0 0 353
Sziasztok!

Ismét segítséget kérnék.
A többször említett füvem, minden permetezés ellenére nem akar meggyógyuli. Ahogy egy kis vizet kap rögtön penészedni kezd.

A betegség 95%-os valószínűséggel Fusarium rivale (hópenész) amire a szakkönyv azt írja, hogy általános gombaölő szerrel kezeljük.

Próbáltam Fundasolt és Merpánt használni, de nem jött be.

TUD E VALAKI JÓ ÉS HATÉKONY GOMBAÖLŐ SZERT JAVASOLNI?

Köszi

agi521 Creative Commons License 2002.09.09 0 0 352
megvan!

nalam ilyen nem jellemzo..

Előzmény: agi521 (351)
agi521 Creative Commons License 2002.09.09 0 0 351
miert, az angol perje tulcsordulasa nem jo?
egyebkent mirol ismerem meg? most vettem javito-potlo kevereket s ebben az angol perje van nagyobb szazalekban..

zoli

Előzmény: Törölt nick (348)
onobody Creative Commons License 2002.09.07 0 0 350
Egyetértek Tozatuval , bárhogy öntöz is
az ember , valahogy nem olyan mintha eső esne.
A legjobb kánikulában ne nyirni a füvet .
Juliusban , augusztusban csak eső után érdemes.
Igazábol szerintem a mi éghajlatunk nem
alkalmas a pázsit nevelésére.
Ez csak duma , a 100 év öntözés és 100 év nyirás.
Kell hozzá az angol időjárás is.

Üdv Onobody

Előzmény: Tozatu (349)
Tozatu Creative Commons License 2002.09.06 0 0 349
Szerintem ne emelgess semmit,mert a vizhiánnyal van baj,kiszárad úgy is.Jól át kéne már áznia,de esőtől.Ne vágd sűrűn,hagyd magasabbra,hagy árnyékoljon.Ha már beállt,kár bolygatni.
Előzmény: MiCKEY (346)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.06 0 0 348
Sziasztok! Mi a véleményetek az Argo-Largo Kft. "Kentaur" nevű magkeverékéről? Azt hallottam, hogy szárazságtűrő fű lesz belőle, és nem csordul túl benne az angol perje. Köszi: Tamás
arcszor Creative Commons License 2002.07.31 0 0 347
ez nem kerdes, de a humusztartalomra is ugyelj. kivalo talajnak kinezo barna szinu homokok is beszerezhetok am igy... :O))
Előzmény: MiCKEY (346)
MiCKEY Creative Commons License 2002.07.31 0 0 346
Igazából a tarack nem zavar, mert kiszedem lassacskán, csak a homok miatt vannak gondjaim.
Naponta este 2-3 óra locsolás és reggelre már száraz a föld felső 10 centije :(
Ezért gondoltam hogy egy 10cm föld egy kicsit jobban tartaná a vizet ...
Előzmény: arcszor (345)
arcszor Creative Commons License 2002.07.31 0 0 345
A Glialka számodra a megoldás. A megemeléssel semmire sem mész.
Előzmény: MiCKEY (344)
MiCKEY Creative Commons License 2002.07.31 0 0 344
Helló mindenki...
Lassacskán rászánom magam hogy, felfrissítsem a füvem. (kb 200m2)
Gondjaim : A talaj nagyon homokos, a tarack meg bírj a nyírást.
Azon gondolkodtam hogy apránként termőfölddel megelemem a fű szintjét 10-15cm -el. Lehet ilyet csinálni ? (2-3 hetente szórok rá egy kis földet, és megvárom míg átnövi)
A tarackot az egyenkénti kiszedésen kívűl el lehet máshogy távolítani ?
Röviden ennyi, aztán beszélgessünk :)
Tozatu Creative Commons License 2002.07.25 0 0 343
Ha befülled,vágd kisebbre,de ilyen melegben mi nagyobbra hagyjuk,a kaszálékot szétfúvatjuk.A kiadós eső mindent helyrehoz.
Előzmény: Nagy G. (339)
Eszto Creative Commons License 2002.07.25 0 0 342
en azert nem tettem be hatternek (;
mikor lesz disznotoros?

gonoszofftopic

Tozatu Creative Commons License 2002.07.23 0 0 341
Aranyos,tettszett a fiaimnak is.
Előzmény: Thor (338)
Eszto Creative Commons License 2002.07.23 0 0 340
Thor! epp jokor, mar majdnem felkentem..
Nagy G. Creative Commons License 2002.07.23 0 0 339
Hali!

Néhány héttel ezelőtt tbor0322-vel "beszélgettünk" a füvem rozsdás kirohadásáról.
Azóta permeteztük fusarium gomba ellen, mert állítólag ez is lehet. A füvem elég sűrű és a talaj tartja jól a vizet, ezért a klíma különösen jó a gombáknak. A baj az, hogy a permetezés után egy-két héttel újra előjön. Tud valaki többet erről a problémáról, kipusztítható véglegesen. És még egy. Nagyon sok apró molyszerű, kis repkedő bogár van a fűben, az mi lehet, és hogy kell kűzdeni ellene. Elég riasztó mikor leheverednél a fűbe, azok meg csak repkednek körülötted.

köszi

Nagy G.

Thor Creative Commons License 2002.07.23 0 0 338
Tengeri- és pucér fajta.
De akinek úgy jobban tetszik: törpe víziló. :)
Lényeg, hogy imádja a lóherét, és ha belehuppan,lelkiismeretesen eldolgozgat rajta.
Előzmény: Tozatu (337)
Tozatu Creative Commons License 2002.07.22 0 0 337
Ez milyen fajta malacka?
Előzmény: Thor (336)
Thor Creative Commons License 2002.07.22 0 0 336
Neeem, a fűnek nem tesz jót a gyanta, úgyhogy nem ajánlom még akkor sem, ha egyúttal a lóherének is megárt.
Eszto Creative Commons License 2002.07.22 0 0 335
..ugyertem milyen gyakran..
Eszto Creative Commons License 2002.07.22 0 0 334
gyantaztatni?
Buck Cherry Creative Commons License 2002.07.22 0 0 333
Egyem a máját, a kis édes!
Előzmény: Thor (332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!