Keresés

Részletes keresés

mikagi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 40532

Firmi: ami nem jön be eladjuk a vaterán :D !!!(van ott minden még halott német katona is egy kis csíra már csak fullosítja a bazárt :D)

A palóc -sárközi motívumos cucc :D a család szerint eddigi legjobb próbálkozásom!

Kenyeret ritkán sütök mert nálunk inkább a péksüti a gyerebe,és eddig soha nem lett cserepes a kenyér :-(

 Megsúgom öregtésztát se csináltam még soha de neki kéne fogni ,mert mindenki dicshimnuszokat beszél róla.Gondolom a kifli zsömléknek se árt....

És ami nálunk vagyis nekem most nagyon az a fehér tönkölyliszt(csak ne lenne olyan árban mint a platina ....

De a tojás is ma pl 42 ft volt a piacon hova megyünk...:-(.csak kéne egy tanya :D de nagyon nagyon de mán :-) kapirgáló tyúkok kaparászó Ági :D

 

 

 

 

firmitudo Creative Commons License 2012.02.21 0 0 40531

Nagyon guszta ez a rácsos, de a palóc-és sárközi motívumokkal díszített puffancs sem kutya;).

 

Kifli nem lett sütve, mert elfelejtettem, hogy nálunk hétvégén mindenféle ünneplések voltak, fullon járt az összes konyhai gépezet:).

 

A rukkolát nem lehet megenni, olyan rossz íze van. Pedig nem büdös, nem nyálkás, szépen kifejlődött..a zsázsa sem sokkal különb, az meg mintha mentholos lenne:s.

Előzmény: mikagi (40530)
mikagi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 40530

Sziasztok :-)!!!!

Azt hiszem lassan kombájnt kell bérelnem :D!A búza is beindult lehet legelni,tegnap már a lányaimmal úgy félig kicsírázva csipegettük és szerintük olyan íze van mint a lisztnek :D :D!!!(nah milyen is lenne :-) .

Az uramnak is kínálgattam most reggel de azt mondta annyira sajnálja de most mosott fogatt muhahhaaahaaa :-).

Komolyra a szót megy ez,és már a munkahelymre is vittem egy kis brokkoli csírát(összeszedtem a bátorságom :D ) mindenki lesett de kóstolt és nem tiltakozott.

és hogy szénhidrát hiány se legyen   :-) a hétvégi és tegnapi termések:

Egy kis lábtörlőőőőő :D

meg egy kis vajas puffancs 

Csak úgy duplán hogy mindenkinek jusson :-) virtuálisan is !!!!!!!

 

Szép napot!!!!

Firmi sütöttél ilyen olyan töltött kiflit :-)???

Etna medilinet kifosztottad már :D??

 

.ETNA. Creative Commons License 2012.02.18 0 0 40529

:-))  ... én is köszi, már meg is néztem a Mediline honlapját...

Előzmény: mikagi (40528)
mikagi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 40528

Köszi!!!!!!!!!!!!

Imába foglalom a neved :-)!!!!! Firmi neked is :D!!!!!!!!Mindig csak akartam és akartam de nem kezdtem hozzá pedig vonzott a dolog,de most nagyon jóóó hogy benne vagyok és finom!!!!!!!!!!!!

Mediline !JÓÓóóóó vastag bukszával kell menni :D!!!!!!!Százmillió féle liszt ,mag ,ezaz amaz :-) teák .......tészták ,bio nem bio...

A vajat először én is drágálottam de mióta egyszer csináltam szintén vmi kifli félét és olvasztott vajjal kellett volna megkenni de nem volt otthon melegítettem margarint és elfeledkeztem egy ideig róla ......hát az tiszta víz volt...és olyan nagyon bizarr!!!!!!!!!!!!

Akció figyelő vagyok :D és az aldiban ha leakar járni a vaj jól leócsítják nah akkor spájz igaz sokáig már nem áll el de sütni szuper!

És a piacon is van egy akciós tejes oda is bebújkálok mindig :D!

Előzmény: .ETNA. (40527)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.17 0 0 40527

Gratula! Pénzköltés miatt aztán nem ám az ötletadót, a csíráztatásra "felbújtót" szidni:-)) Légy szi', melyik az a bolt?

Előzmény: mikagi (40525)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.17 0 0 40526

Mikaqihoz hasonlóan én is vajra szavazok(bár ez a legdrágább), a sima maragarin "vizes", a sütőmargarinok pedig, szerintem, hááát, hogy is mondjam, olyan lágyabbak, vagy mi. Persze - vészhelyzet esetén - a jobb minőségű sütőmaragarin se rossz.

 

:-))) háromszög, "oszt jóvan":-) Olyan háromszög, hogy szép croassain legyen belőle, amikor feltekered. Én azért nem szoktam annyi tekervényt csinálni, mint Limara, igazából az a lényeg, hogy kellően "átölelje" a benne lévő tölteléket, no meg ... ahogy sikerül :-)

 

Íme ... na nem az ember, hanem a link, Limara receptjéről, amit Mikaqi is használ: http://limarapeksege.blogspot.com/2009/03/express-croissant-reggelire.html

Előzmény: firmitudo (40524)
mikagi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 40525

Rájöttem!!!!!!!!!!!! feltálaltam a lehetőséget :D!!!!!!

Ovis kép jöhet :-)!És még mindig furdal :D!!!!!!

A kifli az express croissant by Limara :-)!Én most töltöttem lekvárral is meg sonka sajt kombinációval.

És hagyományos vajjal imádok minden ilyen vajasat,a margarin sütőmargain és társaitól kiráz a hideg ....

Egy adag most sül éppen frissen (már 4 napja a hűtőben pihen kíváncsi leszek hogy viselkedik majd a sütőben)

 

 

És hogy a csírázást se hanyagoljuk!!!Csírázik a brokkoli magom!!!!!!

Voltam abban a boltban ahol millió mag van meg tálka és társai alig tudtam a pénztárcámat visszafogni :D.

hazajött velem: brokkoli,hagyma ,búza és pár pár zacsi tönkölytészta ....:-)

és kinézve még a vöröskáposzta és olyanok is amiről eddig alig hallottam :-)

Szép napot Mindenkinek!!!!!!!!!

Előzmény: firmitudo (40520)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.16 0 0 40524

A tésztát 1 cm vastagságúra kinyújt, háromszögre vág, (megtölt), kiflivé sodor. Előmelegített sütőben közepes tűzön süt.

A két esemény között nincs kelesztés?...kelni fog a sütőben?

 

A vaj az "vaj" legyen, vagy margarin?

 

...háromszögre vág...

hegyesszög, tompaszög, vagy derékszög?:)

Előzmény: .ETNA. (40522)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.16 0 0 40523

Na, ezt most nem tudom, hogyan sikerült "elkövetnem", bocsi, de a lényeg, remélem azért kihámozható:-)

Előzmény: .ETNA. (40522)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.16 0 0 40522

Ilyet, ill. hasonlót én is szoktam csinálni, sima leveles tésztából (ha lusta vagyok, akkor boltiból), lehet bele tenni sajtot, kapros-túrót, virsli-darabkákat, kolbászt, sonkát, pörkölt-maradékot, zöldséget, spenótot stb.stb. Ha édesen csinálod, akkor sütésálló lekvárt, édes túrókrémet, sűrűbbre (kevesebb tejjel) készített pudingot, diót, mogyorót, cukrosfahéjat, kakaót  stb. Bolti levelestésztám egyébként azért szokott itthon lenni, mert a "hirtelen valami legyen az asztalon, hogy a váratlanul bejelentkezett vendég se maradjon süti nélkül" c.  történethez tökéletesen megfelel:-)

 

Nem tudom, hogy Mikaqi milyen receptet használ, én a netről  szoktam kikeresni a recepteket, igaz, hogy nagyon sok szakácskönyvem is van, de a net gyorsabb, s mint tudjuk, a lustaság, fél egészség :-)

http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=30307987

 

Pl. a Süssünk otthon c. 1991-es szakácskönyvemben ez a recept: 80 dkg liszt, 35 dkg vaj, 8 dkg cukor, 2 tojás, 3,5 dkg élesztő, kevés só, 1 dl tej. Élesztő megy a tejbe, hozzáadni a tojást. Az átszitált liszttel összekeverni a cukrot és a sót... könnyedén összegyúrni, laza, jól látható tészta legyen. Ha szükséges hozzá még tej.. kinyújt, felaprított vajat rászór a tészta egy részére, összehajtogat, megnyomkod, 1-2 óra hűtőbe... utána ismét kinyújt, összehajtogat 1 óra hűtő, aztán újra ismétel. A tésztát 1 cm vastagságúra kinyújt, háromszögre vág, (megtölt), kiflivé sodor. Előmelegített sütőben közepes tűzön süt.

 

Tegnap délután volt egy műsor a Travel-en, ahol egy dániai pékségben éppen ilyen sütiket készÍtett a pék, a vajat egy nagy téglatest formában tette rá a kinyújtott tészta közepére, persze előtte a vaj-tömböt ököllel szétlapította, úgy hajtogatta rá a tésztát. Igaz, hogy utána "nyújtógépen", vagy mifenén engedte át párszor:-)

 

A végén többféle formájú sütit készített, volt olyan négyzetes forma, aminek mélyedést csinált a közepébe és amikor kisütötte, a tésztát egy cukros mázzal nagyon vékonyan lekente (szépen csillogott), majd tett rá mindenféle gyümölcsöt, krémet. Volt olyan süti, aminek az oldalát csak úgy lazán, kézzel "felnyitotta" és nyomózsákból nyomott bele krémet... mondanom sem kell, hogy akkorákat nyeltem, hogy ihaj:-)

 

http://www.sutiklub.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=800:9-eu-s%C3%BCtik-h%C3%A9tv%C3%A9ge-d%C3%A1nia&Itemid=106

recepteket. http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=30307987

 

A goggle, ha beírod, hogy leveles tészta, olyan fotókat ad ki, hogy elalélsz, szóval csak "óvatosan" :-)

 

 

Igaz, hogy nagyon sok szakácskönyvem is van, de a net gyorsabb:-)  Pl. a Süssünk otthon c. régesrégi szakácskönyvemben ez a recept: 80 dkg liszt, 35 dkg vaj, 8 dkg cukor, 2 tojás, 3,5 dkg élesztő, kevés só, 1 dl tej. Élesztő megy a tejbe, hozzáadni a tojást. Az átszitált liszttel összekeverni a cukrot és a sót... könnyedén összegyúrni, laza, jól látható tészta legyen. Ha szükséges hozzá még tej.. kinyújt, felaprított vajat rászór a tészta egy részére, összehajtogat, megnyomkod, 1-2 óra hűtőbe... utána ismét kinyújt, összehajtogat 1 óra hűtő, aztán újra ismétel. A tésztát 1 cm vastagságúra kinyújt, háromszögre vág, (megtölt), kiflivé sodor. Előmelegített sütőben közepes tűzön süt.

 

Tegnap délután volt egy műsor a Travel-en, ahol egy dániai pékségben éppen ilyen sütiket készÍtett a pék, a vajat egy nagy téglatest formában tette rá a kinyújtott tészta közepére, persze előtte a vaj-tömböt ököllel szétlapította, úgy hajtogatta rá a tésztát. Igaz, hogy ő nyújtógépen engedte át párszor:-)

 

A végén többféle formájú sütit készített, volt olyan négyzetes forma, aminek mélyedést csinált a közepébe és amikor kisütötte, tett rá mindenféle gyümölcsöt, majd a tésztát egy cukros mázzal nagyon vékonyan lekente (szépen csillogott). Volt olyan süti, aminek az oldalát csak úgy lazán, kézzel "felnyitotta" és nyomózsákból nyomott bele krémet... mondanom sem kell, hogy akkorákat nyeltem, hogy ihaj:-)

 

http://www.sutiklub.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=800:9-eu-s%C3%BCtik-h%C3%A9tv%C3%A9ge-d%C3%A1nia&Itemid=106

 

Előzmény: firmitudo (40520)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.15 0 0 40521

A kovász vagy öregtészta is rozsos?...már ha használsz hozzá.

Előzmény: Tigrincs_007 (40518)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.15 0 0 40520

Nem kukkoltam, csak éltem a lehetőséggel;). Nem bánom, hogy teljesen fair legyen keresek magamról valami ovis képet:).

 

Lehet, hogy ezeknek a kocsonyás magoknak olyannak is kell lenniük? Pont alattad másolta be .ETNA..

 

Hétvégén ilyen sajtos-tekercses gyönyörűséget szeretnék enni...mibe kerül mostanság nálad a "recept felírása"? Valami husit lehet beletekerni?

 

A kíváncsiság megöl engem :D !!!! 

Előtte azért leírnád a receptet? :P

 

 

 

 

 

Előzmény: mikagi (40516)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.14 0 0 40519

:D
Tüzelő?:-)) Egy kutyástól ennyire telik:).
Igen, a magokat az előírtaknak megfelelően áztatom, csak a továbbiakban igyekszem kevesebb vizet hozzáadni, inkább a párára bízom, hogy ne rothadjanak ill. időnként levegőztetem. A mustár egyelőre engem igazol, mert többeknél nem sikerül, megbüdösödik, én meg ma hoztam haza /nem itthon csíráztatok, hanem a munkahelyemen, de pszt., maradjon kettőnk között:)/ néhány kifejlett csírát és nem büdös, nem nyálkás, rettentően finom, csípős. 
Nem jól mondtam, a rukkolám fuccsolt be, nem a zsázsa. Bár ahogy olvasgatom amit belinkeltél, lehet, hogy a fejlődés elején ez a hozzátartozója úgy mint a mustárnak a kis zöld göbök.

A Föld Pangea óta tényleg repedezik mint a kenyerem alja, de az Ember-Föld párharcból utóbbi fog kijönni győztesként. Pár tízezer év és minden sebet önbegyógyít magán. A Földet nem lehet elpusztítani, az embert igen:(.

Tényleg chips-adómentes a töpi, só nélkül eszem, megelégszem azzal, ami a kenyérben van.

 

Szegény .ETNA.! Üres kenyér tejjel:). No majd küldök egy kis tepertőt meg zsírt, csak az egyik zaciba kell leugranod érte:). 



Előzmény: .ETNA. (40517)
Tigrincs_007 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 40518

Köszi! A tiéd is jól néz ki! :)

Igen 15-20 % tk rozs liszt van benne.

Hát igen minden liszt kicsit más.

Bár itt volt egy kisebb eszmecsere erről, de azért szerintem vannak különbségek. :)

http://videotar.mtv.hu/Kategoriak/Gasztroangyal.aspx

Előzmény: firmitudo (40512)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.14 0 0 40517

Ó, nyami-nyami, micsoda chips-adómentes finomság! A kenyered meg olyan akár a Föld, felülről elfogadható, no de alulról van rajta egy-két repedés :-)

Olyan finom kenyerünk lett ma, hogy sajnáltam még a vajjal is elrontani, így ma uzsonnára csak szimplán ettem a kenyeret, hozzá házitej... na ez ám a Kánaán:-)

Előzmény: firmitudo (40512)
mikagi Creative Commons License 2012.02.14 0 0 40516

firmi :-) ez így nem ér!!!!!Te kukkolsz a facén :-) :-D!!!!!!!!!!!!!!!!!Én meg analfabéta vagyok :D!!!!!!!!!!!!!!!

Én most szünetet tartok a csírával mert a zsázsa szaga is beette magát hozzánk........

Addig áztattam ami megvan adva de az rögtön olyan zselés lett és leöblíthetetlen ,a lukakon nem folyt ki a víz a zselészerű anyagtól.

A mustárt meg nincs kedvem újra próbálni annyira rosszul lettem a szagától :-(.

Marad a retek :-) !!!

 

Micsoda kaják :-)! Szóljál ha mehetünk ,már úgyis ismersz :D!

Én ma ezt gyártottam csak ne lennék ennyire szénhidrát függő !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jók a fázis fotók is :-) és a tudományos alátámasztás is !!!!!!!!

A kíváncsiság megöl engem :D !!!!

.ETNA. Creative Commons License 2012.02.14 0 0 40515

Tüzelő?:-)) Tényleg inkább lángoló, max. kitörő:-)

 

Ugye szépen előáztatod vízben, ami éppen ellepi, s éppen annyi ideig, amennyi a zacskóján szerepel? Nem tudom, nekünk bejött a búza is. Egyébként sokkal gyorsabban és "problémamentesen" fejlődik a meleg nyári időszakban, mint a téli fűtött (központi fűtés) lakásban. Megkockáztatnám, hogy még - talán - az íze is, mintha másabb, jobb lenne. Persze én alapból napimádó vagyok, nálam az a jó, amikor "olvad az aszfalt" (ahogy egy kedves volt kollégám mondotta volt), ergo nekem minden jobb (szebb, más ízű, színesebb, finomabb stb.), ami nyáron történik:-)

 

A "problémás" zsázsára van egy-két módszer, kinek melyik jön be, nekem nincs gondom a csíráztató tálas módszerrel sem, de mindig betartom a csomagoláson lévő utasításokat, amelyek nem minden magnál ugyanazok!

 

A google-val lehet jó módszereket, kisfilmeket találni zsázsára is, elvégre ízlések és pofonok, no és a mag sem mindig egyforma, a lakásban a hőmérséklet sem, a víz sem stb. Ha az egyik módszerrel nem sikerül, simán összejöhet egy másikkal:

Zsázsa csíráztatása: Áztatási idő: 6 óra Csak permetezzük. Csíráztatási idő: 4-8 nap Zsázsát úgy tudunk jól csíráztatni, hogy egy nem túl magas oldalú műanyag tálba teszük az átöblített magokat, szépen elsimítva, egy rétegben. Aztán naponta kétszer csak úgy kézzel, finoman vizet spriccelünk rá. Mert így egyben marad a "zselatin" massza. Gyönyörűen meg fog nőni kb. 3-4 centisre, amikor enni akarunk belőle, csak vegyünk ki belőle annyit, amennyi kell. A többit hagyjuk a tálban, és öntözgessük... míg el nem fogy!

Másik csíráztatási mód: A zsázsa egy hét alatt megnő akkorára, hogy már enni lehet, azonban az ideális idő, amit hagyni kell a növekedésének az két hét. Szitába szórjuk a magokat, jól meglocsoljuk, majd egy nedves pamut textillel letakarjuk. Naponta 3-4-szer meglocsoljuk. Három nap elteltével már kicsírázik annyira, hogy a ruhát levehetjük a tetejéről. Ezután még egy pár napig, a fogyasztásig locsolgatjuk.

 

http://indavideo.hu/video/Zsazsa_csiraztatasa_3_evfolyam

 

http://talpalattnyizold.blogspot.com/2009/02/oserdo-konyhapolcon-zsazsa.html

 

Én pl. nem szoktam mindig cserélni az alsóban a vizet, de ebben a videóban minden nap cseréli és nem is a lyukas tállal zárja le:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2BVGr5n-gik

Előzmény: firmitudo (40513)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40514

A későnjövők:).

Előzmény: firmitudo (40513)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40513

Csíráz(tat)hatok Kedves Lángoló Vulkán?:)

/No milyen jó indián nevet találtam Neked?:)...és még örülhetsz, hogy a jelző nem "Tüzelő":)/

 

Kihajtottak az első csírák. Lucerna és búza. A lucernával semmi gond. A búzát képtelenség megenni, szétrágni, pedig jók a fogaim. A gyökérkezdemény semleges ízű, a mag lisztre hasonlít, a zöldellő hajtás finom édes...de tíz perc rágás után sem lehet szétrágni. Egy plazmatévés kartondobozt előbb szétrágnék, komolyan. Arra gondoltam, hogy hirtelen megszárítom sütőben, majd kávédarálón megőrlöm és belesütöm a kenyérbe. Ha minden igaz, akkor ez így felfogható teljes kiőrlésű bio lisztnek...vagy tévedek?

 

 

Mustár.

Szerintem az a baj, hogy a magok nem egyformán bírják a vizet, ill. a vízben ázást. Ilyen lehet a mustár is, meg a zsázsa(már amit eddig kipróbáltam).

A mustárt úgy csináltam, hogy leáztattam, enyhén magam felé döntöttem a (lyukacsos) tálat, majd alulról lassan végighúztam a tenyeremet a tál alján és így az adhéziós erő a legtöbb vizet eltávolította. Utána jó 30 percig szabad levegőn "szárítottam", hogy minél több víz távozzon. Szerintem bőven elég a "problémás" magoknál az a pára amit alulról kap. Ez a vízburokkal körülvett adhéziós erő tartja egymáshoz szorosan a magokat. Befüllednek, holott elég lenne csak az ha enyhén nedvesek lennének. Ha belegondolunk, a földben sem állnak vízben a magvak, hanem csak nedvesek...ebből indultam ki. Mondom ezt úgy, hogy csak most kezdtem.

Próbáltam öt magból mustár a fejlődését szemléltetni. Ebből a 4. és az 5. lehet az érdekes. A 4.-en ahol a csíra visszakunkorodik, körbeölel egy zöld kis göböcskét, ami kocsonyás. Nyilván szerepe van a fejlődésben, mert az 5.-en is látszik. Úgy néz ki, mintha a csírára lenne ráhúzva egy harisnya és ehhez tapad a göböcske, amit előbb-utóbb "levedlik" a csíra, mintha kinőlné. Lehet, hogy a mustár rothadása ebből adódik, hogy miután a csírának nincs rá szüksége, levedlette, majd elkezd rothadni ez a golyó. Most semmi kellemetlen szaga nincs, teljesen közömbös, pedig csütörtökön indítottam vele...igaz, hogy lemosás után majdnem teljesen kiszírítom, csak a mag nedves. Valahogy úgy érzem, hogy áztatjuk, hagyjuk befülledni a sok víztől, majd a rothadást lemossuk róla és ez kezdődik elölről. Mintha egy ördögi kör lenne, holott elég lenne csak nedvesen tartani párában, de vízburok ne vegye körbe...mint a földben.

Pár nap és kiderül:).

 

 

Előzmény: .ETNA. (40493)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40512

Szép ez a kenyérke! Rozsos?

Egy kis vasárnapi hozzávaló a kenyeredhez:).

 

 

 Én is pénteken vettem új zsák lisztet, de teljesen más...azt nem mondom, hogy jobb, vagy rosszabb, csak egyszerűen más. Úgy néz ki, hogy egy gondolattal több vizet kell majd hozzátennem, mert az alja nem forrt össze, pedig grammozom a hozzávalókat, elvileg ugyanolyannak kéne lennie...és szét is szakadozott, pedig kellően lágynak éreztem a tésztát.

Felülről elfogadható  Alulról szakadt

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Tigrincs_007 (40504)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40511

Nah nem mondod hogy ismered :-D :-)?????

 

Tudod az embernek nem csak a gugli a barátja, hanem a facse is;)...ill. kinek barátja, kinek ellensége:).

Előzmény: mikagi (40492)
firmitudo Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40510

Dagaszt már az a gép? :)

Előzmény: Szötyke (40454)
blaze73 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40509

Mindenképpen vegyíteném, igen.

 

Akkor így lenne, ugye ?

 

320 ml víz  

400 gr teljes kiőrlésű liszt

160 gr BL80 kenyérliszt

2 kiskanál só

3 evőkanál (lehetőség szerint barna) cukor

3 evőkanál vaj vagy olaj

2 kiskanál zacskós élesztő (ez rendes élesztőből mennyi?:) 


amit ismerős adott az ilyen , nem próbáltam még :

 

350 ml víz
250 gr teljes kiőrlésű rozsliszt
300 gr finomliszt
2 evőkanál olaj
1 csapott evőkanál só
1 kávéskanál cukor
1 zacskó szárított élesztő
1 marék napraforgómag

Előzmény: .ETNA. (40508)
.ETNA. Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40508

A csak rozslisztből készült kenyér sűrű, zömök... nem igazán ajánlják csak önmagában ezt a lisztet. Még a "nagyok" is keverik sima, fehér kenyérliszttel.

 

Én 400 gr sima fehér+160 gr teljes k.rozslisztet használok... nálunk ez az "alapkenyér":-) Ennek fordítottja, kicsivel több vízzel (+10 ml) pedig a teljes kiőrlésű - legalábbis nálunk.

 

 

A Hausmeisterem használatijában lévő recept, teljes kiőrlésű progin sütve (a csak teljes kiőrlésű variációt még nem próbáltam, így nem tudom milyen):

 

320 ml víz + 1 evőkanálnyi

560 gr teljes kiőrlésű liszt

2 kiskanál só

3 evőkanál (lehetőség szerint barna) cukor

3 evőkanál vaj vagy olaj

2 kiskanál zacskós élesztő

 

Ha vegyíted sima liszttel, akkor csak 320 ml víz + 400 gr teljes kiőrlésűt keverj 160 gr sima fehér liszttel... a többi hozzávaló ugyanaz. A "kiskanál" és "evőkanál" a géphez kapott müa. adagolókanál nagyobb, ill. kisebb felét jelenti.

 

 

Előzmény: blaze73 (40507)
blaze73 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40507

Hölgyek, urak !

 

Van valakinek gépi sütésre bevált rozskenyér receptje ?

 

Gépi, nem sütős sütésre.  A gép kétlapátos, 850W gép amibe menne.
Egy tuti jó rozskenyér recept kéne :)

Köszi :)  

ágika1 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 40506

Az üstöt cserélném.

Előzmény: ágika1 (40505)
ágika1 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 40505

Ember itthon nem barkácsolós típus, ezért  valószínűleg nem tudom vele megjavíttatni, a lötyőgős tengelyű, szabvány egylapátos üstömet.

Lelőhelyben tudtok segíteni?

Tigrincs_007 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 40504

Szépen kelő kenyeret mindenkinek! :)

  

Mint ígértem, beszámolok a lisztváltási akciómról.

 

Technikai okok miatt nem sikerült a Szabó malom lisztjéből beszerezni (leltározott a bolt ami elérhető közelségben volt), de mivel fogytán volt a lisztkészlet, és még egyszer nem akartam autóba ülni, így más forrásból-, és más fajtát ugyan, de vettem kenyérlisztet, mégpedig a Nagyi titka kollekcióból.

  

Elől járóban megjegyzendő, hogy nem voltak nagy elvárásaim. :) 

Mindezek ellenére azt kell mondjam, messze a Szatmári malom lisztje felett szerepelt a nagyi féle kenyérliszt. Két kenyérsütésen vagyok túl, de mindkét esetben kiváló minőségről adott tanúbizonyságot.

  

De nem adom fel, igyekszem a Szabómalom lisztjéből is beszerezni, ha mostani készlet kifogy.

 

egyenlítő Creative Commons License 2012.02.12 0 0 40503

Csíra is, kenyér is, szalados:

http://kapanyel.blog.hu/2012/02/12/szalados_szaladj_el

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!