Keresés

Részletes keresés

Progress Creative Commons License 2002.09.18 0 0 369
Sziasztok. Valaki tudna-e segíteni. Gyepszőnyeget szeretnék telepíteni. Nekem olyan, nem "kigyökerezett tőzeges lapok" kellenének hanem textil vagy nemez szerűségbe ágyazott fűmagok. Két napja bújom a netet de nem találtam senkit aki ilyesmit gyártana vagy forgalmazna. Elöre is köszönöm az esetleges segítséget.
eFZé Creative Commons License 2002.09.17 0 0 368
Nálunk kétféle luk van. Az egyik tücsök, ezek kb 45 fokban fered lukakat fúrnak, nálunk is van, tavaly még csak egy-kettő, idén legalább 60-80 lyukat találtam, ami még ahhoz képest is sok, hogy a befüvesített terület kb 500 m2-nyi. Kipiszkálni legkönnyebben egy erős és hosszú fűszállal lehet, vagy nagyon megfelel egy ciroksöprű szála. Persze kell hozzá kis türelem is, mert nem mindig jön ki elsőre. De eltaposni sajnálom őket, inkább hagyom, hátha télen megszűnnek létezni. Egyszer az egyik ilyen lukból egy ki gyík kuksolt kifelé, talán ebédelni ment be.
A másik fajta luk tök föggőleges, kb 20-30 centi mély, és még semmilyen állatot nem sikerült kicsalogatnom belőle, de ha betemetem, másnapra kiásódik.

eFZé

Előzmény: csinnnKA (362)
blackman Creative Commons License 2002.09.17 0 0 367
jajaj, akkor most mi a helyzet? Most akkor erdemes ezreket olni fugyomirtoba, vagy sem?
Nincs egyertelmu valasz?
Előzmény: tara (366)
tara Creative Commons License 2002.09.17 0 0 366
Mi egy nyáron át már próbálkoztunk a Compo gyomirtós változatával (mert van csak táplálós is), egy vagyonba került és nem sokat ért. A pitypang és a lóherefélék ellen semmit, sajnos. Különben a METRO-ban vettük, de nincs mindig.
Előzmény: blackman (364)
csinnnKA Creative Commons License 2002.09.17 0 0 365
Compo termékekben nagy választékot talált a Baumaxokban, Praktikernél és hasonló társainál, illetve a faiskolákban, kertészeteknél. :-)
(Sikeréről légyszi számolj be, mert egyébként nálam csak a sok nyírás, sok locsolás, évente legalább egy kiló fűmag kiszórása módszer játszik... bár most a fejembe vettem, hogy jövő tavasszal a "dinnyelékelővel" kikapircolom az összes nyüves pongyolapitypangot.)
Előzmény: blackman (364)
blackman Creative Commons License 2002.09.17 0 0 364
haho, nagyon megorultem, mikor olvastam itt arrol hogy azert letezik esely a fu vegyszeres tisztantartasara. En Calcureaval probalkoztam, tobbszor is-, mert nem birtam elhinni, hogy valami amiert penzt kernek az ennyire nem er semmit sem. De most olvasom itt, hogy egy "compo" nevezetu szer egesz hatasos. Mar csak egy gond van, hogy hol lehet ezt kapni? A gazdabolt.hu-n rakerestem probabol es ott nincs ilyen. Tudtok ajanlani egy bp.-i boltot ahol kaphato ilyen?

Es meg egy: erdemes most osszel ezzel permetezni, vagy majd inkabb mar csak tavasszal?

agi521 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 363
nekunk is most jelent meg eloszor.nemtom miyen fajta egyed lehet.6-8 lyuk lehet most a kertben,mindet meg nem sikerult kilocsolnom belole.

hatha vki tud mas "irtasi" modszert.

zoli

Előzmény: csinnnKA (362)
csinnnKA Creative Commons License 2002.09.17 0 0 362
Köszi Zoli, sejtettem, hogy valami hasonló lehet! :-)
(Csak az a furcsa, hogy ez a 4. őszünk itt, és ehhez hasonló jelenséggel még nem találkoztam.) Az az érdekes, hogy a kis kráternak van alja, tehát nincs semmiféle járat, s egyébként igazad van, én is ezt csináltam: szépen visszatapicskoltam a fűcsomót, kicsit eligazgattam az egyik célszerszámommal, sőt, "hab a tortán" alapon még egy kis fűmagot is szórtam rá. A jószágot egyébként nem sikerült meglátnom, de ezt a vizezős technikát kipróbálom. A kutyafáját. És mit csinál? Valami pajorokra vadászik? Vagy csak ásós kedve van? Tényleg lazítja a talajt, olyannyira, hogy ott szinte már puha is, a lábam alatt érezhetően puhább, nem olyan kemény (de mondjuk ez engem inkább aggaszt, mint megnyugtat). Védekezés? Vagy elmegy magától? Vagy most sajtot csinál a (végre) gyönyörű gyepszőnyegemből? :-(
Előzmény: agi521 (361)
agi521 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 361
szia csinnnKA!

ahh, ez nekem is megjelent par hete.
ezt egy bogar csinalja!fekete kb. akkora mint a kisujjad fele-negyede... ha beleslagolsz a lyukba, elojon s eltaposod ennyi. szerintem sok mast nem tehetsz.

szvsz nem olyan veszes, levegozteti, lazitja a foldet.slagolas utan elkaparod vagy teszel oda egy kis foldet.

udv
zoli

Előzmény: csinnnKA (360)
csinnnKA Creative Commons License 2002.09.17 0 0 360
Sziasztok! :-)

GIS: magyar kontra tiroli muskátli: azért nem magyar, mert a magyar muskátli nem lóg le egy-másfél métert az ablakomból (majdnem a földig), hogy minden arrajáró megcsodálja és megkérdezzék tőlem, hogy hol vettem! :-)))
De hogy megnyugtassalak, van magyar muskátlim is! :-)

Ági & Thor!
Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy ez idő tájt gyönyörű a füvem! :-)))

Viszont (most is) nagy bajom van! :-(((
Képzeljétek csak, a fűben 8-10 db kisebb-nagyobb lyuk keletkezett, viszonylag egymás közelében (a kisebbeknek kb. 2 cm-es a kráter-átmérője, a nagyobbaké sincs 5 centinél nagyobb). Illetve nem is igazi értelemben vett lyuk (mivel nincs alja), hanem az egész olyan, mintha macska (vagy madár?) kikaparta volna a földet (mivel mindegyik mellett ott van a kikapart fűcsomó). Szóval innen gondolom, hogy nem vakond és nem pocok, hanem fentről jövő áldás.
Nem tudom, hogy macska-e vagy madár, de nagyon pipa vagyok rá, mert azon a részen eléggé feltúrta a talajt és elcsúfította a mostanra tényleg mesés füvemet.
Szerintetek mi lehet ez, és mi a fészkes fenét csináljak vele? Pontosabban: hogyan védekezzek, hogyan előzhetném meg a további attrocitásokat?

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.17 0 0 359
Ebből kétféle van, amelyikre most ősszel van szükség, az felhasogatja a füvet, mélyen belevág a földbe, szétvágja a fű gyökérzetét, ezáltal késztetve arra hogy sűrűsödjön. Ilyen félprofi gépet a Brico Store-ban lehet kölcsönözni, kb. 50ezer ft letét mellett 5ezer ft/24 óra kölcsönzési díj. A másik fajta csak néhány mm-re dolgozik a földbe, ezt nem kölcsönzik, a neve gyepszellőztető. Ezt bármikor lehet használni, de tavasszal kötelező. Olyan, mint egy motoros gereblye, kb. 30ezer ft körül kapható/Alko/ Üdv:TAmás
Előzmény: acsember (357)
Tozatu Creative Commons License 2002.09.16 0 0 358
Elképzelhető,de tavasszal jól átfésülöd fűgerblyével,vagy ha van olyan spéci tologatósod és szebb lesz,mint új korában.Arra figyelj,ne hagyd meg túl nagyra,nehogy a hó alatt befülledjen.
Előzmény: Nagy G. (356)
acsember Creative Commons License 2002.09.16 0 0 357
Hol lehet rotáló/talajlazító gépet köcsönözni BP.-en. (Mert ugye ez elég ritkán kell a fűhöz, ha jól sejtem.)

Kösz

Nagy G. Creative Commons License 2002.09.10 0 0 356
Attól félek, hogy a gomba áttelel és tavasszal kezdődik minden elölről.
Előzmény: Tozatu (355)
Tozatu Creative Commons License 2002.09.09 0 0 355
Szerintem hagyjad,ha a tél nem segit,majd tavasszal felülveted.
Előzmény: Nagy G. (353)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.09 0 0 354
Én csak olvasmányaimból vettem, hogy az angol perje gyorsan nő, nagyon szép, csak nem túl tartós fűféle. A Kentaurban mégis 50% volt az aránya. Mivel sokan a Kite Sport keveréket javasolták, ilyet vettem. A Dunakeszi Auchan-ban 3 kg-t adnak 1900 forintért. A Kentaur 969-ért kapható a Brico Store-ban, ez szárazságtűrő keverék. Van még az Éden és a California, de ezek inkább a rendszeresen öntözött területek füvei. Az egyikben a vörös tippan, míg a másikban a réti perje az uralkodó. Sok sikert, fűültetési szezon kezdődik! Tamás
Előzmény: agi521 (352)
Nagy G. Creative Commons License 2002.09.09 0 0 353
Sziasztok!

Ismét segítséget kérnék.
A többször említett füvem, minden permetezés ellenére nem akar meggyógyuli. Ahogy egy kis vizet kap rögtön penészedni kezd.

A betegség 95%-os valószínűséggel Fusarium rivale (hópenész) amire a szakkönyv azt írja, hogy általános gombaölő szerrel kezeljük.

Próbáltam Fundasolt és Merpánt használni, de nem jött be.

TUD E VALAKI JÓ ÉS HATÉKONY GOMBAÖLŐ SZERT JAVASOLNI?

Köszi

agi521 Creative Commons License 2002.09.09 0 0 352
megvan!

nalam ilyen nem jellemzo..

Előzmény: agi521 (351)
agi521 Creative Commons License 2002.09.09 0 0 351
miert, az angol perje tulcsordulasa nem jo?
egyebkent mirol ismerem meg? most vettem javito-potlo kevereket s ebben az angol perje van nagyobb szazalekban..

zoli

Előzmény: Törölt nick (348)
onobody Creative Commons License 2002.09.07 0 0 350
Egyetértek Tozatuval , bárhogy öntöz is
az ember , valahogy nem olyan mintha eső esne.
A legjobb kánikulában ne nyirni a füvet .
Juliusban , augusztusban csak eső után érdemes.
Igazábol szerintem a mi éghajlatunk nem
alkalmas a pázsit nevelésére.
Ez csak duma , a 100 év öntözés és 100 év nyirás.
Kell hozzá az angol időjárás is.

Üdv Onobody

Előzmény: Tozatu (349)
Tozatu Creative Commons License 2002.09.06 0 0 349
Szerintem ne emelgess semmit,mert a vizhiánnyal van baj,kiszárad úgy is.Jól át kéne már áznia,de esőtől.Ne vágd sűrűn,hagyd magasabbra,hagy árnyékoljon.Ha már beállt,kár bolygatni.
Előzmény: MiCKEY (346)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.06 0 0 348
Sziasztok! Mi a véleményetek az Argo-Largo Kft. "Kentaur" nevű magkeverékéről? Azt hallottam, hogy szárazságtűrő fű lesz belőle, és nem csordul túl benne az angol perje. Köszi: Tamás
arcszor Creative Commons License 2002.07.31 0 0 347
ez nem kerdes, de a humusztartalomra is ugyelj. kivalo talajnak kinezo barna szinu homokok is beszerezhetok am igy... :O))
Előzmény: MiCKEY (346)
MiCKEY Creative Commons License 2002.07.31 0 0 346
Igazából a tarack nem zavar, mert kiszedem lassacskán, csak a homok miatt vannak gondjaim.
Naponta este 2-3 óra locsolás és reggelre már száraz a föld felső 10 centije :(
Ezért gondoltam hogy egy 10cm föld egy kicsit jobban tartaná a vizet ...
Előzmény: arcszor (345)
arcszor Creative Commons License 2002.07.31 0 0 345
A Glialka számodra a megoldás. A megemeléssel semmire sem mész.
Előzmény: MiCKEY (344)
MiCKEY Creative Commons License 2002.07.31 0 0 344
Helló mindenki...
Lassacskán rászánom magam hogy, felfrissítsem a füvem. (kb 200m2)
Gondjaim : A talaj nagyon homokos, a tarack meg bírj a nyírást.
Azon gondolkodtam hogy apránként termőfölddel megelemem a fű szintjét 10-15cm -el. Lehet ilyet csinálni ? (2-3 hetente szórok rá egy kis földet, és megvárom míg átnövi)
A tarackot az egyenkénti kiszedésen kívűl el lehet máshogy távolítani ?
Röviden ennyi, aztán beszélgessünk :)
Tozatu Creative Commons License 2002.07.25 0 0 343
Ha befülled,vágd kisebbre,de ilyen melegben mi nagyobbra hagyjuk,a kaszálékot szétfúvatjuk.A kiadós eső mindent helyrehoz.
Előzmény: Nagy G. (339)
Eszto Creative Commons License 2002.07.25 0 0 342
en azert nem tettem be hatternek (;
mikor lesz disznotoros?

gonoszofftopic

Tozatu Creative Commons License 2002.07.23 0 0 341
Aranyos,tettszett a fiaimnak is.
Előzmény: Thor (338)
Eszto Creative Commons License 2002.07.23 0 0 340
Thor! epp jokor, mar majdnem felkentem..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!