Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 493
Nálam 2mm vastag falú vacsőben megy a vezeték, légkalapács kéne hozzá, hogy átvágja. Az EV relé az a túláram esetén megszakító izéke? Gondolkozom egy konnektorba dugható változaton, mert a tó összes elektromos dolga egy konnektorban végződik.
Előzmény: greenlak (491)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 492
Én az Aqua-Petnél vettem egy piros tavirózsát. Aggódtam, hogy trópusi fajta és nem telel át, de már nő a levele. Ez Hollandiából jött, a neve mini nymphaea.

A vízijácint virágzása: augusztustól októberig. Szép kék virága van. Nem nő nagyra (20x20x20 centi körül), viszont nagyon tud szaporodni, kettőből nekem 2 hónap alatt 40 lett. Persze a fölösleges példányokat ki lehet szedni. Átteleltetnem nem sikerült.

Előzmény: Makarska (490)
greenlak Creative Commons License 2002.04.24 0 0 491
Sziasztok!

Maximálisan igazatok van ami a tó készítést illeti minnél hamarabb meg kellene csinálni.
Nos eddig odáig jutottam, hogy 12m3 törmeléket sikerült kitermelni és elszállítani és cak addig vagyok, hogy van egy sík területem.
A tó külmérte adott 4x3 területű lesz, csak most épp más beruházást bonyolítok:-(.
Ami a villanyvezetést illeti földalatt, a barkácsolástól mindenkit óvnék.
Ebben az esetben földkábel fektetése ajánlott az ára nem olyan veszélyes, hogy ne lehessen beszerezni, a vezeték nyomvonalára viszont kötelező egy sor téglát vagy cserepet tenni a véletlen ásós beleset elkerülése céljából.
De ha nagyon preciz vagyok akkor egy a vezét felett haladó (attol kb 25cm-re)jelző szalagot is el kellen helyezni( erős áram v. gáz, hirközlő kábel, mit lehet beszerezni).
Minden csatlakozó aljatnak vízszigteltnek kell lenni, célszerű a védő föld ellenőrzése ill. akár EV relé alkalmazása.
sziasztok
greenlak

Makarska Creative Commons License 2002.04.24 0 0 490
Sziasztok!

Már rég óta olvasgatom a hozzászólásaitokat.
Elég sok tanácsot, ötletet kaptam ezáltal.
Én tavaly kezdtem a "tavazást". Igaz csak egy fölbe leásott betonmedencém van, de már kezd alakulni. Tavaly rengeteg gondom volt tavirózsa ügyben. Csak a harmadik példány bírta a kiképzést.
A pincében áttelelt és most már szépen hajt. Most azon gondolkodom, hogy még egy növényt kellene vásárolnom, csak nem tudom eldönteni, hogy rózsaszín tavirózsát vegyek (a másik fehér) vagy vizijácintot. A kérdésem az lenne a vizijácint mennyire terjed és mikor virágzik? Nem lenne jó, ha nagyon nőne mert kicsi a hely!
Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 489
Kérdezek. :-) Hogy néz ki az a nászkiütés és milyen időszakban jelenik meg?
Előzmény: doroli (481)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 488
Tócsagaz: http://aquat1.ifas.ufl.edu/cerdem2.jpg

A zöldülés először romlik, aztán majd javul. Az első kis tavam nekem is borsólevesre emlékeztetett egy darabig. Ha már a legrosszabbon túl vagy (csökkenni kezd a zöld), akkor 20%-os vízcserékkel gyorsíthatod a folyamatot.

Előzmény: Garancia (485)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 487
A Fisch Kft-tol rendeltem utanvettel (www.fisch.hu). A Tetra melletti magyar zaszlora kattints az arlistahoz. Masnapra megjott. Boltot nem tudok.
Előzmény: bucibá (486)
bucibá Creative Commons License 2002.04.23 0 0 486
Hello Bond!

Tetra termékeket merre vásárolsz?
Illetve Budapest környékén hol van szakbolt,

by bucibá

Garancia Creative Commons License 2002.04.23 0 0 485
Hi!

Tudtok egy képet itt a neten a tócsagazról? Találtam már több helyen, de teljesen másképp néztek ki.

Kezd szépen zöldülni a tavam így kéthestes korára. Minddenféle zöld nyálszerűség jön fel a felszinre. Fog ez javulni vagy rosszabb lesz?

bucibá Creative Commons License 2002.04.23 0 0 484
Új fejlemények tavunktáján

bucibá Creative Commons License 2002.04.23 0 0 483
Hello!

Bármit beásol a földbe, egy cserépdarabbal fedd le az esetleges ásáskor ne vágja kettébe a spagót.
Két éve füztem be a kerti lámpákat, idén ások....és lám bele a cserépbe...picit arréb és minden rendbe. A földelést mindenképpen ad meg neki 3x0,75 szerintem minden kerti kütyüre elég.

by bucibá

Előzmény: Törölt nick (478)
bucibá Creative Commons License 2002.04.23 0 0 482
Hello!

Ha teheted ne húzd soká... én is bánom, hogy miért nem elöbb tettem. :-)

Előzmény: greenlak (477)
doroli Creative Commons License 2002.04.23 0 0 481
A him aranyhalnak naszkiutesei vannak a melluszojanak elulso szegelyenes a kopoltyufedon.
Kerdezhetsz akar mit az aranyhalrol mert most kaptam egy konyvet es minden benne van,de en is tudok valamit.
Előzmény: Törölt nick (474)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 480
Én semmi különöset. A garázsból a föld alatt egy vascsőben odavezettem az áramot, a végén egy földelt lengőaljzat van, benne T-elágazó. Ide vannak bedugva a dolgok, az egész egy kivágott aljú ételesdobozban, ami kavicságyon fekszik. Az UV szűrő trafóját kénytelen voltam a dobozon kívül elhelyezni, mert tűzforró volt, nem volt elég a szellőzés. Ez a szűrő állványa alá felcsavarozott konnektorba megy, így eső nem éri, csak az öntözéskor kap egy kis vizet, de annyit ki kell bírnia.

Mindenhol be van kötve a földelés, más biztosítás nincs. Bár egy túláramvédős aljzaton gondolkozom én is, ha valami elromolna.

Előzmény: mkiss (479)
mkiss Creative Commons License 2002.04.23 0 0 479
Sziasztok!

Már egy ideje figyelem a topicot, sok hasznos infot szereztem belőle.
Ti hogyan oldjátok meg a villanyszerelést? Milyen szerelvényeket használtok (kábel, kültéri doboz, konnektor, biztosító ...)?

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 478
Miért csak a jövő nyáron? Az élet rövid. :-)
Előzmény: greenlak (477)
greenlak Creative Commons License 2002.04.23 0 0 477
Szia bucibá!

Gratula szerintem jó munkát végeztél, ellátogattam a kertito.hu -ra is, hogy lássam a születését.
Bízom benne jövő nyáron nálam is lessz ilyen.
greenlak

Előzmény: bucibá (471)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 476
És arról, hogy a halak érzékenysége különböző, miért nem lehet olvasni sehol? Hogy több vegyszert, tesztet lehessen eladni?

Tudsz valahol a neten ilyen "érzékenységi skálát", hogy melyik hal mennyit bír ki?

Előzmény: szucsr (469)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 475
Látom, a vízilények kezdik benépesíteni a tó környékét... :-)
Előzmény: bucibá (471)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 474
Aranyhal. A vízzel kapcsolatban lehet, hogy igazad van, mert mintha 25 fokos vízben tartanák, onnan került át 17-20 fokosba.
Előzmény: doroli (472)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 473
A cikkben, amit múltkor fordítottam az elektronikus pH mérőkről volt csak szó. Nem javasolták mert drága, és gyakran újra kell kalibrálni. Hőmérőből létezik még elektronikus, de szerintem arra se érdemes a pénzt költeni. Egyszerűbb egy olcsó úszóhőmérőt állandóan a tóban tartani.
Előzmény: bucibá (470)
doroli Creative Commons License 2002.04.22 0 0 472
Milyen fajta halad van,Koi vagy aranyhal amelyik kover?
Enis most tettem ki egy par halat azok is reggel meg alnak egy hejbe ,csak kesobb kezdenek el uszni.De az is lehet,hogy az az aranyhal amit vettel akvariumba volt tartva es ott melegebb volt a viz.Szerintem egy het alatt meg kene szokja.
Előzmény: Törölt nick (462)
bucibá Creative Commons License 2002.04.22 0 0 471
lesz ez még szebb is...:-)

bucibá Creative Commons License 2002.04.22 0 0 470
Hello!

Az elektronikus víztesztet v. a szimpla tesztert javasoljátok a víz mérésére?

by bucibá

szucsr Creative Commons License 2002.04.22 0 0 469
Ez meglepő. Fórumokon olvastam, hogy a koi-k egy éjszaka alatt megdöglenek a klórtól.

Nem olyan nagyon meglepo. Ez nagyon fugg a halak fajtajatol. Vannak fajok, amik erzekenyebbek es vannak, amik kevesbe.
En az akvariumban (afrikai sugerek) 50%-os vizcsereket szoktam csinalni, kozvetlen a csapbol engedem a vizet szep lassan. Biztosan nagyobb stressz a halaknak, mint ha klormentes vizzel tudnek cserelni, de olyanom nincs kello mennyisegben. Ezt meg mindig jobban viselik, mint a nitratot.
Ja es csak hidegvizet, mert a melegvizben durva dolgok is elo szoktak fordulni. Errol az akvarista topikban volt szo es csak azert emlitem, mert irta itt valaki, hogy langyos vizet enged a toba.

Robi

Előzmény: Törölt nick (467)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.22 0 0 468
>> Az ikra rakáshoz nem kell a hím. A tyúk is tojik ha nincs kakas és az emberi petesejt is "kiürül" ha nincs ott a pasi. <<

Ez igaz, de pl. a macskánál a párzás váltja ki a peteérést.

Reményeim szerint nem beteg, mert elevenen viselkedik.

>> A boeing 767-esed szerintem csak lusta, szeret aludni. :-))
Na de ennyit? Este 9-kor fekszik és reggel 9 körül kel.

Előzmény: Patics (466)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.22 0 0 467
Ez meglepő. Fórumokon olvastam, hogy a koi-k egy éjszaka alatt megdöglenek a klórtól.

Nálam fúrt kút van, 7 m mélyről jön a kemény, 8-as pH-jú víz. Valószínűleg meszes altalajon szivárog át az esővíz.

Előzmény: Patics (464)
Patics Creative Commons License 2002.04.22 0 0 466
Jó a kérdés. :-) Én sem vagyok szakértő, de leírom amit gondolok.
Az ikra rakáshoz nem kell a hím. A tyúk is tojik ha nincs kakas és az emberi petesejt is "kiürül" ha nincs ott a pasi. Csak a halikra a hal testén kívül termékenyítődik meg, míg pl. az előző kettőnél, belül.:-)
A halnak sok az ikrája, ezért nagy a hasa (feltéve, hogy nem betegség miatt puffad). Lerakja, akár van hím, akár nincs. Aztán ha a hím a _peterakás után_ megtermékenyíti a petéket akkor lesz kis hal, ha nem akkor csak a vízet szennyezte.

A boeing 767-esed szerintem csak lusta, szeret aludni. :-))

Előzmény: Törölt nick (462)
Patics Creative Commons License 2002.04.22 0 0 465
>Azóta elég heti 60-100 liter
Való igaz, nekem is kb. ennyi kell ha minden optimális. Most nincs takarása (uszónövények) nagy a párolgás, meg szökik is a vízesésésnél (kifújja a szél), de hagyom mert egész érdekes (trópusi) hangulat van körülötte a szálló vízpárától. Azt meg nem tudom "visszanyerni".

A rák tényleg felejthető. Egyébként is éjjeli állat és fenéklakó. Nappal bujkál, ha elő is jön nem látod a növényektől. Van rá esély, hogy amikor berakod látod utoljára. Én is csak az öszi növénycsökkenéskor láttam megint. Most viszont látnám ha előjönne, de "eltünt". Bár szeret napozni is a sekély, meleg, tiszta vízben. Én is ilyen reggeli napozásakor fogtam meg, de ott volt sok belőle. Ha megálltam az aljnövényzetben már csipkedték is a lábamat.

Előzmény: Törölt nick (458)
Patics Creative Commons License 2002.04.22 0 0 464
>Klóros csapvizet??? És nem lesz semmi bajuk?
Nem hát. Élnek mint hal a vízben. :-)
Volt amikor tettem bele klórtalanítót, meg levegőztettem, na de amikor pl. az akváriumban vizet cserélek akkor a 240l-ből 200-at lecserélek. Meguntam a tökölést. Slaggal kiengedem a kádba, majd rá a csapra és vissza a langyosvíz.
A tónál ugyanez. Csapról megy. Nálad talajvíz van? Honnan, Szivattyú? A csapvíz nem mélyről jön. Itt Pesten a Duna vizet "vegyszerezik" ivóvízzé... Eléggé kemyény és klóros. :-(

Előzmény: Törölt nick (457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!