Keresés

Részletes keresés

csinnnKA Creative Commons License 2002.10.08 0 0 413
Te kertszakértő, Te, Te, Te! :-)
Egyébként aki bújt, aki nem, én vasárnap megejtettem az uccsó nyírást, letakarítva a fűharapó berendezést és téliesítve a teraszunkat. (Ez a legizgibb része, amikor a kerti sütögetőt és a fűnyírót, ill. szegélynyírót be kell rakni a lépcsőforduló alatti kicsiny és szűkös tárolóhelyiségbe, és minden évben a dührohamig fokozva a hatást kijelentem "Én nem értem, hogy hogy fért ez be ide tavaly meg tavalyelőtt, de most képtelenség mindent bepasszírozni... illetve... ha berakjuk, akkor meg a kerti szerszámok, takarító-cuccok és a porszívó nem fog beférni!"
Hát ez is megvolt. Még 2-3 hét múlva lezárjuk a kerti vizet is... aztán jöhet a karácsony! :-)

Ja, meg még egy kis OFF, ami tudom, hogy nem idevaló, de hátha tudtok segíteni rajtam.
Vettem vagy 6-8 zacsi virághagymát (tulipánokat, "óriás-hóvirágot", kék fürtöskét (Gyöngyike?), krókuszokat stb.). Azt írta, hogy szeptember elejétől lehet elültetni. Hát én elültettem vagy 2-3 hete, szeptember közepe, végefelé... tudjátok, amikor már olyan jó kis kaka idő volt, és azt hittük, hogy menthetetlenül itt a tél. Erre ezek a hülyék kihajtottak... már majdnem mindegyik kidugta a zöld kis fejecskéjét a föld alól. Mi a szentséget csináljak velük??? :-(((
Valaki szerint ha gyorsan levirágzik, akkor egy enyhe november esetén(!) még van esélye, hogy megerősödjön és tavasszal ismét virágozzon nékem. Ha hideg lesz, akkor annyi neki! :-(
Mások szerint meg jó vastagon be kéne borítanom földdel, akkor kevésbé intenzív lenne a növekedése, és félig kihajtott állapotban is gond nélkül áttelel.
Tudtok valami bíztatót / vigasztalót / lehangolót / akármit mondani??? :-)

Előzmény: Thor (411)
Tozatu Creative Commons License 2002.10.08 0 0 412
Te meg a sörpocakod vakargatod?
Előzmény: dArtois (410)
Thor Creative Commons License 2002.10.06 0 0 411
csinnnKA, én bevallom férfiasan, tavaly is nyírtam még november elején. Jobb a fűnek, ha egészen rövidre van vágva mielőtt fagyni kezd és ráhull a hó, mert kevésbbé penészedik be tavaszra. (Ha hosszúra hagyod, olyankor látni tavasszal, hogy foltokban inkább szürke mint zöld, és gereblyézésnél szinte pucér marad a föld úgy jön ki).
Élezés: a te kertméretednél lehet, hogy több évig is használható a fűnyíró élezetlenül, de nálunk, ahol több mint 1000 nm a telek és szinte csak akkora helyen nem kell nyírni, amennyit a ház elfoglal, bizony egy szezonban 2x - 3x meg kell élezni. Hogy mikor kell, az látszik: ha életlen, akkor nem annyira vágja, mint inkább kis körökbe csavarja + tépi a füvet. Olyankor nem annyira "nyírott gyep" hanem inkább "marcangolt gyep" hatást kelt :)
Előzmény: csinnnKA (408)
dArtois Creative Commons License 2002.10.04 0 0 410
Akkor már eccerűbb, ha az asszony nyirja a fűvet és őr rakja el a gépet:)
Előzmény: Áfony (409)
Áfony Creative Commons License 2002.10.03 0 0 409
Addig sincs a zasszonnyal valószinüleg:))))
Előzmény: csinnnKA (408)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.03 0 0 408
Köszönöm a tapasznyalatokat... nagyon figyeltem! :-)

mkiss!
Hát mert letakarítja (de sterilre ám!), és utána a kis gépolajozó flakonnal meg egy finom puha ronyókával a kezében még órákon át simogatja a gépolajjal. :-)

Előzmény: mkiss (407)
mkiss Creative Commons License 2002.10.02 0 0 407
Nekem benzinmotoros fűnyíróm van. Minden (na kó, majdnem minden)nyírás után slaggal leveretem az alját is. Így megy téli álomra is.
Tavasszal olaj, gyertya, levegőszűrő csere, bowden olajozás, kés élezés (azt azért szezonban is megcsinálom 1-szer, 2-szer).
Arra kiváncsi lennék, hogy mit olajoz aszomszédod rajta órákik.
Annak még látom értelmét, hogy az egészet befújd szilikonnal vagy wd40-nel rozsda ellen.
Előzmény: csinnnKA (400)
eFZé Creative Commons License 2002.10.01 0 0 406
Nekem villanymotoros van, az különösebb karbantartást nem igényel, inkább csak külsőleg legányolom. Benzinmotoros valszeg többet kívánna ennél.

Kést 3-4 nyírás után élez(tet)em.

Előzmény: csinnnKA (400)
dArtois Creative Commons License 2002.10.01 0 0 405
Mért is akarok szobába fűt? Hát egyszerű a válasz, mert kertem nincs:) De asszem kiprobálom; ha nem megy akkor termesztek mohát, valami csak megél... Ha bejön akkor ültetek a padlóra egy barackfát is, ja és persze bekötöm a slagot, na meg felhozom a fűnyirót. Egyébként én annyira ápolom le a nagyszülő fűnyiróját télire mint hétvégenként: fogom és betolom a sufniba, de évente azért télleg kéne élezni.
Előzmény: onobody (399)
tibor0322 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 404
> ti mennyire "nyaljátok" tisztára a fűnyírógépet a féléves altatás előtt?
- betolom a garázsba, ha kell, megélezem
Előzmény: csinnnKA (400)
agi521 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 403
ejnye!
es meg nem szaggatja nyiraskor a fuszalak tetejet?
Előzmény: csinnnKA (402)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.01 0 0 402
Hoppla!
3 éves a fűnyírónk és még sosenem volt megéleztetve! Hoppla! :-I
Előzmény: agi521 (401)
agi521 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 401
:-)))

szia csinnnKA!

asszem nem dimenzionalom tul a dolgot :-),
nem kulonben mint maskor, max. kikaparom kirazogatom belole a fuvet.most le is hajtottam a kart, hogy ne foglalja a helyet a garazsban.
tavasszal -evente 1x- egy kedves kollegammal megeleztetem.

ennyi.

udv
zoli :p)

ui:
csinnnKA,kihajtott a fold-fumag mixturam!
sok kis suni, kislanyomnak nagyon tecc!
hogy allsz e kerdesben?

Előzmény: csinnnKA (400)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.01 0 0 400
dArtois!
Igen, ez egy határozottan érdekes kérdés, engem is érdekelne a válasz... a fű (beleértve még a díszfüvet is) nem kimondottan "szobanövény"! :-)

eFZé & Zoli!
Akárhogy is: ha nem lesz eső-eső-eső, akkor a 7végén mi is megejtjük az uccsó nyírást, s ha szép idő lesz, akkor nekiülök a teraszon a fűnyírógép-tisztogatásnak is.

Télleg-télleg, de most tök komolyan: ti mennyire "nyaljátok" tisztára a fűnyírógépet a féléves altatás előtt? Van ismerősöm, aki kirázza belőle a maradék füvet, egy kisseprűvel vagy nyeles kocsikefével kikeféli a nagyját, aztán hadd szóljon, viszi be a lakásba (sufniba... mindegy). A másik véglet az egyik szomszédom, aki diribdarabra szedi... mosószeres vízzel elmossa (szerintem enni lehetne róla, olyan tisztára), aztán ha mexáradt, akkor belekezd a nagyon gondos és aprólékos olajozási műveletbe, majd alig 6-7 órai munka után boldogan és elégedetten összecsavarozgatja. Szerintetek hol az arany középút? Vagyis ti nagyjából vagy aprólékosan takarítjátok meg a fűharapó berendezéseteket? :-)

onobody Creative Commons License 2002.09.30 0 0 399
Asszem tönkremenne!
De miért is szeretnél füvet a szobában?
Onobody
Előzmény: dArtois (397)
dArtois Creative Commons License 2002.09.30 0 0 398
Ja, a lámpát azt még hajlnadó vagyok égetni neki 4-5 órában...
Előzmény: dArtois (397)
dArtois Creative Commons License 2002.09.30 0 0 397
Sziasztok!

Olvasgatva a növényes topikokat és hozzászólásaitokat az alábbi jutott eszembe (teljesen kontár vagyok, nálam még a kaktuszok is tönkremennek). Van egy nagyobb üres szobám; mi lenne ha vennék egy raklapnyi diszfüvet ami mondjuk megnő fél méterre is (magyarul gazt). És ezeket cserepekben tárolgatnám. Túl sok fényt nem kapna ez a legnagyobb gáz, melege lehetne, ha akar hidege is, vizet is párát is kaphat, de sajnos a fényhiány...Szerintetek van értelme vagy gyorsan el is pusztulna?
Köszönettel,
d'Artois

agi521 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 396
lehet, de nem biztos :-)
Előzmény: eFZé (393)
Herr X Creative Commons License 2002.09.30 0 0 395
~600 nm.

Most azon gondolkoztam, hogy ha ősszel felszántatom, akkor tavaszig sárban fogok járni.

Kösz az infókat, még gondolkozok egy kicsit.

Előzmény: eFZé (392)
tibor0322 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 394
> Valaki azt mondja, hogy szántassam, valaki, hogy ne.
- Én azt mondom, csináld, ahogy akarod! :) A helyedben _én_ tereprendeznék, majd a maradék idő - kedv függvényében tennék egy próbát: fóliával letakarnék egy területet, rá 5-10cm (20cm?) vastag földet hordanék, elvetném a füvet, majd az eredmény alapján ténykednék tovább. Ilyet ugyan még nem próbáltam, de számomra nem tűnik marhaságnak.
- Amikor a városgondnokság dolgozói telepítették a gyepszőnyeget, azok sem igazán készítették elő a terepet, hanem csak kiegyenesítették, majd kigönygyölték a fűtekercset, és rögzítették.
Előzmény: Herr X (390)
eFZé Creative Commons License 2002.09.27 0 0 393
Szerintem még korai volt archiválni a fűnyírót...
Előzmény: agi521 (391)
eFZé Creative Commons License 2002.09.27 0 0 392
Mekkora területről van szó?

Én felásnám/ásatnám/szántatnám a méretétől főggően. Utána ki kell szedni a gazokat, tarackot, egyéb gyökereket, amit nem szedsz ki, az könyörtelenül kinő. Ezzel egyidejűleg a tereprendezést is elvégezheted.
Ezt még most ősszel meg tudod csinálni, aztán télen szépen leülepszik, akkor még le lehet hengerezni, hogy visszatömörödjön, és tavasszal lehet füvesíteni. A milyen fű kérdése az attól függ, hogy milyen célra. Bár ha most érkezik a trónörökös, akkor célszerű sport keveréket vetni.

Előzmény: Herr X (390)
agi521 Creative Commons License 2002.09.27 0 0 391
csinnnKA ,

ma delelott fuvet nyirtam! szerintem iden utoljara... a funyirott begarazsiroztam.

zoli

Előzmény: csinnnKA (387)
Herr X Creative Commons License 2002.09.27 0 0 390
Sziasztok!

Egy garantáltan fűmentes területből (valami vad növényekből álló- többnyire szúrós és tarack) szeretnénk füves területet csinálni.

A talaj ráadásul egyenetlen is. (Hiába, a teherautók nem kis darabok.)

Mi a teendő?

Valaki azt mondja, hogy szántassam, valaki, hogy ne. (Jó tömör a talaj, évekig max. nyírva volt csak a gaz.)

Idén van még értelme?

Milyen füvet vessünk? Hogyan?

(Nem szeretnék vegyszerezni, mert mostanában fog születni a trónörökös.)

Tozatu Creative Commons License 2002.09.24 0 0 389
Nálunk is csodát tett az eső,szépen zöldül a kert,kár izgulni,helyre jön mindig.
Előzmény: agi521 (388)
agi521 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 388
a lyukak most tele vannak vizzel, s a tucskok buvarkodnak :-)
Előzmény: csinnnKA (387)
csinnnKA Creative Commons License 2002.09.24 0 0 387
Zolimanó!
Az én füvecském is issza most az esőt, mint kacsa a nokedlit... én ezexerint egy héttel előtted vetettem. Kérdezte is Embör, hogy "Te, nem fog ez elrohadni az esőben?" Én azért reménykedem, hogy nem... hanem inkább mexívja magát és sarjad ezerrel! :-)
Egyébként most szép a fű... pedig ilyenkori állapotában gyönyörködtem volna szívesen mondjuk július-augusztusban (meg június végén, amikor annyira bele voltam estve a 2ségbe a fű-kiégés miatt, hogy csak na).
Mellesleg már vagy egy hete nem ellenőriztem a lyukakat, amik valóban kb. 45 fokosak! :-)
Előzmény: agi521 (385)
agi521 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 386
bavalom ferfiasan, most nem volt "annyi" viragfoldem, igy a mixtura most sima -picit agyagos- fedoreteg fold+potlo fumagbol allt.:-)

z

Előzmény: agi521 (385)
agi521 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 385
csinnKA-mano!

a kezi gereblyes "kapircolast" en sem hagyom ki.:-)
picit fel kell lazitani a talajt, hogy a gyoker konnyebben utat torjon maganak.
nalunk az oszi fupotlo project most zajlott szombat delelott.most jo ez a kis eso, szerintem rovid ido alatt sarjadni fog!

hajra!

zoli

Előzmény: csinnnKA (384)
csinnnKA Creative Commons License 2002.09.20 0 0 384
"kis viragfoldbe kevert fumag betaposasaval"
Te, ez nagyon jó 5let! :-))))))))))))
Én meg a kapircolóval szoktam felvakargatni ott a földet, ahová fűmagot szórok... ahelyett, hogy ezt csinálnám, amit Te! Kényelmesebb is, tutibb is és gyorsabb is! De jóóó! :-)
Előzmény: agi521 (383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!