Keresés

Részletes keresés

agi521 Creative Commons License 2002.11.18 0 0 428
szia,

nagyon nedves a talaj szerintem. nalunk is van...

zoli

Előzmény: csinnnKA (427)
csinnnKA Creative Commons License 2002.11.18 0 0 427
Fű topic meghótt?
Tele van a kertem pici apró gombákkal. Miért?
Hívjam meg az ellenségemet egy gombapörköltre?! ;-)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.17 0 0 426
Még nem, mert azt sem tudom, hol áll a fejem!
De most hétvégre ismételten beterveztem! Előbb-utóbb csak meglesz (úgy értem, hogy lehetőleg még a fagy beállta előtt). :-)))
Előzmény: agi521 (425)
agi521 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 425
mar ugy fagyasugyileg gondolom ;o), tudom, hogy nem folyatod mindig!
Előzmény: agi521 (424)
agi521 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 424
elzartad mar a kerti csapot?
irgum-burgum
Előzmény: csinnnKA (423)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.17 0 0 423
Ja vagy úgy! :-)
Előzmény: agi521 (422)
agi521 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 422
vege a fuapolasi szezonnak :-(, tavasszal ujraeledunk...
Előzmény: csinnnKA (421)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.17 0 0 421
Hogy itt milyen csönd lett! :-)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.09 0 0 420
Nagyon eltaláltad! :-)
Előzmény: agi521 (419)
agi521 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 419
na ettol zakkana meg CsinnnKA asszem!
Előzmény: Thor (417)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.09 0 0 418
Előzmény: Thor (417)
Thor Creative Commons License 2002.10.08 0 0 417
Tarts vakondot!
Az tuti megszünteti a lyuk-okozókat, igaz egy picikét nagyobb lyukat túr :)
Előzmény: csinnnKA (415)
Nagy G. Creative Commons License 2002.10.08 0 0 416
SziaSztok!

Milyen a legjobb trágya most ősszel.
A szakkönyv azt írja, hogy foszfor és Kálium tartalmú kombinált és ne tartalmazzon nitrogént.
Eddig jó, de mi a neve, mit lehet kapni, ami használ.
Ne kíméljetek az ötletekkel.

Köszi

Nagy G.

csinnnKA Creative Commons License 2002.10.08 0 0 415
Jaj, tényleg a tücskökről is be akartam számolni nektek (szörnyű ez a korai(?) szenilitás)! :-)))
Szóval a füvünk, mint mondtam vala, egyszerűen csodálatos... aug. végén, szeptember elején volt egy kis utánvetés, ami a szeptemberi monszunban gyönyörűen mexívta magát, kihajtott, álomszép az egész, komolyan mondom... csak éppen messziről kell nézni, és kicsit hunyorogva. Mert ha belemész a fűbe, hát az inkriminált részeken sajnabajna ott vannak azok a bizonyos kis (kb. 45 fokos) lyukak... szerencsére össz-vissz 3 db-ot találtam (9-10 helyett), de a lényeg, hogy ott voltak a rombolóim! :-(
Előzmény: agi521 (414)
agi521 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 414
jo regg. csinnnKA!

*humorod mindig bearanyozza a napunkat.:-)

*tavaly osszel mi is igy jartunk.az enyhules hatasara (ami most nem jellemzo) viraghagymaink az (narcisz,liliom,gyongyvirag stb.)elultetes utan par het mulva kihajtottak. sokat nem csinaltam veluk, tavasszal vigan kikeltek.

*szerintem locsolni sem fogsz mar, en tegnap (elovigyazatossagbol)elzartam mar a kerti csapot, mert tavaly oktoberben pont ilyen talajmaneti minuszok fagyasztottak szet a csapunkat.

*mi van a tucskokkel? nalunk megint dolgozik par egyed.. :-(

udv
zoli

Előzmény: csinnnKA (413)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.08 0 0 413
Te kertszakértő, Te, Te, Te! :-)
Egyébként aki bújt, aki nem, én vasárnap megejtettem az uccsó nyírást, letakarítva a fűharapó berendezést és téliesítve a teraszunkat. (Ez a legizgibb része, amikor a kerti sütögetőt és a fűnyírót, ill. szegélynyírót be kell rakni a lépcsőforduló alatti kicsiny és szűkös tárolóhelyiségbe, és minden évben a dührohamig fokozva a hatást kijelentem "Én nem értem, hogy hogy fért ez be ide tavaly meg tavalyelőtt, de most képtelenség mindent bepasszírozni... illetve... ha berakjuk, akkor meg a kerti szerszámok, takarító-cuccok és a porszívó nem fog beférni!"
Hát ez is megvolt. Még 2-3 hét múlva lezárjuk a kerti vizet is... aztán jöhet a karácsony! :-)

Ja, meg még egy kis OFF, ami tudom, hogy nem idevaló, de hátha tudtok segíteni rajtam.
Vettem vagy 6-8 zacsi virághagymát (tulipánokat, "óriás-hóvirágot", kék fürtöskét (Gyöngyike?), krókuszokat stb.). Azt írta, hogy szeptember elejétől lehet elültetni. Hát én elültettem vagy 2-3 hete, szeptember közepe, végefelé... tudjátok, amikor már olyan jó kis kaka idő volt, és azt hittük, hogy menthetetlenül itt a tél. Erre ezek a hülyék kihajtottak... már majdnem mindegyik kidugta a zöld kis fejecskéjét a föld alól. Mi a szentséget csináljak velük??? :-(((
Valaki szerint ha gyorsan levirágzik, akkor egy enyhe november esetén(!) még van esélye, hogy megerősödjön és tavasszal ismét virágozzon nékem. Ha hideg lesz, akkor annyi neki! :-(
Mások szerint meg jó vastagon be kéne borítanom földdel, akkor kevésbé intenzív lenne a növekedése, és félig kihajtott állapotban is gond nélkül áttelel.
Tudtok valami bíztatót / vigasztalót / lehangolót / akármit mondani??? :-)

Előzmény: Thor (411)
Tozatu Creative Commons License 2002.10.08 0 0 412
Te meg a sörpocakod vakargatod?
Előzmény: dArtois (410)
Thor Creative Commons License 2002.10.06 0 0 411
csinnnKA, én bevallom férfiasan, tavaly is nyírtam még november elején. Jobb a fűnek, ha egészen rövidre van vágva mielőtt fagyni kezd és ráhull a hó, mert kevésbbé penészedik be tavaszra. (Ha hosszúra hagyod, olyankor látni tavasszal, hogy foltokban inkább szürke mint zöld, és gereblyézésnél szinte pucér marad a föld úgy jön ki).
Élezés: a te kertméretednél lehet, hogy több évig is használható a fűnyíró élezetlenül, de nálunk, ahol több mint 1000 nm a telek és szinte csak akkora helyen nem kell nyírni, amennyit a ház elfoglal, bizony egy szezonban 2x - 3x meg kell élezni. Hogy mikor kell, az látszik: ha életlen, akkor nem annyira vágja, mint inkább kis körökbe csavarja + tépi a füvet. Olyankor nem annyira "nyírott gyep" hanem inkább "marcangolt gyep" hatást kelt :)
Előzmény: csinnnKA (408)
dArtois Creative Commons License 2002.10.04 0 0 410
Akkor már eccerűbb, ha az asszony nyirja a fűvet és őr rakja el a gépet:)
Előzmény: Áfony (409)
Áfony Creative Commons License 2002.10.03 0 0 409
Addig sincs a zasszonnyal valószinüleg:))))
Előzmény: csinnnKA (408)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.03 0 0 408
Köszönöm a tapasznyalatokat... nagyon figyeltem! :-)

mkiss!
Hát mert letakarítja (de sterilre ám!), és utána a kis gépolajozó flakonnal meg egy finom puha ronyókával a kezében még órákon át simogatja a gépolajjal. :-)

Előzmény: mkiss (407)
mkiss Creative Commons License 2002.10.02 0 0 407
Nekem benzinmotoros fűnyíróm van. Minden (na kó, majdnem minden)nyírás után slaggal leveretem az alját is. Így megy téli álomra is.
Tavasszal olaj, gyertya, levegőszűrő csere, bowden olajozás, kés élezés (azt azért szezonban is megcsinálom 1-szer, 2-szer).
Arra kiváncsi lennék, hogy mit olajoz aszomszédod rajta órákik.
Annak még látom értelmét, hogy az egészet befújd szilikonnal vagy wd40-nel rozsda ellen.
Előzmény: csinnnKA (400)
eFZé Creative Commons License 2002.10.01 0 0 406
Nekem villanymotoros van, az különösebb karbantartást nem igényel, inkább csak külsőleg legányolom. Benzinmotoros valszeg többet kívánna ennél.

Kést 3-4 nyírás után élez(tet)em.

Előzmény: csinnnKA (400)
dArtois Creative Commons License 2002.10.01 0 0 405
Mért is akarok szobába fűt? Hát egyszerű a válasz, mert kertem nincs:) De asszem kiprobálom; ha nem megy akkor termesztek mohát, valami csak megél... Ha bejön akkor ültetek a padlóra egy barackfát is, ja és persze bekötöm a slagot, na meg felhozom a fűnyirót. Egyébként én annyira ápolom le a nagyszülő fűnyiróját télire mint hétvégenként: fogom és betolom a sufniba, de évente azért télleg kéne élezni.
Előzmény: onobody (399)
tibor0322 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 404
> ti mennyire "nyaljátok" tisztára a fűnyírógépet a féléves altatás előtt?
- betolom a garázsba, ha kell, megélezem
Előzmény: csinnnKA (400)
agi521 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 403
ejnye!
es meg nem szaggatja nyiraskor a fuszalak tetejet?
Előzmény: csinnnKA (402)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.01 0 0 402
Hoppla!
3 éves a fűnyírónk és még sosenem volt megéleztetve! Hoppla! :-I
Előzmény: agi521 (401)
agi521 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 401
:-)))

szia csinnnKA!

asszem nem dimenzionalom tul a dolgot :-),
nem kulonben mint maskor, max. kikaparom kirazogatom belole a fuvet.most le is hajtottam a kart, hogy ne foglalja a helyet a garazsban.
tavasszal -evente 1x- egy kedves kollegammal megeleztetem.

ennyi.

udv
zoli :p)

ui:
csinnnKA,kihajtott a fold-fumag mixturam!
sok kis suni, kislanyomnak nagyon tecc!
hogy allsz e kerdesben?

Előzmény: csinnnKA (400)
csinnnKA Creative Commons License 2002.10.01 0 0 400
dArtois!
Igen, ez egy határozottan érdekes kérdés, engem is érdekelne a válasz... a fű (beleértve még a díszfüvet is) nem kimondottan "szobanövény"! :-)

eFZé & Zoli!
Akárhogy is: ha nem lesz eső-eső-eső, akkor a 7végén mi is megejtjük az uccsó nyírást, s ha szép idő lesz, akkor nekiülök a teraszon a fűnyírógép-tisztogatásnak is.

Télleg-télleg, de most tök komolyan: ti mennyire "nyaljátok" tisztára a fűnyírógépet a féléves altatás előtt? Van ismerősöm, aki kirázza belőle a maradék füvet, egy kisseprűvel vagy nyeles kocsikefével kikeféli a nagyját, aztán hadd szóljon, viszi be a lakásba (sufniba... mindegy). A másik véglet az egyik szomszédom, aki diribdarabra szedi... mosószeres vízzel elmossa (szerintem enni lehetne róla, olyan tisztára), aztán ha mexáradt, akkor belekezd a nagyon gondos és aprólékos olajozási műveletbe, majd alig 6-7 órai munka után boldogan és elégedetten összecsavarozgatja. Szerintetek hol az arany középút? Vagyis ti nagyjából vagy aprólékosan takarítjátok meg a fűharapó berendezéseteket? :-)

onobody Creative Commons License 2002.09.30 0 0 399
Asszem tönkremenne!
De miért is szeretnél füvet a szobában?
Onobody
Előzmény: dArtois (397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!