Keresés

Részletes keresés

windy12 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9677

A Daikint teljesen szét tudod szedni a tisztításhoz. Le lehet venni a csepptálcát, a burkolatot, hozzáférsz a hőcserélőhöz és a mókuskerékhez is.

 

A Nile kínai, ugyanarra a tízéves Samsung tevhnológiára épül, mint az Alien, Westel, stb. Néhány éve még ELIN néven futott, csak elvesztették a márkanév-jogot.

 

Az olasz és spanyol klímaberendezéseket azért nem biztos, hogy egy szinten kell emlegetni a noname kínaiakkal, ugyanis elég nagy múltú gyártóik vannak és az EU legnagyobb klímapiacai is egyben. A ROCA, az ARGO, Olimpia Splendid, Aermec, Bini, csak, hogy néhányat említsek. Nálunk nem nagyon ismertek, viszont otthon elég jelentős szeletet hasítanak ki a piacból. A mediterrán részeken járva, nem sok Samsung, meg LG klíma látható, sokkal inkább a hazai gyártók termékei.

 

1.4 Elite

 

Az inverter beépítése önmagában nem kerül többe néhány ezer forintnál. Hidd el az inverteres Daewoo nem nagyon lesz jobb, mint a fixes. A komolyabb gyártóknál az inverteres fordulatszámszabályzás szorosan párosul a computeres vezérléssel. A vezérlőpanelen lévő processzor a bejövő jelek alapján szabályozza a kompresszor és a ventillátor fordulatát, valamint a mágnesszelepek nyitását, a hűtőközeg-mennyiséget, esetleg a bypass szelepek, átkötések működését, hogy mindig a leg-optimálisabb, a pillanatnyi hűtésigénynek megfelelő energia felhasználással történjen a hűtés. Ezek összessége miatt lehetséges, hogy akár 4 fölé is emelkedhet a klímaberendezés COP-értéke, amit sajnos a Daewoo a maga AC inverterével és kapillárcsöves adagolással, R407C- hűtőközeggel meg sem fog közelíteni.

Előzmény: fodorb (9673)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9676

Hello!

Egy üzletben Daewoo klímát láttam a kirakatban, bementem, és rákérdeztem. Jövő hét végén lesz inverteres, hasonló árban, 70-75 körül. Puff neki. Az érdekes, hogy pl LG-éknél közel 100-ft az "inverter különbözet" Daewoo-éknál meg 10-15?

Ja, és az összes klímát egy gyárban gyártják, és olyan feliratot kap, amit a megrendelő pl:Daikin, Nile, Panasonic kért rá!

Ez bizonyára így is van, mert az eladó mondta! :))

Előzmény: fodorb (9671)
fodorb Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9675
Oky, ezek szerint sikerült megtévesztő nevet találniuk :)
Előzmény: paulvitti (9674)
paulvitti Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9674

Üdv!

 

 

Mindenkit ki kell ábrándítsak a Nile Line kínai termék, kevés a meghibásodás vele, de szar szerelni.

Előzmény: fodorb (9670)
fodorb Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9673
Hello

Nem tudom, hogy szoktál - e Daikinnal foglalkozni, ill. szerelni,
Kérdésem :
FTYN25DV3B típusú beltéri szétszedhető - e a gázrész megbontása nélkül
A venti ill. a hőcserélő lehet poros, koszos
Mert képzelem, hogy milyen lehet a venti és a rejtett részek benne
2 éve lett felszerelve
És szaglik mikor nem megy a kompresszor és már elkezd kiszáradni
gondolom koszos , poros lehet

új állapota után kb 2-3 hét használat óta csinálja, és már nagyon unom

Náhány hozzászollással korábban leírtam részletesen , hogy miket produkál
Előzmény: klimakiraly (9669)
akacfavirag Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9672

SziasztoK!

 

Érdekelne vélemény, tapasztalat bizonyos klímáról: Midea ablak, vagy split klíma ami olyan 1.8 KW és kb. (netto 55 körül mocorog). Pici kis tetőtér ami sajna függöleges fallal nem rendelkezik, annál inkább a kinti hőmérséklettel.

fodorb Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9671
Azért, mert nem terheli a hálozatot a motor állandó ujraindításával, ekkor akár 15- amert is felvehet a hálózatból, és mivel miutan beindul a kompresszor, néhány másodperc, vagy akár 1-2 perc (csövezeték hosszától is függ) is eltelhet mire a hideg megérkezik a beltérihez/nekem kb 1 perc, hagyományosom van :( /, ezzel szemben az inverteres vezérlésnél ilyen nincsen, ott a klíma tulajdonképpen, folyamatosan üzemel, és mindig csak a kivánt teljesítményt adja le, ezáltal annyit is vesz fel a hálózatból ami feltétlenül szükséges
Mivel mostmár megjelentek a nem csúcs gyártók is inverteres géppekkel, ezért lassan már az inverter és az inverter közt is különbséget lehet tenni
Nyilván a magasabb minőséget képviselő gyártóknál az inverter is jobb "hatásfokkal " dolgozik, mivel modernebb friss fejlesztés, ezért mégtakarékosabb

HA sikerül beszurnom a linket , akkor ott érthetően le van írva, hogy miért is jobb


itt
Előzmény: Dunit (9666)
fodorb Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9670
a Nile Line alsó kategóriás, olasz termék, nem sorolható a legjobbak közé, klímás berkekben az olasz termékeket gyakran a sz*r kifejezéssel jellemzik. Ez esetleg oda lehet alkalmas ahol keveset van használva
Ha olyan helyre akarod teni ahol napi szinten lenne használva mindenképp egy jobb kategóríát lenne érdemes választani

Előzmény: sierre (9665)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9669
Szisz!

Kb. mint a mechanikus diesel, meg manapság a kompjuter vezérelt Turbo Diesel. (TDCi, PDTDI, D4Di etc.)

Szinte minden hőfokot figyel egy számítógép és szükség szerint be is tud avatkozni.
Tehát jól szabályozható.

Megjegyezném, hogy az hogy "inverteres klíma" még nem a világ.

Itt is van jó és még jobb.
Van ami "D" energia osztályos.
És van ami már "AAAAA" lenne ha lenne ilyen osztály.

De azt hiszem még nem tart ott a piac, mi már annak is örülünk hogy 1/3-a az ügyfeleinknek már halott róla.

Klíma Király
Előzmény: Dunit (9666)
Dunit Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9666

 Szisztok !

 megmondaná valaki miaz hogy  az inverteres  és miért 30 % - 60 % - al eszik kevesebbet  ???

sierre Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9665
Tud valaki valamit mondani a Nile line gépekről? Egész olcsón árulják őket, 2 éves garanciával. Egy baj van, hogy nincs duál splitjük. Miért nem szeretik a szerelők a duált? Van valakinek ilyen készüléke?
1.4 Elite Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9664

Árat még nem tudok. Azt sem, hogy mekkorák lesznek. Tavaly csak nagyok voltak neki, amik több beltérivel működnek.

OFF A Samsung LCD- tévénk az Auchanban 360e Ft volt, én 200-ért vettem itt. Vagy LG mosógépet 57-ért, ami a MédiaMarkt-ban 88e Ft volt.ON

Gondolom versenyképesek lesznek az árak. Ha pontos infóm lesz, azt úgyis közzé teszem itt! :)

fodorb Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9663
Igen, maximálisan egyetértek abban, hogy a Daikin magasabb minőséget produkál
Az elöbbi gondolatommal tulajdonképpen arra akartam rávílágítani, csak rosszul fejeztem ki magam
Hogyha valaki az alapmodellt keresi, akkor e 2 közül egyértelmű, hogy melyikkel jár jobban :


LG ES-H096JLAO :85 990 Ft + ÁFA

DAIKIN FTN25/RN25 : 94 900 Ft + ÁFA

Bár utobbi nem tud fűteni
Előzmény: windy12 (9662)
windy12 Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9662
Tényleg hibás feltételezés. Ha megnézed a Daikin belépő modeljeinek a listaárát, azok jelentősen drágábbak, mint az LG és a Samsung. Az utóbbi kettő közt nincs különösebb különbség, de a Daikint egyikkel sem érdemes összehasonlítani, mivel jóval magasabb minőségű.
Előzmény: fodorb (9661)
fodorb Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9661
E kettő közül szvsz az lg a jobb, gondolom ezt az árából, mert egy lg és egy ugyanolyan Daikin közt igaz az alap modell esetében, alig van különbség árban
Aztán persze lehet, hogy hibás a feltételezés



Milyen árban vannak ?

Előzmény: 1.4 Elite (9660)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9660
Van egy forrásom, ahonnan LG, szállítási sérült, vagy esztétikai hibás termékeket tudok beszerezni. Vettem már itt LCD tévét, és mosógépet is. A jövőhétre ígértek klímákat. Az LG milyen? Lehet hogy SAMSUNG lesz, mert néha ez a márka is előfordul nálluk. Árban biztos hogy verhetetlen lesz, garival, kérdés, hogy ezek a márkák elég jók e.
Tib-csi Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9659
Nekem nagyon bevált a Dacia sebességváltó összekötő. Autósboltban kapható ált 4 db egy csomagban, 200 Ft/darab tehát 800 pénzből megvan. Anya alátét ezeknél nincs a csomagban. Ez nem hengeres, hanem gumihasáb itt is alsó és felső lapjára van sütve a menetesszár, így nem megy át rajta. Mondjuk elsőre nem tetszett hogy M6-os a menetes rész, a konzolon illetve klima talpán a M10-es csavar is átmenne de nincs jelentősége túltettem magam rajta jó nagy alátéttel lett áthidalva a méretkülönbség

Gumibak
Előzmény: 1.4 Elite (9654)
paulvitti Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9658

Üdv!

 

Ezt a gyöngyszemet a minap találtam, fura a konzol és a cseppvíz elvezetés is.

kl
fodorb Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9657
Ezt tapasztalom a jelenlegi nagy hőingása végett, menyország lenne, ha nem hullámozna ennyire ...
Előzmény: tpapa (9650)
fodorb Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9656
Milyen készüléket használsz ? mekkora helyen ?
Előzmény: Törölt nick (9651)
windy12 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9655

Van, és sok helyen lehet is kapni, egy csomagban négy darabot, anyákkal, alátétekkel.

 

A Trabant motortartó-bak is jó, mi már használtuk, csak már alig kapni.

Előzmény: 1.4 Elite (9654)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9654
Ha nincs külön erre kitalált gumibak, akkor valami olcsó (pl:trabant) motortartóbak gondolom megtenné.
Előzmény: windy12 (9652)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9653
Azért az nem semmi. Gondolom milyen meleg lehetett ott azelőtt.
Előzmény: Törölt nick (9651)
windy12 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9652

Ha olyan gumibakot használsz, amelyik  szilentblokk elven műkszik, akkor a csavar nem ármenő, tehát nem viszi át a rezgést. Valahogy így néz ki a dolog:

 

 

 

Ennél a gumihenger alsó és felső lapjára van sütve a menetesszár, így nem megy át rajta.
tpapa Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9650
OFF Az inverteres sok tekintetben jobb, nem a fogyasztás az egyetlen szempont, tehát a megtérülés sem az egyetlen mérőszáma a jobbságának. Ha autó lenne, akkor egy Mercédeszben ülve, onnan nézve egy Ladát, mi lenne a véleményed arról, hogy a Mercédesz "csak 10 év alatt termeli vissza az árkülönbezetet" és ezért "nem éri meg"??? :o))))) ON?
Előzmény: 1.4 Elite (9648)
fodorb Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9649
Hát nézd végülis 100 000 Ft ból amivel többe kerül a modernebb gép, elég sok villynyszámla kijöhet a klimára vonatkoztatva. Azt olvastam, hogy mennyire igaz nem tudom, hogy a klímázás általános helyzetben és modon, kb 2500 - 4500 Ft al növeli a havi számlát

Azt mondják / írják, hogy az inverteres 30 % - 60 % al eszik kevesebbet

Persze egyszerüen nem lehet kiszámolni, mert függ attól is hogy mennyit használod, ha 24 órán át megy télen nyáron, akkor bizonyosan jobban jársz az inverteressel az olcsóbb fűtás miatt is (feltételezve, hogy a gép képes fűteni egész télen)
Előzmény: 1.4 Elite (9648)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9648
Ez nagyon relatív. Mert ha annyival eszik többet, hogy 10 év alatt térül meg a különbözet, akkor nem érdekel a dolog. Ha észrevehető a különbség, akkor már meggondolandó.
Előzmény: fodorb (9647)
fodorb Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9647
Ha tisztességes céget akarsz, akkor az alsókategóriások jönnek ennyiből ki
Az vajon fontos - e, hogy mennyi eszik a szerkezet ?
Előzmény: 1.4 Elite (9646)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9646

Azt elhiszem, hogy zavaró, mert a központifűtés szobatermosztátja 0.5 fokos, késleltetve. Megérzem, hogy mikor kéne indulnia, és indul is! :)

Áfástól, bétástól 100pénzből szeretném kiszorítani. +a beüzemelés. 

Előzmény: fodorb (9644)
fodorb Creative Commons License 2007.06.01 0 0 9645
asszem van megoldás, a klimaszerelések képei c. topicban írtak erről bővebben, átolvastam az egeszet, de nem tom megmondani, kb ra sem hogy hol.
Előzmény: JozsBiker (9643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!