Keresés

Részletes keresés

apiszok Creative Commons License 2003.04.04 0 0 628
Ha minden ilyen ásóvillás manőver után (vagy előtt) elszórsz 1 cm mosott homokot, és besöpröd, úgy még tartósabb is marad az eredmény.

Bocsi a kéretlen tanácsért.

Előzmény: Indaxli (618)
apiszok Creative Commons License 2003.04.04 0 0 627
márka TopGreen
árak 1200-1500 Ft között,
Profik használta keverékek.
Park&kert, Szigetszentmiklós.
Bocsi, csak ez a legjobb, amit ismerek.
A legdrágább is, az tény.
Olcsó viszont van mindenhol, azt magadtól is megtalálod.
Arra figyelj, hogy minél több benne a finom szálú réti perje, annál lassabban takar, de annál szebb lesz.
Ha nem vágnak ki "reklámozás" címen, talán megkapod.

Előzmény: kígyószisz (613)
apiszok Creative Commons License 2003.04.04 0 0 626
A fővárosi növényvédelmi szolgálat is ezeket ajánlja:

"Házikerti pázsitokból rendszerint nyírással vagy a következő növényvédő szerek alkalmazásával lehet a parlagfüvet és más széleslevelű gyomfajt kiirtani:

A szer neve Dózisa

Calcurea G 15-25 g/m2
Compo Rasen-Floranid 30g/10m2
Keroland WG 20g/m2
Keroland L hígítás nélkül szórópalackból"

Előzmény: Törölt nick (625)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 625
Sorstársaim! Homályosítson fel valaki a KEROLAND WG márkanevű permetezőszerről, amit a kétszikű gyomok ellen javasolnak. Erre valók még a CALCUREA G, és a COMPO RASEN-FLORANID nevű szerek is. Előbbiről mostanában volt itt szó, de a másik kettőt nem ismerem. Gondolom a Compo az gyomirtós gyeptrágya, de a folyadék milyen lehet?
TREWQ Creative Commons License 2003.04.04 0 0 624
Ez jó..viszont enyimé szebb be-be-be!!!
(kivéve, ha szomszéd matskái nem csinálják össze..uhhh, egy adag matskahányás...az nem semmi)
Előzmény: Tozatu (623)
Tozatu Creative Commons License 2003.04.04 0 0 623
Látod,mi trágyázás nélkül megspórolunk egy fűnyírást.
Előzmény: csinnnKA (622)
csinnnKA Creative Commons License 2003.04.03 0 0 622
taramiram!
Keresni fogom! Mindenesetre, köszke az 5letet! :-)

TREWQ!
Szerintem 2-3 hét múlva már mindannyiónknak füvet kell nyírni! :-)
Nálunk legalábbis már április közepén intenzívre szokott kapcsolni a fűnövés!

Előzmény: taramiram (620)
TREWQ Creative Commons License 2003.04.03 0 0 621
Sziasztok!
Hurrá, szépen sarjad a füvem, elszáradt rész már alig van, 95%-a z?d! Igaz, locsoltam is, többször, meg trágyáztam, ha így haladunk két-háromhét múlva le fogom nyírni.
taramiram Creative Commons License 2003.04.02 0 0 620
Gazdabolt, vetőmagbolt, faiskola, ilyen helyeken próbálkozz. Árat nem tudok, mert évek óta nem használom, csak arra emlékszem, hogy húzós volt ahhoz a pici dobozhoz képest. Kis fűre nem vészes költség, meg aztán ha nem szeretsz hajlongani, akkor megéri egyszer kiirtani ezzel.
Tavaly kb 300 nölből tépkedtem ki az aprószulákot négykézláb, és csak jobban hajtott, jól bebokrosódott. A derekam jobban megbánta az akciót.
Előzmény: csinnnKA (619)
csinnnKA Creative Commons License 2003.04.02 0 0 619
Köszike! Most már csak azt kéne tudnom, hogy hol lehet kapni (és hogy pontosan mennyi is az a "drága")! :-)

Indaxli!
Én a magam részéről azért "csücsültem le" topicilag, mert gyűjtöm az energy-t a nagy 7végi kertészkedéshez és fűápoláshoz! :-)

Előzmény: taramiram (617)
Indaxli Creative Commons License 2003.04.02 0 0 618
Hi All!

Már megint lecsücsültünk?!
No nem baj majd írok ide valamit.

A hétvégén végrehajtottam azt a hatalmas munkát, amitől mindig is irtóztam. Fogtam ásóvillámat és a szükséges helyeken tövig jól beleszúrtam a talajba. Nesze neked Te gyep! Most aztán lélegezhetsz! De nesze nekem is. Jól kimelegedtem, és ráadásul a kezemtől a derekamig mindenem fáj.
Kiszórtam a fűtrágyát is, azt a gyomirtósat. Végül is a Substral mellett döntöttünk. Természetesen az ára miatt. Vártam az esőt, mert már csak arra volna szüksége a gyepnek, hogy teljes legyen az örömöm. Az viszont nem jött, illetve csak éppen annyi – vasárnapról hétfőre virradóra -, hogy a fűtáp apró szemeit eltüntesse.

Indaxli

taramiram Creative Commons License 2003.03.31 0 0 617
Olyan hintőporos dobozban van, granulátum. Elég drága, mert kis kiszerelésű, de kifejezetten a fűre ajánlott, csak a kétszikűeket irtó gyomírtó.
Azért apró egyéb növények körül figyelj, ne szórd a közelükbe.
Előzmény: csinnnKA (614)
wilard Creative Commons License 2003.03.31 0 0 616
Ami a dobozról leolvasható:

Ap: 50% Vcs:30% Rp:20%
Forgalmazó: KITEAprómag Telefon/fax: 59-500-120

(Egy csomag - 1kg- kb 40m2 pázsit telepítésére elegendő)

Előzmény: kígyószisz (613)
wilard Creative Commons License 2003.03.31 0 0 615
Huh, tavaly az OBI-ban láttam és vettem két dobozzal tartalékba - javítandó a gyepet.
Nem emlékszem az árra, de annyira nem vészes.
Előzmény: kígyószisz (613)
csinnnKA Creative Commons License 2003.03.31 0 0 614
Mi ez?
Kiszórós? Por?
Nem égeti ki a füvet?
Mert máskülönben nem bánnám, ha valami "csodaszer" megmentene az egyenként tételes kioperálásoktól! :-(

TO ALL:
Viszont -tárárárááám- vettem a Corában (köszi az 5letet, Thor! :-*) gyepszellőztetőt 16e Ft-ért. Úgy vitték, mint a cukrot. Azt mondta az eladó, hogy ma rakta ki az utolsó 10 db-ot, és már csak ez az egyetlen bontatlan, ép csomag. Hát... lehet, hogy strapás lesz, de mégsem huszon- meg harminconezer. Megpróbáljuk! :-)

Előzmény: taramiram (612)
kígyószisz Creative Commons License 2003.03.31 0 0 613
Hol kapható és mennyiért? Előre is köszi, de pillanatokon belül kell fűmagot vennem.
Előzmény: wilard (611)
taramiram Creative Commons License 2003.03.30 0 0 612
Ha nem vagy teljesen bio kertművelő, akkor a pitypang ellen hatásos a Calcurea. Évekkel ezelőtt nálam működött. aztán jött új, azóta nem vegyszerezek, csak nyűvöm azt a párat.
Előzmény: csinnnKA (598)
wilard Creative Commons License 2003.03.28 0 0 611
Javaslom a PRESTO nevezetűt. Holland, nem nagyon olcsó, ezzel szemben csodálatos és strapabíró.
Előzmény: kígyószisz (610)
kígyószisz Creative Commons License 2003.03.28 0 0 610
OK. Senki nem akarja ezt a Favoritot ismerni. Nem ragaszkodom hozzá :-))))
Előzmény: Törölt nick (609)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.28 0 0 609
Semmi érdekem nem fűződik hozzá, de " Kite Sport " fűmagkeverék egy bevált típus és a magyar éghajlati viszinyok között megfelelő. Nem biztos hogy a külföldi keverékek jobbak.
kígyószisz Creative Commons License 2003.03.28 0 0 608
Sziasztok! Újonnan szeretném telepíteni a füvet mostanság (bár jövő péntekre HAVAT mondott a meteorológia) és valaki - kertész - a Favorit nevű fűkeveréket ajánlotta. Ki ismeri, van róla infótok? És hol lehet kapni?
Indaxli Creative Commons License 2003.03.28 0 0 607
Hi!

Lőherésektől kérdem, nem lehet, hogy túl rövidre nyírjátok a füvet? Akkor szokott előfordulni a jelenség, hogy belóherésedik. Utólag már eléggé nehéz megszabadulni tőle.

Indaxli

csinnnKA Creative Commons License 2003.03.28 0 0 606
Hát nálam is az van, hogy a szomszéd füve mindig pongyolapitypangtalanabb! :-)))
Előzmény: agi521 (605)
agi521 Creative Commons License 2003.03.28 0 0 605
amikor beindul a pitypang en heti rendszeresseggel irtom! megeri, sosem varom meg, hogy viragzasig eljusson. szomszed csodalkozik is, hogy nalam alag akad mar pityi. nekiallni persze lusta.;-)

inkabb a lohere burjanzastol felek megint. tavaly a loherepaplanokat gereblyeztem feszt.
remelem nagyreszuk kifagyott!

z

Előzmény: csinnnKA (602)
Indaxli Creative Commons License 2003.03.28 0 0 604
Hi!

Jelentősége a pénztárcád szempontjából van. A holland valamivel jobb választás lehet, ha nem probléma az első tényező. Minél összetettebb a fűkeverék annál szebb és ellenálóbb gyep alakulhat ki belőle. Természetesen a végeredmény nem kis mértékben függ a későbbi gondozástól is. Ha nem megfelelően kezeled a gyepet, akkor esetlegesen előfordulhat, hogy néhány összetevő eltűnik a gyepből, így ugyanott leszel, mint ha a magyar keveréket vetted volna. Ehhez pedig elég annyi, hogy nem megfelelő vágási magasságot alkalmazol, vagy nem eléggé öntözöl.

Indaxli

Előzmény: Tisza Jenő (601)
Thor Creative Commons License 2003.03.28 0 0 603
CsinnnKADrága! Múlt héten láttam, de az nem zümmög, hanem olyan tologatós. Ha akarod, megnézem neked ma is, hogy van-e még.
Előzmény: csinnnKA (598)
csinnnKA Creative Commons License 2003.03.28 0 0 602
Köszi! :-)
Hát sejtettem... nem úszom meg... csak tudod, tele van vele a kertünk (ami ugyan nem egy gigászi méretű, de szerintem egy-két hétvége azért rámegy a "letisztítására"). :-I
Előzmény: Indaxli (600)
Tisza Jenő Creative Commons License 2003.03.28 0 0 601
Szisztok!

Füvesítés előtt állunk és ez irányban lenne egy kérdésem!
A fűmag keverékekről érdeklődnék! Amit eldöntöttünk az, hogy sport fűmagkeverék lesz mert az talán jobban bírja a strapát mint a többi. De érdemes-e márkásabb vetőmagot venni? Ezt azért kérdezem mert voltunk fű vetőmagot nézni és volt pár magyar és egy holland fajta amiben különböztek az ár és az összetétel. A magyar általában két három fűféléből tevődött össze a holland öt-hat fajtából. Van e nagy jelentősége ennek a dolognak?

Üdv : Jenő

Indaxli Creative Commons License 2003.03.28 0 0 600
Hi!

Nálunk ez a következőképp müxik.
(Elöljáróban hozzáteszem, a "dinnyelékelős" megoldást nem úszod meg. Már csak azért sem, mivel az a legegyszerűbb, legkörnyezetkimélőbb stb. megoldás)
Amint az kiderült zárójeles megjegyzésemből, ez bizony "dinnyelékeléses" megoldás, de lehet azt finoman, óvatos duhaj módjára is mívelni. Mi rendszeresítettünk erre egy régi gyalogsági szuronyt, az a fűbökködő-pongyolapitypang eltávolító kézikészülék.
Meglátásom szerint eme műveletet, ha becsülettel végre hajtjuk, nem sűrün kell ismételgetni. Hozzá teszem, hogy kiegészül egy lazább - amolyan unaloműző tevékenységgel is. Amikor már nem olyan tetemes mennyiségű a nevezett növény, és még gyermek korban leledzik - ami a sárga virág fejeket jelenti -, akkor tájt néha napján végig sétálunk a gyepen és apró, ám elegáns mozdulattal lecsippentjük a kutyatejnek, kutyabengének nevezett sárga virágokat. Így azok nem tudnak megpitypangosodni, ergo nem is igazán szaporodnak el.

Indaxli

Előzmény: csinnnKA (598)
Indaxli Creative Commons License 2003.03.28 0 0 599
Hi All!

Nézegettem már én is, hogy bajok lesznek ha nem jön az eső. Valahol a hétvégére már jósoltak egy kis csapadékot.

Indaxli

Előzmény: Törölt nick (597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!