Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.10 0 0 665
Feltétlenül megnézem, de vigyázok, hogy ne legyen nálam pénz. :-)
Előzmény: Mantidea (658)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.10 0 0 664
Egy régebbi hozzászólás a méhekről:

Bond: A méhek szorgalmasan döglenek tovább

tibor0322: kolléganőmnél rákérdeztem a méhekre, szerinte annyit isznak, mint a lovak, és ha a méhész nem gondoskodik az itatásukról, akkor a repüléstől elfáradva, a megivott vízmennyiség túlsúlyától ez lesz belőle. Ennyit a gondos méhesgazdákról :(

Előzmény: Thor (655)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.10 0 0 663
Semmi gond, előfordul. Szerintem ne küldjétek vissza, többe kerül a postaköltség, mint az egész különbözet. Majd ha legközelebb rendelek, beszámítjátok.
Előzmény: Komárom- (657)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.10 0 0 662
bucibá, úgy látom, összeszedtél egy Klez vírust. Nem irigyellek...
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.10 0 0 661
És nem is jöttek vissza jövő tavasszal?
Előzmény: mkiss (649)
Mantidea Creative Commons License 2002.05.10 0 0 660
Beüzemeltem tegnap a szivattyút. Hát egy picit elszámoltam magam. Sajnos bejött, amitől féltem. A szivattyú többet szállít, mint amennyit az 1 colos szivornyacső képes adni. A külső szűrőben szépen csökken a vízszintem. Úgy gondoltam, hogy beiktatok egy újabb szivornyát. Két db colos cső már csak ad annyit, amennyit a szivattyú elvisz.
Előzmény: Törölt nick (616)
Mantidea Creative Commons License 2002.05.10 0 0 659
Szia!
Köszi szépen! Lehet, hogy újra ültetek, amíg nem terjedne nagyon el. Bár úgy csináltuk, hogy abba a földbe hagytuk a növényeket, amibe vettük. Csak beleraktuk egy picit nagyobb cserépbe és kavicsot tettünk a tetejére.
Előzmény: l-l (652)
Mantidea Creative Commons License 2002.05.10 0 0 658
Tegnap találtam egy nagyon jó kis boltot.
Lehet, hogy már ismered, de, ha nem feltétlenül nézd +. Mi egy tizest otthagytunk növényekre, halakra, csigákra. Vettünk hínárt, vízijácintot, sást, salátát, íriszt, tavirózsát, 4 koit, 8 csigát, haltápot.
A Tesco után biztos tudod hol lehet bekanyarodni az OBI-hoz. Na, ha az OBI utcájából kifelé jössz ne kanyarodj le a körútra, hanem menyj keresztül és az első lehetőségnél -ami állítom nincs 20 m- fordulj balra a panelek előtt és szerintem a harmadik lépcsőház aljában ott van egy dísznövény/állat kereskedő. Valamilyen Irina a tulaj, jó kis orosz akcentussal. Sok halasnál voltam már de itt az üzletben fel van állítva egy kis kerti tó, amiben hemzsgnek a halak és teli van növénnyel.
Előzmény: Törölt nick (648)
Komárom- Creative Commons License 2002.05.09 0 0 657
James Bond 007
--- Bocs ! megneztem a szamlat es tenyleg 890 Ft-ot szamlaztunk.
A vizijacint csak 450 Ft/db !!
Postan visszakuldjuk a téves számlázás miatt elkért + 440 Ft-ot.
--- Aznap kb. 15 csomagot adtunk fel, ezért biztos kapkodtunk.
Elnézést.
Előzmény: Törölt nick (643)
Garancia Creative Commons License 2002.05.09 0 0 656
Építéskor én is gondolkoztam, hogy mit rakjak a meder aljára. Aztán nem raktam semmit. 1 hét múlva a szél megoldotta a problémát. Még a meredek oldalfalon is megmarad egy vékony rétegben a föld. Nálatok is így van?
Előzmény: x3x (654)
Thor Creative Commons License 2002.05.09 0 0 655
Nagyon klassz! :)
Nekem egy rém boldog teknősöm van, mióta kikötöztettem szűkös fürdőszobai lavórjából a tavacskába. Eleinte pánikszerűen elrohant és beúszott a vízililiom alá, ha meglátta hogy közeledek, nehogy újból fel találjam vinni a házába. :)
Ja és a szomszéd méhei jönnek és ülnek csokrokban a tó szélén és isznak, csak úgy bólogatnak a fejükkel annyira koncentrálnak. Szerintetek mit csinálnak annyi vízzel? Eddig még sose láttam méheket inni.
Előzmény: Törölt nick (632)
x3x Creative Commons License 2002.05.09 0 0 654
Részemről én nem javaslom bármiféle föld terítését a tó aljára. Idővel úgy is jelentős iszap fog lerakódni (7év-10cm). Szerintem csak annyi földet használjunk amennyi az adott növény ültetéséhez szükésges. Én már egy ideje egyáltalán nem használok tavi földet. A növényeket kiveszem az ültetőkosárból és a kövek közé ültetem, így a gyökerek szabadon terjeszkedhetnek, ezzel jobb a tápanyagfelvételük is.
Előzmény: l-l (652)
x3x Creative Commons License 2002.05.09 0 0 653
Ebihalak? - azokból minden évben van bőven, több millió!

Ezek miatt nem kell aggódni, csak nagyon kevés éli túl az első pár hetet. Tapasztalatom szerint nagyon nem kedvelik a hidegebb napokat és éjszakákat, a számuk napra napra szép fogyogat.
Az évek alatt én eddig egyetlen egy kis békát találam, ami tóban fejlődött ki. Volt olyan év, amikor egy hidegebb nap alatt szinte az összes elpusztult.

Előzmény: Törölt nick (647)
l-l Creative Commons License 2002.05.09 0 0 652
"Kerti tavak létesítésekor gyakran elkövetik azt a súlyos hibát, hogy a tó medrében túl sok és tápanyagokban túl gazdag medertalajt helyeznek el. Ugyanez vonatkozik a berakott növénykosarakban lévő táptalajra is.
A következmények katasztrofálisak
...
A növények ideális táptalaja minél kevesebb tápanyagot tartalmaz. Megfelelő az agyag, a homok vagy ezeknek az anyagoknak a keveréke. Fenntartással kell viszont fogadni azt a gyakran hallható ajánlást, hogy a tónak kiásott gödör legalsó részéből kikerült, agyagos földet használjuk. Többnyire még ez a föld is túl sok tápanyagot tartalmaz.
Jobb, ha szaküzletben vízinövényeknek való, készre kevert táptalajt vásárolunk, vagy homokból és trágyázatlan tőzegből 1 : 1 arányban magunk keverjük azt össze. Ezt a táptalajt azután 5...10 cm vastag rétegben a meder aljára terítjük vagy speciális ültetőkosarakba töltjük."
Előzmény: Mantidea (645)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.09 0 0 651
Tudtommal a koi sokkal igenyesebb a vizminosegre (ami sokkal komolyabb szurest jelent) radasul 1 meteresre is megnohet. Nalam megfordulni se tudna a toban. :-) Kulonben is, hogyan dolgoznam fol pszichologiailag, hogy a halam tul fog elni engem? :-)
Előzmény: doroli (650)
doroli Creative Commons License 2002.05.09 0 0 650
Bond kene vegyel egy par KOIT,azok biztos jobban megennek oket mint az aranyhalak es nagyon szepek.
Előzmény: Törölt nick (647)
mkiss Creative Commons License 2002.05.09 0 0 649
Volt egy betonozott kis tavam kb. 15-éve. Egyszer hoztam bele egy nagy csomó békapetét. Rengeteg ebihal lett belőle, majd nagyobb ebihal, lábas ebihal, majdnem béka, a végén egx éjjel alatt az összes elment.
A fejlődésssel arányban szépen fogytak, de legalább 100 megmaradt a végére.
A tavacska kb 3-4 m2 volt, stabil 30-40 cm-es mélységgel.
Előzmény: Törölt nick (647)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.09 0 0 648
A virágföldet nem javasolják. Foszfát van benne, amire a vízinövénynek nincs akkora mértékben szüksége, az alga viszont imádja.

Pesten lehet kapni kifejezetten tavi földet, általában tavirózsa van rárajzolva. Nálunk nem tudom, hogy hol lehetne beszerezni. Talán valamelyik akvarisztikai bolt tart ilyet.

Előzmény: Mantidea (645)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.09 0 0 647
"Néhány" ebihal. Vagy tízszer ennyi nyüzsög a tóban. A halak nem látom, hogy ennék őket, vagy csak nem bírják az iramot. Most ezekből mindből béka lesz? Kicsit sok lenne. Kinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata.

Mantidea Creative Commons License 2002.05.09 0 0 646
Nagyon állat!
Van érzéked hozzá!
Előzmény: Törölt nick (635)
Mantidea Creative Commons License 2002.05.09 0 0 645
Szia
Én is ezt kérdezem:-)
Bond azt írta, hogy tápanyagszegény talajba ültessünk. A virágföld szerintem nem ilyen.
Bond?
Előzmény: l-l (637)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.09 0 0 644
Törpe fektetsást és törpegyékényt vettem a Dominikben. Törpe fajtát nem is tudom, hogy hol keresnék a természetben, a kétméteres nád meg hülyén nézne ki.

Szerintem bármibe lehet ültetni, ami tápanyagszegény: kavcs, homok, tavi föld. A tavirózsámat egy kicsi ültetőkosárba tettem, a gyökerei a lyukakon kibújva 50 centi hosszúra nőttek és közvetlenül a vízből vették fel a tápanyagot. Tulajdonképpen a föld csak azért kell, hogy legyen mibe kapaszkodni, nem?

Előzmény: doroli (638)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.09 0 0 643
Nekem is megjött minden hiánytalanul, bár a vízijácint a Weben 450 a számlán meg 890 forint volt.
Előzmény: bucibá (639)
PinkiMilki Creative Commons License 2002.05.09 0 0 642
Bocs csak egy kis helyesbités:a vizitököt nyugodtan lehet ültetni 150-200cm-es vizbe is.Nekem van egy viparti nyaralóm ahol a vizitök ebböl a mélységböl röhögve jön elö.
Előzmény: Komárom- (641)
Komárom- Creative Commons License 2002.05.09 0 0 641
bucibá
A vizitököt nagyobb edénybe kell ültetni, mint a tavirózsát. Kb. 8-12 literes konténer.
Vízmélység: 60-100 cm.
Fagytűrő. télen sincs vele semmi teendő.
Ha idén még nem jön fel a levele teljesen akkor sincs gond.
-- kösz --
Előzmény: bucibá (640)
bucibá Creative Commons License 2002.05.08 0 0 640
sziasztok!

Tud valaki a vizitök igényéről v.mit,

by bucibá

bucibá Creative Commons License 2002.05.08 0 0 639
Hello mindenki4

Rendeltem növényeket a
tuja.hu alatt
semmi híja, éri a pínzt...:-)

Pistia
Kolokán
Uticularia
Vizitök
Mocsári Golyahir
Közönséges nád

by bucibá

doroli Creative Commons License 2002.05.08 0 0 638
A vizparti novenyeket(nad,sas...)te szedted vagy vetted?
Nem baj ,hogy csak homokba ultettem a nadat es a tetejere raktam kavicsot?
Előzmény: Törölt nick (635)
l-l Creative Commons License 2002.05.08 0 0 637
> Úgy jó, ha a cserépbe virágföldet teszek

Milyen virágföldet?

Előzmény: Mantidea (622)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.08 0 0 636
Én ültetőkosarat használok, ami mindenütt lyukas. Azt javasolták a kertészetben, hogy béleljem ki egy jutazsákból kivágott darabbal, ebbe tegyem a földet, majd a tetejére kavicsot. A jutazsák ugyan egy éven belül elrohad, de addigra a növény gyökerei beszövik a földet. Egyébként ha nyugodt, áramlásmentes helyre teszed, akkor nem mosódik nagyon a föld óvintézkedések nélkül sem, csak mozgatáskor, meg esetleg a halak áskálódása miatt.
Előzmény: Mantidea (634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!