Keresés

Részletes keresés

fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9713
Ez igaz
Én tulképpen nem tudom, hogy az enyém milyen
Amikor vettük a/c nek volt írva
De láttám már c/c
b/b nek is

Előzmény: Törölt nick (9711)
mcdok Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9712

Szüleim építkeznek, apám valamiféle központi klímában gondolkozik.Tehát nem akarja hogy minden szobában külön legyen beltéri meg kültéri hanem valami olyant mint ami a hotelekben irodákban van.Tudotok valami ilyemit ajánlani ?az egyik klima ismerősöm a  ,,felkont" mondta. Nem tudom hogy kell leirni.

 

Vagy van olyan hogy egy erős kültérire több beltérit lehet tenni ?Köszi a segitséget.

paulvitti Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9710

Üdv Windy!

 

 

Ilyen klímát láttál az Üllői úton?

A régi samsungot és utánzatait onnan lehet felismerni, hogy a kijelző középen van, max a fedlap nem így néz ki.

pic

 

Más.

 

Amúgy duál gépben a két kompresszorost ajánlanám a multisplittel szemben, mivel ha viszonylag nem egyenlő hosszú a multinál a csövezés hossza, akkor a leghosszabb körön levő gép nem fog rendesen hűteni, ha egyszerrre megy a két beltéri. 2-3m különbség lehet, de a kanyarok száma is jó ha egyezik.

Előzmény: windy12 (9684)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9709
A mobilklima felejtős
Hangos rossz hatásfokú sokat fogyaszt

Ha 60 70 e Ft ot szánsz rá, akkor abból egy alsokategóríás gép jön ki
A felszerelés
Az átlag 40 000 Ft körül mozog (meghatározott csőhosszig általában 5 méter körül)

A mennyiért fog szuperálni, ha a fogyasztására gondolsz, akkor a nagy gyártók termékei jobb hatásfokkal működnek, hisz modernebbek
Ezek közül is az inverteresekkel jársz a legjobban

40 m2 be kb. 3 kw körül kell a teljesítmény, ez modosulhat a helység jellegétől, fekvésétől stb ..
Előzmény: merovingian (9708)
merovingian Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9708

Helló mindenki ......

Engem az érdekelne hogy ha beszereltetek egy ilyen 60-70e -es klímát a 40nm -es lakásunkba ,az hogy és mennyiért fog ott szuperálni tekintettel a klímaváltozás közepette átlag 35C' nyári hőmérsékletre .Meg ha tudja valaki esetleg hogy mennyiért szerelik be ,vagy vegyek inkább mobil klímát.........Tapasztalatok?? 

fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9707
A duál ill. a multisplitet erre a feladatra találták ki.
Ebben az esetben is az inverteressel jársz jobban, bár tény, hogy drágább

Előzmény: sierre (9704)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9706
Én nem tapasztaltam semmien hatást, ezen a alapszürő felületére van a keret rákattintva a belépőt tisztítaná, tapintásra olyan mint egy közönséges szivacs, azt hozzáteszem a készülék a Daikintól a legalapabb.
Hogy cserélni kellene - e azt nem tudom
Az tény mindenesetre, hogy miutan fel lett szerelve 2005 ben abban az évben gyakorlatilag nem volt használva hisz olyan volt az időjárás, talán 2 napot ha ment


Előzmény: Törölt nick (9705)
sierre Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9704

Helló! Senki nem tud/akar válaszolni arra a kérdésre, hogy a duál split klíma mennyire jó megoldás, vagy el kell felejteni? Egy nagyobb társasház több szobáját hogy a legcélszerűbb hűteni, ha a külső falon elég kevés hely van?

windy12 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9703
A kényelem és a komfortérzethez nagymértékben hozzájárul az autó utasterének a szélessége is, ahol arányaiban is és mérhetően is a Passat jóval nagyobb.
Előzmény: fodorb (9695)
windy12 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9702

Minden Samsung klímaberendezéshez jár szűrőbetét. Bele van a csomagolva a nemzetközi manuál nejlontasakjába. Az előfordulhat, hogy telepítés végén a szerelő elfelejti berakni a helyére, aztán elkallódik, de gyárilag van mindegyikhez. Utólag beszerezni már lényegesen nehézkesebb, de nem lehetetlen. Két céget ismerek, aki gyárt szűrőt klímaberendezésekbe, az egyik a Bitex.innofilt Kft., a másik az Experten. Esetleg mi is tudunk segíteni.

 

 

Előzmény: rnagy8 (9699)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9701
Anno valami olyasmit írtak a kocsi leírásában, hogy azért kell járatni, hogy a tönítések ne száradjanak ki, ezzel megakadályozva a gáz elillanását, ha a csövek rézből vannak, ez igaz lehet a lakásklímákra is
Előzmény: rnagy8 (9699)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9700
Szerintem dobj egy e-mail olyan cégnek aki forgalmazza, mivel a szüröket illik, x évente cserélni, tuti van nekik .
Előzmény: rnagy8 (9699)
rnagy8 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9699
Köszi a választ.
Az azért sántít, hogy mert az autóban gumicsöveken megy a hűtőközeg... Nekem határozottan fémnek tűnnek a klímacsövek, de holnap kíváncsiságból megnézem. Ami biztos, hogy az autó klímákat ékszíj (bordás-ék) hajtja állandóan, de van egy mágnestekercses kuplung szerkezetük a klíma kompresszoroknak, amik csak akkor húzzák be a hajtást ha kell. Szóval az ékszíj nem őregszik meg egyhelyben ha nem használjuk aklímát...
Na, de nem is akarom kiigazítással "meghálálni" a válaszodat, bocs.
Azért ha valaki még hozzá tud szólni a kérdésemhez, tényleg szeretném tudni ezt a megjáratás dolgot.

A klímát pedig szakemberen "keresztül" vettem, Samsung boltot nem is láttam. Kíváncsiságból néztem a fedél alá és a használatiban leírt szűrők gondozása fejezetbe és hát nem látom a két kis szűrőt (deodorizing és bio) installálva. A használati szerint opcionális, aminek a jelentése magyarországon egyenlő a ninccsel, de azért gondolom beszerezhető. Szóval tud valaki helyet, forrást ezekre, esetleg on-line shopot?
Előzmény: fodorb (9698)
fodorb Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9698
Az autoknál azért kell a klímát relative gyakran megjáratni, mert ott a hutőközeg gumicsovekben megy a kocsi jellegéből adodoan rázkodás stb ...
A lakásklimát, ilyen szempontból nem kell megjáratni, ellenben azért szokták javasolni mégis, mert a szezonon kivül amikor sokát áll, a kultéri ugyanúgy porsodhat, és amikor elindítod akkor a venti a por egy részét kiviszi belőle, meg persze az ékszijjak meg miegymásnak sem tesz jót ha sokáig ugyanabban a helyzetben van (feltéve, hogy a motor ékszijjon keresztül hajtja a kompresszort), gondolom azért is, hogy az olaj körbemenjen rajta
Előzmény: rnagy8 (9696)
fodorb Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9697
Én szerintem ott ahol árulnak samsung klimat
De Lehet, hogy bármely klímába való jó bele, ha be tudod tenni, vagyis stimmel a méret
Mivel azért csodák nincsenek

Nekem a Daikinra is azt írták ami a keretben van, hogy fotokatalitikus szagtalanító szürő, aztán nem szagtalanított ez soha semmit, teljesen úgy tunik mintha egyszerű szivacs lenne, a karbantaró szerelők, szerint az egyik azt mondta, hogy nem szagtalanító a másik azt mondta, hogy szagtalaító, utobbi nem mosta ki víz alatt elöbbi igen .

Előzmény: rnagy8 (9696)
rnagy8 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9696
Egy nagyon fontos adat a tengelytáv. Lényegében ez határozza meg az utastér nagyságát és ettől lesz messze az üléstámla a gyerek lábától :-) Na ebben a Superb 10 centivel nagyobb.
Amikor a térded messze van az üléstámlától, akkor már önmagában ettől hajlamos vagy elhinni egy autóról, hogy nagy


De, térjünk vissza a klímák világába:
1. a lakás-klímákat is "illik" ugyanúgy elindítani havonta-hetente szezonon kívül, ahogy az autóklímákra javasolják?
2. opcionális szagtalanító stb szűrőbetétet hol lehet beszerezni Samsung klímákhoz? Ez "persze" nem volt benne a magyar piacos felszerelésben...
Előzmény: windy12 (9694)
fodorb Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9695
OFF
Ha az adatok szerint nem is kisebb, akkor sokkal jobb az ergonomiája a superbnek, mert kényelmesebbnek és tágasabbnak érzed, és ez a lényeg, a hossz esetében, meg egyszerű a helyzet, mivel a superb nek valamelyest kisebb a csomagtartója, ezt visszakapja az utastér, tehát több a hely a lábamnak, nem mellékes

ON
Előzmény: windy12 (9694)
windy12 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9694

Hát a Te szubjektív méretérzéseddel nem tudok mit kezdeni, de a megadott és mérhető, azaz objektív adatok, méretek számomra a mérvadóak, és az alapján állapítható meg egy kocsiszekrény nagysága. Tök mindegy, hányszor ülsz bele, sajnos akkor is pl. a belső szélesség a Superb-nél 1459/1436, míg a Passatnál 1466/1511. Ezek szerint pedig a megállapításod, hogy "...a Passat sokkal kisebb, mint a Superb. Minden szempontból.", sántít. Nézz utána.

 

A 172 kg vicc volt.

Előzmény: mcdok (9692)
mcdok Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9692

Hát ez esetben pedig  ahelyett hogy itt írogatsz menj és mozogj hogy ne légy olyan széles.172 az rengeteg...

 

Bocs az offért, egészségügy szempontból nézem a dolgokat.

 

az autókról meg annyit hogy mind2 ben sokszor ültem a Passat belülről sokkal kisebb mint a Superb.Minden szempontból.aki ezt nem látja menjen és győződjön meg személyesen.

Előzmény: windy12 (9691)
windy12 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9691

M Gábor

 

Megoldható oly módon is, ahogy leírtad.

 

 

Mcdok

 

Szerintem Te tudod rosszul.  Én pusztán elolvasom a forgalmazó által megadott adatokat (lásd. Mblazius 9686-os hozzászólása) és abból nem szűrhetek le mást, csak azt, hogy a két autó nagyjából megegyező méretű. Egyik hosszabb 38 mm-el, másik szélesebb 55 mm-el, meg magasabb. Egyiknek a tengelytávja nagyobb picivel, másiknak a nyomtávja. Mindenhol egy-két centi a különbség. Magyarul: a Superb nem nagyobb, mint a Passat, és fordítva sem. Te 193 centi vagy, neked a hossz valószínű fontosabb, én meg 172 kg. vagyok, tehát a szélesség a fontosabb.

Előzmény: M_Gabor (9688)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9690
Hát, igen!
10 év alatti gyerek nem rugdossa össze az üléstámlát még mögöttem sem, pedig majdnem koppanásig hátra van tolva ...

K.K.
Előzmény: mcdok (9689)
mcdok Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9689

Hát ezt rosszul tudod.Nézz csak utána. A superb sokkal nagyobb belül mint egy sima Passat.193 centi vagyok , beólök hátra és keresztbe tudom tenni a lábam.

 

De most látom hogy már valaki igazolta az adatokkal is ezt.

Bár a hosszúságkülönbségből nem látszik hogy milyen nagy különbség van hátsó  lábtérben.De figyeld meg kivülről a Superb hosszú hátsó ajtaját.

 

Előzmény: windy12 (9685)
M_Gabor Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9688

 

windy12

 

 Néztem a honlapotokat, és lenne egy kérdésem a "Rejtett kültéri egységgel rendelkező klímaberendezés"-ről. A kondenzátor egységet lehet úgy szerelni, hogy egy helységben (ahol nem gond a zaj, és nem akarom klimatizálni) az ablak melletti falra kerülne fel, és a 2 db 160mm-es flexi cső végét a nyitott ablakon lógatom ki, amikor használni akarom? Vagy mindenképpen falat kell fúrni, és fixen kivezetni a 2 csövet? Köszi!

 

Előzmény: windy12 (9684)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9687

Ahogy mondani szokták egy OFF százat tesz! :)

Bocs!

 

Mblazius Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9686
OFF

Minimalis a kulonbseg.

SuperB:

Hosszúság, mm 4.803
Szélesség, mm 1.765
Magasság, mm 1.469
Tengelytáv, mm 2.803
Nyomtáv hátul, mm 1.521
Nyomtáv elöl, mm 1.514
Szélesség nyitott ajtókkal elöl / hátul, mm 1.459/1.436
Komfortméret elöl 1.132/903
Komfortméret hátul 1.006/757
Ülésmagasság elöl / hátul 1.005/964
Csomagtartó térfogata, l 462

Passat:

Hossz / szélesség / magasság , mm 4765 / 1820 / 1472
Tengelytáv, mm 2709
Nyomtáv elől/hátul, mm 1552 / 1551
Forduló kör, m ca. 11,4
Komfort méret(ek), mm 1797
Belső szélesség elöl/hátul , mm 1466 / 1511
Üléstér elöl, mm 725 - 1038
Csomagtartó térfogata, l 485
Előzmény: windy12 (9685)
windy12 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9685

OFF

 

Superb vs. Passat

 

Szerintem a Superb nem nagyobb, mint a Passat, sőt. Azt hiszem, egyedül a hosszmérete több, de mind a szélesség, a belső méretek, a magasság, a csomagtér mérete, nyomtáv, mind kisebb, mint a Passaté.

Előzmény: fodorb (9682)
windy12 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9684

Paulvitti

 

 

Én arra alapoztam, amit a Nile Üllői úti bemutatótermében láttam, pontosan ugyanazzal a kasztnival, és valószínűleg ugyanazzal a vezérlőpanellel láttam ott Nile splitet, amivel Alien, meg Vestel néven találkoztam én is szintén a Flag-es pályafutásom során. Lehetséges, hogy több helyről is vásároltak.

 

 

Fodorb

 

Nem vagyok Coolklímás, de Daikinból az egyik legtöbbet forgalmazó cégnél dolgozom:Pannonklima

Előzmény: paulvitti (9680)
fodorb Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9683
Kösz az infokat, amikor legkozelebb jönnek karbantartani, szétszedetem velük
Vagy kihivom oket, hogy fejezzék be a karbantartást ...

Te nem véletlen a Coolklimánál vagy ?
Előzmény: windy12 (9677)
fodorb Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9682
Igy van ezzel egyetértek :)
OFF
Superb vs Passat
Tapasztalatom szerint a Superb nagyon el lett találva, nekem jobban bejött mint a Passat, igaz attól nagyobb is, Méretben az Audi A6 hoz áll a legközelebb, a Passathoz meg az octavia, egy szalonban(Skoda és VW egyben volt) egymás mellett álltak, ugyanannyiba kerültek, minden paraméterük azonos volt, mikor beültem egyikbe ill. másikba nem volt különbség, mentem mind 2 vel
Audi A6 ot eddig nem volt szerencsém vezetni, így erről nem tudok nyilatkozni a Superb hez képest
ON
Előzmény: 1.4 Elite (9681)
1.4 Elite Creative Commons License 2007.06.03 0 0 9681

Na nem is a Daewoo javára írtam, amit írtam, inkább mint élményt osztottam meg veletek.

Autóiparban is van Opel motoros GM családtag Chevrolet, meg WV tag Skoda, mégsem Zafira a Tacuma, és sosem lesz Passat a SuperB. Annak ellenére, hogy autó mindegyik, és azonos célnak felelnek meg.

Viszont léttezik a Bosch, meg a Siemens esete, ahol két komoly márka gyárt közösen jó minőségű termékeket, külön vásárlói rétegek részére.

Na ezért jó hogy vannak ilyen fórumok, és ti, szakemberek, hogy ezeket a lepleket lerántsátok.

Előzmény: windy12 (9677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!