Keresés

Részletes keresés

windy12 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9757

Szia. Pénteken Kecskemétre megyünk, ha jó neked beugorhatunk.

 

Daikin, Hitachi, Pana, Fujitsu, Toshiba, Sanyo, Sharp, Mitsubishi.  A japánk verhetetlenek minőségben, tartósságban. LG, Samsung: felzárkóztak, sőt bizonyos tekintetben sokszor ár-érték arányban jobb választásnak tűnnek. Hisense, Haier, Midea, szerintem nekik még van mit tanulni, fejleszteni, de nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Előzmény: Törölt nick (9754)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9756
Ez mind szép és jó, sőt tökéletes!
Annyit hozzáteszek, hogy 6-szori mosásig "garantálja" a működőképességet a gyártó.....Háááát, nem túl sok. Ha poros a helyiséged, kötve hiszem, hogy fél évente mosod csak ki a szűrőt... Ha meg igen, akkor a poros felületű szűrőd nem sokat ér.

Ezen a téren én jobbnak tartom a "korlátlan" számban mosható szűrőket. Nevezetesen az elektromos "plazma" szűrőket.
Ha lesz időm, akkor még ma este teszek fel elektromos "plazma" szűrőről képeket, ami kb 1 hónap alatt koszólódott el... Ha ugyanazon helyen katalitikus, zeolit, meg különböző enzimes szűrő lenne, akkor azt hiszem évente vehetne bele az ember új szűrőket ami nem kevés pénz...
apropó, tudsz-e, lehet-e egy aktuális árat mondani most erre a szűrőre (ha nem publikus, jöhet mailban is)
köszönöm

üdv.: doki
Előzmény: Bigroli (9745)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9755
LG, Toshiba....
Előzmény: Törölt nick (9754)
windy12 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9752
A Hausmeister sima fantázianév, nem gyártó. A Haier kína egyik legnagyobb klímaberendezés, és a legnagyobb hűtőgépgyártója. Nagyon komoly rendszerei vannak. Split-kategóriában középszint.
Előzmény: zazaaa (9746)
fodorb Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9751
Szép ha igaz
Nálam nem fedi le a porszürő mögötti részt teljes egeszében
Ennek a szűrönek, hogy az enyémben milyen van nem tudom
Van első és hátso oldala ?
Előzmény: Törölt nick (9750)
fodorb Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9749
ha van tetőablakod, akkor kevés lesz a mobil klíma teljesítménye
Jobban jársz a splittel
Egy nagy gyártó alapkészüléke is jobb mint bármely mobil
az általad megénekelt 2,5 100 000 Ft ból már kijön ebben mondjuk nincs benen a felszerelés
Ha lejjebb mész a szinvonalban akkor lehet kevesebb
Nézz körbe pl. itt
Link
Előzmény: grafikus17 (9740)
zazaaa Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9746
Sziasztok
Én is láttam a Media Markt új szórólapját, és azt szeretném megkérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy mi a különbség HAUSMEISTER és a HAIER klíma között. Árban 20000Ft a különbség.
Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a két klímával kapcsolatban?
A válaszokat előre is köszönöm.
Bigroli Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9745

Az előző típust váltotta fel az új gépekben levő Titán apatit fotokatalitikus szűrő.

Az előző kapott egy titán apatit bevonatot.

csatolok pár képet, hogy ez mire jó.

A képeken látható, hogy a vírusokat hogyan köti meg, és teszi ártalmatlanná.

3 évig hatásos, ha 6 havonta mossák.

Előzmény: Bigroli (9744)
Bigroli Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9744

 

Összeszedtem pár képet, hogy a Daikin szűrők hogy működnek.

Ez a fenti a fotokatalitikus szagtalanító szűrő. Az autóban ugye a katalizátor nem dugul el, hanem a szennyező anyagokat ártalmatlan komponensekre bontja. Ez zs ezt csinálja így bontja a szagokat. és azért foto... a neve, mert a természetes fényre reaktiválódik. Emellett ártalmatlanítja a vírusokat és a baktériumokat (nem tudom, milyen %-ban). Itt két szűrő van egybeépítve. Az eleje az megfogja a port, pollent.

Előzmény: Törölt nick (9705)
tpapa Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9743
Vedd meg! Valakinek ezeket is meg kell venni, különben a kereskedő nyakán maradnak. És ha már megveszed, tényleg ne költs rá többet, mint muszáj, úgy is lecseréled valami normálisra, ha majd tellik rá, nem? ;o)
Előzmény: grafikus17 (9740)
grafikus17 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9742
Valószínű hogy a terasz ajton lesz egy kis lik, és azon. ott nem zavar senikit.
Lacivill Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9741
Hogyan viszed ki a csövet az ablakon kivülre, láttam a környéken hasonlót, és az abalk nyitva volt, hogy a cső kimenjen. Mellette meg öblött be a meleg!
Előzmény: grafikus17 (9740)
grafikus17 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9740
Sziasztok!
Eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat, de most szeretnék kérdezni.
Tetőtérben szeretnék klímát, de anyagi korlátok azért vannak. Ezért mindeképp mobil klímát szeretnék. Most már egész jó árakon vannak alapkészülékek is 50-60-ezer között kb 2,6KW-ak. De most találtam egy mobil split klímát 3 KW-al 3 év garanciával 59.900.-ért a Mediamarkt-ban.
szerintem előnnye, hogy
1. split
2. 3 KW
3. 60.000 ft
4. 3 év garancia
5. talán még a 40dB ami jobb a többinélm, de nem nem egy szuper csendes.

A tetőtér két egymásba nyíló egyenként 12.5 négyzteméter alapterületü szobából áll két déli fekvésü tető ablak egy terasz ajtó.

http://www.mediamarkt.hu/Flyer/Orszagos/junius5/o10.html


Bármilyen véleményt, tanácsot elfogadok.
Előre is köszönöm.

fodorb Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9739
Hogy milyen kategóría, ezeknél az olcsó daraboknál, az valszeg marketing duma
Abból kindulva, hogy még a nagy cégek termékei közt is taláni, olyat ami nem A kategóriás
És ezektől az olcsobbaktól bizony drágább
Olvastam egy oldalon, ha Kinai akkor Midea
Előzmény: fodorb (9738)
fodorb Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9738
Az AEG is kinában gyártat, már korábban volt róla szó, nem mondhatóak túl jónak
ha olcsó, akkor az elárulja a minőséget, legalábbis nagyobb az esély, hogy rosszabb mint egy nagy gyártó terméke, pl Daikin, Panasonic, LG, stb...
Előzmény: sierre (9737)
sierre Creative Commons License 2007.06.05 0 0 9737

 

 

 Mindenkinek köszönöm a duálos válaszokat!   Én két szobát elválasztó fal két oldalára szánnám ezeket a beltéri egységeket (egyik rokonomnál jól bevált megoldás). Szóval a Nile 10 éves Samsungnak felel meg. Tud valaki valami infót az AEG klímákról, duálokról, mert ezek is viszonylag olcsóbbak, és a háztartási gép kategóriában az AEG - Stiebel - Eltron nagyon jól cseng. A klímáknál mi a helyzet? Itt már nem olyan jók a tapasztalatok? A kategóriás hűtőként írják le őket.

 

 

Előzmény: Bobi1 (9730)
paulvitti Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9736

Üdv Windy!

 

 

Ez nagyon új lehet, örülök is hogy lehet kapni, nem emlékszel mennyiért volt kidobva a falra?  Amúgy a cég (monofix) honlapján még nem is szerepelnek.

Előzmény: windy12 (9728)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9735
Igen, persze a tiszta szürő az csak elöny bármely készülékről is legyen szó

Gondolom ez nem jelenti azt, hogy kevesebbszer kellene kitakaríttatni, vagy kitakarítani a beltérit ?

Előzmény: klimakiraly (9729)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9734
Nem képtelenség, de talán már a multé
Elavult technika, hangos, sokat fogyaszt, egy csúcskategóriás splithez képest
Nem véletlen hogy alig találni, a szakcégek kinálatában
Előzmény: akacfavirag (9733)
akacfavirag Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9733

Hello!

 

Nem kaptam még választ Midea ablak klímával kapcsolatban. Vagy ennyire képtelenség lakásba ilyet tenni???

Bobi1 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9732

Az on/off-nál már gondot okozna ez a különbség? Arról tudtam, hogy az első generációs multiknál ez gond volt, de azt hittem, ezt azóta megoldották.

A gép egyébként tuti jól működik, bár még sokat nem kellett, hogy menjen. A szerelést is csak dicsérik. :)

Előzmény: windy12 (9731)
windy12 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9731
A Tied inverteres multi készülék, ahol nincs különösebb jelentősége 2-3 méteres csőhosszkülönbségnek. Általában én azért javaslom inkább a mono készülékeket, ahol van rá lehetőség, meret kisebb a meghibásodási lehetőség, és sokkal nagyobb a készülékválaszték.
Előzmény: Bobi1 (9730)
Bobi1 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9730

Hali! Nekünk idén szereltek Windyék egy multi Hitachit, az egyik 6 a másik 9 méterre van a kültéritől, és nincs hűtési gond. Megnéztük a kettő single árát is, a multi alig jött ki drágábbra, mondhatnám, hogy annál az összegnél már nem jelentős a különbség. Persze a single ugyanabból a típusból, hasonló tudással. Az tény, hogy multiból nem nagyon van olcsó alsó kategóriás készülék.

Az tény, hogy a szakik valamiért nem szeretik, és az is igaz, ha a kültéri bedöglik, nincs egyik szobában sem hűtés, de pl. nálunk a két kültéri nem nagyon fért volna szépen el.

Előzmény: sierre (9704)
klimakiraly Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9729
Szia!

Automatikus tisztítás
Igen ez csak a szűrőt tisztítja. De ha szűrő tiszta, nem kerüli ki a por olyan könnyen. Ergo tisztább marad a belseje.
Egy kis videó róla Itt >>>

K.K.

ps: Ha nem megy a videó szólj.
Előzmény: fodorb (9727)
windy12 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9728

Szia Paulvitti

 

Ez a beltéri kívül-belül régi Samsung és Nile-line néven szerepel.

 

 

 

 

 

 

Mcdok

 

Folyadékhűtős - fancoli-os megoldásra gondoltak szerintem, bár ez családi háznál még nem túl elterjedt megoldás. A mini VRV renszerre általába 8 beltéri kapcsolható, és ezek lehetnek légcsatornásak is, tehát benn a hálószobában nem lesz beltéri egység. A Daikinnak van inverteres multi kültérije, amire öt darab beltéri köthető, ezeket is lehet variálni, oldalfali, flexi, légcsatornás, stb.

 

4musinq

 

Álatalában 50-es faláttörés elég a csöveknek.

Előzmény: paulvitti (9710)
fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9727
Hát nézd
Sok élvonalbeli gyártónál olvashatunk hasonlókat
a negavtiv töltési ionok, anionokat is sokhelyen olvastam már, különböző elnevezésekker
Mivel a fizika egyféleképpen mukodik. Ebből az következik, HA valóban van a klímánál ilyen, akkor mindegyik ugyanazon elven megy

Mivel a városban sokfelé található szenzor ami a légszenyezetséget méri, ez akár tényleg mukodhet klímánál is, itt mondjuk más adatokat ellenöriz (pl. oxigénszint, CO, CO2 szint,...stb)

Sokhelyen olvastam azt is, hogy a negativ ionok kellemesek pl vízesés közelében erdőben
Szintén minden élvonalbeli gyártónál lehet erről olvasni, biztos igaz ......

Egy másik gyártónál olvastam a UV lámpás sterilizálást
Mivel a Vízműveknél is használnak ilyet, más módszerek mellett / helyett
Müködhet

Hogy a tények mellé, feltételezzük, hogy valóban müködik, és hogy milyen nevet adnak neki, és hogy milyen magyarázatot írnak melé , hogy ez meg az, ezért és ezért jó, ez biztosan marketingduma

De ha onnan közelítjük meg, hogy a sok szűrőétegen át kell préselni a levegőt, és ez hanggal és erővel jár, mivel tudjuk, hogy a gépek legtöbbje büszke arra, hogy milyen csendes....
hát nem tudom

De azt, pl nehezen tudom elképzelni, hogy egy klímánál az automatikus tisztítás, és itt most a por jellegű szennyeződésre gondolok, nem arra, hogy ki kell szárítani
Hogy egy kefével lepucolná a bordát, talán a panasonicnál olvastam erről is, ha le is pucolja a kefe, akkor csak a felületéről tudja, és mint tudjuk a lamellák közé is be megy a por és társai.
Ebben pl nem hiszek annyira, mert biztosan nem olyan hatékony mintha kiszeded a lamellázatot és kimosod slaggal, de arra jó, hogy tovább emelje a gép árát

2-3 éve a Pana klímáknál volt olyan, hogy Oxigénzuhany, mára eltünt ... Vajon miért?




Előzmény: pacseryk (9725)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9726
A kártyaelfogadó bankja jól farba billentené,ha tudná,hogy áthárítja a vevőre a bank százalékát.Nem is láttam még ilyet sehol.
Előzmény: Törölt nick (9723)
pacseryk Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9725

Mit szóltok ehhez a légtisztítós szöveghez? Ez tényleg csak Panasonic csoda?

 

http://www.panasonicklima.hu/panasonichun.pdf

 

Ez  a Patrol szenzor érhet valamit?

Tényleg van olyan klíma ami vírust öl?

4musing Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9724

egy kérdésem lenne vmi szakihoz

 

hányas lyuk kell a klímának a falba? 50-es vagy 60-as? (vagy egyikse :))

előre is köszönöm a választ :)

fodorb Creative Commons License 2007.06.04 0 0 9722
Én elfogadnám :)
Előzmény: Törölt nick (9721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!