Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9493
Ha jól értettem néhány korábbi választ, akkor inverteres készülék esetén nem olyan nagy probléma a felülméretezés, mint a hagyományosnál.
Tehát ha általában elég lenne a Hitachi RAS 18 YH5, akkor nem működik gazdaságtalanabbul a Hitachi RAS 25 YH5. Ugyanis nézegetek katalógusokat és a kisebb teljesítményűnél az EER értéke 3,64-es, a nagyobbnál pedig 4,31. Megbízgatóak ezek az adatok? Az árkülönbség kicsi a készülékek között. (14 eFt+ÁFA) Vajon megéri-e a nagyobbat választani?

Az LG S12AW pedig még ennél is 45 eFt+ÁFÁ-val drágább, ráadásul az EER 3,23.

Úgy értelmezem, hogy az LG mintha jobb szűrővel rendelkezne. A családban nincs allergiás. Vajon kell ez nekem?

Többen említették, hogy van aki "csak" forgalomba hoz a neve alatt klímát, más pedig fejleszt is. Az LG és a Hitachi hova sorolható?
agabe Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9492
Hát a terelőlamellák (amik műanyagból vannak, és csak a kiáramló levegő irányát szabályozzák) általában nem hidegebbek mint a közöttük áramló levegő, ezért ha azon van kicsapódás, az már fura szerintem, én azt gondolnám nagyon nagy a páratartalom a lakásban.
Előzmény: viricsi (9491)
viricsi Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9491
A jelenség elkerülésére célszerű kiszárítani a gépet. Mielőtt leállítanád, járatod egy kicsit hűtés nélkül a beltérit. (fan üzemmód)
Ami nálad történik, az teljesen normális jelenség, van egy, a környezetéhez képest jeletősen hidegebb felület, ahol a magas páratartalmú levegőből lekondenzálódik a nedvesség. Egyszerű fizika az egész. Lásd a hűtőgépből kivett sörösüveget.
Előzmény: fodorb (9486)
viricsi Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9490
Elsősorban a gáz tipusától függ, de nem szokás "csak úgy" gázt tölteni a gépbe, illik megtalálni és megszüntetni az előző töltet eltűnésének okát.
Előzmény: muki94 (9489)
muki94 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9489
Hello
Megtudnátok mondani ,hogy egy gázfeltöltés kb.mennyibe kerül?
/Hausmeister split 2kw/
windy12 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9488
Ha találsz valamelyik forgalmazónál, akkor vegyél kétcsöves mobilklímát. Az legalább ér valamit.
Előzmény: tgabriel (9457)
frontier Creative Commons License 2007.05.27 0 0 9487

Hali!

 

Csak azt tudom mondani, ha most nem jött válasz, akkor olvass vissza -ha van időd, számos utalást találsz a mobiklímával kapcsolatosan.

 

 

Előzmény: tgabriel (9457)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9486
leírom nálam mi van, amikor leáll a kompresszor, az igen párás időben idén még nem volt ilyen, hogy nagyon magas hőfok, és pára lett volna
De tavaly igen

Tehát amikor leáll a előfordult, hogy csöpögött a beltériből a víz, a terelőlamellákról, ezen 2 db ban , most szemmel látható rajta, de nem csöpög, érintésre vizes lesz az ujjam, nálad nincs ilyen jelenség ?
Előzmény: rnagy8 (9485)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9485
Na, mára kész lett a klímán! Kopp-kopp.. :-)
A Samsung küldött új kültérit a zajos helyett. Kérdeztem a klímást, hogy nem mondták-e mi lehet a baja, de nem mondták meg neki se csak adtak egy másikat. Annyit beismertek, hogy találkoztak már ilyen jelenséggel, és feltünően nyugodtan biztosították a cserét. Ergó nem egyedi az esetem a hangosan pulzáló klímával.
Szóval most nagy a boldogság, hűt ahogy kell (és fűt is, muszáj volt kipróbálni a szerelés végén) és elfogadható a hangja. A szomszédnak is, mert direkt felentem hozzá, kikérni a véleményét. Ő szólt az előzőnél, hogy az nem lesz jó, illő volt most kikérnem a véleményét. Azt mondta így már ok, áldása rá, használjam egészséggel. :-)
Amíg nem olvasok el még több ellenérvet itt a hagyományos klíma ellen (inverterest magsztalva) addig nagyon bírom. Nincs hőingadozás az aktív és a passzív üzem közt, direkt figyeltem digit hömérővel. Nincs bepárásodás se (a páratartalmat is követem) amikor a kültéri nem megy, szóval a néhánnyal előttem szóló kolléga tünetei nem a hagyományos klíma miatt vannak, hanem ott valami egyedi hiba van...
Ez szerintem jó.

reflekt! Ne add fel, addig nyaggasd a klímásokat amíg jót nem hoznak. Még az olcsó katgóriásnak se szabad a gyereket sírásig megijesztenie.
Előzmény: reflekt (9484)
reflekt Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9484
köszönöm, végigmentem a tippeket, de azok alapján minden okésnak tűnik (kivéve, hogy nincs teljesen vízszintben). beszéltem a szerelőkkel, meglátjuk, mit lehet tenni. attól meg én is félek, hogy a szomszédok nem szólnak-e be, mert nyilván náluk is hangos...

egyébként nálam is eddig négy napot vett igénybe a szerelés:
1. estére átadás, mindenki boldog
2. átkábelezték az elektromos vezetékeket, hogy ne csak felkapcsolt lámpánál kapjon áramot a klíma
3. kijöttek, mert akkor is hangot ad ki a beltéri, ha nem megy (nem sikerült megcsinálniuk)
4. kijöttek egy új beltérivel, ami ugyanilyen hibás (kiderült, hogy szériahiba...)

és itt tartunk.
Előzmény: rnagy8 (9454)
I257 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9483
A munkahejemen a jó öreg funai-ba már vagy kétszer ennyi szmötyi van én már szoltam a diszpécsereknek de azt mondták jó az .Hát ők tudják majd megyünk látogatni a fertöző osztályra:-))))
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9482
és mindezt 6 000 Ft ért
Előzmény: fodorb (9481)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9481
Akkor ezt a szerelőknek kellene minden alkalommal megcsinálni
Annyit tesznek hogy fujnak a lamellákra folyadékot
Jobb esetben a kultériből kikefélik a nyárfa virágzásból adodó szöszmöszöget, a kb 5 karbantartásból, eddig ezt 2 szer tették meg, elsőnek külön szoltam érte
Előzmény: Dr. Klíma (9480)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9480
..ha valóban "szennyezett" a gép, akkor elemeire bontani és "módszeresen" eltakarítani, fertőtleníteni.....











további képek a "klímaszerelések képei" topikban megtalálhatóak a témával kapcsolatban.
klímaszerelések képei

üdv.: doki
Előzmény: atp (9479)
atp Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9479

Aha...

 és akkor mit kellene még tenni ezen felül???

 

Előzmény: Dr. Klíma (9478)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9478
aha.....és ettől megnyugodtál????

Ha jó a fertőtlenítőd, akkor ott és azon nyomban valóban elpusztulnak a baktériumok, egyéb "élősködök"......
.... és mi lett az ottmaradt "salakanyaggal" ????? szerinted az ott megtelepedett gombák és baktériumokat hány százalékban "írtottad ki" ??? ....és vajon az ottmaradt "salakanyag" miatt nem fordulhat elő, hogy a következő gomba- és baktériumtelep fokozott gyorsasággal fog kialakulni???
Előzmény: fodorb (9477)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9477
Én úgy csináltam
hogy szereztem, tisztitó folyadékot, direkt klímához valót, majd követtem annak a dobozán lévő utasításokat
kikapcsolt állapotában amennyire csak tudtam, befujtam a bordák közé, majd levettem a szorofejet és ontottem bele, hogy a tálca is tisztuljon
kimostam a szürőket is, ebben muanyag alapszürő van,
megvártam mig megszárad, majd visszatettem, és 1 óra mulva normál modon indítottam ujra
Előzmény: atp (9471)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9476
Azt valóban jól mondod, hogy nem tudtam / tudom, hogy egyes gyártoknál a szabályozási tartomány az mennyi

Én is csalódtam a simában, annak idején erre volt lehetőség :(
Köszönhető volt ez annak, hogy szakbolt árulta és árulja a mai napig is a weboldal szerint
elég kedvező árban ...
ma már nem ilyen egyértelmű a helyzet, mert az inverteres barátja és e közt már jóval kisebb az árkülönbság ha ma vennénk inverteres lenne az tuti


Előzmény: Dr. Klíma (9469)
tpapa Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9475
OFF? A szakemberek közt volt olyan, aki megkérdezte, hogy a kétszárnyas erkélyajtó függönyét behúzzátok-e napközben, (ha van neki)? ;o) ON?
Előzmény: Törölt nick (9458)
atp Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9473

1. Hétvége van és meleg.

2. Ha lehet spórolni akkor miért ne...?!

Előzmény: lviz (9472)
lviz Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9472

Az fel sem merült,hogy egy szakembert kihívjál?

 

Előzmény: atp (9471)
atp Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9471

Egy Dimarson DMR-20 GW-2 légkondi van a lakásomban. Most úgy 4 év után gondoltam csak ki kellene tisztítani/fertőtleníteni?! De sose csináltam ilyesmit...

 

Szerintetek hogy kell? Az előlapját felemeltem ott vannak a hűtőbordák. Van fertőtlenítő folyadékom sok féle (műtéti bemosakodószer, steril system a baba játékokhoz stb...). Gondoltam befújnám porlasztva a hűtőbordákra és a leeresztőcsövön majd jól kijön. De nem akarom elcseszni a készüléket ezért megkérdezném itt, nehogy hülyeséget csináljak.

 

Szóval mehet így, vagy máshogy kell?

 

paulvitti Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9470

Üdv!

 

"Mert az enyém nem inverteres, és miutan elérte a beállított hőfokot, utána leáll a kompresszor, a venti forog tovabb, és párás, majd egy idő után büdös levegőt fúj be
Szinte jobban izzadok bent, mint kint"

 

 

Szerintem cseréld el a mosókonyhás lakásodat egy tetőtérire.:)))

 

Nem megsértődni, csak vicceltem.

 

 

Érdekesnek tartom, hogy ha nem megy a komresszor akkor egyből visszapárásodik a szobád, és a hőfok is mintha visszaemelkedne. Nekem zsidóságomnak hála csak egy fixes klíma üzemel, melyre összesen 10ezer pénzt dobtam ki, így nem rúgott labdába egyik inverteres se. Egy Vestel beltérit egy Samsung kültéri hajt.Mindez 3.5kw és kb.:23nm, panel 2. emelet. Nálam a beállított hőfokhoz képest +- 0.8 fok eltérés között ingadozik, ezt szinte észre sem veszem. Ezt azért nem hívnám nagy hőingadozásnak. A pára meg a holdon ha ment fél órát a gép.

Előzmény: fodorb (9467)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9469
Úgy belelendültél a tanácsadásokba, hogy azt hittem van közöd a klímákhoz...

Az inverteres gépek x-től Y-ig tudják magukat szabályozni...
Az LG pl 20%-tól 130%-ig képes változtatni a teljesítnényét a névleges teljesítményéhez képest...így egy 3,5 kW névleges teljesítményű berendezés 0,7 kW-tól akár 4,5kW-ig képes szabályozni a teljesítmény leadását..... Persze ez az érték nem általános....minden gyártónál más és más... van olyan gyártó, akinek az inverterese 50%-tól 110%-ig szabályoz.....

Aki valóban tudja, hogy mi is az inverteres gép előnye, annak esze ágában sem lesz fix teljesítményű berendezést vásárolni...
Most, hogy a középkategóriás berendezéseknél is fellelhető már az inverter szabályzás, lassan szót kell ejteni az inverteres és inverteres gép közötti különbségről is....pl miért "visít" az egyik és miért extra halk a másik ...pedig mindkettőt "inverteresnek" mondják :)

jó hétvégét mindenkinek.....üdv.: doki
Előzmény: fodorb (9468)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9468
hallagsd meg, hogy honnan jön ?
Lehet, ahogyan becsukja a lamelláit annak a hangja, vagy ahogyan becsukta alatta még forgásban van a venti
Előzmény: Törölt nick (9466)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9467
Mert az enyém nem inverteres, és miutan elérte a beállított hőfokot, utána leáll a kompresszor, a venti forog tovabb, és párás, majd egy idő után büdös levegőt fúj be
Szinte jobban izzadok bent, mint kint

Én tetőtérben vagyok, nyugati ablakkal, tetőablak nincs
a szoba alapterülete sacc per kb 20 nm, talán picit alatta
az ablak szabványos, egy szárny 80 cm széles 2 szárnyú

Az inverteressel egyet értek, mert tapasztalom azt, hogy hol fázom, hol melegem van , és nem tudom normálisan beállítani
azt szoktam csinálni, hogy 1 - 2 perc után emelem a hőfokot, hogy leálljon majd vissza csökkentem, hogy hogy a védelem letelte után elinduljon, és így megy egész nap

Ha az automatikára bizom, akkor egy óra alatt talán 3 - 4 szer kapcsol be, és durván hideget fúj ki


Éjjel meg szinte nem is kapcsol be, még akkor sem ha a 21 fokra veszem le a hőfokot, miutan elérte, nem igen indul ujra be, ma reggelre az ablak párás volt, olyan nagy dunszt volt, annak ellenére, hogy 21 fokra volt állítva, valójában kb 23 volt a hőmérő szerint

Még ha invereteres egy gép, akkor is jó lenne tudni, hogy mi az a hütőteljesítmény, amivel minimálisan képes menni, vagy úgy is mondhatom, képes mondjuk nagyságrendileg 0,4 - 0,5 Kw val hűteni, éjjel nem igen kellhet több a mostani időben.
Előzmény: Dr. Klíma (9464)
tompi03 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9465
Aha már értem
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9464
Egy inverteres gépnél miért probléma, ha egy picivel nagyobb a névleges teljesítmény, mint amit egy átlagos nyárra való tekintettel méretezve lenne a hűtésigény?

Paulvittinek igaza van..minimum 2,5 kW kell.....(és lehetőség szerint inverteres gép)
Előzmény: fodorb (9463)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9463
Miért ne legyen kisebb
az megint csak nem jó ha alig megy a kompresszor, ngyon hullámozni fog a hőmérséklet
Előzmény: paulvitti (9460)
fodorb Creative Commons License 2007.05.26 0 0 9462

Azért, hogy le tudja adni a meleget kint

Ugyanazért kell, amiért a hűtőszekrényednek a hátulja meleg

na most itt a hátulja van kint elszerelve a kompreszorral együtt

ez azért is jo, mert a kompresszor nem bent zorog hanem kint

 

Röviden és tömören ezért

 

Előzmény: tompi03 (9461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!