Keresés

Részletes keresés

x3x Creative Commons License 2002.05.15 0 0 714
A szelídítésre a legjobb a halak rendszeres etetése. Lehetőleg a tó mindig ugyanazon a részén etesd őket. Maradj ott amik esznek, így hamarabb megszoknak. Idővel ahogy mész a tó parján követni fognak Téged. Nekem kb.100-120 aranyhal van a tóban és nagyon mókás látvány ahogy jönnek utánam.

Arra nem számíts, hogy soha nem fognak megijedni. A hirtelen mozdulatokra mindig visszavonulnak.

Előzmény: Mantidea (711)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.15 0 0 713
Megkérdeztem nálam hozzáértőbbet. Szerinte nem azért kell az erős szűrés mert kényes, hanem mert a koi anyagcseréje nagyon aktív, gyorsan elszennyezi a vizet.
Előzmény: l-l (694)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.15 0 0 712
> Persze a legaljára nem látok le (talán nem is fogok sohasem 1,2-1,3m)...

Miért ne láthatnál? A tengeren 10 méter mélyen is láttuk a feneket (megmértük).

Előzmény: Mantidea (697)
Mantidea Creative Commons License 2002.05.15 0 0 711
Tudok kecsktetőt idézni: "2-3 hét alatt megszokják a halak a környezetet, 2-3 hónap alatt az embereket, akkor úszkálnak majd nyugottan, még ha szambázunk is a part mentén."
Előzmény: bucibá (704)
Mantidea Creative Commons License 2002.05.15 0 0 710
bucibá:
Mivel már elég jól letisztult a víz, szinte mindig látom a halakat, amíg ők észre nem vesznek. Azután egy látványos cikázás után eltűnnek szem elől. Ugyan úgy, ahogy az a gigantikus kecskebéka, amelyik vakamelyik nap költözött be, és legalább akkorákat csobban egy-egy vadászugrása után, mint amekkora a hangja van esténként.:-)
Előzmény: bucibá (704)
wilm Creative Commons License 2002.05.15 0 0 709
Sziasztok!
Patics! A vizitököt jó mélyre ültesd, legalább 1 m-re mert télen ki fog fagyni. Tapasztalatból mondom.
Üdv mindenkinek!
Előzmény: Patics (687)
bucibá Creative Commons License 2002.05.14 0 0 708
javított verzió sorry mindenkitől

Előzmény: bucibá (681)
bucibá Creative Commons License 2002.05.14 0 0 707
Hely még csak lenne rá... még nem tudom. Az tény kicsit másként csinálnám ha most kezdeném, nem mintha összeségében nem egyeznék ki a meglévővel.

bucibá

Előzmény: x3x (705)
bucibá Creative Commons License 2002.05.14 0 0 706
Köszi!

A kép a partrész kialakításról kíváló, de egy helyen hiba van a dolgoban

Kicsit elnagyoltam a dolgot a rajzon, kivitelben az alábbiak szerint jártam el, ahogy javaslod.
Javítom is ki

by bucibá

Előzmény: x3x (703)
x3x Creative Commons License 2002.05.14 0 0 705
ez a sok "b" betűs név :)
Bond=bucibá az előző hozzászólásomban
sorry
x3x
Előzmény: x3x (703)
bucibá Creative Commons License 2002.05.14 0 0 704
Vettem én is halakat vasárnap. 3 arany 3 koi de azóta csak ugy látom ha lenézek a fenékre, mert ott dekkolnak (1,2m) Minap reggel az egyik kimerészkedett a szélére, de aztán uzsgyi vissza. Neked sem jöttek még elő? Tud valaki v.mi kecsegtetőt mondani? v. marad egy darabig a tudat, hogy csk vannak, de nagyon látszanak... Mit mondjak ha jön valaki, azt hiszi blöffölök aszt nincs is hal :-)

by bucibá

Előzmény: Mantidea (690)
x3x Creative Commons License 2002.05.14 0 0 703
Sziasztok!
bucibá:
A kép a partrész kialakításról kíváló, de egy helyen hiba van a dolgoban. Ugyanis ha a fóliát nem viszed ki egészen a fűig, akkor a fű és a gaz bele fog nőni a kavicsok közé és a végén nem fogod tudni, hol van a fű alatt kavics, és az milyen magas áll ki. Aztán jaj a fűnyírókésnek. Persze nem az első évben lesz ezzel gond hanem a következőkben. A harmadik év után én legereblyéztem a kavicsot és sima fekete fóliát terítettem alá. Így már nem tudja átnőni semmi.

wilm:
Örülök, hogy jó volt a cím. A zeolittal kapcsolatban valóban sóoldalt van írva, ezt elnéztem. Nos, férfiasan bevallom, annyira elnéztem, hogy én sósavat használtam. Tuti fehérek és tiszták lettek a kövek.:)))
Szerintem használj sóoldatot, azt írják, de hogy az mit tud tenni rövid idő alatt a kőzettel ilyen alacsony koncentrációban, azt nem tudom.

AquaPet:
én is jártam arra, vettem néhány "dobozos" növény, tavirózsát. Nos ezt nem ajánlom igazán, mert egy hónapja semmi nem látszik belőlük. Lehet, hogy csak én nálam van ez így, de semmi nem hajtott ki.

Bond:
Nagyon jó a kis híd
Fogadjunk jövőre megduplázod a tavad a méretét :))) Ez szokott lenni a folytatás.

Ez egy 5 napja készült kép, ma már 10-15 rózsaszín és sárga virág díszeleg a tavirózsáimon:

üdv mindenkinek
...
a

Előzmény: bucibá (681)
PLUCIFER Creative Commons License 2002.05.14 0 0 702
ha látod, hogy "tele" van a tavad vörösszúnyoglárvával (ez az egyik kedvenc csemegéjük + a vízibolhák ...), akkor nem kell etetned a halakat ... :-)
Előzmény: Mantidea (690)
greenlak Creative Commons License 2002.05.14 0 0 701
Sziasztok!
Nekem teccik a tó és híd kompozíció, szerintem ami a barkácsolást, építés szépítsét illeti vagyunk még így egypáran, lehet, hogy a készen vásárolt dolgok szebbek, de amit valaki a saját kezével készít annak valahogy nagyobb az ázsiója.
Jó munkát!
Sziasztok
Előzmény: bucibá (700)
bucibá Creative Commons License 2002.05.14 0 0 700
Közönséges fenyő. Rönkfa talapzat, széldeszka járólap és kisebb rönkfa korlát. Fatelepen vásárolva cca.15 ezer HUF volt. 4-5 napi melo 3 réteg festék, és 4 ember aki beemeli. talán ennyi
Előzmény: Mantidea (690)
bucibá Creative Commons License 2002.05.14 0 0 699
Közönséges fenyő. Rönkfa talapzat, széldeszka járólap és kisebb rönkfa korlát. Fatelepen vásárolva cca.15 ezer HUF volt. 4-5 napi melo 3 réteg festék, és 4 ember aki beemeli.
Előzmény: Mantidea (690)
bucibá Creative Commons License 2002.05.14 0 0 698
Nem vagyok ács, csak szeretek barkácsolni itthon.
Előzmény: Törölt nick (693)
Mantidea Creative Commons License 2002.05.14 0 0 697
Garancia:
Hogy tisztul-e? A vasárnapi állapothoz képest a ma reggeli kristálytiszta. Egyre szebb. Most már látom miket kell eltüntetni az aljzaton. Persze a legaljára nem látok le (talán nem is fogok sohasem 1,2-1,3m), de ha már így marad az is megtenné.:-)
Tegnap is láttam halat. Kettőt is. Még a "huzzunk innen a mélybe, mert meg akarnak enni" fázisban vannak...:-(
Nem tudom mi lehet az oka, hogy újra bezöldült a vized. Mi vettünk egy akvarisztikai boltban ilyen algaölő szert. 5000 l-hez valót. Beleöntöttük és másnap a zöld hab -ami a tetején úszott- megszűnt és a víz is vesztett a zöld színéből. Nem tudom, lehet, hogy e nélkül is megoldódott volna a gond. Szerintem várj míg az algák felélik az egyik, az életükhöz szükséges összetevőt. Vagy akkor meg bebarnul? Végtelen ciklus? :-/
Előzmény: Garancia (696)
Garancia Creative Commons License 2002.05.13 0 0 696
Mantidea:
Előszőr az én két aranyhalam is így volt. Ha megláttak elúsztak egyből. Mostanában meg ha belógatom az ujjam jönnek oda kíváncsiskodni.
Amúgy tisztul már a víz? Nálam barnából visszament zöldbe. Tudja a fene, hogy ez jó-e...
Előzmény: Mantidea (695)
Mantidea Creative Commons License 2002.05.13 0 0 695
Végre láttam az egyik koit :-)))))
Hazaugrottam kajálni és a tó mellett elhaladva megpillantottam az egyik halat. Ahogy ő is észrevett hiper gyorsasággal eltűnt a mélyben.
Legalább tudom, hogy az egyik él. Méghozzá fel van pörögve. Remélem a többi is jól van.
l-l Creative Commons License 2002.05.13 0 0 694
Állatkedvelők kézikönyve:
Tarkaponty - Cyprinus carpio forma "Koi":
A nálunk őshonos ponty kitenyésztett színváltozata, amelyet Japánban nemesítettek, és ott Koi-pontynak nevezik. 1979 óta 8-10 színváltozatban tenyésztik Százhalombattán, a Temperáltvizű Halszaporító Gazdaságban. A legkedveltebb az arany, az ezüst, a platina és a bronz alapszínűek, valamint a fekete és piros tarkázottságú színváltozatok. A tarkaponty testalakja a közepesen megnyúlt vadpontyéra emlékeztet, de éppoly színes, mint az aranyhal. Ha azonban nem egyszínű, akkor a foltjai nagyobb kiterjedésűek az aranyhalénál. Az első két évben a mi pontyunkhoz hasonlóan fejlődik, később viszont növekedése lelassul. Egykilós testtömegét általában 3-5 év alatt éri el.
Tartás: Tágasabb kerti tavakba alkalmas, a közönséges aranyhalnál ellenállóbb és gyorsabb növekedésű. Élelmét, amely az aranyhaléhoz hasonló, mohó étvággyal az iszapban és a növényzet között turkálva keresi.
Előzmény: Törölt nick (689)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.13 0 0 693
Nagyon klassz híd lett. Csak nem ács vagy "civilben"? :-)
Előzmény: bucibá (684)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.13 0 0 692
Szerintem addig ne etesd őket, amíg nem vagy biztos benne, hogy meglátják a kaját és meg is eszik, mert csak az algaprobléma súlyosbodik. A vízminőségtől is függ az etetés, ha rossz a víz, nem szabad etetni.
Előzmény: Mantidea (690)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.13 0 0 691
A vízitökhöz nem értek, a kolokán első látásra valóban nem túl bizalomgerjesztő. A víz alatt lebeg, a gyökere előbb-utóbb lefelé fog mutatni. Néha el is süllyed, az is normális.

Rencét én is vettem, és alig találtam meg a csomagban. az l-l által felrakott vízinövényes könyv szerint lesz virága. :-) Nem írtak róla semmi különöset.

Előzmény: Patics (687)
Mantidea Creative Commons License 2002.05.13 0 0 690
Bucibá:
Milyen fából van a híd? Alatta vannak a halak?

Tele van a tavam vörösszúnyog lárvával, meg mindenféle jószággal. Szerintetek mikor kezdjem etetni a -csütörtökön telepített- koiaimat (jó szó:-)? Vagy jól laknak természetes kajával is?

Előzmény: bucibá (684)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.13 0 0 689
A koi elég érzékeny halnak tűnik a leírások alapján. Az egyik szabály, amit gyakran olvastam, hogy a szűrő (nem csepegtetős) mérete 30%-a legyen a tóénak. Ez elég durván hangzik. Egyébként játékosak, kézhez szoktathatók.

Majd mesélj róluk, ha találkoztok. :-)

Előzmény: Mantidea (686)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.13 0 0 688
A sózás a magas nitrit szint rossz hatását képes valamilyen mértékben ellensúlyozni. Magas nitrit szint elsősorban új és halakkal túlzsúfolt tavakban fordul elő, vagy ha valami gond van a bioszűréssel.

Mióta megy a szűrőd? 4-6 hét szokott kelleni a beálláshoz. Egyébként az, hogy megszűri a halak számára káros anyagokat, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a víz is kitisztul. Újabb elméletek szerint ha a szűrő magassága megfelelő, akkor megtelepedhetnek olyan baktériumok, amik az algásodást korlátozzák, de ez csak egyetlen tudós véleménye egyelőre.

Írj le néhány adatot róla (méretek, fajta (víz alatti, csepegtetős)). A 8000 liter soknak tűnik. A gyorsan átfolyó víz kimossa a baktériumokat a szűrőből. Persze ha nagy a keresztmetszete, akkor nem baj, ezért kellenének a méretei.

Előzmény: wilm (685)
Patics Creative Commons License 2002.05.13 0 0 687
Sziasztok!
Én is rendeltem a tuja.hu-tól. Be kell ismernem, aggodalmaim ellenére, gyorsan (2-3nap), szép és sérülésmentes növényeket kaptam, gondosan, vizes papírba csomagolva. Bár a doboz kicsit "meggyűrődőtt", a növények nem sérültek.
A vizitöknek máris szépen növekszik a levele, bár én csak 30 cm-re, a kövek közé "ékeltem". Jó lesz így neki?
A kolokánnal gondban vagyok. Olyanok mint valami "zöld vágott virág". Ilyennek kell lenniük? Gyökere nincs és elfekszik a vizen.
A pistia olyan amilyennek "lennie kell". :-)
A rence (szúnyogcsapda) is megleoetést okozott. Elöször azt hittem valami hínár és mást kaptam mint amit rendeltem, de jobban megnézve a féynképét, tényleg azt kértem. nagyon kényesnek látszik? Mennyire bírja a gyűrődést? Van kölönleges igénye? Tényleg lesz virága is?

Üdv:
Patics

Mantidea Creative Commons License 2002.05.13 0 0 686
Múlt héten csütörtökön beletettem a tóba 4 kis koit. Azóta nem láttuk őket. Nektek mi a tapasztalatotok? Látjuk még őket valaha?
(kb 3500 liter, 20-25 cm "látótávolság")
wilm Creative Commons License 2002.05.12 0 0 685
Üdv Mindenkinek!
Elejétől a végéig átrágtam magam az egész fórumon.
A szemem teljesen bedagadt, sokat tanultam Tőletek.
x3x!
Köszönöm a zeolitos címet, símán elküldték csomagban. A fórumon azt írod, hogy sósavazni kell időnként /10-es lap, 285-ös hozzászólás/. Ugyanakkor a kezelési útmutatóban sóoldatról írnak. Hogy legyen?
Valamelyik hozzászólásban a víz 0,1%os sózásáról írtok, hülye fejjel nem nyomtattam ki és nem is találom újra. Mire is jó az?
Kísérleti szűrűm elkészült, 8000 litert forgat óránként, javulást mégsem látok. Lehet, hogy több alga fejlődik mint amennyit megfog?
Ha a kérdéseimre valaki tudja a választ x3x-n kívül is válaszoljon!
Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!